Adalar sokak festivali - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Adalar sokak festivali

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
ADALAR SOKAK FESTİVALİ

 

İstanbul Adaları’nın kentsel, çevresel, ekolojik ve kültürel değerlerinin korunmasına dikkat çekmek ve kalıcı sanat eserleri bırakmak amacı ile her sene Adalarda yapılması planlanan ‘’Adalar Sokak Festivali’’  adı altında bir etkinlik oluşturulmuştur ve ilk olarak 2015 yılında gerçekleştirilmiştir.

Etkinlikte sanatçılar, uzmanlar, bilim adamları (mimarlar, botanikçiler, sanat tarihçileri, arkeologlar ve deniz bilimciler) çalışmaları, performansları veya söyleşileri ile yer almaktadır.

 

Katılımcılar adaların sorunlarına dikkat çekerken,  çözüm, iyileştirme ve güzelleştirme için somut önerilerin ortaya çıkartılmasında destekleyici olmaktadır.

FESTİVALİN AMACI

İstanbul Adaları’nın kentsel, çevresel, ekolojik ve kültürel değerlerinin korunmasına dikkat çekmek ve kalıcı sanat eserleri bırakmak amacı ile her sene Adalarda yapılması planlanan ‘’Adalar Sokak Festivali’’  adı altında bir etkinlik oluşturulmuştur ve ilk olarak 2015 yılında gerçekleştirilmiştir.

Etkinlikte sanatçılar, uzmanlar, bilim adamları(mimarlar, botanikçiler, sanat tarihçileri, arkeologlar ve deniz bilimciler)  çalışmaları, performansları veya söyleşileri ile yer almaktadır.

Katılımcılar adaların sorunlarına dikkat çekerken,  çözüm, iyileştirme ve güzelleştirme için somut önerilerin ortaya çıkartılmasında destekleyici olmaktadır.

ADALARIN DURUMU

Doğal haliyle geçmişten yakın zamanımıza kadar yavaş bölge statüsünde olan adalar, kaçak yapılaşma, hatalı turizm politikaları, motorlu ve akülü araçlardaki denetimsiz artış, kontrolsüz biçimde çoğalan bisikletler, faytonların ıslahı için yetkililerin yeterince çaba harcamamaları, plansız imar tehlikesi gibi problemler Adalar'ın yapısının ve değerlerinin hızlı bir şekilde kaybolmasına neden olmaktadır.

HEDEFLERİ

Adalarda kalıcı sanat eserleri bırakmak, sanat çalışmalarına özendirmek, sevdirmek, bilgilendirmek,

Adaların çevresel, ekolojik ve kültürel değerlerinin tanıtımını yapmak

Gelecekte adaları tehdit eden tehlikeleri kamuoyu gündemine taşımak

Festivale katılan kişi ve kurumların adalar için yaratıcı, faydalı önerileri ortaya çıkarmasını sağlamak.

 

FESTİVAL KOMİTESİ

Sevgi Çekiç - Gül Bolulu - Fethi Taner - Ayla Ay - Birgül Taştan Meriç - Ayşem Ötük - Hıdır Uvaçin                 

 

PROJE ORTAĞI

Burgazadası Kültür ve Kalkınma Derneği

 

Dernek 1975 yılında Ada’da yaşayanlar tarafında kurulmuş ve kültürle ilgili birçok etkinlik düzenlemiştir. Merkezi Aya Nikola mevkiindedir. Derneğin kurulma amacı: Çevre ve doğal hayatı korumak, Sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesine katkıda bulunmak, Adalıları deniz sporlarına teşvik etmek, Dernek milli bayramlarda öğrencilere, 8 Mart’ta kadınlara etkinlikler düzenliyor ve 5 yıldır Türk sanat müziği koro çalışmaları yapıyor. Diğer sivil toplum kurumlarının projelerini destekliyor.

 

 

 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Etiketler » İstanbul Grup Uçak Bileti   » İstanbul Toplu Uçak Bileti   » İstanbul Grup Uçak Rezervasyonu  
Google ARA: Adalar sokak festivali


Haberler