3. Nohutalan Kavun Festivali - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

3. Nohutalan Kavun Festivali

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Urla Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen festivalde bölgede yetiştirilen en iyi kavun seçildi.

 

Festivalin açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, festivalle birlikte Nohutalan'ın her yıl biraz daha geliştiğini ve festivalin Nohutalan ekonomisine hareketlilik getirdiğini belirterek, "Gençlerimizin tarımdan, topraktan, hayvancılıktan kopmaması, burada belli bir kazanca, yaşam kalitesine ulaşması için çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Terör eylemlerine de değinen Kocaoğlu, "Yine vatan evlatlarımız şehit oldu. Hepsine Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Çok zor günlerden geçiyoruz." dedi.

Nohutalan'ın Balkanlardan gelen göçmenlerin buluştuğu bir köy olduğunu hatırlatan Kocaoğlu şöyle devam etti:

"Bosna'dan, Arnavutluk'tan, Makedonya'dan farklı bölgelerden geldiler, Anadolu'yu yurt edindiler. Aramızda bir problem var mı? Hepimiz kültürümüzü, gelenek-göreneklerimizi Türkiye Cumhuriyeti devletinin, bu ulu çınarın altında yaşamıyor muyuz? Bugün en çok demokrasi, bugün en çok özgürlük, bugün en çok barış konuşuluyor. Bu evrensel değerleri sürekli geliştirmek zorundayız. Onun için herkes 15 Temmuz öncesinde kafasında bulunan düşünceleri, kendi ajandasını bir tarafa bırakmak zorundadır. İçeride ve dışarıda çok zor bir süreçten geçiyoruz. Ben de biliyorum, Türkiye Cumhuriyeti'ne hiç bir şey olmaz. Ama bu durumdan en az zararla, kurtulmak amaç olmalıdır. Onun için birlik beraberliği söylemde değil eylemde gerçekleştirelim, ağız ucuyla değil yürekten, inanarak söyleyelim. O zaman eminim, Türkiye'nin önünde hiçbir güç duramaz."

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar da tarımsal kalkınmayı sağlayacak hizmetler üretmenin yerel yöneticilerin görevi olduğuna dikkati çekerek, "Biz bu anlamda çok şanslıyız. Arkamızda İzmir Büyükşehir Belediyesi var. Başta Başkan Aziz Kocaoğlu olmak üzere tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ne zaman ihtiyaç duysak, bir telefonla sorunlarımıza derdimize çare arıyorlar." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından açılışın yapılan festival kapsamında 'en iyi kavun' yarışması da düzenlendi. Jürinin gerçekleştirdiği değerlendirme sonrasında yetiştirdiği kavun birinci seçilen Nevzat Eroğlu'nun madalyasını Aziz Kocaoğlu taktı. İkinci Sibel Eroğlu ödülünü Kaymakam Sefa Demiryürek'ten, üçüncü Aysun Akova ise Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar'dan aldı.

Festival, yarın sona erecek. 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

İzmir'in önemli kavun üretim merkezlerinden Urla'nın Nohutalan Mahallesinde 3. kez kavun festivali düzenlendi.
Etiketler » İzmir Grup Uçak Bileti   » İzmir Toplu Uçak Bileti   » İzmir Grup Uçak Rezervasyonu  
Google ARA: 3. Nohutalan Kavun Festivali


Haberler