2. Dünya Göçebe Oyunları yarışları ilgi gördü - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

2. Dünya Göçebe Oyunları yarışları ilgi gördü

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN

Kırgızistan'ın ev sahipliğinde düzenlenen 2. Dünya Göçebe Oyunlarıkapsamındaki Etno Festivali'nde, geleneksel oyunlar ve yarışmalar devam ediyor.

Ülkenin kuzeyindeki Çolpon-Ata kentine 40 kilometre uzaklıktaki Tanrı Dağı Kırçın Yaylası'nda gerçekleştirilen festivalde, avcılık, atlı okçuluk, yerde okçuluk, uzun mesafeli at koşusu ve Kırgız avcı köpeği Taygan yarışmaları yapıldı.

Festival için sembolik bir otantik şehrin kurulduğu Kırçın Yaylası'nda, Türkiye'den gelen sporcular, atlı okçuluk ve yerde okçuluk branşlarında yer aldı. Yerli ve yabancı izleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği festivalde, kadın ve erkek sporcular, geleneksel kıyafetleriyle yarışmalara katıldı.

Atlı okçuluk ve yerde okçuluk kategorisinde eleme turları yapılırken, bugün final müsabakalarının ardından madalya töreni düzenlenecek.

Geleneksel dallarda yarışan Türk sporcuların kaptanı Kayseri Atlı Okçuluk Spor Kulübü Başkanı Sami Genel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün atları seçtiklerini, ısınma hareketleri yaptıklarını ve sporcularla tanıştıklarını, bugün de atlı okçuluk ve yerde okçuluk kategorisindeki yarışmalara katıldıklarını söyledi.

Kırgızistan Avcılık Federasyonu Başkanı Almazbek Akunov, 16 ülkeden 160 sporcunun katıldığı atlı okçuluk, yerde okçuluk, toplu ok atışı ve tam hedef, kartal avcılığı, şahin uçurma ve köpek yarışması branşındaki finallerde, toplam 18 madalya verileceğini belirtti.

Akunov, oyunlar çerçevesinde düzenledikleri yarışmalara beklenenden daha fazla sporcunun katıldığını ve bayram havasında geçen yarışmalardan memnuniyet duyduğunu dile getirerek, "Yeşil yayladaki temiz hava, görkemli manzara, ihtişamlı dağlar sporcuların psikolojisini olumlu etkiledi ve bu da beni mutlu ediyor." dedi.

Bu arada, Türk sporcular, Çolpon-Ata Hipodromu'nda bugün atlı cirit ve ravhan at ekibi ile yarışa katılacak.

Anadolu Ajansının da medya sponsoru olduğu 8 Eylül'de sona erecek Etno Festivali'ni, Dünya Geleneksel Spor Dalları Konfederasyonu, Türk Hava Yolları, Kırgızistan devlet cep telefonu operatörü MEGAKOM ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı'nın (TİKA) aralarında bulunduğu 9 kurum ve şirket üstleniyor.

 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Kırgızistan'ın ev sahipliğinde düzenlenen 2. Dünya Göçebe Oyunları kapsamındaki Etno Festivali'nde, geleneksel oyunlar ve yarışmalar devam ediyor.
Etiketler » Kırgızistan Grup Uçak Bileti Al   » Kırgızistan Grup Uçak Rezervasyonu   » Kırgızistan Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: 2. Dünya Göçebe Oyunları yarışları ilgi gördü


Haberler