Bu festival üzümseverler için - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Bu festival üzümseverler için

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN

Dünyaca ünlü üzümü (Kavacık ENFES) ile adını her geçen gün daha da duyuran ve ulusal anketlerde Ege Bölgesi’nde görülecek ilk 5 köyden biri olarak gösterilen Karabağlar’a bağlı Kavacık Köyü, üzüm festivali ile renklenecek. Karabağlar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kavacık Köy Muhtarlığı, Karabağlar İlçe Tarım Müdürlüğü ve İzmir Ziraat Mühendisleri Odası tarafından da desteklenen festival, 24-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

ÜZÜM YARIŞMASI RENK KATACAK

Festivalin ilk gününde Mildiyö Hastalığı ve Mücadele Yöntemleri ile ilgili Bornova Zirai Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nden Ziraat Mühendisi Dr.Dilek Poyraz’ın konuşmacı olarak katılacağı söyleşinin ardından tiyatro kat-art grubu üyeleri seyirlik köy oyununu köy meydanında sunacak. Festivalin ikinci günü stantların açılışıyla başlayacak olan festivalde çocuk atölyesi, halk oyunları gösterisi, protokol konuşmaları da programdaki yerini alacak. Ayrıca, Kavacık köy meydanında gerçekleştirilecek üzüm yarışmasının ardından en iyi ve en kaliteli üzümü yetiştiren üreticilere ödül verilecek. Şenlik Halk Müziği sanatçısı Ali Çakar konseriyle sona erecek.

KAVACIK, BİZİM GÖZBEBEĞİMİZ

Festivale Karabağlar halkını ve tüm İzmirlileri davet eden Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Kavacık’ı yaşamıyla, doğasıyla, kültürüyle, tarımıyla, İzmir’e, Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmayı hedeflediklerini söyledi. Selvitopu,  Uzundere, Tırazlı ve Kavacık köylerinin gözbebeği olduğunu vurgulayarak, “Oraları gözümüz gibi koruyacağız. Oradaki sosyal yaşamı ve mevcut dokuyu koruyacak, geliştirecek her türlü projeyi yapacağız” diye konuştu. .
 
KAVACIK ENFES ÜZÜMÜ

Karabağlar’ın güzel köyü Kavacık; ENFES ÜZÜMÜ’nün (Kavacık Üzümü) sofralara girmeye başladığı dönemden itibaren ününü günden güne arttırmaktadır. Kavacık’ın ünlü ve lezzetli bu üzümleri halk tarafından o kadar beğeniliyor ki, orijinal ismi “Alphonse Lavallee” olan bu üzüm çeşidinin ismi, ENFES ÜZÜMÜ ve KAVACIK ÜZÜMÜ olarak adeta değişmiş durumdadır. Doğum yeri Fransa olan bu çeşit, İzmir-Karabağlar’a bağlı Kavacık köyünün ekolojisi ile o kadar mükemmel bir uyum sağlamıştır ki, Fransızları kıskandıracak derecede kalite, aroma ve albeni oluşturmuştur. Bazı bağ bölgelerimizde de yetiştirilen Enfes Üzümü (Kavacık Üzümü, Alphonse L.) Çatalca Dağı’nın eteklerinde kurulu 850 m. rakımlı Kavacık’ta resmen kendini bulmuş, eşsiz bir kalite yakalamıştır.

 
 
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Ürettikleri üzümü Türkiye’nin her tarafından tanınan Karabağlar’a bağlı Kavacık Köyü, bu sene de festivale tüm Kavacık Üzümü sevenlerini çağırıyor. Festival 24 – 25 Eylül’de.
Etiketler » İzmir Grup Uçak Bileti   » İzmir Toplu Uçak Bileti   » İzmir Grup Uçak Rezervasyonu  
Google ARA: Bu festival üzümseverler için


Haberler