Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 25 Eylül Pazar günü yapılıyor... - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 25 Eylül Pazar günü yapılıyor...

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Üç yıldan buyana 10 kentte aynı zamanda yapılan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, KKTC'de de pazar günü yapılacak.

25 Eylül Pazar günü saat 17:00'de Levent Kolejinde başlayacak tur için katılım koşulları belirlendi.

Konu ile ilgili yapılan açıklama ise şöyle:

Bisiklete herkesin binebildiğini, hatta çok güzel bindiğini, o da yetmezmiş gibi süslü püslü bindiğini göstermek için Otomobilsiz Kentler Günü’nde her yıl SÜSLÜ KADINLAR yollarda. Şehirlerde egzoz dumanı kokusu değil, parfüm kokusu duymak için yaptır saçları, sür parfümü, giy kokoş elbiseni, tak şalını, sür rujunu-ojeni, giy topuklunu; sadece kendini mi süsleyeceksin? Hayııır… 
Bisikletini süsle, çık yollara ve sadece kendin ol…
TURA KATILIM KOŞULLARI:

1- Kendini ve bisikletini süslemek

2- Bisikleti yavaş yavaş sürebilmek

3- Şaşkın şaşkın bakanlara el sallamak ve gülümsemek

www.suslukadinlarbisikletturu.com

Facebook Etkinlik Adı: Kıbrıs Süslü Kadınlar Bisiklet Turu
25 Eylül 2016 Pazar günü saat 17:00'da Lefkoşa Levent Kolej'de sizleri bisikletlerinizle bekliyoruz. 
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, gönüllü kadınlar tarafından düzenlenen bir farkındalık etkinliğidir. Siyasi grup, dernek, belediye ve özel şirketlerden maddi destek almamaktadır ancak dostlarımızın manevi desteği bizim için çok kıymetlidir.

PEKİ, NEDİR BU TURUN HİKAYESİ?

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu etkinliği ilk kez 2013 yılında “Dünya Otomobilsiz Kentler Günü” etkinliği çerçevesinde yapıldı. Bu etkinlik Sema Gür tarafından facebook etkinliği olarak açıldı ve kulaktan kulağa dolaşarak bir çok kadına ulaştırıldı; bisiklet turuna 300 kadın katıldı. Kadınlar en güzel kıyafetlerini giyerek, bisikletlerini çiçeklerle ve kurdelelerle süsleyerek şehrin ana caddelerinde pedal çevirdikten sonra ‘’şehirlerde egzoz kokusu yerine parfüm kokusu olsun’’ konulu basın açıklamasını yaptılar.

2014’de ikinci defa düzenlenen etkinlik, yazılı medyada ve televizyon kanallarında yayınlanarak daha fazla kişiye ulaştı ve katılımcı sayısı iki katına çıktı. 2015 yılında 20 Eylül’de 10 kentte eş zamanlı olarak yapılan etkinlik yerli ve yabancı basında günlerce gündemde kaldı. Bu sene ise tam 28 kentte eş zamanlı olarak yapılıyor.

25 Eylül 2016 Pazar günü tüm kadınları bisikletleri ile meydanlara bekliyoruz.

BASIN AÇIKLAMASI

Süslendik çünkü dikkat çekmeye çalışıyoruz! Neye dikkat çekmek istiyoruz?

Neden toplandık buraya?

Bisiklet sadece spor amaçlı kullanılmaz.Bisiklet aynı zamanda bir ulaşım aracıdır. Yaşamın bir parçası olabilir. Eğer uygun bisiklet politikası olursa, işe veya ulaşacağımız yere bisikletle gidebiliriz. Biz de dünyanın birçok yerindeki hemcinslerimiz gibi günlük kıyafetlerimizle bisiklete binerek ulaşımımızı sağlayabiliriz. Biz kadınlar korkmadan, çekinmeden yollarda olmalıyız.

Neden toplandık buraya?

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında yapılan “Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ne vurgu yapmak için buradayız.Dünyanın birçok ülkesinde yapılan etkinliklerden, Kıbrıs'ın da haberi olmalı. Hatta İzmir öncü olmalı.

Neden toplandık buraya?

Yollar sadece motorlu taşıtlara ait değildir. Yollarda bisikletlilere saygı istiyoruz. Motorlu araçların hiçe saydığı birçok insanı bisiklet kazalarında kaybettik. Kendilerini rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Neden toplandık buraya?

Çünkü kadınız, görünür olmak istiyoruz, görünür olamayan binlerce kadın var ülkemizde… Kadın, toplumda görünür olduğu sürece o toplum nefes alır! Kadın korkmadan yollarda olmalı, kadın toplumun her alanında görünür olmalı.

Neden toplandık buraya?

Çünkü bisiklete saygı, kadına saygı, kadın bisikletliye saygı istiyoruz…İşte bu yüzden buradayız!

 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Üç yıldan buyana 10 kentte aynı zamanda yapılan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, KKTC'de de pazar günü yapılacak.
Etiketler » KKTC Grup Uçak Bileti Al   » KKTC Grup Uçak Rezervasyonu   » KKTC Toplu Uçak Bileti al  
Google ARA: Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 25 Eylül Pazar günü yapılıyor...


Haberler