İZMİR'in Bergama İlçesi'nde 7-9 Ekim'de motosiklet festivali düzenlenecek. Ayrıca çeşitli gruplar konser verecek. Etkinliklerden Bergama Belediyespor'a katkı sağlanması da amaçlanıyor.

MKSF Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu ve Bergama Belediyesi işbirliğiyle kentte bu yıl ilk kez 'International Bergama Retro Motofest' adıyla motosiklet festivali düzenlenecek. Bergama Kleopatra Güzellik Ilıcasında 7-9 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek. 70ler 80ler ve 90lar konsepti ile hazırlanan festivalde konserler, DJ performansları, Dünya Mirası Bergama da çevre gezileri, Stunt Showlar, eğlenceli yarışmalar düzenlenecek. 

Festivalde ayrıca; Cem Karaca, Barış Manço ve Erkin Koray gibi birçok ismin şarkılarını yorumlayan "Retrobüs" grubu ve "İstanbul Band" konser verecek. Ayrıca DJ Berna Öztürk ve DJ Sıtkı Erkek hayranlarına müzik dolu dakikalar yaşatacak. Festivale katılanlar için ise Bergama'nın ören yerlerini kapsayan geziler düzenlenecek. Ayrıca Stund Rider Umut Kestane motoruyla "Extrem Stunt Show" ile akrobatik gösteriler yapacak. Festival alanına giriş 3'inci Lige çıkan Bergama Belediyespor'a katkı sağlamak amacıyla 5 TL olacak. Giriş biletleri ise kulüp yetkilileri tarafından kesilecek.