Güney Ege’nin Gözde Tatil Beldeleri
Türkiye’nin en güzel tatil beldelerinin bulunduğu Güney Ege pırıl-pırıl denizi, tertemiz kumsalları ve eşsiz doğası ile adeta cennetten bir köşedir. Bir yaz tatilinde gezmekle bitmeyecek olan Güney Ege her zaman yerli ve yabancı turistlerin ilk tercihidir. Bu yolculuğa Adnan Menderes Havalimanı'ndan bir araç kiralayarak başlayabilir, Güney Ege’de unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.. Güney Ege’de bir yol seyahati için belli başlı tatil beldelerini gelin birlikte inceleyelim.

Kuşadası
Türkiye’nin en gözde tatil beldesi olan Kuşadası, tarihi ve arkeolojik kentlerin ortasında kalan denizi ve kumsalı ile meşhur bir yerdir. Aydın’ın bir ilçesi olup İzmir’e 96 km uzaklıktadır. Kuşadası’nda Tekne turları ile Baradan, Koru ve Maydanoz koylarını gezebilir, denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Sürekli canlı ve kalabalık olan Kuşadası’nda eğlence dünyası oldukça bol aktivitelidir. Grandbazaar ile başlayan Kuşadası çarşısı Öksüz Mehmet Paşa Kervansarayı ile devam eder.

Sahil boyunca yapılan yürüyüşlere birer dondurma arası vermek oldukça keyiflidir. Kafeteryaları, lokantaları ve alışveriş merkezleri ile ünlü olan tatil beldemizde Gazibeğendi Tepesi manzarası oldukça meşhurdur. Burada günbatımını izleyenler o anları çok güzel anlatmaktadır. Aquaparklar Kuşadası’nda çok rağbet görmektedir. Adaland ve Aquafantasy Kuşadası’na gelmişken mutlaka gidilmesi gereken aquaparklardır.

Efes Antik Kenti ve Meryem Ana'nın evi Kuşadası'nın ön plandaki mekanlarıdır. Davutlar ve Güzelçamlı beldeleri bisiklete binebileceğiniz ve günbatımını izleyebileceğiniz beldelerdir. Dilek Yarımadası Milli Parkı’nda denize girmek ayrı bir keyiftir. Milli Parkın girişindeki Zeus Mağarası’nı görmeden oradan ayrılmayın. İçmeler, Aydınlık koy, Kavaklıburun, Karasu halka açık plajlardır.

Didim
Yerli ve yabancı turist akınına uğrayan Didim, Aydın’a 108 km uzaklıktadır. Bodrum ve Kuşadası Didim’in hemen yanı başındadır. Tarihi zenginlikleri ile ünlü olan Didim kıyıları ile de meşhurdur. Özellikle emekli olduktan sonra buraya yerleşenlerin sayısı oldukça fazladır. Tarihi harabeleri, tertemiz ve uzun plajı, berrak denizi ve doğası ile adeta görenleri büyülemektedir. Kışları ılık geçen Didim, sporseverlerin dört mevsim keyif aldıkları bir beldedir. Haydar Koyu en fazla ilgi gören koylarındandır. Gidenlerin mutlaka bir daha gidip görmek istedikleri Didim, tatilcilerin gözbebeğidir.
Bodrum
Muğla’ya bağlı bir yarımada olan Bodrum şarkılara konu olmuş bir tatil beldesidir. Güllük Körfezi ve Gökova ile çevrili olan Bodrum renkli eğlence hayatı, denizi, tarihi ve doğası ile tam bir tatil yeridir. Halikarnas Balıkçısı ile özdeşleşmiş, birçok şaire, yazara ve ressama ilham kaynağı olmuştur. Görür görmez hayran kalınan bir yer olarak çoğu zaman vazgeçilemeyen bir belde olmaktadır. Bodrum Kalesi, Artemisia Tapınağı, Mousolso ve Artemisia mermer heykelleri görenleri kendine hayran bırakmaktadır.
Marmaris
Dünyanın tüm ülkelerinden turist çeken Marmaris, Güney Ege’nin incisi olarak anılmaktadır. Etkinlik ve gezi programlarının bolca yapıldığı ve dolmuşla bile kolayca dolaşıldığı eşsiz bir turizm merkezidir. Kiralık aracınızla veya kendi arabanızla unutulmaz bir tatil geçirmek için Marmaris’i tercih edebilirsiniz. Doğal limanı ve modern yat limanı görülmeye değer olup, doğal güzellikleri, tarihi mekanları ve denizi muhteşemdir.
Fethiye
Doğası ve tarihi ile görenleri büyüleyen Fethiye Apollon ve Finike Kralının kızının çocuklarına verdiği isimdir. Baktığınız her yerde göz alıcı güzellikleri görecek, tarihi mekânlarına ve doğasına bayılacaksınız. Şövalye Adası, Ölüdeniz, Esen, Kelebekler Vadisi Fethiye’de görülmesi gereken yerlerdendir. Şövalye Adası’nda rengârenk çiçeklere bayılacak, Ölüdeniz’in pırıl-pırıl sularına kendinizi bırakacaksınız.