Görünce Gezme İsteği Uyandıran Rengarenk Göller - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Görünce Gezme İsteği Uyandıran Rengarenk Göller

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN

Laguna Verde, Bolivya

 

 

1

 Bir tuzlu su gölü olan Laguna Verde, Bolivya'nın güneybatısındaki yüksek düzlüklerde yer alıyor. İspanyolca bilenler için Laguna Verde (Yeşil Lagün) sularının harika yeşil tonlarını görmek şaşırtıcı olmayacaktır. Licancabur Volkanı yamacında yer alan gölün huzur verici yeşil tonları, içerisinde bakır bulunduran çözeltilerden kaynaklanıyor.

 

Band-e Amir, Afganistan

Band-E Amir, Orta Afganistan'ın Hindu Kush Dağları'nda yer alan altı adet mavi gölün birleşiminden oluşuyor. Gölün yer aldığı bölge, 2008 yılında Afganistan'ın ilk milli parkı olma özelliğini kazanmış. Mineral bakımından zengin suların kayalıklar arasından sızması ile oluşmuş olan göller, içerikleri sebebiyle yoğun renklere de sahip olmuşlar.

Pukaki Gölü, Yeni Zelanda

 

 

3

 Yeni Zelanda'daki Pukaki Gölü, “buz mavisi” diye bildiğimiz renge yeni bir boyut kazandırmış. On yıllar öncesinde erimeye başlamış buzulların sularıyla oluşan keskin renkli göl şimdilerde buzul unu ismi verilen öğütülmüş kaya parçaları ile besleniyor ve bu da göle özgün rengini veriyor.

 

Laguna Colorada, Bolivya

 

 

4

 Bolivya'nın Şili sınırına yakın olan bölgesinde yer alan Laguna Colorada'nın sularının kızılımsı rengi, içeriğindeki alglerin pigmentlerinden kaynaklanıyor. Kızıl sularının dışında Laguna Colorada birçok farklı türde flamingoya da ev sahipliği yapıyor. Mevsimlik göllerin tekrar tekrar buharlaşmasıyla oluşan boraks adalarından da bölgede bol bol bulunuyor.

 

Kelimutu, Endonezya

 

 

5

 Kelimutu Yanardağı zirvesinde üç farklı renkte, üç tane krater gölü bulunduruyor. Tiwu Ata Mbupu genelde mavi; Tiwu Nuwa Muri Koo Fai çoğunlukla yeşil; Tiwu Ata Polo ise kızıl tonlara sahip. Bu farklı renklerin sebebinin fümerol olarak bilinen çatlaklardan sızan gazlar ve mineraller olduğu düşünülüyor.

 

Havasu, ABD

 

 

6

 Havasu Kanyonu, Büyük Kanyon'un bir parçası ve Supai kasabasında yaşayan Havasupai kabilesinin yaşam alanı olma özelliği taşıyor. İsmi “mavi-yeşil suların insanları” anlamına gelen Havasupai'yi ziyaret etmenin en büyük sebebi tabii ki renkli suları ve şelaleleri. Bunlardan en nefes kesici olanları ise Havasu Şelalesi ismindeki kitle içerisinde bulunuyor ve her yıl birçok turiste ev sahipliği yapıyor.

 

Moraine Gölü, Kanada
Buzullarla beslenen Moraine Gölü, Banff Ulusal Parkı sınırları içerisinde yer alıyor ve büyüleyici mavi sularıyla biliniyor. Buzul unlarının etkisiyle kırılan ışık sayesinde sahip olduğu renge kavuşmuş olan göl, Valley of the Ten Peaks (On Tepe Vadisi) bölgesinde yer alıyor.

Nakuru Gölü, Kenya

 

 

8

 Kenya'nın en çok turist çeken atraksiyonlarından biri olan Nakuru Gölü, çöküntü vadisi içerisinde yer alan, oldukça sığ bir göl. Gölün alg bakımından bereketli suları bazen bir defada bir milyondan fazla küçük flamingonun buraya akın etmesini sağlıyor. Sıkça dünyanın en önemli kuş geçit töreni olarak adlandırılan göçe sahne olan gölün kıyıları flamingolar sayesinde pembeye bürünüyor.

 

Jiuzhaigou, Çin

 

 

9

 Çin'in Jiuzhaigou Vadisi düzinelerce mavi, yeşil ve turkuaz renkli göle ev sahipliği yapıyor. Bölgenin yerlileri bu su kütlelerine “Haizi” adını veriyor ve bu isim Çince'de “denizin oğlu” anlamına geliyor. Buzul aktiviteleri sonucunda oluşan gölleri bugün hala beslemekte olan birçok şelale bulunuyor.

 

Plitvice Gölleri, Hırvatistan
Hırvatistan'ın en popüler turist atraksiyonlarından olan Plitvice Gölleri, Bosna Hersek sınırına yakın bir bölgede bulunan on altı adet gölün birleşiminden oluşuyor. Mavi, yeşil, lacivert ve grinin tüm tonlarını sergileyen, eşsiz renkleriyle ünlü olan göllerin renkleri mineral içeriğine ve organizmalara göre durmadan değişiyor.

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Dünya üzerinde görülmeye değer, muazzam güzelliklere ve özelliklere sahip birçok göl var. Bunların birçoğu mavinin tonlarını, turkuazı, yeşili ve üzerindeki yansımaları ile sizleri büyülerken birkaç tanesi de alışılmışın dışındaki renkleri ve canlılığı ile nefes kesiyor.
Etiketler » Yurtdışı Grup Uçak Bileti AL   » Yurtdışı Toplu Uçak Bileti AL   » Yurtdışı Grup Uçak Rezervasyonu  
Google ARA: Görünce Gezme İsteği Uyandıran Rengarenk Göller