#İstanbul #Amsterdam Grup #UçakBileti - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

#İstanbul #Amsterdam Grup #UçakBileti

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN

​Yolunu şaşırmış nehirlerin kıyısında, zaman zaman sular altında kalan toprakların üzerinde bir şehir kurulacağı ve bu şehrin Avrupa’da ve dünyada önemli bir konumu olacağı kimin aklına gelir? Amsterdam; işte böyle olmazları başaran, sular üstünde yükselen ve bunun avantajlarını en iyi şekilde kullanmayı bilen, ilginç bir şehir.

12. yüzyılda küçük bir balıkçı kasabası olan ve ihtiyaçlar doğrultusunda kurulan barajlarla, yapılan balık ticareti ve daha sonraları şehrin önemli bir liman kentine dönüştürülmesi ile büyük gelişmelere sahne olan Amsterdam; ismini Amstel nehrinden ve üzerine kurulu barajlardan (dam) alır. Yüzyıllar boyunca Amsterdam; liman kenti olması dolayısla Avrupa’daki çalkantılardan kendisini korumuş, ticaret hayatını sürdürmeyi başarmıştır. Elmas kesim ustaları ve Portekiz’den buraya göç eden Yahudiler ile kentin zenginlikleri çeşitlenmiştir. Ferah ortam ve süregelen ticari yaşam sayesinde Hollanda, sömürgelerini de artırmış ve Karayiplere kadar uzanmıştır. Böylece Amsterdam 16. yüzyıl sonlarında ve 17. yüzyılda altın çağını yaşamaya başlamış ve bu dönemde Hollanda ve Amsterdam kültür sanat açısından en önemli meyvelerini de vermeye başlamıştır. 17. ve 18. yüzyıllarda hızlı yükselişin yerini gerileme dönemi almış, 19. yüzyılda William van Orange’ın sürgünden dönüşü ile Amsterdam, yeniden yükselmeye başlamıştır. Sanayileşme devriminde atılan adımlarla Amsterdam giderek zenginleşmeye ve bunun bir yansıması olurak kültür, sanat, müzecilik gibi konularda da serpilmeye başlamıştır. 19. yüzyıl sonunda - sanayileşmenin öneminin anlaşıldığı günlerde- ise Centraal Station (Merkez İstasyon)’ın yapılması ile kent, liman kenti olmanın yanısıra endüstri kenti niteliği de kazanmıştır. Dünya savaşlarının hâkim olduğu 20. yüzyılda ise Hollanda, 1. ve 2.Dünya Savaşlarından uzak kalmıştır. Amsterdam ve sakinleri 2. Dünya Savaşı’nda Yahudilere yapılan baskılara sessiz kalmayıp onların yanında yer almıştır. Böylece Amsterdam, hoşgörülü ve ayrım yapmayan bir şehir algısı yaratmış ve burada
yaşamak isteyen pek çok kişinin akınına uğramıştır.

 

Ne Yenir?

​Amsterdam’ın geleneksel yemeklerini deneyebileceğiniz gibi sömürgeci bir geçmişe sahip ve çok uluslu olan bu şehirde uluslararası yemekleri de tadabilirsiniz. Bunlar arasında en başarılısı Endonezya mutfağıdır. Bir Endonezya restoranında rijsttafel adı verilen pilavları deneyebilirsiniz.Bir not: Rijtsttafelleri; Hollandalılar, bir Endonezya yemeğinden esinlenerek kendileri icat etmiş. Çeşit çeşit pilav yemekleri arasından seçim yapmakta fazlasıyla zorlanabilirsiniz. Belki de hepsinden azar azar denemek en iyisi olacaktır. Acıya alışkın olmayanlar pilavları denerken bir daha düşünmeli.

Amsterdam’da Frites (patates kızartması), oldukça lezzetlidir. Kalın doğranmış patateslerin dışı çıtır çıtırdır ve içi lezzetli bir dolgunluğa sahiptir. Patateslerin yanında mayonez çeşitleri de sunulur. Köşe başlarındaki patates büfelerinde günün her saati Hollanda stili patates kızartmasını deneyebilirsiniz.

Şehri dolaşırken ayaküstü atıştırabileceğiniz Hollanda lezzetlerinden biri de türlü türlü malzemelerden yapılan Broodjes sandviçleridir. Malzemelerin içlerinden taştığı bu sandviçler, fazlasıyla doyurucudur. Hollanda peynirli, jambon, kıvırcık ve domatesli sandviçler broodjeslerin en yaygınları arasındadır.Amsterdam’a kadar gelmişken Hollanda’nın ünlü peynirlerini tatmadan dönmek de olmaz. Eski ve yeni peynir diye iki kategoride sınıflandırılan Hollanda peynirlerini, şehrin merkezinde rastlayabileceğiniz özel peynir dükkânlarından alabilirsiniz. Hollanda’nın en ünlü peynirleri olan ve isimlerini üretildikleri kasabaların adlarından alan Edam ve Gouda peynirlerini mutlaka deneyin.Pita ekmeğinin (pideye benzer) içine çeşitli malzemelerin doldurulması ile yapılan falafeller de oldukça lezzetlidir. Vejetaryen gezginler, Maoz zincir restoranlarında sunulan çeşitli falafelleri deneyebilirler.Bir not: Maoz restoranlarını; Muntplein 1, Leidsestraat 85, Ferdinand Bolstraat 67, Oudebrugsteeg 30 adreslerinde bulabilirsiniz.

Amsterdam’da mutlaka denemeniz gereken bir tat, Fransız stilinden daha kalın olarak yapılan pannekoeken - kreplerdir. Kreplerinizi ister çikolata ve çeşitli meyveler ile isterseniz de çeşitli Hollanda peynirleri ile deneyebilirsiniz.

Bitterball(en) adı ile anılan köfteler de denenmeye değer bir Hollanda lezzetidir. Kıyılmış ya da doğranmış dana eti, et suyu, un, tereyağı, maydonoz, tuz ve karabiber ile hazırlanan bu köfteler; hardal sosu ve salata ile birlikte servis edilir. Krokett(en) köfteler ise bitterballen ile içerik olarak aynı olmakla beraber daha büyüktür ve parmak şeklinde hazırlanır.Amsterdam’ı kış aylarında ziyaret edecekler, erwtensoep (sosis parçacıklı bezelye çorbası)’nı deneyebilir. Hutspotlar ise patates, havuç ve soğanın püre hâlinde hazırlanarak et ile servis edildiği geleneksel bir Hollanda yemeğidir. Lahana ile yapılan stamppotlar da hutspotlara benzer ve bu yemek genellikle tütsülenmiş sucuk ya da domuz eti ile yapılır.

Amsterdam’ı Kasım ve Aralık aylarında ziyaret edecekler ise; un, yağ, süt, yumurta, maya, biraz tuz, kabartma tozu ile hazırlanan hamura kuru üzüm, elma, çeşni ya da narenciye parçacıklarının da eklenmesiyle yağda kızartılarak hazırlanan oliebol(len) tatlılarını deneyebilir. Oliebol tatlısı genellikle üzerine pudra şekeri serpiştirilerek servis edilir.Hollandalıların balık çeşitlerine oldukça düşkün oldukları dünya çapında bilinir. Bir insan boyu büyüklüğünde olan Heilbot balığı, kabeljauw (morina balığı) ve schelvis balık çeşitleri Hollanda’nın kuzey kıyılarından tutulur. Bu balıkların ızgara, tütsü, fileto, ıspanaklı, domates soslu, sebzeli, tatlı-ekşi soslu gibi pek çok farklı tarif ile servis edildiğini göreceksiniz.

Baltık Denizi, Akdeniz, Ege Denizi, Marmara ve Karadeniz’de, Kuzeydoğu Atlantik sahilerinde ve Kuzey Denizi’nde yaşayan pisibalığı, tereyağı ile ızgara edilip sebzeler ile sunulur ve oldukça lezzetlidir.

Ringa balığı ise Hollanda’nın hamsisi gibidir. Kuzey denizinde oldukça boldur ve Hollandalılar tarafından severek tüketilir.

Hollanda, deniz ürünleri bakımından da oldukça zengin bir ülkedir. Midye ve istiridye çeşitlerini denemeyi ihmal etmeyin.

Ne içilir?

Heineken biralarını dünyanın dört bir yanında denemiş olabilirsiniz fakat önemli olan Hollanda’dakilerin tadına bakmak. Hollanda biraları dünyaca ünlüdür ve Amsterdam’da pek çok bira tadım evi (proeflokaal) bulunur. Buralar genellikle sakin ve sohbet etmeye elverişli mekânlardır.

Biranın yanı sıra Hollanda cini (likörü) olarak bilinen jenever de geleneksel bir Hollanda içkisidir. Jonge (yeni) ve Oude (eski) olarak iki çeşidi vardır. Bunun içkinin yaşı ile bir ilgisi yoktur; ikisini farklı kılan şey, içkilerin damıtılma yöntemleridir. Jonge keskin bir içki iken oude, biraz daha yumuşak ve içimi kolaydır. Alkol oranı oldukça yüksek olan jenever aynı zamanda meyve aromalı olarak da tüketilebilir.

Bruin cafés kahverengi barlar ise her türlü içecek çeşidini bulabileceğiniz misafirperver mekânlardır. Bu barların duvarları ve dekorasyonu kahverengi ağırlıklıdır ve duvarlarda yıllar boyunca barda tüketilen nikotinin izleri görülür. Oturduğunuz süre boyunca sizi bir şeyler içmeye zorlamayacak, sizi rahatsız etmeyecek bir yer arıyorsanız kahverengi barları deneyebilirsiniz.

Kahve ve kakao da Amsterdam’da önemli bir yer tutar. Gittiğiniz kafe ve barlarda kahve bulmamanız neredeyse imkânsızdır. Sıcak çikolatalar ve kahveler, yanlarında kurabiyeler ile ikram edilir. Sıcak çikolatanızı dilerseniz krema ile veya pofuduk şeker (marsmallow) ile alabilirsiniz.

 

Nasıl Eğlenilir?

​Aktiviteler, kültürel etkinlikler, gece hayatı... Eğlence denildiğinde, yüzyıllardır Avrupa’nın belli başlı kültür merkezlerinden biri olan Amsterdam gelir akıllara. Kentte kültürel etkinliklerin ve eğlencenin fazla olmasının yanında Amsterdamlıların tüm bunlara olan ilgisi de oldukça fazladır. İşte bu yüzden Amsterdam’a gittiğinizde bir etkinliğe de tanık olmak istiyorsanız yer bulmak için hızlı davranmalısınız. VVV’nin yayımladığı ve VVV turist bürolarında bulabileceğiniz aylık Amsterdam Day by Day dergisi, Amsterdam’ı ve etkinliklerini keşfetmeniz için size yardımcı olacaktır. Ücretsiz olarak yayımlanan Amsterdam Weekly dergisi de pek çok etkinlik hakkında bilgi verir ve zaman zaman içinde indirim kuponları da barındırır. Felemenkçe biliyorsanız, NL 20 dergisi de Amsterdam’daki etkinlikler hakkında sizi bilgilendirecektir.

Bir not: Amsterdam Weekly dergisini internetten okuyabilir veya PDF olarak bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Şimdiden Amsterdam’da neler varmış öğrenmek ve planlarınızı önceden yapmak isterseniz www.amsterdamweekly.nl adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tiyatro

Leidseplein’da bulunan Amsterdam Stadsschouwburg Tiyatrosu, neo-rönesans dekorlarıyla bezeli mimarisiyle dikkatleri çeken, 1894 yılında kurulmuş asırlık bir tiyatrodur. Yerel oyunların yanı sıra dünya çapında ün yapmış pek çok oyun prömiyerlerine, pek çok modern oyuna ev sahipliği yapmış olan tiyatroda, zaman zaman İngilizce oyunlara da yer verilir.Adres: Leidseplein 26, 1017 PT Amsterdam
Tel: +31 (0) 20 624 23 11
Faks: +31 (0) 20 620 64 91
Web: www.stadsschouwburgamsterdam.nl

İngilizce oyunlar sunan Boom Chicago tiyatrosu da Leidseplein’dadır.

Adres: Leidseplein 12 1017 PT Amsterdam
Biletler: +31 20 423 0101
Satış ve etkinlikler: +31 20 530 0232
Faks: +31 20 420 7423
Web: www.boomchicago.nl/en

Amsterdam’da tiyatrolar genellikle Leidseplein ve Nes Caddesi etrafında toplanmıştır. Zevkinize göre bir oyun bulmak, Amsterdam tiyatro kültürünü yakından tanımak için bu caddelerde gezinebilirsiniz.

Sinema

Bünyesinde 50’yi aşkın sinema salonunu barındıran Amsterdam’da sinemalar, orijinal dillerinde ve Felemenkçe altyazı ile gösterilir. Güzel bir film izlemek ve aynı zamanda şaşalı bir sinema salonu görmek isterseniz Tuschinski Sineması tam size göre. Tuschinski; hem dış cephesiyle hem de iç dekorasyonuyla dikkatleri çeken, görkemli fuayesi ile Avrupa’nın en güzellerinden biri sayılan bir sinema salonu.

Adres: Pathé Tuschinski; Reguliersbreestraat 26-34, 1017 CN Amsterdam
Rezervasyon için / şehir içi: 0900-1458
Web: www.pathe.nl/tuschinski, www.tuschinski.nl

Müzik

Orkestra ve oda müziği için dünyanın en iyi senfonik orkestralarından birini sunan Concertgebouw Orkestrası’na gitmelisiniz. İlk olarak 1888 yılında kurulan orkestra binası da - hem içeriden hem dışarıdan - ayrıca keşfedilmeye değer bir mimari eserdir.

Adres: Jacob Obrechtstraat 511071 KJ Amsterdam
Tel: +31 (0)20 305 10 15
Faks: +31 (0)20 305 10 01
Web: www.concertgebouworkest.nl/en

Hollanda Filarmoni Orkestrası ve Hollanda Oda Müziği Orkestrası ise hemen Dam Meydanı’nda bulunan Beurs van Berlage bünyesindedir.

Adres: Damrak 277 1012 ZJ Amsterdam
Web: en.beursvanberlage.nl

Amsterdam’da yaz aylarında pek çok park konserlerine rastlayabilirsiniz. Caz ve doğaçlama müzik dinlemek isterseniz Bimhuis doğru bir adres olacaktır (Piet Heinkade 3 1019 BR Amsterdam).

Bale ve dans

Bale sevenler, dünya klasmanında performanslar görmek için Amsterdam’daki iki bale topluluğunun gösterilerine gitmeyi düşünebilirler. Muziek Theater’a bağlı olarak çalışan Ulusal Bale, modern ve klasik gösteriler sunar. Hollanda Dans Tiyatrosu ise klasik bale eğitimi görmüş başarılı dansçıların, modern gösterilerini sunduğu bir topluluktur. Hollanda Dans Tiyatrosu, gösterilerini çeşitli merkezlerde gerçekleştirirken Ulusal Bale, Amstel’de 3 numaralı binada bulunur.

Gece hayatı

Amsterdam’da geceler; hareketli, uzun ve eğlencelidir. Aradığınız; barlar, kafeler, restoranlar, gece kulüpleri ya da diskolar ise Leidseplein ve Rembrandtsplein çevresinde gezinerek tarzınıza uygun bir mekân bulabilirsiniz. Leidseplein çıkışında bulunan Amsterdam Casino, yetişkinler içindir. Ayrıca Jordaan bölgesi de pek çok sevilen kafe ve restoranlara da ev sahipliği yapar.

Akşam saatlerinden itibaren Red Light District de buradaki yaşam tarzını merak eden turistlerin akınına uğrar. Burada da gece kulüplerine, küçük restoran ve kafelere rastlamak mümkündür.

Amsterdam geceleri, ışıldayan bir şehre dönüşür. Bunun tadını çıkarmanın bir yolu da geceleri geziler sunan tekneler ile kanallarda gezmektir. Damrak ve Stationplein üzerinde bu tür geziler düzenleyen şirketleri bulabilir, Amsterdam’da geçireceğiniz gecelere farklı bir renk katabilirsiniz.

Festivaller

Amsterdam Fantastik Film Festivali

Amsterdam Fantastik Film Festivali’nde; korku filmlerinden animelere, kült filmlerden bilim kurguya kadar pek çok gösterim gerçekleştirilir. Her yıl Nisan ayı sonlarına denk gelir. Tam tarih değişiklik gösterebilmektedir.

Web: www.afff.nl

Art Amsterdam

Daha önce KUNST RAI olarak bilinen ve daha sonra Art Amsterdam olarak ismi değiştirilmiş olan sanat festivalidir. Her yıl Mayıs ayında gerçekleştirilir ve beş gün sürer. Yerli ve yabancı 100’den fazla galerinin yer aldığı festivalde, modern sanata ve sanatta yeni gelişmelere ağırlık verilir.

Web: www.kunstrai.nl

Holland Festival

Hollanda’nın en büyük kültürel etkinlik festivali olan Holland Festival, operadan, tiyatroya, dans ve baleden müziğe kadar pek çok performansa ev sahipliği yapar. Festival boyunca ayrıca çeşitli konferanslar ve atölyeler de düzenlenir.

Web: www.hollandfestival.nl

5 Days Off Amsterdam

Amsterdam’ın hızla ün kazanmış ve Avrupa ve Amerika’dan pek çok müzik grubunun katıldığı elektronik müzik festivalidir. Temmuz ayının ilk haftalarına denk gelir.

Web: www.5daysoff.nl

Spor

Futbol

Hollanda denildi mi akla ilk olarak gelenlerden biri de futboldur. Hollanda futbolu izlemek istiyorsanız Amsterdam’ın futbol takımı Ajax’ın maçlarına gidebilirsiniz.

Bilet alımı hakkında: english.ajax.nl/web/show/id=48751
Ajax maç takvimi: www.atp.nl/ate/page.php

Su sporları

Amsterdam kanalları, su sporları için elverişlidir ve hâl böyleyken Amsterdamlılar bu fırsatı her daim değerlendirmeyi bilir. Siz de nehirlerde pedallılarla gezebilir, bir tekne kiralayabilirsiniz. Açık denizlerde ise kürek çekenleri, yelkenleri, rüzgâr sörfü yapanları görürsünüz.Yelken için bir öneri:

Sailshore Sailing Club
Adres: Linnaeusparkweg 127-1 1098 CW Amsterdam
Web: www.sailhorse.nl

Rüzgâr sörfü için öneriler:

Amsterdam Windsurfing
Adres: Jaagpad 26 1059 BP Amsterdam, Zuid
Web: www.amsterdamwindsurfing.nl

Gaasperplas Windsurfing
Adres: Driemondweg 25 1108 AJ Amsterdam, Zuidoost
Web: www.gaasperplaswindsurfing.nl

Bisiklet

Amsterdam’da şehir içini ve civar bölgeleri bisikletinizle keşfedebilirsiniz. Amsterdam’da her şey bisiklet dostu bir konsept üzerine planlanmıştır. Deniz taşımacılığı yapan motorlarda bile en çok yerin bisikletlere ayrıldığını görürsünüz. Ayrıca gideceğiniz her yere bisiklet yollarıyla kolayca ulaşırsınız.

Şehirden fazla uzaklaşmak istemiyorsanız Vondelpark’ta bir bisiklet turu yapabilirsiniz. Bunun dışında Monnickandam veya Marken gibi kıyı köylerine bisikletlerinizle ulaşıp buradaki sevimli kafelerde çay, kahvenizi yudumlayıp etrafı keşfedebilirsiniz.

(Bknz: Bisiklet kiralama şirketleri)

Buz pateni

Hollanda’da buz pateni, çok popüler ve genç yaşlı herkesin severek yaptığı bir spordur. Nehirlerin ve kanalların donduğu kış aylarında siz de buz pateni keyfini yaşayabilirsiniz.

Aklınızda Bulunsun

​Acil durum telefonları

Acil: 112
Ambulans: 112
Yangın: 112
Polis: 112

Sağlık ve ilk yardım

Hollanda’da herhangi bir bulaşıcı hastalık mevcut değildir, bu nedenle ülkeye gitmeden önce bir aşı yaptırmanıza gerek yok. Sağlık sigortanızı yaptırmanız yeterli.
Ülkede sağlık sistemi gelişmiştir, doktorlar ve sağlık personeli İngilizce bilmektedir. Nöbetçi eczaneler hakkında veya acil medikal servis için 664 21 21 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

Ayakta tedavi için ya da acil durumlar için hastanelerin acil bölümlerinden giriş yapabilirsiniz. Tüm eczaneler hakkında ise www.apotheek.nl web sitesinden bilgi alınabilir.

Hastaneler

Academisch Medisch Centrum Universiteit Van Amsterdam

Adres: Meibergdreef 9 1105 AZ Amsterdam
Tel: +31 (0) 20 566 33 33 (Acil)
+31 (0) 20 566 33 55 (Hasta Danışma Hattı)
Web: www.amc.uva.nl

Boven-IJ Ziekenhuis

Adres: Statenjachtstraat 1 1034 CS Amsterdam
Tel: +31 (0) 20 634 63 46
Web: www.bovenij.nl

Turist ofisleri

Turizm Bürosu

Tel: +31 (0) 70 370 57 05
Faks: +31 (0) 70 370 16 54
Web: www.holland.com

VVV Amsterdam Turizm Danışma

Amsterdam’daki VVV bürolarını; aşağıdaki adreslerde bulabilirsiniz:

Merkez istasyon karşısı: Stationplain 10
Merkez İstasyon: Centraal Station, Spoor 2
Leidseplein: Stadhouderskade t/o 1
Museumplein: Paulus Potterstraat
Schiphol Airport: Arrivals 2

Para birimi

Amsterdam’da Avrupa Birliği para birimi olan Euro € (Avro) kullanılıyor. Banknotlar 5, 10, 20, 50,100 ve 500 €’dur. Bozukluklar ise; 1, 2, 5, 10, 20 ve 50 cent ve 1 ve 2 €’dur.

Bankalarda veya döviz bürolarında dövizinizi bozdurabilirsiniz.

Konuşulan Diller

Hollanda’da Felemenkçe konuşulur. Felemekçe, Flamanca ve Almanca’ya benzer.

Hollandalıların çoğu iyi derecede İngilizce bildiğinden dil konusunda bir problem yaşamazsınız.

Amsterdam sokaklarında gezerken sıklıkla Türkçe konuşmalara da şahit olabilirsiniz.

Elektrik sistemi

Hollanda’da Türkiye’de de kullanılan 220 Volt 50 Hz’lik bir elektrik sistemi bulunur. Yine de çok özel elektronik eşyalarınız için bir adaptöre ihtiyacınız olabilir.

Araç kiralama

Kanallar kenarında kurulmuş bir şehir olarak Amsterdam’ın merkezi bölgesi, otomobil kullanımı için pek de elverişli değildir. Kanallar ve binalar arasında kalan caddeler dardır ve bu yüzden şehirde park ve trafik sorunu yaşanmaktadır. Şehir içini zaten gelişmiş toplu taşıma sistemi ile ya da yürüyerek keşfetmek mümkündür.

Bununla beraber şehir içinde bisikletle dolaşmak ayrı bir keyiftir ve Amsterdam’da pek çok bisiklet kiralama şirketi bulunur. Şehir içini ve civar semtleri bisikletinizle keşfedebilirsiniz. Amsterdam’da her şey bisiklet dostu bir konsept üzerine planlanmıştır. Deniz taşımacılığı yapan motorlarda bile en çok yerin bisikletlere ayrıldığını görürsünüz. Ayrıca gideceğiniz her yere bisiklet yollarından ulaşırsınız. Civar gezintiler için dilerseniz araç da kiralayabilirsiniz.

Bisiklet kiralama şirketleri

MacBike

Tel: +31 (0)20 620 09 85
Web: www.macbike.nl
Adresler:
Mr. Visserplein 2, 1011 RD Amsterdam, +31 (0)20 6200985?
Weteringschans 2, 1017 SG Amsterdam, +31(0)20 5287688?
Marnixstraat 220, 1016 TL Amsterdam, +31(0)20 6266964?
Stationsplein 5, 1012 AB Amsterdam, +31 (0)20 6253845?
Stationsplein 12, 1012 AB Amsterdam, +31 (0)20 6200905?
Stationsplein 33, 1012 AB Amsterdam, +31(0)20 6200985?

Orange Bike

Tel: +31 (0)20 528 99 90
Web: www.orangebike.nl
Adresler:
Orangebike Dam Meydanı, Singel 233 1012 WE Amsterdam
Orangebike Merkez İstasyon, Geldersekade 37 1011 EJ Amsterdam

Araç kiralama şirketleri

AVIS
Tel: +31 (0)20 683 60 61
Web: www.avis.nl

BUDGET
Tel: +31 (0)73 624 26 71
Hollanda içi indirimli hat: 0900 1576
Web: www.budget.nl

EUROPCAR
Tel: +31 (0)20 683 21 23
Hollanda içi indirimli hat: 0900 0540
Web: www.europcar.nl

HERTZ
Tel: +31 (0)20 462 19 30
Web: www.hertz.nl

Temsilcilikler

T.C. Lahey Büyükelçiliği

Türkiye Büyükelçiliği Hollanda’nın siyasi ve diplomatik başkenti olan Den Haag (Lahey)’dadır.

Adres: Jan Everstraat 15, 2514 BS Den Haag
Tel: +31 (0)70 360 49 12
Faks: +31 (0)70 361 79 69
Web: www.turkishconsulate.nl

T.C. Deventer Başkonsolosluğu

Adres: Keizerstr. 8 , 7411 HG Deventer
Tel: +31 (0)57 061 94 81

T.C. Rotterdam Başkonsolosluğu

Adres: Westblaak 2, 3012 KK Rotterdam
Tel: +31 (0)10 413 22 70

Hollanda Ankara Büyükelçiliği

Adres: Hilal Mahallesi Hollanda Caddesi No: 3 Yıldız
Tel: +90312 4091800
Faks: +90 312 4091898
Web: www.nl.org.tr

Hollanda Antalya Konsolosluk Temsilcisi

Adres: Aspendos Bulvarı No:37 Antalya
Tel: +90 242 321 13 47
Faks: +90 242 321 13 47

Hollanda İskenderun Konsolosluk Temsilcisi

Adres: Atatürk Bulvarı No:73 Kordon Apt. Kat.1 21200 İskenderun
Tel: +90 326 613 81 90
Faks: +90 326 612 1623

Hollanda Marmaris Konsolosluğu

Adres: MTS Turizm Seyahat, Çıldır Mah. 159 Sok 23/1487000 Marmaris
Tel: + 90 252 413 26 91

Hollanda İstanbul Konsolosluğu

Adres: İstiklal Caddesi No:393 80072 Beyoğlu
Tel: +90 212 393 21 21, 393 21 10
Faks: +90 212 292 50 31, 251 92 89

Hollanda İzmir Konsolosluğu

Adres: Cumhuriyet Meydanı, Meydan Apt. 11/5 1. kat Pasaport 35210 İzmir
Tel: +90 232 464 02 01
Faks: +90 232 464 09 93

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Etiketler » Amsterdam Grup Uçak Bileti Al   » Amsterdam Grup Uçak Rezervasyonu   » Amsterdam Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: #İstanbul #Amsterdam Grup #UçakBileti