İstanbul Avignon Grup UçakBileti - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Avignon Grup UçakBileti

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Şehre Bakış
Güney Fransa’nın Provence bölgesindeki Avignon, Vaucluse Eyaleti’nin sınırları içerisinde yer alan en büyük şehirdir.
Şehrin adı, bölgede çok eski tarihlerde hüküm süren bir Kelt Klanı olan Avennius’tan türeyerek gelmiştir. Bu kelime ise, “sert rüzgârların estiği bölge” anlamına gelmektedir.
 
Orta Çağ’da, papaların Tanrı’nın yeryüzündeki vekilleri oldukları düşüncesi hâkimken; Avrupa’da yer alan tüm ülkelerin kral ve prensleri, Roma’daki papanın yönetimine tabi olmak zorundaydı. Dolayısıyla, ülkelerin gelirlerinin büyük bir bölümü de Roma’ya akmaktaydı.
 
Bu duruma isyan eden Fransız Kralı IV. Philippe, kendine yandaş bir papanın seçilmesine yardım ederek; Roma’daki papalıktan bağımsız, Avignon’da bir başka papalık kurulmasına ön ayak olmuştur.
 
Tarihte “büyük bölünme” adı verilen bu dönem, papalığın itibarının ciddi zarar gördüğü ve papalık makamının Avignon ve Roma arasında ikiye bölündüğü bir durum yaratmıştır.
1309 - 1417 yılları arası “papalık merkezi” konumunda bulunan Avignon; bu dönemde büyük bir gelişme kaydederek, dini ve ticari bir merkez hâlini almıştır.
 
Bugün, şehrin sahip olduğu kıymetli mimari eserlerin ve tarihi yapıların büyük bir bölümü de; papalık dönemi süresince oluşturulmuştur.
 
18. yüzyılın sonuna kadar “papalık toprağı” olarak kalan ve ardından Fransa’ya devredilen bu küçük ve sevimli Provence şehri; ülkedeki büyük metropollerin aksine, tipik Fransız cazibesini yitirmemiş ve doğal güzelliklerini büyük bir ustalıkla muhafaza etmiştir.
 
Arnavut kaldırımlı sokakları, tarihi surlarla çevrili nostaljik şehir mimarisi, Rhône Nehri’nin ve çevresindeki yeşil alanların doğal cazibesi ile ziyaretçilerine huzurlu, sofistike ve sakin bir tatil vadeden Avignon; Güney Fransa’nın ünlü Provence bölgesini tanımak ve ziyaret etmek isteyenlerin uğramaları gereken önemli noktalardan biridir.
 
Nereler Gezilir?
Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Avignon’da; kışlar ılık ve yağışlı, yaz mevsimi ise sıcak ve güneşli geçmektedir.
 
Şehri ziyaret etmek için en uygun zaman, mayıs ve eylül ayları arasında kalan yaz mevsimidir. Bu dönemde açık havada yer alan birçok turistik nokta hizmete girmekte ve güneşli günlerde şehri keşfetmek, daha renkli ve eğlenceli bir hâl almaktadır.
 
Şehrin dört bir yanı, fotoğraf çekmeyi sevenler için birer hazine niteliği taşıyan mimari harikalar ve doğal güzelliklerle doludur.
Avignon seyahatlerinin daha keyifli geçmesi için birkaç küçük noktaya dikkat edilmelidir.
 
Turistik mekânları gezerken çantanıza sahip çıkmaya özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Küçük bir önlem alarak, yankesicilik gibi tadınızı kaçıracak olaylarından korunabilirsiniz. 
Papalık Sarayı önünde bekleyen ve yardım kampanyalarına destek olmak için sizden imza isteyen hiç kimse ile muhatap olmamalı ve hiçbir belgeye imza atmamalısınız. Bu olay, şehirde sıklıkla karşılaşılan turistik bir tuzaktır ve imza atmanızın ardından yankesiciler sizden para talep etmeye başlayacaklardır.
 
Turistik mekânların hemen dışında bekleyen ve görevli olduğunu söyleyerek sizden para isteyen hiç kimseye ödeme yapmayın. Bu durum sık görülen bir tuzaktır; şehirdeki turistik mekânların hiçbirinde görevliler, binanın önünde dikilip içeri girenlerden para istememektedir. 
Papalık Sarayı
Avignon’un Orta Çağ’daki gücünün sembolü olarak, şehrin merkezinde görkemli bir şekilde yükselen Papalık Sarayı; Papa 12. Benedict tarafından yaptırılan Eski Saray ile Papa 6. Clement tarafından inşa ettirilen Gotik Yeni Saray’ın birleşiminden oluşan bir komplekstir.
 
İlk olarak, düşmanlardan şehri korumak amacıyla bir kale olarak inşa edilen ve bu nedenle çevresi yüksek surlarla kaplanmış saray; sonradan papaların yönetim merkezi ve rezidansı konumuna gelmiştir.
 
Günümüzde sarayın eski görkemli iç dekorasyonundan geriye, son derece kısıtlı bir alan kalmıştır. 1413 yılında çıkan yangında zarar gören eski dönemlere ait zengin iç dekorasyon ögeleri; Papa 13. Benedict’in sadelikten ve tasarruftan yana olan bakış açısı nedeniyle, aynı görkemle restore edilmeyerek sade ve basit bir yenileme çalışmasından geçirilmiştir.
 
Sarayın eski dekorasyonunun muhafaza edildiği alanlarda, etkileyici alçı duvar süslemeleri ve ünlü İtalyan ressam Matteo Giovannetti’ye ait tablolar göze çarpmaktadır.
 
Papalık Sarayı’nı ziyaret edenler; Papa’nın yatak odasını, Papa’nın kişisel zamanını geçirmeyi sevdiği Geyik Odası’nı, Aziz Martial Şapeli’ni ve Notre-Dame des Doms Katedrali’ni görme şansına sahip olabilirler.
 
Papalık Sarayı, haftanı her günü 09.00 - 18.30 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
 
Adres: Pente Rapide Caddesi, Saray Meydanı, No: 6, Avignon
Telefon: (+33) 4 90 27 50 00
Web: www.palais-des-papes.com
 
Aziz Bénezet Köprüsü
Şehrin en önemli mimari simgelerinden biri olan Aziz Bénezet Köprüsü’nün bir diğer adı da, Avignon Köprüsü’dür.
 
12. yüzyılda tüccarların mallarını uzun nehir yolculuklarına gerek kalmadan karadan kolayca Lyon’a götürebilmeleri için tasarlanan 22 kemerli köprüden geriye, günümüzde sadece 4 kemer kalmıştır.
Köprünün kemerlerinden birinin üzerinde; Roma dönemine ait mimarisiyle dikkatleri üzerine çeken, küçük ve sevimli Aziz Nicholas Şapeli yer almaktadır. Şapel, denizcileri koruduğuna inanılan Aziz Nicholas’ın onuruna inşa edilmiştir.
 
Avignon Köprüsü, aynı isimli çocuklara yönelik bir halk şarkısı ile ülke çapında ölümsüz bir simgeye dönüşmüştür. Şehrin en popüler turistik duraklarından biri olan köprü, genellikle kalabalık turist kafilelerince ziyaret edilmektedir.
 
Rhône Nehri’nin büyüleyici manzarası eşliğinde, nostaljik Avignon Köprüsü’nün tadını çıkararak gezmek için; sabah erken veya akşamüstü geç saatleri tercih etmeniz önerilmektedir.
 
Şapeli gezmek amacında olmayanlara; köprünün hemen ucunda bulunan park içerisindeki tepeye tırmanmaları ve böylelikle köprüyü ve nehri, geniş bir açı ile sakin bir atmosfer içerisinde izlemeleri önerilmektedir.
 
Adres: Rhône Bulvarı, Rhône Nehri kıyısı, Avignon
Telefon: (+33) 4 90 27 51 07
Web: www.palais-des-papes.com/pages/pontactu.html
 
Küçük Saray
Winston Churchill Meydanı üzerinde yer alan Küçük Saray; 1900 Evrensel Sergisi etkinliği için Charles Girault tarafından, geleneksel ve modern mimari stillerinin birlikte kullanılmasıyla inşa edilmiştir.
Bilhassa sanat tarihine ilgi duyanların ziyaret etmesi gereken Küçük Saray içerisinde, 13. yüzyıldan 15. yüzyıla uzanan kıymetli bir resim ve heykel koleksiyonu yer almaktadır.
 
Koleksiyonun öne çıkan parçaları arasında Botticelli’nin Bakire ve Çocuk ve Sano Di Pietro’nun Haberci Melek adlı eserleri bulunmaktadır.
 
Çevresi, Fransız bahçeleri ile kaplı Küçük Saray’ı; salı  - pazar günleri, 09.00 - 18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Saray Meydanı, Avignon
Telefon: (+33) 1 53 43 40 36
Web: www.petitpalais.paris.fr
 
Villeneuve lès Avignon
Rhône Nehri’nin karşı kıyısında yer alan Villeneuve lès Avignon bölgesini ziyaret ederek; Papalık Sarayı’nın bulunduğu tarihî şehri, uzaktan büyüleyici bir manzara olarak izleme şansını elde edebilirsiniz.
 
Geçmişte; kralların papaları, uzaktan gözleme bölgesi olarak ünlenen Villeneuve lès Avignon; çok geçmeden cazibesini papalar üzerinde de kullanmış ve onların da bu göz alıcı güzelliğe sahip banliyöye gelerek, yazlık malikâneler yapmalarına sebep olmuştur.
Villeneuve lès Avignon bölgesi, şehir merkezine uzaktan bakan lüks malikâne ve konutların yer aldığı sakin ve prestijli bir mekândır.
 
Villeneuve lès Avignon’dan bakıldığında; Rhône Nehri’nin karşı kıyısında kalan tarihî şehir bölümü, büyüleyici nostaljik bir manzara olarak görülmektedir.
Villeneuve lès Avignon’da ziyaret edilmesi gereken önemli noktalar arasında Philippe Çan Kulesi ve Chartreuse du Val de Bénédiction Manastırı bulunmaktadır.
 
1356 yılında Papa 6. Innocent tarafından inşa ettirilmiş olan Chartreuse du Val de Bénédiction’ın, bir zamanlar ülkenin en büyük ve en önemli Carthusian manastırı olduğu bilinmektedir.
 
Adres: Villeneuve lès Avignon, Avignon
Telefon: (+33) 4 90 25 61 33
Web: http://uk.tourisme-villeneuvelezavignon.fr
 
Avignon Lambert Koleksiyonu Müzesi
Yvon Lambert’in Avignon şehrine bağışladığı 350 parçadan oluşan, 100 milyon Euro değerindeki sanat eserlerinin sergilendiği Avignon Lambert Koleksiyonu; Modern Sanat Müzesi kapsamında yer almaktadır.
 
Önceleri şehre 20 yıllığına ödünç verilen bu eserler, 2011 yılında Yvon Lambert’in yaptığı bir açıklama ile kalıcı bir şekilde Avignon şehrine armağan edilmiştir. Bu olay; ülke çapında, bir şehre yapılmış olan en büyük miktarlı sanat eseri bağışıdır.
 
Bu büyük jest üzerine Avignon yönetimi, 2012 yılında Modern Sanat Müzesi’nin hemen yanında bulunan Montfaucon Oteli’ni satın alarak; bu mekânı da, Lambert Koleksiyonu’nun sergi alanını arttırmak amacıyla kullanmaya başlamıştır.
 
Modern sanat odaklı Lambert Koleksiyonu içerisinde Cy Twombly, Sol LeWitt, Donald Judd, Niele Toroni, Jean-Michel Basquiat, Anselm Kiefer, Christian Boltansky, Nan Goldin ve Douglas Gordon gibi değerli sanatçıların eserleri yer almaktadır.
 
Ancak her gün gösterime açılan galeri bölümünde, o gün için seçilmiş iki veya üç sanatçının eserleri sergilenmektedir.
Lambert Koleksiyonu Müzesi’ni; haftanın her günü, 11.00 - 18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Violette Caddesi, No: 5,  Avignon
Telefon: (+33) 4 90 16 56 20
Web: www.collectionlambert.com
 
Angladon Müzesi
Angladon Müzesi, 18. yüzyıla ait göz alıcı bir malikâne olarak inşa edilen Hôtel de Massilian’ın içerisinde yer almaktadır.
Avignon’un tam kalbinde yer alan bu göz alıcı nostaljik yapı; görkemli mimari özellikleri nedeniyle, başlı başına bir sanat eseri niteliği taşımaktadır.
 
Angladon Müzesi; 18., 19. ve 20. yüzyıla ait kıymetli sanat eserlerine ev sahipliği yapmaktadır. Müze koleksiyonu dâhilinde Degas, Daumier, Sisley, Van Gogh, Cezanne, Picasso ve Modigliani’ye ait başyapıtlar bulunmaktadır.
 
Angladon Müzesi koleksiyonu ve içerisinde yer aldığı malikâne, Avignon şehrine ünlü yerel sanatçı Jean et Paulette Angladon-Dubrujeaud tarafından bağışlanmıştır.
 
Malikâne ve içerisinde yer alan zengin sanat koleksiyonu; Jean et Paulette Angladon-Dubrujeaud’a, Parisli ünlü modacı ve sanat koleksiyoncusu Jacques Doucet’ten miras kalmıştır.
 
Müze bölümü oldukça ferah ve aydınlık bir atmosfere sahip olan malikânenin geriye kalan bölümleri ise; 18. yüzyılın cazibesini yansıtan, nostaljik bir iç dekorasyonla göz okşamaktadır.
 
Angladon Müzesi, salı - pazar günleri 13.00 - 18.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Laboureur Caddesi, No: 5, Avignon
Telefon: (+33) 4 90 82 29 03
Web: www.angladon.com
 
Şehrin dışında kalan yerler
Avignon’un hemen dışında, farklı seyahat anıları edinmenizi sağlayacak birçok gezi rotası bulunmaktadır.
 
Gordes
Şehir hayatından uzaklaşmak, Provence kırsalının büyüleyici manzaraları eşliğinde doğayla bütünleşmek isteyen Avignonluların en favori kaçış rotalarından biri; şehir merkezinin 40 km doğusunda bulunan sevimli köy Gordes’dir.
 
Avignon şehir merkezinden, önce Cavaillon ilçesine giden bir otobüse binebilir; Cavaillon’da indikten sonra ise kısa bir taksi yolculuğunu tercih ederek Gordes’ye ulaşabilirsiniz. Bir diğer ulaşım alternatifi ise araç kiralamaktır.
 
Otantik köy evleri ile dolu dar ve yokuşlu sokakları, renkli ve özgün sanat galerileri ve sevimli kafe ve restoranları ile huzurlu ve keyif veren bir atmosfere sahip olan Gordes; aynı zamanda görülmeye değer, görkemli tarihî miraslara da sahiptir.
 
Gordes’nin merkezinde, görkemli bir Orta Çağ dönemi kalesi yer almaktadır. 1031 yılında inşa edilmiş olan bu kale, daha sonra yıkılmış ve 1525 yılında restore edilmiştir.
 
Görkemli mimarisi ile ziyaretçilerini etkileyen kalenin bazı bölümleri, günümüzde Gordesli ünlü ressam Pol Mara’nın eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi olarak kullanılmaktadır.
 
Gordes’de ziyaret edilmesi tavsiye edilen bir diğer ilgi çekici mekân ise; köy merkezinin hemen dışında yer alan, 1148 yılında kurulmuş Sénanque Manastırı’dır.
 
Hâlen manastır olarak kullanılmakta olan Sénanque’ı bu kadar özel kılan şey ise, hemen önünden başlayıp gözün alabildiğine uzayan mor renkli lavanta tarlalarıdır.
 
Büyüleyici bir Provence manzarasına sahip manastır binası, 13. yüzyıl Cistercian mimarisinin göz alıcı bir örneğidir.
 
Gordes’nin hemen dışında yer alan ilginç taş yapılardan oluşan antik Bories Köyü’nün, Bronz Çağı’nda inşa edildiği bilinmektedir.
1977 yılından bu yana tarihsel anıt kapsamına alınarak devletçe korunan bu gizemli mekân, binlerce yıl öncesinin yaşamına ışık tutan etkileyici bir gezi rotasıdır.
 
Adres: Avignon’un 40 km doğusu, Vaucluse Platosu
Telefon: (+33) 4 90 72 02 08
Web: www.gordes-village.com
 
Vaison la Romaine
Avignon’un 40 km kuzeyinde bulunan Vaison la Romaine, Roma dönemine ait oldukça iyi korunmuş büyük ölçekli iki arkeolojik gezi alanına sahiptir.
 
Tarihe ilgi duyanların mutlaka ziyaret etmesi gereken kentlerden biri olan Vaison la Romaine, ayrıca Roma dönemine ait bir de görkemli taş köprüye sahiptir.
 
Etkileyici tarihî miraslarının yanı sıra Vaison la Romaine; sarmaşıklarla bezeli sevimli taş evlerle dolu, renkli ve otantik bir Provence kentidir.
 
Her salı günü kentin ana caddesinde, büyük ve renkli bir pazar kurulmaktadır. Pazarda taze yiyecek ve içeceklerden, antika ve hediyelik eşyalara kadar birçok farklı kategoride ürün satışa sunulmaktadır.
 
Vaison la Romaine’e ulaşmak için Avignon Merkez Tren İstasyonu’ndan, ülkeyi boydan boya dolaşan TGV trenlerine binebilir veya araç kiralayarak muhteşem doğa manzaraları eşliğinde kısa ve keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.
 
Adres: Avignon’un 40 km kuzeyi
Telefon: (+33) 4 90 36 02 11
Web: www.vaison-la-romaine.com
 
Ne Yenir?
Güney Fransa’nın Provence bölgesi içerisinde yer alan Avignon’da, Provence mutfağının Vaucluse yöresinin tatları hüküm sürmektedir.
Provence bölgesi genelinde, Akdeniz ikliminin hâkim olması dolayısıyla; yöre mutfağında deniz ürünleri, sebze, meyve ve otlar önemli bir yere sahiptir.
 
Avignon’un içerisinde yer aldığı Vaucluse yöresi; Fransa’nın ünlü üzüm bağlarına, lavanta tarlalarına ve siyah trüf mantarı çiftliklerine ev sahipliği yapan verimli bir bölgedir.
 
Temel yemekler…
Avignon mutfağının en ünlü yemeklerinden biri sebzeli, beyaz soslu kuzu eti yahnisi blanquette d'agneau’dur.
 
Poulet à la Barthelasse ise sarımsak, zeytinyağı, ekmek kırıntıları, tuz, karabiber ve maydanozdan oluşan persillade sosu eşliğinde tavada kızartılan tavukgöğüslerinin; haşlanmış patates ve sebzeler eşliğinde servis edilmesinden oluşmaktadır.
 
Boeuf Bourguignon, mantar, soğan, havuç ve kırmızı etten oluşan lezzetli bir yahni çeşididir.
Poulet à la Provençale ise domates, siyah zeytin parçaları, sarımsak, zeytinyağı, fesleğen, tereyağı, limon ve mantar eşliğinde tavuk parçalarının fırına verilmesiyle hazırlanan lezzetli bir yemektir.
 
Vejetaryenlere önerilen yerel lezzetler arasında; kabak graten courgettes aux gratin, sotelenmiş mantar cèpes a la provençale ve yumurtalı ıspanaklı graten roussin d'épinarde yer almaktadır.
Fırında üzeri kızartılarak pişirilen ıspanaklı sazan balığı tian de carpentras ve domuz eti ile pişirilen kuru fasulye haricots blancs à la villagoise, bilhassa kış aylarında şehirde oldukça popüler olan yerel lezzetler arasındadır.
 
Limon veya sirke sosunda bir gece bekletilerek marine edilen balığın, sebzeler eşliğinde fırında buğulama olarak pişirilmesinden oluşan yemeğe; escabeche adı verilmektedir.
 
Tatlılar…
Avignon mutfağına ait tipik tatlılar elma, şeftali ve kayısı gibi yerel meyvelerin Beuames de Venise ve Rasteau gibi yerel tatlı şaraplarla birleştirilmesinden elde edilmektedir.
 
Bu tür tatlılara verilebilecek en iyi örneklerden biri, pommes au muscat de beaumes de venise adındaki muskat şarabı eşliğinde fırınlanmış elma spesiyalidir.
 
Poires au vin rouge ise, bir diğer ünlü spesiyal olan kırmızı şaraplı armut tatlısına verilen isimdir.
 
Fırınlanmış incir tatlısı figues au four, şeftali kompostosu compote d'apricots ve bal ve badem eşliğinde hazırlanan helva benzeri bir tatlı olan nougat yerel mutfağa ait diğer ünlü şekerli tatlar arasında yer almaktadır.
 
Portakal veya kavun aromalı olarak yapılan badem ezmeli bisküvilere calisson adı verilmektedir.
 
Atıştırmalıklar…
Avignon mutfağına ait en ünlü atıştırmalıklardan biri paillettes, yani domuz etli poğaçalardır.
 
Fransa genelinde tüm şehirlerde oldukça popüler olan bir diğer atıştırmalık ise, croque monsieur adındaki içinde kaşar peyniri ve salam bulunan üzeri kızartılmış yumurta ve peynir ile kaplı tosttur.
 
Provence pizzası olarak da isimlendirilen pissaladière, pizzaya benzeyen ancak içerik bakımından farklı ürünlere sahip olan lezzetli bir atıştırmalıktır. 
 
Pissaladière hazırlanırken klasik pizzada olduğu gibi hamurun üzerine domates sosu ve peynir konulmaz; bunlar yerine taban malzemesinin üstü karamelize soğan, hamsi, sarımsak, soğan ve zeytinlerle donatılır.
 
Fougasse, Provence bölgesine ait özel bir ekmek biçimidir. Ekmekten ziyade ortası peynir ve salamla süslenerek fırınlanmış açık bir pideye benzeyen bu atıştırmalık, şehirde sıklıkla tüketilmektedir.
 
Ne içilir?
Avignon bölgesinde üretilen şarapların aslında tümü, denenmeye değer niteliktedir. Ancak hepsinin içinde, özellikle dünya çapında en ünlü olanı; pembe şaraptır.
 
Avignon yöresine özgü pembe şarap; kuru, hafif ve peynir ekmek gibi atıştırmalık yiyeceklerle son derece uyumlu bir lezzete sahiptir.
Provence pembesi olarak isimlendirilen bu lezzetli ve içimi kolay şarabın, bilhassa öğleden sonra pikniklerinde hafif atıştırmalık yiyeceklerin yanında tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
 
Pastis, bölgeye özgü anason likörüne verilen isimdir. Genellikle tıpkı rakı gibi suyla seyreltilerek bulanık bir görünüme sahip bir şekilde içilmektedir.
 
Her ne kadar şarabın gölgesinde kalsa da bira da Fransa genelinde oldukça popüler bir alkollü içecektir. 
 
Denenmesi tavsiye edilen yerel üretim bira markaları arasında Castelain, Kasteel Cru, Deux Rivières, Kronenbourg ve Les Trois Brasseurs bulunmaktadır.
 
Şehirde sıklıkla tüketilen alkolsüz içecekler arasında çay, papatya çayı, kahve çeşitleri ve elma şırası gelmektedir.
 
Nasıl Eğlenilir?
Güney Fransa’nın en büyüleyici doğa manzaralarına sahip en popüler tatil şehirlerinden biri olarak ünlü Avignon, bozulmadan korunabilmiş doğal yapısı, geniş parkları, nostaljik şehir mimarisi ve kültür ve sanat açısından prestijli gezi rotaları ile rafine ve klâs bir eğlence atmosferine sahiptir.
 
Müzik
Avignon’da favori olan müzik türleri folk, chanson, klasik müzik, caz, elektronik müzik, hiphop ve poptur.
Avignon’dan ilham alınarak yaratılmış Sur Le Pont D'Avignon (Avignon Köprüsü’nün üzerinde) isimli şarkı, ünlü bir Fransız folk ezgisidir.
 
Cloître des Carmes
Şehrin en prestijli konser salonlarından biri olan Cloître des Carmes, aslında tarihî bir manastırdır. Gotik taş işlemeleri, görkemli mihrap bölümü ve göz alıcı fresklerle süslü duvarlarının yanı sıra; mekânın akustiği, oldukça özel bir tınıya sahiptir.
 
Cloître des Carmes, yıl boyunca klasik müzik ve caz konserlerine ev sahipliği yapmakta; yaz döneminde ise kapılarını Avignon Caz Festivali ve Avignon Festivali kapsamındaki etkinlikler için halka açmaktadır.
 
Adres: Carmes Meydanı, No: 6, Avignon
Telefon: (+33) 4 90 82 20 47
Web: www.theatredescarmes.com
 
Tiyatro ve sahne sanatları
Avignon, oldukça sofistike, köklü ve dinamik bir tiyatro atmosferine sahiptir.
 
Provence bölgesinin en önemli kültür ve sanat merkezlerinden biri olan Avignon bünyesindeki tiyatrolarda, hem klasik ve interaktif doğaçlama eserleri hem de modern oyunları izleme şansına sahip olabilirsiniz.
 
Şehirdeki tiyatrolarda genellikle oyunların büyük bir bölümü, Fransızca olarak sahnelenmektedir.
 
Opéra d'Avignon
1847 yılında kurulmuş olan Opéra d'Avignon, şehrin en köklü ve en prestijli kültür merkezidir. Opéra d'Avignon bünyesinde tiyatro, opera, bale ve klasik müzik ve oda müziği konserleri izlenebilir.
Ekim - haziran ayları süresince yoğun bir etkinlik programına ev sahipliği yapan merkezde, Provence bölgesinin en klas ve en sofistike kültürel etkinlikleri düzenlenmektedir.
 
Adres: L'Horloge Meydanı, Avignon
Telefon: (+33) 4 90 82 81 40
Web: www.opera-avignon.fr
 
Gece hayatı
Ünlü bir turistik seyahat rotası olmasına rağmen Avignon, Avrupa geneline göre sakin ve küçük çaplı bir gece hayatı atmosferine sahiptir.
 
Şehir merkezinde toplanmış sınırlı sayıdaki gece kulübü ve bar, bilhassa yaz döneminde geç saatlere değin açık bulunmaktadır.
Avignon Festivali esnasında gerçekleştirilen kutlamalar ve eğlenceye katılım gösteren yoğun kalabalık nedeniyle; gece hayatı da, dönemsel olarak normalden daha dinamik ve renkli bir atmosfere sahip olmaktadır.
 
Carnot, Bonneterie, Teinturiers, Escalier Ste Anne ve Bancasse Sokakları ile Corps-Saints , Pie, L'Horloge ve Palais Meydanları ve çevresi; şehrin gece hayatının kalbinin attığı popüler noktalardır.
 
Festivaller
Avignon’da her yıl renkli ve eğlenceli birçok festival düzenlenmektedir. Bu renkli festivallere katılarak Avignon’un tadını daha da fazla çıkarabilirsiniz.
 
Avignon Festivali
1974 yılından bu yana her yıl temmuz ayında düzenlenen Avignon Festivali, Fransa’nın en eski ve en kapsamlı kültür ve sanat etkinliklerinden biridir.
 
Üç hafta boyunca süren festival kapsamında şehrin en prestijli kültür merkezlerinde ücretsiz konserler, dans ve tiyatro gösterileri düzenlenmekte, şehrin sokaklarında gece ve gündüz hiç bitmeyen bir parti havası esmektedir.
 
Avignon Festivali, her yıl ortalama 600’e yakın kültürel ve sanatsal gösteriye ev sahipliği yapmaktadır.
 
Avignon Caz Festivali
Her yıl temmuz - ağustos ayları arasında bir hafta süresince düzenlenen Avignon Caz Festivali, dünya çapında ünlü müzisyenlerle yerel yetenekleri aynı sahnede buluşturan eğlenceli bir müzikal etkinliktir.
 
Tremplin Caz Festivali adıyla da bilinen organizasyon kapsamındaki konserler, Papalık Sarayı’nın önündeki Palais Meydanı’nda açık havada ve Cloître des Carmes konser salonunda sahnelenmektedir.
 
Spor
Avignon’da en popüler olan takım sporları arasında, rugby ve futbol bulunmaktadır.
 
Sporting Olympique Avignon, merkezi şehirde bulunan ulusal başarılara imza atmış ünlü bir rugby takımdır.
 
AC Arles-Avignon ise profesyonel bir futbol takımıdır.
Takımın merkezi aynı zamanda şehrin en büyük spor komplekslerinden biri olan Parc des Sports Stadyumu’dur.
Takım sporları haricinde Avignon’da popüler olan spor dalları arasında; golf, binicilik, kanoculuk, yüzme, bisiklet ve su kayağı bulunmaktadır.
 
Golf oynamayı sevenlerin şehirde ziyaret edebilecekleri prestijli golf sahaları arasında Montfavet bölgesinde yer alan Garden Golf ve Vedéne semtindeki Grand Golf Avignon yer almaktadır.
 
Binicilik sporu ile ilgilenenler, Avignon yakınlarında bulunan Provence bölgesinin büyüleyici doğal güzellikleri arasındaki binicilik komplekslerinden birini ziyaret edebilirler.
 
Rhône Nehri üzerindeki Ile de la Barthelasse Adası’nda yer alan Centre Equestre d’Avignon, şehirdeki en popüler binicilik merkezlerinden biridir.
 
At binme, Güney Fransa genelinde oldukça klas ve üst sınıfa ait saygı değer bir spor dalı olarak görülmektedir.
Rhône Nehri üzerinde ayrıca su kayağı, kanoculuk ve kürekçilik gibi sporlar yapılabilmektedir.
 
Nehir kıyısı boyunca belirli aralıklarla yer alan çeşitli spor kulüpleri, bu sporları yapabilmek için ekipman kiralamakta ve kurslar düzenlemektedir.
 
Ayrıca Avignon’un yakınlarında yer alan Sorgue Nehri üzerinde de, rafting ve yüzme gibi su sporu aktiviteleri gerçekleştirilebilir.
Keyifli doğa manzaraları eşliğinde bisiklete binmek için ise özel bisiklet parkurlarının bulunduğu Rocher Des Doms Bahçeleri’ni ziyaret edebilirsiniz.
 
Ayrıca Cross Park Noves, Chico Mendes Parkı ve Jardin des Carmelites de, doğayla iç içe bir gün geçirmek ve yürüyüş, bisiklet ve koşu gibi spor aktiviteleri yapmak için müsait mekânlardır.

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Etiketler » Avignon Grup Uçak Bileti Al   » Avignon Grup Uçak Rezervasyonu   » Avignon Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Avignon Grup UçakBileti