İstanbul İsviçre Bern Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul İsviçre Bern Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
İsviçre’nin başkenti olan Bern, 1191 yılında Kutsal Roma İmparatorluğu’nun devlet adamlarından biri olan V Duke Berthold von Zähringen tarafından keşfedilmiştir. 
 
V Duke Berthold von Zähringen, şehri keşfi sırasında avlanırken bölgede ilk gördüğü hayvanın ayı olması dolayısıyla şehre adını Bear kelimesinden esinlenerek vermiştir.
 
Bern; Orta Çağ atmosferini içerisinde barındıran, diğer Avrupa başkentlerine oranla daha küçük ve büyülü bir şehirdir. Şehir merkezi içerisinde yer alan tarihi Saat Kulesi, Parlamento Binası gibi önemli yapılar; birbirlerine oldukça yakın bir alanda kümelenmiş bir hâlde bulunmaktadırlar.
 
Şehir merkezinin içerisinde küçük bir alanı kaplayan bu bölgeye, Eski Şehir adı verilmiştir ve bölge UNESCO Dünya Tarihi Miras Listesi kapsamında koruma altına alınmıştır.
 
Büyüleyici İsviçre Alpleri’nin eteğinde muhteşem bir doğa eşliğinde lezzet ve spor dolu bir tatil geçirmek isteyenlere mutlaka Bern’i ziyaret etmeleri önerilmektedir.
 
Nereler Gezilir?
​Bern’e seyahat edilebilecek en ideal mevsim mayıs – eylül ayları arasında kalan yaz dönemidir. Yaz döneminde Bern’de berrak ve güneşli havalara denk gelebilir daha keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.
 
Bern seyahatinizin daha keyifli geçmesi için birkaç küçük noktaya dikkat etmeniz önerilmektedir.
 
    Bern, çoğu Avrupa ve Amerika şehirlerine göre oldukça güvenli bir şehirdir. Ancak buna rağmen hava karardıktan sonra tren istasyonu civarından uzak durmanız yararınıza olacaktır.
 
    Bern polisleri, yabancı uyruklu vatandaşlara şüpheli bir şekilde yaklaşmalarıyla ünlüdürler. Şüpheli bir harekette bulunmamış olsanız bile yanınıza sizi kontrol etme amacıyla yaklaşan ve evraklarınızı soran bir polis memurunu kibar ve sakin davranmanız ve her zaman pasaportunuzun ve kimliğinizin bir kopyasını üzerinizde taşımanız tavsiye edilmektedir.
 
Parlamento Evi
 
1852 – 1902 yılları arasında inşa edilmiş olan görkemli Parlamento Evi içerisinde devlet ofisleri ve parlamento salonu bulunmaktadır.
 
Merkez kubbe alanı ve iki yanda bulunan çember bölümlerinde İsviçreli artistlerin sanat eserlerinin yer aldığı bu muhteşem yapının bahçesinde 26 adet çeşme bulunmaktadır.
 
Parlamento Evi’ne bilhassa gece ışıklandırmalarıyla büyük bir güzellik katan çeşmelerin her biri, İsviçre’nin kantonlarını sergilemektedir.
 
Adres: Bunde Meydanı, Bern
Telefon: (+41) 31 322 21 11
Web: www.bundeshaus.ch
 
Kornhaus
 
19. yüzyılda inşa edilen, üst katları ambar deposu alt katları ise şarap mahzeni olarak kullanılan neo klasik mimari ürünü bu görkemli dev yapı, günümüzde müze ve kültür merkezi hâline dönüştürülmüştür.
 
Yüksek tavaları, kemerli iç mimarisi ve taş duvarları ile Orta Çağ atmosferini hâlâ içerisinde barındıran Kornhaus içerisinde; yerel yemek ve içkilerin tadılabileceği geleneksel bir restoran bulunmaktadır.
 
 Ayrıca tarihi geleneksel kıyafetlerin, panoramaların, sanat eserlerinin, belgelerin ve objelerin sergilendiği kapsamlı bir müze, kütüphane, tiyatro ve konser salonları bulunmaktadır.
 
Adres: Kornhaus Meydanı, No: 18, Bern
Telefon: (+41) 31 312 91 10 
Web: www.kornhaus.org
 
Zentrum Paul Klee Galerisi
 
2005 yılında açılmış olan Zentrum Paul Klee Galerisi; 1879 – 1940 yılları arasında yaşamış olan ressam, şair, öğretmen ve müzisyen Paul Klee’nin eserlerini sergilendiği prestijli bir sanat galerisidir.
 
Hayatı boyunca 10000’in üzerinde resim yapmış olan sanatçının 4000 adet yağlı boya ve sulu boya eserini içerisinde barındıran bu kapsamlı galeri içerisinde, zaman zaman yerel ressamlara ait geçici sergiler de düzenlenmektedir.
 
Pazartesileri kapalı olan mekân; salı – pazar günleri 10.00 – 17.00 saatleri içerisinde ziyarete açık bulunmaktadır.
 
Adres: Fruchtland Anıtı, No: 3, Bern
Telefon: (+41) 31 359 01 01
Web: www.zpk.org
 
Münster Katedrali
 
1421 yılında inşasına başlanan ve 1893 yılında kulenin tamamlanmasıyla bitirilen Münster Katedrali, İsviçre’nin en büyük katedrali olma özelliğini taşımaktadır.
 
Geç dönem gotik mimarinin en göz alıcı örneklerinden biri olan katedralden muhteşem bir şehir manzarası izlenebilmektedir.
 
Tarihi dokusu bozulmadan korunmuş bu görkemli mekânı; hafta içi her gün 10.00 – 16.00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkündür.
 
Adres: Münster Meydanı, No: 1, Bern
Telefon: (+41) 31 312 04 62
Web: http://www.bernermuenster.ch
 
Bern Güzel Sanatlar Müzesi
 
İsviçre’nin en geniş güzel sanatlar koleksiyonunu içerisinde barındıran Bern Güzel Sanatlar Müzesi; 8 ayrı yüzyıla ait yaklaşık 3000 adet resim ve heykele ayrıca 55000 adet çizim, fotoğraf, baskı ve filme ev sahipliği yapmaktadır.
 
19. ve 20. yüzyıla ait dönemsel resimlerin bulunduğu bölüm, müzenin en popüler noktalarından biridir. Öne çıkan bir diğer ilgi çekici sergi ise İtalyan Trecento ve İsviçre yerel sanat eserlerinden oluşmaktadır.
 
Bern Güzel Sanatlar Müzesi’ni salıları 10.00 – 21.00, çarşamba – pazar günleri ise 10.00 – 17.00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkündür.
 
Adres: Hodlerstrasse Sokağı, No: 8 – 12, Bern
Telefon: (+41) 31 328 09 44
Web: www.kunstmuseumbern.ch
 
Zeitglockenturm
 
Saat Kulesi anlamına gelen Zeitglockenturm 12. yüzyılda inşa edilmiştir. Şehrin ilk batı kanadı geçit kapısı olma özelliğini taşıyan bu tarihi kule, içerisine yerleştirilen gerçek saat mekanizması sayesinde her gün güncel zamanı göstermektedir.
 
Bern’in gizemli Orta Çağ atmosferine zenginlik katan Zeitglockenturm’a rehberli turlar düzenlenmektedir. Bu turlarda bir yandan kulenin içerisindeki dev saat mekanizması gezilirken diğer yandan da yapının tarihi önemi anlatılmaktadır.
 
Adres: Kramgasse Sokağı, Bern
Web: www.zeitglockenturm.ch
 
Ayı Parkı
 
Bern şehrini bulan V. Berchtold von Zähringen’in; bölgede ilk gördüğü hayvanın ayı olduğunu söylemesi üzerine, o noktaya bir anıt dikilmiş ve şehrin adının ve ambleminin bu güçlü hayvandan gelmesi gerektiğine karar verilmiş. Şehrin ilk kuruluşundan beri varlığını sürdüren bu anıta Bear Pit adı verilmektedir.
 
O günden beri ayılara özel bir ilgi gösteren Bern halkı; Bear Pit Anıtı’nı da içerisinde barındıran Aare Nehri kıyısında 6000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan Ayı Parkı içerisinde doğal yaşam olanakları sundukları bu hayvanları, en iyi şekilde korumaya ve beslemeye çalışmaktadırlar.
 
Ayı Parkı’nda bu sevimli hayvanların gözlemlenebileceği korunaklı alanlar ve bir de hediyelik eşya mağazası bulunmaktadır.
 
Adres: Grosser Muristalden Caddesi, No: 6, Bern
Telefon: (+41) 31 357 15 15
Web: www.baerenpark-bern.ch
 
Einstein’ın Evi
 
Einstein henüz İsviçre Patent Ofisi’nde çalışırken eşi ile birlikte kiraladığı küçük bir apartman dairesi olan Einstein’ın Evi Müzesi; ünlü bilim adamının kişisel eşyalarını, çalışmalarından notları barındıran eğlenceli ve ilgi çekici bir müzedir.
 
Ünlü bilim adamının ilk çocuğu Hans Albert ve dünyaca ünlü rölativite teorileri, bu evde doğmuştu.
 
Einstein’ın kalabalık sokağa bakan çalışma masasını ve daha birçok fotoğraf ve belgeyi içeren müze; hafta içi her gün 10.00 – 17.00, cumartesileri ise 10.00 – 16.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Müze, pazar günleri ve ocak ayı süresince tamamıyla kapalıdır.
 
Adres: Kramgasse Sokağı, No: 49, Bern
Telefon: (+41) 31 312 00 91
Web: www.einstein-bern.ch
 
Dählhölzli Hayvanat Bahçesi
 
Leopar, ayı, flamingo, sincap, geyik ve baykuş gibi birçok hayvan türünü içerisinde barındıran Dählhölzli Hayvanat Bahçesi; Aare Nehri kıyısına kuruludur.
 
Hayvanat Bahçesi’nin nehir ile bütünleşen kısımlarında, hayvanlar için çok sayıda açık hava doğal yaşam alanı bulunmaktadır.
 
Yöreye özgü hayvan türlerinin de görülebileceği merkez; yaz mevsimlerinde hafta içi her gün 08.00 – 18.30; kış mevsimlerinde ise 09.00 – 17.00 saatleri arasında açık bulunaktadır.
 
Adres: Hayvanat Bahçesi Yolu, No: 1, Bern
Telefon: (+41) 31 357 15 15
Web: www.tierpark-bern.ch
 
Hapishane Kulesi
 
18. yüzyılda Rönesans mimari stilinde inşa edilmiş olan Hapishane Kulesi, günümüzde şehrin önemli anıtlarından biridir.
 
1977 – 979 yılları arasında tarihi dokusu korunarak yenilenen kule; 1999 yılından günümüze, Konfederasyona ait politik tartışma alanı olarak kullanılmaktadır. Mekân içerisinde genellikle politikayla alâkalı sergiler ve etkinlikler düzenlenmektedir.
 
Kumtaşından inşa edilmiş olan göz alıcı yapı Bern’in ikinci kulesidir ve ikinci şehir giriş geçidi olma özelliğine sahiptir.
 
Geçmişte hapishane olarak da kullanılmış olan kule, hafta içi her gün 08.00 – 18.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Marktgasse Sokağı, No: 67, Bern
Telefon: (+41) 31 322 70 07
 
İsviçre Alpleri Müzesi
 
1905 yılında Zeughausgasse Sokağı üzerindeki bir binada açılmış olan İsviçre Alpleri Müzesi; 1934 yılında bugünkü müze binasının olduğu Helvetiaplatz Meydanı’na taşınmıştır.
 
İsviçre Alpleri’nde yaşanan geleneksel doğal hayatı, kültürü ve doğal güzellikleri tanıtmayı ve sergilemeyi amaçlayan merkez; birçok fotoğraf, kitap ve sanat eserine ev sahipliği yapmaktadır.
 
Müze, haftanın her günü 10.00 – 17.30 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
 
Adres: Helvetiaplatz Meydanı, No: 4, Bern
Telefon: (+41) 31 350 04 40
Web: www.alpinesmuseum.ch
 
Gül Bahçesi
 
Şehir merkezinden 12 numaralı otobüse binip tren istasyonu durağında inerek kolayca ulaşılabilen Gül Bahçesi, Bern’in en popüler parklarından biridir.
 
Genellikle öğle yemeği zamanlarında dinlenmek, piknik yapmak ve spor amacıyla kullanılan park içerisinde güzelliği dillere destan bir gül bahçesi bulunmaktadır.
 
Şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyenlerin doğanın kalbinde huzurlu vakit geçirmelerini sağlayan Gül Bahçesi, ayrıca fotoğraf meraklılarını da renkli doğa manzaralarıyla cezbetmektedir.
 
Adres: Aşağı Aargauer semti, No: 31, Bern
 
Bern Tarih Müzesi
 
İsviçre’nin ikinci en büyük tarih müzesi olan Bern tarih Müzesi; ülkenin en önemli etnoğrafik koleksiyonunu içerisinde barındırmaktadır.
 
Tarih öncesi dönemlerden günümüze değin geniş bir zaman dilime ait eserler ve belgelerin sergilendiği müze, göz alıcı bir mimariye sahip olan görkemli binası ve büyüleyici yemyeşil bahçesiyle de adından oldukça söz ettirmektedir.
 
Pazartesi günleri kapalı olan mekânı, salı – pazar günleri 10.00 – 17.00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkündür.
 
Adres: Helvetiaplatz Meydanı, No: 5, Bern
Telefon: (+41) 31 350 77 11
Web: www.bhm.ch
 
Gurten Parkı
 
864 metre yüksekliğindeki Gurten, İsviçre standartlarına göre dağ olarak kabul edilmemekte ve bir tepe olarak nitelendirilmektedir.
 
Gurten Tepesi üzerine kurulu olan Gurten Parkı, şehrin en büyük doğal aktivite alanı olma özelliğine sahiptir. Park içerisinde çocuk oyun alanları, spor aletleri, bisiklet parkurları, kültürel sergi bölümleri ve konser alanları bulunmaktadır.
 
Ayrıca minyatür bir tren yolu ve gözlem kulesi de parkı ziyaret edenleri mutlu edecek ilgi çekici detaylar arasında yer almaktadır.
 
Doğanın kalbinde huzurlu zaman geçirmek, piknik veya spor yapmak amacıyla ziyaret edilebilen Gurten Parkı, uçsuz bucaksız muhteşem manzarasıyla bilhassa sonbahar ve kış mevsimlerinde ziyaretçilerini büyülemektedir.
 
Adres: Wabern semti, Bern
Telefon: (+41) 31 970 33 33
Web: www.gurtenpark.ch
 
Şehrin dışında kalan yerler
 
Büyüleyici Orta Çağ kenti Bern’in yakınlarında birçok doğa harikası küçük kasaba ve ilçe yer almaktadır. Şehrin modern atmosferinden bir süreliğine kaçmak ve İsviçre’nin diğer kırsal şehirlerine kısa da olsa bir göz atmak isteyenler için yakın çevrede kolaylıkla ulaşılabilecek ve keyifli geziler düzenlenebilecek ilginç mekânlar bulunmaktadır.
 
Jungfraujoch
 
Her yıl muhteşem bir manzara seyretmek ve unutulmaz bir kayak deneyimi yaşamak isteyen birçok turist, Bern’in 56 km güney doğusundaki Jungfraujoch bölgesine akın eder. Bern’den trene binip Interlacken Ost durağına kadar giderek ve oradan başka bir trene binerek 1 saatlik yolculuk sonrasında direkt Junfraujoch bölgesine ulaşabilirsiniz.
 
Bölge; İsviçre’nin en büyük, Avrupa’nın sayılı kayak merkezlerinden birini ve Sphinx Doruğu üzerinde yer alan Sphinx Gözlem Kulesi’ni içerisinde barındırmaktadır. Ayrıca bu muhteşem güzellikte konaklamak isteyenler için bölgede lüks dağ otelleri de bulunmaktadır.
 
Kayağın yanı sıra dağ bisikleti, körling, kaya tırmanışı, tenis, buzul tırmanışı, buz pateni, rafting, kızak gibi sporların da yapılabileceği tesislerde ayrıca ziyaretçilere yönelik düzenlenen etkinliklerde yerel dans ve müzik şovları da sergilenmektedir.
 
Emmental Peyniri Mandırası Sergisi
 
Emmental Peyniri Mandırası Sergisi, Bern il sınırları içerisinde yer alan Affoltern im Emmental Köyü’nde bulunmaktadır. Şehir merkezinden mandıraya 30 dakikalık tren ya da otobüs yolculuğu ile ulaşılabilmektedir.
 
Başkentte bulunan turizm acentelerinin en çok sattıkları turistik turların başında Emmental Peyniri Mandırası Sergisi için düzenlenen günübirlik geziler gelmektedir.
 
İsviçre’nin muhteşem doğal güzelliklerini içerisinde barındıran Emmental Peyniri Mandırası Sergisi’ni ziyaret ederek; lezzetli İsviçre peynirlerinin üretim aşamalarını gözlemleyebilir ve gurmeler eşliğinde peynir tadım atölyelerine katılabilirsiniz.
 
Ne Yenir?
​İsviçre mutfağı; Fransız, İtalyan ve Alman mutfaklarından bir hayli etkilenmiştir. Tarih boyunca çiftçiliğin vatanı olarak bilinen İsviçre mutfağına özgü spesiyallerde sıklıkla patates, bezelye, karnabahar, ıspanak, lahana, havuç, süt ve süt ürünleri kullanılmaktadır.
 
Ayrıca mantar, tavuk eti, domuz eti ve çeşitli av hayvanlarının etleri İsviçre mutfağında kullanılan diğer favori malzemeler arasında yer almaktadır.
 
Ekmek ve peynir çeşitleri, çikolatası ve şarabıyla ünlü İsviçre; gastronomi meraklıları için adeta cennetten bir köşedir.
 
Bern’de her yıl mayıs ayının sonunda New Glarus Toplum Festivali ve haziran ayının sonunda Heidi Lezzet Hazineleri Festivali düzenlenmektedir. Bu iki festival de gastronomi meraklıları arasında dünya çapında üne sahiptir.
 
Temel yemekler…
 
Mevsime göre tuzlanmış lahana ya da taze fasulye eşliğinde servis edilen et ve şarküteri ürünlerinden oluşan Bernerplatte; başkente özgü en ünlü spesiyallerden biridir.
 
Domuz sosisi ile birlikte güveçte pişirilen yaban enginarı yemeğine ise longeole adı verilmektedir.
 
Türk mutfağında olduğu gibi İsviçre mutfağında da kahvaltı oldukça önemli bir öğündür. Bürli ve zopf adı verdikleri özel ekmek çeşitleri, taze tereyağı, bal, süt ve yöreye özgü enfes peynir çeşitleri; İsviçre kahvaltı sofralarını şenlendiren temel yiyeceklerdendir.
 
Papet vaudois yemeği, sosis eşliğinde servis edilen pırasa ve patates garnitüründen oluşmaktadır.
 
Haşlanmış patateslerin üzerine sıcak eritilmiş peynirin dökülmesinden oluşan raclette; tek başına tüketildiği gibi et yemeklerinin yanında garnitür olarak da servis edilmektedir.
 
Rösti; içerisine tuz ve karabiber katılmış patates rendesinin yuvarlak bir forma getirilerek kızartılmasından oluşur. Geçmişte favori bir kahvaltılık olan rösti, günümüzde hemen her çeşit yemeğin yanında garnitür olarak yenilmektedir.
 
Yanında mutlaka rösti ile servis edilen zürcher geschnetzeltes; ince bir şekilde doğranan mantarların kremalı sos eşliğinde pişirilmesinden oluşmaktadır.
 
Älplermagronen; makarna, soğan, küçük jambon parçacıkları, patates ve eritilmiş peynirin karıştırılarak fırınlanması yoluyla hazırlanır. Bu özel yemek mutlaka elma sosu eşliğinde servis edilmektedir.
 
Pirinç pilavı üzerine yayılan köri sosunda pişirilen et ve tropik meyvelerden oluşan harca sahip, lezzetli spesiyale riz casimir adı verilmektedir.
 
Yeşil sebzeler ve küp şeklinde doğranmış patatesler eşliğinde pişirilen tam buğday makarnasına pizzoccheri; kabak ve baharatlar eşliğinde pişirilen yumurtalı erişteye ise pizokel denilmektedir.
 
Tatlılar ve pastane ürünleri…
 
Bern şehrinin amblemi içerisinde bir ayı figürü yer almaktadır. Buradan esinlenilerek üretilmiş olan şehrin sembolü hâline gelen ayı şeklindeki bademli keklere mandelbarli adı verilmektedir.
 
İsviçre, Alp Dağları’ndan gelen taze sütlerle üretilen lezzetli çikolatalarıyla ünlüdür. Bern ise bu çikolata fabrikalarının kurulu olduğu merkezlerden biridir. Nestle ve Toblerone fabrikalarını özel çikolata treniyle ziyaret etmek ve bu esnada lezzetli çikolatalardan bol bol tatmak mümkündür.
 
Bern mutfağında, tart ve kişlerin önemli bir yeri vardır. Meyvelerden şekerlemelere ve farklı çikolata soslarına kadar her çeşit tatlı malzemeyle süslenen tartları ve sebzeli, soğanlı ve etli kişleri mutlaka denemeniz tavsiye edilmektedir.
 
Carac; İsviçre mutfağına özgü ünlü bir pastane ürünüdür. Bu lezzetli tatlı;
içi çikolata ile doldurulan minik tartların üzerlerinin, şeftali sosu içeren yeşil şekerli bir dolgu ile kaplanmasından oluşmaktadır.
 
Bern’de ünlü olan bir diğer tatlı ise tirggel adı verilen; un, yağ ve baldan yapılan ince, sert ve tatlı yılbaşı kurabiyeleridir.
 
Atıştırmalıklar…
 
İsviçre içerisinde, çoğu sadece yerel bölgelerde bulunabilen yaklaşık olarak 200 çeşit peynir üretilmektedir. Bu peynirler arasında en ünlü olanlar; emmental, appenzeller, tilsit, mont d’or, vacherin ve sbrinz’dir.
 
Peynirleri kadar şaraplarıyla da ünlü olan İsviçre’de peynir tabağı spesiyali, bar ve restoranlarda servis edilen en popüler atıştırmalık çeşididir. Ayrıca patates kızartması ile birlikte sıcak olarak servis edilen gravyer peynirli fondü de bir diğer popüler yiyecektir.
 
Kızartılmış yuvarlak patates rendesi röstinin içerisine elma ve emmental peyniri konularak zenginleştirilmesinden elde edilen daha çok çay saatlerinde ve atıştırmalık olarak tüketilen spesiyale emmental apple rösti adı verilmektedir.
 
Fotzel slices; süt, tereyağı, tarçın ve şekere bulanan bayat ekmek dilimlerinin yağda kızartılmasından oluşan favori bir atıştırmalık çeşididir.
 
Pizza çeşitleri ve fast food tarzında servis edilen Çin yemekleri de sıklıkla tercih edilen yiyecekler arasında yer almaktadır.
 
Ne içilir?
 
İsviçre’nin peynir ve çikolatası kadar şarabı da oldukça ünlüdür. Bern’de popüler olan içeceklerin başında yerel üretim lezzeti ile ünlü kırmızı ve beyaz şaraplar gelmektedir.
 
Şarap dışında şehirde popüler olan diğer alkollü içecekler, absynth ve damassine likörüdür. Damassinier ağacının meyvesinden elde edilen bu likör, Bern’den sevdiklerinize hediye olarak götürebileceğiniz kadar kaliteli ve farklı bir tada sahiptir.
 
1864 yılından beri bölgede üretilen ünlü Gurten birası; Bern’i ziyaret eden herkesçe mutlaka tadılması gereken hafif alkollü bir içecektir.
 
Kesilmiş süt suyu, şeker, laktoz, karbonat ve meyve ekstratları ile yapılan İsviçre’ye özgü bir meşrubat türü olan rivella, Bern’de tüketilen en popüler alkolsüz içeceklerden biridir.
 
Elma suyu ve elma aromalı gazozlar da yerel halk tarafından sıklıkla tüketilmektedir.
 
Kakao, süt, şeker ve malt ile yapılan yerel bir sıcak çikolata çeşidi olan ovaltine de Bern halkının favori içecekleri arasında yer almaktadır.
 
Nasıl Eğlenilir?
​Tarihi otantik atmosferiyle insanın ruhunu dinlendiren Bern’de her zevke göre bir eğlence seçeneği mevcuttur.
 
Alp Dağları’nın eteklerinde muhteşem bir doğa içerisinde spor aktiviteleri yaparak temiz havayı ciğerlerinize hapsedebilir ya da sadece bu güzellikleri sakince ölümsüzleştirmek adına fotoğraf çekme gezilerine katılabilirsiniz.
 
Bern mutfağının lezzetli ve doyurucu yemeklerinden tadıp, sonrasında şehrin renkli sanatsal aktivitelerinden birine katılmayı tercih ederek halkı ve kültür yapısını daha yakından inceleme fırsatı bulabilirsiniz.
 
Hareketli gece hayatından hoşlananlar ise gündüz tarihi mekânları görmek için geçtikleri Eski Şehir sokaklarından bu kez dans etmek için en uygun mekânı seçebilmek adına yürüyebilirler.
 
Müzik
 
Geleneksel İsviçre müziği, 17. ve 19. yüzyıllarda şekillenmiş olan dini ilahilerden ve pastoral halk şarkıların oluşmaktadır. İsviçre halk müziğinde kullanılan geleneksel enstrümanlar arasında çoban borusu, dövülmüş santur, Fife, laterna, rebec, gayda, cittern ve obuaya benzer bir çalgı olan shawm bulunmaktadır.
 
Yerel halk müziğinin haricinde şehirde öne çıkan müzik türleri klasik müzik, caz ve blues’dur. Şehirde bulunan eğlence mekânları içerisinde; Avrupa pop müziği, club müzik ve rock müzik de çalınmaktadır.
 
Bern Senfoni Orkestrası
 
1877 yılında kurulmuş olan Bern Senfoni Orkestrası, o yıllardan günümüze zengin tarihsel mirasıyla şehrin en ünlü müzikal topluluğu olma özelliğine sahiptir. Şehirdeki birçok konser salonunda yıl boyu konserleri izlenebilmektedir.
 
Adres: Münzgraben Sokağı, No: 2, Bern
Telefon: (+41) 31 328 24 24
Web: www.bernorchester.ch
 
Tiyatro ve sahne sanatları
 
Bern, kültürel etkinliklerin yoğun olarak sergilendiği bir şehirdir. Resmi dillerin çokluğu Bern’in tiyatro ve sahne sanatları atmosferinin de daha renkli olmasına yol açmıştır.
 
Şehirde Almanca, Romansça, Fransızca ve İtalyanca dillerinde birçok oyun sergilenmektedir. Dramdan, müzikale, kukla tiyatrosundan dans ve akrobasi gösterilerine kadar geniş bir yelpazeye yayılan sahne performansları, Bern’in kültür ve sanat hayatının sürekli popüler ve dinamik kalmasını sağlamaktadır.
 
Narrenpack Tiyatrosu
 
1983 yılında kurulan Narrenpack Tiyatrosu, şehirde yerel tiyatroya özgü en başarılı performansların izlenebileceği topluluklardan biri olma özelliğini taşımaktadır.
 
Adres: Kramgasse Sokağı, No: 30, Bern
Telefon: (+41) 31 352 05 17
Web: www.narrenpack.ch
 
Gece hayatı
 
Zürih ve Paris ile karşılaştırıldığında sönük bir gece hayatına sahip olduğundan bahsedilse de, Bern’de eğlenceli vakit geçirilebilecek birçok kaliteli mekân bulunmaktadır.
 
Şehrin bar ve kulüplerinin toplandığı ana merkezler; Eski Şehir ve Matte semtleridir. Bu semtlerde yer alan birçok mekân içerisinde her zevke uygun alternatifler bulmak mümkündür.
 
Otantik atmosfere sahip, içkinizi yudumlayıp sohbet edebileceğiniz bir mekân arıyorsanız; Hotelgasse, Gurtengasse ve Kornhausplatz caddeleri üzerinde yer alan mekânlara uğramalısınız.
 
Daha hareketli bir gece hayatını tercih edenler Wasserwerkgasse ve Neubrückstrasse caddelerindeki disko ve kulüpleri ziyaret edebilirler.
 
Engestrasse Caddesi üzerinde ise, canlı müzik dinleme olanağına sahip olabileceğiniz birçok caz ve blues kulübü, karaoke ve rock bar bulunmaktadır.
 
Festivaller
 
Bern, birbirinden renkli festivale ev sahipliği yapmaktadır. Festivallere katılarak şehrin kültürünü ve halkını daha yakından tanıma olanağına sahip olabilirsiniz.
 
Sokak Sanatçıları Festivali
 
Her yıl 11 – 13 Ağustos tarihleri arasında Bern sokaklarında düzenlenen Sokak Sanatçıları Festivali, şehrin en renkli ve eğlenceli etkinliklerinden biridir.
 
Müzisyenleri, dansçıları, akrobatları, ressamları, tiyatrocuları ve pandomimcileri bir araya toplayan festivale; Bern’in yerel sanatçılarının yanı sıra tüm Avrupa’dan sokak sanatçıları katılmaktadır.
 
Ücretsiz olarak izlenebilen festivalin kuralı, performans sergileyen sanatçıların uzattıkları şapkaların içerisine gönlünüzden koptuğu miktarda para koymaktır.
 
Uluslararası Caz Festivali
 
1976 yılından bu yanan her yıl 11 Mart – 21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Caz Festivali kapsamında 10 hafta boyunca yerel ve dünya çapında ünlü sanatçılar Bern’de muhteşem performanslar sergileyerek caz severleri müziğe doyurmaktadır.
 
Festivali büyük açılış etkinliği Ulusal Bern Tiyatrosu’nda, gala gecesi ise Şehir Tiyatrosu’nda düzenlenmektedir. Büyük açılış etkinliklerinden sonra konserler şehir meydanında kurulan dev çadır içerisindeki sahnelerde sürdürülmektedir.
 
Spor
 
İsviçreliler sporun her türüne meraklı bir halktır. Özellikle kış ve su sporları konusunda küçük yaşlardan beri eğitim alarak kendilerini geliştiren bu sporsever halkın başkenti Bern de, birçok spor kulübünü ve tesisini içerisinde barındırmaktadır.
 
Bisiklete binmek, Bern halkının en favori sporudur. Hem spor hem de ulaşım amacıyla bu aktiviteyi yapan yerel halk için şehrin hem içinden hem de dışından geçen 300 km’lik özel bisiklet parkuru bulunmaktadır.
 
Bern’in içerisinden geçen Aare Nehri, tarihten bu yana su sporu meraklılarının favori durak noktalarından biri olmuştur. Günümüzde hâlen güneşli yaz günlerinde nehirde yüzülebilmektedir. 
Kayak, Bern’de yapılabilecek en popüler kış sporudur. Ülkenin en lüks kış sporu tesislerine ev sahipliği yapan Gstaad, Interlaken, Grindelwald ve Muerren bölgelerine,  Bern şehir merkezinden kolayca ulaşılabilmektedir.
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Etiketler » İsviçre Bern Grup Uçak Bileti Al   » İsviçre Bern Grup Uçak Rezervasyonu   » İsviçre Bern Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul İsviçre Bern Grup Uçak Bileti Al