İstanbul Birmingham Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Birmingham Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
​İngiltere’nin en büyük ikinci şehri olarak kabul edilen Birmingham, Batı Midlands bölgesi içerisinde yer almaktadır.
 
Şehrin ismi, bölgeye 6. yüzyılda yerleşen Beormingas kabilesinin yeri anlamındaki eski bir İngilizce kelime olan Beormingahām’dantüremiştir.
 
Birmingham; orta çağ döneminde küçük bir tüccar kenti iken 18. yüzyılda başlayan İngiliz Sanayi Devrimi sayesinde dünyanın sayılı bilim, ekonomi ve teknoloji merkezlerinden biri hâline dönüşmüştür. Günümüzde ise, ülkenin politika ve ekonomi alanında en önde gelen şehirleri arasında yer almaktadır.
 
Birmingham’da İngilizlerin yanı sıra hatırı sayılır bir oranda; İrlanda, Asya ve Karayip kökenli halk da ikâmet etmektedir.
 
Bu çeşitlilik, şehrin etnik kültürünün zenginleşmesini ve birçok farklı kültürden gelen benzersiz tatları bünyesinde barındırmasını sağlamaktadır.
 
Modern müzeleri, tarihî yapıları, mimari harikası alışveriş merkezleri, yemyeşil doğa parkları, ışıltılı gece hayatı, dinamik bir kültür ve sanat camiasıyla Birmingham; ziyaretçilerine modern bir metropol yaşam sunmasının  yanı sıra, İngiliz kırsal hayatını ve farklı etnik kültürleri tek bir potada eriterek benzersiz bir seyahat deneyimi vadetmektedir..
 
Nereler Gezilir?
​Birmingham, her mevsim ayrı bir güzelliğe sahiptir. Ancak şehri ziyaret etmek için en ideal dönemin mayıs eylül ayları arasında kalan yaz mevsimi olduğu belirtilmektedir.
 
Birmingham yaz aylarında, parlak güneşli havası ve rengârenk doğa manzarasıyla dikkat çekmektedir..
 
Birmingham seyahatinizin daha keyifli geçmesi için birkaç küçük noktaya dikkat etmelisiniz.
 
Turistik mekânları gezerken çantanıza sahip çıkmaya özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Küçük bir önlem alarak, yankesicilik gibi tadınızı kaçıracak olaylarından korunabilirsiniz.
 
Hava karardıktan sonra bilhassa Aston ve Sparkbrook bölgelerinden uzak durmanız önerilmektedir. Bu bölgelerde genellikle geceleri olmak üzere, yankesiciler ve uyuşturucu satıcıları toplanmaktadır.
 
Ethel ve New sokakları üzerinde yürürken yanınıza gelip size bedava stres testi yapmak istediklerini söyleyen kişilerle muhatap olmayın.
 
Barber Güzel Sanatlar Enstitüsü
 
The Observer gazetesi tarafından “Avrupa’nın en iyi küçük sanat galerilerinden biri” olarak nitelenen Barber Güzel Sanatlar Enstitüsü; 13. yüzyıldan 20. yüzyıla  uzanan prestijli bir sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır.
 
Resim, heykel, baskı, tarihî eserler, çizimler ve grafik tasarımlardan oluşan değerli bir koleksiyonun sergilendiği galeri duvarları arasında eserlerine rastlayabileceğiniz ünlü sanatçılardan bazıları; Monet, Manet, Gauguin, Van Gogh ve Degas’tır.
 
Galeri içerisinde ayrıca Avrupa’nın en kapsamlı Bizans para koleksiyonu sergilenmektedir.
 
Prestijli bir hediyelik eşya mağazasını da içeren Barber Güzel Sanatlar Enstitüsü; hafta içi her gün 10.00 - 17.00, hafta sonları ise 11.00 - 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Edgbaston Parkı Caddesi, Birmingham Üniversitesi Kampüsü, Birmingham
Telefon: (+44) 121 414 73 33
Web: www.barber.org.uk
 
Birmingham Müzeleri
 
Birmingham Müzeleri adı altında toplanan Müze Koleksiyonları Merkezi, Aston Hall, Blakesley Hall, Jewellery Quarter Müzesi, Sarehole Değirmeni, Soho Evi ve Weoley Kalesi; kalbi kültür, mimari ve sanat için atan ziyaretçilerin büyüleyici bir seyahat deneyimi yaşamalarını sağlayacaktır.
 
Nechelss semtindeki Dollman Sokağı’nda 1,5 hektarlık bir alan üzerine kurulu olan Müze Koleksiyonları Merkezi; Birmingham müzelerinde sergilenen koleksiyonların % 80’ini tek bir çatı altında toplayan etkileyici bir galeridir.
 
Burada; resim, heykel ve antika eşya koleksiyonlarının yanı sıra; Austin, Rover ve MG marka tarihî otomobillere ve buharlı trenlere rastlayabilirsiniz.
 
Aston semtindeki Trinity Caddesi üzerinde yer alan Aston Hall, Victoria dönemine ait mimarisiyle ziyaretçileri büyülemektedir.
 
17., 18. ve 19. yüzyıllar süresince İngiliz tarihine damgasını vuran önemli isimlere ev sahipliği yapmış olan malikânenin iç dekorasyonu olduğu gibi korunmakta ve sadece belirli alanlar halkın ziyaretine açılmaktadır.
 
Yemyeşil geniş bir bahçeye sahip olan Aston Hall içerisinde çoğunlukla konserler, düğünler ve ailelere yönelik eğlenceli etkinlikler düzenlenmektedir.
 
Yardley banliyösündeki Blakesley Caddesi üzerinde yer alan Blakesley Hall, Birmingham’ın önde gelen tüccarlarından Richard Smalbroke tarafından bir kır evi olarak 1590 yılında inşa ettirilmiştir.
 
16. yüzyıl İngiliz mimarisinin cazibesini yanıtsan Blakesley Hall, ayrıca tarihî bir orkide ve şifalı bitkiler bahçesine sahiptir. Bilhassa ilkbahar mevsiminde rengârenk bir görünüme bürünen bahçeler, farklı birçok tür kelebek ve kuşun da uğrak noktasıdır.
 
1980’li yıllarda Birmingham’da mücevher tasarımı ve üretimi yapan Smith & Pepper Fabrikası, sahipleri emekli olmaya karar verdiklerinde içerisinde yer alan tüm aletler ve mücevher tasarımları ile birlikte Jewellery Quarter Müzesi’ne dönüştürülmüştür.
 
Mücevher tasarımına ilgi duyanların mutlaka ziyaret etmeleri tavsiye edilen Vyse Sokağı üzerinde bulunan otantik müzede; tasarım ve üretim aletlerini görebilir, müzenin ışıltılı hediyelik eşya mağazasından eşsiz takılar satın alabilirsiniz.
 
Hall Green semtinde Cleo Bank Caddesi üzerinde yer alan 200 yıllık su değirmeni Sarehole; şehrin en huzurlu, sakin ve dinlendirici gezi rotalarından biridir.
 
Sarehole Su Değirmeni, dünyaca ünlü yazar J.R.R. Tolkien’in çocukluğunu geçirdiği mekânlardan biridir ve yazarın Yüzüklerin Efendisi adlı kitap serisinde geçen Shire kasabasını buradan ilham alarak yarattığı söylenmektedir.
14. yüzyılda inşa edilmiş olan Weoley Kalesi’ne ait arkeolojik kalıntı alanı  ve 17. yüzyılda şehrin önde gelen fabrikatör ve girişimcilerinden Matthew Boulton tarafından inşa ettirilen görkemli malikâne Soho Evi; Birmingham’ın diğer önemli turistik gezi durakları arasında yer almaktadır.
 
Adres: Chamberlain Meydanı, Birmingham
Telefon: (+44) 121 303 19 66
Web: www.bmag.org.uk
 
Cadbury Dünyası
 
Dünyaca ünlü çikolata markası Cadbury’nin Birmingham şehir merkezinin hemen doğusunda yer alan dev fabrikasını gezerek çikolata tarihi ve üretim aşamaları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
 
Rehberler eşliğinde gezilen çikolata fabrikası, çocukları ile tatile çıkmış olan ziyaretçiler ve içindeki çocuğu hâlâ yaşatan çikolata tutkunları için son derece keyifli ve renkli bir alternatif gezi rotasıdır.
 
Fabrika gezisi esnasında dilerseniz çeşitli atölyelere katılarak  çikolata yapımına dair  ilginç detayları öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz.
 
Ayrıca fabrika içerisinde yer alan hediyelik eşya mağazasından sevdiklerinize tatlı birer tatil armağanı da satın alabilirsiniz. Cadbury Dünyası haftanın her günü 10.00 -16.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Linden Caddesi, Bournville, Birmingham
Telefon: (+44) 845 450 35 99
Web: www.cadburyworld.co.uk
 
Birmingham Botanik Bahçeleri & Seraları
 
Birmingham’da doğayla iç içe bir gün geçirmek isteyenlere, Birmingham Botanik Bahçeleri ve Seraları’nı ziyaret etmeleri önerilmektedir.
 
Yemyeşil dev bir alan üzerine kurulu olan botanik bahçeleri bilhassa ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde büyüleyici doğa manzaralarına ev sahipliği yapmaktadır.
 
Botanik bahçelerinde yer alan cam seralar ise ziyaretçilere; Akdeniz, tropik, çöl ve yarı tropik iklimlerde yetişen farklı bitki ve çiçek türlerine göz atma imkânı sunmaktadır.
 
Birmingham Botanik Bahçeleri içerisinde ayrıca, bir İngiliz geleneği olan beş çaylarının düzenlendiği Pavillion Çay Evi ve bir de hediyelik eşya mağazası yer almaktadır.
 
Birmingham Botanik Bahçeleri ve Seraları’nı pazar günleri 10.00 - 19.00 diğer günler ise 09.00 - 19.00 saatleri içerisinde ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Westbourne Caddesi, Edgbaston, Birmingham
Telefon: (+44) 121 454 18 60
Web: www.birminghambotanicalgardens.org.uk
 
Birmingham Katedrali
 
Thomas Archer tarafından 1709 - 1715 yılları arasında, barok stilinde inşa edilmiş olan Birmingham Katedrali; birinci derece tarihî eser statüsüne sahip bir yapıdır.
 
Göz alıcı vitray camları, etkileyici mimarisi ve yemyeşil büyük bahçesi ile Birmingham Katedrali; şehrin tam merkezinde doğayla baş başa zaman geçirebileceğiniz sessiz ve huzurlu bir gezi durağıdır. Birmingham Katedrali’ne aynı zamanda Aziz Philip Katedrali de denmektedir.
 
Katedralin bahçesinde,  birbirinden değerli heykellerle bezenmiş birçok mezar taşı yer almaktadır.
 
Birmingham Katedrali hafta içi her gün 07.30 - 18.30, hafta sonları ise 08.30 - 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Colmore Row Caddesi, Birmingham
Telefon: (+44) 121 262 18 40
Web: www.birminghamcathedral.com
 
Birmingham Merkez Camisi
 
1969 yılında yapımına başlanan ve 1975 yılında halka açılan Birmingham Merkez Camisi, İngiltere’de halkın dinî inançları gözetilerek inşa edilen ikinci camidir.
 
Birmingham Merkez Camisinin en büyük özelliği tek bir mezhebe değil, Müslümanlığın tüm mezheplerine uygun olacak biçimde inşa edilmiş olmasıdır.
 
Her yıl binlerce turisti ağırlayan göz alıcı dinî yapıyı gezebilmek için en az 2 hafta önceden telefonla arayarak rezervasyon yaptırmak gerekmektedir.
 
Adres: Belgrave Middleway Caddesi, Highgate, Birmingham
Telefon: (+44) 121 440 53 55
Web: www.centralmosque.org.uk
 
Lickey Hills Parkı
 
200 hektarlık bir alan üzerine kurulu olan Lickey Hills Parkı içerisinde; fundalıklar, iğne yapraklı ve yaprak döken ağaçlardan oluşan büyüleyici bir ormanlık alan yer almaktadır.
 
Doğayla iç içe bir gün geçirmek için, şehrin en popüler açık hava gezi duraklarından biri olan Lickey Hills Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz.
 
Park içerisinde bir ziyaretçi merkezi, bir İngiliz pubı ve bir de golf parkuru bulunmaktadır. Ayrıca özel bisiklet ve yürüyüş parkurları, piknik alanları ve kuş gözlem kuleleri de parkı ziyarete gelenlerin daha eğlenceli vakit geçirebilmelerine olanak sağlamaktadır.
 
Lickey Hills Parkı ilkbahar veyaz mevsimlerinde 10.00 - 18.30, sonbahar ve  kış mevsimlerinde ise 10.00 - 16.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Warren Lane Caddesi, Rednal, Birmingham
Telefon: (+44) 121 447 71 06
Web: www.birmingham.gov.uk/lickeyhills
 
Şehrin dışında kalan yerler
 
Birmingham’ın hemen dışında, farklı seyahat anıları edinmenizi sağlayacak birçok gezi rotası da bulunmaktadır.
 
Warwick Kalesi
 
İngiltere’nin en iyi korunmuş ve en görkemli Orta Çağ kalelerinden biri olan Warwick, ziyaretçilerine büyüleyici bir mimari ve şövalyelerin kılıç dövüşü, harp eşliğinde opera dinletisi ve Orta Çağ’a ait kostümlü çiftlerin balo dansı gibi göz alıcı Orta Çağ etkinlikleri sunmaktadır.
 
11. yüzyılda inşa edilen Warwick Kalesi’ne her geçen yüzyıl yeni mimari özellikler ve bölümler eklenmiş ve büyüleyici yapı sonunda bugünkü görünümüne kavuşmuştur. Kale; yüzyıllar boyunca İngiltere tarihinin soylu aileleri arasında el değiştirmiş, 1978 yılında ise Trussardi Group’a satılarak eğlence ve turizm dünyasına kapılarını açmıştır.
 
Warwick Kalesi’nde hayalet avı, kale mahzeni, şövalye savaşları, Büyücü Merlin’in ejderha kulesi ve prenses kulesi gibi renkli ve eğlenceli tema turlarına katılabilir; kalenin yemyeşil dev bahçesinde kurulan ziyafet sofralarında Orta Çağ’a uygun bir atmosferde İngiliz yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.
 
Birmingham şehir merkezinden bineceğiniz bir trenle 20 dakikalık bir yolculuk sonunda Warwick İstasyonu’na ulaşabilirsiniz. İstasyondan Warwick Kalesi’ne gitmek yürüyerek 10 dakika sürmektedir.
 
Şövalyelerin, büyücülerin, kral ve kraliçelerin etrafınızda dolaştığı tarihî bir mekânda; büyüleyici bir eğlence dünyasının kapılarını aralamak için , haftanın her günü 10.00 - 17.00 saatleri arasında Warwick Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Warwick semti, Warwickshire
Telefon: (+44) 871 265 20 00
Web: www.warwick-castle.com
 
Şehrin dışında kalan yerler
 
Stratford Upon Avon
 
Shakespeare’in doğup büyüdüğü, çalışmaları için ilham kaynağı ve mezarının bulunduğu küçük sevimli bir kasaba olan Stratford Upon Avon; ünlü yazarın ve akrabalarının halka açık evleri dolayısıyla İngiltere’nin en çok turist alan bölgelerinden biri hâline gelmiştir.
 
Birmingham’dan Stratford Upon Avon’a temmuz - eylül ayları arasında Shakespeare Ekspresi adı verilen tren seferleri düzenlenmektedir. Her gün Birmingham Snow Hill İstasyonu’ndan 10.23 ve 13.53’te hareket eden seferler aracılığı ile 1 saatlik keyifli bir yolculuk sonunda Stratford Upon Avon’a ulaşabilirsiniz.
 
Sevimli kırsal kasabada; Shakespeare’in evini, ünlü yazarın kızının evi olan Hall’s Croft’u, torununun evi olan Nash’s House’u ve annesinin evi olan Mary Arden’s House’u ziyaret edebilirsiniz.
 
Ünlü yazarın,İngiltere’nin en sevimli küçük kiliselerinden biri olan Holy Trinity’nin bahçesinde bulunan mezarı ise Stanford Upon Avon’da görülmesi gereken önemli yerler arasındadır.
 
İngiltere’nin büyüleyici doğa manzaralarını, sevimli kır evlerini ve edebiyat dünyasının mihenk taşlarından Shakespeare’in dünyasını daha yakından incelemek için mutlaka yolunuzu Stratford Upon Avon’a düşürmeniz önerilmektedir.
 
Web: www.visitstratforduponavon.co.uk
 
Ne Yenir?
​Londra’dan sonra İngiltere’nin ikinci en kalabalık şehri olarak kabul edilen Birmingham nüfusunun % 21’ini, Asya kökenli vatandaşlar oluşturmaktadır.
 
Bu durum şehrin mutfağını oldukça etkilemekte ve tipik bir İngiliz mutfağı olmaktan bir hayli öteye taşımaktadır.
 
Michelin yıldızlı 3 restorana ev sahipliği yapan Birmingham, ayrıca birçok dünyaca ünlü yiyecek markasının da doğum yeridir. Bu markalar arasında Cadbury Chocolates, Blue Bird Toffee, HP Sauce ve Typhoo Tea bulunmaktadır.
 
Şehrin mutlaka ziyaret edilmesi tavsiye edilen restoranları arasında The Living Room, Purnell’s, Turners, Simpsons ve Lasan yer almaktadır.
 
Temel yemekler…
 
Asya ve İngiliz mutfaklarının füzyonundan oluşan yerel spesiyaller, Birmingham’ı gastronomi meraklılarının favori uğrak noktalarından biri hâline getirmiştir.
 
Birmingham’da 1980’li yıllarda kurulmuş olan Wing Yip adlı yiyecek şirketi, daha sonra adını balti olarak anacakları yeni bir tür köri baharatı keşfetmiştir.
 
Pakistan dilinde yemek pişirilen toprak kap anlamına gelen balti, şehirde İngiltere’ye özel bir tür köri olarak ünlenmeye başlamış; balti ile yapılan yemek tarifleri giderek artmıştır. Bu durum, Birmingham’da Balti mutfağı adı altında ayrı bir yerel mutfak oluşmasına neden olmuştur.
 
Şehirde, Balti House olarak nitelenen ve Balti mutfağından spesiyaller sunan restoranlar da bulunmaktadır.
 
Bu restoranlar, Doğu kültürünü yansıttıklarından bu mutfağın Pakistan’a özgü olduğu aslında kültürel detaylardan kolayca anlaşılabilmektedir.
 
Tatlı soğan püreli tavuk, Birmingham’a özel lezzetli bir spesiyaldir. Bilhassa kutlamalar gibi özel günlerde tüketilen bu doyurucu yemek, toprak kapların içerisinde odun ateşinde ağır ağır pişirilmektedir.
 
Balti tavuğu spesiyali, küçük parçalar hâlinde doğranmış tavuk parçalarının mevsim sebzeleri ve köri başta olmak üzere birçok baharat ile birlikte pişirilmesinden oluşmaktadır.
 
Yerel mutfağa ait bir diğer sevilen lezzet ise doyurucu bir yahni türü olan hotch potch’tur. Kırmızı et, havuç, patates, bezelye ve mantardan oluşan bu lezzetli tencere yemeği; bilhassa kış aylarında sıklıkla tüketilmektedir.
 
Jugged steak adı verilen güveçte biftek yahnisi, aromatik ve doyurucu bir et yemeğidir.
 
Kırmızı üzüm suyu ve karanfil eşliğinde pişirilen etlere, patates ve mevsim sebzeleri eşlik etmektedir.
 
Tatlılar…
 
Lime posset, yerel mutfakta oldukça popüler olan hafif bir tatlıdır. Misket limonu ve limon eşliğinde pişirilen bu tatlı puding, bilhassa yaz mevsimlerinde nane yaprakları eşliğinde soğuk olarak servis edilen ferahlatıcı bir tatlı çeşididir.
 
İncirli puding adı verilen tatlı ise bildiğimiz pudingden çok daha farklıdır. Süt, fındık parçacıkları, ekmek kırıntıları, incir, iç yağı ve hindistancevizi parçacıklarının karıştırılıp fırında pişirilmesiyle elde edilen bu farklı tatlının dışı kek görünümünde içi ise yumuşak kekli puding biçimindedir.
 
Malvern Pudding, yani yaban mersinli ekmek pudingi; Birmingham’da sevilerek tüketilen bir diğer tatlı çeşididir.
 
Süt, krema, şeker, bayat ekmek dilimleri, yaban mersini, tereyağı, limon parçacıkları ve tarçın eklenerek fırında üzeri kızarıncaya kadar pişirilen bu tatlının özelliği dışının kıtır kıtır içinin ise yumuşak ve ağızda dağılan bir forma sahip olmasıdır.
 
Atıştırmalıklar…
 
Şehirde en popüler olan atıştırmalıkların başında jacket potato adı verilen, fırında pişirilmiş kabuklu patates dilimleri gelmektedir. Patatesler mutlaka hardal ve mayonez eşliğinde servis edilmektedir.
 
Izgara peynirli sandviç yani yerel dildeki adıyla grilled cheese, şehirde popüler olan bir diğer atıştırmalık çeşididir.
 
İki dilim ince tost ekmeğinin arasında ızgarada hafifçe pişirilen kalın bir dilim peynire isteğe göre; birkaç dilim pastırma, elma veya tavuk jambonu da eklenebilmektedir.
 
Biranın yanında atıştırmalık olarak tüketilen en favori yiyecek ise Worcestershire peyniridir. Peynir parçalarının yanına kimi zaman patates kızartması da konulabilmektedir.
 
Ne içilir?  
 
Birmingham, bira evleriyle ünlüdür. Bu bira evlerinin en popülerleri arasında Ansells, Davenport’s, Aston Manor ve Mitchells & Butlers bulunmaktadır.
 
İngiltere’de arpa, buğday ve malt gibi farklı ürünlerden elde edilen, pastörize edilmemiş ve filtrelenmemiş, birçok bira çeşidi bulunmaktadır. Koyu renkli kök birası ise, kremayı andıran lezzeti ile mutlaka denenmesi gereken lezzetlerin arasında yer almaktadır.
 
Grog; bira, rom ve su karışımından oluşan sert bir kokteyl çeşididir.
 
Cup adı verilen İngiliz punch’ı ise düşük alkol oranına sahip, serinletici bir kokteyl seçeneğidir.
 
Ülke genelinde en popüler alkolsüz içecek ise, adeta İngilizlerle özdeşleşen çaydır.
 
Çay, İngiliz kültüründe oldukça önemli bir yere sahiptir. İngilizler çayı genellikle üzerine süt ve şeker ekleyerek tüketmektedirler.
 
Bunun yanı sıra farklı aromalardaki çaylar, sade olarak da tüketilebilmektedir.
 
Nasıl Eğlenilir?
 
 
Birmingham; tarihî yapıları, ışıltılı alışveriş merkezleri, otantik çarşıları ve modern eğlence parklarıyla ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil deneyimi vadetmektedir.
 
Müzik
 
Birmingham’da favori olan müzik türleri, Brit pop, ,elektronik müzik, Brit rock, heavy metal, caz,klasik müzik ve operadır. Heavy metal müziğin beşiği olarak adlandırılan Birmingham’a bu yakıştırma, 1960’lı ve 70’li yıllarda Black Sabbath ve Judas Priest gibi kült heavy metal gruplarının doğuşuna şahitlik etmesi dolayısıyla verilmiştir.
 
Ayrıca Led Zeppelin grubunun iki üyesinin de Birminghamlı olduğu bilinmektedir.
 
Birmingham Senfoni Orkestrası, Kuğu Orkestrası ve Birmingham Çağdaş Müzik Grubu;şehrin klasik müzik alanında en önde gelen topluluklarıdır.
 
Harmonic Fest, The Mostly Jazz ve Uluslararası Caz Festivali ise; şehirde her yıl gerçekleştirilen en prestijli caz müziği etkinlikleridir.
 
Senfoni Salonu
 
Birmingham Senfoni Orkestrası’na ev sahipliği yapan Senfoni Salonu, şehrin en prestijli klasik müzik etkinlik merkezlerinden biridir. 2.262 kişi kapasiteli Senfoni Salonu’nda yılda ortalama 270 klasik müzik konseri düzenlenmektedir.
 
Adres: Broad Sokağı, No: B1 2EA, Birmingham
Telefon: (+44) 121 345 04 93
Web: www.thsh.co.uk
 
Tiyatro ve sahne sanatları
 
Birmingham renkli ve dinamik bir sanat atmosferini içerisinde barındırmaktadır. Şehirde bulunan Birmingham Kraliyet Balesi, ülkenin en iyi 3. bale topluluğudur.
 
Shakespeare’den örnek eserlerin yanı sıra modern performanslara da yer veren Birmingham Repertuar Tiyatrosu ise, 1913 yılından bu yana şehrin en prestijli kültür merkezidir.
 
Avangart eserlerin sahnelenmesiyle ünlenen Birmingham Opera Kumpanyası ise ünlü sanat yönetmeni Graham Vick’in önderliğinde birçok büyüleyici gösteriye imza atmaktadır.
 
Birmingham Repertuar Tiyatrosu
 
İngiltere tiyatro camiasında önemli bir yere sahip olan Birmingham Repertuar Tiyatrosu, 1913 yılında Barry Jackson tarafından kurulmuştur.
 
Birçok önemli İngiliz tiyatro sanatçısının yetiştiği bu tarihî kültür merkezinde yıl boyunca prestijli oyunlar sergilenmektedir.
 
Adres: Albion Caddesi, No: B1 3AH, Birmingham
Telefon: (+44) 121 245 20 00
Web: http://birmingham-rep.co.uk
 
Gece hayatı
 
Birmingham, oldukça renkli ve dinamik bir gece hayatı atmosferine sahiptir. Şehirde yer alan komedi kulüpleri, barlar, diskolar, prestijli tiyatrolar, trendy gece kulüpleri ve chill out mekânlar; hava karardığında şehrin sokaklarında keyifli zaman geçirmenizi sağlayan renkli ve eğlenceli adreslerdir.
 
Birmingham gece hayatının kalbi; Black Country, Solihull, Chinatown, Theatreland, Moseley, Harborne ve Selly Oak bölgelerinde atmaktadır.
 
Jewellery Quarter bölgesi içerisinde yer alan Aziz Paul Meydanı, şehrin en prestijli caz kulüplerine ve restoranlarına ev sahipliği yapmaktadır.
 
Brindleyplace ve Broad sokakları, Birmingham’ın bir numaralı parti mekânlarıdır. Bu sokaklar üzerinde şehrin en popüler disko, bar ve gece kulüpleri yer almaktadır.
 
Pek çok İrlandalının ikamet etmekte olduğu Birmingham, İrlanda barları ile de oldukça meşhurdur. Şehrin en favori İrlanda barları, Digbeth High Sokağı üzerinde yer almaktadır.
 
Hurst ve Harborne High sokakları da, birçok eğlence mekânının bulunduğu diğer önemli adresler arasında yer almaktadır.
 
Birmingham gece kulüplerinde sıkı bir kıyafet kodu uygulaması söz konusudur. Şehrin popüler ve prestijli mekânlarına girebilmek için spor ayakkabı, şort ve t-shirt gibi günlük giysiler yerine; gömlek, klasik bir ayakkabı ve kumaş pantolon giymeyi tercih etmelisiniz.
 
Festivaller
 
Birmingham’da yıl boyunca renkli sanatsal ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir. Şehirde gerçekleştirilen eğlenceli festivallere katılarak Birmangham’ı daha da yakından tanıma şansına sahip olabilirsiniz.
 
Uluslararası Birmingham Karnavalı
 
Her iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Birmingham Karnavalı, bienal niteliğinde bir kültür - sanat etkinliğidir.
Birmingham’da yaşayan Karayip kökenli vatandaşların kültürlerini tanıtıcı, renkli ve eğlenceli bir etkinlik olan karnaval bünyesinde; Karayip mutfağından değişik yemek tarifleriyle donatılan ziyafet sofraları kurulmakta, Karayip müziğini tanıtıcı sokak konserleri ve dans gösterileri düzenlenmektedir.
Karnaval kapsamında ayrıca şehir merkezinde Birmingham’da yaşayan Karayip kökenli vatandaşların ürettiği sanat eserlerinin ve hediyelik eşyaların satıldığı sokak tezgâhları kurulmakta ve etkinlik, rengârenk dev kostümler giymiş dansçıların geçit töreni ile coşkulu sahnelere ev sahipliği yapmaktadır.
 
Birmingham Uluslararası Caz Festivali
 
Her yıl temmuz ayında 10 gün süresince gerçekleştirilen ve ortalama 180 konsere ev sahipliği yapan Birmingham Uluslararası Caz Festivali, tüm dünyadan binlerce müzik severin şehre akın ettiği eğlenceli ve prestijli bir etkinliktir.
Dünyanın dört bir yanından gelen birbirinden ünlü caz müzisyenlerinin sahne aldığı festivalde, konserlerin büyük bir bölümü ücretsizdir. Caz müziğinden hoşlananların kaçırmaması gereken önemli bir etkinlik olan festival, şehrin en popüler mekânlarında gerçekleştirilmektedir.
 
Artsfest Sanat Festivali
 
Her yıl eylül ayı içerisinde başta Centenary Meydanı olmak üzere şehrin en popüler sanat galerileri ve gösteri mekânlarında gerçekleştirilen Artsfest Sanat Festivali, hem yerel hem de uluslararası çapta ünlü sanatçıların etkileyici müzik, dans, tiyatro, bale ve el sanatları performanslarına ev sahipliği yapmaktadır.
Festival kapsamında 2 gün içerisinde şehirde ortalama 400’e yakın kültürel ve sanatsal etkinlik düzenlenmektedir.
 
Spor
 
Golf, kriket, tenis, futbol, atletizm, buz pateni ve bowling; Birmingham halkı arasında en popüler olan spor dallarıdır.
 
Buz pateni ve bowling sporlarından hoşlananlar için şehirdeki en prestijli adres The Leisurebox’tır.
 
Şehrin en prestijli golf kulübü olan The Belfry, Lichfield Caddesi üzerinde yer almaktadır.
 
The Belfry, yıl boyunca dünya çapında çok sayıda sporcu ve turisti ağırlayan prestijli golf turnuvalarına ev sahipliği yapmaktadır.
 
Şehrin en başarılı futbol kulüplerinden biri olan Aston Villa ya ev sahipliği yapan ve ortalama 40.000 kişi kapasiteli dev stadyum Villa Park, futboldan hoşlananların keyifli müsabakalara tanık olabilecekleri prestijli bir spor kompleksidir.
 
Warwickshire Bölgesi Kriket Kulübü’ne ev sahipliği yapan Edgbaston Kriket Sahası, bilhassa hafta sonları şehrin en popüler spor merkezlerinden biridir.
 
Lickey Hills, Sutoon ve Woodgate Vadisi parkları; yürüyüş, golf, tırmanma ve koşu gibi aktivitelerin yemyeşil bir doğa manzarası eşliğinde gerçekleştirilmesine olanak tanımaktadır.
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Etiketler » Birmingham Grup Uçak Bileti Al   » Birmingham Grup Uçak Rezervasyonu   » Birmingham Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Birmingham Grup Uçak Bileti Al