İstanbul Londra Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Londra Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Thames Nehri kıyısında Romalılar tarafından yaklaşık 2000 yıl önce kurulan bu şehir; günümüzde kendine özgü mimarisi, müzeleri, kraliyet merasimleri ile atacağınız her adımda size kozmopolit bir dünyanın kapılarını aralar.
 
Ünlü Roma İmparatoru Jül Sezar M.Ö. 55’te İngiltere’yi istila ettiğinde bölgede kabileler hâlinde küçük topluluklar yaşamaktaydı. Romalılar, Thames Nehri’ni köprüyle bağlayarak yerleşimlerini kuzey yakasına kurarlar ve buraya Londinum adını verirler. Kısa süre sonra nehir kıyısında küçük bir liman kurarak ticaret hayatını başlatan Romalılar, İngiltere’nin günümüze kadar uzanan tarihinin ilk adımı atmış olurlar.
 
3. yüzyıldan itibaren bölgenin başkenti hâline gelen Londinium, Roma Dönemi boyunca önemli bir ticaret merkezi olur. Ortaçağ dönemine kadar ticarette önemini koruyan topraklar, sonraları büyük veba salgını yüzünden nüfusunun yarısını kaybeder. Yerleşim yavaş yavaş ilk kentin surları dışına yayılsa da, 17. yüzyılda yaşanan Büyük Yangın’da yeni yerleşim yerleri de kül olur. Yangının sonrasında yerleşim yerlerinin yeniden inşa edilmesi, bugün Eski Şehir olarak bilinen bölgenin temelini oluşturur.
 
18. ve 19. yüzyıllarda ticaret ve sanayideki müthiş gelişmeler, Londra’yı dünyanın en zengin kenti hâline getirse de I. Dünya Savaşı’ndan çıkan halk, ekonomik bunalım nedeniyle kent merkezini terk ederek banliyölere yerleşmeye başlar. Etkileri henüz geçmekte olan savaş, yerini II. Dünya Savaşı’na bıraktığında ise Londra’nın büyük kısmı yıkılmıştır.
 
Normandiya’lı William’ın 1066’da taç giyme törenlerini gelenek hâline getirmesinden bu yana İngiltere’nin kraliyet başkenti olan Londra; Avrupa’ya seyahat etmek isteyen pek çok kişinin öncelikle gitmek istediği yerler arasında yer alır. O zamandan beri bütün kral ve kraliçelerin iz bıraktığı bu şehir; tarihi, sosyal ve kültürel hayatı, yemyeşil parkları ve eğlence hayatıyla da ziyaretçisine her alternatifi sunmaktadır.
 
 
Nereler Gezilir?
​İki bin yıllık tarihini kentin her köşesinde hissedeceğiniz, dünyanın en önemli sanat eserlerine ev sahipliği yapan bir kültür kentidir Londra.
 
Gecesi ve gündüzüyle capcanlı, pek çok milletin bir arada yaşadığı bu kozmopolit şehirde; ilgi alanınız ne olursa olsun size hitap eden bir şeyler mutlaka vardır.
 
Eğer Londra’yı ilk defa ziyaret ediyorsanız başlangıçta her yeri gezebilmenizin imkânsız olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak şunu unutmayın; müzeleri, yemyeşil parkları ve hareketli alışveriş merkezleriyle sizi etkileyecek tam bir festival şehridir Londra.
 
Metre ve gram gibi metrik ölçüleri kullanmayan, araç direksiyonlarının sağda olduğu, Avrupa’nın başkenti tabir edilen bu hareketli ve ilginç şehrin sokaklarında, yaşamın keyfini başka türlü çıkaracağınızdan emin olun.
 
Şehir merkezi
 
Buckingham Sarayı
 
1702 senesinde Buckingham Dükü’nün Londra’daki malikânesi olması için inşa edilmiştir. Londra’ya adeta mührünü vuran ünlü mimar John Nash, IV. George için 1820-1830 seneleri arasında malikâneyi saraya dönüştürmüştür. Ancak hem IV. George’un hem de erkek kardeşi IV. William’ın, çalışmalar tamamlanmadan ölmeleri üzerine sarayda ilk olarak kraliçe Victoria ikâmet etmiştir.
 
Günümüzde Kraliçe’nin evi ve ofisi olarak kullanılan Buckingham Sarayı, 1993 senesinde ilk defa halkın ziyaretine açılmıştır. Konuk devlet başkanları için verilen ziyafetler ve bazı devlet törenlerinin de düzenlendiği sarayda Kraliçe’nin paha biçilmez resim koleksiyonu da yer almaktadır. 775 odası bulunan sarayın, kraliçeye ait olan özel odalar dışında kraliyet vaftizlerinin gerçekleştirildiği Müzik Odası ve nişan törenlerinin gerçekleştirildiği Balo Salonu, en dikkat çeken yerleridir.
Ziyaretiniz esnasında Kraliçe’nin sarayda olup olmadığını merak ediyorsanız, başınızı biraz yukarı kaldırıp Kraliyet Sancağına bakmanızı tavsiye ederiz. Zira Kraliçe sarayda ise bayrak gökyüzünde dalgalanmaktadır.
Sarayın en ilgi çekiçi tarafı, şüphesiz Muhafız Değişim Törenidir. Yaz aylarında her gün saat 11:30’da renkli bir törenle nöbet değiştiren askerleri izlemek için bir saat önceden orada olmanızı tavsiye ederiz.
Eğer albümünüzde bir saray muhafızıyla çekilmiş resminiz olsun isterseniz bunun için görevli muhafızlar olduğunu bilmeniz iyi olacaktır; sarayın avlusunu geçince köşeden sola dönün ve görevi sizinle resim çektirmek olan muhafızın yanında yerinizi alın.
 
Muhafız Değişim Töreni:
 
 
 
Tel: +44 (0) 207 766 7300
Adres: SW1A, Londra
Web: www.changing-the-guard.com
Mayıs - Ağustos: Her gün 11:30
Eylül - Nisan: Günler değişir.
Salon ve odaların açılışı:
Ağustos – Eylül: 09:30 – 17:30 (son giriş: 16:30)
 
Parlamento Binası
 
 
 
1512’den beri Parlamento Binaları’nın Lordlar ve Avam Kamarası kanatlarına ev sahipliği yapmaktadır. Avam Kamarası, Parlamento’daki partilerin seçimle gelen üyelerinden oluşur. En fazla üyeye sahip olan parti, hükümet; parti başkanı da Başbakan olur. Lordlar Kamarası’nda ise Kraliçe, resmi Parlamento Açılışı’nda bu salondaki tahttan hükümet planlarını içeren bir konuşma yapar. Parlamento Binası’nın en dikkat çekici bölümü, 1097 senesinden günümüze kadar kalan tek bölüm olan Westminster Sarayı’dır. Sarayın tavanındaki oyma ahşaptan yapılan tavanı 14. yüzyıldan kalmıştır.
 
Parlamento Binası’nı ziyarete gelen turistler, sadece yaz aylarında binayı gezebilmektedirler. Ancak eğer İngiliz vatandaşı iseniz Avam Kamarası’ndaki yasa önerilerini dahi izleme olanağınız bulunuyor.
 
Tel: +44 (0) 171 219 3000
Adres: House of Commons, SW1A 0AA, Londra
Web: www.parliament.uk
 
Big Ben Çanı
 
 
 
Parlamento Binası’nın önünde 106 metre yüksekliğinde kulenin tepesindeki dört cepheli dünyaca ünlü saat; Big Ben olarak bilinse de aslında Big Ben, saat başı sesi duyulan 14 tonluk çanın adıdır.
 
1859 Mayıs’ındaki ilk kuruluşundan bu yana hiç aksatmadan doğru zamanı gösteren saat, İngiltere’nin dünya çapında simgesi hâline gelmiştir.
 
Dünyaca ünlü bu çanın önünde fotoğraf çektiren yüzlerce turisti kulenin etrafında görebilirsiniz. Kuleye çıkarak muhteşem Londra manzarasını görebilmeniz için ise İngiliz vatandaşı olmanız gerektiğini hatırlatmamızda fayda var.
 
Londra Kulesi – Tower of London
 
 
 
Dokuz yüz yıllık geçmişi ile Thames Nehri kenarında bulunan Londra Kulesi, şehrin en eski ve korku salan yapılarından biridir.
 
Tarihi boyunca Kraliyet Ailesi’nin mücevherlerinin saklandığı bu kule, hapishane ve cephanelik olarak da kullanılmıştır. Monarşiye karşı gelen kişiler buraya kapatılır ve tutuklular burada idam edilirdi.
 
Londra Kulesi’yle özdeşleşen bir efsaneye göre; buraya gelen büyük siyah kuzgunlar, Kule’yi terk ettikleri takdirde krallığın yıkılacağına dair bir inanış vardır. Aslında, kuzgunların tek kanatları bedenlerine tutturulmuş ve böylece uçmaları imkânsız kılınmıştır. Burada ölen kuzgunların anısını yaşatmak için dikilen anıt, oldukça ilgi çekicidir.
 
Kule Köprüsü - Tower Bridge
 
 
 
Muhteşem bir şehir manzarası sunan ve Londra’ya kadar gidip “görmeden dönme” listenize ekleyeceğiniz başka bir yer de Kule Köprüsü’dür.
 
1894 senesinde inşa edilen Kule Köprüsü, aynı zamanda Victoria Dönemi’nin süslü bir örneğidir.
 
Sivri tepeli kuleleri birbirine bağlayan platform, büyük gemilerin geçişi için yolun kaldırılmasını sağlayan mekanizmayı destekler. Bu yönü ile İstanbul’daki Galata Köprüsü’ne benzeyen köprünün mekanizması, 1976 senesine kadar buharla çalışmaktaydı. Günümüzde ise mekanizma elektrikle işlemeye başlamıştır.
 
Köprünün üzerinden muhteşem şehir manzarasını izlerken köprünün tarihini anlatan fotoğraf sergisini de görebilirsiniz. Köprüye ilişkin daha fazla bilgi almak isteyenler için ise “Kule Köprüsü Deneyimi” adlı interaktif bir gösteri yapılmaktadır. Gösteride köprünün tarihi canlandırılmakta ve köprünün kaldırılmasını sağlayan buharlı motora yakından bakılabilmektedir. “Kule Köprüsü Deneyimi” Interaktif Gösterisi:
 
Tel: +44 (0) 171 378 1928
Web: www.towerbridge.org.uk
Nisan - Ekim: Her gün 10:00 – 18:30
Kasım - Mart: Her gün 09:30 – 18:00
 
Westminster Manastır Kilisesi – Westminster Abbey
 
 
 
Kraliyet ailesi üyelerinin mezarlarının bulunduğu ve taç giyme törenleri gibi önemli tarihi olayların gerçekleştirildiği bir kilise olan Westminster Manastır Kilisesi, ortaçağ mimarisinin en güzel örneklerinden biridir.
 
Hem ulusal bir kilise hem de ulusal bir müze olmasının yanı sıra dünyanın en etkileyici mezar ve anıtlarına sahiptir. Taç giyme töreninde kullanılan taht ve İngiliz krallarının mezarlarının bulunduğu St. Edward Şapeli en çok ziyaret edilen bölümlerinden biridir.
 
Binanın güneyine bakan bölümde ise “Şairler Köşesi” olarak adlandırılan; Dickens ve Shakespre’in de aralarında bulunduğu dünyaca ünlü yazarların anıtları bulunmaktadır.
 
Tel: +44 (0) 171 222 5152
Web: www.westminster-abbey.org
Müze açılışı: Her gün 10:30 – 18:00
 
St. Paul Katedrali
 
 
 
 
Ortaçağdan kalma St. Paul Katedrali, 1666 senesindeki Büyük Yangın’dan sonra harabeye dönüşmüştür. Kilisenin tekrar inşa edilmesi için o zamanın ünlü mimarı Wren’e başvuran yetkililer, tutucu Başrahip’in direnişi nedeniyle ilk planı uygulatamamışlardır. Günümüzdeki St. Paul Katedrali’nin ihtişamı, 1675’te daha ılımlı hâle getirilen ikinci modeldir.
 
Katedrali ziyaret ettiğinizde dikkatinizi çekecek en önemli unsur, mekânın harika bir düzene sahip olmasıdır. Koro mahallînin planını, ortaçağ katedrallerindeki gibi bir haç oluşturur.
 
110 metre yüksekliği ile Roma’daki St. Peter kilisesinden sonra dünyanın ikinci büyük kubbesine sahip olan katedralin kubbesindeki kule feneri 850 ton ağırlığındadır.
 
Katedralin güney koridorundan ilerlediğinizde 259 basamak tırmanarak “Fısıltı Galerisi”nin muhteşem akustiğini dinleyebilirsiniz. Buradaki en küçük fısıltı bile kubbe içerisinde yankılanır.
 
Döneminin en iyi ustalarının yardımı ile büyük törenlere uygun bir ortam hazırlayan ihtişamlı iç mekânda; Winston Churchill’in cenaze töreni ve Prens Charles ile Lady Diana’nın düğünleri yapılmıştır.
 
Tel: +44 (0) 171 236 4128
Adres: Ludgate Hill EC 4, Londra
Katedral açılışı: Pazartesi – Cumartesi: 09:30 – 15:45
Mezar odası ile yakma odasının açılışı: Pazartesi – Cumartesi: 08:45 – 16:15
Galerilerin açılışı: Her gün 10:00 – 16:15
 
İngiltere Müzesi – British Museum
 
 
 
 
Kuruluşu 1753 senesine dayanan İngiltere Müzesi, dünyanın en eski müzelerinden biridir. Zengin el işi sanat eserleri koleksiyonunu Sir Hans Sloane başlatmıştır. Yıllar içinde satın alınan ve hediye edilen eserlerle büyüyen müze, dünyanın her köşesinden gelen parçalarla doludur.
 
4 km uzunluğundaki 94 galeride, iki milyon yıllık dünya ve medeniyet tarihi sergilenmektedir.
 
Tarih öncesi ve Roma Britanyası’ndan kalma bronz miğfer, Ortaçağ’da Angola-Sakson Kralı’yla gömülen büyüleyici hazineden kalma, altın ve lâl taşından oluşan mücevher, Eski Mısır heykelleri, Çin koleksiyonları ve özellikle porselenler, İslam sanatı eserleri ve Budist tapınağı rölyefleri en dikkat çeken parçalardır.
 
Tel: +44 (0) 207 323 8299
Adres: Great Russel WC 1, Londra
Web: www.thebritishmuseum.ac.uk
Müze açılışı: Pazartesi – Cumartesi: 10:00 – 17:00
 
Madam Tussaud’s Müzesi ve Gökevi
 
Dünyanın başka neresinde Lenin, Shakespeare ve Atatürk böyle yan yana bulunabilirdi ki? Eğer Madam Tussaud’s Müzesi’nde iseniz; politikacılardan sinema ve televizyon oyuncularına, sporculardan dünya liderlerine kadar önemli isimlerin balmumu heykellerini bir arada görmeniz mümkün.
 
Madam Tussaud’s heykel yapma kariyerine, Fransız Devrimi’nin tanınmış kurbanlarının masklarını yaparak başlamıştır ve ilk sergisini 1835’te açmıştır.
 
Madam Tussauds’un en tanınmış bölümü, “Dehşet Salonu”dur. Karın deşen Jack ve birer katil olan Dr. Crippen ile Ethelle Neve’i Victoria Dönemi’nin karanlık bir sokağında gösteren ürpertici bir bölümdür.
 
“Londra’nun Ruhu” isimli sergide ise ziyaretçiler stilize edilmiş bir Londra taksisiyle 1666’daki Büyük Yangın’a yolculuk ederler.
 
Müzenin hemen yanında ise Gökevi bulunmaktadır. Burada göz alıcı bir yıldız gösterisiyle, güneş sisteminin ve gezegenlerin gizemi keşfedilir.
 
Tel: +44 (0) 171 935 6861
Adres: Marylebone Rd NW1, Londra
Web: www.madametussauds.com
Müze açılışı: Pazartesi – Cuma: 09:30 – 17:30
 
Ulusal Galeri – National Gallery
 
 
 
 
Sürekli sergilenen 2200’den fazla tablosu ile Londra’nın en önemli müzesidir. 1824’te Kral IV. George; hükümeti, 38 parçalık bir koleksiyonu almaya ikna etmiş ve bu da ulusal koleksiyonun başlangıcı olmuştur. Yıllar geçtikçe zengin yardımseverlerden gelen bağışlarla koleksiyon genişlemiştir.
 
Erken Italyan Rönesansı ve 17. yüzyıl İspanyol tabloları ile ön plana çıkan Ulusal Galeri’de Leonardo Da Vinci’nin “Kara kalem” ve Piero della Francesca’nın “Hz. İsa’nın Vaftizi” tabloları oldukça dikkat çekmektedir.
 
13. yüzyıldan günümüze kadar tabloların sergilendiği müzede tabloların kronolojik sıra ile sergileniyor olması, ziyaretiniz açısından oldukça kolaylık sağlayacaktır.
 
Tel: +44 (0) 171 839 3321
Adres: Trafalgar Sq. WC2, Londra
Web: www.nationalgallery.org.uk
Müze açılışı: Pazartesi – Cumartesi: 10:00 – 18:00
 
Trafalgar Meydanı – Trafalgar Square
 
 
 
 
Günün her saatinde, hava nasıl olursa olsun, hep cıvıl cıvıl, Londra’nın ikonu sayılabilecek, turistlerin en gözde yerlerinden biridir Trafalgar Meydanı.
 
Meydandaki 50 m yüksekliğindeki sütun, 1805’de Napolyon’la İngilizler arasındaki Trafalgar Savaşı’nda ölen İngiliz denizci Amiral Lord Nelson adına 1843 senesinde yaptırılmıştır. Sonraki yıllarda nöbetçi olarak sütunun etrafına 4 aslan heykeli yerleştirilmiştir.
 
Büyük mitingler ve yılbaşı eğlenceleri için de oldukça popüler olan meydana giderken, güvercinleri besleyebileceğiniz yiyecek bir şeyler getirmeyi unutmayın.
 
Soho Meydanı
 
 
 
Popüler mekânlardan biri olan Soho Meydanı’nda dikkatinizi çekecek ilk şey burada bulunan gençlerin görüntüsü olacaktır. Soho’da kendinizi 1960’lar Londra’sındaki hippi’lerin arasına gelmiş gibi hissetmemeniz kaçınılmaz. Soho’nun ana caddesi olan Old Compton Caddesi’nde bulunan mağaza ve restoranlar burada yaşayan pek çok ünlü ressam ve yazarın da uğrak yeri olmuştur. Soho’da birçok başarılı müzikale ev sahipliği yapan Palace Theatre’da mutaka bir performans izlemenizi tavsiye ederiz.
 
 
 
Notting Hill
 
Londra’nın batısında, Avrupa’nın en büyük sokak karnavalının düzenlendiği bu bölge 19. yüzyıla kadar çiftlik arazileriyle kaplıydı. 1950’li yıllarda Karayipliler’in bölgeye yerleşmesiyle göçmenlerin merkezi haline gelen Notting Hill, günümüzde Rio’dan sonra dünyanın ikinci büyük karnavalına ev sahipliği yapmaktadır.
 
 
 
 
Ağustos ayının son haftasında düzenlenen Notting Hill karnavalı ile kostümlü sokak gösterilerine ev sahipliği yapan Notting Hill’de bulunan Portobello Çarşısı turistlerin gözde yeridir. Envai çeşit antika, mücevher ve hediyelik eşyayı burada bulabilirsiniz.
 
 
 
 
Alışveriş yapmayacaksanız bile kafe ve restoranlarında yorgunluğunuzu atarak, renkli kalabalığın arasında Londra’da olmanın tadını çıkarın.
 
Bir hatırlatma: 1999 senesinde başrollerini Julia Robert’s ve Hugh Grant’in paylaştığı Notting Hill filmi burada çekilmiş ve bölgeye olan ilgiyi oldukça artırmıştır.
 
Hyde Park
 
 
 
 
Biraz yürüyüş, biraz miskinlik... Ağaçların gölgesinde boylu boyunca uzanarak özlediğiniz bir piknik... Kendinizi bambaşka bir dünyada hissettiren taze bir soluk gibidir Hyde Park.
 
Eskiden Westminster Sarayı’na dâhil olan Hyde Park, 17. yüzyıl başında halka açılmasıyla şehrin en değerli açık mekânlarından biri hâline gelmiştir.
 
Parkın içinde yapay bir göl olan Serpentine’de yüzen insanlar, ördekleri besleyen küçük çocuklar, parkurlarda at binen gençler, hatta yürüyüşünüz sırasında yolunuzu kesebilecek sincaplar görmeniz mümkün. Bir an için Londra’nın ortasında olduğunuzu unutturan bu mekân, küçük büyük herkes için tam bir cazibe merkezi.
 
Thames Nehri
 
 
 
 
Londra’yı görmenin en ilginç yollarından biridir tekne üzerinde Thames Nehri’ni gezmek. Süreleri 30 dakikadan 4 saate kadar değişen tekne turları ile Parlamento Binaları’ndan Westminster Sarayı’na kadar şehrin pek çok önemli turistik yerlerinden geçerek muhteşem bir şehir manzarası izleyebilirsiniz.
 
Westminster İskelesi’nden, Kule Köprüsü’nden veya nehrin güney kıyısında yer alan Waterloo’da bulunan tur firmaları ile bu muhteşem seyre başlayabilirsiniz.
 
 
Ne Yenir?
​Klasik İngiliz yemekleri kadar bütün dünya lezzetlerini bir arada bulabileceğiniz, her zevke ve bütçeye uygun alternatifler sunan Londra’da sadece birkaç günde dünya çapında bir damak turu atabilirsiniz.
 
Geleneksel Pazar öğlen yemeğine hemen hemen her restoranda rastlayabilirsiniz. Ayrıca büyük restoranların çoğunda vejetaryanlar için ayrı bir menü bulunur.
 
Sadece çok pahalı restoranlarda kravat ve ceket zorunludur.
 
Ana yemekler
 
 
 
İngiliz mutfağında değişik soslarla hazırlanmış et yemekleri, ana yemek olarak sunulur. Kuzu eti; yanında nane, sirke ve şekerden yapılan sos ile sunuluyorken, sığır eti yanında hardal sosla kızartılarak sunulur.
 
Kuzu eti kıyması ile sebzelerin ağır ateşte pişirilerek, üzerinin patates püresiyle kaplandığı Stew of Meat en bilinen geleneksel İngiliz lezzetlerindendir.
 
 
 
Kalın bir biftek ve böbreğin koyu bir et suyuyla pişirilirek üzerine kızarmış bir ekmek kabuğu konulduğu Steak and Kidney Pie da geleneksel İngiliz yemeklerinden biridir.
 
Sunday Lunches Londralıların günümüze kadar getirdikleri alışkanlıklarından biridir; bu nedenle otel ve publar dışında çoğu restoran ve kafede de değişik versiyonlarına rastlamanız mümkün.
 
Meşhur English Breakfast, Londra’yı gezmekle geçireceğiniz yoğun bir gün için sağlam bir başlangıç olacaktır. Envai çeşit peynir, yumurta, kızarmış ekmek ve çeşitli sosislerden oluşan kahvaltınızı, portakal marmelatı sürülmüş tost ekmeği dilimleriyle bitirmek adettendir.
 
Balık yemekleri
 
Mezgit balığının parçalanarak kızartıldığı ve yanında patates kızartması ile sunulduğu Sea Shell şehirde en çok rastlayacağınız yemeklerden biri olacaktır. Londra’da bu muhteşem tadı sunan restoranlara çok uzaklardan gelen müşteriler bulunduğunu dikkate alarak mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Geleneksel yemekleri bulabileceğiniz bazı restoranlar
 
Londonium
Balık yemeği seviyorsanız tarhun soslu levrek fileto yemeğini mutlaka denemelisiniz.
Tel: +44 (0) 207 855 2200
Adres: London Bridge Hotel, 8 - 18 London Bridge Street, Londra
 
 
Rules
Et yemekleri konusunda iddalı olan Rules’da kırmızı et çeşitlerinin çoğunu bulabilirsiniz ama özellikle kaburga yemeğini tatmalısınız.
Tel: +44 (0) 171 836 5314
Adres: 35 Maiden La WC2, Londra
 
Tatlılar
 
Kat kat ekmek ve kuru meyva ile pişirilen Bread and Butter Pudding sıcak servis ediliyor. Şekerle servis edilen Strawberry with Cream ise çilek ve kremanın beraber sunulduğu en popüler yaz tatlılarındandır.
 
İçecekler
 
İngilizlerin çay içme alışkanlığı, akşamüzerleri klasikleşen çay saati kavramını doğurmuştur. İnce porselen fincanlarda sunulan İngiliz çayını, yanında bir dilim kekle denemenizi tavsiye ederiz. Çoğu restoranda ve kafede bulabileceğiniz pek çok çeşit çay, genellikle şekerli ve sütlü içiliyor. Çayınızı sade içmeyi tercih ediyorsanız siparişiniz sırasında belirtmeniz gerekiyor.
 
İngilizlerin diğer iyi bilinen içeceği ise biradır. Hafif ve açık renkli olanından, siyah ve acı olanlarına kadar yüzlerce bira çeşidinden dilediğinizi deneyebilirsiniz. İngilizlerin sosyal yaşantılarının merkezi sayılan publarda bira çeşitleri ve çoğu alkollü içeceği bulmanız mümkün. Genelde öğle saatlerinde açılan publar, gece 23:00’e kadar açık oluyor ancak hafta sonları kapanış saati biraz daha uzayabiliyor.
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​Opera, bale ve tiyatro
 
Kraliyet Operası
 
Yaldızlı iç mekânıyla oldukça göz alıcıdır ve salon akustiği mükemmeldir.
 
Telefon: +44 (0) 171 304 4000
Adres: Floral St. WC2, Londra
 
London Coliseum
 
Gösterişsiz bir bina olmasına rağmen müzik kalitesi oldukça yüksektir.
 
Telefon: +44 (0) 171 836 0111
Adres: St. Martin’s Lane WC2, Londra
 
Gece hayatı
 
Londra’da şehir geceleri de uyumuyor; dünyanın ancak büyük kentlerinde rastlanan inanılmaz büyüklükte ve çok katlı eğlence merkezlerinde klasik müzik, caz veya rock müziğinin en iyi örneklerini dinleyebilirsiniz.
 
Küçük konserlerin yanı sıra, yaz aylarında Londra’nın her yerinde park, salon ve stadyumlarda müzik festivalleri yapılıyor. Gitmeden önce festival programlarıyla ilgili bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.
 
Aklınızda bulunsun: Bazı kulüpler 48 saat önceden üye olmanızı ya da üye olan biriyle gelmenizi isteyebilir.
 
Gözde eğlence mekânlarından bazıları:
 
Stringfellows
 
Dünyanın en tanınmış diskolarından biri olan Stringfellows, en az Madam Tussaud’s kadar turistleri kendine çeker. İçerideki ortam o kadar şaşaalıdır ki blucinle girmeyi düşünmeyin bile.
 
Adres: 16-19 Upper Saint Martin's Lane, Covent Garden, WC2H 9EF, Londra
 
Turnmilles
 
Londra’nın 24 saat açık ilk kulübünde fank-caz çalınıyor.
 
Adres: 63 Clekenwell Road EC1, Londra
 
Heaven
 
Dev bir dans pisti ve muhteşem lazer gösterileriyle kapısında kuyruklar oluşur.
 
Adres: Under the Arches, Villers St. WC2, Londra
 
Le Scandale
 
1970’lerin nostaljisini yaşamak isteyenler için en doğru mekândır.
 
Adres: 53-54 Berwick St. W1, Londra
 
Açık Hava Konserleri
 
Londra’da yaz aylarında oldukça fazla açık hava konserine rastlamanız mümkün. Hampstead Parkı açık hava konserlerinin en yoğun düzenlendiği yerdir. Burada çimenlik bir tepe, ilerisinde konser platformunun bulunduğu göle doğru uzanır. Havai fişeklerin atıldığı bu coşkulu kalabalık arasında yer almak istiyorsanız erken saatlerde parkta olmanızı öneriyoruz, zira şezlonglar erkenden kapıldığı için çimenlerde oturmak zorunda kalabilirsiniz.
 
Spor
 
Wimbledon Açık Tenis Turnuvası
 
Tenis tarihinin en eski ve muhtemelen en prestijli turnuvası olan Wimbledon Tenis Turnuvası, her sene Haziran ayının son haftasında iki hafta süreyle Londra’da yapılıyor. Tenis severler, yerlerinizi erkenden ayırtmayı unutmayın! London 1851 Satranç Turnuvası
 
Dünyanın ilk uluslararası satranç turnuvası olması nedeniyle oldukça ilgi çeken turnuva, ilk olarak 1852 senesinde İngiliz oyuncu Howard Staunton tarafından organize edilmiştir. Avrupa’nın en iyi satranç oyuncularını ve dahiyane hamlelerini canlı canlı izlemek isterseniz kaçırmamanızı öneririz.
 
Senenin farklı dönemlerinde düzenlenen turnuvalarla ilgili Satranç Federasyonu resmi sitesinden turnuva tarihlerini öğrenebilirsiniz : www.fide.com
 
Atla gezinti
 
Hyda Park’ta biniciler için özel parkurlar bulunuyor. Kuzey ve Güney sürüşleri olmak üzere iki ayrı rotada at binebilirsiniz.
 
Festival
 
Londra Şehir Festivali
 
Londra Şehir Festivali, 1962 senesinden bu yana her sene Haziran ve Temmuz aylarında 3 hafta süreyle yapılıyor.
 
Çeşitli kültürlerin katılımıyla bir araya gelen projelerin zenginliği festival aylarında şehirdeki nüfus artışına da direkt etki ediyor. Sokak tiyatrolarının yapıldığı açık hava gösterileri ve kapalı mekânlardaki orkestra konserleri, sergiler ve görsel sanat eserlerinin sunulduğu festivalde bazı gösterileri ücretsiz izleyebiliyorsunuz.
 
Londra Film Festivali
 
İngiltere Film Enstitüsü tarafından 1956 yılından bu yana organize edilen Londra Film Festivali, 60 ülkeden 300 filmin gösterimiyle İngiltere’nin en büyük film etkinliğidir.
 
Dünya sinemasından çeşitli film gösterimlerinin yapıldığı festivalde yapılan açık oturumlar ve konferansların yanı sıra ünlü isimlerle yapılan röportajlar da merak uyandırıyor. The Times gazetesi sponsorluğunda gerçekleştirilen festival her sene 15 Ekim – 30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.
 
Kraliçe’nin Doğum Günü Şerefine Top Atışları
 
Hyde Park’ta öğlenleri 41 pare, Londra Kulesi’nde 62 pare top atışı Kraliçe’nin Doğum Günü Şerefine her sene 21 Nisan’da gerçekleştirilir.
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

 

Etiketler » Londra Grup Uçak Bileti Al   » Londra Grup Uçak Rezervasyonu   » Londra Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Londra Grup Uçak Bileti Al