İstanbul Salzburg Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Salzburg Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Avusturya'nın dördüncü en büyük şehri olan Salzburg, Salzach Nehri'nin kıyısında yer alan önemli bir turistik merkezdir.
 
8. yüzyıldan itibaren Salzach Nehri üzerinde mavnalarla tuz taşınması ve nehirden geçişlerin Salzburg şehri yönetimince ücrete tabi tutulması nedeniyle stratejik öneme sahip olan bu yerleşim birimine o dönemden itibaren tuz kalesi anlamına gelen Salzburg ismi verilmiştir.
Salzburg, tarih boyunca prens başpiskoposların yönetimi altında özerk bir bölge konumunda bulunmuştur.
 
Şehir; bugün de aynı özelliğini muhafaza etmekte ve her ne kadar Avusturya sınırları ve egemenliği altında yer alsa da, Salzburg Federal Devleti adıyla özel bir yönetim bölgesi olarak kabul edilmektedir. Salzburg şehri ise bu bölgenin başkenti konumundadır.
Tuz ticareti sayesinde oldukça zenginleşen prens başpiskoposlar yüzyıllar boyunca, İtalyan ve Fransız mimarları sık sık şehre davet etmiş ve Barok mimari stilinde büyüleyici binalar ve mimari eserler yaptırmışlardır.
 
Böylelikle bugün tarihî şehir olarak anılan Altstadt bölgesi ortaya çıkmıştır. Avrupa'nın en iyi korunan tarihî şehir merkezlerinden biri olan Altstadt bölgesi 1997 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi kapsamına alınmıştır.
 
Dünyaca ünlü besteci Wolfgang Amadeus Mozart'ın doğduğu şehir olmasıyla da, sanat camiasında farklı bir konuma sahip olan Salzburg; sofistike bir kültür ve sanat atmosferine ve renkli bir eğlence hayatına sahiptir.
 
Ziyaretçilerini yormayan kompakt şehircilik anlayışı, tarihî mirasları, otantik yerel kültürü ve seçkin aktivite olanaklarıyla Salzburg hafızanızdan silinmeyecek tatil anıları edinmenizi sağlayacak bir seyahat rotasıdır.
 
Nereler Gezilir?
Salzburg ve çevresinde kışın soğuk ve karlı, yazın ise güneşli ve serin bir iklim yaşanmaktadır.
Kış mevsiminde kayak turizminin popüler rotaları arasında yer alan Salzburg, nisan  - ekim ayları arası uzunca bir dönemi kapsayan yaz aylarında ise ünlü müzik festivallerine ve eğlenceli açık hava etkinliklerine ev sahipliği yapmakta ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyülemektedir.
 
Şehir merkezindeki Barok mimari stilini yansıtan göz alıcı kale ve sarayların hemen hepsi, geniş yüzölçümlü bahçelere sahiptir ve bu bahçeler, bilhassa yaz mevsiminde rengârenk çiçeklerle süslenir.
Nostaljik bir atmosfer eşliğinde, bir zamanlar Avrupa soylularının yürüdüğü Arnavut kaldırımlı sokaklarda tarihin izlerini takip ederek Salzburg'u keşfedebilirsiniz.
 
Sofistike ve sevimli bir şehir olan Salzburg'da hem kültürel hem de tarihî açıdan doyurucu bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.
Salzburg seyahatinizin daha keyifli geçmesi için birkaç küçük noktaya dikkat etmelisiniz.
Turistik mekânları gezerken çantanıza sahip çıkmaya özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Küçük bir önlem alarak, yankesicilik gibi tadınızı kaçıracak olaylardan korunabilirsiniz.
 
Salzburg'da yer altı otoparkları oldukça yaygındır. Yer altı otoparklarının bazılarının aydınlatma açısından zayıf olabileceğini göz önüne alarak mutlaka yanınızda küçük bir aydınlatma aracı taşımanız ve park ettiğiniz aracın içerisinde veya üzerinizde dikkat çekebilecek kıymetli eşyalar bulundurmamaya dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir.
 
Hohensalzburg Kalesi
 
11. yüzyılda, Bavaryalıların ataklarına karşı şehri korumak amacıyla Başpiskopos Gebhard tarafından inşa ettirilmiş olan Hohensalzburg Kalesi; şehir merkezinden 120 metre yüksekteki Keşiş Dağı üzerinde yer alan görkemli bir yapıdır.
16.  yüzyılda Başpiskopos Leonhard Von Keutschach tarafından restore ettirilen ve Başpiskoposluk Rezidansları eklenen kale, Salzburg'un en önemli mimari sembollerinden biridir.
Kalenin mahkeme salonu ve dış bahçe bölümleri halkın ziyaretine açıktır ve ücretsiz olarak gezilebilir.
 
Ancak kale içerisinde yer alan; hapishane, savaş aletleri, üniformalar ve dini objelerin sergilendiği iki farklı müze ve bir sanat galerisini de içerisinde barındıran Başpiskoposluk rezidansları bölümlerini gezebilmek için ücretli olan rehberli turlara katılmanız gerekmektedir.
Bu tura katılmak için ise önceden randevu almanız önerilmektedir. Hohensalzburg Kalesi;  ekim  -  nisan ayları süresince her gün 09.30 - 17.00, mayıs - eylül ayları süresince ise 09.00 - 19.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
 
Adres: Mönchsberg semti, No: 34, Salzburg
Telefon: (+43) 662 8424 3011 
Web: www.salzburg-burgen.at
 
Residenz Sanat Galerisi
 
Hohensalzburg Kalesi içerisindeki Başpiskoposluk Rezidansları bölümünde yer alan Residenz Sanat Galerisi; 16.  ve 19. yüzyıllar arasında kalan döneme ait sanat eserlerinin sergilendiği prestijli bir kültür merkezidir.
17. yüzyıla damgalarını vuran Rembrandt, Rubens ve Brueghel gibi ünlü sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapan galeride ayrıca 19. yüzyılın prestijli isimlerinden Waldmüller, Amerling, Makart ve Ender'in çalışmaları da görülebilir.
 
Galeri ayrıca günümüz sanat dünyasına ait dönemsel sergilere de kapılarını açmaktadır.
Resim alanında şehrin en prestijli adreslerinden biri olan Residenz Sanat Galerisi'ni salı - pazar günleri 10.00 - 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Hohensalzburg Kalesi, Residenz Meydanı, No: 1, Salzburg
Telefon: (+43) 662 84 04 51
Web: www.residenzgalerie.at
 
Mozart'ın doğduğu ev
 
Dünyaca ünlü klasik müzik bestecisi Wolfgang Amadeus Mozart'ın ailesi, 1747 – 1773 yılları arasında Salzburg'daki Getreidegasse Caddesi üzerinde bulunan Hagenauer Evi'nin 3. katında oturmuşlardır. Ünlü müzisyen ise 1756 yılında bu evde doğmuştur.
1880 yılında müzeye dönüştürülen bu evde müzisyenin çocukken çaldığı bir keman, çeşitli konserleri esnasında kullandığı klavye ve piyanolar, ünlü ressamların onu resmeden portre çalışmaları ve eserlerini oluştururken kullandığı kişisel not defteri ve nota kâğıtları gibi birkaç eşyası sergilenmektedir.
 
Uluslararası Mozart Vakfı tarafından açılmış olan müze yine aynı vakıf tarafından 1994 yılında restore edilmiştir.
Mozart'ın doğduğu evi her gün 09.00 - 18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Getreidegasse Caddesi, No: 9, Salzburg
Telefon: (+43) 662 84 43 13 
Web: www.mozarteum.at
 
Aziz Peter Manastırı
 
18. yüzyılda Rococo stilinde inşa edilen Aziz Peter Manastırı, Salzburg'un en görkemli iç ve dış mimariye sahip dinî yapılarından biridir.
Şehirde ancak tek bir dinî yapı gezebilecek kadar dar vakti olanlara mutlaka bu tercihlerini Aziz Peter Manastırı'ndan yana kullanmaları önerilmektedir.
 
Aziz Peter Manastırı'nın inşasına başlanan alanda 792 yılından beri varlığını sürdüren tarihî bir manastır kalıntısı bulunduğu bilinmektedir. Bu kalıntıların kimi bölümleri kurtarılıp restore edilerek Aziz Peter Manastırı'na eklenmiştir.
 
Görkemli dış mimarisinin yanı sıra büyüleyici bir iç mimariye ve dekorasyona sahip olan manastırın iç duvarları dev mermer sütunlarla desteklenmiş ve tavan bölümü ise göz alıcı fresklerle süslenmiştir.
Aziz Peter Manastırı, her gün 06.30 - 19.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Aziz Peter Mahallesi, No: 1, Postfach semti, Salzburg
Telefon: (+43) 662 84 45 76
Web: www.stift-stpeter.at
 
Salzburg Oyuncak Müzesi
 
1978 yılında kurulmuş olan Salzburg Oyuncak Müzesi, Avusturya'da bulunan en büyük Avrupa oyuncakları müzesidir.
Keyifli ve eğlenceli bir gün geçirmek isteyen oyuncak meraklılarının mutlaka ziyaret etmesi gereken renkli müzede son 25 yıldır gerçekleştirilen bir gelenek olarak her salı ve çarşamba günleri saat 15.00'da kukla tiyatrosu gösterisi düzenlenmektedir.
 
3 boyutlu sinema, çocuklar için yarış pisti, eğlence parkı alanı ve aktivite salonuyla tam bir eğlence kompleksi niteliğindeki Salzburg Oyuncak Müzesi; salı - pazar günleri 09.00 - 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
Adres: Bürgerspitalgasse Caddesi, No: 2, Salzburg 
Telefon: (+43) 662 62 08 08 
Web: www.salzburgmuseum.at/612.html
 
Mirabell Sarayı ve Mirabell Bahçeleri
 
1606 yılında Prens Başpiskopos Wolf Dietrich von Raitenau tarafından sevgilisi Salome Alt'a aşkının bir göstergesi olarak inşa ettirilen Mirabell Sarayı o dönemde Altenau Sarayı olarak adlandırılmaktaydı.
Bu sarayda evlenen ve tam 15 çocuk sahibi olan prens başpiskopos ve sevgilisinin ölümünün ardından sarayı satın alan Markus Sitticus von Hohenems görkemli yapının adını Mirabell olarak değiştirdi.
1818 yılındaki büyük bir yangında birçok bölümü hasar gören saray bugünkü göz kamaştırıcı hâlini Viyana Mimarlık Okulu'nun yöneticisi ve mimari danışman Peter de Nobile'e borçludur. Peter de Nobile, Mirabell Sarayı'nı aslına uygun bir biçimde restore ederek tekrar halkın ziyaretine açılmasını sağlamıştır.
 
Mirabell Sarayı, günümüzde Salzburg Yönetim Konseyi ve Belediye Meclisi ofislerine ev sahipliği yapmaktadır.
Barok mimarinin Avrupa'daki en görkemli örneklerinden biri olan Mirabell Sarayı'nın içerisinde bulunan Mermer Salon, bir zamanlar prens başpiskoposların balo salonu ve Mozart'ın konser salonu olarak kullanılmıştır.
Mermer Salon günümüzde dünyanın en güzel düğün mekânlarından biri olarak kabul edilmekte ve görkemli düğün organizasyonlarına ev sahipliği yapmaktadır.
Mirabell Sarayı'nın çevresi büyüleyici güzellikte bahçeler ile donatılmıştır.
 
Mirabell Bahçeleri olarak anılan bu doğa harikası mekânlar 1690 yılında prens başpiskopos Johann Ernst Graf von Thun'un isteği üzerine Johann Bernhard Fischer von Erlach tarafından yeniden modellenmiştir.
Daha sonra 1730 yılında Franz Anton Danreiter bahçelerin tasarımını yeniden düzenlemiştir.
Yemyeşil çimenler ve rengârenk çiçeklerle donatılmış olan Mirabell Bahçeleri'nde Kaspar Gras'a ait bir Pegasus Heykeli, Ottavio Mosto'ya ait Dört Element Çeşmesi ve Heykelleri gibi göz alıcı sanat eserleri yer almaktadır.
Mirabell Bahçeleri ayrıca Kuzey Alp Bölgesi'nin ilk açık hava tiyatrosuna ve bir de eksantrik Cüce Heykelleri bölümüne sahiptir.
Mirabell Sarayı'nı ve bahçelerini haftanın her günü 09.00 - 16.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Mirabell Meydanı, No: 4, Salzburg 
Telefon: (+43) 662 8072 2334
Web: www.salzburg.info/en/sights/fortress_palaces/mirabell_palace_gardens
 
Salzburg Hayvanat Bahçesi
 
1424 yılında prens başpiskoposlar tarafından av alanı olarak kullanılan Salzburg Hayvanat Bahçesi, 1619 yılında doğal yaşam parkına çevrilerek 1960'lı yıllara kadar geyik, keçi, balık ve kuş türlerine ev sahipliği yapmıştır.
Ailece, keyifli birkaç saatin geçirilebileceği merkez; 1962 yılında restore edilerek profesyonel bir hayvanat bahçesi formatına getirilmiştir.
 
Salzburg Hayvanat Bahçesi, günümüzde hayvanların doğal ortamlarında barınmalarını sağlayan çoklu ekosistem alanlarına sahip gelişmiş bir doğal hayatı koruma merkezidir.
Salzburg Hayvanat Bahçesi içerisinde çocuklar için evcil hayvanları besleme bölümü ve bir de yerel Avusturya yemeklerinden örnekler sunan prestijli bir restoran yer almaktadır.
 
Doğanın kalbinde huzurlu ve eğlenceli bir gün geçirmek istiyorsanız; Salzburg Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret ederek maymun, geyik, keçi, gergedan, kurt, ayı gibi hayvanları doğal bir yaşam alanında gözlemleme şansına sahip olabilirsiniz.
Salzburg Hayvanat Bahçesi, haftanın her günü 09.00 - 21.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Anifer Landesstr Caddesi, No: 1, Salzburg 
Telefon: (+43) 662 82 01 76
Web: www.salzburg-zoo.at
 
Şehrin dışında kalan yerler
 
Salzburg'un hemen dışında, farklı seyahat anıları edinmenizi sağlayacak birçok gezi rotası da bulunmaktadır.
 
Eisriesenwelt
 
Salzburg'un 40 km güneyinde Eisriesenwelt banliyösü sınırları içerisinde dünyanın en büyük buz mağaraları yer almaktadır.
Şehir merkezinde yer alan Werfen İstasyonu önünden her gün 08.00 - 15.00 saatleri arasında her iki saatte bir kalkan servis araçları ile 30 dakikalık bir yolculuk sonunda Eisriesenwelt banliyösüne ulaşılabilmektedir.
 
Buradan, buz mağaralarına ulaşmak için elektrikli arabalara binilmekte ve kısa bir yolculuğun ardından 42 km uzunluğundaki dev buz kütlelerinin bulunduğu alana varılmaktadır.
Yaz mevsiminde bile buz mağaralarının içerisi 0 derece olduğundan bu rotayı takip edenlerin yanlarına mutlaka kalın giysiler almaları önerilmektedir.
 
Kristal berraklığındaki buzların büyülü dünyasını keşfetmek ve adeta buzdan yapılmış bir sarayın içerisini dolaşabilmek için mutlaka bu ilginç rotayı keşfetmenizi öneriyoruz.
 
Web: www.eisriesenwelt.at
 
Hellbrunn Sarayı
 
Salzburg sınırlarının sadece 5 km uzağında bulunan Hellbrunn Sarayı, sakin bir gün geçirmek için ideal bir kaçamak noktasıdır. Hellbrunn Sarayı'na bisiklet veya toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşabilirsiniz.
Prens Başpiskoposların yaz sarayı olarak 17. yüzyılda inşa edilmiş olan Hellbrunn, büyüleyici güzellikte süs bahçelerine, otomatik gösteri çeşmelerine ve minyatür göletlere de ev sahipliği yapmaktadır.
 
Hellbrunn Sarayı'nın bahçe bölümünde ayrıca Avrupa'daki ilk açık hava opera oyununun sergilendiği taş açık hava sahnesi de yer almaktadır.
Bisiklete binmek, doğa yürüyüşü ve piknik yapmak gibi aktiviteler için oldukça elverişli bir mekân olarak bilinen Hellbrunn Sarayı bahçeleri bilhassa ilkbahar ve yaz mevsimlerinde popüler bir durak hâline gelmektedir.
 
Her gün 09.00 - 16.30 saatleri arasında ziyarete açık olan saray ve bahçeleri, ücrete tabi olan rehberli turlara katılarak da keşfedebilirsiniz.
 
Web: www.hellbrunn.at
 
Ne Yenir?
Avusturya mutfağının kökenleri; ortak bir tarihî mirası paylaştıkları Macar, Alman, Balkan ve İtalyan mutfaklarına dayanmaktadır.
Salzburg mutfağında hamur işi tatlıların, şarküteri ürünlerinden oluşan atıştırmalık çeşitlerinin ve etli yemeklerin yeri oldukça büyüktür.
Soğan, patates, tavuk eti, kırmızı et, balık çeşitleri, makarna ve mevsim meyve ve sebzeleri Salzburg mutfağında kullanılan başlıca malzemeler arasında yer almaktadır.
 
Temel yemekler…
 
Kasnocken, Avusturya'ya özgü iri yuvarlak hamurlardan oluşan spaetzel adı verilen bir makarna çeşidinin peynir ve karamelize soğan eşliğinde pişirilmesinden oluşan lezzetli bir yemektir.
İsteğe bağlı olarak üzerine yemeği süsleme ve tatlandırma amacıyla maydanoz ve yeşil soğan gibi garnitür sebzeler de eklenebilmektedir.
Tiroler speckknödelsuppe, bilhassa kış mevsimlerinde doyurucu bir çorba çeşididir. İsmi, jambonlu hamur çorbası anlamına gelen çorbanın içerisinde; mandalina iriliğinde, ortasında jambonlu harç bulunan hamur topları yer almaktadır.
 
 
Tafelspitz, havuç soğan, patates ve pırasa gibi sebzeler eşliğinde haşlanarak pişirilen bir bonfile yemeğidir.
Bierfleisch siyah kök birası, biftek, patates, mevsim sebzeleri, sirke ve aromatik baharatlar eşliğinde pişirilen bir güveç çeşididir.
Patates, soğan, mevsim sebzeleri ve aromatik baharatlar eşliğinde pişirilen kuzu rostosuna lungau schöpsernes denmektedir.
Sauerkraut; karanfil, defne yaprağı, baharatlar ve yağ eşliğinde pişirilen son derece aromatik bir lahana yemeğidir.
Et yemeklerinin yanında garnitür olarak servis edilebileceği gibi vejetaryenlerce ana yemek olarak yanında patates veya makarna türü destekleyici bir başka yiyecek eşliğinde tüketilebilir.
 
Tatlılar…
 
Avusturya mutfağı lezzetli pasta ve keklerden oluşan baş döndürücü bir tatlı yelpazesine sahiptir.
Kek ve pasta çeşitleri hazırlanırken genellikle şeftali, erik ve elma başta olmak üzere taze meyveler, çikolata ve krema kullanılmaktadır.
Şehre özgü en ünlü tatlılardan biri olan Salzburger nockerln, üstü kızarmış bezeden oluşmaktadır.
Elmalı turta anlamına gelen öpfelküachle de, şehirde sıklıkla tüketilen tatlılar arasında yer almaktadır.
Lent kutlamalarında tüketilen geleneksel tatlı funkaküachle ise kare şeklinde kremalı ve şekerli hamur parçalarının kızgın yağda kızartılmasından ve üzerine pudra şekeri serpiştirilerek servis edilmesinden oluşmaktadır.
 
Avusturya mutfağının en özel tatlı spesiyallerinden biri olan sachertorte, içi şeftali reçeli dolgulu bir çikolatalı pasta çeşididir.
Sachertorte, yanında taze krema ile birlikte servis edilmektedir.
Dışı pembe şeker hamuru ile kaplı geleneksel punschkrapfen tatlısı ise kek kırıntıları, nuga çikolata parçaları, şeftali reçeli ve rom ile hazırlanmaktadır.
 
Atıştırmalıklar…
 
Schnitzelsemmeln, içi şnitzel ve soslarla doldurulmuş özel hamburger ekmeği ile hazırlanan bir sandviç çeşididir.
Käsekrainer sosisi,  kairser ekmeği ve hardaldan oluşan Avusturya sosisli sandviçi ise şehirde oldukça popülerdir.
Ekmek dilimleri üzerine doldurulan envai çeşit malzemeden oluşan ve isteğe bağlı malzeme ile oluşturulan atıştırmalıklara belegte brote adı verilmektedir.
Kalın bir dilim et jambon ve peynirden oluşan sandviç çeşidine ise leberkäse adı verilmektedir.
İnce ince dilimlenmiş extrawurst adı verilen özel bir tür sosis, peynir ve turşunun ekmeğin arasına konulmasından oluşan atıştırmalığa ise wurstsemmel denilmektedir.
Ne içilir? 
Avusturya'nın milli alkolsüz içeceği olarak kabul edilen Almdudler, dağ bitkileri ve mürver çiçeği özlerinden oluşan bir gazoz çeşididir.
Almdudler, genellikle su veya beyaz şarap ile karıştırılarak tüketilmektedir.
Salzburg'da kahve oldukça popüler bir içecektir. Austrian mokka (sütlü kahve), einspänner (kremalı ve aromalı kahve) ve kleiner schwarzer (espresso) şehirde en çok tüketilen kahve çeşitleridir.
 
Salzburg'da bilhassa kış mevsimlerinde tüketilen Viyana sıcak çikolatası, yumurta beyazı ve krema ile yoğunlaştırılmış olması nedeniyle normalde herkesin aklına gelen tipik bir sıcak çikolatadan oldukça farklı ve damakta çok daha fazla tat bırakan bir lezzete sahiptir.
Bira, Avusturya genelinde oldukça popüler bir alkollü içkidir. Ülkeye özgü en ünlü bira markaları arasında Märzen ve Zwicklbier bulunmaktadır.
Şarap da ülke genelinde oldukça sık tüketilen bir alkollü içecektir. Avusturya genelinde bilhassa yemek sonrasında tüketilen bir diğer alkollü içecek ise meyveli bir brendi çeşidi olan schnapps'tır.
Nasıl Eğlenilir?
 
Salzburg; tarihî yapıları, canlı gece hayatı, lüks restoranları, ışıltılı alışveriş merkezleri, otantik çarşıları ve şehrin büyüleyici mimarisiyle ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil deneyimi vadetmektedir.
 
Müzik
 
Ünlü besteci Mozart'ın doğum yeri olan ve klasik müziğin Avrupa'daki beşiği olarak kabul edilen Salzburg'da klasik müzik ve opera büyük bir popülariteye sahiptir.
Akordeon eşliğinde tekerleme gibi söylenen kelime ve seslerin oluşturduğu yodeling ise Avusturya kültürüne özgü bir diğer müzik türüdür.
Avusturya'ya özgü bir folk müzik türü olan schrammelmusik ve Alpine punk da, şehirde sıkça dinlenilen tarzlar arasında yer almaktadır.
Mirabell Sarayı Klasik Müzik Dinletileri
Mirabell Sarayı içerisinde yer alan tarihî konser salonunda her yıl eşsiz bir klasik müzik etkinliği düzenlenmektedir.
Nostaljik bir atmosferde bu  deneyimi yaşamak için yaz mevsiminde düzenlenen Mirabell Sarayı Klasik Müzik dinletilerine mutlaka katılmanız önerilir.
 
Adres: Mirabell Meydanı, Rainerstrasse Caddesi, No: 4, Salzburg 
Telefon: (+43) 662 8072 2334
 
Tiyatro ve sahne sanatları
 
Salzburg; renkli, dinamik ve sofistike bir sanat ortamına sahiptir. Şehirde her yıl düzenli olarak birçok tiyatro, bale ve opera gösterileri düzenlenmektedir.
 
Salzburg Şehir Tiyatrosu
 
1775 yılında kurulmuş olan Salzburg Şehir Tiyatrosu; tiyatro, opera ve bale gösterileri ile klasik müzik konserlerine ev sahipliği yapmaktadır.
Tarihî tiyatro binası görkemli mimarisi ve nostaljik iç dekorasyonu ile dikkatleri üzerine çekmektedir.
Salzburg Şehir Tiyatrosu'nda genellikle Mozart'ın yazmış olduğu operalar ve Mozart Orkestrası'nın klasik müzik konserleri sahnelenmektedir.
 
Adres: Schwarzstrasse Caddesi, No: 22, Salzburg 
Telefon: (+43) 662 87 15 12 
Web: www.salzburger-landestheater.at
 
Gece hayatı
 
Salzburg, üç üniversiteye ev sahipliği yapması dolayısıyla kalabalık bir genç nüfusunu içerisinde barındırmaktadır. 
Bu durum şehrin renkli ve aktif bir eğlence ve gece hayatı atmosferine sahip olmasına katkıda bulunmuştur.
Şehir merkezinin büyük bir bölümünü oluşturan tarihî yapıların korunması amacıyla belediye yönetimi kent merkezinde ilan asılmasına izin vermemekte ve dolayısıyla da şehri ilk kez ziyaret eden turistler için eğlence ve gece hayatının çeşitliliği ilk bakışta kolayca fark edilememektedir.
Salzburg'da her zevke ve bütçeye uygun canlı müzik barları, disko, dans kulübü, spor barı ve gece kulübü bulunmaktadır.
Şehir merkezinde gece hayatından hoşlanan müzik tutkunlarına yönelik oldukça prestijli caz kulüpleri ve rock müzik barları yer almaktadır.
Caz dinlemek isteyenlere Elisabethstrasse Caddesi üzerinde yer alan Jazz It Müzik Kulübü'nü ziyaret etmeleri önerilir.
Schallmooser Hauptstrasse Caddesi'nde yer alan Rockhouse ise şehrin en popüler rock barı olarak bilinmektedir.
Augustinergasse, Leopoldskronstrasse, Judengasse ve Schwarzstrasse caddeleri ile Anton Neumayr Meydanı; gece hayatının kalbinin en hızlı attığı birçok kaliteli mekâna ev sahipliği yapan noktalardır.
 
Ayrıca Messezentrum ve Rudolfskai semtleri de birçok popüler dans kulübü ve canlı müzik barının bulunduğu adreslerdir.
 
Festivaller
 
Salzburg'da yıl boyunca prestijli sanatsal ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir. Şehirde gerçekleştirilen eğlenceli festivallere katılarak Salzburg'u daha yakından tanıma şansına sahip olabilirsiniz.
Uluslararası Mozart Vakfı Oda Müziği Konserleri
Avusturya'nın klasik müzik odaklı en prestijli etkinliklerinden biri olan Uluslararası Mozart Vakfı Oda Müziği Konserleri, her yıl temmuz ve ağustos ayları süresince Mozarteum konser salonlarında düzenlenmektedir.
Her yıl klasik müzik tutkunlarının akınına uğrayan etkinlik kapsamında; oda müziği konserleri haricinde, klasik müzik alanında önemli başarılara imza atmış genç müzisyenlerin özel performansları da yer almaktadır.
 
Salzburg Festivali
 
Her yıl temmuz ve ağustos ayları süresince düzenlenen Salzburg Festivali bünyesinde, şehirdeki prestijli kültür ve sanat merkezlerinin ev sahipliği yaptığı birçok konser ve drama gösterisi düzenlenmektedir.
Opera, klasik müzik ve tiyatro denilince ülke çapında akla gelen en büyük etkinliklerden biri olan Salzburg Festivali, hem yerel hem de uluslararası sanatçıların performanslarına yer vermektedir.
 
Salzburg Caz Sonbaharı Festivali
 
Her yıl, ekim ve kasım ayları süresince şehirdeki birçok kültür merkezinde düzenlenen farklı etkinliklerle kutlanan Salzburg Caz Sonbaharı Festivali, dünyaca ünlü birçok caz müzisyenini misafir etmektedir.
Festival kapsamında konserler, cazı konu alan film gösterimleri, konferanslar ve sergiler düzenlenmektedir.
 
Spor
 
Salzburg'da en popüler olan takım sporu, futboldur.
FC Red Bull Salzburg, şehrin uluslararası başarılara imza atmış en popüler futbol kulübüdür.
FC Red Bull Salzburg takımının futbol maçları, şehirdeki Wals Siezenheim Stadyumu'nda oynanmaktadır.
Wals Siezenheim Stadyumu, 2008 yılında Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapmıştır.
Bisiklete binmek, şehirde en popüler olan spor dallarından biridir. Şehrin parkları sık sık, bisikletle gezen insan grubu manzaralarına sahne olmaktadır.
Mirabellgarten, Stift Nonnberg, Schloss Leopoldskron ve Hellbrunn semtleri bisiklet sporuna uygun cadde ve parkurlara sahiptir.
Şehirde, her semtte bulunan bisiklet kiralama mağazalarından kolayca bir bisiklet edinerek hem şehri gezmenizi hem de keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak bu eğlenceli aktiviteye katılabilirsiniz.
 
Profesyonel bir bisiklet parkurunu tercih ederseniz Tauern Cycle Path bisiklet yolunu takip edebilirsiniz. Bu yol sizi Salzburg içerisinde ve çevre banliyölerinde keyifli bir gezintiye çıkaracaktır.
Kış sporlarına ilgi duyanlar Salzburg şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan Obertauern Kış Sporları Resortu'nu ziyaret edebilirler.
Su sporlarına ilgi duyanlar, Salzach Nehri kıyısında yer alan Makart Limanı'ndan hareket eden yelkenlilere binerek nehir üzerinde huzur verici bir yelkenli turuna çıkabilirler.
Büyük çaplı su parklarından hoşlanıyorsanız renkli ve eğlenceli bir gün geçirmek için mutlaka Filzmoos Macera Parkı'nı veya The Adventure Waterworld Amadé in Wagrain'i ziyaret etmeniz önerilmektedir.
 
Kristal berraklığındaki kuzey göllerinde macera dolu bir su sporu deneyimi yaşamak için ise uğramanız gereken adres şehrin en büyük ve prestijli spor merkezi Salzburg Sportwelt'tir. Salzburg Sportwelt içerisinde Zauchensee, Jägersee ve Tappenkarsee isimlerinde üç doğal göl bulunmaktadır.
Ayrıca Salzkammergut tatil bölgesi içerisinde yer alan Wolfgangsee Gölü de, turkuaz renkli berrak sularıyla şehri ziyaret eden su sporu meraklılarını büyülemektedir.
Golf sporundan hoşlananlar, Salzburg'da yemyeşil doğa manzaralarına sahip büyüleyici golf sahaları keşfedebilirler. Sankt Johann-Alpendorf Golf Kulübü ve Golfclub Radstadt şehrin en prestijli iki golf merkezidir.
 
Salzburg'da gerçekleştirilebilen ilginç spor dallarından biri ketzenblitz'dir. Ketzenblitz kelimesinin anlamı Kelt yıldırımıdır.
Bu spor kapsamında sporcular,  ayaklarına bağlı kar kızaklarıyla Zinken Dağı'nın doruk noktasından Salzach Vadisi'ne doğru yokuş aşağı bir parkurda yarışırlar.
Ketzenblitz, kış sporları ile adrenalin sporlarının tam bir karışımıdır.
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

Etiketler » Salzburg Grup Uçak Bileti Al   » Salzburg Grup Uçak Rezervasyonu   » Salzburg Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Salzburg Grup Uçak Bileti Al