İstanbul Stuttgart Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Stuttgart Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
​Almanya’nın güney bölgesinde yer alan Baden-Württemberg Eyaleti’nin başkenti Stuttgart, ülkenin en eski şehirlerinden biridir.
10. yüzyılda kurulmuş olan şehrin adı, Stutengarten yani “kısrak bahçesi” isminden türeyerek bugünkü hâlini almıştır.
 
Almanya’nın altıncı en gelişmiş şehri olarak kabul edilen Stuttgart, politik ve endüstriyel açıdan önemli bir konuma sahiptir.
 
Otomotiv sektörünün dev isimleri Porsche ve Mercedes Benz’in merkez ofisleri ve araba müzeleri, şehirde bulunan ilgi çekici yapılar arasında yer almaktadır.
 
Almanya’nın en yeşil kentlerinden biri olan Stuttgart; modern bir metropol olmasına karşın, küçük sevimli bir şehir atmosferine sahiptir.
 
Son derece sıcakkanlı bir yapıya sahip olan yerel halk, turistlerle iletişim kurma konusunda oldukça heveslidir.
 
Doğal kaplıcalarıyla ünlü Stuttgart, aynı zamanda prestijli sanat müzelerine ve gelişmiş bir kültür ve sanat atmosferine de sahiptir.
 
 
 
Nereler Gezilir
​Stuttgart’ı ziyaret etmek için en uygun zaman, haziran ve temmuz ayları arasında kalan yaz mevsimidir.
Bu dönemde açık havada yer alan birçok turistik nokta, hizmete girmekte ve güneşli günlerde şehri keşfetmek, daha eğlenceli bir hâl almaktadır.
 
Kış tatillerinden hoşlananlar için ise kasım ayında şehir merkezinde kurulan ve ocak ayına kadar açık bulunan Yılbaşı Pazarı, başlı başına şehri ziyaret etmeyi gerektiren renkli bir atmosfer yaratmaktadır.
 
Stuttgart seyahatlerinin daha keyifli geçmesi için birkaç küçük noktaya dikkat edilmelidir.
 
Turistik mekânları gezerken çantanıza sahip çıkmaya özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Küçük bir önlem alarak, yankesicilik gibi tadınızı kaçıracak olaylarından korunabilirsiniz. 
Stuttgart banliyö trenleri kısa adıyla S-Bahn, oldukça güvenilirdir ancak yine de gece geç saatlerde trenden inerken ve istasyondan çıkarken dikkatli olmanız eğer zorunlu değilse geç saatlerde bu alanlarda bulunmamanız önerilmektedir.
 
Stuttgart Güzel Sanatlar Müzesi
 
Şehir merkezinde yer alan Stuttgart Güzel Sanatlar Müzesi, 2005 yılında açılmıştır.
Camdan küp şeklindeki modern mimarisi ile kendi de göz alıcı bir sanat eseri olan müze; Otto Dix, Dieter Roth, Adolf Hölzel ve Willi Baumeister gibi ünlü popüler Alman sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapmaktadır.
Müze içerisinde; mutlaka ziyaret edilmesi önerilen bir hediyelik eşya mağazası, kitap evi ve restoran yer almaktadır.
Şehrin en prestijli kültür merkezlerinden biri olan Stuttgart Güzel Sanatlar Müzesi’ni; salı - pazar günleri, 10.00 - 18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
Adres: Kleiner Schlossplatz Meydanı, No: 1, Stuttgart
Telefon: (+49) 711 216 21 88 
Web: www.kunstmuseum-stuttgart.de
 
Mercedes-Benz Müzesi
 
2006 yılında açılan Mercedes Benz Müzesi; dünyaca ünlü otomobil firmasının prestijli tarihini gözler önüne seren, etkileyici sergilere ev sahipliği yapmaktadır.
Modern bir mimari harika olarak kabul edilen müze binası, dokuz kattan oluşmaktadır. Ziyaretçiler önce asansörle en üst kata çıkmakta, ardından kronolojik bir biçimde spiraller çizerek aşağıya günümüz tarihine doğru inen katları dolaşmaktadır.
160 prestijli aracın ve 1500’den fazla serginin gösterimde olduğu binanın toplam alanı, 16,500 metrekaredir.
Lüks ve prestijin buluştuğu bu sofistike müze içerisinde ayrıca bir bar, kafe ve restoran yer almaktadır.
Pazartesileri kapalı olan Mercedes Benz Müzesi, salı günleri 10.00 - 13.00 çarşamba ve pazar günleri ise 10.00 - 17.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
Adres: Mercedesstrasse Caddesi, No: 100, Stuttgart 
Telefon: (+49) 711 173 0000
Web: www.museum-mercedes-benz.com
 
Yalnızlık Kalesi
 
1764 yılında Württemberg Dükü Karl Eugen’in av gezileri esnasında konaklaması amacıyla yaptırılan Yalnızlık Kalesi, ismi kale olarak geçmesine rağmen aslında Rococo ve klasik mimari stillerinde inşa edilen göz alıcı bir saraydır.
Hemen yanında engin bir orman bulunması dolayısıyla, gerçekten bir kale gibidir ve çevresi son derece sessiz ve huzur verici bir atmosfere sahiptir.
Günümüzde bir bölümü müze, bir bölümü ise Sanat Akademisi olarak kullanılan Yalnızlık Kalesi; 17. yüzyıl soylularının yaşamına ışık tutan, etkileyici bir iç dekorasyona sahiptir.
Ayrıca kale, birçok yerel ressamın dönemsel sanat sergilerine de ev sahipliği yapmaktadır.
Yalnızlık Kalesi, salı - pazar günleri 09.00 - 17.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
Adres: Solitude Caddesi, No: 3, 70197, Stuttgart 
Telefon: (+49) 711 69 66 99
 
Johanneskirche Kilisesi
 
1864 - 1876 yılları arasında Christian Friedrich von Leins tarafından inşa edilen Johanneskirche Kilisesi, Protestan cemaatine ait bir dinî yapıdır.
Feuersee Gölü’nün kıyısında yer alan görkemli mimari yapı, II. Dünya Savaşı esnasında oldukça zarar görmüştür. 
Savaşın ardından yeniden yapılan kilse binasının tepesindeki kule, bilhassa yarım bırakılmıştır.
“Tepesi olmayan kilise” lakabıyla ünlenen Johanneskirche, savaşın acı hatıralarını anımsatan önemli bir mimari semboldür.
Şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyenleri, göl kıyısında yemyeşil bir doğal alan içerisinde karşılayan neo gotik stilindeki kilise; haftanın her günü, 10.00 - 16.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.
Adres: Gutenbergstraße Caddesi, No: 16, Stuttgart
Telefon: (+49) 711 6280 19
 
Eski ve Yeni Devlet Galerisi
 
1838 - 1843 yılları arasında Kral I. Wilhelm tarafından kurulan Eski Devlet Galerisi, 14. yüzyıldan 19. yüzyıla değin uzanan prestijli bir sanat koleksiyonunu içerisinde barındırmaktadır.
Resimden heykele, çizimden baskı çalışmalarına kadar geniş bir yelpazeye sahip olan sergi koleksiyonu içerisinde; Jerg Ratgeb, Canaletto, Memling ve Rembrandt gibi ünlü isimlerin eserlerine rastlamak mümkündür.
Eski Devlet Galerisi’ne bağlı bir biçimde aynı katta yer alan Yeni Devlet Galerisi’nde ise; 20. yüzyıldan günümüze değin uzanan, çağdaş sanat eserleri sergilenmektedir.
Fovism, Alman Ekspresyonizmi, Die Brücke ve Kübizm gibi akımlara ait kıymetli eserlere ev sahipliği yapmakta olan Yeni Devlet Galerisi koleksiyonuna damgasını vuran ünlü isimler arasında; Picasso, Beckmann, Schlemmer, Beuys, Kiefer ve Klee bulunmaktadır.
Prestijli bir kafe ve bir de hediyelik eşya mağazasının bulunduğu galeri binasını; pazartesi günleri haricinde, 10.00 - 18.00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkündür.
Adres: Konrad-Adenauer Caddesi, No: 32, Stuttgart 
Telefon: (+49) 711 470 402 50
Web: www.staatsgalerie.de
 
Wilhelma Hayvanat Bahçesi
 
Avrupa’da zooloji ve botanik parklarının bir arada yer aldığı ilk ve tek mekân olarak ünlenmiş olan Wilhelma Hayvanat Bahçesi, 8000’den fazla hayvan türüne ve 5000’den fazla bitki çeşidine ev sahipliği yapmaktadır.
Yemyeşil görünümü ve modern tesisleriyle ziyaretçilerinin doğal yaşam hakkında bilgi edinerek, keyifli bir gün geçirmesini sağlayan merkez; asıl olarak, 19. yüzyılda Kral I. Wilhem için Fas Bahçesi olarak inşa edilmiştir.
Wilhelma içerisinde evcil hayvan sevme ve besleme parkı, seralar, farklı iklimlere ait mini ekosistem alanları, ayı, fil, kutup ayısı, leopar gibi vahşi hayvanlar bölümü, böcek sergisi ve akvaryum kısmı bulunmaktadır.
Botanik bahçeleri içerisinde yer alan, etkileyici mimarilere sahip tarihî binalar; nostaljik bir gezi atmosferi sunmaktadır.
Ailece doğanın kalbinde keyifli bir gün geçirmek için ideal bir rota olan Wilhelma Hayvanat Bahçesi içerisinde; prestijli bir kafe, restoran ve çocukları uzun süre meşgul edecek renkli bir de oyun parkı yer almaktadır.
Wilhelma Hayvanat Bahçesi, haftanın her günü kış mevsiminde 08.30 - 16.00 yaz döneminde ise 08.30 - 18.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
Adres: Neckartalstrasse Caddesi, Stuttgart 
Telefon: (+49) 711 540 20
Web: www.wilhelma.de
 
Porsche Müzesi
 
Delugan Meissl tarafından tasarlanan modern mimarisi ile göz alan Porsche Müzesi binası, Stuttgart’ın önemli yapısal sembollerinden biridir.
1948 yılında Ferdinand Porsche tarafından kurulan ve kısa sürede dünyanın en güçlü ve en lüks otomobilleri olarak ünlenen bu paha biçilemez, dört tekerli icatların tarihine ışık tutan müzede; 80’den fazla farklı Porsche çeşidi sergilenmektedir.
Araba meraklılarının mest olacağı bu mekân içerisinde; Porsche arabalarının yanı sıra, 1948’den günümüze değin geçen yılları farklı bir bakış açısıyla değerlendirmeyi sağlayan bilgilendirici tematik sergiler de yer almaktadır.
Arabalara karşı özel ilgi duymayanların bile eğlenceli vakit geçirebilecekleri, görülmeye değer bir sergi içeriğine sahip olan müze; salı - pazar günleri, 09.00 - 18.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
Adres: Porsche Meydanı, No: 1, Stuttgart 
Telefon: (+49) 711 911 256 85
Web: www.porsche.com/international/faq/museum
 
Saray Meydanı (Schlossplatz)
 
Barok stilinde inşa edilmiş olan Yeni Saray’ın, görkemli bir biçimde tam ortasında yer aldığı Saray Meydanı; şehrin en popüler buluşma noktasıdır.
Sarayın, kraliyet dönemlerine özgü etkileyici bir atmosfer yarattığı bu bölge; Stuttgart şehir merkezinin tam orta noktasında yer almaktadır.
1746 - 1806 yılları arasında yapılan Yeni Saray, günümüzde Baden- Wurttemberg Eyalet hükümetinin merkez ofisi olarak işlev görmektedir.
Kral William’ın hükümdarlığının 25. yılı şerefine, 1841 yılında saray avlusuna dikilen Concordia Heykeli ve Melek Çeşmesi; görülmeye değer etkileyici birer sanat eseridir.
Melek Çeşmesi üzerinde yer alan yedi adet melek, Württemberg’in yedi nehrini temsil etmektedir.
Noel döneminde, kasım ayından ocak ayına kadar Yılbaşı Pazarı’na ev sahipliği yapan Saray Meydanı; eğlenceli gösterilere ve konserlere sahne olmaktadır.
Adres: Şehir merkezi, Stuttgart 
Telefon: (+49) 711 2228 253
Web: www.stuttgart-tourist.de/en/a-schlossplatz-stuttgart-palace-square
 
Şehrin dışında kalan yerler
 
Stuttgart’ın hemen dışında, farklı seyahat anıları edinmenizi sağlayacak birçok gezi rotası bulunmaktadır.
Hohenzollern Kalesi
Stuttgart’ın 50 km güneyindeki Tübingen ilçesinde yer alan Hohenzollern Kalesi, peri masallarındaki görkemli yapıları andıran bir görünüme sahiptir.
Kaleyi ziyaret etmek için Stuttgart Merkez Tren İstasyonu’ndan Hechingen'e trenlere binerek, 45 dakikalık bir yolculuk sonunda Hechingen durağına gelinmelidir.
Daha sonra hemen yine bu noktadan binilen Hohenzollern Kalesi otobüsleri ile 10 dakikada kale alanına ulaşmak mümkündür.
Hohenzollern Dağı’nın üstünde yer alan bu büyüleyici kale; bir zamanlar Almanya’yı yönetmiş bir hanedan olan Hohenzollern ailesinin konaklaması amacıyla, 11. yüzyılda inşa edilmiştir.
Ancak 14. yüzyılda savaşlar esnasında tamamıyla yıkılan kale; 1819 yılında Prens Frederick William’ın isteği üzerine, neo gotik stilinde yeniden inşa edilmiştir.
1952 yılında Prens Louis Ferdinand tarafından iç dekorasyonu yapılan kale, 17. ve 18. yüzyıla ait altın ve gümüş çerçeveler eşliğinde sergilenen kıymetli kral portrelerine ev sahipliği yapmaktadır.
Kral portreleri haricinde kale duvarlarında Honthorst, Pesne, von Werner, von Lenbach ve Laszlo gibi ünlü Alman ressamların birçok değerli eseri sergilenmektedir.
Kale alanı içerisinde, prestijli iki restoran ve bir de son derece lüks bir hediyelik eşya mağazası yer almaktadır. Hohenzollern Kalesi’ni tamamıyla dolaşmak, bir gün sürmektedir.
Kalenin ziyaret saatleri; kış mevsiminde 10.00 - 16.30, yaz mevsiminde ise 10.00 - 17.30 arasıdır.
Adres: D-72379, Burg Hohenzollern
Telefon: (+49) 747 1242 8 
Web: www.burg-hohenzollern.com
 
Maulbronn Manastır Kompleksi
 
1993 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Maulbronn, Kuzey Alpler’de bulunan en eski ve en iyi korunmuş manastır kompleksidir.
Stuttgart’ın 37 km kuzey batısında bulunan Maulbronn ilçesinin sınırında yer alan kompleks, 1147 yılında Cistercian rahipleri tarafından kurulmuş ve Hermann Hesse gibi nice dünya çapında ünlü düşünür, şair ve yazarın yetişmesini sağlamıştır.
Maulbronn Manastırı’na ulaşabilmek için önce Stuttgart Merkez Tren İstasyonu’ndan Muhlacker yönüne giden trenlere binip, Muhlacker istasyonunda inmelisiniz. Ardından indiğiniz noktadan direkt manastıra hareket eden 700 numaralı otobüs aracılığı ile toplam 1 saatlik yolculuk sonunda komplekse ulaşabilirsiniz.
Roma ve gotik mimari stillerinin bir karışımı olan manastır, görkemli yapısıyla görülmesi tavsiye edilen önemli bir tarihî gezi durağıdır.
Ayrıca kompleks; ev sahipliği yaptığı rahiplerin gündelik yaşamını gözlemleme olanağı sunması açısından da, turistlere oldukça cazip gelmektedir.
Manastırın hemen dışında, Tiefer See Gölü’nü içerisinde barındıran derin bir ormanlık alan yer almaktadır. Doğa gezilerinden hoşlananların, mutlaka bu bölgeyi de ziyaret etmeleri önerilmektedir.
Manastırın ziyaret saatleri; kış mevsiminde 09.30 - 17.00, yaz mevsiminde ise 09.00 - 17.30 arasıdır.
Adres: Klosterhof Caddesi, No: 31, D-75433, Maulbronn 
Telefon: (+49) 711 22 28 100 
Web: www.maulbronn.de
 
 
Ne Yenir?
​Alman mutfağında genel olarak; kırmızı etin, pancar, patates ve lahana başta olmak üzere sebzelerin ve hamur işi ürünlerinin sıkça kullanıldığı lezzetli ve bir o kadar da doyurucu yemekler yer almaktadır.
Yerel mutfakta sıklıkla kullanılan malzemeler arasında; domuz eti, dana eti, geyik eti, lahana, pancar, patates, havuç, krema ve peynir başta olmak üzere süt ürünleri, sakatat çeşitleri, kuşkonmaz ve salatalık bulunmaktadır.
 
Yerel tatların yanı sıra Katharinenstraße, Hauptstätter Caddeleri üzerinde ve Wilhelmsplatz Meydanı ve çevresinde İtalyan, Asya, Türk ve Fransız mutfaklarından lezzetler sunan birçok restoran bulunmaktadır.
 
Temel yemekler…
 
Alman mutfağına özgü, tipik bir kahvaltıda; haşlanmış yumurta, salam, taze ekmek, reçel, tereyağı, peynir ve kahve bulunmaktadır.
Zengin bir geleneksel kahvaltı kültürüne sahip olan yerel mutfakta; envai çeşit ekmek, peynir ve kahvaltılık sakatat çeşidine rastlamak mümkündür.
Eisbein mit sauerkraut; fırında aromatik otlar eşliğinde pişirilen domuz pirzolasının yanında, püre hâlinde servis edilen patatesten oluşmaktadır.
İsteğe bağlı olarak, etli veya ıspanaklı olmak üzere farklı harçlarla hazırlanabilen büyük mantılardan oluşan yemeğe ise schwäbische maultaschen adı verilmektedir.
Üzerine baharatlı ve hardallı özel bir sos dökülerek servis edilen tavuk butu haşlaması paprikahuhn, genellikle el yapımı küçük hamur köfteleri anlamına gelen knödel ile birlikte sunulmaktadır.
Domuz pirzolasının, kimyon ve sarımsak eşliğinde fırınlanarak; yanında yaban turpu, acı biber, haşlanmış patates, lahana turşusu ve hardal ile servis edilmesinden oluşan spesiyale schweinshaxe denilmektedir.
Frikadeller adı verilen büyük yuvarlak kızarmış köfteler; genellikle yanında pancar, kırmızılâhana turşusu, haşlanmış patates ve brun sovs adı verilen özel bir sebze sosu ile servis edilmektedir.
Dampfnudel ise beyaz un, tuz, maya, margarin, su ve tereyağının karışımından oluşan hamurun yumurta biçiminde şekillendirilerek; dökme tencerede yan yana dizili bir hâlde pişirilmesinden oluşan, yarı ekmek yarı mantı formunda bir yiyecektir.
Yerel mutfağın en sevilen spesiyallerinden biri olan dampfnudel; yanında lahana, turşu, haşlanmış patates, kremalı sos, coleslaw salatası ve mantar servis edilerek ana yemek olarak tüketilmektedir.
 
Tatlılar…
 
Stuttgart mutfağında, meyveli ve sütlü tatlılar ile hamur işleri oldukça popülerdir.
Eierpfannkuchen, tavada yuvarlak bir biçimde pişirilen hafif tatlımsı bir krep çeşididir.
Bu lezzetli ve hafifi krep çeşidi; yanında kahve ile birlikte, üzerine akçaağaç şurubu veya pudra şekeri dökülerek tüketilmektedir.
Schwarzwälder kirschtorte kirazlı, bol kakaolu ve kremşantili bir yaş pasta çeşidi olan Kara Orman pastasıdır.
Rote grütze adındaki kırmızı meyva pudingi; siyah ve kırmızı kuş üzümü, ahududu, çilek ve kiraz gibi kırmızı meyvelerin ve onların sularının mısır nişastası ile koyulaştırılmasıyla elde edilmektedir. Bu sağlıklı ve hafif tatlı, geleneksel olarak krema ile servis edilmektedir.
Kızartılmış, içi marmelat veya çikolata dolgulu, mayalı hamur toplarına; bölgeden bölgeye değişen berliner, pfannkuchen, kreppel veya krapfen isimleri verilmektedir.
Bir başka kızartılmış tatlı hamur çeşidine ise auszogne denilmektedir. Orta bölümü ince, kenarları kalın bir pide formunda olan auszogne; tereyağında kızartılır ve üzerine pudra şekeri serpiştirilerek yenir.
Zwetschgenkuchen ise üzeri erik ile kaplanan, lezzetli bir meyveli turta çeşididir.
 
Atıştırmalıklar…
 
Stuttgart'ta en sık tüketilen atıştırmalık yiyecek; bratwurst adı verilen özel Alman sosisinin, taze sandviç ekmeği arasına konulmasından oluşan sandviçtir.
Brötchen, semmel, schrippe, rundstück ve weckli ismindeki yuvarlak ekmekler; Alman mutfağında, önemli bir yere sahiptir.
Genellikle yuvarlak ekmekler ikiye bölünerek, her iki tarafa da tereyağı sürülmekte ve üzerine salam, peynir ve leberwurst adı verilen karaciğer ezmesi sucuğu konularak atıştırmalık sandviç olarak tüketilmektedir.
Ekmek arası döner, Almanya genelinde oldukça popüler bir atıştırmalık yiyecektir.
Falafel adı verilen; kızartılmış nohut köftesinin ekmek arasına konulup sandviç olarak servis edilmesinden oluşan atıştırmalık ise, vejetaryenler için lezzetli bir seçenektir.
Stuttgart mutfağına özgü favori atıştırmalıklardan bir diğeri, brotzeit'tir. Brotzeit, çay saatinde çay eşliğinde tüketilen bir yiyecek tabağıdır.
Bu tabağın içerisinde; salam ve peynir çeşitleri, krep, çörek ve poğaça gibi birden fazla çeşit hamur işi ve domates, salatalık gibi diğer yiyeceklere eşlik edecek sebze türleri yer alır.
 
Ne içilir?
 
Almanya genelinde tartışmasız en popüler alkollü içecek çeşidi, yerel olarak 5000'den fazla çeşidi üretilen biradır.
Altbier, Berliner Weiße ve Schwarzbier şehri ziyaret edenlerin mutlaka denemesi tavsiye edilen prestijli yerel bira markalarıdır.
Biradan sonra ise ebbelwoi ya da Apfelwein adı verilen elma şarabı, Almanya genelinde oldukça popüler bir alkollü içecektir.
Kirschwasser, Kara Orman'ın derinliklerinden toplanan kirazlardan yapılan bir likör çeşididir.
Alman şarabı, lezzeti ve aroması ile dünya çapında ünlüdür.
Şehri ziyaretiniz esnasında beyaz şarabın en prestijli örneklerinden Riesling ve Silvaner'i ve en lezzetli kırmızı şarap çeşitleri olan Spätburgunder ve Dornfelder'i mutlaka tatmanız önerilmektedir.
Popüler alkolsüz içecekler arasında filtre kahve, elma suyunun soda ile karıştırılmasıyla elde edilen apfelschorle ve portakal aromalı gazlı içecek spezi bulunmaktadır.
Schnapps ise elmalı, mandalinalı, limonlu ve üzümlü gibi birçok meyveli çeşidi bulunan geleneksel bir likördür.
Bilhassa kış aylarında sıklıkla tüketilen bu meyve likörünün, tadı oldukça sert ve alkol seviyesi de oldukça yüksektir.
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​Stuttgart'ta, çok sayıda farklı tarzlarda eğlence mekânı ve bir o kadar fazla da kültür – sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan merkez bulunmaktadır.
Sahne sanatları etkinlikleri, şehirde oldukça popülerdir ve ilham verecek sofistike bir akşam geçirmek için ideal birer program alternatifi oluşturmaktadır.
 
Stuttgart; modern bir metropol atmosferine sahip olmasının yanı sıra, doğa ile bağını koparmayan bir yapıya sahiptir. Şehir merkezini, kocaman bir U harfi şeklinde çevreleyen yemyeşil parklarda; gün içerisinde piknik yapıp doğanın kalbinde, şehrin hızlı ritminden uzakta saatler geçirmek mümkündür.
 
Ayrıca şehrin çevresindeki banliyöler, su sporlarından hoşlananları memnun edecek tesislere ve ailece eğlenmeye müsait gezi duraklarına ev sahipliği yapmaktadır.
 
Müzik
 
Stuttgart'ta favori olan müzik türleri opera, hip hop, pop, alternatif rock ve klasik müziktir.
Şehirdeki mekânlarda genellikle, canlı müzik çalınması tercih edilmektedir. Bu nedenle bilhassa hafta sonlarında birçok canlı müzik grubu, farklı mekânlarda sahne almaktadır.
 
Stuttgart Devlet Operası
 
Ülkenin en prestijli kültür merkezlerinden biri olan Stuttgart Devlet Operası, 1912 yılında Max Littmann tarafından tasarlanmış ve kapılarını halka ilk kez Richard Strauss'un Ariadne auf Naxos adlı eserinin premieri ile açmıştır.
II. Dünya Savaşı'ndan yıkılmadan kurtulmayı başaran nadir yapılardan biri olan merkez; görkemli mimari yapısı ve tarihsel değeri bakımından da, mutlaka ziyaret edilmesi tavsiye edilen bir adrestir.
Adres: Oberer Schloßgarten Parkı, No: 6, 70173, Stuttgart 
Telefon: (+49) 711 2032 0
Web: www.oper-stuttgart.de
 
Tiyatro ve sahne sanatları
 
Stuttgart, oldukça renkli ve dinamik bir tiyatro atmosferine sahiptir.
Alman tiyatroları, yenilikçi yapılarıyla dünya çapında ünlüdür. Şehirdeki tiyatrolarda; klasik eserlerin yanı sıra, modern ve deneysel eserleri izleme şansına da sahip olabilirsiniz.
 
Stuttgart Tiyatrosu
 
Stuttgart Devlet Operası ile aynı binayı paylaşan Stuttgart Tiyatrosu; şehirde en çok ses getiren yapımların sergilendiği, tarihsel atmosferiyle ziyaretçilerine nostaljik bir atmosfer sağlayan, prestijli bir kültür merkezidir.
Adres: Oberer Schloßgarten Parkı, No: 6, 70173, Stuttgart 
Telefon: (+49) 711 2032 0 
Web: www.staatstheater.stuttgart.de
 
Gece hayatı
 
Stuttgart, renkli ve dinamik bir gece hayatı atmosferine sahiptir.
Şehirde birçok farklı zevke ve bütçeye hitap edecek bar, disko ve gece kulübü seçeneği bulunmaktadır.
Stuttgart'ta gece hayatının kalbi; Theodor-Heus, Hirsch, Silberburg, Friedrich Caddeleri ile Kleiner Schloss, Rotebühl Meydanları ve Bohnenviertel, Hans-im-Glück-Brunnen ve Friedrichsbau bölgelerinde atmaktadır.
Markt, Rotbühl,  Hirsch ve Silberburg Sokakları üzerinde daha çok alternatif rock ve elektronik müzikler çalan, şehrin geneline göre nispeten salaş ve kıyafet kodu kurallarının daha esnek bir yapıya sahip olduğu bar ve gece kulüpleri yer almaktadır.
Heilbronner, Stresemann ve Theodor-Heuss Caddeleri ise şehrin en lüks ve sofistike eğlence mekânlarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu mekânlara girebilmek için, son derece şık ve bakımlı bir kılığa sahip olmak gerekmektedir.
 
Festivaller
 
Stuttgart'ta her yıl renkli ve eğlenceli birçok festival düzenlenmektedir. Bu renkli festivallere katılarak Stuttgart'ın tadını daha da fazla çıkarabilirsiniz.
Stuttgart Açık Hava Caz Festivali
Her yıl temmuz ayı içerisinde bir hafta boyunca kutlanan Stuttgart Açık Hava Caz Festivali; yerel ve dünyaca ünlü caz müzisyenlerinin konserlerinin gerçekleştirildiği şehrin en prestijli müzik etkinliklerinden biridir.
Festival kapsamında her yıl, Merkez Tren İstasyonu'nun yanındaki alana büyük bir sahne kurulmakta ve açık hava konserleri burada düzenlenmektedir.
Ayrıca her yıl şehirde bulunan farklı bir caz kulübü seçilerek, etkinlik kapsamındaki bazı konserler de kapalı bir mekânda gerçekleştirilmektedir.
 
Stuttgart Bahar Festivali
 
Her sene nisan ayı içerisinde Bad Cannstatt bölgesindeki Cannstatter Wasen Fuar Alanı'nda kutlanan Stuttgart Bahar Festivali'nin, yerel dildeki adı Stuttgarter Frühlingsfest'tir.
Açık ve kapalı bölümleri bulunan fuar alanı içerisinde, her yıl renkli bir lunapark ve konser için kullanılan dev bir sahne kurulmaktadır.
Tam bir panayır atmosferinin yaratıldığı mekân; ayrıca bu kutlama süresince birçok renkli yiyecek, içecek ve hediyelik eşya standına da ev sahipliği yapmaktadır.
 
Spor
 
Stuttgart'ta popüler olan spor dalları arasında hentbol, futbol, yüzme, kano, kürek, golf, koşu, bisiklet, su kayağı, tenis, voleybol, su polosu ve Amerikan futbolu bulunmaktadır.
Stuttgart ülke genelinde, kaplıcalar şehri olarak ünlenmiştir. Şehirde doğal olarak bulunan termal sularının çevresine birçok lüks spa ve tatil merkezi inşa edilmiştir.
Bu tesislerin en prestijlileri arasında; Leuze Mineralbad, Neckarbad ve Cannstatt Mineral Bath yer almaktadır. Bu spa merkezlerinde, sauna kompleksinin yanı sıra yüzme aktivitelerinin yapılabileceği olimpik açık ve kapalı yüzme havuzları da yer almaktadır.
Yerel halkın favorisi olan diğer bir su sporu kanoculuk ise şehrin hemen dışında yer alan Enz, Neckar, Nagold Nehirleri üzerinde veya biraz daha uzak mesafeye gitmeyi sorun etmeyenler için ise Donau ve Ren Nehirleri üzerinde gerçekleştirilebilir.
Bu bölgelere kanoculuk turu düzenleyen en prestijli firmalardan biri Viabono'dur.
Stuttgart, Max-Eyth-See Gölü'nün kıyısında yer almaktadır. Max-Eyth-See Gölü üzerinde kano ve yüzme sporlarının yanı sıra, su kayağı ve rüzgâr sörfü de yapılabilmektedir.
Akademiegarten, Killesberg, Rosenstein ve Schlossgarten parkları şehrin en popüler yeşil açık hava alanlarıdır. Bu parklarda, bisiklet ve yürüyüş parkurları bulunmaktadır.
Merkezi şehirde bulunan en ünlü futbol takımı, birinci ligde oynayan The Reds lakaplı VfB Stuttgart'tır. Bad Cannstatt Bölgesi'nde yer alan şehrin en büyük spor komplekslerinden biri olan Mercedes Benz Arena, takıma ev sahipliği yapmaktadır.
The Blues lakaplı Stuttgart Kickers ise, şehrin ikinci en popüler futbol kulübüdür. Gazi Stadyumu'nun ev sahipliği yaptığı takım, üçüncü ligde oynamaktadır.
Merkezi, Schleyerhalle Spor Kompleksi'nde bulunan başarılı hentbol takımı VfL Pfullingen/Stuttgart;şehri 2001 – 2006 yılları arasında ulusal hentbol liginde temsil etmiştir.
Merkezi şehirde bulunan diğer spor kulüpleri arasında; Waldau Buz Pisti'nde oynayan buz hokeyi takımı Stuttgarter EC, su polosu takımı SV Cannstatt ve Amerikan futbolu takımları Stuttgart Nighthawks ve Stuttgart Scorpions bulunmaktadır.
Her yıl eylül ve ekim ayları arasında kalan dönemde düzenlenen Uluslararası WTA Porsche Tennis Grand Prix, kadın sporcular arasında gerçekleştirilen ve kazanana büyük miktarda para ödülünün yanı sıra bir de son model Porsche araba hediye edilen adrenalini yüksek bir tenis turnuvasıdır.
Porsche Arena'da gerçekleştirilen etkinliği izlemek için, her yıl şehre dünya çapından binlerce turist akın etmektedir.
Weissenhof Tenis Kortu'nda gerçekleştirilen Mercedes Cup Tenis Turnuvası da, her yıl düzenlenen bir diğer önemli sportif etkinliktir.
Şehirde popüler olan bir diğer spor ise golftür. Golf sporunun gerçekleştirilebileceği şehir merkezine yakın prestijli mekânlar arasında; Golf Club Domäne Niederreutin, Golf Club Schaichhof, Nippenburg Golf Course ve Kornwestheim/Neckartal bulunmaktadır.
 
 
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

Etiketler » Stuttgart Grup Uçak Bileti   » Stuttgart Toplu Uçak Bileti   » Stuttgart Grup Uçak Rezervasyonu  
Google ARA: İstanbul Stuttgart Grup Uçak Bileti Al


Haberler