İstanbul Valensiya Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Valensiya Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Valensiya Özerklik Bölgesi’nin en popüler şehirlerinden biri olan Valensiya; İspanya’nın en büyük üçüncü kentidir.
 
Barselona’nın güneyine 4 saat uzaklıkta bulunan Akdeniz kıyısındaki şehrin adı; yiğitlik, güç anlamlarına gelen Latince kelime valentia’dan türemiştir.
 
M.Ö. 137 yılında Roma askerlerince keşfedilen şehir, uzun yıllar Roma Krallığı’nın yönetimi altında bulunmuş, M. S. 714 yılında Faslılarca kuşatılmış, 1102 yılına kadar Fas Krallığı’nın yönetimi altında gelişerek önemli bir ticaret merkezine dönüşmüştür. 1102 yılından itibaren ise, İspanyolların yönetimi altına girmiştir.
 
Valensiya tarihi miraslarıyla ünlüdür. Şehirde UNESCO Dünya Miras Listesi kapsamında yer alan, El Carmen adında tarihi bir eski şehir bölümü bulunmaktadır.
 
Valensiya ayrıca; renkli festivalleri, altın kumlu plajları, şehre özgü paella yemeği ve avangart  - fütüristik mimarisiyle dünyaca ünlenen Sanat ve Bilim Şehri adındaki müze kompleksi ile akıllarda iz bırakmaktadır.
 
 
Nereler Gezilir?
​Valensiya’ya seyahat etmek için en uygun zaman, nisan – eylül ayları arasıdır. Bu dönem içerisinde, en güneşli günlerini yaşayan şehirde tam bir turizm patlaması yaşanmaktadır.
Akdeniz ikliminin ılıman havasını yaz kış barındıran Valensiya’yı, daha tenha ve sakin bir hâlde gözlemlemek isteyenler, popüler turistik sezonun haricinde de şehirde zevkli zaman geçirebilir ve yaz mevsimindeki kadar olmasa da insanın keyfini yerine getirecek güzel havalarla karşılaşabilirler.
 
Yaz mevsiminin turistik açıdan oldukça yoğun geçmesinin bir başka sebebi de, şehirde kutlanan en renkli festivallerin bu döneme denk gelmesidir.
Valensiya seyahatinizin daha keyifli geçmesi için birkaç küçük noktaya dikkat etmelisiniz.
 
 
 
    Valensiya oldukça güvenli bir şehirdir. Ancak özellikle İspanya’nın büyük şehirlerinde görülen cadde kapkaççılığı burada da mevcuttur. Bilhassa kalabalık turistik bölgelerde gezinirken üzerinizde değerli eşyalarınızı bulundurmamanız ve çantanızı özenli bir şekilde taşımanız, olası problemlerden korunmanızı sağlayacaktır.
 
    Valensiya’da görülen bir diğer suç, sahte mektupla para dolandırıcılığıdır. Lotodan yüksek miktarda para kazandığınızı ya da yok yere azımsanmayacak miktarlarda para ile trafik cezasına çarptırıldığınızı söyleyen ve verilen banka bilgilerine para yatırmanızı isteyen hiçbir mektuba itibar etmemelisiniz.
 
    Şehirde karşılaşabileceğiniz bir başka suç şekli ise, sokak çeteciliğidir. Genellikle grup olarak dolaşan bu çetelerden; düzgün görünümlü bir çete üyesi, turistlerin yanına yaklaşıp çeşitli konularda onlara yardım etmeyi teklif ederken dikkatleri dağıtır. Bu esnada diğer çete üyeleri fark ettirmeden o kişinin çevresini sararak yan kesicilik yapmaktadırlar. Valensiya’da tanımadığınız hiç kimsenin yardım teklifini kabul etmemeniz önerilmektedir.
 
El Carmen (Tarihi Eski Şehir)
 
El Carmen olarak bilinen tarihi eski şehir bölümü; ziyaretçilerini zaman tünelinde keyifli bir yolculuğa çıkartmaktadır. Her köşesinde Fas Krallığı döneminin izlerini taşıyan bu bölge içerisinde birçok tarihi bina, kilise ve görülmeye değer müze bulunmaktadır.
 
El Carmen içerisinde bulunan tarihi yapıların bir bölümü mimari ve tarihi yapıları korunarak günümüzde restoran, bar ve kafelere dönüştürülmüştür. Bu nedenle El Carmen bölgesi, gece gündüz şehrin en popüler mekânı hâline gelmiştir. La ReinaAs Meydanı’ndan nostaljik bir fayton kiralayarak, El Carmen sokaklarında masalsı bir geziye çıkabilirsiniz.
 
Eski Şehir bölümündeki 13. yüzyılda inşa edilmiş olan Serranos ve Cuart kuleleri, görkemli mimarileriyle dikkat çekmektedirler.
 
Valensiya Katedrali, Virgen de los Desamparados Bazilikası, Valensiya Modern Sanat Enstitüsü, UNESCO Dünya Miras Listesi içerisinde yer alan gotik mimarisiyle ünlü tarihi ipek çarşısı La Lonja, modern mimarisiyle ünlü egzotik alışveriş merkezi Mercado Central; tarihi eski şehirde mutlaka ziyaret edilmesi gereken önemli noktalardır.
 
Ayrıca Carmen Kilisesi, Santa Catalina Meydanı üzerinde yer alan Santa Catalina Kilisesi ve hemen yanında bulunan yine kiliseye ait Çan Kulesi de, görülmeye değer diğer mekânlar arasında yer almaktadır.
 
Adres: Şehir Merkezi, Valensiya
 
Valensiya (La Seu) Katedrali
 
1262 yılında inşasına bir cami olarak başlanan ancak daha sonra Hıristiyan kilisesine dönüştürülen Valensiya Katedrali’nin yapımı, 1426 yılında tamamlanmıştır. Uzun yıllar süren yapım çalışmaları, katedralin birçok farklı mimari stili bünyesinde barındırmasına neden olmuştur.
 
Gotik, barok, Fas ve Roma dönemi mimarilerinin bir karışımı olan göz alıcı katedralin, Hz. İsa’nın son akşam yemeğini yediği kutsal kâsenin muhafaza edildiği mekân olduğu söylenmektedir.
 
Kilisenin çan kulesi Miguelet’in tepesinden, panoramik Valensiya manzarası izlenebilmektedir. Tarihi resimler, dini duvar kabartmaları ve heykellerle bezeli büyüleyici bir iç dekorasyona sahip katedral bünyesinde; bir hazine odası, Kutsal Kâse Şapeli ve bir de tarihi dini belge ve objelerin sergilendiği müze bölümü bulunmaktadır.
 
Valensiya Katedrali’ni hafta içi her gün 10.00 – 13.00, 16.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edebilmek mümkündür.
 
Adres: La Reina Meydanı, No: 1, El Carmen, Valensiya
Telefon: (+34) 96 391 81 27
Web: www.catedraldevalencia.es
 
La Lonja
 
1469 yılında kurulmuş olan İpek Pazarı La Lonja, UNESCO Dünya Tarih Mirası listesi kapsamında yer almaktadır. Şehrin en göz alıcı tarihi yapılarından biri olan gotik mimari stilindeki La Lonja, aynı zamanda günümüzde hâlen popülerliğini yitirmemiş bir alışveriş merkezidir.
 
La Lonja’nın en ilginç mimari özelliği, yüksek tavanında bulunan açık saçık heykellerdir. Pazar günleri bu egzotik çarşı içerisinde tarihi para ve pul koleksiyoncularına ait eklektik bir pazar kurulmaktadır.
 
Adres: Mercado Meydanı, El Carmen, Valensiya
Telefon: (+34) 96 352 54 78
 
Valensiya Modern Sanat Enstitüsü
 
İspanya’nın en prestijli sanat galerilerinden biri olan Valensiya Modern Sanat Enstitüsü, 70’li yılların klasik avangart sanatından günümüz modernizmine kadar geniş bir yelpazeyi içeren özgün koleksiyonları ile ünlüdür.
 
Galeri içerisinde resim, fotoğraf ve heykelden oluşan eserler görülebilmektedir. Ayrıca ünlü Katalan sanatçı Julio Gonzáles’in metallerden ürettiği obje ve heykellerden oluşan geniş bir koleksiyon da burada sergilenmektedir.
 
Valensiya Modern Sanat Enstitüsü, salı – pazar günleri 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir.
 
Adres: Guillém de Castro Sokağı, No: 118, El Carmen, Valensiya
Telefon: (+34) 96 386 30 00
Web: www.ivam.es
 
Fallero Müzesi
 
18. yüzyılda, Aziz Jose Kutlamaları’nın bir gece öncesinde tahta eşyalar yakılarak kutsal bir ateş oluşturulmaktadır. Bu ateşin azizin ruhuna güç vermesi dolayısıyla da azizin halkı korumasını amaçlayan bir gelenek ortaya çıkmıştır.
 
Bu gelenek; tahta eşyaların kimi zaman kâğıtlar ile özel olarak hazırlanan heykellere dönüştürülmesi ve şehrin dört bir yanında kutlamalar düzenlenmesiyle birlikte coşkuyla kutlanan bir festival hâline gelmiştir.
 
Şayet; seyahatiniz her yıl mart ayı içerisinde kutlanan Fallas Festivali’ne denk gelmiyorsa, Fallero Müzesi’ni ziyaret ederek 1934 yılından bu yana festivalde kullanılan tahta heykelleri görme, festival görüntülerine ait video gösterilerini izleme ve festival fotoğraflarına bakma şansını elde edebilirsiniz.
 
Müze; salı – cumartesi günleri 10.00 – 14.00, 16.00 – 20.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Monteolivete Meydanı, No: 4, Valensiya
Telefon: (+34) 96 352 54 78
 
Sanat ve Bilim Şehri Kompleksi
 
1996 – 1998 yılları arasında Santiago Calatrava ve Félix Candela tarafından Turia Nehri yatağında inşa edilen Sanat ve Bilim Şehri Kompleksi, Valensiya’nın en önemli mimari sembollerinden biridir. Zamanının çok ötesinde olmasıyla ünlenen büyüleyici fütüristik mimarisi, bu kompleksin ve mimarlarının dünya çapında ünlenmesini sağlamıştır.
 
Kompleks içerisinde; Avrupa’nın en büyük okyanus akvaryumu L'Oceanogràfic ve yuvarlak göz şeklindeki kubbesiyle adından bir hayli söz ettiren gökyüzü gözlem evi L'Hemisfèric bulunmaktadır.
 
L'Hemisfèric; aynı zamanda hem lazer gösteri merkezi hem de şehrin en görkemli Imax sinemasının ev sahibidir.
 
Kompleks içerisinde bulunan bir başka ilgi çekici yapı, Prens Felipe Bilim Müzesi’dir. Müzenin en ilgi çekici sergisi; 40.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan ve 3 katta sergilenen dev balina iskeletidir.
 
L'Umbracle; Sanat ve Bilim Şehri kompleksi içerisinde yer alan bir başka görülmeye değer noktadır. Valensiya’ya özgü çiçek ve bitkilerden oluşan büyük bir yürüyüş bahçesi, aynı zamanda modern ressam ve heykeltıraşların eserleriyle bezenmiş bir açık hava galerisidir.
 
Kompleks içerisinde ayrıca şehrin en yüksek gökdelenleri The Valencia Towers, şehrin en prestijli etkinlik merkezlerinden biri olan L'Àgora ve opera binası El Palau de les Arts Reina Sofia bulunmaktadır.
 
Adres: Autopista del Saler Meydanı, No: 5, Valensiya
Telefon: (+34) 902 100 031
Web: www.cac.es
 
L'Oceanografic
 
110.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan L'Oceanogràfic; Félix Candela tarafında inşa edilmiş olan su zambağı şeklinde bir yapıdır. Avrupa’nın en büyük açık hava okyanus akvaryumu olan L'Oceanogràfic’te, 42 milyon litre su içerisinde 500 farklı türde 45.000 su canlısı yaşamaktadır.
 
Sualtında birçok farklı katmana bölünmüş olarak sergilenen dev akvaryum içerisinde; Akdeniz, Kızıl Deniz, Kutup Denizi ve Tropik Deniz ekosistemleri oluşturulmuştur. Her bölümde o ekosisteme ait canlılar yaşamaktadır.
 
L'Oceanogràfic içerisinde; köpekbalıklarıyla gece uykusu, yunuslarla yüzme kursu, penguenleri besleme saati gibi renkli ve eğlenceli aktivitelere katılmak mümkündür. Akvaryum her gün 10.00 – 19.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Autopista del Saler Meydanı, No: 5, Sanat ve Bilim Şehri Kompleksi, Valensiya
Telefon: (+34) 902 100 031
Web: www.cac.es/oceanografic
 
Lladró Porselen Müzesi ve Fabrikası
 
Valensiya porselenleri kalitesi ve ince işçiliğiyle dünyaca ünlüdür. Sadece porselen eşyadan daha fazla olan bu prestijli eserlerin her biri bir sanat eseri olarak kabul edilmektedir ve bazı parçaların fiyatı 30.000 Amerikan Doları’nı bulmaktadır.
 
Şehir merkezinden 16 numaralı otobüse binerek ulaşılabilen Tavernes Blanques banliyösünde bulunan Lladró Porselen Fabrikası’nda, porselen yapımını görebilir ve bu işin ustası olan sanatçılarla tanışarak onları tasarım yaparken izleme olanağına sahip olabilirsiniz.
 
Fabrika binasının hemen yanında bulunan Lladró Müzesi; bu prestijli şirketi kuran ve ilk tasarımlarını yapan Lladró kardeşlerin büyüdüğü evin restore edilmesiyle kurulmuştur.
 
19. yüzyılda inşa edilmiş olan geleneksel bir Valensiya evi olan müze binası içerisinde; markaya ait ilk tasarım figürleri ve 19. – 20. yüzyıla ait barok, gotik, Rönesans ve modernizm akımlarını içeren 70’ten fazla tarihi resim bulunmaktadır.
 
Adres: Tavernes Blanques banliyösü, Şehir Merkezi’nin kuzeyi, Valensiya
Telefon: (+34) 96 318 70 08
Web: www.lladro.com
 
Biopark Valensiya
 
Dev bir yapay göl kıyısında kurulu olan Biopark Valensiya içerisinde 250 türden 4000 hayvanı gözlemleyebilmeniz mümkündür. Afrika, Güneydoğu Asya ve tropik habitatların oluşturulduğu birçok ayrı bölüme ayrılmış olan park esasen, hayvanların doğal ortamlarında özgürce yaşamalarını sağlayan dev bir hayvanat bahçesidir.
 
Biopark Valensiya’nın en ilginç yönlerinden biri; Zoo Immerse sisteminde bir hayvanat bahçesi olmasıdır. Bu sisteme göre ziyaretçilerle hayvanların arasındaki engeller mükemmel bir şekilde gizlenmiştir ve ziyaretçide sanki hayvanların doğal yaşam alanlarının içerisinde keşif yapıyormuş hissine sahip olurlar.
 
Sistemin bir diğer artı yönü ise hayvanların ziyaret saatlerinde zorla bir alanda tutulmadan özgürce yaşamaya ve hareket etmeye günün her saati devam edebilmeleridir.
 
Doğa ve hayvanlarla iç içe eğlenceli bir gün geçirmek için Biopark Valensiya’yı haftanın her günü 10.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Biopark Valensiya’ya ulaşabilmek için şehir merkezinden hareket eden 7, 17, 29, 61, 81 ve 95 numaralı otobüslere binebilirsiniz. Metro ile gelmek için ise, Line 3 ya da Line 5’i seçerek Nou d´Octubre adlı durakta inerek, parka kadar 190 dakika yürümelisiniz.
 
Adres: Cabacera Parkı, Valensiya
Telefon: (+34) 902 250 340
Web: www.bioparcvalencia.es
 
Şehrin dışında kalan yerler
 
İspanya, kırsal alanlarının güzelliğiyle ünlü bir ülkedir. Valensiya’nın hareketli şehir hayatının bir adım dışına çıkarak, büyüleyici bir doğaya sahip olan kırsal alanlarda yeni gezi rotaları keşfedebilirsiniz.
 
Albufera Gölü
 
Valensiya şehir merkezinin 12 km güneyinde bulunan Albufera Gölü, kısa bir gezi kaçamağı söz konusu olduğunda bölgenin en favori noktalarından biridir. Bir tatlı su gölü olan Albufera civarı, birçok farklı kuş türünün göç rotası üzerindedir ve bu alan kuş cenneti olarak bilinmektedir.
 
Gölün hemen yakınında bulunan turistik El Palmar Köyü’nde Valensiya mutfağının en lezzetli yerel yemeklerinin sunulduğu yaklaşık 30 adet restoran bulunmaktadır. Şehrin ünlü yemeği paella’nın esas anavatanın bu köy olduğu söylenmektedir.
 
Etrafı pirinç tarlalarıyla kaplı bölge muhteşem bir doğa manzarası vaat etmektedir.
Albufera Gölü’ne ulaşabilmek için Valensiya şehir merkezinden hareket eden Albufera Turistik Otobüsleri’ne binmelisiniz. Bu otobüs yolculuğu için satın alınan bilet fiyatına, göl üzerinde botla gezinti servisi de dâhildir.
 
Adres: Valensiya’nın 12 km güneyi
 
El Saler ve Pinedo Plajları
 
Valensiya’nın 12 km güneyinde Albufera Gölü’ne yakın bir mevkide yer alan mavi bayraklı plajlar Pinedo ve Al Saler, Valensiya Bölgesi’nin en güzel kumuna ve en temiz denizine sahiptir.
 
Yaz mevsiminde şehir merkezinde yer alan plajlar, bir hayli kalabalık olmaktadır. Ancak ulaşımları nispeten belli bir süre aldığı için, El Saler ve Pinedo plajları; sakinlikleriyle adeta cennetten birer köşeye dönüşmektedir. İki plajın yakınlarında da konaklanabilecek lüks oteller bulunmaktadır.
 
Bölgeye ulaşabilmek için şehir merkezinden kalkan Autocares Herca firması tarafından işletilen sarı otobüslere binmeniz tavsiye edilmektedir. Otobüs ile yolculuk yaklaşık olarak 40 dakika sürmektedir.
 
Adres: Valensiya’nın 12 km güneyi, Albufera Gölü’nün yanı
 
Ne Yenir?
​Akdeniz etkileri taşıyan Valensiya mutfağı, zengin malzeme içeriğine sahip kolayca hazırlanan lezzetli yemekleriyle ünlüdür.
 
Deniz ürünleri, pirinç, taze meyve ve sebzeler; Valensiya mutfağında en sık kullanılan malzemelerin başında gelmektedir.
 
Şehir merkezinde, Ayuntamento, Caballeros, La Lonja ve Colon sokakları ve çevresinde; Plaza de la Reina, Plaza de la Virgin meydanları ve Francia ve Del Puerto bulvarları üzerinde şehrin en prestijli restoranları bulunmaktadır.
 
Ayrıca şehrin güney bölümünde yer alan Las Arenas Sahili ve çevresinde egzotik birçok mekâna rastlayabilirsiniz.
 
Temel yemekler…
 
Valensiya mutfağının dünyaca ünlü spesiyallerinden biri paella’dır. Pirinç, sebze çeşitleri ve isteğe bağlı olarak tavuk, balık veya tavşan etinin baharatlarla tatlandırılarak odun ateşi üzerinde pişirilmesinden oluşan paella hem oldukça lezzetli hem de sağlıklı bir yiyecektir.
 
Şehir ile özdeşleşen bir diğer yiyecek olan arròs negre’ye siyah paella da denilmektedir. İçerisinde mürekkep balığı eti ve suyu barındırması sebebiyle koyu bir renge sahip olan arròs negre’nin yapımında ayrıca; karides, kalamar, deniz ürünleri suyu, yengeç, ahtapot, pirinç, yeşil soğan, paprika biberi, sarımsak ve zeytinyağı kullanılmaktadır.
 
Sarımsak ve biber eşliğinde özel bir sos içerisinde pişirilen bölgeye özel yılanbalığı etinden yapılan yahni ise all i pebre adı verilmektedir.
 
Borreta de melva; yöreye özgü bir ton balığı çeşidi olan melva balığının soğan, domates ve baharatlar eşliğinde mevsim sebzeleri ile sotelenerek pişirilmesinden oluşmaktadır.
 
Valensiya halkının bilhassa kahvaltılarda sıklıkla tükettiği ulusal spesiyallerden İspanyol omleti; patates eklenerek hazırlanan oldukça kalın bir omletin zeytinyağında kızartılmasıyla elde edilmektedir. Bu omlet içerisine isteğe bağlı olarak soğan, bezelye, sosis veya sebze çeşitleri gibi ek malzemeler de katılabilmektedir.
 
Escalibada; patlıcan, paprika biberi, soğan ve domatesin; tuz, karabiber, sarımsak, zeytinyağı ve sirke ile karıştırılarak hafifçe fırınlanmasından oluşan lezzetli ve sağlıklı bir sebze yemeğidir.
 
Valensiya’ya özgü bir diğer ünlü spesiyal ise bilhassa kış mevsiminde tüketilen yoğun bir aromaya sahip oldukça besleyici bir yemek olan arròs amb fesols i naps’tir.
 
Etnik festivallerde sıklıkla tüketilen bu yemek; domuz eti, domuz sosisi, jambon, kan sosisi, beyaz fasulye, şalgam ve tatlı paprika biberlerinin safran eşliğinde, iri taneli özel bir pirinç çeşidi ile karıştırılarak ağır ateşte pişirilmesinden oluşmaktadır.
 
Tatlılar…
 
Taze sütten yapılan, tarçın ve limon aromalı dondurmaya llet merengada adı verilmektedir.
 
Sıcak çikolata sosuna bandırılarak tüketilen bazen ortası boş halka bazense yuvarlak çörek şeklindeki kızarmış tatlıya ise bunyols denilmektedir.
 
Sopa de frutas adı verilen meyve çorbası; üzüm, muz, kivi, portakal, ahududu ve cevizin yarım bardak martini, portakal suyu ve istenilen miktarda şeker ile karıştırılmasından oluşan serinletici bir tatlıdır.
 
Balkabağı, tatlı patates, tarçın, şeker ve bademle yapılan etrafı bademlerle süslü kahverengi kek arnadi; şehrin en ünlü tatlılarından biridir.
 
İçi tatlı badem, balkabağı ve tatlı patates dolgulu üzeri pudra şekeri ile süslü kurabiyeye pastissets; anason ve portakal aromalı kızarmış hamur tatlısına ise pestinyos adı verilmektedir.
 
Genellikle içerisine balkabağı, limon ya da elma konularak pişirilen sünger hafifliğindeki lezzetli kekin adı coca de llanda’dır.
 
Atıştırmalıklar…
 
Valensiya’da popüler olan atıştırmalık yiyeceklerin başında buñuelos gelmektedir. Buñuelos; içleri isteğe bağlı olarak farklı malzemelerle doldurularak kızgın yağda kızartılan hamur toplarından oluşmaktadır.
 
Üzerine isteğe bağlı olarak birçok farklı malzeme konulabilen yuvarlak mini pizzalara coca de mullador adı verilmektedir. Aynı şekilde üstü çeşitli malzemelerle süslenerek tüketilen ince gözlemelere ise coques de dacsa denilmektedir.
 
Tapas adı verilen meze çeşitleri; bilhassa içkinin yanında barlarda ya da hızlıca yemek yenen kafelerde sıklıkla tüketilmektedir.
 
Ünlü Valensiya spesiyallerinin minik porsiyonlar halinde bir arada servis edilmesinden oluşan tapas mönüsü genellikle; kızarmış deniz ürünlerinden, zeytin ve zeytinyağlı soslardan, etli börek ve salata çeşitlerinden oluşmaktadır. Bazı mekânlarda, tapas mönüsünün içeriği, isteğe bağlı olarak da seçilebilmektedir.
 
Embutido adı verilen baharat oranı bir hayli yüksek domuz sosisinden hazırlanan sosisli sandviç de, Valensiya’ya özgü bir diğer atıştırmalık çeşididir.
 
Ne İçilir?
 
Valensiya suyu adı verilen yöreye özgü kokteyl şehrin en favori alkollü içecekleri arasında yer almaktadır. Valensiya suyu; portakal suyu ve yerel şampanya Cava’nın karıştırılmasıyla elde edilmektedir.
 
Valensiya, güzellikleri ile dillere destan üzüm bağlarıyla çevrilidir. Valensiya gezinizi tamamlamadan önce mutlaka lezzetleri dünyaca ünlü kırmızı, beyaz ve pembe Valensiya şaraplarının tadına bakmanız önerilmektedir.
 
Kırmızı şarap ve kolanın karıştırılmasıyla elde edilen hafif alkollü içeceğe ise calimocho denilmektedir.
 
Chufa adı verilen yer bademinden üretilen süt benzeri bir çeşit içecek olan hortacha; Valensiya’nın geleneksel alkolsüz içeceklerinden en popüler olanıdır.
 
Tatlı bir tada sahip olan horchata, oldukça soğuk bir şekilde servis edilmektedir ve bu nedenle de yaz aylarında sıklıkla tüketilmektedir.
 
İsteğe bağlı olarak, bu içeceğin yanında fartons adı verilen kızarmış hamur çubukları servis edilmektedir. Fartons çubuklarını horchata’ya batırarak yemek, Valensiya’da oldukça eski bir gelenektir.
 
Bol buzlu olarak tüketilen malt içeceği cibada ve llima granizada adı verilen limonata da şehirde popüler olan diğer alkolsüz içecekler arasında yer almaktadır.
 
Nasıl Eğlenilir?
​Valensiya her zevke ve bütçeye uygun birçok alternatif mekân ve aktivite olanağını içerisinde barındıran bir şehirdir.
 
Hareketli gece hayatı, altın kumlu sahilleri, kaplıcaları, renkli festivalleri, lezzetli yemekleriyle ünlü keyifli restoranları, zengin alışveriş olanakları ve etkileyici tarihi yapılarından süzülen mistik atmosferi ile Valensiya; ziyaretçilerine büyülü bir seyahat deneyimi vaat etmektedir.
 
Müzik
 
Valensiya müzik camiası, gelenekselciler ve modernistler olarak ikiye ayrılmaktadır.  Geleneksel İspanyol halk müziği türlerinden jota, Valensiya’da bir hayli popülerdir. Jota müziği hızlı ritme sahip bir dans müziği türüdür.
 
19. yüzyıldan beri bölgede popüler olan bir diğer müzik türü ise habanera’dır. Habanera; Küba dans müziğine verilen addır.
 
Geleneksel Valensiya müziğinde en sık kullanılan yöreye özgü enstrümanlardan biri shawm’dır. Shawm; Orta Çağ’dan beri yörede kullanılan zurna ve obua arası bir üflemeli müzik aletidir.
 
Geleneksel müziğin haricinde şehirde popüler olan müzik türleri klasik müzik, flamenko, tekno, pop, rock ve elektronik müziktir. Bilhassa gece eğlence mekânlarında en çok elektronik ve minimal tekno türleri çalınmaktadır.
 
Palau De La Musica Konser Salonu
 
1984 yılında inşa edilmiş olan Palau De La Musica, Valensiya’nın akustiği en iyi ve en prestijli konser salonudur. Başta klasik müzik konserleri olmak üzere yıl içerisinde birçok büyük konsere ev sahipliği yapan bu salonun bir diğer dikkat çekici yönü ise modern mimarisidir.
 
Camdan dev bir sera binası olarak inşa edilmiş olan yapının içerisinde, birçok yeşil bitki önünde ise göz alıcı bir çeşme bulunmaktadır.
 
Adres: Alameda Caddesi, No: 30, Valensiya
Telefon: (+34) 96 337 50 20
Web: www.palaudevalencia.com
 
Tiyatro ve sahne sanatları
 
Valensiya’da yıl boyunca hem İngilizce hem de İspanyolca birçok oyun sergilenmektedir. Kültürel açıdan oldukça canlı ve renkli bir şehir olan Valensiya tiyatro camiasının en kült oyunlarından biri yöreye özgü geleneksel bir eser olan Misteri d'Elx (Elx Gizem Oyunu)’dur.
 
Orta Çağ dönemlerinden beri sergilenen bu oyun, ayinsel drama türündedir. Şehirdeki birçok tiyatroda,  yılda birçok kez bu özgün eserin farklı yorumları ve orijinali sahnelenmektedir.
 
Escalante Merkez Tiyatrosu
 
Şehrin en prestijli tiyatro salonlarından biri olan Escalante Merkez Tiyatrosu içerisinde kaliteli tiyatro performanslarının yanı sıra kukla gösterilerine ve caz konserlerine de yer verilmektedir.
 
Adres: Landerer Sokağı, No: 5, Bajo semti, Valensiya
Telefon: (+34) 96 391 24 42
Web: www.dns.no
 
Gece hayatı
 
Valensiya canlı ve renkli gece hayatıyla Avrupa’da bir hayli ünlüdür. Şehrin gece hayatının kalbi Barrio del Carmen bölgesinde atmaktadır. Bu bölgede daha çok gençlere hitap eden birçok restoran, bar, kafe, disko ve gece kulübü bulunmaktadır.
 
Gece hayatının popüler olduğu bir diğer semt Plaza del Cedro’dur. Burası Barrio del Carmen bölgesine göre daha az turistiktir ancak yine de birçok kaliteli mekânı içerisinde barındırmaktadır.
 
Campoamor Sokağı üzerinde, yan yana dizilmiş çok sayıda disko ve dans kulübü bulunmaktadır. Sakin bir gece eğlencesini tercih edenler; Cedro Meydanı’ndaki mekânlarda canlı müzik eşliğinde, açık havada oturup keyifli bir yemek yiyerek sohbet edebilirler.
 
Hareketli ve renkli eğlence mekânlarını içerisinde barındıran diğer bölgeler; Cánovas, Juan Llorens, Blasco Ibáñez, Honduras, Xúquer semtleri ve Malvarrosa Plajı başta olmak üzere şehrin sahil kesimidir.
 
Valensiya gece hayatına özgü, “movida” adı verilen ilginç bir kavram vardır. Eğlenmek, dans etmek ve içki içmek isteyen genç ve bekâr insanlar, perşembe veya cuma akşamından dışarı çıkmakta ve evlerine pazar sabahı dönmektedirler. Bu uzatılmış dur durak bilmeyen hafta sonu eğlencesine movida adı verilmektedir.
 
Festivaller
 
Valensiya, yıl boyunca birçok renkli ve heyecanlı festivale ev sahipliği yapmaktadır. Oldukça eğlenceli geçen Valensiya festivallerine katılarak şehir halkını ve kültürünü daha da yakından tanıma olanağına kavuşabilirsiniz.
 
Fallas Festivali
 
Fallas Festivali; 1871 yılından bu yana, her yıl 15 - 19 Mart tarihleri arasında düzenlenmektedir. Festival; şehirdeki birçok kültürel ve sanatsal etkinlik merkezinde ve sokaklarda gerçekleştirilmektedir.
 
Baharın gelişinin kutlandığı yılın en önemli etkinliği olan bu coşkulu ve renkli festivalin ilk günleri ağaç ve kâğıttan yapılan dev figürler etkinliğin son günü havai fişekler eşliğinde yakılmaktadır.
 
Festival süresince çiçekli yürüyüş korteji, konserler, dans gösterileri ve boğa güreşi gibi etkileyici görsellikte aktiviteler izlenebilmektedir.
 
La Tomatina (Domates) Festivali
 
1945 yılından bu yana her yıl 31 Ağustos’ta Valensiya şehri merkezinin 40 km uzağında bulunan Buñol ilçesinde düzenlenen Domates Festivali’ne her yıl dünya çapından yaklaşık olarak 10.000 ziyaretçi katılmaktadır.
 
İlçede yaşanan gerçek bir restoran kavgasının ardından gelenekselleşerek günümüze kadar ulaşabilmeyi başaran domates festivali dünyanın en çılgın festivali ve en büyük yemek savaşı olarak tanımlanmaktadır.
 
Herkesin birbirine domates fırlattığı bu heyecanlı etkinlik içerisinde, gerçek domates savaşı, sadece 1 saat sürmekte geri kalan zamanda ise sokak partileri düzenlenmektedir.
 
Spor
 
Valensiya’da en popüler olan spor hiç şüphesiz ki futboldur. Şehirdeki ünlü Mestalla Stadyumu, dünya çapında başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Valensiya Futbol Kulübü’ne ev sahipliği yapmaktadır.  Şehrin diğer ünlü futbol takımı ise Levante UD’dir.
 
Bisiklete binmek, Valensiyalılar için adeta bir tutkudur. Hafta sonu kaçamakları için bisiklet kiralayarak Valensiya kırsallarına doğru yol alan ve karşılarına çıkan kumsallarda konaklayan birçok turist ve Valensiyalı maceraperest bulunmaktadır.
Böyle bir deneyim yaşamak isteyenler; Soul Cycles ve Orange Bikes gibi bisiklet kulüplerince organize edilen gezilere katılabilirler.
Macera sporlarına ilgi duyanlar için Valensiya, adeta bir cennettir. Şehirde yapılan başlıca adrenalin sporları arasında; dağ tırmanışı, rafting, yamaç paraşütü, sıcak hava balonu uçuşu, kano ve kayak bulunmaktadır.
 
Ayrıca yüzme, yelkencilik ve scuba dalışı da şehirde popüler olan diğer spor dallarıdır.
 
Turia Nehri’nin sularından oluşan doğal havuzlar Cortes ve Benagéber, Albufera Gölü, Cabriel ve Júcar gölleri adrenalin ve su sporlarının yapılabileceği ideal mekânlardan bazılarıdır.
 
Ayrıca şehrin ünlü plajları; Las Arenas, La Malvarrosa, Playa del Alboraya, El Saler ve Pinedo da, su sporu meraklıları için ideal mekânlar arasında yer almaktadırlar.
 
Valensiya; Amerikan Yelkencilik Kupası, Formula 1 Avrupa Grand Prix, Global Champions Tour, Moto GP ve Valensiya Açık Hava Tenis Turnuvası gibi dünyaca ünlü birçok spor etkinliğine ev sahipliği yapmaktadır.
Golf de Valensiyalıların favori spor aktivitelerinden biridir. Şehrin kuzey ve güney kırsalı birbirinden göz alıcı lüks golf sahalarıyla donatılmıştır. Golf kulüpleri genellikle bünyelerinde birçok farklı spor aktivitesine imkân verecek yapıdadırlar. Ayrıca spa ve plajlarıyla büyüleyici bir tatil deneyimi sunmaktadırlar.
 
Club de Golf El Saler, Club de Golf Escorpión, La Calderona, Oliva Nova Golf ve Denia Marriott La Sella Golf Resort bu lüks merkezlerin en ünlüleridir.
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

 

Etiketler » Valensiya Grup Uçak Bileti Al   » Valensiya Grup Uçak Rezervasyonu   » Valensiya Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Valensiya Grup Uçak Bileti Al