İstanbul Valetta Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Valetta Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Malta’nın orta doğu bölgesinde yer alan başkent konumundaki Valetta, ülkenin en eski şehirlerinden biridir.
16. yüzyılda Aziz John Şövalyeleri tarafından kurulmuş olan şehrin adı, şövalye birliğinin başı konumundaki Üstat Jean Parisot de Valetta’dan ilham alınarak konulmuştur.
 
1565 yılında Osmanlıların, şehri 1 ay süresince kuşatma altına almasına karşın Aziz John Şövalyeleri sayesinde kuşatmadan başarı ile sıyrılan Valetta’da, şövalyelerden ve görkemli miraslarından günümüzde hâlen övgü ve gururla bahsedilmektedir.
Barok mimari stilinin en güzel örneklerinden oluşan birçok tarihî yapıya ev sahipliği yapan şehir 1980 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesi içerisinde yer almaktadır.
Valetta, büyüleyici tarihî mirasları sayesinde bu listeye ilk kabul edilen şehirler arasındadır.
 
Bir ada ülkesinin başkenti konumunda bulunması dolayısıyla egzotik ve huzurlu bir atmosfere sahip olan Valetta, aynı zamanda da son derece modern ve dinamik bir yapıdadır.
Avrupa’nın en güvenilir şehirlerinden biri olan Valetta’da renkli bir gece hayatı ve dinamik bir kültür sanat camiası bulunmaktadır.
Büyüleyici güzellikteki tarihî yapılarıyla “şövalyelerin şehri” lakabını sonuna kadar hak eden Valetta’da hem derin bir kültürel gezi hem de renkli ve dinlendirici egzotik bir ada şehri deneyimi yaşamanız mümkündür.
 
 
Nereler Gezilir?
Valetta'yı ziyaret etmek için en uygun zaman, mart - mayıs ayları arasında kalan ilkbahar ve eylül - ekim ayları süresince yaşanan sonbahar mevsimidir.
 
Bu dönemlerde açık havada yer alan birçok turistik nokta hizmete girmekte ve bunaltıcı olmayan güneşli günlerde şehri keşfetmek, daha eğlenceli bir hâl almaktadır.
Valetta seyahatlerinin daha keyifli geçmesi için birkaç küçük noktaya dikkat edilmelidir.
 
Turistik mekânları gezerken çantanıza sahip çıkmaya özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Küçük bir önlem alarak, yankesicilik gibi tadınızı kaçıracak olaylarından korunabilirsiniz. 
Yankesicilik ve kapkaç gibi suçlara maruz kalmamak için akşam saatlerinde oldukça tenhalaşan Sliema ve Aziz Juliens semtlerinden uzak durmanız önerilmektedir. 
 
Akdeniz Konferans Merkezi'nde Malta Deneyimi
Aziz Elmo Kalesi'nin burçlarında yer alan Akdeniz Konferans Merkezi, Malta'yı daha yakından tanımak ve Neolitik çağlardan günümüze uzanan gelişimini izlemek isteyen ziyaretçilere büyüleyici bir sinema deneyimi vadetmektedir.
45 dakika uzunluğundaki Malta Deneyimi filminin şehri keşfe başlamadan ilk iş olarak izlenmesi tavsiye edilmektedir.
Böylece adım attığınız her yarımadanın ve tarihî yapının hikâyesi hakkında önceden fikir sahibi olma şansı yakalayacaksınız.
Akdeniz Konferans Merkezi, başlı başına ziyaret edilmesi gereken önemli bir tarihî yapıdır.
 
M.S. 1500'lü yıllarda şövalyeler tarafından hastane olarak inşa edilmiş olan yapı, günümüzde aslına uygun olarak restore edilmiş ve kültür merkezi olarak kullanılmaya başlanmıştır.
Şehir merkezinden 98 numaralı otobüse binerek kolaylıkla ulaşılabilen Akdeniz Konferans Merkezi, hafta içi 11.00 16.00 hafta sonları ise 11.00 13.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
 
Film gösterimi seansları, her saat başıdır.
 
Adres: Akdeniz Konferans Merkezi, Akdeniz Sokağı, Valetta
Telefon: (+356) 21 24 37 76
Web: www.themaltaexperience.com
 
Hagar Qim
 
M.Ö. 3800'lü yıllara ait Hagar Qim, insanoğlunun inşa ettiği en eski yapılardan oluşan bir arkeolojik komplekstir.
Prehistorik döneme ait kireç taşından tapınakları içeren Hagar Qim 1839 yılında keşfedilmiştir.
Şehir merkezine 15 km uzaklıktaki Qrendi banliyösü sınırları içerisinde yer alan tarihî gezi durağı, ilk insanlara ait adak mabetlerine, sunaklara, heykel ve biblolara ev sahipliği yapmaktadır.
 
Bölgede çıkarılan arkeolojik eserlerin bir bölümü Ulusal Arkeoloji Müzesi'nde sergilenmektedir.
Hagar Qim, Malta'da bulunan arkeolojik kazı alanlarının içerisinde en iyi korunan ve en gelişmiş ziyaretçi bilgi merkezine sahip olan mekândır.
 
Ziyaretçi bilgi merkezinde, alanda keşfe çıkacağınız yapılar hakkında interaktif dokümanlar ve multimedya belgeseller eşliğinde keyifli bir biçimde detaylı bilgi edinmeniz mümkündür.
 
Şehir merkezinden 35 numaralı otobüse binerek kolayca ulaşabileceğiniz Hagar Qim arkeolojik kazı alanı, haftanın her günü 09.00 - 17.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Qrendi Köyü'nün batısı
Telefon: (+356) 21 42 42 31 
Web: www.heritagemalta.org
 
Hal Saflieni Hypogeum
 
Paola ilçesindeki Hal Safleni Hypogeum, yerin altına doğru 11 metre inen vr kireç taşından oyularak yapılmış odalara ve tünellere ev sahipliği yapmaktadır.
Uzmanlara göre; labirent şeklindeki bu yer altı odaları, 5000 yıl önce yaşamış olan Neolitik döneme ait insanlar tarafından mezar alanı olarak kullanılmıştır.
 
UNESCO Dünya Mirası Listesi kapsamında yer alan tarihî mekân, birbiri ile bağlantılı 3 kattan ve bu katlarda oyulmuş tünel ve odacıklardan oluşmaktadır.
Arkeologların araştırmalarına göre bu katlarda bulunan en eski mezar, M.Ö. 4000 yılına aittir.
Mezar alanlarından çıkarılan vazo ve biblo gibi eserler, Ulusal Arkeoloji Müzesi'nde sergilenmektedir.
Maalesef Hal Saflieni Hypogeum yer altı kompleksi, turistik ziyaretlerden olumsuz bir biçimde etkilenmekte ve bozulmalara uğramaktadır.
 
Bu nedenle gün içerisinde gerçekleştirilen gezi sayısı limitlendirilerek 8'e indirgenmiştir. Bir tur, maksimum 10 kişiden oluşabilmektedir.
Bu nedenle bu gizemli yer altı gezi durağını keşfe çıkabilmek için haftalar öncesinden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir.
 
Hal Saflieni Hypogeum, haftanın her günü 09.00 - 11.00 ve 13.00 - 16.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
 
Adres: Burial Sokağı, Paola 
Telefon: (+356) 21 80 50 18
Web: www.heritagemalta.org
 
Ulusal Arkeoloji Müzesi
 
Şehrin ana caddesi Republic üzerinde bulunan Ulusal Arkeoloji Müzesi, tarihte Aziz John Şövalyeleri'nin kaldığı Auberge de Provence Hanı'nın içerisinde yer almaktadır.
Hypogeum başta olmak üzere Malta genelinde bulunan arkeolojik alanlardan çıkarılan tarihî eserlerin sergilendiği müze, etkileyici koleksiyonu ile yaklaşık 7000 yıl öncesinin yaşamına ışık tutmaktadır.
 
Müzede, Tarih Öncesi ve Megalitik çağlardan günümüze uzanan geniş bir koleksiyon yer almaktadır.
Bu koleksiyon içerisinde objeler, heykeller, artefaktlar, mobilya ve mücevher gibi eşyalar ile savaş araçları bulunmaktadır.
Arkeoloji ile ilgilenenler için tam bir cennet olan müzedeki eserler; muntazam bir şekilde etiketlenerek, kronolojik bir sıra dâhilinde ve geniş açıklamalar eşliğinde sergilenmektedir.
 
Ülkenin en kapsamlı arkeoloji müzesi konumunda bulunan merkez, haftanın her günü 09.00 - 17.00 saatleri arasında ziyaret açıktır.
 
Adres: Auberge de Provence, Republic Sokağı, Valetta
Telefon: (+356) 21 239 375
Web: www.heritagemalta.org
 
Lascaris Savaş Odaları
 
Lascaris Savaş Odaları, 17. yüzyılda savaş döneminde inşa edilmiş olan gizli tünel, geçit ve odalardan oluşan bir yer altı karargâhıdır.
2. Dünya Savaşı sırasında Valetta, yüzölçümünün küçüklüğünün aksine coğrafi konumu nedeniyle büyük bir stratejik öneme sahipti.
2. Dünya Savaşı esnasında Malta'nın savunulmasında kullanılan savaş stratejileri, bu duvarların ardında belirlenmiş ve Akdeniz'de süren savaşlar bu önemli karargâhtan yönetilmiştir.
Askeri tarihe ilgi duyanlar için adeta bir hazine olan Lascaris Savaş Odaları'nda; savaş dönemine ait diaromalar, şemalar, model ve planlar sergilenmektedir.
 
İngilizce konuşabilen gönüllü rehberlerin bulunduğu müzede, ayrıca savaş dönemine ait bir de kısa film izlettirilmektedir.
Gizli askeri odaları da içeren 75 dakikalık dolu dolu bir tur vadeden Lascaris Savaş Odaları, haftanın her günü 10.00 - 17.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
 
Adres: Lascaris Ditch, Valetta 
Telefon: (+356) 21 23 49 36
Web: www.lascariswarrooms.com
 
Aziz John Katedrali
 
16. yüzyılda şövalyelerin koruyucusu olarak bilinen Aziz John'un onuruna Barok stilinde inşa edilen katedral, Avrupa'nın en görkemli dinî yapıları arasında yer almaktadır.
Katedralin en önemli özelliklerinden biri, yer döşemesinin Aziz John uğruna savaşırken can veren şövalye ve üstatların mezar taşlarından oluşmasıdır.
 
Ayrıca katedral, ünlü İtalyan ressam Caravaggio'nun bir eserine mabet bölümünde ev sahipliği yapmasıyla da ünlüdür.
Barok mimari stilinin en göz alıcı örneklerinden biri olan katedral; freskler, duvar boyalamaları, tavan resimleri ve dinî obje ve heykeller açısından oldukça zengin bir iç dekorasyona sahiptir.
Tarihte şövalyelerin ve üstatlarının bağışlarıyla oldukça şaşalı günler geçirmiş olan katedral, günümüzde dinî bir yapı olarak hâlâ işlevine devam etmektedir.
 
Valetta'nın önemli mimari ve dinî sembollerinden biri olan Aziz John Katedrali, hafta içi her gün 09.30 - 16.30 cumartesileri ise 09.30 - 12.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Republic Caddesi, Valetta 
Telefon: (+356) 21 22 05 36
Web: www.stjohnscocathedral.com
 
Üstat Sarayı
 
1571 yılında Aziz John Şövalyeleri'nin komutanı (üstadı) konumunda bulunan ve aynı zamanda şehrin kurucusu Jean Parisot de Valetta'nın sarayı olarak inşa edilen Üstat Sarayı, günümüzde Cumhurbaşkanlığı Ofisi ve Malta Parlamentosu Binası olarak kullanılmaktadır.
 
Parlamento'nun tatil olduğu günlerde saray ve parlamentoya ayrılan kısımlar, halkın ziyaretine açılmaktadır.
Şövalyeler, sarayı inşa ederken bölgedeki hâkimiyetlerini ve zenginliklerini göstermek amacı ile hiçbir masraftan kaçınmamışlardır.
Zengin bir iç ve dış dekorasyona sahip olan saray, büyüleyici bir mimari eser olarak kabul edilmektedir.
Sarayın dış dekorasyonunda freskler göze çarparken, iç dekorasyona goblen halılar ve nostaljik mobilyalar damgasını vurmaktadır.
 
Üstat Sarayı'nda ziyaretçilerin en çok dikkatini çeken bölümlerden biri olan 
Silah Deposu, dünyada kendi türünde en değerli ve en kapsamlı eserlerin yer aldığı önemli bir mekândır.
Saray içerisinde ziyaret edilebilecek bir diğer bölüm ise Yüksel Şövalye Konseyi Salonu'dur.
 
Tarihte bu salon,  şövalyelerden oluşan bir heyetin idari ve askeri kararları görüştüğü toplantılarına ev sahipliği yapmıştır.
Dolayısı ile bu önemli salon da, tıpkı sarayın birçok diğer önemli bölümü gibi şövalyelerin egemenliğinin altını çizmek istercesine şaşalı bir iç dekorasyona sahiptir.
Üstat Sarayı, hafta içi her gün 09.00 - 17.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
 
Adres: Saray Meydanı, Republic Caddesi, Valetta 
Telefon: (+356) 56 221 221
Web: http://president.gov.mt/the_palace_valletta?l=1
 
Şehrin dışında kalan yerler
 
Valetta'nın hemen dışında, farklı seyahat anıları edinmenizi sağlayacak birçok gezi rotası bulunmaktadır.
Aziz Mary Kilisesi
Her Malta kentinde, şehir merkezini kaplayan göz alıcı bir kilise bulunmaktadır.
 
Mosta adındaki küçük yerleşim birimi, ülkenin en büyüleyici kiliselerinden biri olan ve bir 2. Dünya Savaşı mucizesine ev sahipliği yaptığı söylenen Aziz Mary'ye ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür.
Valetta şehir merkezinden 43 numaralı otobüse binerek 1 saatlik yolculuk sonrasında ulaşılabilen Mosta şehrinde yer alan Aziz Mary Kilisesi, 1833 - 1860 yılları arasında inşa edilmiştir.
2. Dünya Savaşı esnasında kilise binası içerisinde 300 kişi dua ederken; kilisenin üzerinden geçen bir uçak, o bölgeyi bombalamıştır.
 
Atılan bombalardan biri, kilisenin çatısını delerek içeriye düşmüş ancak yere saplanmasına rağmen patlamamıştır.
Bu olaya, dinî bir mucize gözüyle bakan milyonlarca Hıristiyan; bugün hâlâ bu etkileyici olayın gerçekleştiği mekânı bizzat gözleriyle görmek amacıyla kiliseye akın etmektedir.
Dua salonun tam ortasında, olayın gerçekleştiği yerde bugün bombanın bir taklit versiyonu bulunmaktadır.
 
Aziz Mary Kilisesi ayrıca Maltalı ünlü ressam Guzeppi Cali'ye ait pek çok kıymetli esere de ev sahipliği yapmaktadır.
 
Adres: Rotunda Meydanı, Mosta
Telefon: (+356) 21 43 38 26
 
Temel Reis Köyü
 
1980 yılında başrollerini Robin Williams ve Shelly Duval'ın oynadığı Temel Reis filminin çekimleri için oluşturulan orijinal Sweet Haven Köyü, günümüzde hâlâ Malta'nın en popüler turistik merkezlerinden biri olarak varlığını sürdürüyor.
 
Bir eğlence parkı formatındaki mekânın içerisinde Temel Reis filminde görülen tüm yapıların yanı sıra çocuklar için oyun alanları, yetişkinler için ise restoran, bar ve kafeler bulunmaktadır.
Köy, ayrıca 1936 yılına ait Temel Reis çizgi romanlarının sergilendiği bir de müzeyi içerisinde barındırmaktadır.
 
Malta'yı ailece ziyaret edenlerin mutlaka uğramaları tavsiye edilen bu keyifli gezi durağına, Valetta şehir merkezinden 42 numaralı otobüse binerek 1,5 saatlik bir yolculuk sonunda ulaşabilirsiniz.
Temel Reis Köyü'ne girişte içeride gerçekleştirilebilecek aktiviteler hakkında bilgi sahibi olup kendinize uygun bir paket program satın almanız gerekmektedir.
 
Günü birlik geziler için keyifli bir alternatif olan Temel Reis Köyü, 09.30 - 19.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Anchor Körfezi, Mellieha
Telefon: (+356) 21 52 47 82
Web: www.popeyemalta.com
 
 
Ne Yenir?
Malta mutfağı, Akdeniz kültürü üzerine kuruludur; ancak komşuları İtalya, Kuzey Afrika ve Sicilya mutfaklarından da ilham alan yerel lezzetlere ev sahipliği yapmaktadır.
Valetta mutfağında deniz ürünleri, tavşan ve domuz başta olmak üzere av hayvanları eti, pirinç, patates, makarna, süt ürünleri ve sebzeler; sıklıkla tüketilen yiyecekler arasındadır.
Geleneksel Malta kültüründe kutlamalar esnasında ve pazar günleri, tüm aile ve akrabaların bir araya toplanarak yemek yemesi önemli bir etkinliktir.
 
Temel yemekler…
 
Timpana, kıyma, domates ve sarımsak gibi malzemelerden oluşan Bolonez soslu fırında makarnaya verilen isimdir.
Bragoli, biftek dolması anlamına gelmektedir. Bilhassa kış dönemlerinde yerel halkın favorisi olan bu yemek; ince biftek dilimlerinin ortasının kıyma, salam, soğan, sarımsak, yumurta, havuç ve domates ile hazırlanan bir harç ile doldurulup bifteklerin rulo biçiminde sarılarak lezzetli bir sos eşliğinde fırında pişirilmesi ile elde edilmektedir.
Lampuki, Malta genelinde oldukça popüler olan bir balık çeşididir.
Lampuki turtası, lezzetli bir tada sahip olan bu balığın sebzeli sos ve sebzeler eşliğinde pişirilmesinden oluşmaktadır.
Kabak dolmasının Malta mutfağındaki adı Qara bali mimli'dir.
Türk mutfağındaki kabak dolması tarifinden farklı olarak Maltalılar, dolmanın içerisine biraz ricotto peyniri de koymaktadır.
Malta mutfağına ait geleneksel kutlama yemeklerinin en popüleri, fenkata'dır.
Fenkata, bir gece önceden şarap ve defne yaprağı eşliğinde marine edilen tavşan etinin yahni biçiminde pişirilmesinden oluşmaktadır.
Fenkatalar genellikle, tavşan eti suyu ile pişirilmiş spagetti ile birlikte servis edilmektedir.
Şakşuka yemeğinin Malta mutfağındaki adı ise kaputana'dır.
Sarımsak ve zeytinyağı eşliğinde pişirilen balık çorbası aljotta da, şehirde mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında yer almaktadır.
 
Tatlılar…
 
İçine ricotto peyniri konularak rulo şeklinde kapatılıp kızartılan ve üzeri pudra şekeri veya krema ile süslenerek servis edilen tatlıya, kannoli adı verilmektedir.
Helwa tat-Tork tatlısı ise fıstıklı veya bademli helvadan oluşmaktadır.
Valetta mutfağında Sicilya stili yarı donmuş tatlılar oldukça popülerdir. Dondurmalı kekler veya dondurmalı muhallebiler, bunlardan yalnızca birkaçıdır.
Ortası hurma ezmesinden oluşan bir harç ile doldurulan karo şeklindeki kurabiyelere imqaret denmektedir.
Bu kurabiyeler hazırlanırken hurma ezmesinin içerisine anason ve portakal likörü, limon kabukları ve karanfil de konulmaktadır.
 
Atıştırmalıklar…
 
Yerel atıştırmalık yiyecekler arasında koyun peyniri gbejniet, kalın domuz sosisi zalzett, Malta'ya özgü bir kraker olan galletti ve bigilla bulunmaktadır.
Bigilla, sarımsaklı bakla ezmesinden oluşmakta ve galletti krakerleri veya patates cipsi ile birlikte tüketilmektedir.
Pastizzi, milföy benzeri bir hamurun ricotto peyniri veya bezelye ezmesi ile doldurularak börek biçimde pişirilmesinden oluşan lezzetli bir atıştırmalıktır.
Hobz biz-zejt ise büyük bir dilim ekmeğin üzerinin domates, zeytinyağı, zeytin, ton balığı, biber ve peynir gibi malzemelerle süslenmesinden oluşan popüler bir diğer atıştırmalık türüdür.
Malta'ya özgü ince hamurdan oluşan üzeri Akdeniz yeşillikleri, domates, zeytinyağı, zeytin gibi malzemelerle donatılan pizzaya, ftira adı verilmektedir.
 
Ne içilir?
 
Kinnie adı verilen portakal aromalı gazlı içecek, Malta genelinde oldukça popülerdir.
Kahve ve elma şırası da yerel halkın favorisi arasında bulunan alkolsüz içecekler arasında yer almaktadır.
Malta bira, şarap ve likör üretiminde dünya çapında ünlüdür.
Ülkenin ulusal bira markası, Cisk lager'dir.
Frenk inciri meyvesinden elde edilen Malta likörü Eg Bajtra ise yerel halkın favori alkollü içeceklerinin başında gelmektedir.
Yöreye ait diğer popüler bira markaları arasında Hopleaf, Blue Label Ale, 1565, Lacto ve Shandy bulunmaktadır.
Malta, Girgentina ve Gellewza adında iki önemli üzüm bağı bölgesine sahiptir.
Dolayısı ile bu bölgeler, birçok şarap üreticisine de ev sahipliği yapmaktadır. Malta'da dünya çapında madalyalar kazanmış, aroma ve içimleri ile ünlü şaraplar üretilmektedir.
Yerel şaraplar; Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Grenache, Sauvignon Blanc, Chardonnay, Carignan, Chenin Blanc ve Moscato olmak üzere pek çok türe sahiptir.
Marsovin, Meridiana ve Delicata ise ülkede üretilen en ünlü şarap markalarıdır.
 
 
Nasıl Eğlenilir?
Büyüleyici bir tarihî atmosfere sahip olan Valetta'da sadece sakin bir gece yürüyüşü yapmak bile keyifli bir akşam geçirmenizi sağlayabilir.
Başkent olması dolayısıyla Valetta, ülke geneline göre daha fazla sayıda eğlence mekânına ve kültür - sanat merkezine ev sahipliği yapmaktadır.
 
Müzik
 
Valetta'da favori olan müzik türleri opera, caz, pop, folk ve klasik müziktir.
Şehirdeki mekânlarda genellikle, canlı müzik çalınması tercih edilmektedir. Bu nedenle bilhassa hafta sonlarında birçok canlı müzik grubu, farklı mekânlarda sahne almaktadır.
 
Aziz James Cavalier Yaratıcılık Merkezi
 
16. yüzyıldan kalma tarihî bir kalenin gövdesi içerisinde kurulmuş olan Aziz James Cavalier Yaratıcılık Merkezi, içerisinde bulunduğu yapının aksine son derece modern bir iç dekorasyona sahiptir.
Opera, bale, tiyatro gösterilerine ve konserlere ev sahipliği yapan merkez, başkentte yer alan önemli bir kültürel duraktır.
 
Adres: Castille Meydanı, Valetta 
Telefon: (+356) 21 22 32 00
Web: www.sjcav.org
 
Tiyatro ve sahne sanatları
 
Valetta, oldukça renkli ve dinamik bir tiyatro atmosferine sahiptir.
Başkent olması dolayısıyla oldukça aktif bir etkinlik takvimine sahip olan şehrin tiyatrolarında; klasik eserlerin yanı sıra, modern ve yerel eserleri izleme şansına da sahip olabilirsiniz.
 
Manoel Tiyatrosu
 
Avrupa'nın en eski üçüncü tiyatro binası olan Manoel Tiyatrosu, 1732 yılında inşa edilmiştir.
Barok mimarinin göz alıcı örneklerinden biri olan tarihî yapı, başkentin önemli sembollerinden biridir.
Prestijli kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan tiyatro, başlı başına görülmeye değer bir turistik gezi durağıdır.
 
Adres: Eski Tiyatro Sokağı, Valetta 
Telefon: (+356) 21 22 26 18
Web: www.teatrumanoel.com.mt
 
Gece hayatı
 
Valetta otantik, renkli ve nispeten sakin bir gece hayatı atmosferine sahiptir.
Şehirde birçok canlı müzik barı, chill out lounge, şarap barı, gece kulübü ve caz kulübü bulunmaktadır.
Valetta'da gece hayatının kalbi; Strait, South ve Eski Tiyatro Sokakları ile Aziz Lucia, Waterfront, Paceville, Sliema, Aziz Julian ve Aziz James bölgelerinde atmaktadır.
Trabuxu, Maestro e Fresco, V5, Q Bar, Dragonara Point ve Oracle Casino; şehrin en popüler ve prestijli eğlence mekânları arasında yer almaktadır.
 
Festivaller
 
Valetta'da her yıl, renkli ve eğlenceli birçok festival düzenlenmektedir. Bu renkli festivallere katılarak Valetta'nın tadını daha da fazla çıkarabilirsiniz.
 
Malta Caz Festivali
 
Her yıl temmuz ayı içerisinde bir hafta boyunca başkentteki Büyük Liman'da kutlanan Malta Caz Festivali, yerel ve dünyaca ünlü caz müzisyenlerinin konserlerinin gerçekleştirildiği ülkenin en prestijli müzik etkinliklerinden biridir.
 
Malta Festivali
 
Her sene temmuz ayı içerisinde kutlanan Malta Festivali, sanatın çeşitli dallarına ait prestijli gösterilerin sergilendiği önemli bir kültürel etkinliktir.
Sanat odaklı bir festival olan bu etkinlik süresince şehrin sokaklarında tam bir parti havası esmektedir.
 
Spor
 
Ilıman iklimi sayesinde dört mevsim açık hava aktiviteler yapmaya olanak tanıyan Valetta genelinde golf, tenis, yüzme, yelken, rüzgâr sörfü, scuba dalışı, koşu, bisiklet, su kayağı, rugby, hokey, beyzbol ve basketbol; en popüler spor dalları arasında yer almaktadır.
Şehir merkezinin 4 km güneyinde yer alan The Marsa Spor Kulübü, ülkenin en büyük spor kompleksidir.
Merkez içerisinde büyük bir golf sahası, tenis kortu, yüzme havuzu, kriket ve basketbol sahaları yer almaktadır.
Futbol, Malta'nın ulusal sporu olarak kabul edilmektedir.
Valetta Futbol Kulübü, ülkenin futbol alanında önde gelen takımlarından biridir ve merkezi, başkent içerisinde bulunmaktadır.
Rugby alanında ise ülkeyi Valetta Lions RFC temsil etmektedir.
At binme, şehirde en popüler spor dallarından biridir. Ekim -  mayıs ayları süresince her pazar günü, şehirde at yarışı müsabakaları düzenlenmektedir.
 
Golf oynamaktan hoşlananlar şehrin en prestijli spor merkezleri arasında yer alan Royal Malta Golf Club, Corradino Sports Pavillion ve Cottonera Sports Complex'e uğrayabilirler.
Tenis oynamak için ise Kordin Tennis Club, Union Club ve Vittoriosa Lawn Tennis Club; ziyaret edebileceğiniz lüks adresler arasında yer almaktadır.
Akdeniz'in mavi sularına açılmak ve keyifli bir yelken serüveni yaşamak için Adira Sailing Centre ve Royal Malta Yacht Club'ın turistlere özel olarak hazırladığı turlara ve yelkencilik atölyelerine katılabilirsiniz.
 
Ekim ayında düzenlenen Rolex Middle Sea Yelkencilik Yarışı, her yıl renkli ve heyecanlı manzaralara sahne olmaktadır.
Valetta, yıl içerisinde birçok spor etkinliğine ev sahipliği yapmaktadır. Açık havada gerçekleştirilen spor etkinliklerinin büyük bir bölümü şubat, nisan ve ekim aylarında düzenlenmektedir.
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

Etiketler » Valetta Grup Uçak Bileti Al   » Valetta Grup Uçak Rezervasyonu   » Valetta Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Valetta Grup Uçak Bileti Al