İstanbul Varşova Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Varşova Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
​Vistül Nehri’nin kıyısında kurulmuş; efsaneleri, bol renkli yapıları ve arnavut kaldırımı yollarıyla Varşova mutlaka ziyaret edilmesi gereken hüzünlü bir şehir.
 
_
 
Tarihi 12. yüzyıla kadar dayanan Varşova, ilginç şehir efsaneleriyle de ziyaretçilerinin akıllarında yer ediyor.
 
Varşova’nın en bilinen efsanesine göre; Baltık denizinde denizkızı olarak yaşayan iki kız kardeş, sudaki yaşamlarından sıkılırlar ve kıyıya çıkmak isterler. Kardeşlerden biri Danimarka boğazından geçerek bugünkü adıyla Kopenhag limanına doğru yönelir. Diğer kardeş Syrena ise Baltık kıyısının ünlü şehirlerinden Gdansk’a kadar yüzer ve oradan da Vistül Nehrine geçer. Varşova’nın kurulu olduğu yere kadar yüzen denizkızı, dinlenmek için karaya çıktığında burayı çok sever ve yaşamını burada devam ettirmeye karar verir.
 
Fakat burada yaşayan balıkçılar, denizkızı balık ağlarını serbest bıraktığı için ona çok kızarlar ve denizkızını cezalandırmaya karar verirler. Denizkızını kıyıda aramaya başlarlar ancak bulamazlar. Bir müddet aradıktan sonra uzaklardan denizkızının güzel sesini duyarlar ve sesinden çok etkilenirler. O günden sonra denizkızı, muhteşem sesiyle orada yaşayan halkın neşesi hâline gelir.
 
Günün birinde şehre gelen zengin bir tüccar, sesi ile ünlü olan denizkızı Syrena’yı görür. Onu yakalayıp panayırda sergilemeyi düşünür. Syrena’yı bir ağ ile yakalar ve onu bir barakaya kapatır. Syrena’nın ağlayan sesi ile söylediği şarkıları duyan genç bir balıkçı onu kurtarır. O günden sonra Syrena artık orada yaşayamayacağını anlar ve orayı terk etmeye karar verir. Ancak onu çok seven halkı da unutmaz. Şehirden ayrılmadan önce, yardıma ihtiyaç duydukları anda onları korumak için geri geleceğine dair söz verir.
 
O günden beri Syrena, Varşova’nın koruyucusu olarak bilinir ve bunu temsilen Vistül Irmağı kıyısında elinde kılıç ve kalkanı ile duran denizkızı heykeli bulunur.
 
Şehre vardığınızda dikkatinizi ilk çeken Varşova’nın hâlâ eski sosyalist rejimin karakterini taşıyan geniş caddeleri ve tek tip köhne binaları olacaktır. II. Dünya Savaşı esnasında ciddi kayıplar veren Varşova, bu tahribatın altından kalkabilmek için çok ciddi bir yenilenme dönemi geçirmiştir.
 
UNESCO’nun korumasında olan tarihi bölge Stare Miasto’da binaların duvarlarındaki kurşun izleri, sıfırdan başlayıp yeniden doğan bu ulusu unutturmamacasına durmaktadır.
 
 
Nereler Gezilir?
​Varşova oldukça yoğun trafiğiyle bilindiği için otobüs, metro ve tramway kullanmanızda fayda var. Şehirde en yeni toplu taşıma aracı olan metro hatlarının bazı noktaları ise hâlâ yapım aşamasında ve sadece kuzey-güney hattı olarak merkezle dış mahalleleri bağlamakta.
 
Ülkenin en büyük üniversitesine ve araştırma merkezine sahip olan Varşova sokaklarında oldukça fazla genç insana rastlamak mümkün.
 
Çok sayıda tarihi binayı barındıran, kültürel aktiviteleri, konser salonları ve tiyatro sahneleriyle monoton bir şehirden modern bir metropol olma yolunda hızla ilerleyen Varşova ‘da her adımda farklı bir güzelliğin tadına varacaksınız.
 
Şehir merkezi
 
Eski Şehir (Stare Miasto)
 
Tarihi 13. yüzyıla kadar dayanan Varşova’nın en eski ve en cazibeli kısmı, kuşkusuz Stare Miasto’dur. II. Dünya Savaşı’ndan sonra moloz yığınına dönüşen bu meydan, günümüzde UNESCO tarafından korumaya alınmıştır.
 
_
 
Rönesans, barok ve gotik unsurların yer aldığı kiliselerin de bulunduğu meydanda tarih soluduğunuz dar sokaklarda romantik yürüyüşler yapabilirsiniz. Meydanda ayrıca eserlerini sergileyip satan sanatçılara, faytonla gezintiye çıkan turistlere rastlayabilirsiniz. Günün yorgunluğunu atmak içinse kafe ve publarda kısa molalar verebilirsiniz.
 
Buralara kadar gelmişken sevdiklerinize Polonya hatırası almak istiyorsanız, çok sayıda küçük ama sevimli hediyelik eşya satan dükkân bulabilirsiniz.
 
Çok sayıda alternatifin yer aldığı bu unutulmaz atmosferi yaşamak istiyorsanız Varşova’yı ve mutlaka Stare Miasto’u ziyaret etmelisiniz.
 
Kale Meydanı (Plac Zamkowy)
 
Şirin mimarisi, kaldırımların üzerindeki cıvıltılı kafeleri, müzisyenleri, balon ve hediyelik eşya satıcıları ile yirmi dört saat yaşayan bir meydan. Cıvıltısının yanı sıra meydanda gezerken her an Varşova’lı minik öğrencilerin okul partilerine de tanık olabilirsiniz.
 
_
 
Meydanda bulunan Turist Bilgilendirme masalarından Varşova haritası ve rehber kitaplar satın alabilirsiniz.
 
Gençlerin favori buluşma mekânı olan meydana senenin sonunda yolunuz düşerse yeni yıl partilerinin de burada yapıldığını hatırlatmakta fayda var.
 
Varşova’nın Yükselişi Anıtı (Pomnik Powstania Warszawskiego)
 
Polonyalı halkın Nazilere karşı direnişi hatırasına dikilmiş bu etkileyici anıt, 1989 yılında açılmıştır.
 
İsyancılara karşı mücadele ederken Stare Miasto’da girişte yer alan kanalizasyon sistemine düşen halkı sembolize etmektedir.
 
Yeni yetme bir genci, ruhani güçleri olan bir papazı, bebekli bir kadını temsilen figürlerin resmedilmesi oldukça dramatik izler bırakmaktadır.
 
St. Anne Kilisesi
 
1454 yılında Anna Mazowiecka tarafından kurulmuştur. Geçirdiği yangın, yağmalama gibi talihsizliklerden dolayı tarihin en şansız kiliselerinden biri olma özelliği taşımaktadır.
II.Dünya Savaşı sırasında bombalanan kilisenin ibadet odaları yanmıştır. Varşova’nın Yükselişi sırasında atılan diğer bir bomba ile kilise oldukça zarar görmüştür. Kilisenin yeniden yapılanması 1945 yılında başlasa da o yıllarda meydana gelen bir fırtınada binanın dış cephesi yıkılmıştır. Diğer bir felaket ise 1948 yılında açılan yeraltı tünelinin kiliseye zarar vermesiyle gerçekleşmiştir.
 
Savaş yılları sonrasında orijinal gotik unsurlara bağlı kalınarak restore edilen bu kilise için Varşova’nın kültür mirası demek yanlış olmaz. Akademik kilise özelliği de taşıyan St. Anne Kilisesi, bağımsızlık ve demokrasi hareketlerinde askeri birlikler için önemli bir rol oynamıştır.
 
Yaşadığı talihsizliklerin gizemli büyüsü kadar ziyarete gelen turistlerin muhteşem şehir manzarasına tanık olmaları da kiliseyi unutulmaz kılmaktadır.
 
Kutsal Haç Kilisesi (Bazylika sw. Krzyza)
 
_
 
Varşova Üniversitesi’ne çok yakın olması nedeniyle kilise, öğrencilerin ziyaretine ve çeşitli gösterilerine tanıklık etmektedir. Varşova’nın yeniden oluşumu sırasında isyancılarla Nazilerin şiddetli mücadelelerine sahne olduğundan kilise ağır hasarlar almıştır. Buna rağmen kilise mihrabındaki bazı orijinal Barok süslemeleri korunabilmiştir. Kilisenin sol tarafındaki ikinci sütununda Frédéric Chopin’e ait küllerin bulunduğu vazo yer almaktadır. Ünlü bestecinin vasiyeti üzerine külleri, Paris’te ölümünden sonra buraya getirilmiştir.
 
St. Martin Kilisesi
 
Çok değerli tablolar ve heykellerle donatılmış bu kilise de, Varşova’nın Yükselişi esnasında diğer kiliselerle aynı kaderi paylaşmıştır. Savaştan sonra restore edilse de tekrar eski ihtişamlı görüntüsünü kazanamamıştır.
 
St. Mary Magdalene Kilisesi
 
Bir Ortadoks kilisesi olan Mary Magdalene Kilisesi’nin yapımı 1869 yılında tamamlanmış ve Polonya’da yaşayan Rus vatandaşlar için hizmete girmiştir.
Kilise, genellikle kapalı olabiliyor bu yüzden ziyaret etmeden önce açık olduğu saatleri öğrenmenizde fayda var.
 
Lazienki Park
 
Özenle kesilmiş çimleri ve peyzajı ile park olmanın ötesinde, içinde Chopin anıtını ve su üzerinde büyüleyici güzellikteki Palas’ı barındırır.
 
Parkta dolaşırken küçük çocukların kuğu ve ördekleri beslediğini, üniversite öğrencilerinin ders çalıştığını veya sevgilisiyle yürüyüş yapan gençleri gördükçe yediden yetmişe her yaş grubundan insanların neden burada vakit geçirdiğine şaşırmamak gerekiyor.
 
_
 
Parkın merkezinde neoklasik tarzda yapılmış su üzerindeki Palas’ın önceki zamanlarda kralın residansı olduğu biliniyor.
 
Parkın iki girişi bulunuyor; biri Chopin anıtının karşısındaki Aleje Ujazdowskie tarafında ve diğeri Belvedere Palas’ın hemen yanından. Parkı gezmek için kısıtlı zamanınız varsa sadece amfitiyatroyu ve su üzerindeki Palas’ı görebilmeniz için parka Agrykola ve Mysliwiecka caddelerinin köşesinden girmenizi tavsiye ederiz.
 
Bilim ve Kültür Sarayı (Palac Kultury i Nauki)
 
Varşova’ya ayak bastığınız andan itibaren 234,5 metre uzunluğunda, kentin bir çok noktasından görülebilen ve mimarisine hayran bırakan, Stalin’in savaş sonrasında dostluk adına armağan ettiği müthiş yapı.
 
_
 
Turistlerin en çok ilgisini çeken kısmı 30. kattaki seyir terasıdır. Ziyaretçilerine eşsiz bir Varşova manzarası vaad eden şaheser, şehir merkezinde mutlaka görülmesi gereken yapılardan biridir.
 
Belvedere Sarayı
 
Belvedere Palas, uzun yıllar Polonya’nın sembolü olarak bilinmiştir.
 
Lazienki Park’ın güney kapısının hemen yanında yer almaktadır. Etrafını çevreleyen demir maskeli askerler sayesinde zaten bulmakta çok zorlanmayacağınızı düşünüyoruz. Bunun nedeni, sarayın Polonya başbakanı ve ailesinin yaşaması için inşa edilmiş olmasıdır.
 
Polonya eski başbakanı Lech Walesa’nın, Krakowskie Przedmiescie’da yaşamaya başlamasıyla tek işlevi yurt dışından resmi ziyarette bulunan devlet adamlarının temsili olarak buraya ziyaret etmesidir.
 
Denizkızı Heykeli (Syrenka)
 
II. Dünya Savaşı sırasında Alman askerleri birçok anıtı ve tarihi eseri yıksa da denizkızını sembolize eden bu anıta dokunmamışlardır. Evet, denizkızı elindeki kılıcı ve kalkanıyla Varşova topraklarını korumaktadır.
 
_
 
Heykeltraş Konstanty Hegel tarafından 1855 yılında tamamlanan bu heykel, üç metre uzunluğundadır. Önceleri şehrin farklı yerlerinde bulundurulan denizkızı heykeli, 2000 senesinden beri Stare Miasto meydanındaki kalıcı adresindendir.
 
Hava karardıktan sonra heykelin altındaki fıskiyelerden çıkan suyla heykelden yansıtılan rengârenk ışıkların ahengi, turistleri kendine hayran bırakır.
 
Büyük Tiyatro
 
Neoklasik tarzda yapılmış, devlet opera ve balesi ile devlet tiyatrolarını içinde barındıran oldukça büyük, onu görme şansı bulan herkeste hayranlık uyandıran bir yapı.
 
Savaş yıllarında zarar gören birçok yapı gibi Büyük Tiyatro da üç defa yangına maruz kalmış ve tamamı zarar görmüştür. Savaş sonrasında sosyal yardımlaşma fonlarının yardımı sayesinde yeniden restore edilmiştir.
 
_
 
1900 kişilik oturma kapasitesiyle Avrupa’nın en büyük salonlarından biri olan Büyük Tiyatro’nun göz kamaştıran iç mimarisini ve moziklerle süslü kolonlarını sadece fuaye ve oyunlarda görebiliyorsunuz. Sadece bu binayı görmek için bile Varşova’ya gelen birçok sanatsever varken siz de bir performans izlemeden dönmeyin.
 
Gişe açılış saatleri:
Pazartesi – Cuma: 9.00 -19:00
Cumartesi – Pazar: 10.00 – 19:00
 
Vistül Nehri
 
Varşova’da geçirdiğiniz yoğun günlerden sonra şöyle biraz kendimi dinleyeyim diye şehirden uzaklaşmak isterseniz şehre sadece 40 km uzaklıktaki bu nehri görmeden dönmemelisiniz.
 
Ağaçların arasında yürüyüş yaparak, banklarda oturup bir şeyler okuyarak güzel ve sakin bir gün geçirmenin kaçınılmaz olduğu nehirde balık tüccarlarına da rastayabilirsiniz.
 
_
 
Yaz aylarında adrenalini yüksek gençlerin bungee jumping yapmak için tercih ettiği nehrin etrafında gizli kalmış gölleri keşfe çıkabilirsiniz.
 
Kış aylarında ise buz tutan nehir ve karla kaplı doğa manzarası, mevsim gözetmeden Vistül Nehrini görmeniz için yeterli sebepler arasında.
 
Yahudi Mahallesi
 
II. Dünya Savaşı sırasında Naziler tarafından işgal edilen Varşova’nın trajik bir tarihe sahip olduğunu ispat eden diğer bir yer de Yahudi Mahallesidir. O yıllarda işgalciler Yahudi ırkından olan Polonyalı vatandaşları şehrin dışında kendilerine gösterilen bir alana çıkmaya zorlamışlar ve “getto”lar (azınlık mahallesi) oluşturmuşlardır.
 
Roman Polanski'nin şaheser değeri taşıyan “The Pianist” filminden hatırlayacağınız bu mahallede getto kahramanlarını sembolize eden pek çok anıta da rastlayabilirsiniz.
 
Müzeler
 
Milli Müze (Narodowe - National Museum)
 
1862’de Polonya Kralı’nın isteğiyle kurulan müze, daha sonra Milli Müze olarak isimlendirilmiştir.
 
Günümüzde 780.000 parçanın sunulduğu bir galeri, dönemsel sergiler, özel koleksiyonların yer aldığı okuma ve izleme odalarından oluşan müze aynı zamanda eski harita ve gravürleri içermektedir. Milli Müze’de ayrıca Asya sanatının önemli koleksiyonları, Çin porselenlerine ait geniş bir koleksiyon, Hindu ve islami el yazmaları da oldukça fazla ilgi çekmektedir.
 
Pazartesi günleri kapalı olan müze Salı, Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 10:00-16:00 arasında, Perşembe günü 10:00-18:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: 00-495 Warsaw, Al. Jerozolimskie 3
Telefon: +48 (22) 621 10 31
 
Zacheta Ulusal Sanat Galerisi
 
Varşova’nın merkezinde en eski galeridir. Sanatçıları ve sanatseverleri özendirecek güzellikte sergi odaları, koleksiyonları, kütüphanesi bulunmaktadır.
 
Ayrıca galeride organize edilen sempozyum, tartışma-müzakere aktiviteleri, atölye çalışmaları, kuruluş toplantıları ve müzayedeler eğitim departmanının koordinasyonuyla gerçekleşmektedir.
 
Perşembe günleri girişin ücretsiz olduğu müze, Salı - Pazar günleri arasında saat 12:00 ile 20:00 arasında ziyaret edilebilir.
 
Adres: Malachowskiego 3, 00-916 Varşova
Telefon: +48 (22) 827 58 54
 
Marie Curie Müzesi
 
Radyumu ve Curie’nin ülkesinin ismini verdiği Polonyum’u bulan ünlü bilim kadını Marie Curie Müzesi Varşova’da.
Müzede Marie Curie biografisinin yer aldığı küçük kitapçıklar ve geniş bir koleksiyon görebilirsiniz. Ayrıca hediyelik eşya dükkânında bu çok özel bilim insanın pul, zarf, madalyaları da satılmaktadır.
 
_
 
Müzede İngilizce bilen rehber bulmanız da mümkün.
 
Müze, Pazartesi günleri dışında her gün açık.
 
Salı-Cumartesi: 10:00 – 16:00
Pazar: 10:00 – 14:00
Perşembe günleri ise müze girişi ücretsiz.
 
Karikatür Müzesi
 
Polonyalı karikatüristlere ait 15.000 parça orijinal karikatürün bulunduğu müzede mizah kitapları ve dergiler de sergilenmektedir.
 
Adres: ul Kozia 11, Stare Miasto
Telefon: +48 (22) 827 8895
 
Chopin Müzesi
 
Ünlü müzisyenin hayatına dair ilginç parçaların yer aldığı müzede, kuşkusuz en önemli parça Chopin’in son kullandığı piyanodur.
 
İngilizce bilen rehberler için önceden rezervasyon yapmanız gerekmektedir.
 
Adres: ul Okólnik 1, Şehir merkezi
Telefon: +48 (22) 827 5473
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​Opera, bale ve tiyatro
 
The Grand Theatre (pl. Teatralny 1, Varşova)
Resmi web sitesi: www.teatrwielki.pl
 
Kukla gösterileri
 
The Aleksander Zelwerowicz Theatre Academy (ul. Miodowa 22/24, Varşova)
Resmi web sitesi: www.at.edu.pl
 
Klasik müzik
 
The Orchestra of the National Philharmonic (ul. Jasna 5, 00-950 Varşova)
Resmi web sitesi: www.filharmonia.pl
 
"Sinfonia Varsovia" (Palac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1, 00-901 Varşova)
Resmi web sitesi: www.sinfoniavarsovia.org
 
Gece hayatı
 
Birkaç sene öncesine kadar sınırlı bir gece hayatı olan Varşova, son yıllarda bu konuda atağa geçmiştir. Gece kulübü ve diskoların yanı sıra krema tabaka diye tabir edilen cemiyet hayatının önemli isimleri seçkin lokallerde toplanmaktadırlar.
 
Her yaştan ve her zevkten insanların eğlenmesi için kolaylıkla bir yerler bulabileceği Varşova’da sabahın ilk ışıklarına kadar dans edebilirsiniz.
 
Tygmont Jazz Club - Tygmont Club, 6/8 Mazowiecka St.
 
Varşova’da en iyi jaz müziği burada dinlenir. Jean giyerek de gidebileceğiniz popüler bir mekân olması tercih sebebi.
 
Enklawa - ul Mazowiecka 12, Stare Miasto
 
Kırmızı ve turuncu renkte konforlu peluş koltuklarıyla, aynalı tavanıyla cazibesine kapılıp sabaha kadar vakit geçirebileceğiniz bu mekân, dans etmeyi sevenler için de vazgeçilmez adreslerden biridir. Çarşamba akşamları 70’lerin ve 80’lerin müziklerini dinleyebileceğiniz özel geceler yapılmaktadır.
 
Café Bar Lemon - ul Sienkiewicza 6
 
Geceye geç başlayanlardansanız Café Lemon uğrak yeriniz olabilir. Geç saatlere kadar servis veren mutfağı; bir kulüp, kafe ya da bar ortamına ait tüm beklentilerinizi karşılayacaktır.
 
Spor
 
Balık avlama
 
Varşova sakinlerinin en popüler aktivitesi balık avlamadır. Yaz aylarında nehir kenarında her yaştan insanın elinde olta ile avlandığını görebilirsiniz. Kış aylarında ise göl kenarında buz balıkçılığı yaygındır.
 
Spor ve Turizm ofisinin dağıttığı broşürlerde mevsimine göre nerede en iyi balık avlayabileceğiniz ve balıkçılık lisansı hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Spor ve Turizm Ofisi telefon numarası: +48 (22) 694 4140
 
Binicilik
 
Ziyaretçiler için popüler olan diğer bir aktivite de biniciliktir. Varşova’nın dışında bulunan at çiftliklerinde saat bazında at kiralayabilir ya da ders alabilirsiniz. Pa-Ta-Taj bu çiftliklerin en tanınmış olanlarından biridir.
 
Pa-Ta-Taj telefon numarası: +48 (22) 758 5835
 
Bisiklet
 
Eğer sadece keyifli saatler geçirmek için bisiklet sürmek istiyorsanız tavsiyemiz şehrin dışındaki nehir kenarlarına gitmeniz. Rüzgârı arkanıza alın ve Vistül Nehrini bisikletinizle keşfedin!
 
Gitmeden önce tam donanımlı bisiklet kiralayacağınız bir yere ihtiyaç duyarsanız aşağıdaki e-posta adresinden bilgi alabilirsiniz.
Wygodny Rower: rentabike@wygodnyrower.pl
 
Festival
 
Salsa Festivali
 
Amerika’dan Fransa’ya, Küba’dan Almanya’ya kadar yani dünyanın dört bir tarafından salsanın en önemli isimlerinin katıldığı bu festival; sadece 4 senedir yapılıyor olmasına rağmen oldukça ses getirmektedir.
 
Her sene Kasım ayının ikinci haftasında yapılan festivalde gösterileri izleyebilmek için giriş bileti almanız gerekiyor. Topluluklar için de indirim alma imkânınız var.
 
Detaylı bilgi için festivalin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.salsafestival.pl
 
Early Music Festivali
 
1991 senesinden bu yana her sene Kale Meydanı’nda yapılan festivalin amacı, sadece özgün Polonya çalgıları kullanarak Orta Çağ dönemlerinden bugüne müziğin gücünü vurgulamaktır.
 
Festival tarihi: Kasım – Aralık
 
Detaylı bilgi: www.zamek-krolewski.com.pl
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

Etiketler » Varşova Grup Uçak Bileti Al   » Varşova Grup Uçak Rezervasyonu   » Varşova Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Varşova Grup Uçak Bileti Al