İstanbul Verona Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Verona Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
İtalya’nın kuzey doğusundaki Veneto bölgesinde yer alan Verona, Shakespeare’in Romeo ve Juliet eserinin geçtiği mekân olarak ünlenmiş turistik bir şehirdir.
UNESCO Dünya Mirası Listesi içerisine dâhil edilen Verona’nın bilinen tarihi, M.Ö. 550 yılına kadar uzanmaktadır.
Şehrin birçok bölgesi, tarihî yapılarla dolu olsa da; Roma döneminden kalan ve muazzam bir şekilde muhafaza edilmiş olan Arena Amfi Tiyatrosu; Verona isminin Shakespeare’den sonra dünyaya yayılmasını sağlayan, ikinci önemli mihenk taşıdır.
 
Dünyanın en büyük üçüncü amfi tiyatrosu olan 15,000 kişi kapasiteli Arena di Verona’da, uzun yıllardır her yaz dünyaca ünlü isimlerin katıldığı prestijli bir Opera Festivali düzenlenmektedir.
 
Verona; Rönesans bahçeleri, Barok mimari stildeki kilise ve sarayları ve nostaljik Arnavut kaldırımlı sokakları ile ziyaretçilerini adeta bir zaman yolculuğuna çıkarmaktadır.
İtalya’nın en büyüleyici doğa manzaralarını çevresinde barındıran şehir, aynı zamanda ülkenin en verimli üzüm bağlarına ve şarap üretim tesislerine komşu olmasıyla da turistik açıdan ayrı bir öneme sahiptir.
 
Verona aynı zamanda İtalyanların favori kaçış mekânı Garda Gölü’ne olan yakınlığı ile de, hem yerel hem de yabancı turistlerin uğrak noktası olmaktadır.
 
 
Nereler Gezilir?
​Verona’yı ziyaret etmek için en uygun zaman, nisan - haziran ayları arasında kalan ilkbahar ve eylül - ekim ayları süresince yaşanan sonbahar mevsimleridir.
Bu dönemlerde Garda Gölü gibi açık havada yer alan birçok turistik nokta hizmete girmekte ve bunaltıcı olmayan güneşli günlerde şehri keşfetmek, daha eğlenceli bir hâl almaktadır.
Verona seyahatlerinin daha keyifli geçmesi için birkaç küçük noktaya dikkat edilmelidir.
Turistik mekânları gezerken çantanıza sahip çıkmaya özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Küçük bir önlem alarak, yankesicilik gibi tadınızı kaçıracak olaylarından korunabilirsiniz. 
Yankesicilik ve kapkaç gibi suçlara maruz kalmamak için Bra Meydanı ve Mazzani Caddesi üzerinde gündüz dolaşırken ekstra dikkatli olmanız ve akşam saatlerinde de bu bölgelerde yalnız başınıza bulunmamanız önerilmektedir. 
San Zeno Maggiore Bazilikası
 
Verona’nın en göz alıcı dinî yapılarından biri olan San Zero Maggiore Bazilikası, 1920 - 1930 yılları arasında inşa edilmiştir.
Roma dönemi mimarisinin şehirdeki en dikkat çekici örneklerinden biri olan bazilikanın, önündeki geniş meydanı etkisi altına alan fresklerle süslü bir dış cephesi ve ziyaretçilerini büyüleyen zengin bir iç dekorasyonu bulunmaktadır.
San Zeno Maggiore Bazilikası, ana binanın yanı sıra Dante’nin İlahi Komedya eserinde de yer alan bir çan kulesine sahiptir.
Ayrıca bazilikanın mahzen bölümünde, Verona tarihindeki ilk piskopos olarak bilinen Aziz Zeno’nun mezarı bulunmaktadır.
Bazilikayı pazartesi - cumartesi günleri 09.00 - 18.00, pazar günleri ise 13.00 - 17.00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkündür.
Adres: San Zeno Meydanı, Vicolo Abbazia Caddesi, No: 1, Verona
Telefon: (+39) 045 592 813
Web: www.chieseverona.it
 
Casa Giulietta
 
Kelime olarak Juliet’in Evi anlamına gelen Casa Giulietta, Shakespeare’in Romeo ve Juliet eserindeki ünlü balkon sahnesinin yaşandığına inanılan turistik bir gezi durağıdır.
Esere ilham kaynağı olan Capulet ailesinin o dönemde Verona’da yaşadığı kanıtlanmış olsa da, konakladıkları evin bu olmadığı bilinmektedir.
Büyük bir avluya sahip tarihî bir yapı olan Juliet’in Evi’ne; 1935 yılında balkon bölümü eklenerek, ziyaretçileri buraya çekmek amacıyla hikâyenin bir zamanlar burada yaşanmış olduğu söylentisi yayılmıştır.
 
Avluda Juliet’in büyük boy bir heykeli ve duvarlarda ziyaretçilerin Juliet’e yazdıkları romantik mesajlar ve renkli grafitiler yer almaktadır.
Ayrıca avludaki bir bölüm, âşıkların aşklarını bu mabede mühürlemelerini sağlayan bir kilit duvarı hâline dönüştürülmüştür.
Ziyaretçiler buradan renkli asma kilitler alıp dilek tutarak duvar üzerindeki demirlere kendi kilitlerini asabilmektedir.
Juliet’in Evi; bilhassa romantiklerin ve Shakespeare tutkunlarının ziyaret etmekten ve ünlü balkon sahnesini canlandırarak fotoğraf çektirmekten hoşlandıkları, popüler bir aşk mabedi konumundadır.
Ücretli olarak gezilebilen evin içerisinde, İtalya’nın tarihî saraylarından kurtarılan birçok resim ve heykel sergilenmektedir.
Juliet’in Evi, salı - pazar 08.30 - 19.30, pazartesi günleri ise 13.30 - 19.30 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
Adres: Cappello Caddesi, No: 23, Verona
Telefon: (+39) 045 803 4303
 
Castelvecchio Kalesi
 
İsmi İtalyanca “eski kale” manasına gelen Castelvecchio, 1354 - 1356 yılları arasında inşa edilmiştir.
Scaliger Hanedanlığı’na mensup soyluların konaklaması için tasarlanan kale, 1925 yılında askeri bir üsse dönüştürülmüştür.
1959 - 1973 yılları arasında büyük bir yenileme sürecinden geçen tarihî yapının mimari stili üzerine, ünlü İtalyan mimar Carlo Scarpa’nın da imzası eklenmiştir.
Gotik mimarinin bölgedeki en göz alıcı örneklerinden biri olan kale, kırmızı tuğlalardan inşa edilmiştir ve göğe yükselen kuleleri ve etrafını bezeyen kemerli köprüleri ile dikkat çekici bir görünüme sahiptir.
Günümüzde Castelvecchio Müzesi olarak kullanılan mekânda; Pisanello, Veronese ve Tintoretto gibi ünlü ressamların eserlerinin yanı sıra Orta Çağ döneminden kalma duvar süslemeleri, mücevherler, silah ve heykeller sergilenmektedir.
Castelvecchio Müzesi’ni salı - pazar günleri 08.30 - 19.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
Adres: Castelvecchio Sokağı, No: 2, Verona
Telefon: (+39) 045 806 2611
Web: https://serviziinternet.comune.verona.it/Castelvecchio/cvsito/english/index1.htm
 
Aziz Anastasia Kilisesi
 
13. yüzyılda gotik stilde inşa edilmiş olan Aziz Anastasia Kilisesi’nin, 15. yüzyıla değin şehrin en büyük dinî yapısı olarak kabul edildiği bilinmektedir.
Veronalı ressamların en kıymetli sanat eserlerine ev sahipliği yapmasıyla ünlü olan kilisenin dış yüzeyi, dikkat çekici güzellikte duvar oymaları ile kaplıdır.
Kilise binasının bünyesinde yer alan Pisanelli Şapeli’nin duvarlarını süsleyen fresklerden biri ise, özellikle popülerdir.
“Pisanelli’nin anı defteri” freski olarak geçen bu eserde; Aziz John’un prensesi ejderhanın elinden nasıl kurtardığı resmedilmektedir.
Aziz Anastasia Kilisesi pazartesi - cumartesi 09.00 - 18.00 pazar günleri ise 13.00 - 18.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık bulunmaktadır.
Adres: Aziz Anastasia Meydanı, Verona
Telefon: (+39) 045 592 813
 
Arena di Verona
 
Arena di Verona, Kuzey İtalya’da bulunan Roma dönemine ait en büyük amfi tiyatro olma özelliğine sahiptir.
M.S. 1. yüzyılda inşa edilmiş olan Arena di Verona, yıllarca gladyatör dövüşlerine ve halka açık idam törenlerine ev sahipliği yapmıştır.
Günümüzde Verona’nın önde gelen konser ve etkinlik merkezlerinden biri olan alanda, her yıl bahar ve yaz aylarında prestijli konserler ve opera gösterileri düzenlenmektedir.
Arena di Verona; salı - pazar 08.30 - 19.30, pazartesi günleri ise 13.30 - 19.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.
Adres: Bra Meydanı, Verona
Telefon: (+39) 045 800 5151
Web: www.arena.it
 
Arena di Verona Arkeoloji Müzesi
 
Arena di Verona Amfi Tiyatrosu’nun bünyesinde yer alan Arkeoloji Müzesi, şehrin en popüler kültür merkezlerinden biridir.
Tiyatro alanının bir köşesindeki Orta Çağ’dan kalma Cizvit Manastırı’nın içerisinde kurulu Arkeoloji Müzesi, Yunan kültürüne özgü heykel, vazo, seramik ve cam objelere ev sahipliği yapmaktadır.
Arkeoloji Müzesi’ni haftanın her günü 09.00 - 18.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
Adres: Regaste Redentore Caddesi, No: 2, Verona 
Telefon: (+39) 045 800 0360
 
Erbe Meydanı
 
Verona’nın tam merkezinde bulunan Erbe Meydanı, Roma İmparatorluğu döneminde Roma Mahkemesi’ne ev sahipliği yapmaktaymış.
Günümüzde şehrin eğlence ve alışveriş dünyalarının kalbinin attığı önemli bir buluşma durağı olan meydanın üzerinde, popüler mekânların yanı sıra büyüleyici güzellikte birçok tarihî heykel de yer almaktadır.
Erbe Meydanı’nda mutlaka görülmesi gereken noktalar arasında; Britney Verona Çeşmesi, Aziz Mark’ın Aslanı Heykeli, Tarihî Belediye Binası, Lamberti Kulesi, Baroque Palazzo Maffei Sarayı, Gardello Kulesi ve bir de açık hava pazarı bulunmaktadır.
Lamberti Kulesi’nin dik merdivenlerini tırmanmayı göze alanlar, şehrin panoramik manzarasını izleme şansına sahip olabilirler.
Barok stilinde inşa edilen Maffei Sarayı (Palazzo Maffei)’nı ziyaret ederek ise Yunan Tanrılarına ait görkemli heykelleri izleme fırsatını yakalayabilirsiniz.
Meydan üzerinde yer alan açık hava pazarı; meyve sebzeden, vintage kıyafet ve Venedik maskelerine değin uzanan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.
Erbe; ayrıca birçok kafe, restoran, gece kulübü ve bara da ev sahipliği yapmaktadır.
 
Giusti Sarayı Bahçeleri
 
Neo klasik stildeki Giusti Sarayı, etrafını saran görkemli bahçeler ile birlikte 16. yüzyılda soylu Giusti alesinin rezidansı olarak tasarlanmıştır.
İnşa edildiği dönemden itibaren sarayın bahçelerinin güzelliği öyle bir popülerlik kazanmıştır ki, aile soyadını Giusti del Giardino’ya (Giusti Bahçeleri) çevirtmiştir.
Giusti Sarayı Bahçeleri olarak adlandırılan sarayın arka bölümündeki labirentli yeşil alan, günümüzde İtalya’nın ulusal anıtlarından biri olarak kabul edilmektedir.
Avrupa’daki ilk labirent tasarımlı bahçelerden biri olma özelliğine sahip, İtalyan bahçeciliğinin gururu bu yeşil alan; ismini aldığı sarayı gölgede bırakan bir güzelliğe ve üne sahiptir.
1580 yılında oluşturulmaya başlanan Giusti Bahçeleri, Rönesans bahçesi tasarımında rengârenk çiçekler ve yemyeşil çim ve bitkilerle bezeli teraslardan, dinlence alanlarından, çeşme, heykel ve yapay göllerle süslü büyüleyici güzellikteki farklı bölümlerden oluşmaktadır.
Yüzyıllar boyunca sürekli yenileme çalışmalarından geçirilmiş olan bahçeleri, haftanın her günü 09.00 - 20.00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkündür.
Adres: Giusti Bahçeleri Caddesi, No: 2, Verona
Telefon: (+39) 045 803 4029
 
Pompei Sarayı ve Verona Doğal Tarih Müzesi
 
Pompei Sarayı 1530 - 1550 yılları arasında ünlü İtalyan mimar Michele Sanmicheli tarafından klasik stilde inşa edilmiştir.
Mimari açıdan büyüleyici bir güzelliğe sahip olan yapının Vittoria Limanı kıyısındaki konumu, manzarası itibariyle bu turistik noktayı daha da etkileyici kılmaktadır.
Sarayın girişinde taştan oyma altı görkemli pencere ve bu altı pencerenin ortasından piano noble adı verilen üst kata erişimi sağlayan korkuluklu bir merdiven bulunmaktadır.
Sarayın üst katında ise altın serpiştirilmiş kemerleri ile dikkatleri üzerine çeken ve kemerlerin üzerinde şehit olmuş azizlerin kafalarının heykelleri bulunan yedi etkileyici pencere yer almaktadır.
Pompei Sarayı ayrıca, 1962 yılından itibaren Verona Doğal Tarih Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır.
Müzede botanik, zooloji, tarih öncesi ve jeoloji olmak üzere dört ayrı bölüm bulunmaktadır.
Müze, bilimsel ve tarihi açıdan önemli obje ve eserleri içeren kapsamlı sergi alanlarına sahiptir.
Verona’nın geçmişini her yönüyle daha yakından araştırmak isteyenlerin ziyaret etmekten keyif alacağı bu kültür merkezi, hafta içi her gün 09.00 - 17.00 saatleri arasında ziyaretçilere açıktır.
Adres: Lungadige Porta Vittoria Yolu, No: 9, Verona
Telefon: (+39) 045 807 9400
 
Şehrin dışında kalan yerler
 
Verona’nın hemen dışında, farklı seyahat anıları edinmenizi sağlayacak birçok gezi rotası bulunmaktadır.
 
Garda Gölü
 
Verona şehir merkezinin 30 km batısındaki Garda Gölü, yerel halk tarafından tüm İtalyan gölleri içerisinde benzersiz bir mücevher olarak tanımlanan favori bir kaçış rotasıdır.
Gölün etrafı birçok sevimli köy ve küçük kent ile doludur. Etnik İtalyan kültürünün yakından gözlemlenebileceği bu mekânlarda, doğanın kalbinde birkaç gün geçirmek, su sporları ile ilgilenmek ve yerel halkı daha yakından tanımak mümkündür.
Garda Gölü, su sporları ile ilgilenenlerin buluşma noktasıdır. Göl üzerinde bilhassa rüzgâr sörfü ve scuba dalışı yapılmaktadır.
Ayrıca göl kenarında muhteşem bir manzara eşliğinde doğa yürüyüşü yapmak veya balık tutmak da, diğer favori açık hava aktivitelerinin başında gelmektedir.
Göl kıyısındaki Malcesine kasabasında bulunan teleferik ile Tratto Spine noktasına yani gölün 1760 metre üstüne çıkabilir ve büyüleyici manzarayı seyredebilirsiniz.
Garda Gölü’ne Verona şehir merkezinden APTV firmasının işlettiği 62 veya 64 numaralı halk otobüslerine binerek 2 saatlik bir yolculuk sonunda ulaşabilirsiniz.
Adres: Verona’nın 30 km batısı
Telefon: (+39) 030 914 2420
Web: www.gardalake.it
 
Valpolicella
 
Verona şehir merkezinin 20 km kuzeyinde bulunan Valpolicella, üzüm bağları ile ünlüdür.
Valpolicella’ya araç kiralayarak veya şarap turları düzenleyen şirketlerin gezilerine katılarak onların servisleri aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Bölgede üretilen Valpolicella, Amarone ve Recioto şarapları; lezzetleri ile dünya çapında oldukça ünlüdür. Bölgeyi ziyaretiniz esnasında mutlaka gezi planınıza birkaç şarap üretim tesisini eklemeniz önerilmektedir.
Valpolicella bölgesi, Roma dönemine ait sevimli küçük kiliseler ve Palladian stilinde inşa edilmiş etkileyici malikâne ve villalarla doludur.
Ayrıca kasabanın içerisinde ziyaret edilmeye değer birçok park ve tarihî yapı da bulunmaktadır.
Valpolicella bölgesi, ayrıca ünlü bir yerel mutfağa sahiptir. Bu mutfağın en önemli spesiyali ise haşlama ettir.
Verona dağlarında üretilen yerel peynir Monte Veronese, özel bir salam çeşidi olan soppressa ve bölgenin en ünlü şaraplarından biri olan Amarone eşliğinde pişirilen risotto all'Amarone de mutlaka tadılması önerilen lezzetler arasında yer almaktadır.
Adres: Verona’nın 20 km kuzeyi
Telefon: (+39) 045 775 5001
Web: www.valpolicella.it
 
 
Ne Yenir?
​Verona, Kuzey İtalya mutfağının hâkimiyeti altındadır. Kuzey İtalya mutfağı; komşu ülkeler Fransa ve Avusturya’nın etkileri sonucu klasik İtalyan mutfağına göre daha fazla et krema, tereyağı ve pirinç içeren bir yapıya sahiptir.
Verona mutfağında en sık kullanılan malzemeler arasında; kırmızı et, deniz ürünleri, kümes hayvanları eti, süt ürünleri, sebzeler, pirinç ve makarna çeşitleri bulunmaktadır.
Veronalılar, kahvaltıda sadece kruvasan ve kahve tüketmeyi tercih ederken öğle ve akşam yemekleri için doyurucu ve yoğun yemekler seçer ve yemek üzerine mutlaka digestivi adı altında gruplanan hazmı kolaylaştırıcı hafif alkollü likörler içer.
 
Temel yemekler…
 
Verona’da eski bir gastronomi geleneği, at eti yemektir. Bu gelenek hâlen picula de caval ve pastisada de caval spesiyalleri ile lüks restoranlarda yaşatılmaktadır.
Karabuğday unundan yapılmış şerit hâlindeki eriştelerin adaçayı, peynir ve etle birlikte pişirilmesinden oluşan; Verona’ya özgü spesiyal yemeğe, pizzoccheri adı verilmektedir.
Ayrıca yöreye özgü kalın spagetti çeşidine bigoli, içi isteğe bağlı olarak et veya sebze çeşitleri ile doldurulan adaçayı ve peynir soslu mantıya ise casoncelli denilmektedir.
Polenta, mısır unundan elde edilen Kuzey İtalya yöresine özgü bir çeşit püredir ve genellikle biftek veya deniz ürünü spesiyallerinin yanında servis edilmektedir.
Frittura di pesce; karides, kalamar, midye, ahtapot ve balık çeşitlerinden oluşan deniz ürünlerinin, kızartılarak polenta eşliğinde servis edilmesine verilen isimdir.
Fesleğen ve domates soslu İtalyan köftesi de, şehirde sıklıkla tüketilen bir diğer spesiyaldir.
Bir çeşit yılan balığı olan anguilla, Kuzey İtalya mutfağında oldukça popülerdir.
Anguilla zeytinyağı, limon ve jöle eşliğinde meze olarak veya fırında veya kızgın yağda kızartılarak ana yemek olarak tüketilmektedir.
 
Tatlılar…
 
Verona’da popüler olan tatlı çeşitleri arasında diplomat pudingi keki, budino diplomatico bulunmaktadır.
Bu kek; şeker, yumurta, üzüm taneleri, portakal suyu ve üzüm suyu ile sütün karıştırılarak puding hâline getirilmesi ve ardından pudingin tıpkı bir kek gibi kesilerek servis edilmesinden oluşmaktadır.
Dolce di tagliatelle, tart hamuru üzerine şekerli ve badem aromalı sos ile birlikte spagetti parçalarının konularak fırınlanmasından oluşan bir tatlıdır.
Torta di grano saraceno ise ortası kızılcık marmeladı, üzeri ise pudra şekeri ile kaplı; karabuğday unu ile hazırlanmış bir kek çeşididir.
İçi kuru üzüm ve şekerli meyve kuruları ile dolu sünger keke ise, panettone denilmektedir. Bu kek bilhassa yılbaşı dönemlerinde tüketilmektedir.
Cornetto ise içi marmelat veya çikolata kreması ile doldurulmuş tatlı kruvasana denilmektedir.
 
Atıştırmalıklar…
 
İçerisine peynir, salam ve mayonez konulup ısıtılarak servis edilen sandviçlere panini adı verilmektedir. Paninilerin içerisine; tavuk ızgara, biftek, hindi jambon gibi çeşitli et ürünleri de eklenebilmektedir.
Kenarları çıtır, ortası bol peynirli ve domates soslu Neapolitan pizza; ülkenin en popüler atıştırmalık yiyeceklerinin başında gelmektedir.
Tramezzini sandviçi; kabukları kesilmiş üçgen şekilde iki dilim ekmek arasına mozzarella peyniri, zeytinyağı, mayonez, zeytin, domates, fesleğen ve maydanoz konularak hazırlanmaktadır. İsteğe bağlı olarak bu sandviçler içerisinde ton balığı, mantar, beyaz peynir, salam gibi malzemeler de kullanılmaktadır.
Bruschetta ise taze bir dilim ekmeğin üzerine peynir dilimleri, zeytinyağı, fesleğen yaprakları ve domates parçalarının konulmasıyla elde edilmektedir.
 
Ne içilir?
 
Verona bölgesi, üzüm bağları ile dünyaca ünlüdür. En ünlü yerel şarap çeşitleri arasında valpolicella, frascati, cabernet ve pinot bero yer almaktadır.
Yöreye özgü diğer popüler alkollü içecek çeşitleri arasında vermut, punt e mes, amaretto, limoncello, grappa ve strega gibi meyveli likör çeşitleri bulunmaktadır.
Yemeklerin hemen ardından hazmı kolaylaştırıcı etkileri dolayısıyla içilen digestivi adı altında gruplanan likör çeşitleri arasında Campari, Amaro, Alchermes, Disaronno, Sambuca ve Centerbe yer almaktadır.
En çok tüketilen alkolsüz içeceklerin başında ise caffe latte, latte macchiato, cappuccino, espresso, limonata, elma ve maden suları gelmektedir
 
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​Verona tarihî mirasları, büyüleyici doğası ve renkli kültür ve sanat atmosferi ile ziyaretçilerinin seyahatlerini keyfili bir şekilde geçirmelerini sağlamaktadır.
Şehri keşfederken Roma döneminden kalma tarihî bir amfi tiyatroda etkileyici bir opera gösterisi izleyebilir, dinamik ve renkli barlarda hareketli bir gece eğlencesi yaşayabilir veya büyüleyici doğa manzaraları eşliğinde kırsal bölgelerde spora ve aktiviteye doyacağınız bir gün geçirebilirsiniz.
 
Müzik
 
Verona’da favori olan müzik türleri opera, caz, Latin, folk ve klasik müziktir.
Şehirdeki mekânlarda genellikle, caz türü başta olmak üzere canlı müzik çalınması tercih edilmektedir. Bu nedenle bilhassa hafta sonlarında birçok canlı müzik grubu, farklı mekânlarda sahne almaktadır.
 
Arena Amfi Tiyatrosu
 
Verona’nın alâmetifarikalarından biri olan Roma döneminden kalma Arena Amfi Tiyatrosu, şehirdeki en prestijli açık hava konser ve sahne sanatları merkezidir.
14.000 kişi kapasiteli bu merkezde yaz aylarında sayısız konser ve gösteri düzenlenmektedir.
Adres: Dietro Anfiteatro Caddesi, Verona 
Telefon: (+39) 045 800 5151
Web: www.arena.it
 
Tiyatro ve sahne sanatları
 
Verona, oldukça renkli ve dinamik bir tiyatro atmosferine sahiptir.
Opera, bale ve tiyatro anlamında ülkenin en faal şehirlerinden biri olan Verona’da; tarihî mekânların kendilerine özgü cazibelerinin de üzerine eklendiği, ekstra etkileyici opera ve tiyatro gösterilerine tanık olabilirsiniz.
 
Filarmonico Tiyatrosu
 
18. yüzyılda inşa edilmiş olan etkileyici bir yapı içerisinde kurulu olan Filarmonico Tiyatrosu, bilhassa kış aylarında şehrin en popüler kültür ve sanat merkezlerinden biridir.
Bale, klasik müzik, opera ve tiyatro gösterilerine ev sahipliği yapan merkezde; eserler İtalyancanın yanı sıra kimi zaman İngilizce olarak da sergilenmektedir. 
Adres: Mutilati Sokağı, No: 4, Verona 
Telefon: (+39) 045 800 9108
Web: www.accademiafilarmonica.org
 
Gece hayatı
 
Verona, Roma ve Napoli kadar dinamik olmayan ancak mütevazı ve keyifli bir gece hayatı atmosferine sahiptir. Verona’da gece hayatı, daha çok kültür ve sanat aktiviteleri odaklıdır.
Şehir merkezinde kaliteli bar, disko ve gece kulüpleri bulunmaktadır ancak bunların sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadardır. Buna karşın şehirde birçok kültür merkezi, tiyatro, opera ve konser salonu yer almaktadır.
Verona’da gece hayatının kalbi; Corso Portoni Borsari, Vicolo Quadrelli, Torricelle, Torino, Lussemburgo ve Mutilati Caddeleri ile Erbe, Bra Molinari ve  Scalette Rubiani Meydanları üzerinde atmaktadır.
Ayrıca Piazetta Tirabosco Meydanı ve Dietro Anfiteatro Caddesi üzerinde de; şehrin en popüler ve prestijli eğlence mekânları yer almaktadır.
 
Festivaller
 
Verona’da her yıl, renkli ve eğlenceli birçok festival düzenlenmektedir. Bu renkli festivallere katılarak Verona’nın tadını daha da fazla çıkarabilirsiniz.
 
Vinitaly Festivali
 
Her yıl nisan ayı içerisinde üç gün boyunca Verona Fiere Fuar Merkezi’nde kutlanan Vinitaly Festivali, dünyanın en büyük şarap ve likör tadım etkinliklerinden biridir.
İtalya’ya özgü şaraplar hakkında detaylı bilgiler edinilebilecek ve şarap tadım atölyelerine katılınabilecek bu etkinlik, ayrıca dünya çapından şarap gurmelerini de aynı çatı altında buluşturmaktadır.
 
Verona Opera Festivali
 
Her sene haziran ayı içerisinde başlayan ve 3 ay süresince devam eden Verona Opera Festivali kapsamında; dünyanın dört bir yanından gelen opera severlere Aida, Turandot, Madame Butterfly ve Carmen gibi kült eserler sergilenmektedir.
Roma döneminden kalan tarihî Arena Amfi Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen etkinliklere, seyahat tarihiniz denk geldiği takdirde mutlaka katılmanız önerilmektedir.
 
Spor
 
Ilıman iklimi sayesinde dört mevsim açık hava aktiviteler yapmaya olanak tanıyan Verona genelinde golf, tenis, yüzme, yelken, rüzgâr sörfü, bisiklet, doğa yürüyüşü, kürekçilik, voleybol, rugby, basketbol ve futbol; en popüler spor dalları arasında yer almaktadır.
Şehri; futbol dalında Chievo Verona ve Hellas Verona, voleybolda Marmi Lanza Verona, rugby alanında Franklin and Marshall Cus Verona Rugby ve basketbol konusunda ise Scaligera Basket takımları temsil etmektedir.
Marc'Antonio Bentegodi Stadyumu, hem Chievo Verona hem de Hellas Verona takımlarına ev sahipliği yapmakta olup futbol söz konusu olduğunda bölgedeki en popüler ve prestijli adrestir.
1990 yılında Futbol Dünya Kupası’na, 2009 yılında Dünya Beyzbol Kupası’na ve 2010 yılında ise Dünya Voleybol Kupası’na ev sahipliği yapan Verona; spor etkinlikleri konusunda oldukça popüler ve faal bir destinasyondur.
Yüzme sporu ile ilgilenenler, Borgo Trento semtindeki Piscine Santini ve Borgo Milano’daki Verona Lido komplekslerini ziyaret edebilirler. Her iki kompleks de şehirdeki en büyük ve prestijli yüzme havuzlarına ev sahipliği yapmaktadır.
Col Galliano Sokağı’ndaki One Club ve Curiel Caddesi üzerindeki Vis Club, şehrin en popüler spor salonları arasında bulunmaktadır.
Sabah ve hafta sonu koşuları, Verona halkı arasında oldukça popüler bir spor aktivitesidir. Koşu söz konusu olduğunda şehirdeki en popüler alan ise Adige Nehri’nin kıyısındaki Lega Veronese Sokağı’ndan başlayan “Percorso della Salute” (sağlıklı yaşam) koşu parkurudur.
Ayrıca Bastioni Parkı da, uzun yürüyüş ve koşu parkurlarına ev sahipliği yapan bir diğer adrestir.
Bisiklete binmek, Verona’da hayatın büyük bir parçasıdır. Veronalılar sadece spor amacıyla değil, çevreye olan duyarlılıkları dolayısı ile de motorlu araçlara binmektense bisiklete binmeyi tercih ederler. Adige Nehri kıyısı, büyüleyici doğa manzaraları ile bezenmiş bisiklet yolları ile çevrilidir.
Soave ve Valpolicella banliyöleri de, üzüm bağları arasında keyifli bir bisiklet macerasına çıkabileceğiniz diğer önemli adreslerdir.
Golf Club Verona, şehirdeki en prestijli spor merkezlerinden biridir. Ayrıca Verona Meadows, Easy Golf, Golf Club Paradiso ve Verona Hills Golf Club da ziyaret edilebilecek diğer popüler noktalar arasında yer almaktadır.
Şehir merkezinin hemen dışında bulunan Garda Nehri üzerinde rüzgâr sörfü, kanoculuk, kürekçilik ve rafting gibi sporlar yapılabilmektedir.
Gardone banliyösündeki Vittoriale II Botanik Bahçeleri, doğa yürüyüşü yapmayı sevenlerin keyifli bir şekilde vakit geçirebilecekleri bir mekândır.
Ayrıca Sirmione bölgesinde yer alan Grotte di Catullo arkeolojik gezi alanı ve Garda Nehri kıyıları da doğa yürüyüşü için müsait diğer alanlar arasında bulunmaktadır.
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

Etiketler » Verona Grup Uçak Bileti Al   » Verona Grup Uçak Rezervasyonu   » Verona Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Verona Grup Uçak Bileti Al