İstanbul Zürih Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Zürih Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
​İsviçre'nin finans ve kültür merkezi olan Zürih; ülkenin orta bölümünde, kendisiyle aynı adı taşıyan Zürih Gölü'nün kuzey batı kıyısında yer almaktadır.
 
Zürih kantonunun başkenti olan şehir; Alp Dağları ve Zürih Gölü'nün büyüleyici manzaralarının izlenebileceği Gubrist, Hönggerberg, Käferberg, Zürichberg, Adlisberg ve Uetliberg tepeleri ile çevrilidir.
 
Zürih'in tarihi M. S. 2. yüzyıl Roma dönemine kadar uzanmaktadır. Şehrin adının Keltçe bir isim olan Turus kelimesinden türediği söylenmektedir.
 
Dünyanın bankacılık ve finans başkenti olarak kabul edilen Zürih; İsviçre'nin yalın, modern ve minimal çizgilerini taşımasının yanı sıra önemli bir ekonomi merkezi olması nedeniyle büyük bir zenginliği de içerisinde barındırmaktadır.
 
Zürih; lüks alışveriş merkezleri, ışıltılı caddeleri, prestijli müze ve galerileri, seçkin kültür ve sanat yaşantısıyla; hayatın keyfini çıkarmak ve sofistike etkinliklerle dolu doyurucu bir tatil geçirmek isteyen turistlere hitap etmektedir.
 
Zürih Gölü'nün pırıltılı suları üzerine yansıyan Alp Dağları'nın karlı doruklarının büyüleyici manzarası eşliğinde şehrin sokaklarını keşfetmek, çeşitli kış sporları etkinliklerine katılmak, İsviçre'nin en ünlü çikolata fabrikalarını gezmek, renkli sokak festivallerine katılmak ve Avrupa'nın en lüks gece kulüplerinde dilediğiniz şekilde eğlenmek için Zürih'i seyahat rotanıza dâhil etmeniz önerilmektedir.
 
 
Nereler Gezilir?
​Zürih'i ziyaret etmek için en uygun dönem temmuz - ağustos ayları arasıdır. Güneşli ve berrak havalarda daha keyifli bir gezi rotası hâline dönüşen Zürih, ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde de büyüleyici doğa manzaralarına ev sahipliği yapmaktadır.
 
Kış mevsiminin oldukça sert ve uzun yaşandığı Zürih ve çevresi, karlı dönem süresince kış sporları ile ilgilenenler için ideal bir gezi rotası hâline gelmektedir.
 
Zürih seyahatinizin daha keyifli geçmesi için birkaç küçük noktaya dikkat etmelisiniz.
 
    Zürih, Avrupa'nın en güvenilir şehirlerinden biridir. Ancak yine de kalabalık turistik mekânlarda çantanızı ve cüzdanınızı korumaya özen göstermeniz, şehirde nadiren de olsa gerçekleşen yan kesicilik ve kapkaç gibi olaylardan korunmanızı sağlayacaktır.
    Zürih Gölü kıyısında yer alan yürüyüş yolları ve parklar geç saatlerde alkollü genç topluluklarına ev sahipliği yapmaktadır. Agresif tavırlarıyla dikkat çeken sayıca kalabalık genç topluluklarıyla, herhangi bir şekilde iletişime geçmemeniz önerilmektedir. Tehlikeli bir durumla karşılaşmamak adına, gecenin ilerleyen saatlerinde etraf ıssızken göl çevresinden uzak durmanız yararınıza olacaktır.
 
Le Corbusier Evi
 
Modernizm akımının öncülerinden İsviçreli ünlü mimar Le Corbusier'in en son inşa ettiği yapı olan ve bir şaheser olarak adlandırılan Le Corbusier Evi; dramatik, rengârenk ve ezber bozan stiliyle bir binadan daha çok bir sanat eseri olarak kabul edilmektedir.
 
Le Corbusier Evi, aynı zamanda Heidi Weber Müzesi'ne de ev sahipliği yapmaktadır.
 
Mimarlığın haricinde ressamlığa ve heykeltıraşlığa da gönül vermiş olan Le Corbusier'in eserleri; yaşamı süresince kendisine destek olan ve ilham veren ortağı Heidi Weber'in adını taşıyan bu müzede sergilenmektedir.
 
İsviçre'nin dâhi çocuğu olarak kabul edilen Corbusier'in renkli evini ve eserlerini cumartesi - pazar günleri 14.00 - 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Şehir merkezindeki Seefeldstrasse durağından 2 numaralı tramvaya binerek, Le Corbusier Evi'nin bulunduğu Hoeschgasse Caddesi'ne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 
Adres: Hoeschgasse Caddesi, No: 8, Zürih
Telefon: (+41) 44 383 64 70
Web: www.centerlecorbusier.com
 
Fraumünster Kilisesi
 
M. S. 853 yılında inşa edilmiş olan Fraumünster Kilisesi; 13. yüzyıla kadar, soylu Alman kadınlarının ikamet ettiği bir manastır olarak hizmet vermiştir.
 
Roma mimarisinin ülkedeki en eski örneklerinden biri olan kilise, üzerinde göz alıcı bir İsviçre saati bulunan mavi uçlu çan kulesiyle Zürih semalarını süslemektedir.
 
Dev boyutta, tarihî bir borulu kilise orguna ev sahipliği yapan Fraumünster Kilisesi'nin en dikkat çekici bölümlerinden biri; 1970 yılında ünlü ressam Marc Chagall tarafından rengârenk boyanmış olan vitray pencerelerdir. Ayrıca kilisenin tarihî taş duvarlarına dönemin tanınmış ressamları tarafından yapılan zarif melek figürleri de büyüleyici bir güzelliğe sahiptir.
 
Geçmişte domuz pazarı olduğu söylenen tarihi Münsterhof Meydanı'na bakan kiliseyi; dinî ayinlerin yapıldığı pazar günü haricinde, 14.00 - 18.00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkündür.
 
Adres: Münsterhofplatz Meydanı, Zürih
Telefon: (+41) 44 211 41 00
Web: www.fraumuenster.ch
 
Zürih Güzel Sanatlar Müzesi (Kunsthaus Zurich)
 
19. ve 20. yüzyıllara ait prestijli sanat eserlerine ev sahipliği yapan Zürih Güzel Sanatlar Müzesi, sanatseverler için şaşırtıcı hazineleri içerisinde barındıran eşsiz bir kültür merkezidir.
 
Norveç dışında bulunan en geniş Edvard Munch koleksiyonunu içeren müzede aynı zamanda Chagall, Picasso, Monet, Rothko, Kokoschka, Beckmann ve Corinth gibi dâhi ressamların da eserleri sergilenmektedir.
 
Müzenin diğer ilgi çekici koleksiyonları arasında İsviçreli sanatçı Alberto Giacometti ve ünlü ressam ikilisi Fischli/Weiss'ın yaratıcılık harikası sanat eserleri bulunmaktadır.
 
Şehir merkezinden 3 numaralı tramvaya veya 3 numaralı halk otobüsüne binip Kunsthaus durağında inerek, kısa bir yürüyüşün sonunda müzeye kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Zürih Güzel Sanatlar Müzesi, çarşamba - cuma 10.00 - 20.00, pazar - salı günleri arasında ise 10.00 - 18.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Heimplatz Meydanı, No: 1, Zürih
Telefon: (+41) 44 253 84 84
Web: www.kunsthaus.ch
 
Grossmünster Kilisesi
 
Tarihî Roma kilisesi Grossmünster, fildişi renkli ikiz kuleleriyle Zürih'in en göz alıcı mimari eserlerinden biridir. İsviçre'de Protestanlığın ilk temsilcisi olan Huldrych Zwingli'nin 1519 yılında halkın rahibi seçilmesine ev sahipliği yapan kilise, Reform hareketlerinin Zürih'teki merkezi konumunda bulunmuştur.
 
Grossmünster Kilisesi, avangart sanatçı Sigmar Polke'nin boyadığı vitray pencerelerden 11. yüzyıla ait şifreli dinî sembollere kadar çeşitli mimari stile sahip birçok ögeyi zaman içerisinde bünyesinde toplamıştır.
 
Son yıllarda yapılan arkeolojik araştırmalar, kilisenin altında Roma dönemine ait bir mezarlığı bulunduğunu göstermektedir. Ayrıca kilise içerisinde Roma dönemine ait küçük bir manastır ve 12. yüzyılda yapılmış olan bir dini heykel bulunmaktadır.
 
Grossmünster Kilisesi'nin Karlsturm adı verilen kulelerinin, en tepesine çıkıp Zürih manzarasını seyretmek için 187 basamaklı merdiveni tırmanmak gerekmektedir.
 
Kilise, haftanın her günü 10.00 - 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Grossmünsterplatz Meydanı, Zürih
Telefon: (+41) 44 252 59 49
Web: www.grossmuenster.ch
 
Zürih Üniversitesi Botanik Bahçeleri
 
1976 yılında kurulmuş olan Zürih Üniversitesi Botanik Bahçeleri, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve doğanın kalbinde huzurlu bir gün geçirmek isteyenlerin favori gezi rotasıdır.
 
Avrupa'daki genel botanik bahçesi kültürünün dışına çıkarak daha çok yabani çiçekler ve bitki çeşitleri üzerine odaklanan Zürih Üniversitesi Botanik Bahçeleri, görünüş itibariyle kutuplardaki Eskimo evlerine benzemektedir. Biodome adı verilen bu yuvarlak tavanlı seralar, birçok yapay ekosisteme de ev sahipliği yapmaktadır.
 
Zürih Üniversitesi Botanik Bahçeleri'nde; tropikal, karasal ve polar gibi farklı ilkim türlerine özgü milyonlarca bitkiyi gözlemleme ve ortaya çıkan muhteşem doğal güzellikten yararlanarak dinlendirici bir gün geçirme şansını elde edebilirsiniz.
 
Zürih Üniversitesi Botanik Bahçeleri; hafta içi her gün 07.00 - 19.00, hafta sonları ise 08.00 - 18.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Zollikerstrasse Sokağı, No: 107, Zürih
Telefon: (+41) 44 634 84 61
Web: www.unizh.ch/bguz
 
Zürih Tasarım Müzesi
 
Yenilikçi İsviçreli mimarlar Adolf Steger ve Karl Egender tarafından "işlevselciliğin manifestosu" olarak tasarlanan Zürih Tasarım Müzesi binası, modern ve minimal İsviçre mimarisinin en başarılı örneklerinden biridir.
 
Kızıl Haç logosu gibi dünyaca ünlü tasarımların kaynağı olan İsviçre'de, tamamen tasarıma odaklanmış bir müze olması tesadüf değildir. Zürih Tasarım Müzesi; poster, grafik ve endüstriyel tasarım olmak üzere üç bölüme ayrılmış zengin bir koleksiyona sahiptir.
 
Ayrıca müzede endüstriyel tasarımcıların, fotoğraf sanatçılarının ve heykeltıraşların sergilerine de dönemsel olarak yer verilmektedir.
 
Zürih Tasarım Müzesi, salı - pazar günleri 10.00 - 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Ausstellungsstrasse Sokağı, No: 60, Zürih
Telefon: (+41) 43 446 67 67
Web: www.museum-gestaltung.ch
 
İsviçre Ulusal Müzesi
 
İsviçre Ulusal Müzesi; İsviçre geleneklerini ve yaşayış biçimini, yüzyıllardan günümüze kadar uzanan değerli koleksiyonlarıyla görkemli bir şekilde gözler önüne seren prestijli bir kültür merkezidir.
 
Bir sarayı andıran ihtişamlı mimarisi ve gökyüzüne doğru uzanan sivri kuleleri ile masallar diyarından çıkmış gibi duran İsviçre Ulusal Müzesi, Taş Devri'nden Modern Çağ'a uzanan geniş bir antropoloji bölümünü de içerisinde barındırmaktadır. Saship olduğu kıymetli tarih koleksiyonlarının yanı sıra müze binası da başlı başına görülmeye değer bir niteliğe sahiptir.
 
Değerli dinî objelerin ve M.S.1800'lü yıllara ait yerel savaş aleti ve kostümlerinin de gözlemlenebileceği müze; pazartesi günleri dışında, haftanın her günü 10.00 - 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir.
 
Adres: Museumstrausse Caddesi, No: 2, Zürih
Telefon: (+41) 44 218 65 11
Web: www.nationalmuseum.ch
 
Zürih Hayvanat Bahçesi
 
Zürih Hayvanat Bahçesi; doğal yaşamı sürdürmeye ve soyu tükenen hayvanların çoğalmasını sağlayıp yeniden vahşi doğaya bırakılmasına odaklı bir yaşam merkezidir. Aynı zamanda, hayvanların doğal ekosistemlerinin canlandırılması, sağlıklı bir koruma alanı ortaya çıkarmıştır.
 
Son derece bakımlı bir tesisi gezmek ve içerisinde mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdüren sağlıklı hayvanları gözlemlemek, her turistin keyif alacağı bir deneyimdir.
 
Zürih Hayvanat Bahçesi'nde kar leoparından kızıl pandaya kadar nadir bulunan birçok vahşi hayvan türünü gözlemleme şansı bulabilirsiniz.
 
Halkı hayvan hakları konusunda bilinçlendirmek ve doğal yaşam projelerine katılımlarını sağlamak amacıyla Zürih Hayvanat Bahçesi'nde sık sık workshoplar düzenlenmektedir.
 
Bu workshoplarda hayvanlarla iletişim, doğada hayatta kalma, çevrenin ve vahşi yaşamın korunması gibi önemli konu başlıkları üzerinde durulmaktadır.
 
Doğayla iç içe keyifli bir gün geçirmek ve vahşi yaşam hakkında daha çok bilgi sahibi olmak için haftanın her günü 09.00 - 18.00 saatleri arasında Zürih Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Zurichbergstrasse Sokağı, No: 221, Zürih
Telefon: (+41) 44 254 25 05
Web: www.zoo.ch
Şehrin dışında kalan yerler
 
Zürih'in hemen dışında, İsviçre'nin büyüleyici güzelliklerini gözler önüne seren birçok günübirlik tatil rotası bulunmaktadır.
 
Rapperswil
 
Küçük, sevimli, otantik ve huzurlu bir İsviçre kasabası görmek için Zürih şehir merkezinden S5 veya S15 numaralı trene binerek 36 dakikalık bir yolculuk sonunda gül şehri olarak ünlenen Rapperswil'e ulaşabilirsiniz.
 
Modern restoran ve kafelerle dolu bu tarihî Orta Çağ kasabası; altı yüzden fazla farklı türün gözlemlenebileceği mis kokulu rengârenk gül bahçeleri ve 1220 yılında inşa edilmiş olan Rapperswil Kalesi ile ziyaretçilerine, İsviçre kırsalının tüm doğal ve büyüleyici güzelliklerini bir arada sunmaktadır.
 
Birçok butik oteli bünyesinde barındıran Rapperswil'i tümüyle keşfetmek için en az bir gününüzü ayırmanız ve konaklamalı bir gezi rotası çizmeniz önerilmektedir.
 
Adres: Zürih'in 37 km güneyi
 
Rhine Şelaleleri
 
Avrupa'nın en yüksek debiye sahip olan şelalesi Rhine, özellikle ilkbahar aylarında karların eriyerek su miktarını arttırması sonucu görkemli bir çağlayana dönüşmektedir.
 
Şehir merkezinden Neuhausen'e hareket eden trene binip 45 dakikalık bir yolculuk sonunda Rhinefall durağında inerek Schaffhausen ilçesi sınırları dâhilinde yer alan şelalelere ulaşabilirsiniz.
 
Şelalelerin hemen kıyısındaki ormanın içerisinde yer alan Orta Çağ kalesi Schloss Laufen, kendinizi âdeta bir masalın içerisinde hissetmenize neden olacak derecede görkemli ve etkileyici bir yapıdır. Özellikle ilkbaharda şelalelerden kalenin bulunduğu ormana doğru uzanan gökkuşakları, oldukça büyüleyici bir manzara ortaya çıkarmaktadır.
 
Kalenin değişik katlarına tırmanarak şelaleyi birçok açıdan gözlemleme olanağı bulabilirsiniz. Ayrıca Rhine Şelaleleri kıyısında, su sporu ile ilgilenenleri memnun edecek birçok tesis bulunmaktadır. Burada yapılabilecek su sporları arasında rafting, kano ve kürek çekme bulunmaktadır.
 
Her yıl Ulusal İsviçre Günü olarak kutlanan 1 Ağustos tarihinde, şelalelerin üzerinde nefes kesici manzaralar yaratan havai fişek gösterileri düzenlenmektedir.
 
Adres: Schaffhausen, İsviçre
Telefon: (+41) 52 672 74 55
Web: www.rheinfall.ch
 
 
Ne Yenir?
​İtalyan, Alman ve Fransız kültürünün esintilerini taşıyan İsviçre mutfağında en sık kullanılan malzemeler; patates, peynir, dana eti, domuz eti, kabak, pırasa ve lahana başta olmak üzere kırmızı et ve sebze çeşitleridir.
 
Zürih, peynir çeşitleri ve tereyağı başta olmak üzere kaliteli süt ürünlerinin dünyadaki en önemli merkezlerinden biridir. Zengin bir yemek kültürüne sahip olan şehir; geleneksel mutfağıyla, ziyaretçilerine bir lezzet şöleni vadetmektedir.
 
Zürih mutfağı, bölgeye özgü doyurucu ve aromatik spesiyal yemekleriyle olduğu kadar tatlıları ve atıştırmalıklarıyla da ünlüdür. Yerel mutfak haricinde farklı tatlar arayanlar için Zürih'te; İtalyan, Asya ve Japon mutfaklarından başarılı örnekler sunan birçok popüler restoran bulunmaktadır.
Temel yemekler...
 
Zürih'te ekmek kültürü oldukça gelişmiştir. Şehirde lezzeti dillere destan birçok özel geleneksel ekmek çeşidi tadılabilir. Bunların en ünlüleri; genellikle pazar kahvaltılarında tüketilen ve paskalya çöreğine benzeyen zopf ve küçük sandviç ekmeği şeklindeki bürli'dir.
 
Zürih'in geleneksel etli turtasına pastetli adı verilir. Taze dana eti ve baharatlardan oluşan bir harca sahip olan turta, içi yumuşak dışı ise kıtır bir hâle gelene kadar taş fırında pişirilmektedir.
 
Zürih'e özgü en ünlü spesiyallerden biri dana etinin krema ve şarap sosu ile sotelenmesinden oluşan zürigschnätzlets'tir. Bu özel yemek genellikle patates köftesi anlamına gelen rösti ile birlikte servis edilmektedir.
 
İsviçre mutfağının en ünlü sebze yemeklerinden sauerkraut; ince kıyılmış lahana yapraklarının tereyağı, soğan, tuz ve isteğe bağlı olarak havuç veya patates eşliğinde düdüklü tencerede pişirilmesinden oluşmaktadır.
 
Zürcher eintopf, şarap sosu ve baharatlar eşliğinde pişirilen sebzeli ve etli bir yahni çeşididir.
 
Zürih'e özgü bir diğer tat, dilimlenmiş süt danası anlamına gelen geschnetzeltes kalbfleisch'tir. Bu lezzet şöleni; tereyağında kızartılmış ince süt danası dilimlerinin soğan, mantar ve beyaz şarap içeren kahverengi bir sos eşliğinde servis edilmesinden oluşmaktadır.
 
Yumurtalı bir hamurdan elde edilen özel İsviçre makarnasına spaetzle adı verilmektedir. Tereyağı eşliğinde pişirilen spaetzle genellikle üzerine çeşitli peynir sosları dökülerek tüketilmektedir.
Tatlılar...
 
Zürih mutfağında tatlıya oldukça büyük bir yer ayrılmıştır. Şehrin en popüler tatlısı, İsviçre çikolatasından üretilen el yapımı çikolata trüfleridir.
 
Zürih'te çikolataya oldukça önem verilmektedir, şehrin en sıradan marketlerinde bile görenleri hayran bırakacak zenginlikte çikolata reyonları bulunmaktadır.
 
Zürih'in bir diğer popüler tatlısı tirggel ise, ballı kurabiyelerden oluşmaktadır.
 
Bir Fransız lezzeti olan makaron, yerel dildeki adıyla luxemburgerli; Zürih'te de oldukça popüler olan tatlılardandır.
 
Zürih mutfağının sevilerek tüketilen tatlı çeşitlerinden balık şeklindeki bademli keke mandelfisch, kızgın yağda pişirilen elmalı çöreğe ise apfelküchlein denilmektedir.
 
Zürih mutfağı lezzetli kek tariflerini de içerisinde barındırmaktadır. Zürih'te en popüler olan kek çeşitleri fındıklı (nusstorte), havuçlu (rüebli kuchen) ve çikolatalı (schokolade kuchen) olanlardır.
 
Baharatlı ve ballı kekin üzerinin şekerli bir krema ile kaplanmasından oluşan tatlıya leckerli, anasonlu yılbaşı kurabiyelerine ise chräbeli adı verilmektedir.
Atıştırmalıklar...
 
İsviçre genelinde en popüler olan atıştırmalık türü hiç şüphesiz ki fondü'dür. Her ne kadar fondü Zürih'e özgü bir tat olmasa da, tüm İsviçre genelinde olduğu gibi Zürih'te de envai çeşit peynir türüyle hazırlanan fondü lezzetini en azından bir kez deneyimlemeniz önerilmektedir.
 
En lezzetli fondü çeşitlerinin, gruyère ve vacherin peynirleri ile hazırlandığı söylenmektedir.
 
Zürih'e özgü atıştırmalık çeşitlerinden en popüleri mayalı ekmek içerisine konulan kızarmış sosis ve hardaldan oluşan bratwurst'tur.
 
Ciğer ezmesinden oluşan özel bir sucuk ve küçük sandviç ekmeği bürli'den oluşan sandviçe leberwurst adı verilmektedir.
 
Dünyanın en kaliteli ve lezzetli peynirlerinin üretildiği Zürih'te şarap eşliğinde tüketilen peynir tabağı adeta gece boyunca süren bir ritüel gibidir.
 
Emmental ve tête de moine, atıştırmalık olarak tüketilebilecek en lezzetli peynir çeşitleri arasında yer almaktadır.
 
Döner ekmek, şiş dürüm ve kebap, Zürih'te oldukça popülerdir. Şehirde atıştırmalık yiyecek satan birçok Türk restoranına rastlamak mümkündür.
Ne içilir?
 
Laktozdan üretilen ve karbonatlı bir meşrubat olan rivella, elma suyu, çikolatalı malt içeceği ovomaltine ve kahve; Zürih'te en popüler olan alkolsüz içecekler arasında yer almaktadır.
 
Maden suyu da, şehirde sıklıkla tüketilen bir alkolsüz içecektir. Şehirdeki en kaliteli yerel üretim maden suyu Henniez markasına aittir.
 
İsviçre'nin yerel üretim kırmızı ve beyaz şarapları, fermantasyon süreleri ve özel aromalarıyla dünyaca ünlüdür.
 
Şehri ziyaret eden turistlere bilhassa Zürih yöresinde üretilen Valais, Vaud, Riesling X Sylvaner ve Chasselas şaraplarını mutlaka tatmaları tavsiye edilmektedir.
 
Zürih'te tüketilen diğer alkollü içecekler arasında yerel üretim sarı ve kahverengi bira çeşitleri, absinthe ve köpüklü bir beyaz şarap türü olan cüpli yer almaktadır.
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​Avrupa'nın eğlence başkentlerinden biri olarak da bilinen Zürih'te hemen her gece renkli bir parti düzenlenmektedir. Gün içerisinde sıkı bir şekilde çalışan Zürihliler akşam saatlerinde iş kimliklerini diskoların kapısında bırakarak doyasıya eğlenmektedir.
 
Gelişmiş bir sokak kahvesi kültürüne sahip olan Zürih'te, şık bir kafeye oturup lezzetli bir pasta ve aromatik bir kahve eşliğinde İsviçrelilerin günlük yaşantısını gözlemleyebilir veya çikolata butiklerinde tatlı bir keşfe çıkabilirsiniz.
 
Zamanını daha çok kültürel aktivitelerle geçirmek isteyenler ise, Zürih'in prestijli müze ve galerilerini keşfe çıkabilir ve etkileyici müzik ve tiyatro performanslarına dâhil olabilirler.
Müzik
 
Opera, caz ve klasik müzik; Zürih'te en popüler olan müzik türleri arasında yer almaktadır. Bilhassa ilkbahar döneminde Limmat Nehri kıyısında düzenlenen açık hava klasik müzik dinletileri, Zürihlilerin ruhlarını besledikleri birer ilham kaynağıdır.
 
Gece hayatı söz konusu olduğunda ise pop, tekno ve elektronik müzik tercih edilmektedir.
 
Zürih Opera Evi
 
Zürih Opera Evi, şehrin en prestijli sanat merkezidir. 1100 kişi kapasiteli merkezde bale, dans, opera ve tiyatro gösterileri ile klasik müzik dinletileri düzenlenmektedir.
 
Adres: Falkenstrasse Sokağı, No: 1, Zürih
Telefon: (+41) 44 268 66 66
Web: www.opernhaus.ch
Tiyatro ve sahne sanatları
 
Zürih, Avrupa'nın en hareketli ve renkli tiyatro hayatına sahiptir. Zürih'te oyunlar genellikle Almanca olarak sahnelenmektedir. Ancak bazen İtalyanca, Fransızca ve İngilizce performanslara da rastlanılabilir.
 
Zürih Schauspielhaus
 
Zürih Schauspielhaus, şehrin en büyük ve en prestijli tiyatro salonudur. Üç sahneyi içerisinde barındıran merkezde her sezon, yüksek bütçeli ve çok ses getiren tiyatro oyunları sergilenmektedir.
 
Adres: Schiffbaustrasse Sokağı, No: 6, Zürih
Telefon: (+41) 44 265 58 58
Web: www.schauspielhaus.ch
Gece hayatı
 
Zürih'te gece hayatı bir hayli renkli ve dinamiktir. Şehirde eğlencenin kalbi Niederdorf'ta atmaktadır. Eski şehir bölgesi içerisinde yer alan bu semt; otantik bar, kafe, pub ve restoranlarla doludur.
 
Oberdorfstrasse ve Langstrasse caddeleri şehrin en popüler eğlence mekânlarına ev sahipliği yapmaktadır.
 
Langstrasse, çok sayıda striptiz kulübünü içerisinde barındırdığından şehrin "kırmızı noktalı" bölgesi olarak da bilinmektedir.
 
Eski Şehir, genel olarak gece saatlerinde şehrin en hareketli bölgesidir. Batı Zürih, Escher-Wyss Meydanı ve S-Bahn İstasyonu da, popüler eğlence merkezlerinin yer aldığı elit semtler arasındadır.
 
Zürih'te gece hayatı saat 03.00'e kadar devam etmektedir. Bu saatten sonra mekânların büyük bir bölümü kapanmaktadır.
Festivaller
 
Zürih, yıl boyunca birçok prestijli kültür ve sanat festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Seyahat tarihinizi, katılmaktan zevk alacağınız bir etkinlik dönemine denk getirirseniz; Zürih'te unutulmaz tatil anıları edinebilirsiniz.
 
Zürih Tiyatro Festivali
 
Zürih Tiyatro Festivali, her yıl 16 Ağustos - 2 Eylül tarihleri arasında Zürih Gölü kıyısında yer alan Landiwiese semtindeki çeşitli kültür ve sanat merkezlerinde düzenlenmektedir. Festival kapsamında her yıl dünya çapından Zürih'e gelen yirmi bağımsız tiyatro topluluğu, sanatseverlere en yeni ve sıra dışı tiyatro eserlerini sergilemektedir.
 
Zürih Festivali
 
Her yıl 15 Haziran - 8 Temmuz tarihleri arasında Zürih Opera Evi, Zürih Sanat Evi ve Neumarkt Tiyatrosu gibi prestijli kültür ve sanat merkezlerinde gerçekleştirilen Zürih Festivali; klasik müzik, tiyatro, bale, opera ve dans gösterilerini içeren saygın bir etkinliktir. Festival kapsamında hem yerel hem de dünyaca ünlü sanatçıların performanslarını izleme şansına sahip olabilirsiniz.
 
Sokak Festivali
 
Her yıl 11 Ağustos tarihinde Zürih sokaklarını dev bir diskoya çeviren Sokak Festivali, dünya çapından yüz binlerce turistin şehre akın etmesini sağlamaktadır. Dünyanın en büyük tekno müzik sokak partisi olma özelliğine sahip bu festival süresince, dans, müzik ve içki eşliğinde Zürih sokaklarında eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
Spor
 
Zürih halkı için spor bir yaşam biçimidir. Her gün spor yapmayı alışkanlık hâline getirmiş olan Zürihliler için şehrin dört bir yanında kullanışlı spor sahaları ve parklar kurulmuş, caddeler şehrin tüm bölgelerine uzayan yürüyüş ve bisiklet parkurları ile donatılmıştır.
 
İsviçre Alpleri, bilhassa kış mevsiminde en büyüleyici kayak merkezlerinden birine dönüşmektedir. Dolayısıyla Zürih'te en popüler olan sporların başında kayak ve snowboard gelmektedir.
 
Tren ve kayak pistine geçiş ücretini kapsayan bir snow'n rail bileti alarak sabah yapacağınız kısa bir yolculukla şehre en yakın kayak merkezi olan Flumserberg'e varabilir ve tüm gün Alplerde karın keyfini çıkardıktan sonra, akşam aynı trenle Zürih'e geri dönebilirsiniz.
 
Şehri 360 derecelik bir açıyla izlemeyi mümkün kılan Üetliberg Tepesi, manzara meraklılarının olduğu kadar yürüyüş sporundan hoşlananların da favori gezi rotasıdır. Şehir merkezinden tepeye kadar keyifli bir doğa yürüyüşü parkuru uzanmaktadır. Yürümeyi tercih etmeyenler için ayrıca tren yolu ile ulaşım da mümkündür.
 
Doğa yürüyüşünü sevenler için Milchbuck'daki Irchel ve Bucheggplatz semtindeki Käferberg Tepesi'nde de farklı zorluk derecelerinde parkurlar bulunmaktadır.
 
Trenle kırk beş dakikalık bir yolculuk sonunda ulaşılabilen Rhine Şelaleleri, spor severleri memnun edecek aktivite merkezlerini çevresinde barındırmaktadır.
 
Rafting, kano, kürek ve su kayağı gibi sporların yapılabileceği Rhine Şelalelerine ayrıca şehri merkezinden 1 ve 6 numaralı otobüslere binerek de ulaşabilirsiniz.
 
Zürih Gölü de, su sporu aktivitelerinin yapılabileceği bir diğer alternatif mekândır. Göl üzerinde kano ile dolaşabilir, kürek çekme yarışmalarına katılabilir ve su kayağı yapabilirsiniz.
 
Zürih yakınlarında yer alan en popüler kış sporu merkezleri arasında; Portes du Soleil, Davos, Klosters, Zermatt, Verbier, Saas Fee ve St Moritz bulunmaktadır. Şehir merkezine farklı uzaklıklarda bulunan tüm bu bölgelere trenle kolay ve hızlıca ulaşmak mümkündür.
 
FIFA'nın merkezine ev sahipliği yapan Zürih'te futbola oldukça önem verilmektedir. Grasshopper Club Zürih ve FC Zürih, şehrin en ünlü iki futbol takımıdır. Letzigrund Stadyumu, şehirdeki en büyük ve prestijli spor kompleksidir.
 
Zürih'te en az futbol kadar popüler olan bir diğer spor dalı, buz hokeyidir. Zürih, İsviçre Buz Hokeyi Ligi'nin üst sıralarında yer alan ZSC Lions takımına ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF)'nun merkezi de Zürih'te bulunmaktadır.
 
Bisiklete binmek, Zürihliler arasında oldukça popülerdir. Zürih sokaklarında sarı ile işaretlenmiş yollar bisiklet sürücülerine aittir. Zürih'te yürüyüş ve bisiklete binmek için en ideal bölgeler Üetliberg ve Zürichberg'tir.
 
Bir günlük Olimpiyat olarak da adlandırılan Weltklasse Zürih, şehirde gerçekleştirilen en popüler spor etkinliğidir. Her yıl ağustos ayında Letzigrund Stadyumu'nda gerçekleştirilen bu saygın atletizm yarışmasına, dünya çapından yüzlerce sporcu katılmaktadır.
 
Şehirde her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen diğer spor etkinleri arasında Zürih Maratonu ve Yeni Yıl Koşusu bulunmaktadır.
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

 

Etiketler » Zürih Grup Uçak Bileti Al   » Zürih Grup Uçak Rezervasyonu   » Zürih Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Zürih Grup Uçak Bileti Al