İstanbul Hangzhou Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Hangzhou Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Doğu Çin'in en turistik şehirlerinden biri olan Hangzhou, Zhejiang Eyaleti'nin başkentidir. Bir milyonu aşan nüfusuyla dünyanın en kalabalık şehri olma özelliğini taşıyan Hangzhou'nun anlamı "nehir - feribotların yüzdüğü bölge"dir.
Zhejiang Eyaleti'nin ekonomi, politika ve kültür merkezi konumunda bulunan Hangzhou; dünya çapında doğal güzellikleri ile ünlüdür.
Doğal güzelliklerinin yanı sıra Çin kültürüne ait önemli mirasları içerisinde barındıran şehir, birçok prestijli galeri ve müzeye ev sahipliği yapmaktadır.
Hangzhou; ziyaretçilerine kırsal hayatın el değmemiş doğallığı ile metropol hayatının sofistike tadını, aynı anda sunabilen çok yönlü bir yapıya sahiptir.
Yerel mutfağı ile dünya çapında bir üne sahip olan şehir, aynı zamanda kültürel ve sanatsal etkinlikler açısından ülkenin en faal merkezlerinden biridir.
Hangzhou; ziyaretçilerine dinlendirici, tazeleyici ve etkileyici bir seyahat deneyimi vadetmektedir.
 
 
Nereler Gezilir?
 
Tapınakları, çay tarlaları, Batı Gölü bölgesi ve doğal güzellikleriyle ünlü Hangzhou; tüm bu değerleri bozmadan metropol havasıyla birleştirebilmeyi becerebilen farklı bir şehirdir.
Hangzhou'yu ziyaret etmek için en uygun zaman, mart ve mayıs ayları arasında kalan ünlü çay hasadı dönemidir. Gelişmiş bir çay kültürüne sahip olan şehirde bu dönemde ilginç kutlamalar düzenlenmekte ve hasat dolayısıyla piyasa hareketlenmekte ve canlanmaktadır.
Hangzhou seyahatlerinin daha keyifli geçmesi için birkaç küçük noktaya dikkat edilmelidir.
Turistik mekânları gezerken çantanıza dikkatli bir şekilde sahip çıkmaya özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Küçük bir önlem alarak, tadınızı kaçıracak yankesicilik olaylarından korunmuş olursunuz. 
Hava karardıktan sonra bilhassa Batı Gölü çevresinde bulunan tenha parklarda bulunmamaya özen göstermeniz önerilmektedir. 
Hangzhou genel olarak oldukça güvenli bir şehirdir ancak gece geç saatlerde tenha bölgelerde bir tehlike sezdiğinizde etrafta duruma anında müdahale edebilecek bir polis bulunmayabilir.
 
Batı Gölü
Batı Gölü; şehir merkezinin hemen yakınında yer alan 60 kilometrekarelik bir alan üzerine kurulu tapınak, bahçe ve mesire alanlarından oluşmaktadır.
2011 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi kapsamına alınan bu dev açık hava parkının, 5,6 kilometrekaresini bölgeye de adını veren Batı Gölü kaplamaktadır.
Gölün etrafına inşa edilmiş olan birçok tapınak, güzelliği dillere destan Çin bahçesi, köprü ve suyolları; buranın manzara açısından eşsiz bir turistik gezi alanı olmasını sağlamıştır.
Batı Gölü, oldukça geniş bir alana yayılmış olan birçok ziyaret noktasına ev sahipliği yaptığından, bir harita eşliğinde, saat yönünde veya saat yönünün tersinde planlı bir biçimde keşfedilmelidir.
Hafta sonları bölgeye akın eden yerel turistlerin büyük bir bölümü, parkı saat yönünde ilerleyerek gezmektedir. Bu nedenle kalabalığın içerisinde yer almak istemeyenlere bilhassa hafta sonları Batı Gölü'nü saat yönünün tersinde ilerleyerek gezmeleri önerilmektedir.
Batı Gölü içerisinde yer alan önemli mekânlar arasında; 1037 yılında Song Hanedanlığı döneminde inşa edilmiş olan Su Geçidi, tarihî bir mahkeme binası olan sonra bir dönem şarap yapım evi olarak da kullanılan Crooked Mahkemesi Binası ve hemen önünde yer alan Lotus Bahçesi bulunmaktadır. 
Ayrıca bilhassa karlı havalarda güzelliğiyle ünlü Kırık Köprü, eski hanedanlık bahçesi olan Ağlayan Söğüt Parkı, Leifeng Mabedi ve Çin'in en büyük ve en prestijli Budist tapınaklarından biri olan Lingyin; Batı Gölü içerisinde yer alan diğer önemli mekânlardır.
Batı Gölü'nde ülkenin en etkileyici tapınaklarından birini görmeyi ve bu esnada Budist rahiplerin sizi kötü enerjilerden arındırmalarını isterseniz Lingyin Tapınağı'nı ziyaret edebilirsiniz. 
Lingyin Tapınağı, görkemli Buddha heykellerine ve mağara içerisine oyulan taş heykellerin kapladığı etkileyici bir girişe ev sahipliği yapmaktadır.
Adres: Fayun Caddesi, No:1, Hangzhou
 
Guo'nun Villası
 
Geleneksel Çin mimarisinin en göz alıcı örneklerinden biri olan Guo'nun Villası, 1851 yılında inşa edilmiştir. 1991 yılında halkın ziyaretine açılan yapı, Batı Gölü kıyısında yer almaktadır.
Guo'nun Villası, iki bölüme ayrılmaktadır. Sakinlik içinde yaşam bölümünde villanın sahibi Guo Shilin'in bir zamanlar yaşamış olduğu ev gezilebilmektedir. 
Gökyüzü aynada isimli bölüm ise göl kenarında konuşlandırılmış taş heykellerin ve mabetlerin süslediği bir bahçeden oluşmaktadır.
Batı Gölü'nün en büyüleyici manzaralarını izleme fırsatı sunan Guo'nun Villası'nda dilerseniz önceden randevu alarak çay ritüellerine katılabilir ve bu güzel bahçede dolu dolu zaman geçirebilirsiniz.
Adres: Yanggongdi Sokağı, No: 28, Batı Gölü, Hangzhou 
Telefon: (+86) 571 8798 6026
 
Zhongshan Parkı
Modern Çin'in babası Dr. Sun Zhongshan'dan ilham alınarak isimlendirilen büyüleyici güzelliğe sahip bu park, Qing Hanedanlığı döneminde geçici bir süre için kraliyet sarayına ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde parkın içerisinde sarayın bir bölümüne ait arkeolojik kalıntılar sergilenmektedir.
Batı Gölü üzerinde yer alan dört doğal adadan biri olan Yalnızlık Tepesi'nin üzerinde bulunan Zhongshan Parkı'ndan Batı Gölü'nün en büyüleyici manzarasının izlenebileceği söylenmektedir.
Park; piknik yapmak, doğanın kalbinde huzurlu bir şekilde zaman geçirmek isteyenlerin favori kaçış rotasıdır.
Park içerisinde; taştan su çeşmeleri, yapay göletler, tapınak ve mabetler, köprüler ve kültürel tanıtım amacıyla inşa edilmiş olan bir de pavyon yer almaktadır.
Adres: Yalnızlık Tepesi Adası, Batı Gölü, Hangzhou
 
Liuhe Tapınağı
M.S. 970 yılında inşa edilmiş olan Liuhe yani Altı Harmoni Tapınağı, Qiantang Nehri'nin kıyısında Yuelun Tepesi üzerinde yer almaktadır. Nehirdeki gel git olaylarını önlemek amacıyla büyülü bir tapınak olarak inşa edilen yapı, tarihte bir dönem su feneri olarak da kullanılmıştır.
Liuhe Tapınağı'nın bölgeyi, sihirli bir şekilde koruduğunu söyleyebilmek pek mümkün değildir. Nehir üzerinde yılda iki kez güçlü gelgit akımları oluşmaktadır.
Sekizgen şeklindeki Liuhe Tapınağı, 60 metre uzunluğundadır ve on üç kata sahiptir. Tapınağın ortasında bulunan spiral şeklindeki merdiven yardımıyla en üst kata kadar tırmanmak mümkündür.
Tapınakta her kat ayrı bir hikâyeye ve dört elementin duvarlara resmedilmiş simgelerine ev sahipliği yapmaktadır. Katların tavan bölümleri; ayrı temalara sahip kuş, böcek ve çiçek gibi doğa resimleri ile süslüdür.
Büyüleyici bir manzarayı gözler önüne seren en üst kat, fotoğraf çekmeyi sevenler için âdeta bir cennettir.
Adres: Zhijiang Lu Caddesi, No: 16, Hangzhou
 
Tarih Qinghefang Caddesi
 
Tarihî Qinghefang Caddesi, Song Hanedanlığı döneminde inşa edilmiş otantik bir mekândır. Hangzhou'nun kalbi olarak nitelendirilen Qinghefang, şehrin en iyi korunmuş tarihî caddesidir.
Cadde üzerinde Ming ve Qing hanedanlıkları dönemine ait mimari açıdan ilgi çekici birçok otantik dükkân bulunmaktadır.
Çin tıbbı ile mucizeler yarattıkları söylenen tarihî eczaneler Hu Qing Yu Hall ve Bao He Hall,bu cadde üzerindeki mutlaka ziyaret edilmesi gereken önemli adreslerdir.
Ayrıca Wang Xing Ji Yelpaze Mağazası ve Zhang Xiao Quan Makasları da, aynı cadde üzerinde yer alan diğer iki önemli tarihî adrestir.
Hangzhou'nun en nostaljik caddelerinden biri olan Qinghefang'ı keşfederken keyifli alışveriş ve gastronomi deneyimleri edinebilirsiniz.
Adres: Şehir merkezi, Hangzhou
 
Hang Zhou Ulusal İpek Müzesi
1992 yılından beri hizmet veren Hang Zhou Ulusal İpek Müzesi; ipek üretimi, İpek Yolu ve ipek teknolojisindeki gelişmeler hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlayacak birinci sınıf kültür merkezidir.
5000 yıl önce bölgenin en önemli ticari hareketi olan İpek Yolu'nun tarihini ve sosyo-ekonomik izlerini, tarihî dokümanlar ve antikalar eşliğinde öğrenebilmek mümkündür. İpek üretim tekniklerini gözleme ve hatta deneyimleme şansı bulabileceğiniz müzenin ayrıca bölgenin en kaliteli ipek tekstil ürünlerinin satışının yapıldığı mağazası da bulunmaktadır.
Hang Zhou Ulusal İpek Müzesi, haftanın her günü 08.30 - 16.30 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
Adres: Yu Huang Dağı, No:73, Hangzhou
 
Ejderha Kuyusu (Longjing) Çay Tarlaları
Şehir merkezinin batısında yer alan Longjing çay tarlalarına, 3 veya 27 numaralı halk otobüslerine binerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Çay tarlalarında şehre özgü Longjing çayının büyüme ve hasat aşamaları gözlemlenebilir ve bu türün en kaliteli çeşitleri, tarlaların hemen kıyısında bulunan seyyar tezgâhlardan satın alınabilir.
Çay tarlalarını, hasat dönemi olan mart ve mayıs ayları süresince ziyaret etmeniz önerilmektedir. Bu dönemde toplanan çaylar, Longjing'in en kıymetli ürünleri olarak piyasada yüksek fiyatlarla satışa sunulmaktadır.
Ancak çay tarlalarına yapacağınız yenileyici bir doğa gezisi sayesinde bu kıymetli çayı, hasat esnasında henüz piyasaya düşmeden uygun bir fiyattan satın alma şansına sahip olabilirsiniz.
Çay yapraklarının üzerine yağmurlar yağdıkça ve hasat mevsiminin dışına çıkıldıkça kalitenin bozulduğu söylenmektedir.
Longjing çay tarlalarına şehirdeki birçok tur şirketi turistler için özel geziler düzenlemektedir. Bu gezilere katılmak için otelinizin müşteri hizmetlerinden veya şehir merkezinde bulunan turist ofislerinden bilgi alabilirsiniz.
Adres: Longjing Caddesi, Longjing Wencha banliyösü, Hangzhou 
Telefon: (+86) 571 8797 2428
Web: www.hzzoo.com
 
Jiangnan Taş Bahçesi
Sakin bir Çin su bahçesi olan Jiangnan Taş Bahçesi ismini, bahçe içerisinde yer alan göletleri çevreleyen taş heykellerden almaktadır. 
Sessizce oturmak, dinlenmek, meditasyon yapmak ve doğada zaman geçirmek için şehirdeki en ideal mekânlardan biri olan bu bahçe; aynı zamanda prestijli bir restoranı ve geleneksel bir çay evini de içerisinde barındırmaktadır.
Yapraklarla kaplı bahçe içerisinde irili ufaklı göletlerin kenarına dizilmiş küçük mabetler, arduaz kaplı beyaz badanalı duvarlar, kemerler ve dini temalı heykeller yer almaktadır.
Adres: Beishan Caddesi, No: 88, Hangzhou
 
Ulusal Çin Çayı Müzesi
 
Batı Gölü semtinden Y3 numaralı halk otobüsüne binerek kolayca ulaşılabilen Ulusal Çin Çayı Müzesi, ülke genelinde çaya özgü bu denli kapsamlı bilgiler sunan tek kültür merkezidir.
Etrafı çay tarlaları ve çay evleri ile dolu olan müze; çay üretimi, çay servisi ritüelleri, çay demlemede ve servisinde kullanılan eşyalar, çayın tarihi ve çay tadım eğitimi gibi bölümlere sahiptir.
Çay tiryakilerinin gezmekten büyük keyif alacağı müzede, geleneksel çay servisi ritüellerini izleyebilir ve lezzetli Çin çaylarının tadıldığı eğitim seminerine katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
Pazartesi günleri kapalı olan müzeyi, haftanın diğer günleri 08.30 - 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
Adres: Gushan Caddesi, No: 25, Hangzhou
Telefon: (+86) 571 8798 0281
 
Kral Qian Anıt Mezarı
 
Kral Qian Anıt Mezarı, Wuyuhe Hanedanlığı döneminde yönetimde bulunmuş ve şehri zengin ve güçlü bir konuma yükseltmiş olan beş kralın anısına 1077 yılında inşa ettirilmiştir.
Kralların tümünün soyadı Qian olduğu için anıt mezara bu isim verilmiştir. Tarih süresince oldukça zarar görmüş olan yapı, 2003 yılında restore edilmiştir. Anıt mezar binasının içerisinde bir dua bölümü, temsili bir mozole ve göz alıcı süslemeler yer almaktadır.
Şehir merkezinde yer alan önemli mimari simgelerden biri olan bu yapının bahçesinde, kralların ve çeşitli dini sembollerin heykelleri yer almaktadır.
Mistik, tenha ve sessiz bir mekân olan Kral Qian Anıt Mezarı; haftanın her günü 08.00 - 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir.
Adres: Nanshan Caddesi, Hangzhou
 
Zhejiang Bölge Müzesi
 
Zhejiang Bölgesi'nin en kapsamlı kültür merkezlerinden biri olan bu yapı, hem bir tarih hem de bir sanat müzesi olma özelliğine sahiptir.
100.000'den fazla tarih öncesi döneme ait arkeolojik kalıntıyı içerisinde barındıran müze, aynı zamanda paha biçilemeyen geleneksel Çin resimlerine ve kraliyet dönemlerine ait kıymetli porselenlere de ev sahipliği yapmaktadır.
Hangzhou'yu tarihsel ve kültürel açıdan derinlemesine inceleme şansı sunan bu prestijli müzeyi; pazartesi günleri haricinde haftanın her günü, 08.30 - 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
Adres: Gushan Caddesi, No: 25, Hangzhou 
Telefon: (+86) 571 8797 1177
Web: www.zhejiangmuseum.com
 
Şehrin dışında kalan yerler
 
Hangzhou'nun çevresinde büyüleyici doğal güzelliklere sahip birçok gezi rotası yer almaktadır.
 
Büyük Kanal
 
Bir ucu Hangzhou'nun banliyölerinde yer alan Büyük Kanal'ın diğer ucu ise Pekin'e uzanmaktadır.
Toplam uzunluğu 1794 km olan bu muhteşem manzaralı gezi rotası, geçmişten bugüne insanların dünya üzerinde yaptığı en uzun su kanalı olma özelliğine sahiptir.
Şehrin kalabalık atmosferinden biraz olsun uzaklaşmak ve tekne ile su üzerinde dolaşarak muhteşem doğa manzaraları izlemek isteyenler için ideal bir rota olan Büyük Kanal, M.S. 5. yüzyılda inşa edilmiştir.
2000 yılından bu yana ise devlet, kanalın temizlenmesi için yüklü miktarda paralar ödeyerek bölgeyi turistik bir gezi durağı hâline getirmiştir.
Büyük Kanal turlarına katılmak için Wulin Meydanı üzerindeki duraktan K1 numaralı otobüse binip Batı Gongchen durağında inmeli ve Lishui Caddesi üzerinde yer alan Gongchen Köprüsü'nden saat başı hareket eden tekneleri yakalamalısınız.
 
Putuoshan Adası ve Putuo Dağı
 
Hangzhou Körfezi'ndeki 1400 adadan oluşan Zhoushan Takımadaları'nın en büyüğü olan Putuoshan Adası, Çin Budizminin dört kutsal dağından biri olan Putuo'ya ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür.
Putuoshan Adası ayrıca ülkenin en ünlü Guanyin Tapınağı'nı da içerisinde barındırmaktadır. Guanyin, tüm Çin dinlerinde adı geçen şifa ve merhametle özdeşleştirilen en kutsal azizelerden biridir. 
Putuoshan Adası'nı ziyaret edip kutsal Putuo Dağı'nda gizemli tapınakları dolaşabilir, mistik Budist rahiplerinden eğitimler alabilir ve muhteşem bir doğanın tam kalbinde yer alan Guanyin Tapınağı'nda kendinizi ruhani bir enerji ile sarmalanmış hissedebilirsiniz.
Putuoshan Adası, dini öneminin yanı sıra ince kumlu upuzun doğal plajları ile de ünlüdür. Dağlarda tapınaklara tırmanmak için harcadığınız enerjiyi, deniz kıyısında deniz ve güneş keyfi yaparak yeniden toplayabilirsiniz.
Hangzhou şehri merkezinden her saat başı hareket eden Banshengdong otobüsüne binerek 3 saatlik bir yolculuk sonunda Putuoshan Adası'na ulaşabilmenizi sağlayan teknelerin kalktığı Zhoushan Limanı'na varabilirsiniz. Buradan yarım saatlik bir deniz yolculuğu ile adaya ulaşabilirsiniz.
 
 
Ne Yenir?
Hangzhou mutfağını en iyi niteleyen ilk dört sıfat; taze, tatlı, ekşi ve sağlıklıdır. Dev bir coğrafi alan olan Çin'de, sekiz ana akım Çin mutfağı türü bulunmaktadır.
Bu ana akımlardan Zhejiang mutfağının altında yer alan yerel spesiyaller, deniz ürünlerinin veya et çeşitlerinin sebzelerle birlikte baharatlar ve soslar eşliğinde pişirilmesinden oluşmaktadır.
Yerel halkın sıklıkla tükettiği yiyecek çeşitleri arasında; yılan balığı, sazan balığı ve karides başta olmak üzere deniz ürünleri; soya filizi, süt, bambu yaprakları, jambon, lotus bitkisinin kökleri, çay yaprakları ve kar sebzesi adını verdikleri Şanghay bölgesine ait bir tür turşu yer almaktadır.
Gaoyin Lane, Baoshu, Jingzhou ve Hefang Caddeleri; şehrin en prestijli restoranlarını ve en favori açık hava yiyecek tezgâhlarını içerisinde barındıran popüler adreslerdir.
 
Temel yemekler…
Hangzhou'nun en prestijli iki restoranın hem şehrin içerisinde hem de dünya çapında ünü oldukça yayılmış olan iki özel spesiyali bulunmaktadır. 
Şehri ziyaretiniz esnasında; Tian Xiang Lou Restoranı'nda şarap, soya sosu ve sebzeler eşliğinde pişirilen dongpo domuzu ve Lou Wai Lou Restoranı'nda servis edilen sirke ve tatlı - ekşi sos içerisinde pişirilen Batı Gölü balığı veya diğer adıyla xī hú cù yú spesiyallerini mutlaka tatmanız önerilmektedir.
Çin genelinde çok popüler olan dilencinin tavuğu isimli spesiyal, Hangzhou mutfağının da en favori yemekleri arasında yer almaktadır.
Bütün hâlde baharatlar eşliğinde bir fırın torbasına konulan tavuğun çevresi, elde açılan kalın bir ekmek hamuru ile kaplanır. Odun fırınının ağır ateşinde çevresini saran ekmek katmanı ile pişen tavuk spesiyali, oldukça özel bir lezzete sahiptir.
Kızarmış yılan balığı parçalarının yoğun bir sebze çorbası içerisinde noodle erişteleri ile birlikte servis edilmesinden oluşan yılan balıklı noodle çorbası, Hangzhou'ya özgü mutlaka denemesi gereken lezzetlerden biridir.
Hangzhou mutfağının sunduğu farklı lezzetler arasında bir macera yaşamak isteyenler ise, xiangluo salyangozu spesiyalini deneyebilirler.
Suda haşlanmış kabuklu salyangozlardan ve yanında servis edilen soya sosu, baharat ve sirkeden oluşan bu çok özel lezzetin bir kürdan yardımıyla salyangoz etlerinin her lokmada bolca tüm soslara bulanarak yenmesi tavsiye edilmektedir.
 
Tatlılar…
 
Glutensiz pirinç hamurunun kırmızı meyve reçeli ile karıştırılmasından oluşan küçük kare biçimindeki pembe renkli yumuşak kek çeşidine dingsheng adı verilmektedir.
Buharda pişirilmiş lotus bitkisi kökünün içerisine tatlandırılmış yapışkan pirincin doldurmasıyla elde edilen pirinçli lotus kökü tatlısı, şekerli yiyeceklerden hoşlananların kalbini kazanacak oldukça sağlıklı ve ferahlatıcı bir yiyecektir.
Hangzhou'da bilhassa gençlerin arasında en popüler olan tatlı çeşidi renkli pirinç patlaklarından oluşan şekerleme Hu Town Popcorn Sugar'dır.
Hangzhou bölgesinde dünyanın en kaliteli Osmancık pirinçleri üretilmektedir. Osmancık pirinçlerinden elde edilen özel pirinç unundan yapılan osmanthus pirinç keki şehrin en favori tatlı çeşitlerinden biridir.
 
Bir bambu sopası üzerine geçirilerek sokak tezgâhlarında satılan sert şekerlemelere tanghulu adı verilmektedir. Her yaştan insanın keyifle tükettiği bu sert şekerlemeler, hem tatlı hem de hafif ekşi bir lezzete sahiptir.
Atıştırmalıklar…
Hangzhou mutfağına ait atıştırmalık yiyeceklerin büyük bir bölümü; yoğun ve baştan çıkarıcı bir tada sahip olmasına rağmen asla iç bayıcı, ağır ve yağlı değildir.
Şehirde popüler olan atıştırmalık yiyeceklerden biri; ateşte pişirilen gözlemelerin içerisine kızarmış soğancıklar konulup dürüm hâline getirilmesinden oluşan cong bao gui'dir.
Ülkemizde bilhassa kandillerde yapılıp komşulara dağıtılan mayalı hamur kızartması veya pişi adıyla bilinen atıştırmalık yiyecek, Hangzhou'da youxiang olarak isimlendirilmektedir.
Bu lezzetli hamur kızartması, genellikle sabahları kahvaltı niyetine çay veya kahve eşliğinde tüketilmektedir.
Yandang flapjack adı verilen minik turtalar; karides, kurutulmuş tofu, pirinç unu, baharatlar ve turşu gibi malzemelerinin karıştırılıp fırında pişirilmesiyle elde edilmektedir.
 
Ne içilir?
 
Hangzhou'nun en popüler alkolsüz içecek çeşitlerinden biri, yöreye özgü aromatik yeşil çay türü longjingdir. Longjing çayının farklı aromalara göre sınıflandırılan qiqiang ve queshe gibi sekiz alt türü bulunmaktadır.
Çin genelinde çay kültürü oldukça gelişmiştir. Bölgede yüzyıllardan bu yana çay içmenin özel ritüelleri bulunmaktadır. Geleneksel yöntemlere uygun bir çay içme ritüeline katılmak için şehirdeki tarihî çay evlerinden birini ziyaret edebilirsiniz.
Choujiu adındaki glutenli pirinçten elde edilen şarap, şehrin en popüler alkollü içecek çeşitlerinden biridir.
Mijiu denilen bir başka pirinç şarabı türü ise bilhassa Japon kültürüne özgü sake içeceği ile oldukça benzer bir tada sahip olmasıyla ünlüdür.
Süpürge darısından elde edilen bir likör çeşidi olan kaoliang, şehirde sıklıkla tüketilen bir diğer alkollü içecek türüdür.
 
 
Nasıl Eğlenilir?
Hangzhou ziyaretçilerine hem doğal ve kırsal bir alan hem de kozmopolit bir metropol atmosferini yaşatabilmektedir. Gün içerisinde yemyeşil büyüleyici doğa manzaralarının içerisinde otantik mekânlarda dolaşabilir, hava kararmaya başladığında ise prestijli ve lüks restoranlarda yemek yiyebilir ve ardından şehrin havalı sakinleriyle birlikte son moda bir barda eğlenebilirsiniz.
Zıtlıkları başarı ile aynı potada buluşturan bu egzotik şehirde, Çin kültürüne ait çok değerli bilgiler edinebilir ve Budist ritüellerine katılıp ruhani yönünüzü keşfedebilir veya yerel halkı daha yakından tanıma olanağı bulabileceğiniz açık hava pazarlarında dolaşarak, her biri birer hazine niteliği taşıyan etnik ürünler satın alabilirsiniz.
 
Müzik
 
Hangzhou'da Çin menşeli rock ve pop müzik, oldukça popülerdir. Tayvanlı pop yıldızları da, Hangzhou'da oldukça sevilmektedir. Şehrin gece eğlencesi atmosferine, DJ müziği ve club müzik hâkimdir.
Yaylı ve telli çalgıların yoğun olarak kullanıldığı geleneksel Çin müziği, daha çok dini ritüellerde ve tapınaklarda kendini göstermektedir.
Latin müzikleri, klasik müzik ve opera da; yerel halk tarafından sevilerek dinlenmektedir.
Zhejiang Konser Salonu
1997 yılında inşa edilmiş olan 600 kişi kapasiteli Zhejiang Konser Salonu, 3700 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Şehrin en prestijli konser salonu olan bu mekân, yerel sanatçıların yanı sıra dünyanın pek çok yerinden şehre gelen müzisyenlere de kapılarını açmaktadır.
Adres: Shuguang Sokağı, No: 33, Batı Gölü semti, Hangzhou 
Telefon: (+86) 571 8511 8217
 
Tiyatro ve sahne sanatları
 
Hangzhou, renkli ve hareketli bir tiyatro atmosferine sahiptir. Şehirde yaşayan yabancı nüfusun çok olması nedeniyle, son yıllarda şehir tiyatrolarında Çince'nin yanı sıra İngilizce olarak sergilenen oyunlar da yer almaktadır. Tiyatroya ek olarak opera ve bale de, Hangzhou'da popüler olan sahne sanatları arasında yer almaktadır.
Büyük Hangzhou Tiyatrosu
Büyük Hangzhou Tiyatrosu, şehirde sahnelenen en yüksek bütçeli ve kaliteli oyunlara ev sahipliği yapmaktadır.
Adres: Zhi Jiang Caddesi, No: 66, Hangzhou
Telefon: (+86) 571 8685 5118 
Web: www.hangzhougrandtheatre.cn
 
Gece hayatı
 
Hangzhou, renkli ve hareketli bir gece hayatı atmosferine sahiptir. Şehir merkezinde; sohbet edip içkilerinizi yudumlayabileceğiniz birçok bar ve gecenin ilerleyen saatlerinde dans pistinde coşacağınız veya kahkahalar eşliğinde karaoke yapabileceğiniz birçok disko, gece kulübü ve canlı müzik barı bulunmaktadır.
Hangzhou'da eğlence dünyasının kalbi; Huanglong, Tianmushan, Qingchun, Wangtang ve Batı Wensan Caddeleri'nde atmaktadır. Bu caddeler üzerinde şehrin en renkli ve hareketli disko ve gece kulüpleri yer almaktadır.
Şehrin barlar sokağının adı Shuguang Lu'dur. Nanshan Lu Caddesi üzerinde de çok sayıda kaliteli bar ve kulüp yer almaktadır.
 
Festivaller
 
Hangzhou'da yıl boyunca birçok kültür ve sanat festivali düzenlenmektedir. Seyahat döneminize denk gelen festivallere katılarak yerel halk ve kültürünü, daha yakından tanıma şansı elde edebilirsiniz.
 
Batı Gölü Lotus Festivali 
Her yıl temmuz - ağustos ayları arasında Çin'in en ünlü su bitkisi lotus çiçeğine adanmış bir etkinlik olan Batı Gölü Lotus Festivali kutlanmaktadır. Festival kapsamında bir ay süresince şehirdeki birçok farklı mekânda; konser ve dans şovları, lotus çiçeği temalı sanat ve botanik sergileri düzenlenmektedir.
 
Hangzhou Çin Gurme Yemekleri Festivali
 
Her yıl kasım ayı süresince Batı Gölü mesire alanı içerisinde kutlanan Hangzhou Çin Gurme Yemekleri Festivali, ziyafet sofralarına ev sahipliği yapmaktadır. Hangzhou ve Çin mutfağını tanıtma amacı taşıyan bu lezzetli etkinlikte gelenekselden moderne Hangzhou mutfağına ait en ünlü yemekleri bir arada bulma ve tatma şansına sahip olabilirsiniz.
 
Longjing Nehri Çay Festivali
Her yıl nisan ayında yeni çay hasadını kutlamak için Longjing Köyü'nde düzenlenen Longjing Nehri Çay Festivali, yılın en lezzetli çaylarının satışa sunulduğu tezgâhlara, dans ve müzik gösterilerine ev sahipliği yapmaktadır.
Festival esnasında ayrıca başarılı geçen hasat dönemi için şükredilmekte ve bir sonraki yılın hasadının bereketli olması için dini ritüeller gerçekleştirilmektedir.
 
Spor
 
Hangzhou'da popüler spor dalları arasında; futbol, golf, yürüyüş, tırmanma ve geleneksel dövüş sporları bulunmaktadır.
Batı Gölü kıyısı, yürüyüş yapmayı sevenler için âdeta bir cenneti andıran manzaralı yollarla çevrilidir. Batı Gölü kıyısını; yavaş bir hızda tam bir tur atarak dolaşmak, yaklaşık olarak 5 saat sürmektedir.
Gölün hemen kıyısında yer alan bu yürüyüş parkurlarında bisiklete binmek yasaklanmıştır. Ancak Batı Gölü bölgesinin iç kısımlarında yemyeşil doğal güzelliklerin arasında bisiklet binmeyi sevenleri memnun edecek yollar da bulunmaktadır.
Longjing Çay Bahçeleri'ne ulaşmayı sağlayan köy yolu da bisiklet sporundan hoşlananlar için manzaralı alternatif bir rota olabilir.
Su sporlarından hoşlananlar için gölün hemen kıyısında pedallı deniz bisikleti, kano ve scuba dalışı için ekipmanlar sağlayan spor kulüpleri yer almaktadır.
Batı Gölü, birçok kutsal tapınağa ev sahipliği yaptığından; göl üzerinde su kayağı, jet ski gibi ses yaratıp huzuru bozacak nitelikte su sporlarının yapılmasına izin verilmemektedir.
Batı Gölü çevresinde bulunan tapınakların büyük bir bölümü, çevrelerine göre yüksek birer tepenin üzerine inşa edilmiştirler. Tapınaklara ulaşmak için toplu taşıma aracı kullanmak yerine park içerisindeki yürüyüş ve tırmanma parkurlarını takip ederek spor yapmanız mümkündür.
Baochu, Lingyin, Beifeng ve Leifeng tapınakları; tırmanma sporuna müsait tepelerin üzerinde konuşlandırılmış mekânlar arasında yer almaktadır.
Hangzhou halkının favori spor dallarından biri, koşudur. Şehir, yemyeşil park ve bahçeleri ile koşu sporuna oldukça müsait bir yapıya sahiptir. Hangzhouluların Yağmur Yağsa Bile adında sempatik bir koşu grubu bulunmaktadır.
Bu grup, her akşam Shuguang Caddesi üzerinde yer alan Maya Bar'ın önünden 19.30'da hareket ederek orta uzunlukta bir koşu aktivitesi gerçekleştirmektedir.
Yağmur Yağsa Bile grubu, aynı zamanda şehre yeni gelen sporseverlerin birbirleriyle sosyalleşmelerini sağlayan yararlı bir oluşumdur.
Lingyin Tapınağı'nın hemen yanında bulunan Batı Gölü Golf Kulübü, golf sporu ile ilgilenenlerin ziyaret edebileceği prestijli bir spor merkezidir.
MIXC Alışveriş Merkezi, dev bir olimpik buz pistini içerisinde barındırmaktadır. Dünya Buz Arenası isimli bu spor merkezinde İngilizce konuşabilen eğitmenler eşliğinde buz pateni kurslarına katılmak mümkündür.
Çin kültürüne ait geleneksel spor dallarından Hangzhou'da en popüler olanı tai chi'dir. Hangzhou'da tai chi öğrenmek isteyen turistleri bekleyen önemli bir engel, dil problemidir. Hangzhou'da yaşayan ve İngilizce konuşabilen az sayıdaki tai chi öğretmeni içerisinde en ünlülerinden biri James Xu'dur.
 
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

Etiketler » Hangzhou Grup Uçak Bileti Al   » Hangzhou Grup Uçak Rezervasyonu   » Hangzhou Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Hangzhou Grup Uçak Bileti Al