İstanbul Hong Kong Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Hong Kong Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
​Özel idare bölgesi olmasından dolayı Hong Kong’un yasa ve yönetmelikleri Çin'in geri kalan bölümlerinden farklıdır. Bu nedenle Çin için vize almanız gerekirken Hong Kong’a giderken vize almanıza gerek yoktur; girişte 30 günlük vize verilir.
 
Hong Kong’a gitmek için Türk Hava Yolları’nın direkt uçuşlarından yararlanabilirsiniz. Türkiye’den sekiz saat ileride olan Hong Kong’a yolculuk yaklaşık 10 saat sürmektedir.
 
Hong Kong Uluslararası Havalimanı 1-9 Kişilik Thy Uçak Biletinizi makrobilet.com Sitemizden Onlin alabilirsiniz.
 
Lantau Adası’nda bulunan Hong Kong Havalimanı, tüm uluslararası uçuşların yapıldığı yerdir. 1998 yılında açılan ve Chek Lap Kok olarak da bilinen havalimanı, mimarisi ve modern yapısı nedeniyle Skytrax Uçuş Araştırma Merkezi tarafından beş kez “dünyanın en iyi havalimanı” olarak seçilmiştir.
 
Adres: Airport Authority, 1 Cheong Yip Road, Lantau, Hong Kong
Tel: +852 2181 0000
 
Havalimanından ulaşım
 
Havalimanı ekspresi ile
 
Havalimanı ekspresiyle Lantau Adası’ndan Tsing Yi, Kowloon ve Hong Kong adalarına rahatça ulaşabilirsiniz. 12 dakikada bir gelen tren, yaklaşık 23 dakikada Hong Kong istasyonuna ulaşır ve burada sizi, ağır çantalarınızı trenden indirmek için bekleyen bir istasyon görevlisi karşılar. 
 
Gideceğiniz yerin mesafesine göre fiyatları değişen tren biletlerini, istasyonda bulunan gişelerden temin edebilirsiniz. Eğer biletinizi makineden almayı tercih ederseniz standart bir ücret ödemeniz gerekecektir.
 
İstasyona ulaştıktan sonra sizi Kowloon ve Hong Kong Adası’nda belli başlı otellere ulaştıracak ücretsiz shuttlelar bulabilirsiniz.
 
Otobüs ile
 
Eğer aceleniz yoksa ve manzaralı bir yolculuk tercih ediyorsanız ulaşım için havaalanından kalkan “cityflyer” adlı otobüsleri tercih edebilirsiniz. Cityflyer’lar size Lantau Adası ve dünyanın en uzun yedinci köprüsü unvanına sahip Tsing Ma Köprüsü  üzerinden manzaralı bir yolculuk sunacaktır.
 
Bir not: Hong Kong’da havalimanından otobüsle ulaşım, trene göre daha yavaş ve daha ucuzdur. 
 
Taksi ile
 
Hong Kong havalimanında taksi bulmakta hiç zorlanmazsınız. Adalara göre renklerine ayrılmış olan taksilerden kırmızı olanları Hong Kong Adası ve Kowloon’a, yeşilleri Yeni Bölge’ye ve mavi olanları ise sizi Lantau Adası’na götürecektir. Bu araçların dışında havalimanında bulunan yasal olmayan taksilere ve özel araçlara dikkat etmenizi öneriyoruz.
 
Taksiyle Kowloon’a gideceksiniz trafik sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Eğer rotanız Hong Kong Adası üzerinde ise taksiciye “Batı Limanı Kavşağı”ndan gitmesini söylerseniz, biraz olsun trafikten sıyrılmanız mümkün olabilir.
 
Araç kiralama
"Aklınızda Bulunsun" başlığı altında bu konu hakkında gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.
Asya kıtasında bulunan bir Avrupa kentidir Hong Kong. Doğunun içindeki batıdır. Çin’in bir parçası olmasına rağmen tüm özellikleriyle batıya yakındır. Bunun sebebi ise Hong Kong’un tarihinde saklıdır.
 
16. yüzyılın başlarında küçük bir balıkçı kasabası olan Hong Kong, önceleri ticaret amacıyla İngilizlere ev sahipliği yapar. Çinliler ve İngilizler arasında 1842 yılında çıkan savaşta İngilizler galip gelir ve Hong Kong’un yönetimini ele geçirirler. Gitgide şehrin sınırlarını genişleten İngilizleri savaşarak yenemeyeceklerini anlayan Çinliler, 1984 yılında yaptıkları bir anlaşmayla 1 Temmuz 1997’ye kadar Hong Kong’u İngiltere’nin yönetimine verirler.
 
1997 yılında yapılan anlaşmanın bitmesiyle İngilizler Hong Kong’u Çin’e geri verir. Çin Hükümeti Hong Kong’un dış işlerinde Çin’e bağlı, iç işlerinde ve ticarette bağımsız olduğunu duyurur. Kent, Çin Halk Cumhuriyeti'nin bayrağı altında “Özel İdari Bölge” adı altında yaşamaya başlar.
 
Yaklaşık 260 adadan oluşan Hong Kong, şimdilerde dünyanın en ileri ticaret merkezlerinden biri. 50 katlı binaları, 20 katlı gecekonduları, şehir içindeki yürüyen merdivenleri ve kaldırımlarıyla bu kentte İngiliz yaşam tarzını hissetmeye hazır olun.
 
 
Nereler Gezilir?
​Hong Kong’u keşfetmeye başlamadan önce yapacağınız en iyi şeylerden biri Octopus Kart almaktır. Havalimanından ya da metro istasyonlarından alabileceğiniz bu kartı; metro, otobüs ve tramvayların yanı sıra Hong Kong’da çok yaygın olan 7eleven’larda da kullanabilirsiniz.
 
Hong Kong dik ve yokuşlu bir coğrafyaya sahip olduğundan ulaşımı kolaylaştırmak adına farklı yöntemler geliştirilmiştir. Caddelerde bulunanan yürüyen kaldırımlar ve merdivenler, dağların arasında ulaşımı sağlayan teleferikler bunun en güzel örneklerindendir.
 
Adalardan oluşan Hong Kong’da ulaşım, her biri bir mühendislik harikası olan köprüler ve geçitlerle sağlanır. Hong Kong Adası ile Kowloon Yarımadası’nı birbirine bağlamak için 35 yıl önce yapılan denizaltı tüneli bunlardan yalnızca biridir. Bugüne kadar bir kez bile su sızdırmayan bu tünelle övünen Hong Konglular, denizin altından geçen bunun dışında 2, dağları delerek yapılan 10 köprüyü daha kullanarak ulaşımlarını sağlarlar.
 
Hong Kong; tek bir şehirden çok, her biri kendi karakterine sahip dört coğrafi bölgeden oluşur:
 
    Hong Kong Adası
    Kowloon Yarımadası
    Yeni Bölge
    Uzak Adalar
 
Hong Kong Adası
 
Çin egemenliğinden neredeyse hiç etkilenmemiş olan bu ada, kapitalist düzenin merkezlerindendir. Diğer adalara göre çok daha batılılaşmış ve zengindir.
 
Adanın kuzey kısmı daha çok yapılar ve insanlar tarafından kuşatılmıştır. Finans ve alışveriş merkezleri, eğlence mekânları ve devlet daireleri adanın bu kısmında toplanmıştır. Eğer Hong Kong Adasının kuzey bölgesini keşfetmek istiyorsanız görünenden çok detaylara odaklanmanız gerekecektir.
 
Adanın kuzeyine göre daha az popülasyon içeren güney kısmı; güzel plajları ve lüks residanslarıyla adanın en varlıklı bölgeleri arasında yer alır.
 
 Victoria Zirvesi
 
Hong Kong Adası’nın güneybatısında bulunan ve her yıl 6 milyon ziyaretçiyle buluşan bu tepe, şehrin ve körfezin en güzel manzaralarını yakalamak isteyenler için ideal bir alandır. 552 metre yükseklikteki bu zirveye çelik halatlarla bağlı bir tramvayla çıkılır ve buradan Victoria Limanı’nı, kentin yemyeşil alanlarını izlemek insana benzersiz bir keyif yaşatır. Her akşam saat 8’de yapılan lazer gösterileri, bu manzaranın sadece gündüz değil gece de görülmeye değer olduğunu kanıtlar niteliktedir.
 
Zirve’ye tramvay dışında 15 numaraları otobüslerle çıkabilir, daha ucuza çok daha güzel manzaralı bir yoldan buraya ulaşabilirsiniz.
 
Hong Kong Zooloji ve Botanik Bahçeleri
 
Victoria Tepesi’nin kuzey yamacında 5,6 hektarlık bir alana yayılı olan bu bahçe, 1871 yılında “Botanik Bahçesi” olarak kurulmuş ve 1975 yılında hayvanların da sergilenmeye başlanmasıyla “Zooloji ve Botanik Bahçeleri” olarak yeniden adlandırılmıştır.
 
Bahçe, Albany Caddesi tarafından ikiye bölünmesine karşın metroyla bağlantılıdır. Bahçe’nin “Eski Bahçe” olarak adlandırılan doğu tarafında çocuklar oynar. “Yeni Bahçe” adı verilen batı tarafı ise genellikle çeşitli hayvanlara ve sürüngenlere ev sahipliği yapar.
 
Her gün saat 06.00 ile 19.00 arasında Hong Kong Zooloji ve Botanik Bahçeleri’ni ücretsiz olarak ziyaret edebilir, Connaught Caddesi’nden 3B numaralı otobüsle buraya gelebilirsiniz.
 
80,000 metrekarelik alana sahip olan Hong Kong Parkı, modernliği ve doğayı aynı ortamda buluşturan nadir alanlardan biridir. Kalabalık ve stresli iş yaşantısı arasında rahatlatıcı bir mola yeri sunan bu parkın başlıca özelliği Hong Kong’un en büyük kuş koleksiyonuna sahip olmasıdır. Ayrıca park içinde geçici sürelerle sergilenen bitki ve orkide seraları bulunur. Bunun dışında Park, Garden Plaza ve Tai Chi Garden gibi çokça modern bahçeye, sporseverler içinse bir squash ve spor merkezine ev sahipliği yapar.
 
Bir not: Parka Pacific Palace’tan yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz.
 
The Flagstaff House Müzesi
 
Hong Kong Parkı’nda bulunan müze, meşhur Çin çayı koleksiyonlarını sergiler ve bu kültürü insanlara tanıtmayı amaçlar. Müzede turistlere rehberler eşliğinde turlar düzenlenir ve eğitimler verilir. Müzenin bir parçası olan Çin Çay Evi, ziyaretçilere düzenli olarak çay servisi yapmaktadır. 
 
Happy Valley
 
Üst gelire sahip yerli ve yabancıların yaşadığı bölge olan Happy Valley’de Hong Kong’un iki en yüksek konutu “Higgcliff” ve “The Summit” bulunur. Burası aynı zamanda ünlülerin buluşma mekânıdır. Bu nedenle birçok paparazinin hedef noktasında yer alır.
 
Ayrıca Happy Valley’de Hong Kong Jokey Klubü’nün iki koşu parkuru ve Hong Kong mezarlığı da yer alır.
 
Repulse Bay
 
Hong Kong Adası’nın en önemli plajlarından biri sayılan Repulse Koyu, adanın güney kısmında yer alır. Plajın doğu ucunda olanKwun Yam Tapınağında, tanrıça Kwun Yum ve Tin Hau’nun heykelleri bulunur.
 
Aberdeen Limanı
 
Hong Kong Adası’na geldiğinizde yapmanız gereken şeylerden biri de Aberdeen Limanı’na uğramaktır. Burada eski bir balıkçı teknesiyle saat 11.00 ile 23.30 arasında limanı turlayabilirsiniz.
 
Hong Kong’da eğlenmek ve suyun tadını çıkarmak isterseniz Güneydoğu Asya’nın en büyük eğlence ve deniz parkı Ocean Park tam size göre! Güney bölgesindeki Wong Chuk Hang ve Nam Long Shan’da bulunan bu eğlence dünyası, bünyesinde bulundurduğu 35 aktiviteyle Forbes tarafından “Dünyanın En Popüler Yedinci Parkı” ve “En Çok Ziyaret Edilen 33. Turist Merkezi” ödüllerine layık görülmüştür.
 
870,000 metrekareyi kapsayan arazide park, “Zirve” ve “Ova” olarak iki bölgeye ayrılmıştır. Alanlar arasındaki geçiş 1,5 km uzunluğundaki teleferik sistemi, shuttle veya Ocean Express’le gerçekleşir. Ziyaretçiler iki alan arasındaki ulaşımı isterlerse dünyanın ikinci en uzun yürüyen merdiveniyle de sağlayabilirler.
 
Ocean Park’ta çeşitli 35 aktivitenin yanı sıra dev panda sergisi, denizanası ve Çin Mersin Balığı akvaryumu da mevcuttur.
 
Saat 10.00 ile 18.00 arasında açık olan parka gelerek köpek balıklarının bulunduğu akvaryumu ziyaret edebilir, 72 metrelik kuleden Güney Çin Denizi’nin manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.
 
Kowloon Yarımadası
 
Hong Kong Adası’nın kuzeyinde kalan Kowloon Yarımadası, Hong Kong’un en fazla popülasyona sahip olan bölgesidir. Bu yarımadada sizi sokak pazarları ve residanslardan oluşan kaotik bir yaşam karşılar.
 
Kowloon kelimesi esas olarak dokuz ejderha anlamına gelir ve adadaki sekiz tepeyi işaret eder. Efsaneye göre dokuzuncu ejderha da tepeleri sayan imparatorun çocuğudur. Yarımadada bulunan bu sekiz tepe sırasıyla, Kowloon Zirvesi, Tate’s Cairm, Tample Hill, Unicorn Ridge, Lion Rock, Beacon Hill ve Crow’s Nest’tir.
 
Yarımada’nın doğusunda Lei Yue Mun Caddesi, batısında Mei Foo Sun Chuen ve Stonecutter’ın Adası, kuzeyinde Lion Rock ve Tate’s Cairn, Güneyi’nde ise Victoria Limanı bulunur. Ancak bölgenin en ünlü mekânı Tsim Sha Tsui’dur.
 
Tsim Sha Tsui
 
Bölgenin en çok turist çeken merkezi olan Tsim Sha Tsui’da çeşit çeşit mağazaları ve restoranları rahatlıkla bulabilirsiniz. Kowloon aslında kuzeyden güneye uzanan ve eski bir İngiliz valisinin adını taşıyan Nathan Road'u ile ünlü. Nathan Road'un yan caddeleri, akşam saatlerinde neon ışıklarıyla ortalığı bir renk cümbüşüne boğan cıvıl cıvıl dükkânlar ve lokantalarla dolu. Tsim Sha Tsui yalnız lokantaları ve dükkânlarıyla değil, birbirinden güzel müzeleri ve sergi merkezleriyle de görülmeye değer bir yerdir.
 
Kowloon’da varış noktasını güneybatıda bulunan Star FerryTerminal olarak düşünürseniz, Tsim Sha Tsui’da yolunuzu çok rahat bulabilirsiniz.
 
Saat Kulesi
 
Tsim Sha Tsui’nin güney bölgesinde yer alan Saat Kulesi, Hong Kong’un en eski yapılarından biridir ve Kowloon-Canton Demiryolu üzerindeki eski Kowloon İstasyonuna 1916 yılında inşa edilmiştir. Saat Kulesi’nin yanına Kowloon İstasyonunun yıkılmasından sonra Hong Kong Uzay Müzesi ve Hong Kong Kültür Merkezi yapılmıştır.
 
Bir not: 44 metre uzunluğundaki bu kule şehrin simgesi konumundadır. 
 
Hong Kong Kültür Merkezi
 
Hong Kong sanatını, kültür mirasını ve tarihini keşfetmek istiyorsanız kaçırmamanız gereken bir müzedir. Tsim Sha Tsui’da Salisbury Caddesi’nde yer alan bu kültür merkezinde, 2019 kişilik bir konser salonu, 1734 kişilik opera, bale ve müzikallerin yanı sıra Hong Kong Film Ödülleri’ne de ev sahipliği yapan dev bir tiyatro salonu ve sergi alanları yer alır.
 
Adres: 5/F, Auditoria Building, 10 Salisbury Road, Tsim Sha Tsui, Kowloon
Tel: +852 2734 2009
 
Hong Kong Sanat Müzesi
 
Hong Kong Sanat Müzesi’nde antik Çin hazinelerinden, güncel sanatçıların çalışmalarına kadar tam on dört bin eser sergilenmektedir. Hong Kong Kültür Merkezi’nin yanında bulunan müzeyi, perşembe günü hariç her gün saat 10.00 ila 18.00 arasında görebilirsiniz.
 
Adres: 10 Salisbury Road, Tsim Sha Tsui, Kowloon
Tel: +852 2721 0116
 
Hong Kong Uzay Müzesi
 
Astronomi ve uzay bilimi hakkında merak ettiğiniz birçok şeyi bulabileceğiniz doğu ve batı kanatlarından oluşan bu müzede Planetaryum, yumurta şeklindeki kubbeli yapısıyla müzenin çekirdeğini oluşturur.
 
Doğu kanadında, Stanley Ho Uzay Tiyatrosu, Uzay bilimleri salonu, workshop odaları ve ofislerin yer aldığı müzenin batı kanadında ise astronomi, konferans salonu ve hediye dükkânları bulunur.
 
Uzayla ilgili bilgileri eğlenerek öğreneceğiniz bu müzeyi, cumartesi ve pazar günleri 10.00- 21.00, diğer günler 13.00-21.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: 10 Salisbury Road, Tsim Sha Tsui, Kowloon
Tel: +852  2721 0226
 
Avenue of Stars (Yıldızlar Bulvarı)
 
Salisbury Caddesi’nin yakınlarında olan Yıldızlar Bulvarı’nda film yıldızlarının el izlerini ve Kung Fu’yla hayranlığımızı kazanan Bruce Lee’nin heykelini görebilirsiniz. Bunun dışında bulvarda, yerel film endüstrisi hakkında bir film izleyebilir, hediyelik eşya kiosklarından alışveriş yapabilir ve Hong Kong’un 100 yıllık film arşivine göz atabilirsiniz. 
 
Günün herhangi bir saati ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz Yıldızlar Bulvarı’ndan, muhteşem liman manzarasını izlemeden ayrılmayın. Özellikle akşamları yapılan ışık gösterilerini de kaçırmamanızı tavsiye ederiz.
 
Hong Kong Tarih Müzesi
                  
Hong Kong’un tarihini ve kültürel mirasını koruyan bu müzenin koleksiyonları; doğal tarih, arkeoloji, etnografya ve yerel tarih alanlarındadır. İki katlı olan ve içerisinde sekiz adet galeri bulunan Tarih Müzesi, Hong Kong’un 6000 yıllık tarihini gözler önüne sermektedir. Müze içerisinde zaman zaman görülmeye değer kısa süreli sergiler de açılır.
 
Adres: 100 Chatham Road South, Tsim Sha Tsui East, Kowloon
Tel: +852 2724 9042
 
Hong Kong Bilim Müzesi
 
Sanat Müze’sinin yanında Tsim Sha Tsui’nin doğusunda yer alan mekân, Hong Kong’da çocukların gittiği en popüler müzedir. Müzede gerçek fakat sabit duran bir arabanın içerisinde sürüş simülasyonu deneyimini yaşabilirsiniz.
 
Sergi alanında bulunan yaklaşık 500 eser, daimi olarak sergilenmektedir. En önemlisi 22 metre uzunluğundaki dünyadaki örneklerinin en büyüğü olan Enerji Makinesi’dir. Toplamda 18 galeri; coğrafya, meteoroloji, bilgisayar, ulaştırma, haberleşme, gıda bilimi ve enerji konularında eserler içerir. Sergilenen ürünlerin % 80’nin ziyaretçi katılımına açık olması gençler için eğlenceli bir öğrenim kaynağı oluşturur. Hong Kong’a gelmişken bu eğlenceli ve eğitici müzeyi kaçırmamanızı tavsiye ederiz.
 
Hong Kong Bilim Müzesi’ni perşembe günleri hariç hafta içleri 13.00-21.00, hafta sonu ise 10.00-21.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Tin Hau Tapınağı
 
Hong Kong’daki en geniş geleneksel tapınak kompleksi olan Tin Hau, rahipleri ve geleceği gören kâhinleri ile gezinin en mistik noktalarından biridir. Kowloon Yarımadası’nın kuzeyinde Yau Ma Tei’de bulunan bu tapınağın önünde, sokak berberlerini, ibadete gidenleri, sokakta kumar oynayanları ve falcıları görebilirsiniz.
 
Adres: Tin Hau Temple, Yu Ma Tei, Kowloon
Tel: +852 2508 1234
 
Wong Tai Sin Tapınağı
 
Yarımadanın doğusunda bulunan Wong Tai Sin Tapınağı’nı kentin geleneklerine bağlılığını görebilmek için ziyaret etmek gerekir. Taoist inancının Hong Kong’daki en önemli tapınağı olan mekânın en kalabalık zamanı cuma akşamlarıdır.
 
Bu anlarda insanların duaları ve yaktıkları bambu tütsülerinden çıkan dumanlar gökyüzüne doğru yükselir. Wong Tai Sin’de bu mistik havadan etkilenmemeniz mümkün değildir.
 
Wong Tai Sin Tapınağı’ndaki bu mistik havayı solumak için buraya her gün saat 07.00 ile 17.30 arasında gelebilirsiniz. Dilerseniz tapınağın önünde bulunana falcılara, el falı da baktırabilirsiniz.
 
Adres: 2, Chuk Yuen Village, Kowloon
Tel: +852 2920 2888
 
Yeni Bölge
 
Yeni Bölge, Hong Kong Adası’nın modern görünümünden uzak; terk edilmiş sahillerle, küçük çiftliklerle, taş evler ve tren yollarıyla kaplı olan bir bölgedir. Kenteselleşmeye inat bu bölgede yeşil alanlar fazlalıktadır.
 
Yeni Bölge’ye Kowloon’daki Tsim Sha Tsui’dan doğu trenine binerek gelebilirsiniz. Ya da sizi Kowloon’dan Yeni Bölge’deki Tsuen Wan, Kam Tin, Yuen Long, Tin Shui Wai ya da Tuen Mun’a götürecek olan otobüsleri de kullanabilirsiniz.
 
Hong Kong Wetland Park
 
Yuen Long’da Tin Shui Wai’nin kuzey kısmında bulunan Wetland Park,10 bin metrekarelik ziyaretçi merkezi ve 60 hektarlık rezervleriyle eğitim ve turizm merkezidir. Ziyaretçi merkezi kısmında sergiler, tiyatro, hediyelik eşya dükkânı ve kapalı tema oyun parkı bulunmaktadır.
 
Tsing Ma Köprüsü
 
Dünyanın en uzun yedinci asma köprüsü olan bu köprü, adını iki adanın isminden almaktadır; Tsing Yi ve Ma Wan. Bu köprüyü bu kadar önemli kılan bir diğer nokta ise hem taşıt trafiğini hem de tren yolunu üzerinde barındırmasıdır.
 
Tsing Ma Köprüsü şehrin en favori manzaralarını yansıtan bir köprü olduğundan son yıllarda turistlerin ilgisini çokça çekmektedir. Eğer siz de buradan Hong Kong manzarasına bakmak istiyorsanız Lantau Link Ziyaretçi Merkezi’ndeki Görüş Platformundan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 
Hong Kong Mirası Müzesi
 
Sha Tin’deki Shing Mun Nehri’nin yanında yer alan müze; tarih, sanat ve kültürle ilgili sürekli ve dönemsel olmak üzere sergiler barındırır. 16 Aralık 2000 tarihinde açılan müzenin mimarlığını Hong Kong Mimarlık Hizmetleri Bölümü üstlenmiştir
 
Müzede koleksiyonları sergilemek üzere altı kalıcı ve tematik sergileri göstermek üzere altı süreli galeri yer alır.
 
Bir not: Müzeye otobüslerle ve metroyla rahatça ulaşabilirsiniz.
 
On bin Buda’lar Manastırı
 
Bu eğlenceli modern tapınağın duvarlarında 1950 yılından bu yana yapılan 12,800’den fazla küçük Buda heykelleri yer alır. Ayrıca dokuz katlı manastırın üst tarafında küçük tapınaklar mevcuttur.
 
En eğlenceli kısım, manastıra gelmek için 500 metrelik tepeye tırmanırken gerçek boyutlardaki Buda heykelleriyle karşılaşmaktır. Tapınağa giriş ücretsizdir fakat bağış kabul edilir.
 
Uzak Adalar
 
Uzak Adalar, Hong Kong’daki 234 tane adaya verilen ortak bir adı temsil eder. Turistler için bu adalar içinde görülmeye değer üç ada vardır. Bunlar; Lantau, Poi Tio ve Lamma’dır.
 
Lantau Adası
 
Yüz ölçümü Hong Kong Adası’nın iki katı olmasına rağmen Lantau, Hong Kong Adası kadar gelişememiştir. Sadece kuzeyinde Hong Kong Uluslararası Havalimanı’na, sakin güzel plajlara ve eğlence merkezi Disneyland’a ev sahipliği yapar. 
 
Hong Kong Disneyland
 
Main Street U.S.A, Fantasyland, Adventureland ve Tomorrowland olmak üzere başlıca dört tematik bölümden oluşan bu eğlence dünyasından çıkmak istemeyeceğinize emin olabilirsiniz.
 
Disneyland’a giriş biletlerinizi, park.hongkongdisneyland.com adresinden online olarak ya da parkın ana girişindeki kiosklardan alabilirsiniz.
 
Adres: Park Promenade, Lantau Adası, Hong Kong
Tel: +852 1 830 830
Web site: park.hongkongdisneyland.com
 
Po Lin Manastırı
 
Ngong Ping Plateau tepesine kondurulmuş dünyanın en büyük Buda heykeline sahip  Po Lin Manastırı yeni yapılmış olmasına rağmen çokça ilgi görmektedir. Burada her gün 25 metre boyundaki dev Buda’yı ziyaret için yüzlerce basamağı tırmanan budist ve turist kalabalığını görmeniz mümkündür.
 
Eğer gerçek anlamda vejeteryan yemeği tatmak isterseniz, Po Lin Manastırı’ndaki vejeteryan restoranı deneyebilirsiniz.
 
Po Lin Manastırı’na 5 km’lik teleferik hattı; Ngong Ping 360’la, Lantau Adası’nın müthiş manzarası eşliğinde yaklaşık 25 dk’da ulaşabilirsiniz.
 
Lamma Adası
 
Eğer biraz daha farklı bir Hong Kong görmek istiyorsanız Lamma Adası’na uğramanızı tavsiye ederiz. Yüzme, gezi, barbekü gibi aktivitelerin vazgeçilmez mekânı Lamma, taptaze balıklar ve deniz ürünleri yemek için de mükemmel bir yerdir.
 
Bir not: Lamma Adası’na Hong Kong Adası’ndaki merkezden kalkan feribotlarla ulaşabilirsiniz.
 
Poi Toi Adaları
 
Popülasyonu 200 civarında olan küçük adaları kapsayan Poi Toi’de ilginç kaya oluşumları, açık hava deniz ürünleri restoranları görülmeye değer yerlerindendir.
Adalara özel feribotla ya da deniz taksiyle erişilebilinir. Tarifeli Feribotlarla Aberdeen, Stanley, North Point ve Kwun Tong’tan Po Toi Adalarına gelebilirsiniz.
 
 
Ne Yenir?
​Eğer değişik tatlar denemek istiyorsanız ve yeni tecrübelere açık biriyseniz Hong Kong’da yemek yemek tam size göre! Her keseye ve zevke uygun birçok restoran var. Özellikle Hong Kong Adası’ndaki Soho Bölgesi ve Knustford Terrace’da birçok gözde mekân mevcut. Hong Kong’da yaklaşık otuz bin restoran olduğunu düşünürseniz ülkenin yemeğe verdiği önemi çözmeniz mümkün.
 
Causeway Körfezi’nde yerel mutfak lezzetlerini, Kowloon Yarımadası’nda Asya mutfağını, Lan Kwai Fong ve Soho’da dünya mutfağını, Sai Kung ve Lamma Adası’nda deniz ürülerini, Hung Hom bölgesinde ise özel restoranları bulabilirsiniz.
 
Hong Kong’da yemekte başta tavuk bacağı, ördek bacağı ya da denizanası gibi soğuklar gelir. Genelde kimseye tek başına porsiyon gelmez, tabak ortaya konulur. Yemekler daha çok siyah bir tavada pişirilir. Soya yağı Çin mutfağında olduğu gibi Hong Kong mutfağında da yer alır. Hong Kong’da tüm Çin restoranlarında, deniz ürünleri canlı olarak akvaryumlarda tutulur, dilediğiniz deniz ürününü seçip masanıza servis ettirebilirsiniz. Ürünlerin taze olması Hong Konglular için çok önemlidir çünkü Hong Konglular böylece beyinlerinin daha fazla çalışacağına inanırlar.
 
Hong Kong mutfağında çorbalara da yer verilir; özellikle Pekin Ördeği ve yılan çorbası Hong Kong’un vazgeçilmezlerindendir. Ancak hepsinden öte Hong Kong mutfağının ana yemeği Dim Sum’dur denebilir.
 
Dim Sum      
 
Çin usülü mantımsı hamurlara denilen Dim Sum, Londra’da Suşi’nin varisi olarak gösteriliyor. Türk mantısından farklı olarak buharda pişen, sebzeli, deniz mahsüllü ya da mantarlı olabilen bu yemek için hafta sonları Hong Kong’lular restoranların önünde uzun kuyruklar oluşturuyor.
 
“Kalbe Yakın olan” anlamındaki Dim Sum’un porsiyonlarının küçük olması tek seferde pek çok çeşit tatmanızı sağlıyor. Geleneksel bir Dim Sum restoranında, porsiyonlar bambu sepetlerinin içinde üstüste konularak bir el arabasında restoranın içerisinde gezdiriliyorlar. Size sadece yanınızdan geçen arabadan istediğiniz Dim Sum’u söylemek kalıyor.
 
Çin Çileği
 
Hong Kong’da tatlı olarak “Çin Çileği” bulunur. Dünyadaki tüm meyvelerde bulunan C vitamininden daha fazla C vitamini içeren bu meyveyi özellikle hamile kadınlar çok tüketir.
 
Çay
 
Çin’de çayın apayrı bir yeri vardır. Hong Kong’da da Çin gibi bütün gün su, yasemin çayı ve yeşil çay içilir.
   
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​Çok sayıda kültürel etkinliğe sahne olan Hong Kong için Asya kıtasının etkinlikler başkenti denebilir. Kentte sıra dışı festivallerden çok sayıda sahne sanatlarına kadar birçok aktivite yer alır. 
 
Opera ve Tiyatro Merkezleri
 
Hong Kong Repartuar Tiyatrosu
 
1977 yılında kurulan tiyatro, Hong Kong’daki en büyük profesyonel tiyatro sahnesidir. Burada; başta yerel, klasik ve yabancı olmak üzere iki yüzü aşkın çalışma sahnelenir.
 
Adres: 4/F Sheung Wan Municipal Services Building, 345 Queen's Road Central
Tel: +852 3103 5930
Web site: www.hkrep.com
 
Hong Kong Filarmonik Orkestrası
 
Kanton poptan, senfonik klasiklere kadar birçok performansın sergilendiği Hong Kong Flarmonik Orkestası’nda kulaklarınıza bir müzik ziyafeti verebilirsiniz.
 
Adres: Level 8, Administration Building Hong Kong Cultural Centre, Tsim Sha Tsui,  Kowloon
Tel: +852 2721 2030
Web site: www.hkpo.com
 
Hong Kong Çin Orkestrası
 
1977 yılında kurulan orkestra, Hong Kong’daki 85 müzisyeniyle birlikte görev yapan tek Çin orkestrasıdır.
 
Adres: 7/F, Sheung Wan Municipal Services Building, 345 Queen's Road Central.
Tel: +852 3185 1600
Web site: www.hkco.org
 
Hong Kong Dans Şirketi
 
1981 yılında kurulan Dans Şirketi, Hong Kong’un önde gelen dans gruplarındandır. Çin dans kültürünü ve sanatını geliştirmeyi amaçlayan şirkette, müthiş performanslar izlemenin yanı sıra dans dersi de alabilirsiniz.
 
Adres: 4/F Sheung Wan Municipal Services Building, 345 Queen’s Road Central, Sheung Wan, Hong Kong
Tel: +852 3103 1888
Web site: www.hkdance.com
 
Festivaller
 
Çin Yeni Yılı Kutlamaları
 
Hem ay hem de güneş takvimini kullanan Çinliler, yeni yıl kutlamalarını ay takvimine göre yaparlar. Ocak ya da şubat ayında kutlanan yılbaşında, her yılı bir hayvan temsil eder.
 
İki hafta süren kutlamalar çiçek pazarlarını, gece geçit törenlerini, havai fişek gösterilerini, spor etkinliklerini ve Çin yeni yıl temalı turları içerir. 
 
Hong Kong Salsa Festivali
 
Her yıl şubat ayında düzenlenen festivalde Latin esintili ritimler gösterilir, workshoplar yapılır, şovlar ve partilerle eğlenilir.
 
Tel: +852 9818 3542
Web site: www.hksalsafestival.com
 
Tin Hau Festivali
Shutterstock Image ID: 19909012, Tin Hau Festivali
 
Deniz Tanrıçası Tin Hau’nun doğum gününün kutlandığı bu festivalde, Hong Kong’daki tüm Tin Hau Tapınakları’nda kutlama olur.
 
Festivalde, geçmişte halkı koruduğu için tanrıça övülür ve gelecekte de korumaya devam etmesi için dua edilir. Tekneler bağlılık sembolleriyle tanrıça için kuşatılır.
 
Her yıl nisan-mayıs aylarında kutlanan festivalde, geçit töreni Yeni Bölge’de aslan dansları ile gerçekleşir.
 
Dragon Bot Festivali
 
Sha Tin’deki Shing Mun Nehri’nde gerçekleşen festivale her yıl yüzden fazla takım katılır. Senkronizasyon ve tekniğin en önemli faktör olduğu bu spor, mayıs ayında yapılır. Festival sırasında yarışlara dragon dansları ve havai fişek gösterileri de eşlik eder.
 
Gece Hayatı
 
Hong Kong geceleri uyumayan şehirlerden biridir. Kentin etrafına dağılmış karaoke mekânları, barlar, disko alternatifleriyle şehir hizmetinizdedir.
 
Körfez manzarasına karşı, renkli ışıkların altında gece kulüplerinde eğlenmenin keyfi de Hong Kong’da bir başka olur.
 
Özellikle Hong Kong Adası’nda Soho bölgesindeki barlarla gece hayatına doyabilirsiniz.
 
Kowloon Adası’nda ise Tsim Sha Tsui barlar için iyi bir alternatif olacaktır.
 
Spor
 
Hong Kong’un çok sayıda spor aktivitesine olanak sağlayan bir coğrafi yapısı vardır. Badminton, futbol, tenis, rugby, at yarışı, kriket, squash, maraton, yüzme, at yarışı gibi aktiviteler Hong Konglular tarafından oldukça rağbet görür.
 
Hong Kong Sevens
 
Her yıl mart ayının son hafta sonu, Hong Kong Rugby Futbol Birliği tarafından düzenlenen turnuva cuma akşamı başlar ve pazar akşamı sona erer.  
 
Causeway Bay’daki Hong Kong Stadyumu’nda oynan maça Hong Kongluların ilgisi oldukça fazladır.
 
Ayrıntılı bilgi ve bilet için:
 
Tel: + 852 2504 8311
Web site: www.hksevens.com
 
Hong Kong Maratonu
 
Her yıl şubat ya da mart ayında düzenlenen maraton 10 km’lik koşunun yanında tam ve yarım maraton adı verilen iki yarışı daha kapsar.
 
10 km’lik koşu City Garden’dan başlayıp Victoria Park’ta sona erer.
 
Yarım maraton Nathan Road’dan başlayıp Batı Kowloon Highway’den, tam maraton ise Tsing Ma Köprüsü’nden geriye dönüşle sona erer.
 
Hong Kong Maratonu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için:
 
Adres: Hong Kong Ameteur Athletic Association, Marathon Secretariat P.O. Box No: 79494 Mangkok Post Office, Kowloon, Hong Kong
Tel: + 852 2577 0800
Web site: www.hkmarathon.com
 
Hong Kong Open Badminton
 
1982 yılından bu yana her yıl kasım ayında Hong Kong Badminton Federasyonu tarafından düzenlenen Badminton Turnuvası, Wan Chai’de Queen Elizabeth Stadyumu’nda yapılır.
 
Ayrıntılı bilgi ve bilet için:
 
Adres: Room 2005, Olympic House, 1 Stadium Path, So Kon Po, Causeway Bay, Hong Kong
Tel:  (852) 2504-8318
Fax: (852) 2882-8450
Web site: www.hkbadmintonassn.org.hk
 
Hong Kong Open Golf
 
1959 yılından bu yana kasım ayında Hong Kong Golf Club’da oynan turnuva, Hong Kongluların en çok önemsediği, en eski turnuvalardan biridir.
 
Turnuvaya bilet almak için:
Web site: www.cityline.com
Tel: +852 2111 5333
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

Etiketler » Hong Kong Grup Uçak Bileti Al   » Hong Kong Grup Uçak Rezervasyonu   » Hong Kong Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Hong Kong Grup Uçak Bileti Al