İstanbul Kuala Lumpur Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Kuala Lumpur Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Nasıl Gidilir?
​Malaysia Airlines ve Etihad Airways’in İstanbul-Kuala Lumpur arası direkt seferleri bulunuyor. Yolculuk yaklaşık 10 saat sürüyor. Dilerseniz Emirates’in İstanbul-Dubai, Malaysia Airlines’ın Dubai-Kuala Lumpur ortak seferlerini de tercih edebilirsiniz.
 
Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı 1-9 Arası Uçak Biletinizi www.makrobilet.com Sitemizden Online Ucuz Fiyata Alabilirsiniz.
 
Dünyanın en büyük havallimanlarından biri olan Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı, kente yaklaşık bir saatlik bir mesafede. Havalimanının sloganı “More than just an airport” (Bir havalimanından fazlası). Geldiğinizde siz de göreceksiniz ki güleryüzlü personeli ve orman ile iç içe kurulmuş mimarisiyle bu sloganı fazlasıyla hak ediyor.
 
Adres: Kuala Lumpur International Airport, 43900 Sepang, Selangor Darul Ehsan, Malezya
Tel: +60-3 8777 8888
Web site: www.klia.com.my
 
Havalimanından ulaşım
 
Tren ile
 
Havalimanıyla kent merkezi arasında en pratik ulaşım şekillerinden biri 15 dakikada bir kalkan ve hiç durmadan 28 dakikalık bir yolculukla sizi şehir merkezindeki Kuala Lumpur Merkez İstasyonu’na bırakan KLIA Ekspres’tir.
 
KLIA Ekspres’te ilk tren sabah 05.00’te, son tren gece 01.00’de kalkar.
 
Bir not: Dönüş yolculuğu için biletinizi Malezya Havayolları’ndan alırsanız, daha havalimanına varmadan, tren istasyonunda check-in işlemlerinizi yaptırabilir ve o noktada bagajlarınızı uçağa verebilirsiniz.
 
KLIA Ekspresle ilgili ayrıntılı bilgi için:
 
Tel: +60-3 2267 8000
Web site: www.KLIAekspres.com
 
Otobüs ile
 
Kuala Lumpur merkezine gitmenin bir diğer yolu da ekspres otobüslerdir. C blokta kapalı otoparkın içinde bulunan otobüs durağından ekspres otobüslere binebilirsiniz.
 
Araç kiralama
 
Araç kiralamayla ilgili detaylı bilgi için “Aklınızda Bulunsun” başlığı altına bakabilirsiniz.
 
Kelime anlamı “çamurlu kavşak” olan Kuala Lumpur, adının aksine teknolojinin tüm imkânlarını kullanan ve bunu yaparken de doğayla iç içe olmayı başaran bir yapıya sahip. 1857 yılında Gombak ve Klang nehirlerinin birleştiği yerde kurulan şehrin kuzeyinde Tayland, güneyinde Endonezya ve Singapur yer alıyor. Kuala Lumpur size Güney Asya’da yaşayabileceğiniz hemen hemen her şeyi vadediyor. Geceleri ışıl ışıl olan gökdelenleri, şık restoranları ve lüks mağazalarının yanı sıra doğal güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemiş yağmur ormanlarıyla bu şehir, modernliği ve doğayı harmanlayarak size farklı bir atmosfer sunuyor.
 
Kuala Lumpur kelimenin tam anlamıyla “güzellik ayrıntılarda gizlidir” şehri. Keşfetmek için bakmanız, bakarken görmeniz gerekiyor. Mimarideki bütünsel ifadeye, âdeta cetvelle çizilmiş kadar muntazam kaldırım taşlarına, taş yapılarla yeşilin uyumuna bakın; görebildiğiniz her ayrıntı şehre sizi daha da yakınlaştıracaktır.
 
Kuala Lumpur’da, insanın doğaya olan saygısına bakıp imrenmemek pek mümkün değil. Şehrin birçok yerinde bulunan hayvanat bahçeleri, kelebek parkları, çiçek seraları bunun en güzel örneği.
 
Kozmopolitliğiyle İstanbul’u aratmayacak altı milyon nüfuslu bir şehir. Malay, İslam, Hint ve Çin kültürlerinin bir arada yaşadığı Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur, yenilenen yüzü, düşük fiyatlı beş yıldızlı otelleri, büyük alışveriş merkezleriyle keşfedilmeye değer bir destinasyon. 
 
Nereler Gezilir?
​Kuala Lumpur’da dolaşmak ve yolunuzu bulmak çok kolaydır. Şehirde gezinmenizi sağlayacak üç ana demiryolu ağı, klimalı otobüsler ve çok sayıda taksi bulunur. Ama tabii ki şehri keşfetmenin ve anlamanın en iyi yolu birçok yerde olduğu gibi burada da yürümekten geçer.
 
Eğer ailenizle ya da dört kişilik gruplar hâlinde Kuala Lumpur’u gezmeyi düşünüyorsanız şehir içi ulaşımında taksiyi tercih edebilirsiniz. Kuala Lumpur’da taksiler iki kategoriye ayrılır: İlk kategorideki taksilerin renkleri kırmızı-beyazdır ve genelde taksimetreyi açmak istemezler. Diğer kategorideki taksilerin renkleri ise parlak sarı olur ve taksimetreyle çalışmayı tercih ederler. Eğer bir anlaşmazlığa düşmek istemiyorsanız, sarı taksileri kullanmanızı tavsiye ederiz.
 
Taksiyle ulaşımda bilmeniz gereken bir diğer nokta ise, otele çağrılan taksilerin yoldan çevrilenlere oranla daha pahalı olacağıdır. Ayrıca Kuala Lumpur’da taksilerde akşam 6’dan sonra gece tarifesi uygulanır.
 
Eğer Kuala Lumpur’u bir arkadaşınızla ya da yalnız keşfedecekseniz, ulaşımda toplu taşımayı tercih etmeniz daha ekonomik olacaktır. Ancak toplu taşımanın olumsuz yanı raylı sistemlerin birbirine bağlantı noktalarının bulunmamasıdır. Dolayısıyla bu şehirde aktarma yapamazsınız; raylı sistemler arasındaki mesafeler çok uzaktır ve her sistemin bileti farklıdır.
 
Toplu ulaşım için biletleri postanelerden veya otobüs istasyonlarından temin edebilir, ne kadar kalacağınıza bağlı olarak günlük ya da aylık olarak satın alabilirsiniz.
 
Kuala Lumpur’un kalbi, iki nehrinin yanında yer alan Merdeka Meydanı’nda atar.  Sultan Abdul Samad Binası’nı ve o döneme ait diğer binaları, Ulusal Cami’yi, şimdilerde müze hâline getirilmiş olan Kuala Lumpur Tren İstasyonu’nu, İslam Sanatları Müzesi’ni meydan çevresinde görebilirsiniz.
 
Şehir merkezi içinde yer alan dar sokaklardaki Chinatown’da yeme, içme ve alışveriş için birçok Çin dükkânı bulabilirsiniz.
 
Kuala Lumpur’da gezebileceğiniz diğer bi bölge ise Altın Üçgen adı verilen kısımdır. Burada Kuala Lumpur City Centre’ı (KCLL) ve bir zamanlar dünyanın en yüksek yapıları olan Petronas İkiz Kuleleri’ni görebilirsiniz.
 
Dataran Merdeka (Merdeke Meydanı)
 
Şehrin en meşhur meydanı olan Mardeka’nın kelime anlamı “bağımsızlık”tır. Meydanın tarihi anlamı 31 Ağustos 1957 yılında Malezya’nın İngiliz sömürgesinden çıkması ve bağımsızlığını kazanmasından kaynaklanır. Meydanın karşısında pınarların ve rengârenk çiçeklerinin bulunduğu ziyaretçilerin dinlenebilecekleri bir bahçe bulunur. Meydanın altında ayrıca dinlenebileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz Putra Plaza yer alır.
 
Milli Tarih Müzesi
 
Malezya’nın zengin kültür mirasını merak ediyorsanız, uğramanız gereken yerlerden biri olan bu müze, 1910’lardan kalma eski bir banka binasıdır. Müze, ülkenin kültür varlıklarıyla ilgili araştırma, koleksiyon toplama, depolama faaliyetlerini de gerçekleştirmektedir.
 
Müzede bulunan 520 milyon yıllık bir metamorfik kumtaşı, 40 bin yaşındaki homo sapiens kafatası ve 15. yüzyıl tarihli sekizgen altın para, görülmeye değer eserlerdendir.
 
Milli Tarih Müzesi’ni her gün saat 09.00 ile 18.00 arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: 29, Jalan Raja, KL
Tel: +60-3 2694 4590
 
Sultan Abdul Samed Binası
 
Dataran Merdeka’nın karşısında kalan bu bina, 1897 yılında hükümet birimleri için inşa edilmiştir. Parlak bakır kubbesi ve 40 metre yüksekliğindeki saat kulesiyle görülmeye değer yerlerdendir.
 
Sultan Abdul Samed Binası her yıl 31 Ağustos’ta düzenlenen Ulusal Geçit Töreni ve yılbaşı kutlamaları gibi etkinliklere ev sahipliği yapar. Şu anda Yüksek Mahkeme ve Tekstil Müzesi olarak kullanılmaktadır.
 
Adres: Jalan Raja 50050, KL
Tel: +60-3 2696 6135
 
Masjid Jamek
 
Klang ve Gombak nehirlerinin birleşme noktasında bulunan cami, Sultan Abdul Samed Binası’nın karşısında yer alır ve onunla aynı mimari yapıyı taşır. Zarif kemerleri ve mağripleriyle 1909 yılında Arthur Benison Hubback tarafından yapılan bu cami, şehrin en eski camisi unvanını taşır.
 
Camiyi cuma 11.00 -14.30 arası hariç diğer günler, 08.30-12.30 ve 14.30-16.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Milli Sanat Galerisi
 
Malezya’daki tüm sanat dallarının korunması, geliştirilmesi ve uygulanması için destek veren Milli Sanat Galerisi’nde süreli ve kalıcı sergiler düzenlenmektedir.
Galeri’de kullanıma sunulan hizmetler arasında, yaratıcı merkez, heykel bahçesi, oditoryum, kütüphane ve kafe bulunur. Milli Sanat Galerisi’nin hemen yanında, Milli Tiyatro ve Milli Kütüphane yer alır.
 
Adres: Balai Seni Lukis Negara, 2 Jalan Temerloh, KL
Tel: +60-3 4025 4990
Web site: www.artgallery.org.my
 
Masjid Negara (Ulusal Cami)
 
Devasa bir büyüklüğe ve modern bir mimariye sahip olan Masjid Negara’nın en önemli özelliği bağımsız ulusun eğilimlerini simgeleyen yıldız biçimindeki kubbesidir. Gökyüzüne uzanan parlak ve modern minaresi ise 73 metre yüksekliğindedir. Caminin yapımında Mekke’deki  Büyük Cami’den esinlenilmiştir. Majid Negara, ibadet için en çok tercih edilen camilerden biridir.
 
Camiyi her gün, 09.00-12.30 ve 14.30-18.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Jalan Perdana, KL
 
Kuala Lumpur Tren İstasyonu
 
Ulusal Cami’nin güneyinde kalan Kuala Lumpur Tren İstasyonu, 1910 yılında inşa edilen tarihi bir binaya sahiptir.
İstasyondan, Malezya yarımadasının batı şeridindeki birçok şehre gitmek mümkündür. Ayrıca buradan Tayland ve Singapur’a seferler de düzenlenmektedir.
 
Muzium Negara (Milli Müze)
 
Kuala Lumpur Göl Bahçeleri yakınlarında bulunan bu yer, ülkenin en etkileyici müzelerinden biridir. 1963 yılında kurulmuş olan müzenin içerisinde, Tarih Galerisi, Kültür Galerisi, Ulusal Sporlar Galerisi, Doğa Tarihi Galerisi gibi bölümler bulunmaktadır.
 
Müzenin içerisinde araştırmacıların ve öğrencilerin kullanımına açık 6500’ün üzerinde eserin bulunduğu bir kütüphane yer alır. Ayrıca müzenin bahçesinde eski lokomotifler ve antika arabalar sergilenmektedir.
 
Milli Müzeyi hergün saat 09.00 ile 18.00 arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Jalan Damansara, KL
Tel: +60-3 2282 6255
Web site: www.muziumnegara.gov.my
 
Malezya İslam Sanatları Müzesi
 
Dünya’daki en iyi İslami eserler koleksiyonuna sahip müzelerden biri olan Malezya İslam Sanatları Müzesi bünyesinde Taj Mahal, İmam İsmail Ebulhari Camisi ve Müzesi ile Emir Timur Mozolesi gibi ünlü yapıların minyatür maketlerinin sergilendiği çok sayıda galeri bulunur.
 
Galeri dışında müzede, Osmanlı dönemlerinden kalma takılar, halılar, mücevherlerin sergilendiği Osmanlı Sanatları Salonu yer almaktadır. Kuran-ı Kerim ve El Yazmaları Galerisi’nde aralarında Ming Hanedanlığı’ndan kalma 30 cüzlük bir Kuran-ı Kerim’in de bulunduğu 200’ün üzerinde el yazması sergilenmektedir.
 
Müzeyi, salı ve pazar günleri arasında 10.00 ila 18.00 saatleri arasında görebilirsiniz. Müze, pazartesi günleri kapalıdır.
 
Adres: Muzium Kesenian Islam Malaysia, Jalan Lembah Perdana, 50480, KL
Tel: +60-3 2274 2020        
Web site: www.iamm.gov.my
 
Malezya Polis Müzesi
 
İslam Sanatları Müzesi’nin hemen yanında yer alan Polis Müzesi, 2500 parçanın sergilendiği ilginç bir müzedir. Bu 2500 parçanın arasında gizli dernek belgeleri, ölümcül silahlar, çeşitli belgeler ve fotoğraflar gibi malzemeler bulunur.
 
Pazartesi günleri hariç her gün ziyaret edebileceğiniz bu müzeyi saat 10.00 ile 18.00 arasında gezebilirsiniz.
 
Adres: 5, Jalan Perdana, KL
 
Kuala Lumpur Göl Bahçeleri
 
Kuala Lumpur’un en çok rağbet gören ve ziyaret edilen parklarından biri olan Göl Bahçeleri, estetiği ve doğayı bir araya getirir. 91,6 hektarlık, iki göl etrafında kurulu olan park, şehrin içinde ziyaretçilerine serin ve dinlendirici bir atmosfer sunar. Burada egzotik çiçekler, yeşil bitkiler, cıvıl cıvıl kuşlar ve yağmur ağaçları arasında gezinebilirsiniz.
 
Kuala Lumpur Göl Bahçelerine geldiğinizde aynı zamanda sizi Kuş Parkı, Kelebek Parkı, Orkide ve Geyik Parkı gibi bölümler bekliyor olacaktır.
 
Göl Bahçeleri’ne, Sultan Mohammed durağından kalkan 21C numaralı otobüsle ya da Chinatown’da bulunan Kota Raya Alışveriş Merkezi’nin oradan kalkan 21B, 22, 48C ve F3 numaralı otobüslerle gelebilirsiniz.
 
Taman Burung Kuala Lumpur (Kuala Lumpur Kuş Parkı)
 
Göl Bahçeleri alanının içinde yer alan Kuş Parkı, farklı ülkelerden getirilen 160 kuş türüne, toplamda 3000 kuşa ev sahipliği yapan bir mekândır.
 
Parkı her gün saat 09.00 ile 19.30 arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Bird Park, RM28/17, KL
Tel: +60-3 2273 5423
Web site: www.birdpark.com.my
 
Taman Rama Rama (Kelebek Parkı)
 
120 farklı egzotik türde 6 binin üzerinde kelebek bulunan bu parkta ayrıca fidanlık ve kelebek yetiştirme alanları da yer alır. Üstü ağ ile kapatılmış olan bu parkın içindeki yağmur ormanının oluşturulabilmesi için 15 bin bitki kullanılmıştır. Şehrin içinde adeta tropik orman havası veren bu parkta tüm stresinizi atacağınıza emin olabilirsiniz. 
 
Taman Rama Rama’ya her gün 09.00 ile 18.00 saatleri arasında gelebilir, dilerseniz çıkıştaki hediyelik eşya dükkânından çerçevelenmiş kelebekler de satın alabilirsiniz.
 
Adres: Butterfly Park, Jalan Cendarasari, KL
Tel: +60-3 2693 4799
 
Bir not: Kelebekler Parkı’nda fotoğraf çekmek ücretlidir.
 
Taman Orkid (Orkide Bahçesi)
 
Bir hektarlık bu alanda egzotik orkide çiçeklerinin arasında yürüyebilir, buradan kendinize Kuala Lumpur hatırası olarak değişik bitkiler alabilirsiniz. 800 orkide çeşidinin barındığı bahçede, görevli orkide yetiştiricilerinden orkide yetiştirme sanatı hakkında pratik bilgiler de edinebilirsiniz.
 
Taman Bunga Raya (Amber Çiçeği Bahçesi)
 
Amber çiçeği için tropikal çiçeklerin kraliçesidir denilebilir. 500 türünün yetiştirildiği bu bahçede Malezya’nın milli çiçeği Rosa Sinensis’i de görebilirsiniz.
 
Geyik Parkı
 
İki hektarlık alan içine yayılmış olan Hollanda geyiklerinin dolaştığı bu parkta sizi köprüler ve yoğun bitki örtüsü karşılayacaktır. Eğer dikkatle bakarsanız Malezya yağmur ormanlarının bir misk keçisi türü olan Kancil’i de parkta görebilirsiniz.
 
Milli Heykel
 
Göl Bahçeleri’nin kuzey kısmına bakan ve 1966 yılında ünlü heykeltraş Felix de Weldon tarafından tasarlanan bu heykel, Komünist rejim sırasında ülkenin kaybolan kahramanları anısına yapılmıştır. 15,54 metre yüksekliğindeki bronz yapı, dünyanın en büyük bağımsız heykellerinden biri sayılmaktadır.
 
Milli Planetaryum
 
Kuala Lumpur Göl Bahçeleri’ni gören bir tepe üzerinde yer alan bu mavi kubbeli yapı, çocuklar için hem eğlendirici hem de öğretici gösteriler sunmaktadır.
 
Uzay bilimiyle ilgili özel filmlerin yer aldığı planetaryumun rasathane binasında, 14 inch büyüklüğündeki teleskoptan tüm gökyüzünü izleyebilirsiniz.
 
Chinatown
 
Birçok Çin eşyası ve restoranı bulabileceğiniz Chinatown bölgesinde aynı zamanda görülmeye değer birkaç tapınak da yer alır.
 
Petaling Sokağı  
 
Çin mahallesinde yer alan Petaling Sokağı, mağaza, dükkân ve tezgâhlardan oluşur ve her zaman cıvıl cıvıldır. Bu sokakta Çin malı doğal ilaçlardan tekstile kadar aklınıza gelebilecek her şey satılmaktadır.
 
İsterseniz burada otantik Çin yemekleri de yiyebilirsiniz.
 
Pasar Budaya
 
Petaling Sokağı’na birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bu yer; olağandışı, ilginç ve yaratıcı şeylerden hoşlananlar için mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Burada bulunan çok sayıdaki mağazada antika saatler, değerli taşlar ve mücevherler bulabilirsiniz.
 
Pasar Budaya’da dilerseniz, ressamları, cam üfleyicilerini ya da batik sanatçılarını izleyebilir, yerel ve batı mutfağından esintiler bulunan restoranlarda dinlenebilirsiniz.
 
Adres: Lot 3.01 & 3.07, 1st Floor, Central Market Annexe, Jalan Hang Kasturi, 50050 KL 
Tel: +60-3 2031 0339
Web site: www.centralmarket-kl.com.my
 
Sri Mahamariamman Tapınağı
 
Bu görkemli ve eski Hint tapınağı, 22 metrelik bir kuleye sahiptir ve kapısı Hint Tanrılarının tasvir edildiği giriftlerle süslenmiştir. Bunların içinde bulunan ve tapınağa da ismini veren Hint Tanrıçası Maha Marimman, altın ve kıymetli taşlarla süslenmiştir. Tapınağa geldiğinizde tütsü kokuları ve yasemin çelenkleri sizi ilk karşılayanlar olur.
 
Her gün sabah 8 ile akşam 8 arasında ziyaret edebileceğiniz bu tapınağa girerken ayakkabılarınızı dışarıda bırakmanız gerekecektir.
 
Adres: 163, Jalan Tun H.S Lee, KL
 
Sze Ya Tapınağı
 
Tarihi 1864 yılına dayanan bu yer, şehrin en eski Taocu tapınağıdır. Kapitan Cina Yap Ah Loy tarafından yapılan tapınağın özelliği ayrıntılı çatısıdır. Yapının arkasında garip yerlerde olan birkaç dükkânın feng shui felsefesine göre doğru bir açı oluşturduklarına inanılmaktadır.
 
Sze Ya Tapınağı’ndan yakınlarda bulunan Central Market’e gidebilir, alışveriş yapabilir ya da bir şeyler yiyebilirsiniz.
 
Tapınağın ziyaret saatleri sabah 8 ile akşam 8 arasındadır.
 
Adres: Jalan Tun H.S. Lee, Chinatown, KL
 
Altın Üçgen Bölgesi
 
Altın Üçgen bölgesinde, Petronas İkiz Kuleleri’ni, Central Parkı ve Manera Kuala Lumpur Kulesi gibi yerleri görebilirsiniz.
 
Petronas İkiz Kuleleri
 
Kuala Lumpur’un modern şehir yakıştırmasına sebep olan Petronas İkiz Kuleleri, 88 katlı olup yükselikleri 452 metredir. 41. katta, yerden 170 metre yükseklikte bir köprü bu iki kuleyi birbirine bağlar. 1998 yılında Arjantin asıllı Amerikalı mimar Cesar Pelli tarafından yapılan kulelerden tüm şehri keyifle izleyebilirsiniz.
 
Petronas Kuleleri’nin içinde, Malezya Filarmoni Orkestrası ile Petronas Performans Sanatları Grubu’na evsahipliği yapan Petronas Filarmoni Salonu yer almaktadır. 
 
İkiz kulelere giriş ücretsizdir ancak günlük kota 1400 kişiliktir. Dolayısıyla sabah saat 08.30’da kule kapısında olmanızda fayda var.
 
Bir not: Kuleler pazartesi günü ziyarete kapalıdır.
 
Adres: Jalan Imbi, Şehir Merkezi, KL
Tel: +60-3 20511320
 
KLCC Park
 
Petronas İkiz Kuleleri’nin çevresinde yer alan KLCC Park, Roberto Burle Marx tarafından tasarlanmıştır. Söylentilere göre Marx’ın parkı tasarlarkenki arzusu, doğaya daha duyarlı bir dünya bırakmaktır. Bu nedenle park, Kuala Lumpur’un yeşil mirası olarak bilinir. İçeride bulunan çoğu şey, doğayla taş yapıların güzel bir kombinasyonunu oluşturur.
 
KLCC Park’ta biyo-çeşitliliği sağlamak için birçok yerden bitki ve ağaç getirilmiştir. 1900 yerli ağaç, 66 palmiye ağacı özellikle yerli ve göçmen kuşları çekmek için kullanılmıştır.
 
Parkın diğer özellikleri:
 
Senfoni Gölü
 
10 bin metrekarelik bir alana sahip bu yapay gölde, fıskiye görüntüleri büyüleyicidir.  Beş programdan oluşan bu fıskiyeler 380 tane farklı efekt yapabilir ve 42 metreye kadar suyu yukarı çıkartabilirler.
 
Göl senfonisi gösterisi 12.00 ile14.00 ve 18.00 ile 23.00 arasında yapılır. Hafta sonlarında ve resmi tatil günlerinde bu gösteri sabah 10’dan gece yarısına kadar sürer.
 
Koşu Parkuru
 
1,3 kilometrelik koşu parkuru, spor meraklılarının vazgeçilmezidir. Sporcuların konfor ve güvenliğini sağlamak için parkurun üzerine EPDM denilen özel lastik malzeme kaplanmıştır.
 
Dinlenme alanları
 
Dinlenme alanları, yaya yollarının çeşitli kesişim noktalarında bulunur. Parkın girişinde ve özel noktalarda bulabileceğiniz park haritasında bu alanlar işaretlenmiştir. Numaralandırma sistemi bir buluşma ayarlamak için referans noktası olarak kullanılabilir.
 
Su süsleri
 
Parkın içinde bulunan yapay şelaleler, yansıma ve kuş havuzları ziyaretçilerin rahatlamasını sağlar.
 
Çocuk havuzu
 
Çocuk havuzu parkta 12 yaş ve altı için eğlenceli ve güvenli bir yerdir. Çocuklar burada gönüllerince oynayıp eğlenebilirler.
 
Çocuk havuzunu hafta içi salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri saat 10.00 ila 19.30 arasında ziyaret edebilirsiniz. Cumartesi ve pazar günleri ise 21.30’a kadar havuz açık kalır.
 
Bir not: Çocuk havuzu bakım yapıldığından pazartesi günleri kapalıdır.
 
Adres: KCCL Park, Kuala Lumpur City Center, 50088 KL
Tel: +60-3 2382 2828
 
Petrosains Keşif Merkezi
 
Petrosains, ailenizle birlikte eğlenebileceğiniz; eğlenirken öğreneceğiniz petrolün öyküsünün anlatıldığı interaktif bir bilim keşif merkezidir. Burada yağmur ormanları arasında “Karanlık yürüyüş” gezileri yapacak, şarkı söyleyen dinazor eşliğinde eski çağlara gidecek, molekül dünyasını keşfedecek ve Petrol Kulesi’ne yolculuk yapacaksınız.
 
Petrosains’e cumartesi ve perşembe günleri arasında 09.30-17.30, cumartesi günleri 08.45 -12.30 saatleri arasında giriş yapabilirsiniz.
 
Cuma günü saat 12.00-14.00 arasında ve resmi tatil günlerinde bu keşif merkezi kapalıdır.
 
Adres: Kat 4, Suria KLCC, KL
Tel: +60-3 2331 8181
Web site: www.petrosains.com.my
 
Manera Kuala Lumpur Kulesi
 
Bukit Nanas’ta kurulu 421 metre yüksekliğindeki bu kule; Asya’nın birinci, dünyanın ise dördüncü yüksek kulesidir. Ankara’daki Ata Kule’ye benzeyen bu kulede ziyaretçiler kulenin gözlem odasından ve döner restoranından şehri izleyebilirler.
 
Adres: 2, Jalan Punchak Off Jalan P.Ramlee, 50250, KL
Tel: +60-3 2020 5444
 
Ne Yenir?
​Kuala Lumpur’da kültürel ve etnik çeşitliliğin fazla olmasına bağlı olarak farklı çeşitlerde yemekler tadabilirsiniz. Özellikle Hint, Malay ve Çin mutfağından her keseye uygun, acılı, tatlı, baharatlı tatlar keşfetmeniz mümkün. Ancak yine de Asya yemeklerinin birbirine benzediğini unutmayın; burada bulabileceğiniz yemeklerin çoğu bol soslu ve baharatlı olacaktır. En çok tercih edilen sossa köri sosudur.
 
Kentte hindistan cevizi sosunun da ayrı bir yeri vardır; öyle ki pirinçten balığa kadar birçok yemekte kullanılır. Örneğin, Malayların çok sevdiği “Rendang Tok” isimli yemek bu sosla pişirilen bir balıktır ve diğer yemeklere nazaran daha hafif olduğu söylenebilir.
 
Kuala Lumpur’da yemek sadece damağınıza değil aynı zamanda gözünüze de hitap eder. Farklı sunumlarla yapılan birçok yemekte Malezya’nın baş yemeği olan pirinç, garnitür olarak kullanılır.
 
Hindistanlı Müslümanların işlettiği ve yerli halkın “Mamak Shop” dediği yemek durakları ise özgünlükleriyle Kuala Lumpur’da mutlaka denenmesi gerekenlerdendir. Hemen hemen her köşe başında bulunan mamaklarda, yöre mutfağının en meşhur yemeği “roti canai” yiyebilirsiniz.
 
Bir not: Malezya nüfusunun sadece % 60’lık kısmı Müslüman olmasına rağmen, restoranların birçoğunda “Halal” ve “non-halal” (helal ve helal olmayan) etiketleri bulunmaktadır.
 
İçecekler
 
Kuala Lumpur’da eğer Çin mahallelerinde dolaşıyorsanız kendinize bir yeşil çay ya da yasemin çayı ısmarlayabilirsiniz.
 
Nasıl Eğlenilir?
​Kuala Lumpur’da gece hayatı ve etkinlikleri oldukça renklidir.
 
Kültür gösterilerini izlemek isterseniz Kuala Lumpur’da Milli Tiyatroyu veya Dewan Filarmonik Petronas’ı tercih edebilirsiniz. Burada yerel ve uluslararası gösterilerin ve senfoni orkestralarının yanı sıra canlı müzik grupları, caz grupları, disko ve karaoke salonları da oldukça revaçtadır. Eğlence mekânları daha çok Jalan Bukit Bintang, Jalan Ampang, Jalan Sultan İsmail bölgelerinde yer almaktadır.
 
Bir not: Kuala Lumpur’da eğlence mekânları sabah 03.00’te kapanır.
 
Kültürel etkinlikler
 
Tiyatrolar
 
Tiyatrolar şehir içinde en çok rağbet gören etkinliklerden biridir. Tiyatro programlarını günlük gazetelerden takip edebilirsiniz. Yerel oyunlar arasında, Dramalab, Actors Studio, Five Arts Centre ve Instant Cafe örnek gösterilebilir.
 
Istana Budaya (Milli Tiyatro)
 
 
Milli Tiyatro Kumpanyası ile Milli Senfoni Orkestrasının merkez binası olan Tiyatro, Malezya’da tiyatro sanatının geliştirilmesini amaçlamıştır. Binada bulunan en son teknolojik sanat ekipmanları, sanatçıların ve sanatseverlerin hizmetindedir. Tiyatro’da düzenli olarak drama, dans ve müzik gösterileri gerçekleşir.
 
Adres: Jalan Tun Razak, KL
Tel: +60-3 4026 5555
Web site: www.istanabudaya.gov.my
 
Actors Studio Bangsar
 
Tiyatro ve komedi gösterilerinin yapıldığı Actors Studio, Bangsar Baru’nun kuzeyinde kalır.
 
Adres: Kat 3, New Wing, Bangsar Shopping Centre, Jalan Maarof, KL
Tel: +60-3 2094 0400
Web site: www.theactorstudio.com.my
 
Müzik
 
Dewan Filarmonik Petronas 
 
Malezya’nın ilk klasik konser salonu olan bu yer, şeklini 19. Yüzyılın Avrupa konser salonlarının geleneksel ayakkabı kutusundan alır. Yirmi lüks loca ile birlikte toplam 885 kişi kapasiteli mekân, Malezya kültürünün geleneksel ve modern değerlerini buluşturur.
 
Konserler genellikle cuma ve cumartesi akşamları yapılır.
 
Adres: Kule 2, Petronas İkiz Kuleleri, KLCC, KL
Tel: +60-3 2051 7007
Web site: www.malasianphilharmonic.com
 
Kültürel şovlar
 
Malezya Turist Merkezi
 
Eu Tong Seng adlı bir kalay madencisinin 1935 yılında başta konut olarak inşa ettirdiği bu bina, sonraları Birinci Dünya Savaşı sırasında Japonya ordusunun genel karargâhı ve İngiltere ordusunun savaş merkezi olarak kullanılmıştır. Tarihe tanıklık etmiş bu bina, daha sonraları ülkenin birçok kralına taç giydirme törenlerinde ev sahipliği yapmıştır.
 
1988 yılından bu yana turist bilgi merkezi olarak kullanılan bu binanın içinde oditoryumun yanı sıra restoran ve hediyelik eşya mağazası da bulunmaktadır.
 
Burada salı, perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günleri saat 14.00 ile 14.30 arasında geleneksel dans ve müzik gösterilerini izleyebirsiniz.
 
Bir not: 12 yaşından küçük çocuklar için giriş ücretsizdir.
 
Adres: 109, Jalan Ampang, KL
Tel: +60-3 2164 3929
 
Pasar Budaya
 
Malay dansı, Klasik Hint dansı ve Çin dansı performanslarını görebileceğiniz Central Market’teki programlar genellikle hafta sonları saat 19.45’te başlar. Daha ayrıntılı bilgi için danışmadan aylık etkinlik programını alabilirsiniz.
 
Adres: Jalan Hang Kasturi, KL
Tel: +60-3 2031 0399
 
Festivaller
 
Kuala Lumpur birçok kültürden insana ev sahipliği yaptığından festivaller şehrin vazgeçilmezleri arasındadır. En büyük kutlamalar, Çin Yeni Yılı, Hari Raya ve Deepavali’dir.
 
Çin Yeni Yılı
 
Çin Yeni Yılı Çinliler için oldukça önemlidir. Bu dönmelerde, tüm dükkânlar kapanır ve aileler evlerinde toplanırlar. Sokaklarda kötü ruhları kovmak amaçlı havai fişekler patlatılır. Aileler birbirini ziyaret ederler ve küçük çocuklara “Hong Bao” adı verilen kırmızı bir zarf içerisinde paralar verilir.
 
Çinliler yeni yılı 12 hayvanlı takvime göre kutladıklarından bu festival 12 yılda bir gerçekleşir.
 
Hari Raya Aidlifitri
 
Hari Raya, Malezya’da Ramazan Bayramı’na verilen addır. Bu günlerde Türkiye’deki gibi bayram namazına gidilir. Müslümanlar, akraba ve kabristan ziyaretlerinde bulunurlar. Misafirliklerde özel ikramlar ziyaretçilere sunulur.
 
Deepavali
 
Deepavali ya ada diğer bir adıyla “Işıkların Festivali” Hintlilerin en mutlu bayramıdır. Mitoloji ve efsanelerle ilişkili bu olayda, Narakasura adlı kötü hükümdarın, Lord Krishna tarafından öldürüldüğüne inanılır. Bu da iyiliğin kötülüğe karşı zaferini temsil eder.
 
Sırayla dizilmiş topraktan yapılmış minik yağ lambaları yakılır ve bunların o gün dünyaya inen ruhlara yol gösterileceğine inanılır.
 
Spor
 
Kuala Lumpur pek çok uluslararası spor etkinlikliklerinde oynamış ve bu etkinliklere ev sahipliği yapmıştır. Bunlar arasında commonwealth oyunları,  SEA Güneydoğu Asya Oyunları, Dünya Futbol Kupası, Uber Kupası ve daha birçok spor yer alır.  Kuala Lumpur’da motor sporları da Grand Prix takviminde olan favori sporlardandır.
 
Hem profesyoneller hem de amatörler için Kuala Lumpur’da açık ve kapalı olmak üzere birçok spor salonu ve stadyum bulunur. Malezya’da bir diğer favori oyun ise kapalı spor salonunda oynanan futsaldır.
 
Milli Spor Kompleksi
 
200 dönüm üzerine kurulu bu spor kompleksinin içerisinde Milli Stad, Putra Stadı, Milli Deniz Merkezi, Milli Hokey Stadı ve Milli Squash Merkezi gibi bölümler bulunur. Kompleks 1998 yılında Kuala Lumpur XVI. Commonwealth oyunlarında açılış ve kapanış törenlerine ev sahipliği yapmıştır.
 
Adres: Kat 2, National Stadium National Sports Complex, Bukit Jalil Sri Petaling, KL
Tel: +60-3 8994 4660
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

Etiketler » Adana Grup Uçak Bileti Al   » Adana Grup Uçak Rezervasyonu   » Adana Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Kuala Lumpur Grup Uçak Bileti Al