İstanbul Makao Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Makao Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Nasıl Gidilir?
​Makao’ya ulaşmanın en kolay yolu; THY ile aktarmasız bir biçimde 10 saatlik bir uçuş ile Hong Kong’a oradan, 1 saat süren deniz otobüsü yolculuğu veya 15 dakika süren helikopter turu aracılığıyla Makao’ya geçmektir. 1-9 Arası Uçak Biletinizi www.makrobilet.com Sitemizden Online Ucuz Fiyata Alabilirsiniz. Hong Kong üzerinden Makao’ya gidecek Türk vatandaşlarından vize istenmemektedir.
 
Makao içerisinde uluslararası bir havalimanı bulunmaktadır ancak bu havalimanı genellikle iç hat ve Güney ve Doğu Asya ülkelerinden gelen düşük bütçeli havayollarına ait dış hat uçuş hizmetleri vermektedir.
 
Makao’ya ulaşmanın bir diğer yolu ise; yine THY ile aktarmasız olarak Makao’nun 115 km batısında yer alan Guangzhou’ya uçmak ve oradan aktarma yaparak bir iç hat uçuşunu tercih etmek ya da kara ulaşımından faydalanmaktır.
 
Ancak bu yol; Çin anakarasına turist olarak giriş yapmış olacağınızdan dolayı Çin için vize işlemleri yapmanızı gerektirmektedir. Bu seçenek; bürokratik olarak gereksiz, mesafe açısından da yorucu ve uzun bir rota olduğundan tercih edilmemektedir.
 
Hong Kong Uluslararası Havaalanı
 
Lantau Adası üzerinde yer alan Chek Lap Kok adıyla da bilinen Hong Kong Uluslararası Havaalanı; 1998 yılında inşa edilmiştir.
 
Lüks ve modern hizmetleri ve farklı mimari yapısıyla Skytrax Uçuş Araştırma Merkezi tarafından beş kez “dünyanın en iyi havalimanı” olarak seçilmiş olan Chek Lap Kok; Makao Yarımadası’nın batı karşı hizasında bulunmaktadır.
 
Adres: Cheong Yip Yolu, No: 1, Lantau Adası, Hong Kong
 
Telefon: (+852) 2181 88 88
Web: www.hongkongairport.com
 
Havalimanından ulaşım
 
Deniz otobüsü ile
 
Hong Kong Uluslararası Havaalanı içerisinde; Makao’ya hareket eden, Hong Kong Göçmen Bürosu giriş kontrol noktalarında beklemeden direkt hızlı geçiş olanağına sahip özel deniz otobüsü terminali bulunmaktadır.
 
Turbo Jet Sea Express adındaki deniz otobüslerine binmek için önceden online bilet alma imkânı bulunduğu gibi havaalanı içerisinde bulunan gişeden de bilet temin etmeniz mümkündür.
 
Hem Taipa Adası bölümüne hem de yarımadanın tam merkezinde yer alan Makao Gemi Terminali bölümüne giden ayrı seferlere sahip olan deniz otobüsleri ile yolculuk 1 saat sürmektedir.
 
Makao Gemi Terminali’nden ulaşım
 
Otobüs ile
 
Makao Gemi Terminali’nin çıkışında sağ yönde şehrin çeşitli noktalarına hareket eden otobüsler bulunmaktadır. Otobüslerin her birinin üzerinde sadece Çince olarak gittikleri yön yazmaktadır ayrıca otobüs şoförlerinin büyük bir çoğunluğu sadece Çince konuşabilmektedirler.
 
Makao’da otobüsle ulaşım Çince bilmeyen bir turist için oldukça zahmetli ve riskli bir ulaşım seçeneğidir; çünkü şehrin içerisinde yer alan durakların isimleri dahi Çince yazmaktadır ve şehir otobüslerinin kısa mesafelere dolambaçlı yollardan gitmelerine yol açan uzun bir durak rotaları vardır.
 
Terminal zaten şehir merkezinde yer aldığından ve Makao oldukça küçük bir bölge olduğundan daha konforlu ulaşım seçeneklerine yönelmeniz tavsiye edilmektedir.
 
Taksi ile
 
Makao’daki taksi şoförleri, genellikle sadece Çince konuşmaktadırlar bu yüzden ulaşımda taksi seçeneğini tercih edeceklerin; gidecekleri adresi Çince yazarak yanlarında bulundurmaları tavsiye edilmektedir.
 
Makao’da taksiler uygun bir ücret tarifesine sahiptir ancak araca binerken yanınızda taşıdığınız her valiz için ek ücret ödemeniz gerekmektedir.
 
Makao’da pazar günleri, taksicilerin tatil günüdür ve bu günlerde genellikle araçlarını kendi özel programlarında kullanmaktadırlar. Üzerlerindeki tabelada kırmızı ışık yanması, taksilerin o an müsait olmadığının göstergesidir.
 
Shuttle servisleri ile
 
Makao otellerinin büyük bir çoğunluğu, gemi terminalinden bulundukları noktaya konforlu bir ulaşım sağlayan ücretsiz shuttle servisi olanağına sahiptir. Bu ücretsiz shuttle servisleri Makao Gemi Terminali çıkışının sol tarafında beklemektedirler.
 
Araç kiralama
 
Havaalanında kolaylıkla şoförlü veya şoförsüz dilediğiniz arabayı kiralayabilirsiniz. Aklınızda Bulunsun başlığı altında bulunan Araç Kiralama konusuna bir göz atın.
 
​16. yüzyıldan itibaren Portekiz sömürgesi olan Makao; Çin’de yer alan en uzun soluklu Avrupa sömürgesi olma özelliğini taşımaktadır.
 
1999 yılında Portekiz’in yönetimi Çin’e devretmesinin ardından özel yönetim bölgesi ilan edilen Makao’nun tam adı Çin Makao Özel Yönetim Bölgesi’ne çevrilmiştir. Portekiz ve Çin kültürünü aynı potada eriten şehir, büyüleyici bir atmosfere sahiptir.
 
Çin anakarasına bağlı Guangzhou şehrinin 115 km doğusunda, Hong Kong’un batı yönünde tam karşısında bulunan Makao; yarımadanın hemen bitişiğinde yer alan Taipa ve Coloane adalarını da sınırları içerisinde barındırmaktadır.
 
Tarihi, mimari, kültürel ve sanatsal açılardan egzotik Asya kültürüyle ateşli Portekiz kültürünün füzyonundan oluşan bir yapıya sahip olan Makao; 2005 yılından itibaren bütünüyle UNESCO Dünya Miras Listesi kapsamına alınmıştır.
 
Güneydoğu Asya’nın Las Vegas’ı olarak bilinen yarımada; ışıltılı kumarhaneleri, otelleri ve gece hayatının yanı sıra; Çin’e özgü bozulmamış doğal güzellikleri ve büyüleyici etnik ritüelleri de hâlen içinde yaşatmaya devam etmektedir.
 
 
Nereler Gezilir?
​Makao’yu ziyaret etmek için en ideal zaman; ekim – aralık ayları boyunca süren kış mevsimidir. Bahar ve yaz mevsimlerinde sıcak ve oldukça nemli bir atmosfere sahip olan Makao; kışın soğuk fakat güneşli günler yaşamaktadır. Ayrıca ilkbahar ve yaz mevsimlerinde bölgede sıklıkla tayfunlar görülmektedir.
 
Eşsiz tarihi miraslarının ve doğal güzelliklerinin yanında, parıltılı bir eğlence dünyasını da içerisinde barındıran Makao’da tatilinizin daha da güzel geçmesi için birkaç noktaya dikkat etmeniz önerilmektedir.
 
    Makao Gemi Terminali çıkışında yanınıza yaklaşarak ucuz taşımacılık önerileri sunan hiçbir kişiye güvenmeyin. Bu tarz taksi şoförleri; istenilen rotaya gitmeden önce yolcuyu, anlaşmalı olduğu turistik mağazalara götürmeye çalışabilir ve yolcu buna karşı koyduğunda ise onu yolun alâkasız bir yerinde arabadan inmesi için zorlayabilir.
    Makao’da bilhassa kalabalık yerlerde yankesicilik sıklıkla görülen bir suçtur. Şehri keşfe çıkarken üzerinizde kıymetli eşyalar bulundurmamanız ve paranızı çantanızın yanı sıra, giysilerinizin çeşitli bölümlerine eşit olarak dağıtmanız önerilmektedir.
    Makao caddelerinde el broşürü dağıtanlar, bazen fazla ısrarcı ve can sıkıcı olabilmektedirler. Bu broşürler genellikle radikal dini gruplarla veya şehirde yasal bir meslek olan fahişelikle alâkalı reklamları içermektedir. Bu kişilerle muhatap olmamanız ve zorla elinize tutuşturulsa dahi, anakara Çin’de yasal olmayan konular hakkındaki bu broşürlerden zaman kaybetmeden kurtulmanız önerilmektedir.
 
Tarihi Eski Şehir
 
Makao’nun Tarihi Eski Şehir bölümü, bütünüyle UNESCO Dünya Miras Listesi kapsamında yer almaktadır. Şehir merkezindeki birçok turizm acentesi, Tarihi Eski Şehir bölümüne rehberli yürüyüş turları düzenlemektedir.
 
Tarihi Eski Şehir bölümü içerisinde; Barra, Lilau, Aziz Augustine, Senato, Katedral, Aziz Dominic, İsa ve Comões olmak üzere 8 tarihi meydan bulunmaktadır.
 
Aziz Lawrence, Aziz Joseph Aziz Augustine, Aziz Dominic, Aziz Anthony kiliseleri, Aziz Paulo Kilisesi kalıntıları, Kutsal Merhamet Evi, Na Tcha Tapınağı, Protestan Mezarlığı, Sam Kai Vui Kun Tapınağı ve A-Ma Tapınağı; Tarihi Eski Şehir bölümü içerisinde yer alan görülmeye değer dini mekânlardır.
 
Ayrıca Batı Kışlası, Mandarin'in Evi, V. Dom Pedro Tiyatrosu, Sir Robert Ho Tung Kütüphanesi, Senato Binası, Lou Kau Malikânesi, Tarihi Şehir Duvarları, Tepe Kalesi, Comões Bahçeleri, Guia Tepesi Kalesi ve Deniz Feneri de yine bu semtte bulunan ziyaret edilmesi gereken önemli yapılar arasında yer almaktadır.
 
Makao Yarımadası’nın neredeyse yarısını kaplayan Tarihi Şehir bölümü; dolambaçlı dar sokakları, Arnavut kaldırımlı yolları ve açık hava pazarlarıyla Portekiz’den bir manzara sunmaktadır.
 
Bunun yanında; sokaklarda yankılanan Çince konuşmalar, Güney Doğu Asya’ya özgü enerji ve Çinlilere özgü aromatik ot ve baharatlarla pişirilen yemeklerden çıkan lezzetli kokular; size Makao’nun Çinli yanını hemen hatırlatacaktır.
 
Adres: Tarihi Eski Şehir semti, Makao Yarımadası bölümü, Makao
Web: www.macauheritage.net
 
Taipa Adası
 
Taipa Adası, Makao Yarımadası sınırlarına dâhil olan 2 adadan küçük olanıdır. Şehir merkezine 2 km uzaklıkta bulunan Taipa Adası, şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzakta kalmak isteyenlerin seveceği bir mekândır.
 
Makao’nun bu bölümü Portekiz koloni dönemi mimarisine ait birçok tarihi binayla doludur. Taipa Adası, el sanatları atölyeleri ve tarihi Çin tapınaklarıyla ünlüdür.
 
Makao’nun ışıltılı Las Vegas imajından biraz uzakta kalıp, Çin’e has büyülü ve huzurlu bir dünyaya adım atmak isterseniz Taipa Adası’nda vakit geçirmeniz önerilmektedir. Makao’yu ziyaret eden orta yaş ve üzerindeki turistlerin büyük bir çoğunluğu, Taipa ya da Coloane adalarında konaklamayı tercih etmektedirler.
 
Yarımadaya köprülerle bağlı adalara ulaşabilmek için birçok toplu taşıma aracı bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, hemen her otelin saat başlarında kalkan ve şehir merkezi ve adalar arasında mekik dokuyan ücretsiz shuttle servisleri bulunmaktadır.
 
Adres: Taipa Adası, Makao
 
Coloane Adası
 
Makao sınırları içerisinde yer alan Coloane Adası, Taipa Adası’na oranla daha büyük bir adadır. Coloane Adası; Makao’ya ismini veren balıkçıların koruyucu tanrıçası A-Man’ın dev heykeline ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür. Adanın 170 metre yüksekliğindeki en yüksek tepesi üzerine kurulu olan 20 metrelik A-Man Heykeli, beyaz zümrütten inşa edilmiş göz alıcı bir eserdir.
 
Coloane Adası üzerinde ayrıca A-Man Kültür Köyü de bulunmaktadır. 7000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan A-Man Kültür Köyü içerisinde Tanrıça A-Man’a adanmış tapınaklar, dev heykeller, müzeler, hediyelik eşya mağazaları, ritüellerde kullanılan bir Çan Kulesi ve Davul Kulesi bulunmaktadır.
 
Coloane Adası üzerinde yer alan diğer bir görülmeye değer mekân; Seac Pai Parkı’dır. 20 hektarlık yemyeşil bir alan üzerine kurulu olan parkın içerisinde; birçok yapay göl ve akarsu, değişik temalara sahip bahçeler, hayvanat bahçesi, kuşlar için doğal yaşam rezervi ve Doğa Müzesi bulunmaktadır.
 
Coloane Adası da Taipa Adası gibi Makao’nun büyük şehir havasından bunalanların kaçmayı tercih ettikleri bir bölgedir. Makao’ya göre daha çok etnik Çin atmosferine sahip olan Coloane Adası, ayrıca siyah kumlarıyla ünlü Hác Sá Plajı’nı da içerisinde barındırmaktadır. Coloane Adası üzerinde otantik bar ve pansiyonlar, butik oteller ve geniş kamp alanları bulunmaktadır.
 
Adres: Coloane Adası, Makao
 
Cotai Strip
 
Adı; Coloane ve Taipa adalarının isimlerinin baş harfleri alınarak oluşturulan Cotai Strip; Coloane ve Taipa adalarının arasında kalan bölgeye kurulmuştur.
 
Las Vegas Sands adında ünlü bir Amerikan şirketi tarafından finanse edilen ve Las Vegas’ın ünlü Strip Caddesi Model alınarak oluşturulan Cotai Strip; Güney Doğu Asya’nın bir numaralı eğlence merkezidir.
 
Şehrin en lüks otellerini, kumarhanelerini, alışveriş ve eğlence merkezlerini içerisinde barındıran Cotai Strip; Makao’nun modernleşmesinde büyük bir kilometre taşı konumundadır. 
 
Bu ışıltılı bölge içerisinde yer alan Cotai Arena; her yıl dünyaca ünlü yüksek bütçeli birçok konser ve gösteriye ev sahipliği yapmakta, 75,000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan Cotai Expo Fuar Merkezi ise dünyanın en lüks sergilerine kapılarını açmaktadır.
 
Adres: Coloane ve Taipa adalarının kesişim noktası, Makao
Web: www.cotaistrip.com.mo
 
Merhamet Tanrıçası Heykeli
 
Bodhisatta Avalokitesvara heykeli olarak da bilinen Merhamet Tanrıçası Kun Iam’ın Heykeli; Makao İç Limanı’nın üzerinde yer alan, kıyıdan 60 metrelik bir köprü ile ulaşılabilen insan yapımı küçük bir adacık üzerinde bulunmaktadır.
 
Makao’nun en saygı duyulan tanrıçasının heykelinin nereye yapılacağının belirlenmesi için toprak falına bakılmış ve sonunda Guia Tepesi ve Kun Iam Tapınağı ile hizalanmış bir pozisyonda olması için denizin üzerinde belirlenen kutsal noktaya sırf heykelin dikilebilmesi için bir yapay ada inşa edilmiştir.
 
20 metre yüksekliğinde 50 ton ağırlığındaki tanrıça heykeli bronzdan yapılmıştır. Çin’in en ünlü tanrıçalarından birinin heykeli olmasına karşın eser, Avrupa sanatı stilini yansıtmakta ve bu sebeple de Avrupa’nın pek çok yerinde bulunan Meryem Ana heykellerine benzetilmektedir.
 
Adres: Makao İç Liman açıkları
 
Makao Kulesi
 
Gökyüzü Kulesi olarak da bilinen Makao Kulesi; şehrin ünlü işadamı Stanley Ho’nun Auckland’deki Gökyüzü Kulesi’ni görüp etkilenmesi ve bir benzerini Makao’da yaptırmak istemesi sonucu 1998 – 2001 yılları arasında inşa edilmiştir.
 
Makao Yarımadası’nın güney bölümünde bulunan 338 metre yüksekliğindeki Makao Kulesi; şehrin panoramik manzarasının izlenebileceği en ideal mekândır. Kule; turizm ve eğlencenin yanı sıra, şehrin yayıncılık ve telekomünikasyon ihtiyaçları için de kullanılmaktadır.
 
Şehrin en ilgi çekici modern yapılarından biri olan kule, 2006 yılında dünyaca ünlü bungee jumping sporcusu AJ Hackett’in gerçekleştirmiş olduğu dünyanın en yüksek bungee jumping atlayışına da sahne olmuştur.
 
Adres: Makao Yarımadası güney bölümü
 
Grand Prix Müzesi
 
1954 yılında yarış heveslisi Makao halkı arasında yerel olarak düzenlenmeye başlanan Makao Grand Prixi, daha sonra devlet makamlarının olaya el atması ve sponsor olmasıyla Formula 3 Makao Grand Prixi adı altında uluslararası ünlü bir etkinliğe dönüşmüştür.
 
Keskin dönemeçleri ile dünyanın en zorlu pistlerinden birinde gerçekleştirilen bu yarış hakkında; akla gelebilecek her detayı içerisinde barındıran Grand Prix Müzesi, Makao’nun en renkli ve eğlenceli mekânlarından biridir.
 
Teddy Yip, Paul Du Toit, Laurel, Ayrton Senna gibi dünyaca ünlü yarış sporcularının eşyalarını, Formula 3 Makao Grand Prixi’nde kullandıkları yarış arabalarını ve motosikletleri, yarışlar hakkında her türlü doküman ve belgeseli içerisinde barındıran müzenin, en eğlenceli bölümlerinden biri, yarış simülatörleri bölümüdür.
 
Müze içerisinde bulunan yarış simülatörlerine binerek; Makao sokaklarında Formula 3 heyecanını biraz olsun yaşamanız mümkündür. Salı günleri haricinde haftanın her günü 10.00 – 18.00 saatleri arasında açık bulunan müze; bir hediyelik eşya mağazasına da ev sahipliği yapmaktadır.
 
Adres: Makao şehir merkezi, Şarap Müzesi yanı
Telefon: (+853) 8796 22 42
Web: http://gp.macau.grandprix.gov.mo
 
Anlayış Geçidi
 
Portekiz ve Çin arasındaki iyi niyeti temsilen Charters Almeda tarafından tasarlanan 40 metre yüksekliğindeki dev Anlayış Geçidi Heykeli; Praia Grande Koyu açıklarında yapay bir adacık üzerinde yer almakta ve karaya bir geçit ile bağlanmaktadır.
 
Adres: Praia Grande Koyu açıkları, Makao
 
Denizcilik Müzesi
 
Denizi sakinleştiren ve balıkçıların koruyucusu olarak bilinen Tanrıça A-Ma’nın tapınağının hemen yanında yer alan Denizcilik Müzesi, Portekizli Kumandan António Martins Soares tarafından 1986 yılında kurulmuştur.
 
İlk kurulduğunda Pagode da Barra Meydanı üzerindeki eski bir koloni dönemi evi içerisinde yer alan Denizcilik Müzesi, bağışlanan eserlerin artması ve sponsorların çoğalmasıyla 1990 yılında bugünkü modern binasını inşa ettirerek, Portekizlilerin Makao’ya denizden ilk ayak bastıkları nokta olan Tarihi Eski Şehir bölümüne taşınmıştır.
 
Denizcilik Müzesi içerisinde; Makao koloni dönemi tarihine ışık tutan önemli belgeler, Portekiz gemilerine ait çizimler ve maketler, denizcilik ve balıkçılık konusunda değerli eserler içeren büyük bir kütüphane bölümü, balina kemikleri ve deniz canlılarının çeşitli fosillerinden oluşan sergi bölümü ve geniş kapsamlı bir hediyelik eşya mağazası bulunmaktadır. Müze; salı günleri hariç haftanın her günü 10.00 – 18.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
 
Adres: Tarihi Eski Şehir, A-Ma Tapınağı yanı, Makao
Telefon: (+853) 2859 54 81
Web: www.museumaritimo.gov.mo
 
Makao Bilim Merkezi
 
Sergi merkezi, Gökyüzü Gözlem Evi ve Fuar Alanı’ndan oluşan Makao Bilim Merkezi; fütüristtik mimarisi ve eğlenceli etkinlikleriyle bilim meraklıları için adeta bir cennettir.
 
5800 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan Sergi Merkezi içerisinde 14 galeri bölümü bulunmaktadır. Galeri bölümleri içerisinde 450’den fazla interaktif bilim sergisi aynı anda gerçekleştirilebilmektedir. 
 
Gökyüzü Gözlem Evi; Makao’nun en ilgi çekici yapılarından birdir. 15 metre uzunluğunda bir yarıçapa sahip olan yuvarlak kubbeli dev gözlemevi; son teknoloji ile donatılmış bir şekilde uzayın derinliklerinde büyülü bir yolculuğa çıkmak için ziyaretçilerini beklemektedir.
 
700 metrekarelik Fuar Alanı ise ses ve görüntü teknolojileri açısından son derece donanımlı ve prestijli bir merkez olarak; şehrin en göz alıcı ve kapsamlı fuarlarına ev sahipliği yapmaktadır.
 
Adres: Dr. Sun Yat-Sen Meydanı, Makao
Telefon: (+853) 2888 08 22
Web: www.msc.org.mo
 
Makao Balıkçı Rıhtımı
 
Makao Balıkçı Rıhtımı; etrafı göz alıcı yüksek duvarlarla çevrili, büyük bir yaşam alanını içerisinde barındıran temalı bir eğlence parkıdır. Şehrin en lüks alışveriş merkezlerini, otellerini, fuar alanlarını, disko, bar ve kulüplerini içerisinde barındıran bu dev kompleks adeta başlı başına büyük bir semttir.
 
Makao Balıkçı Rıhtımı içerisinde 3 ana tema merkezi bulunmaktadır. Bunlardan ilki; Çin tarihi ve kültürü temalı, içerisinde Çin kültürünü yansıtan restoran, eğlence parkı, mağaza ve otellerin yer aldığı Hanedanlık Rıhtımı’dır.
 
Makao Balıkçı Rıhtımı, shutterstock, Image ID: 9655165, Makao Doğu ve Batı Buluşuyor Parkı içerisinde yer alan yapay volkan
 
İkinci temalı park; Makao Doğu ve Batı Buluşuyor Parkı’dır. Bu park içerisinde Afrika, Yunan, doğu ve Asya kültürlerinden örnekler sunan yapılar; ziyaretçilere muhteşem güzellikteki yapay volkanlar eşliğinde bir Indiana Jones macerası yaşatmayı hedefleyen eğlence parkları bulunmaktadır. 3. tema parkı ise içerisinde dünyanın ünlü yapılarının minyatür mimarilerine sahip restoran ve eğlence merkezleriyle dolu Efsaneler Rıhtımı’dır.
 
Bir pusulayı andıran orta meydanda dikildiğinizde etrafınız Makao’nun ışıltılı dünyası içerisinde ne isterseniz bulabileceğiniz büyülü bir atmosferle çevrilidir. Makao’nun renkli ve hareketli ruhunu en iyi yansıtan mekânları içerisinde barındıran, hem alışverişin hem de eğlencenin merkezlerinden biri olarak görülen bu dev kompleksi gezmeden hiçbir Makao seyahati tamamlanmış sayılmamaktadır.
 
Adres: Makao Gemi Terminali Yanı, şehir merkezi, Makao
Web: www.fishermanswharf.com.mo
 
Tap Seac Galerisi
 
2003 yılında, 1920’li yıllarda inşa edilmiş olan görkemli bir koloni dönemi binası içerisinde kurulan Tap Seac Galerisi; Makao’nun en prestijli sanat galerilerinden biridir. Neo klasik mimari stilindeki galeri binası, koloni döneminin üst tabaka mensuplarının yaşam stilleri hakkında değerli ipuçları vermektedir.
 
Toplam 400 metrekarelik 2 sergi alanına sahip olan galeri; Makao dışında da uluslararası bir üne sahiptir. Yabancı ve yerel sanatçıların eserlerinin görülebileceği galeri; haftanın her günü 10.00 – 19.00 saatleri arasında açık bulunmaktadır.
 
Adres: Conselheiro Ferreira de Almeida Meydanı, No: 95, Makao
Telefon: (+853) 2836 68 66
Web: www.macauart.net/ts
 
Şehrin dışında kalan yerler
 
Farklı kültürlerin buluştuğu hareketli bir şehir olan Makao içinde; tatilinizi dolu dolu geçirmenizi sağlayacak birçok yer barındırmaktadır. Çin’e kadar gelmişken, biraz daha doğal ve daha sakin bir deneyimi de seyahatine eklemek isteyenler Makao’dan kısa yolculuklarla ulaşabilecekleri alternatif birçok seyahat rotası bulabilirler.
 
Lantau Adası
 
Hong Kong Uluslararası Havaalanı’na ev sahipliği yapan Lantau Adası, Hong Kong’un en egzotik tatil bölgelerinden biridir. Havaalanından Makao’ya gelişinizdeki güzergâhı izleyerek deniz otobüsü ile 1 saatte Makao’dan havaalanına vardıktan sonra, metro ile 5 dakikada havaalanının hemen karşı kıyısında yer alan Tung Chung semtine gitmeli ve metro çıkışının az ilerisinde yer alan otobüs durağından 23 numaralı Lantau Adası otobüsüne binmelisiniz.
 
Makao’dan toplam 1,5 saatlik bir yolculuk sonunda ulaşılabilen Lantau Adası; el değmemiş doğal güzellikleri ve küçük balıkçı köyleriyle size Çin’in farklı bir yüzünü görme fırsatı sunmaktadır.
 
Lantau Adası’na gitmişken 1400’lü yıllarda kurulmuş olan Tai O Balıkçı Köyü’nü ve Po Lin Manastırı’nda bulunan dünyanın en uzun açık havada oturan bronz Buddha heykelini ziyaret etmeyi unutmayın.
 
Lantau Adası; Pasifik Okyanusu’na has bir tür olan kambur yunusların en sık görüldüğü mekânlardan biri olma özelliğine sahiptir. Bu şansa sahip olabilmek için; adada geçirdiğiniz süre boyunca sahil şeridini sık sık gözlerinizle taramanız önerilmektedir.
 
Adres: Lantau Adası, Hong Kong
 
 
Ne Yenir?
​Makao; kaliteli restoranları ve otantik barları ile ünlü bir şehirdir. Bunların yanı sıra şehrin uluslararası olarak ünlenmesini sağlayan sebep, Portekiz ve Makao mutfaklarının her ikisini de bünyesinde barındırmasıdır.
 
Geçmişte Portekiz sömürgesi olması sebebiyle Portekiz mutfağı, Makao’nun en favori mutfaklarından biri hâline gelmiştir. Şehrin içerisinde birçok restoran; orijinal Portekiz mutfağına ait yemekleri servis ettiğini iddia etse de, gerçek Portekiz mutfağına ait en lezzetli yemekler, yarımada bölgesinin güneybatı kanadı üzerinde yer alan ultra lüks restoranlarda tadılabilir.
 
Makao restoran popülâsyonunun en yoğun olduğu yer yarımada bölgesidir. Bu bölge ve çevresinde her bütçeye uygun farklı kalite standartlarına sahip birçok restoran bulunmaktadır. Şehrin en ünlü ve lüks restoranları Taipa Adası üzerinde yer almaktadır. Coloane Adası üzerinde de birçok yerel restorana rastlanmaktadır
 
Temel yemekler…
 
Makao restoranlarında servis edilen en ünlü Portekiz yemeklerinden biri; pato de cabidela adı verilen kanlı ördek yemeğidir. Ördek eti, kan ve çeşitli baharatlarla pişirilen yahninin pilav eşliğinde servis edilmesinden oluşanbu yemek; iyi bir aşçı tarafından pişirildiği takdirde, gastronomik bir şölene dönüşebilmektedir.
 
Bir diğer ünlü Portekiz yemeği; tuzlu morina balığı yemeğidir. Baharatlar eşliğinde marine edilerek pişirilen morina balığının yanında mevsim sebzeleri ve patatesle birlikte servis edilmesinden oluşan, orijinal adıyla bacalhau denilen bu yemek şehrin en ünlü deniz ürünü spesiyallerinden biridir.
 
Ünlü bir Portekiz yemeği olan caldo verde; ince kıyılmış lahana, koyu kırmızı renge sahip acılı chourico sosisi ve patatesten oluşan lezzetli ve doyurucu bir çorbadır.
Feiojada adı verilen barbunya yemeği ise Makao’da en sık tüketilen temel Portekiz yemeklerinden biridir.
 
Soslu Portekiz tavuğu anlamına gelen galinha à Portuguesa; Hindistan cevizi sosu ve köri sosu eşliğinde pişirilen tavuk etlerinden oluşmaktadır. Adında Portekiz geçmesine rağmen bu yemek Makao mutfağının özgün tariflerinden biridir.
 
Galinha à Africana adı verilen soslu Afrika tavuğu yemeği ise; sirke, limon ve piri piri biberinin karışımından oluşan piri piri sosuyla marine edilmiş tavuk etlerinin barbeküde pişirilmesiyle elde edilmektedir.
 
Çin mutfağı; Makao’da oldukça popülerdir. Makao’daki sushi ve deniz ürünlerinden oluşan Çin yemeklerinin Hong Kong’dakilerden bile daha lezzetli olduğu kulaktan kulağa yayılmakta olan bir bilgidir.
 
Makao mutfağı; Çin ve Portekiz mutfaklarının karışımından oluşmaktadır. Makao mutfağına ait yemekler genellikle Afrika’dan ve Güney Doğu Asya’dan getirilen birçok aromatik bitki ve baharatlarla tatlandırılmaktadır.
 
Makao’daki birçok ultra lüks otelin bünyesinde lezzetli deniz ürünleri yemekleri sunan göz alıcı Çin restoranları bulunmaktadır. Şehirdeki diğer restoranlara oranla çok daha pahalı olan bu mekânlarda, denizkulağı spesiyali yiyebilir ya da köpekbalığı yüzgeci çorbası içebilirsiniz.
 
Tatlılar…
 
Makao mutfağının geleneksel tatlılarından biri bademli Makao kurabiyesidir. Çin stili kuru kurabiyelerin bademle tatlandırılmasıyla elde edilen bu kurabiye, Makao’dan alınabilecek en lezzetli hediyelik eşya olarak kabul edilmektedir.
 
Orijinal kutularında uzun bir süre bayatlamadan muhafaza edilebilen bu tatlıyı, şehrin hemen her köşesinden satın alabilmek mümkündür.
 
Portekizlilerden Makaolulara miras kalan en ünlü tatlı; pastéis de nata’dır. Yumurtalı bir tart çeşidi olan bu tatlının dışı ince sert bir kabuk oluşturan çıtır çıtır bir hamurla kaplıdır; içi ise yumuşak ve tatlı bir hamurdan oluşmaktadır.
 
Coloane Adası; Makao bölgesinin en lezzetli yumurtalı tartını ürettiği söylenen ünlü Lord Stow’un Pastanesi’ni barındırmaktadır.
 
Atıştırmalıklar…
 
Ekmek arası domuz pirzolası anlamına gelen pork chop bun; hamburgerin Makao mutfağındaki lezzet ikizidir. Taze pişirilmiş sandviç ekmeği arasına kızartılan ve baharatlarla tatlandırılan domuz budu parçalarının yerleştirilmesiyle servis edilen bu çabuk yemeği, şehrin dört bir yanında bulunan büfe ve tezgâhlardan satın alabilmek mümkündür.
 
Makao’nun en favori atıştırmalıkları; tezgâhlarda bardak içinde satılan Çin pilavı ve noodle çeşitleridir.
 
Ne içilir?
 
Makao’da en popüler içecek Portekiz şarabıdır. Şehrin tüm restoranlarında uygun fiyatlı ve kaliteli Portekiz şarapları bulunmaktadır. Portekiz şarapları arasında en öne çıkan tür ise; yeşil şarap olarak bilinen taze üretim beyaz şaraplardır. Özellikle bu şarap türü tuzlu Makao ve Portekiz yemeklerinin yanında oldukça keyifli bir içime sahiptir.
 
Şarap haricinde Makao halkının en çok tercih ettiği alkollü içkilerin başında ünlü bir Brezilya kokteyli olan caipirinha, viski ve konyak gelmektedir. Yerel üretim Makao birası da şarap kadar popüler olmasa da tercih edilebilecek bir diğer yerel alkollü içki türüdür.
 
Zencefilli süt ve kahve şehrin en popüler alkolsüz içeceklerindendir. Gizli bir tarife sahip zencefili süt; özel aroması ve sıcaklık derecesiyle yumuşak ve köpüksü bir dokuya sahiptir.
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​Portekizlilerin ateşli ruhunu Çinlilerin sakin ve huzurlu atmosferiyle birleştiren Makao’da her zevke uygun eğlence seçeneği bulunmaktadır.
 
Muhteşem doğal güzellikler içinde gerçekleşen spor ve gezi aktivitelerine katılabilir ya da otantik atmosfere sahip dar Makao sokaklarında farklı kültürleri tanımak için hayatın arasına karışarak kahvenizi yudumlayabilir, alışveriş yapabilir ve halkı gözlemleyebilirsiniz.
 
Asya’nın Las Vegas’ı olarak kabul edilen bu harika şehirdeyken şansınızı deneyebilir, göz alıcı kumarhanelerde hem oyun oynayıp hem de muhteşem sahne şovları izleyebilirsiniz.
 
Makao ışıltılı gece hayatı ve eğlence konusunda Las Vegas’la yarışmaktadır. Makao içerisindeki pek çok mekânda, göz kamaştırıcı sergi ve etkinlikler düzenlenmektedir.
 
Makao’da eğlencenin yanı sıra, tarihi ve doğal güzellikleri de deneyimlemenize olanak tanıyan geniş bir seçenekler yelpazesi önünüze serilmektedir.
 
Müzik
 
Makao müziği, Çin ve Portekiz müziklerinin bir karışımından oluşmaktadır. Makao müziğini icra eden müzik gruplarına tuna adı verilmektedir.
 
Bu grupların repertuarları içerisinde İspanyol fado müziğinden, Çin müziği esintileri taşıyan aşk şarkılarına, Brezilya karnaval marşlarından, popüler Portekiz halk şarkılarına ve valslere kadar çok çeşitli ezgiler bulunmaktadır. Genellikle şehrin en lüks mekânlarında etnik şovlar dâhilinde performans gösteren tuna grupları; festivallerde halka açık konserlerde yer almaktadırlar.
 
Klasik müzik de Makao’da oldukça sevilen bir müzik türüdür. Makao Orkestrası, şehrin ve Güney Doğu Asya’nın en favori müzik gruplarındandır. Orkestra yılda 2 - 3 kez Çin’in birçok bölgesini kapsayan dev bir turneye çıkmaktadır.
 
Yerel halk müziği haricinde şehirdeki bar ve kulüplerde; Çince, Japonca ve Mandarin dillerinde pop müzikler çalınmaktadır.
 
Makao Kültür Merkezi
 
Makao Kültür Merkezi içerisinde, Makao Orkestrası’nın performanslarını sergilediği ana sahne bulunmaktadır. Merkez klasik müzik konserleri haricinde; opera, dans, tiyatro ve konferans gibi etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.
 
Adres: Xian Xing Hai Meydanı, Nape semti, Makao
Telefon: (+853) 8797 73 01
Web: www.ccm.gov.mo
 
Tiyatro
 
Makao’nun Portekiz ve Çin kültürlerinden esintiler taşıyan yerel füzyon kültürü kendini tiyatro sanatında da belli etmekte, ortaya ilginç eserler çıkmaktadır. Makao içerisindeki birçok tiyatro ve kültür merkezinde; hem yerel tiyatro sanatından hem de uluslararası batı tiyatrosundan kaliteli eserler izlemeniz mümkündür.
 
V. Dom Pedro Tiyatrosu
 
1860 yılında Portekizlilerce krallarına ithaf edilerek inşa edilmiş olan V. Dom Pedro Tiyatrosu; neo klasik mimari stiline sahip göz alıcı bir yapıdır.
 
Bölgede açılmış olan ilk batı stilindeki tiyatro salonu olma özelliğini taşıyan mekân içerisinde, hem yerel hem de uluslararası birçok tiyatro eseri sahnelenmektedir. Tiyatro salonu, UNESCO Dünya Miras Listesi kapsamında yer almaktadır.
 
Adres: Tarihi Eski Şehir, Makao
 
Gece hayatı
 
Makao’da gece hayatı denilince akla ilk gelen, şehrin ünlü olmasını sağlayan kumarhanelerdir. Hem lüks kumarhaneleri hem de dev sahne şovlarını içerisinde barındıran ultra lüks Makao otellerinde, hem şansınızı deneyip hem de ışıltılı gece hayatının keyfini çıkarabilirsiniz.
 
Cotai Strip semti, şehirdeki en popüler kumarhaneleri ve kulüpleri içerisinde barındıran ultra lüks otellerle doludur.
 
Kumar oynamayı sevmeyen ve daha sakin bir gece hayatını tercih edenler için ise Taipa ve Coloane adalarında otantik atmosfere sahip birçok keyifli bar ve gece kulübü bulunmaktadır. Buralardaki mekânlarda daha çok karaoke geceleri ve canlı müzik dinletileri gerçekleştirilmektedir.
 
Adalar haricinde, en popüler karaoke kulüpleri; Yarımada bölgesi üzerindeki Rua dos Pescadores ve Estrada do Repouso sokaklarında bulunmaktadır.
 
Keyifli bir yemeğin ardından hafif bir müzik eşliğinde sohbet edip içkisini yudumlamak isteyenler; Makao Limanı çevresinde yer alan Sun Yat Sen Meydanı ve civarında birçok kafe bara ve chil out loungelara rastlayabilirler.
 
Festivaller
 
Makao birbirinden renkli ve canlı kültürel festivale ev sahipliği yapmaktadır. Festivallere katılarak şehrin kültürünü ve halkını daha yakından tanıma olanağına sahip olabilirsiniz.
 
Ay Festivali
 
Çin ay takvimine göre her yıl hesaplanan 8. ayın 15. gününde yeni ayın çıkması ile birlikte kutlanan Ay Festivali, Sonbahar Festivali olarak da bilinmektedir. Makao halkı bu festival için özel ay kekleri ve renkli lambalar hazırlamaktadırlar.
 
Ay keklerinin yapımında kullanılan yumurtalar, o gün dualar edilerek pozitif enerjilerle elde sallanmaktadır. Bu ayin sonrası pozitif enerjilerle dolduğuna inanılan yumurtalarla özel ay kekleri pişirilmekte ve festivale katılanlara sunulmaktadır.
 
Akşam saatleri çöktüğünde şehrin sokaklarına dökülen halk, coşku içinde yeni doğan ayı gözlemlemek için ellerinde rengârenk lambalarla dolaşmaktadır. Muhteşem bir görsel güzellikle kaplanan Makao sokakları, Ay Festivali süresince fotoğraf çekmeyi sevenler için adeta bir cennete dönüşmektedir.
 
Spor
 
Makao halkı arasında en popüler olan sporlar; futbol, basketbol, voleybol, Dragon Boat, koşu, yüzme, sörf, masa tenisi, rugby ve golf’tür.
 
1999 yılına kadar Portekiz sömürgesi olan Makao’da favori olan bir diğer spor Portekizlilerden miras kalan pist hokeyidir. Makao Ulusal Pist Hokeyi Takımı, Asya Pist Hokeyi Şampiyonası’nda çok sayıda birincilik elde etmiştir.
 
Şehirde gerçekleşen en popüler uluslararası spor etkinliği Makao Grand Prixi’dir. Formula 3, Motorcycle Road Racing ve Touring Car etkinlikleri Makao Grand Prixi adı altında gerçekleştirilmektedir.
 
Dragon Boat sporu, Makao’da 100 yılı aşkındır yapılan milli bir spordur. Ejderha şeklindeki kanolarda gerçekleştirilen bir tür kürekçilik sporu olan Dragon Boat yarışları; her yıl Çin ay takvimine göre 5. ayın 5. gününde düzenlenen Duanwu Festivali kapsamında gerçekleştirilmektedir.
 
Resmi tatil olarak kabul edilen ve tüm Çin’de kutlanan bu festival içerisinde düzenlenen Dragon Boat yarışları için tüm sene hummalı hazırlıklar ve antrenmanlar yapılmaktadır. Dragon Boat sporu için şehirdeki en ideal mekân, Makao Yarımadası’nın güney ucunda bulunan yapay Sai Van Gölü’dür.
 
Makao’da keyifle izlenen spor kapsamına giren etkinliklerden bir diğeri de tazı yarışlarıdır. Tazı yarışları; haftanın her günü 19.30 – 21.00 saatleri arasında General Casteno Blanco Meydanı üzerinde yer alan Canidrome Yarış Alanı’nda düzenlenmektedir.
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

Etiketler » Makao Grup Uçak Bileti Al   » Makao Grup Uçak Rezervasyonu   » Makao Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Makao Grup Uçak Bileti Al