İstanbul Queenstown Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Queenstown Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Nasıl Gidilir?
Türkiye’den Queenstown’a ulaşabilmek için en az iki aktarmalı, uzun bir uçuş yapmanız gerekmektedir.
 
Ortalama 35 saati bulan uçuş esnasında önce aktarmalı olarak Avustralya veya Yeni Zelanda’ya iniş yapıp, daha sonra bir iç hat seferiyle Queenstown’a varabilirsiniz.
 
THY, Emirates, Kore Havayolları, Singapur Havayolları, Flydubai ve British Airways ile bir veya iki aktarmalı uçuş seçenekleri ile Avustralya veya Yeni Zelanda’ya varıp oradan Yeni Zelanda Havayolları, Qantas, Pacific Blue ve Jetstar firmalarınca düzenlenen iç hat uçuşlarından birini tercih ederek Queenstown’a ulaşabilirsiniz.
 
Queenstown Havaalanı İçin 1-9 Arası Uçak Biletinizi www.makrobilet.com Sitemizden Online Ucuz Fiyata Alabilirsiniz.
 
Queenstown şehir merkezinin 7 km kuzey doğusunda bulunan Queenstown Havaalanı, oldukça konforlu ve modern bir tesise sahiptir.
 
Yalnızca tek bir terminale ev sahipliği yapan havaalanı içerisinde; döviz bozdurma bürosu, ATM, orta ölçekli bir duty free alanı, çok sayıda restoran, bar ve kafenin yanı sıra; business lounge ve kablosuz internet hizmeti de bulunmaktadır.
 
Adres: Şehir merkezinin 7 km kuzey doğusu, Queenstown
 
Telefon: (+64) 03 450 90 31
Web: www.queenstownairport.co.nz
 
Havalimanından ulaşım
 
Otobüs ile
 
Terminal çıkış noktasındaki duraklarda bekleyen Connectabus firmasına ait 11 ve 12 numaralı otobüsler, 09.25 - 03.15 saatleri arasında her 20 dakikada bir şehir merkezine hareket etmektedir.
 
Bu ulaşım seçeneğini tercih ederek 20 dakikalık bir yolculuk sonunda şehir merkezine varabilirsiniz.
 
Taksi ile
 
Havaalanından şehir merkezine konforlu bir biçimde ulaşabilmek için terminal çıkış noktalarında sıraya dizilmiş bir hâlde bekleyen Corporate Cabs ve Queenstown Cabs adlı firmalara ait taksilere binebilirsiniz.
 
Corporate Cabs ve Queenstown Cabs; havaalanından şehir merkezine yolcu taşıma izni bulunan iki resmî taksi firmasıdır.
 
Taksiye bindiğinizde taksimetrenin açılıp açılmadığını her halükarda kontrol etmeniz önerilmektedir. Taksi yolculuğu ile şehir merkezine 10 dakikada ulaşabilirsiniz.
 
Shuttle ile
 
Havaalanından şehir merkezine ulaşımın bir diğer konforlu yolu ise Kiwi Shuttle ve Super Shuttle adlı özel şirketlerin sunduğu shuttle servislerini tercih etmektir.
 
Minibüslerle yapılan shuttle servislerinden yararlanmak isteyenlerin; Kiwi Shuttle için +64 03 442 21 07, Super Shuttle için ise +64 0 800 748 885 numaralı telefonlardan arayıp rezervasyon yaptırması gerekmektedir.
 
Shuttle servisleri aracılığı ile şehir merkezine yaklaşık olarak 20 dakikalık bir yolculuk sonunda ulaşılabilmektedir.
 
Shuttle servisleri müşterilerine; otobüslerden daha konforlu bir yolculuk deneyiminin yanı sıra, onları gidecekleri adresin kapısının önüne kadar bırakma avantajı da sunmaktadır.
 
Araç kiralama
 
Havaalanında dilediğiniz aracı şoförlü veya şoförsüz şekilde, kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Aklınızda Bulunsun başlığı altında bulunan Araç Kiralama konusuna göz atınız.​
 Dünyanın doğa sporları ve macera başkenti ünvanıyla bilinen Queenstown, Yeni Zelanda’nın popüler turizm merkezlerinden biridir.
 
Yeni Zelanda’nın Güney Adası bölgesinde yer alan Queenstown, Wakatipu Gölü’nün kıyısında konumlanan Queenstown Körfezi’nin hemen kıyısında bulunmaktadır.
 
1860’lı yıllarda Avrupalı kâşifler William Gilbert Rees ve Nicholas von Tunzelmann’ın bölgeye yerleşerek bir altın madeni ve bir de çiftlik kurdukları bilinmektedir. Bu iki isim, bölgeye yerleşen ilk Avrupalılar olarak ülke kayıtlarında yer almaktadır.
 
1947 yılında bölgede açılan ilk özel kayak pisti Coronet Peak ile birlikte şehrin kaderi değişmiş ve Queenstown ülkenin en popüler kış ve doğa sporları merkezlerinden biri konumuna yükselmiştir.
 
Günümüzde Queenstown ve çevresinde tam üç adet özel kayak pisti bulunmaktadır.
 
Queenstown; Güney Yeni Zelanda Alpleri olarak anılan dağlık bölgeye kış ve doğa sporları turizmi için gelen turistlere sevimli görüntüsü, ışıltılı alışveriş merkezleri, lüks konaklama alternatifleri, büyüleyici doğası ve prestijli turistik tesisileri ile birlikte ev sahipliği yapmaktır.
 
 
Nereler Gezilir?
​Her yıl temmuz ve eylül ayları süresince bembeyaz ve muhteşem bir kış manzarasına sahip olan Queenstown, yoğun bir kış turizmi trafiğine ve birbirinden coşkulu festivallere sahne olmaktadır.
 
Kasım ve nisan ayları arasına denk gelen ilkbahar ve yaz dönemleri ise su sporu ve açık hava aktiviteleri söz konusu olduğunda Queenstown’ı ziyaret etmek için en uygun olan zaman dilimidir.
 
Queenstown seyahatinizin daha keyifli geçmesi için birkaç küçük noktaya dikkat etmelisiniz.
 
Turistik mekânları gezerken çantanıza sahip çıkmaya özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Küçük bir önlem alarak, yankesicilik gibi olaylardan korunabilirsiniz.
 
Queenstown’da otomobil soygununa sık rastlanıldığı belirtilmektedir. Araç kiralamanız söz konusu ise, aracınızı sokakta bırakırken mutlaka kilitlemeye ve içerisinde değerli eşyalarınızı bırakmamaya özen göstermeniz tavsiye edilmektedir.
 
Merkez Sanat Galerisi
 
Yeni Zelanda’nın en prestijli ve kapsamlı sanat galerinin başında gelen Merkez Sanat Galerisi, Yeni Zelanda kültürünü ve sanat yaşamını daha yakından tanımak isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken mekânların başında gelmektedir.
 
Galeri kapsamında Yeni Zelanda sanatının gelenekselci kolunun en başarılı isimlerinden Ralph Hotere’nin eserlerine geniş bir yer ayrılmıştır.
 
Merkez Sanat Galerisi içerisinde ayrıca Maori kültürüne ait resim, heykel, maske ve el sanatları ürünlerinin sergilendiği etnik bir bölüm ve modern Yeni Zelanda sanatına ait popüler resim ve heykel sergileri de yer almaktadır.
 
Merkez Sanat Galerisi, hafta içi her gün 10.00 - 18.00 saatleri arasında ziyaretçilerine kapılarını açmaktadır.
 
Adres: Beach Caddesi, Queenstown
Telefon: (+64) 03 442 70 25
Web: www.centralart.co.nz
 
Maori Köyü Haka Pa
 
Yeni Zelanda’nın Avrupalıların hiç ayak basmamış en doğal ve özgün hâlini görmek ve dahası bu deneyimi birebir içerisinde yer alarak yaşamak isteyenlerin Maori köyü Haka Pa’yı mutlaka ziyaret etmeleri önerilmektedir.
 
Queenstown şehir merkezinden 10 dakikalık kısa bir mesafede yer alan bu etnik kültür köyü içerisinde Maori kabilesinin örf ve adetlerini, yaşayış biçimlerini ve kültürlerini daha yakından gözlemleme şansına sahip olabilirsiniz.
 
Yemyeşil ağaçlar ve akarsularla çevrili Haka Pa’yı ziyaretiniz esnasında kabile savaşçılarının dövüş seremonisine, dans ve müzik şovlarına tanık olabilirsiniz.
 
Bu renkli ve tempolu gösteriler sonunda ise, özel taş fırınlarında pişirilen hangi adı verilen yahni başta olmak üzere lezzetli Maori yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.
 
Avrupalıların bölgeyi keşiflerinden önceki kabile dönemine uygun bir mimari yapıya sahip olan ve Yeni Zelanda kültürünün tüm özgün ögelerini içerisinde barındıran Haka Pa Köyü’nü ziyaret ederek unutulmaz seyahat deneyimleri edinebilir ve yerel halk ile eğlenceli bir atmosferde bir arada bulunarak sıcak ve samimi ilişkiler geliştirebilirsiniz.
 
Haka Pa Köyü’nü, haftanın her günü 09.00 - 17.00 ve 19.00 - 22.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Waterfall Parkı, No: 345, Queenstown
Telefon: (+64) 03 442 15 34
 
Kiwi Kuş Yaşamı Parkı
 
Kiwi kuşu, Yeni Zelanda’ya özgü en ilgi çekici canlılardan biridir. Kuşlar ve sürüngenler için bir doğal yaşam parkı olarak kurulan Kiwi Kuş Yaşamı Parkı içerisinde başta kiwi kuşu olmak üzere birçok ilginç kuş türünü ve tuatara gibi yine bölgeye özgü farklı bir sürüngen türlerini görmeniz mümkündür.
 
Yemyeşil doğal güzellikleri ile görenleri büyüleyen Kiwi Kuş Yaşamı Parkı içerisinde yaşayan kiwi kuşlarını günde 4 kez besleme ve bu esnada çok yakından gözlemleme şansı bulunmaktadır.
 
Bu fırsatı değerlendirerek Yeni Zelanda’ya özgü bu sevimli canlılar hakkında birçok bilgi edinebilir ve unutulmaz seyahat deneyimleri yaşayabilirsiniz.
 
Park içerisinde ayrıca doğada hayatta kalma ve kuş türleri hakkında yararlı bilgiler edinebileceğiniz özel eğitim programlarına da katılabilirsiniz.
 
Doğanın kalbinde huzurlu bir gün geçirebileceğiniz Kiwi Kuş Yaşamı Parkı’nı kış aylarında haftanın her günü 09.00 - 17.00, yaz aylarında ise 09.00 - 18.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Brecon Caddesi, Queenstown
Telefon: (+64) 03 442 80 59
Web: www.kiwibird.co.nz
 
Toi O Tahuna Galerisi
 
Toi O Tahuna, Yeni Zelanda’nın Güney Gölleri bölgesinde yaşayan yerel sanatçılarının eserlerinin görülebileceği ve sanat camiasının nabzının tutulabileceği en popüler galerilerden biridir.
 
Toi O Tahuna Galerisi, hem sürekli resim ve heykel sergilerine hem de gezici sanat fuarlarına ev sahipliği yapmaktadır.
 
Galeri kapsamında şehirdeki diğer müze ve galerilerden farklı olarak daha çok modern ve çağdaş Yeni Zelanda sanatı odaklı eserlere yer verilmektedir.
 
Bölgenin en prestijli sanat eserlerinin sergilendiği ve satışa sunulduğu Toi O Tahuna Galerisi’ni, haftanın her günü 10.00 - 18.00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkündür.
 
Adres: Kilise Yolu, No: 11, Queenstown
Telefon: (+64) 03 409 07 87
Web: www.toi.co.nz
 
Skyline Gondola ve Bob’s Peak
 
Skyline Gondola adı verilen teleferik sistemi ile Queenstown’ı tepeden 360 derecelik büyüleyici bir manzara eşliğinde izleme şansına sahip olabilirsiniz.
 
Skyline Gondola teleferikleri ile Bob’s Peak adı verilen üst noktaya ulaştığınızda Queenstown’u farklı bir açıdan izleyebilir; aynı zamanda da zirve noktasında yer alan lüks restoranda Maori kültürüne özgü yemekleri tatma fırsatını da yakalayabilirsiniz.
 
Queenstown’ın büyüleyici manzarasında keyifli bir zaman geçirmenin yanı sıra, Bob’s Peak’te bir bungee jumping de yapabilirsiniz.
 
Zirve noktasında adrenalini yüksek deneyimler yaşamak isteyenler ayrıca, yüksek bir noktadan atlayarak şehre paraşüt eşliğinde süzülmeyi sağlayan paragliding sporunu da deneyebilirler.
 
Skyline Gondola ile 450 metreye kadar çıkılabilen Bob’sPeak’te sabah 09.00’dan akşam geç saatlere değin teleferik ulaşımı mümkündür.
 
 Adres: Brecon Caddesi’nin üst bölümü, Queenstown
Telefon: (+64) 8403 441 01 01
Web: www.skyline.co.nz
 
Su Altı Gözlem Evi
 
Wakatipu Gölü’nün su altı dünyasını dört dev pencereden izleme şansına sahip olabileceğiniz Su Altı Gözlem Evi’nde; alabalık, suyılanı ve diğer tatlı su canlıları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.
 
Yeni Zelanda’ya özgü tatlı su yosunlarını gözlemlemek ve gölde su altı yaşamını keşfe çıkmak için Su Altı Gözlem Evi’ni haftanın her günü 09.00 - 18.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Wakatipu Gölü, Queenstown
Telefon: (+64) 03 442 61 42
 
Arrowtown banliyösü
 
Queenstown’un da içerisinde yer aldığı Otago bölgesinin altın madenlerinin bitiş bölgesinde yer alan sevimli banliyö Arrowtown, Yeni Zelanda madencilik tarihinin beşiği olarak kabul edilmektedir.
 
Avrupa koloni döneminde Gold Rush olarak bilinen sürece ev sahipliği yapan sevimli banliyö kenti; 19. yüzyıla ait nostaljik mimarisi, kır evleri ve tarihî altın madeni alanı ile ziyaretçilerine adeta bir zaman yolculuğu yaşatmaktadır.
 
Arrowtown içerisinde yer alan tarihî kır evlerinden kimileri turistik amaçlı konukevi olarak kimileri ise Gold Rush dönemine ait günlük yaşamın yansıtılması amacı ile müze olarak kullanılmaktadır.
 
Arrowtown’u ziyaretiniz esnasında takı atölyelerinde hayalinizdeki altın takıya sahip olabilir veya onlarca prestijli tasarım içerisinden kendinize veya sevdiklerinize büyüleyici güzellikte ürünler seçebilirsiniz.
 
Altın madenini dolaşmak, 19. yüzyıldan kalma tarihî odun binalar içerisinde yer alan mağaza ve dükkânları ziyaret etmek, alışveriş yapmak ve otantik bir Yeni Zelanda kır evinde konaklamak için Arrowtown; mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında öne çıkmaktadır.
 
Adres: Queenstown’un 21 km kuzey doğusu
Web: www.arrowtown.com/
 
Göller Bölgesi Müze ve Galerisi
 
Arrowtown banliyösü içerisinde bulunan tarihî kilise, hapishane, altın madeni tesisi, belediye binası ve kır evleri gibi nostaljik yapılar; asıl hâllerine uygun bir biçimde restore edilerek, Göller Bölgesi Müzesi kapsamı altında halkın ziyaretine açılmıştır.
 
Arrowtown içerisindeki farklı birçok yapıyı bünyesinde barındıran bu müze kompleksini ziyaret ederek Yeni Zelanda Güney Gölleri bölgesinin tarihi hakkında derinlemesine bilgi edinebilir ve tarih odaklı ilgi çekici eğitim çalışmalarına katılma şansı yakalayabilirsiniz.
 
Örneğin Arrowtown altın madeninde geçen bir saha eğitimine katılarak;  Altına Hücum döneminde orada bulunan işçilerin hangi şartlarda çalıştıklarını ve yaşadıklarını hayalinizde tüm gerçekliğiyle canlandırabilirsiniz.
 
Göller Müzesi Galerisi kapsamında ise Maori kültürü ve Altına Hücum dönemi sonrası bölgede hâkim olan Avrupa kültürünü gözler önüne seren resim, heykel ve el sanatları sergilerini ziyaret edebilirsiniz.
 
Göller Bölgesi Galerisi ve müze kapsamında yer alan yapılar, haftanın her günü 08.30 - 17.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
 
Adres: Buckingham Caddesi, No: 49, Arrowtown, Queenstown
Telefon: (+64) 03 442 18 24
Web: www.museumqueenstown.com
 
Şehrin dışında kalan yerler
 
Queenstown’un hemen dışında, büyüleyici doğa manzaralarına ev sahipliği yapan popüler gezi rotaları yer almaktadır.
 
Wanaka Gölü
 
Yeni Zelanda’nın en büyük dördüncü gölü olan Wanaka, Queenstown’un 70 km kuzey doğusunda bulunmaktadır.
 
Yeni Zelanda Alpleri ile çevrili büyüleyici bir güzelliğe sahip olan kristal berraklığındaki Wanaka Gölü, dünyanın en romantik ilk 10 mekânından biri olarak kabul edilmektedir.
 
Göl çevresinde yüzme, su kayağı, kano ile gezinti, balıkçılık gibi sporlarının yapılabileceği çeşitli spor merkezleri yer almaktadır.
 
Wanaka Gölü ve çevresinde yer alan büyüleyici doğal alanları daha yakından incelemek ve deneyimlemek için gölün yakınındaki ormanın içinde yer alan turistik tatil köylerinden birinde kalmayı da tercih edebilirsiniz.
 
Connectabus firmasına ait otobüsler her gün 09.15 ve 15.00 saatlerinde Queenstown şehir merkezinden Wanaka Gölü’ne doğru hareket etmektedirler.
 
Wanaka Gölü’nden Queenstown’a dönmek için ise her gün 11.00 ve 16.45 saatlerinde hareket eden iki otobüs seferi bulunmaktadır. Yolculuk tam bir saat sürmektedir.
 
Adres: Queenstown’un 70 km kuzey doğusu
 
Glenorchy
 
Queenstown’ın 46 km kuzey batısında Wakatipu Gölü’nün kıyısında yer alan Glenorchy Köyü, Peter Jackson’ın yönetmenliğini yaptığı ünlü üçleme Yüzüklerin Efendisi’ndeki orman ve doğa sahnelerinin bir bölümünün çekildiği büyüleyici bir mekândır.
 
Karlı doruklarıyla mistik bir hava yaratan dağlar, berrak göl ve akarsular ile büyüleyici yemyeşil bir orman; Glenorchy’nin tıpkı bir cenneti andıran huzurlu ve dinlendirici havasını yaratan en önemli unsurlardır.
 
Şehrin karmaşasından kaçmak, doğayla iç içe huzurlu bir gün geçirmek ve dünyanın en görkemli ve güzel doğa manzaralarını seyretmek için Glenorchy’yi ziyaret etmeniz önerilmektedir.
 
Glenorchy’de ayrıca su ve doğa sporları yapmak için ekipman sağlayan birçok turistik tesisin yanı sıra, bölgeyi helikopterle gezmek veya bunge jumping gibi adrenalini yüksek aktiviteler yapmak isteyenler için özel turlar düzenleyen merkezler de bulunmaktadır.
 
Queenstown şehir merkezinden Glenorchy’ye hareket eden Glenorchy Journeys firmasına ait shuttle servisleri her gün hizmet vermektedir.
 
Bu servislerden yararlanabilmek için (+64) 03 409 08 00 numaralı telefonu arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
 
Web: www.glenorchycommunity.co.nz
 
 
Ne Yenir?
​Queenstown mutfağı; deniz ürünleri, av eti, süt ürünleri ve sebzelerden oluşan sağlıklı ve lezzetli tarifler ile unlu mamuller üzerine kuruludur.
 
Midye, istiridye, deniztarağı, karides, derin deniz balıkları; şehirde sıklıkla tüketilen deniz ürünleridir. Kuzu, dana, geyik ve tavşan eti de yerel yemeklerde kullanılan popüler et ürünleri arasında yer almaktadır.
 
Esplanade Meydanı, Steamer Limanı, Cow Lane semti ile Shotover ve Beach caddeleri; şehrin en popüler ve lüks restoran ve kafelerine ev sahipliği yapmaktadır.
 
Temel yemekler…
 
Ilık tatlı patates salatası; taze soğan, hardal, balzamik sirke ve haşlanmış tatlı patatesten oluşmaktadır.
 
Aromatik bir lezzete sahip olan bu salata, tek başına yemek öncesi atıştırmalık olarak ya da et yemeklerinin yanında tüketilmektedir.
 
Yulaf kırıntılarına bulanarak kızartılan morina balığı, Queenstown mutfağına ait bir diğer lezzetli spesiyaldir.
 
Kıtır kıtır bir hâle gelene değin kızartılan balık, üzerine limon dilimleri konarak kızarmış patates ve aromatik yerel otlardan oluşan yeşil salata eşliğinde servis edilmektedir.
 
Tatlı patatese Maori kültüründe kumara adı verilmektedir. Kumara, genel olarak tüm Yeni Zelanda mutfaklarında et yemeklerinin yanında servis edilen popüler bir garnitür çeşididir.
 
Sarımsaklı biftek eşliğinde sunulan kumara; özellikle kış mevsimlerinde sıklıkla tüketilen besleyici bir mönü seçeneğidir.
 
Chili biberli sarımsaklı barbekü somon balığı, Queenstown’ı ziyaret edenlerin mutlaka denemesi gereken lezzetli bir yemektir.
 
Soya sosu, zencefil, acı chili biberi sosu, kahverengi şeker ve misket limonu suyu eşliğinde marine edilen somon balığı eti; daha sonra bu özel sos ile birlikte kızarana dek barbeküde ağır ateşte pişirilmektedir. Son derece lezzetli olan bu balık spesiyali, bilhassa yaz mevsimlerinde tüketilmektedir.
 
Yeni Zelandalılar akla gelebilecek her çeşit deniz ürününü, bol bol ve taze olarak elde edebildiklerinden deniz ürünü spesiyalleri; ülkenin mutfağında ayrı bir yere sahiptir.
 
Zeytinyağı, limon suyu, maydanoz, tuz, biber ve beyaz şarap eşliğinde hazırlanan deniztarağı tabağı; Queenstown’da mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden bir diğeridir.
 
Queenstownluların favori kış çorbası bal kabağından elde edilmektedir. Lezzetiyle ünlü bal kabağı çorbası; tereyağı, soğan, süt, un, tuz ve muskat eşliğinde hazırlanmaktadır.
 
Tatlılar ve pastane ürünleri…
 
Mikserde çırpılmış yumurta beyazlarının kek biçiminde fırında pişirilmesiyle elde edilen dışı kıtır, iç tarafı ise yumuşak olan beze tatlısına pavlova keki adı verilmektedir.
 
Avustralya ve Yeni Zelanda mutfaklarında ayrı bir öneme sahip olan bu tatlı, üzeri mevsim meyveleri ve krema ile süslenerek servise sunulmaktadır.
 
Birinci Dünya Savaşı döneminde Anzak Birlikleri’nin yanlarında götürmeleri için üretilen Anzak bisküvileri; yulaf, bal, Hindistan cevizi, şeker ve tereyağından oluşmaktadır.
 
Uzun süre dayanabilen bu lezzetli bisküviler, Queenstown’dan sevdiklerinize götürebileceğiniz bir hediye alternatifi de olabilir.
 
Anzak bisküvileri, Yeni Zelanda ve Avustralya genelinde turistik hediyelik eşya olarak metal kutularda birçok mağazada satışa sunulmaktadır.
 
Tatlı ve tuzlu turta çeşitleri, Yeni Zelanda mutfak kültüründe önemli bir yere sahiptir.
 
Queenstown genelinde en popüler olan tuzlu turta çeşitleri arasında peynirli, domuz etli, patatesli ve kuzu etli; tatlı turta çeşitleri arasında ise çikolatalı, yaban mersinli, şeftalili, ahududulu, kivili ve muzlu olanlar yer almaktadır.
 
Çikolata taneli kahve keki ve çikolata taneli muzlu kağıtlı kek, Queenstown mutfağının diğer lezzetli tatlı çeşitlerindendir.
 
Queenstown’da en yoğun yetiştirilen meyve çeşitleri arasında; kivi, muz, yaban mersini, ahududu, böğürtlen ve şeftali yer almaktadır. Sıcak yaz dönemlerinde yemeğin ardından tatlı yerine buzlu meyve çeşitleri de sıklıkla tüketilmektedir.
 
Atıştırmalıklar…
 
Queenstown’da popüler olan atıştırmalıklardan biri; sosis, hardal, turşu ve ketçap eşliğinde hazırlanan sosisli sandviçlerdir.
 
İngiliz kültüründen gelen fish & chips adı verilen balık ve kızarmış patates; Yeni Zelanda genelinde oldukça popüler bir atıştırmalıktır.
 
Ayrıca noodle, Thai mutfağına ait kızarmış spesiyaller, döner ekmek, falafel adı verilen ekmek arası soslu kızartılmış nohut köftesi, pizza, sushi ve hamburger; şehirde sıklıkla tüketilen diğer atıştırmalık çeşitleridir.
 
Avustralya ve Yeni Zelanda genelinde oldukça popüler olan etli turta, Queenstown mutfağında da önemli bir yere sahiptir. Şehri ziyaretiniz esnasında bu çok özel turtalardan mutlaka tatmanızı öneriyoruz.
 
Yeni Zelanda peynirli pufları; yumurta, süt, kabartma tozu, tuz, un ve peynir rendesinin karıştırılarak fırında pişirilmesinden oluşan pratik bir atıştırmalık yiyecek çeşididir.
 
Maori kültüründen gelen bir atıştırmalık tarifi olan Maori kızarmış ekmeği, üçgen şeklinde içi boş ya da peynirli veya etli olarak hazırlanan puf böreklerinin yağda kızartılmasından oluşmaktadır.
 
Ne içilir?  
 
Süt, bal, badem ve dondurulmuş böğürtlenlerin mutfak robotunda frozen biçiminde karıştırılmasından oluşan super berry slush içeceği, bilhassa sıcak havalarda tüketilen serinletici alkolsüz bir içecek çeşididir.
 
Kivi, muz, çarkıfelek meyvesi, şeftali, ananas ve avokado gibi meyvelerden elde edilen taze sıkılmış meyve suları da, Queenstownluların favori alkolsüz içecek çeşitleri arasında yer almaktadır.
 
Yeni Zelanda, kırmızı ve beyaz şarap çeşitleriyle ünlü bir ülkedir. Queesntown’da popüler olan alkollü içeceklerin başında yerel üretim kırmızı ve beyaz şarap çeşitleri gelmektedir.
 
Merlot, pinot gris, pinot noir, chardonnay ve sauvignon blanc; şehri ziyaretiniz esnasında mutlaka tadılması tavsiye edilen en lezzetli ve prestijli şarap çeşitlerindendir.
 
Queenstown’da popüler olan diğer popüler alkolsüz içecek kahve ve cappuccino’dur.
 
L & P olarak da bilinen Lemon & Paeroa; karbonatlı tatlı bir limonata çeşididir. Coca Cola tarafından Yeni Zelanda’da üretilen bu ünlü yerel içecek, genellikle partilerde tüketilmektedir.
 
Bu içecek, viski ile birleştirilerek alkollü bir limonata kokteyline de dönüştürülebilmektedir.
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​Queenstown, Yeni Zelanda’nın kış sporları ve doğa tatili mekânlarından biridir. Şehri çevreleyen yemyeşil dağ ve ormanlar, büyüleyici manzaralar vadeden eğlenceli tatil ve spor komplekslerini içerisinde barındırmaktadır.
 
Queenstown çevresi üzüm bağları ve şarap üretim tesisleri ile de ünlüdür. Şehirden uzaklaşıp üzüm bağlarında dinlendirici bir gün geçirebilir ve geceyi aromatik lezzetleriyle ünlü yerel üretim şarapları tadarak geçirebilirsiniz.
 
Modern alışveriş merkezleri, prestijli müze ve etkinlik merkezleri ve bilinçli şehir yapılanmasıyla insanı aynı anda hem medeniyetin içerisinde hem de doğanın kalbinde hissettiren Queenstown; ziyaretçilerine renkli gece hayatı, ilginç kültürel motifleri ve sıcakkanlı yerel halkı ile unutulmaz seyahat anıları vadetmektedir.
 
Müzik
 
Queenstown’da en popüler olan müzik türleri caz ve klasik müziktir. Ayrıca Yeni Zelanda halk müziği olarak da adlandırılan Maori kültüründen gelen etnik Maori müziği de yerel halk tarafından sevilerek dinlenen bir diğer müzik türüdür.
 
Maori müziğinin kadın gruplar tarafından söylenen coşkulu bir türüne waiata poi adı verilmektedir, bu müzik türü genellikle kutlamalarda icra edilmektedir.
 
Genel olarak kuvvetli bir ritme ve keskin tınılara sahip olan Maori müziğinde üflemeli ve vurmalı çalgılar yoğun olarak kullanılmaktadır.
 
Showbiz Queenstown
 
Showbiz, şehrin en prestijli ve geniş kapsamlı etkinlik merkezlerinden biridir. Her yıl merkez içerisinde hem yerel hem de dünyaca ünlü sanatçılara ait konserler, yabancı ve yerli tiyatro gruplarının etkileyici performansları ve dans şovları düzenlenmektedir.
 
Adres: Stanley Sokağı, No: 496, Queenstown
Telefon: (+64) 03 441 20 52
Web: www.showbizqt.co.nz
 
Tiyatro ve sahne sanatları
 
Queenstown, renkli bir sanat atmosferini içerisinde barındırmaktadır. Her yıl şehirdeki birçok tiyatro topluluğu tarafından Shakespeare’den modern eserlere uzanan birçok prestijli oyun sahnelenmektedir.
 
Queenstown Etkinlik Merkezi
 
Queenstown’ın en popüler etkinlik merkezlerinden biri olan bu mekân içerisinde yerel tiyatro gruplarının etkileyici sahne performanslarına tanık olabilirsiniz.
 
Adres: Joe O'Connell Caddesi, Queenstown
Telefon: (+64) 03 450 90 05
 
Gece hayatı
 
Queenstown, Yeni Zelanda’nın en renkli ve dinamik gece hayatına sahip olan şehirlerinden biridir.
 
Queenstown içerisinde birçok prestijli gece kulübü, canlı müzik barı, disko ve spor barı yer almaktadır.
 
Beach, Memorial ve Shotover Caddeleri, Cow Lane Meydanı, Kilise ve Ballarat sokakları ile Joe O'Connell Yolu; şehrin gece hayatının kalbinin attığı popüler mekânlara ev sahipliği yapan önemli adreslerdir.
 
Festivaller
 
Queenstown yıl boyunca renkli ve eğlenceli festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Seyahatinizi festival tarihlerinde denk getirerek şehri ve kültürünü daha yakından tanıma şansına sahip olabilirsiniz.
 
Queenstown Uluslararası Caz Festivali
 
Her yıl ekim ayında şehirdeki farklı etkinlik mekânlarında düzenlenen organizasyonlar eşliğinde kutlanan Queenstown Uluslararası Caz Festivali; hem dünya çapından hem de yerel caz müzisyenlerinin katıldığı, nefes kesen caz performanslarının sergilendiği prestijli bir kutlamadır.
 
Güney Gölleri Renk Festivali
 
Her 2 yılda bir 16 - 21 Nisan tarihleri arasında Wanaka Gölü kıyısında kutlanan Güney Gölleri Renk Festivali; tiyatro, dans ve resim gibi sanat dallarından eserlerin sergilendiği önemli bir kültürel etkinliktir.
 
Yeni Zelanda’da sonbahar mevsimine denk gelen nisan ayı boyunca bu prestijli festivale ev sahipliği yapan Wanaka Gölü kıyısı, büyüleyici bir sonbahar manzarasına sahip olmaktadır.
 
Doğal güzellikler eşliğinde yerel sanatçıların etkileyici sahne şovlarını izlemek ve sergilere katılmak için Güney Gölleri Renk Festivali’ni kaçırmamanız önerilmektedir.
 
Queenstown Kış Festivali
 
Her yıl haziran ve temmuz ayları içerisinde düzenlenen Queenstown Kış Festivali’ne katılarak ülkemizde yaz mevsimi yaşanırken Yeni Zelanda’da kış mevsiminin gelişini renkli ve eğlenceli organizasyonlar eşliğinde kutlayabilirsiniz!
 
Etkinlik kapsamında tiyatro, dans ve müzik şovları düzenlenmekte; festival katılımcılarına yerel mutfağın kışa özel spesiyalleri ve özel kış içkileri ikram edilmektedir.
 
Spor
 
Queenstown’ın çevresi büyüleyici doğa manzaralarına ev sahipliği yapan dağlar, yemyeşil ormanlık ve çayırlık alanlar ve bu etkileyici bölgeler üzerinde kurulmuş çeşitli spor merkezleri ve turistik çiftliklerle doludur.
 
Adrenalin sporlarından hoşlanlar Kawarau Köprüsü’nden bungee jumping yapmak için AJ Hackett Bungy Spor Merkezi’ni ziyaret edebilirler.
 
Wakatipu Gölü, Queenstown ve çevresinin su sporları merkezi konumundadır.
 
Göl üzerinde; yelkencilik, yüzme, balıkçılık, su kayağı yapılabileceği gibi, göle dökülen akarsular üzerinde rafting ve kanoculuk da yapılabilmektedir.
 
Shotover Nehri üzerinde gerçekleştirilen jet bot sürüşleri ise Queenstown’da yaşanabilecek en heyecan verici spor aktivitesi olarak tanımlanmaktadır.
 
Bisiklete binerek hem spor yapmak hem de Queenstown kırsalını ziyaret etmek isteyenler, şehir merkezinden başlayan ve uçsuz bucaksız dağlık alanlara değin uzanan Otago Rail Trail yolunu takip edebilirler. Bu özel parkur üzerinde dinlenme noktaları ve piknik alanları da yer almaktadır.
 
Doğa yürüyüşü ve kaya tırmanışı sporları ile ilgilenenler Queenstown banliyölerinden başlayıp kırsal bölgelere doğru; büyüleyici doğa manzaraları ile bezeli Routebourne, The Rees-Dart ve Greenstone Caples yürüyüş parkurlarını takip edebilirler.
 
Queenstown’ın hemen kıyısında yer alan Wanaka Gölü ve çevresi Yeni Zelanda’nın en maceralı kayak parkurlarına ev sahipliği yapan prestijli spor merkezleri ile doludur.
 
The Remarkables,  Coronet Peak, Cardrona ve Treble Cone; seyahatiniz esnasında tatmin edici bir kayak ve konaklama deneyimi yaşamanız için ihtiyacınız olan tüm hizmetleri sunabilecek kaliteli spor merkezleri arasında bulunmaktadır.
        
    
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

Etiketler » Queenstown Grup Uçak Bileti Al   » Queenstown Grup Uçak Rezervasyonu   » Queenstown Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Queenstown Grup Uçak Bileti Al