İstanbul Singapur Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Singapur Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Nasıl Gidilir?
​Singapur’a direkt uçuşlarla ya da Bangkok aktarmalı olarak gidiliyor. Uçak kısa süre Bangkok'ta bekliyor, son durak Singapur. Türk Hava Yolları, Thai (Tayland Hava Yolları) ve Singapur Havayolları da gidebileceğiniz belli başlı hava yolları arasında yer alıyor. Gidiş rotanıza bağlı olarak uçak yolculuğunuz 10-12 saat sürer. Singapur, Türkiye’den vize istememektedir. Ancak pasaportunuzun geçerlilik süresinin en az altı ay olması gerekir.
 
Changi Havaalanı İçin 1-9 Arası Uçak Biletinizi www.makrobilet.com Sitemizden Online Ucuz Fiyata Alabilirsiniz.
 
Şehrin 20 km kuzeydoğusundaki havaalanı, dünyanın en büyük ve modern havaalarındandır. 3 terminal binası bulunur. Terminaller arasında ücretsiz skytrain ile ulaşım sağlanır. Engelli asansörleri ve rampalar bulunmaktadır. Medikal Merkezlerde (tel: 6543 1118) 24 saat tekerlekli sandalye kiralama servisleri mevcuttur.          
Adres: Civil Aviation Authority of Singapore, Singapore Changi Airport, PO Box 1 Singapore 918141
 
Tel: (65) 6542 1122
Web: www.changiairport.com.sg
 
Havaalanı içinde çevrimiçi dolaşmak için:
 
http://www.worldairportguide.com/airport/418/airport_guide/South-East-Asia/Singapore-Changi-Airport.html
 
Havalimanından ulaşım
 
Toplu Taşıma Araçları ile
 
Metro: 2 no’lu terminalden metro ile 26 dakikada şehre inebilirsiniz.
Otobüs: Her terminalden sürekli olarak halk otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Bozuk para bulundurmanız gerekecektir. Bozuk para makinaları bütün terminallerde bulunmaktadır. Havaalanından şehre inmek için ve havalaalanına ulaşmak için gerekli tüm bilgileri içeren broşürleri terminallerden edinebilirsiniz.
 
Taksi: 24 saat çalışan taksiler, 6 kişilik olup şehrin her yerindeki otellere shuttle hizmeti vermektedir. (Le Meridien Changi Bölgesi ve Sentosa Adası’ndaki oteller hariç)
 
Havaalanındaki Diğer Tesisler
 
Acil durumlar için 24 saat açık Medikal Merkezi (tel: 6543 1118 veya 6543 2223 ) ve eczaneler bulunmaktadır. Ayrıca yüzme havuzu, spa, duşlar, masaj ve fitness merkezi, çeşitli dinler için ibadethaneler, güzellik merkezleri mevcuttur. Çocuk oyun alanları, bayan tuvaletlerinde bebek değişim odaları bulunmaktadır.
 
Bir not: Şehirde pek çok otelin havaalanı ulaşım olanakları bulunmaktadır. Otelinizden bu bilgiyi almayı unutmayın.
Genellikle alışveriş ve yemek yeri olarak bilinen Singapur eğlence mekânları ve ışıltısıyla 21. yüzyıl metropolüdür.
 
Singapur’da yaşamış olduğu bilinen ilk insanların; Hanlar ve Malayların, bu ada ülkesine verdikleri isim “deniz ülkesi” anlamına gelen “Temasek”tir. Malay efsanesine göre; Temasek Adasına gelen Sumatra Adası Prensi adada garip bir hayvan görür ve bunun aslan olduğunu düşünür. Bu yüzden adaya “Aslan Şehir” anlamına gelen “Singa Pura” adını verir.
 
Sir Stamford Raffles; içinde çok az insanın yaşadığı, Johor Kraliyet Ailesi’nin elinde bulunan Singapur'u yılında keşfeder. Ülkenin modern tarihi, bu tarihten  îtibâren başlar.
 
Singapur tarihindeki önemine atfen, şehrin bir çok yerinde Sir Stamford Raffles’ın adını görürsünüz; Raffles Place (Yeri), Stamford Street (Caddesi), Raffles Hotel, Raffles Alışveriş Merkezi…
 
Bugün üzerinde yürüdüğünüz sokaklar, Raffles’in uyguladığı standart Britanya Doğu Hindistan Şirketi politikaları doğrultusunda yapılmıştır.
 
1965’te Malezya’dan ayrılıp tam bağımsızlığını kazanan durgun kent devleti ve  zamanın ötesindeki tapınaklar, tüketicilik akımıyla uyanır. Kente gelenler göz kamaştıran pırıl pırıl yenilik ve temizliğin arasında eski binaları, sosyal ve coğrafik açıdan değişimleri, değerleri görmek için dikkatle bakmalıdır.
 
Singapur hakkında bildiğinizi düşündüğünüz her şey her an değişebilir. Her bir köşeyi döndüğünüzde farklı sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.
 
Havaalanı’ndan şehre yol almaya başladığınız anda birçok şehir parkı, doğal rezervler, verimli topraklar, tropik yeşil alanlar ve orkide bahçeleri ile Singapur serüveniniz başlamış demektir.
    
 
 
Nereler Gezilir?
​Singapur’da dolaşmanın en iyi yolu metro sistemini kullanmaktır. Şehir içi otobüslerle de dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Şehirde, tek bir bilet ile aktarmalı olarak her yöne ulaşabilirsiniz.
 
Neme karşı duyarlıysanız veya güneşten etkileniyorsanız Singapur’a giderken dikkatli olmalısınız. Her mevsim yağışlı bir ülkeye gittiğinizi unutmadan yanınıza mutlaka ince bir yağmurluk ve büyük bir şemsiye almalısınız. Singapur’da tüm kapalı alanlar aşırı derecede soğuk olduğu için her zaman yanınızda kalın bir kazak veya bir şal bulundurmalısınız.
 
Singapur aynı zamanda dünyanın en temiz ülkelerinden biridir. Temizlik ve düzeni havaalanından itibaren her yerde görebilirsiniz. Singapur kurallar ülkesidir. Başta sakız çiğnemek olmak üzere trafik kurallarına uymamak, çevreyi kirletmek, kapalı yerlerde sigara içmek, hız limitini aşmak, yaya geçitleri dışında karşıdan karşıya geçmek para cezası ile cezalandırılır. Aynı hareketlerin tekrarı bazı kamu hizmetlerini yerine getirmeyi gerektirir. Bu nedenle kurallara uyma konusunda çok dikkatli olmalısınız.
 
Gidilecek yerler hakkında notlar;
 
Singapur’da ulaşım olanakları gelişmiştir. Metro sistemi- MRT hızlı, konforlu, kolay bir ulaşım aracıdır. MRT şehir merkezinde yeraltından, şehrin diğer yerlerinde yerüstünden geçer. Şehrin büyük bölümüne ve havaalanına ulaşır. Sabah saat altıdan gece yarısına kadar aralıksız çalışır. MRT hatları ile ilgili şema, istasyonlarda ve araçlarda bulunur. MRT biletlerini istasyonlardan alabilirsiniz. Kaldığınız süre içinde otobüs ile seyahat etmeyi düşünüyorsanız, kolaylık ve maliyeti dikkate alarak kart (ez link kart) satın almalısınız. Bu kartı aynı zamanda MRT için de kullanabilirsiniz. Singapur’da otobüsler ulaşım için en ucuz seçenektir. Otobüslerin klimalı olanları diğerlerine göre biraz daha pahalıdır. Ancak otobüsler yoğun saatlerde çok kalabalıktır.
 
Taksiler ucuz ve güvenlidir. Ancak sağanak yağmur sırasında, yoğun saatlerde, gece yarısına doğru taksi bulmakta güçlük çekebilirsiniz. Taksi kullanımı yaygın olduğu için yollarda boş taksi bulma olasılığınız da sınırlıdır. Bu nedenle taksiye otelinizden, alışveriş merkezlerinin yakınlarındaki resmî duraklardan veya havaalanından binmeniz gerekir.
 
Tur programlarından yararlanmak isterseniz otelinizden özel veya programlı turlar konusunda yardım alabilirsiniz. Ayrıca şehrin birçok yerinde bulunan turizm bürolarından yararlanabilirsiniz. Singapur’a gitmeden önce de http://www.newasia-singapore.com/ web adresinden bu büroların yerleri, tur programları ve diğer etkinlikler hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında, içeriklerine bakarak, her birinde farklı seçenekler bulunan, şehir turları, yürüyüş turları, tarih turları, hobi turları, Singapur yaşamı ile ilgili turlar, park ve ada turları, bisikletli çekçek turları gibi tur gruplarından ilginizi çekenleri seçebilirsiniz.
 
Ayrıca turistleri dolaştıran turist otobüsleri (hop on & hop off) ile şehri dolaşabilirsiniz. Bunlar Orchard Road, Bugis Junction, Suntec City, Boat Quay, Chinatown, Little India ve Singapure Botanic Garden arasında düzenli aralıklarla 9.00 - 18.00 saatleri arasında dolaşır. Otobüs biletleri araçta veya bazı otellerde satılır.
 
Orchard caddesi (Orchard Road)
 
1830’larda üzerinde bulunan orkide ağaçlarından adını almış olan bu cadde, Singapur’daki en önemli alışveriş bölgelerindendir. Dev oteller, farklı mimarileriyle çok katlı alışveriş merkezleri, lüks mağazalar, kafe ve restoranlar yan yana sıralanmıştır. Büyük alışveriş merkezlerinin bazıları kırmızı, yeşil ve mavi renkli Çin mimari tarzında çatıları, bazıları heykelleri ve bahçe süslemeleriyle göz alıcıdır.
Yılbaşı süslemeleri ile meşhur olan cadde, cıvıl cıvıl alışveriş yapan insanlarla doludur.
 
Caddede yer alan Singapur Ulusal Müzesi’ni, Singapur Sanat Müzesi’ni ve bazı fotoğraf sergilerini ziyaret edebilirsiniz. İlk olarak yan yana sıralanan Büyük plazaların ardından, elektronik eşyadan giyimde lüks markalara kadar aklınıza gelebilecek her şeyi bulabileceksiniz.
 
Singapur’un nemli ve sıcak havasında yürümeniz zor olacağından burayı akşam saatlerinde gezmeniz daha iyi olacaktır. Bu saatlerde cadde, parlak ışıklar altında daha güzel görünür. Minyatür masal kahramanları, ışıklandırmalar; insanı hayrete düşürecek kadar güzeldir.
 
Ulusal Orkide Bahçesi
 
Cluny Road’da yer alan bu geniş bahçede çok çeşitli orkideler görmeniz mümkün. Orkide, Singapur’un sembolü hâline gelmiş durumdadır. Birbirinden güzel çiçek düzenlemelerini göreceğiniz Botanik Bahçesi’nin içindeki bu cennet, dünyanın en büyük orkide bahçesidir.
 
Raffles Place
 
Singapur nehrinin güney ağzında yer alan bu alanda, şehrin en uzun binaları ve mihenk taşı mekânları yer alıyor. 280 metrekarelik üç önemli bina olarak, Republic Plaza, UOB Plaza ve UOP Center’ı sayabiliriz.
 
Bu dev çelik binaların yan tarafında, North Bridge Road üzerinde, koloni dönemi mimari tarzı ile yapılmış, birbirine şık bahçelerle bağlanan ve iç içe geçmiş yapı topluluğundan oluşan Raffles Otel yer alır. İçini rahatlıkla gezebileceğiniz otelde şık döşenmiş çok sayıda restoran, kafe, bar ve mağazalar bulunur. Bunlardan özellikle Long Bar, Singapore Sling adını taşıyan kokteyli ve bara gelenlerin yedikleri çerezlerin kabuklarını yere atmaları geleneği ile ünlüdür. Bu nedenle barın zemini çerez kabukları ile doludur. Otelin en üst katında ise bir müze bulunur. Raffles City’nin karşısında yer alan ilginç yapı topluluğu Chijmes ise kilise ve çevresindeki evlerin düzenlenmesi ile oluşturulmuş iç içe geçmiş meydanlar, sayısız şık mağazalar, galeri ve restoranlardan oluşur.
 
Aslan Heykel
 
Raffles’ta, Singapur nehri’nin kenarında bulunan Merlion ; altı denizatı, üstü aslan şeklinde ilginç bir heykeldir. 60 metre uzunluğundaki bu heykel, nehrin kuzey kısmında bulunur. Merlion, Singapore Turizm Board tarafından 1964 yılında şehrin simgesi olarak belirlenmiştir.
 
Yarı aslan yarı balık olan bu simgenin, Aslan bölümü Singa Pura – Aslan Şehir’i, balık bölümü Temasek- Deniz Şehri’ni temsil etmektedir. 8.6 m yüksekliğinde, 70 ton ağırlığında olan fıskiyenin bulunduğu alandan karşı tarafa doğru baktığınızda, önde ilginç yapı tarzı ile Esplanada Kültür Merkezi, arkada Marina Square tüm ihtişamı ile gözlerinizin önüne serilir. Fıskiyenin sağ tarafında da körfezin her iki tarafını birbirine bağlayan uzun köprü Benjamin Sheares Bridge yer alır.
 
Bir not: Körfezin canlı trafiği ile özellikle yılbaşlarında yapılan havai fişek gösterileri muhteşemdir.
 
Sentosa adası
 
İngilizlerin askeri üs olarak kullandıkları bölge, 1967 yılında popüler bir tatil tesisi olarak yeniden inşa edilmiş. ‘Underwater World-Sualtı Dünyası’ adlı dev tesis, Kocaman akvaryumlarda sergilenen 250 farklı tür, 2500’den fazla deniz canlısı ile Sentosa’ya hak ettiği ziyaretçiyi topluyor. Ayrıca, okyanusun derinliklerinde 83 metrelik cam tünel, dünyanın en uzun tünelidir. Adada; Kelebek Parkı, Yunus Lagünü ve bir de golf sahası bulunmaktadır.
 
Sentosa Adası'nın eski adı, Ölüm Adası’dır. Sentosa adasına teleferikle gidilebildiği gibi otobüsle de geçebilmeniz mümkün. Ada içinde sizi yükseklere çıkaran trenle ada turu atmanız en eğlenceli aktivitelerden biri. Harbour front’tan kalkan ücretsiz otobüslerle de Sentosa'ya ulaşmak mümkün. Ama bu durumda teleferiğin müthiş manzarasından yoksun kalıyorsunuz.
 
Sentosa, dünyanın en ünlü eğlence parklarındandır. Asya'nın en büyük tüp akvaryumu burada bulunur. Burada, çok çeşitli tropikal deniz canlılarının yanında köpekbalıkları, dev kaplumbağalar ve piranaları görebilirsiniz.
 
Ziyaretinizi saat 16.00 civarına denk getirebilirseniz yunusların şovlarını da izleyebilirsiniz. Ayrıca mumya müzesi de ilgi çekicidir. Musical Fountain ise şahane bir ışık ve ses gösterisi sunar.
 
Çin mahallesi (China Town)
 
Çin Mahallesi, Singapur’un geçmişteki durumu hakkında fikir vermektedir. 1900’lerin ilk yarısında kurulan Çin Mahallesi’nde, binaların alt katları iş yeri, üst katları ise ev olarak düzenlenmiş. Tapınakları, heykelleri, meydanları ve küçük müzesiyle görülmeye değer. Singapur’un en eski Hint tapınağı sayılan Sri Mariamman da Çin Mahallesi’nde bulunur.
 
Arap Mahallesi
 
İslam’ın ve Arap kültürünün etkisini görebileceğiniz ilginç bir yerdir. Bu bölgedeki 5000 kişilik Sultan Cami, Singapur’un en büyük camisidir. Çeşit çeşit dükkânları, otantik kıyafetleri ve leziz yemek çeşitleriyle Arap Mahallesi görülmeye değer bir yerdir.
 
Botanik Bahçeler ve Gece Safarisi
 
Adanın kuzeyinde bulunan bu parktaki birinci sınıf hayvanat bahçesinde yaklaşık 3600 çeşit hayvan bulunuyor. Beyaz gergedan, kutup ayısı hatta beyaz Bengal kaplanı görmeniz mümkündür.. 28 hektarlık yağmur ormanlarında göreceğiniz bitki ve hayvanlar sizde ömrünüz boyunca unutamayacağınız hatıralar bırakacaktır.
 
Hayvanat bahçesinden ayrı olarak tasarlanan gece safarisi, 40 hektarlık orman arazisinden oluşuyor. 120 farklı hayvan türü görebileceğiniz bu safaride kaplanları, aslanları, leoparları, filleri, timsahları vs. görebilirsiniz. 45 dakika süren bu maceranın meraklıları çok olduğundan erken gitmenizde fayda var.
 
Adres: 80 Mandai Lake Rd.
Web: www.zoo.com.sg
Tel: (65) 6269 3411
 
Malay mahallesi (Maley Town)
 
Ülkenin yemekleri, ibadetleri vs kültürleri hakkında bilgi edinebileceğiniz, keyifli mahallelerden biri.
 
Hint Mahallesi (Little India)
 
Capcanlı renkleri ve ilginç yemekleri ile apayrı bir dünya gibidir. Burada kendinizi Hindistan’ın bir caddesindeymiş gibi hissedebilirsiniz. Bu mahallede rengârenk ipek sari’lerin satıldığı dükkânlar, lezzetli Hint yemekleri, etnik takılar, küçük Hint tapınakları görebilirsiniz.
 
Clarke Quay
 
Singapur nehrinin iki yakasından biri olan Clarke Quay’de sıralanmış lokantalarda, canlı müzik, özel içkiler ve dondurmacılarla keyif yapabilirsiniz. Clarke Quay, Çinli tüccarların depo evlerinin günümüzde restoran, bar, kafe ve eğlence merkezi hâline getirilmesi ile oluşturulmuş, gece hoş vakit geçirebileceğiniz küçük, şirin bir yerdir.
 
Adres: 118
Tel: (65) 845 32 68
Web: www.museemafortin.org
 
Asian Civilisations Museum (Asya Medeniyetleri Müzesi)
 
1865’te yapılmış olan bu bina, Asya kültürleri ve uygarlıkları temalı on galeriye sahiptir. Burada Güneydoğu Asya, Çin, Hindistan ve Sri Lanka kültürlerini daha yakından tanıma imkânı bulabilirsiniz. Müzenin giriş katında Singapur’la ilgili her türlü kitap ve kartpostalın satıldığı bir mağaza bulunur. Ulusal miras konusunda bu müze kesinlikle Singapur’un incisidir.
 
3 katlı müzede girişten itibaren duvarlara, yere ve perdeye projeksiyondan yansıtılan görüntüler ile karşılaşıyorsunuz. Galerilere girdiğinizde 18. yy bronz Buda büstü gözlerinizi kamaştıracak. Etnik heykeller, geleneksel kıyafetler, porselenler bulabileceksiniz. Müzede, Batı, Doğu, Güney, Güneydoğu Asya’dan getirilen 1600 parça eşya sergilenmektedir.
 
Müzenin karşı tarafında ise beyaz kuleli 1862 yılında yapılmış Victoria Theatre ve 1905 yılında yapılmış Victoria Concert Hall yer alır. Bu binada Singapur Senfoni Orkestrası düzenli olarak konserler vermektedir. Tiyatronun bulunduğu Parliament Lane üzerinde Eski Parlamento Binası (Old Parliament House) bulunur. 1826-1827 yılları arasında zengin bir tüccarın konutu olarak yapılan bu bina, daha sonra yüksek mahkeme ve sömürge meclisi olarak kullanılmış, 1962 yılında da Singapur Parlamentosu olmuştur.
 
Adres: 1 Empress Pl. Raffles Place
Tel: (65) 6332 7798
 
Fort Canning Park
 
Eskiden Singapur’da hüküm süren Majapahit İmparatorluğu’nun son imparatoru Sultan İskender Şah’ın türbesi bu parkta bulunmaktadır. O zamanlarda bu tepenin adı Yasak Tepe (Bukit Larangan) olarak biliniyordu. Şimdi ise burası nemli sıcak şehir sokaklarından sonra ferah, serinletici hâliyle ziyaretçilerini bekliyor. İki büyük gotik kapı Hıristiyan Mezarlığı’na açılıyor. Parkta, botanik bahçesi ve baharat bahçeleri bulunuyor. Ağaçlara hangi baharat ağacı oldukları etiketlerle belirtilmiş. Çeşitli baharatların tadına bakmanız mümkün.
 
Parkın içinde, Raffles’ın evini, onun kurduğu ilk botanik parkı, ilk Hıristiyan mezarlığını, II. Dünya Savaşı sırasında kullanılan Britanya sığınaklarını, iki gotik kapıyı, ASEAN (Association of Southeast Asian Nations - Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği) ülkelerinin her birini simgeleyen modern heykel parkını (ASEAN Sculpture Park) görebilirsiniz.
 
Burada Majapahit İmparatorluğu döneminden kalan bir çatı göreceksiniz. Singapur’un en büyük yer altı askeri operasyonu burada gerçekleştirilmiş. Bu yerleşim yeri 26 oda ve tünellerden oluşuyor. İleri teknoloji holografik görüntülerle 1942’de Singapur’un düşüşü gösteriliyor. Duvarlarda hâlen Japonların mors alfabesi ile yazdıkları mesajlar görülebiliyor.
 
Adres: Dhoby Ghaut
Tel: (65) 6333 0510
 
Singapur Sanat Müzesi (Art Museum)
 
Raffles Oteli’nin 2 blok batısında bulunan ve sadece çağdaş sanat eserlerini içeren Musée d’Art Contempoain de Montréal; kalıcı sergisinde, şu anda çoğunluğu hâlen hayatta olan binlerce sanatçının binlerce eserini barındırır.
 
Adres: 71 Bras Basah Rd.
Metro durağı: City hall veya Dhoby Ghaut
Tel: (65) 6332 3222
Web: www.nhb.gov.sg/sam
 
 
Ne Yenir?
​Adeta bir yemek cenneti olan Singapur’da, en basit sokak atıştırmalıklarından, lüks yemeklere kadar her şeyi bulabilirsiniz. Bu şehirde yemek, çok önem verilen bir husustur; Singapurlular yemek yemek için yaşar.
Singapur’da her yemek, bir şölendir. Şehirde dünya mutfağının tüm seçkin örneklerine rastlayabilirsiniz. Burada Brezilya, Fransa, İtalya, İrlanda, Japonya, Kore, Tayland, Vietnam, Endonezya, Nepal, Çin, Hindistan, Malezya ve Peranaken (Singapur Yerlisi) mutfağının farklı lezzetlini deneyebilirsiniz. Ayrıca deniz ürünlerinin her çeşidini bulabilirsiniz. Özellikle Singapurlular'ın çok sevdikleri zencefil, sarımsak, acı biberle tavada kabuğu ile kızartılmış acılı yengeci denemelisiniz. Çin mutfağını seviyorsanız bu mutfağın farklı yörelerine özgü lezzetlerini tadabilirsiniz.
 
Singapur’da tropik meyvelerin her çeşidine rastlayabilirsiniz. Özellikle papaya, rambutan, mangosteen, chiku, durian’ı mutlaka tatmalısınız. Ayrıca bu meyvelerin sularını, farklı meyve suyu karışımlarını deneyebilirsiniz.
 
Singapur’da alkollü içeceklerin satışı belli kurallara bağlı ve sınırlıdır. Vergi oranı yüksek olduğu için alkollü içecekler çok pahalıdır. Bu nedenle yemek sırasında içki alırsanız yediğiniz yemeğin fiyatından çok daha fazlasını içki için ödemek zorunda kalabilirsiniz. Şehrin her mahallesinde en az bir tane " Yemek Satıcı Merkezi" (food hawker center) bulursunuz. Bu merkezlerde sözünü ettiğimiz yemekler yan yana tezgâhlarda hazırlanıyor. Tepsinize her kültüre ait bir yemek koyarak, masanızı yemek şölenine çevirebilirsiniz.
 
Lokantaların bir bölümü sadece belli mutfaklarda uzmanlaşmıştır. Her türlü yerel yiyeceği ve dünya mutfağının çeşitli örneklerini bir arada bulabileceğiniz yiyecek merkezleri ise ucuz ve ilginçtir. Bazıları kapalı, bazıları açık alanda kurulu bu büyük merkezler size tam bir görsel şölen sunar. Seyahatiniz sırasında bu merkezlerden birine mutlaka girmeli, kendinize güzel bir ziyafet çekmelisiniz.
 
Yemek için fazla zaman harcamak istemezseniz, turistik bölgelerde kurulan yerel mutfakların ürünlerinin satıldığı seyyar yemek satıcılarını deneyebilirsiniz. Ayrıca kafeler de size lezzetli yiyecekler sunar. Ancak buralarda seçenekler biraz daha sınırlıdır. Singapur’da yemek yerlerinin bir bölümü belli saatler arasında açıktır. Bazıları ise 24 saat hizmet verir.
 
Bir not: Mide sorununuz varsa yemek seçerken dikkatli olmalısınız. Zira bu ülkede yemekler, hatta Amerikan tarzı fast food türü yiyecekler bile genelde son derece baharatlı ve çok acıdır.
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​Singapur’da sanatseverler için gezilecek küçük büyük birçok sergi salonu, film severler için konforlu ve ileri teknolojili sinema salonları, tiyatro sevenler için şaşırtıcı tiyatrolar mevcuttur.
 
Biraz hareket isteyenler ise pürüzsüz yollarda ve doğal patikalarda bisiklet kiralayabilir; paten, kaykay yapabilir; bowling, golf, tenis oynayabilir; çeşitli okullarda yoga dersi alabilirler.
 
Eğer rahatlık arayışı içinde iseniz her bütçeye uygun spa masajları bulabilirsiniz. Masajlar çok farklı çeşitlidir. Örneğin, Çin Mahallesi’ndeki Park Kompleks’te; ayaklarınızı balıkların olduğu bir havuza sokup balıkların nasıl pedikür masajı yaptığını görebilirsiniz. En basit ayak masajından tüm gün süren masajlara kadar pek çok seçeneğiniz olacaktır.
 
Art Seasons
 
Diğer adı “T box” olan bu bina, kendine özgü cam ve çelikten oluşan mimarisi ile ödüle layık görülmüş bir binadır. Singapur, Çin ve Malay sanatçılarının başka yerlerde göremeyeceğiniz resim ve heykel gibi pek çok eserini burada görme şansınız olacak.
 
Adres: 5 Gemill Lane
Tel: (65) 6221 1800
Web: www.artseasons.com.sg
 
Singapore Chinese Orchestra
 
Asya müziklerine ilgi duyan ya da merak eden herkesin mutlaka bir kez izlemesi gerekir. Konumundan ötürü pek çok etnikle iç içe olan orkestra Hint ve Malay müzikleri de çalıyor.
 
Adres: 1Singapore Conference Hall, 7Shenton Way
Tel: (65) 6557 4034
Web: www.sco.com.sg
 
Amitra Spa
 
Asya’nın en büyük spa merkezi olma özelliğine sahiptir. 35 masaj odası, fitness merkezi, değişik köpüklü havuzları, spa uygulamalarının uzun menüsü ve yüz masajı ile hizmet vermektedir.
 
Adres: 1Level6, Raffles, The Plaza, 2 Stramford Rd.
Tel: (65)6336 4477
Web: www.amitraspas.com
 
Gece Hayatı
 
“Gece uyumayan şehir” kavramı artık yalnızca New York için geçerli değil. Singapur geceleri, gündüzlerden daha hareketli ve eğlenceli hâle gelmiştir.
 
Barlar
 
Long Bar
 
1910’da, Ngiam Tong Boon tarafından Long Bar’da yaratılan Singapur Spling adı verilen kokteyl; çok ünlüdür ve Long Bar’a özgüdür. İçinde brendi, cin, nar şurubu, vişne likörü, ananas suyu, limon suyu ve tatlandırıcı rom vardır. Bu farklı aromaların kokusu ve tadını çok beğeneceksiniz.
 
Adres: 1 Beach Road Raffles Hotel 189673
Tel: (65) 3371 886
 
Rouge
 
Yüksek tavanları sıcak renkleri ve rahat, samimi ortamıyla keyifli zaman geçirebileceğiniz bir yerdir.
 
Adres: 180 Orchard Road The Mall Perakannan
 
Eski
 
Singapur’un ilk sıfırın altında sıcaklığı olan barıdır. İsmi “eskimo”nun kısaltılmışıdır. İçerdeki bar katı buzdan oluşmuştur.
 
Adres: 46 Circular Road
Tel: (65) 6327 3662
 
Hideout
 
Üç kat merdiven çıkmak sizi biraz yorabilir ama son derece trendy olan bu yeri gördüğünüzde buna değer diyeceksiniz. Koyu kırmızı duvarları, rahat mobilyaları ve mükemmel müziğiyle çok eğleneceksiniz. Bu havalı mekâna giderken en havalı giysilerinizi giyebilirsiniz.
 
Adres: 31b Circular Rd.
Tel: (65) 6536 9445
 
Festivaller
 
Singapur’da kültür çeşitliliği nedeni ile yıl boyunca renkli festivaller yapılır. Singapur’a gidip de bir festivale rastlamadan dönmeniz neredeyse mümkün değildir. Dini festivallerin tarihleri her yıl değişir. Seyahatinizi festival zamanına getirmek isterseniz yıllık festival programını gitmeden önce öğrenmeniz gerekir.
 
Festivaller arasında en ilginç ve canlı olanı Çin Yeni Yılı’dır. Ocak ayının sonu ile şubat ayı başında gerçekleşen bu festival 15 gün sürer. Sokaklarda yapılan renkli gösteriler sizi büyüleyecektir.
 
Chinese New Year Eve
 
Çin’in kendine özgü kostüm, süsleme ve gelenekleriyle Singapur’da yeni yıl bambaşkadır. İnsanlar; yemekler, hediye, süslemeler ve kıyafetler için büyük özen gösterir ve hiçbir masraftan kaçınmazlar. Aileler tüm evi temizleyerek sağlık, bereket ve iyi şansın yolunu açtıklarına inanırlar. Kapılar ve pencereler “mutluluk”, “zenginlik”, “uzun yaşam” temalı kırmızı kağıtlarlarla süslenir. Yılbaşı akşamı yemek, kuzudan, ördeğe, tatlılardan şekerlemelere bol çeşitli bir şölendir. Çatapatlar ve havai fişek gösterileriyle yılbaşı gecesi eğlenceleri devam eder. Çinliler için yılbaşı; aynı zamanda kin ve nefretin unutulması, samimi olarak herkes için mutluluk ümit edilmesi anlamına gelir .
 
Singapur Art Festival
 
Ulusal sanat konseyi tarafından düzenlenen bu festivalde sanat, dans, drama ve müzik şöleni yaşayabilirsiniz
 
Web: www.singaporeartfest.com
 
Singaore Food Festival
 
Yemek temalı gezilere katılarak indirimli ve ücretsiz Çin, Hint, Malay yemeklerini tadabilir, yemeğin nasıl sanata dönüştüğüne şahit olabilirsiniz.
 
Web: www.singaporefoodfestival.com
 
Birthday of Monkey God
 
Bu festival, Ağustos ayının 18. gününe rastlar. Singapur’daki bir çok Çin tapınağında Kutsal Maymun Tanrısı anısına kutlanır. Rahipler transa geçerek Maymun Tanrı’nın ruhuyla buluşur ve maymun gibi hareket etmeye başlarlar.
 
Maymunun cesaretini göstermek için yanaklarından ve dillerinden şiş geçirir, vücutlarına çengeller batırırlar. Gönüllüler tarafından taşınan tahtırevan koltuklarla rahipler götürülür. Çin Operası ve kukla oyunları ile gösteriler devam eder.
Birthday of Matsu (Balıkçıların dostu tanrıça)
 
Her yıl tanrıçanın doğum günü, sunulan çeşitli yiyeceklerle kutlanır.
 
Küçük bir balıkçı kasabası adasında doğan Matsu’nun ailesi Budizm dinine inanır. Matsu, küçük yaştan itibaren kutsal kitaplar ve yazılarla haşır neşir olur. Matsu 16 yaşındayken ölümsüz bir Taoist, bir değirmenden çıkıp Matsu’ya bir tılsım verir. Bu tılsımın, denizdeki gemileri korumak için ve yağmurun zamansız yağmamasını sağlamak için kullanıldığı bilinmektedir.
 
Kulaktan kulağa anlatılan Matsu’nun hikâyesi birçok genç adamı cezbeder ve onunla evlenmek isterler. Ama Matsu ruhani gelişim için hayatını yalnız geçirmeyi seçer ve bir tanrıçaya dönüşür.
 
Vesak Day - Vesak ya da Visakah Puja (Buddha Day)
 
Geleneksel olarak en büyük Budist festivalidir. Festivalde Buda’nın doğumu, aydınlanması, Nirvana’ya ulaşması ve ölümü; çeşitli gösteriler ve kutlamalarla sergilenir. Mayıs’taki ilk dolunayda yapılır. Festivalin adı Hint Takvimi’nde bu tarihe gelen Vasek ayından gelmiştir.
 
Hungry Ghost festival
 
Amerikalılar için Cadı Bayramı her ne ise Çinliler için de Aç Hayalet Festivali odur.
 
Aç Hayalet Festivali, Çinliler tarafından ciddiyetle kutlanan çok popüler bir festivaldir. Temmuz ayına denk gelen bu festival; Çin, Singapur ve Malezya’da yaygın olarak kutlanır. Bu ayda cehennemin kapılarının ardına kadar açıldığı aç hayaletlerin yiyecek ve eğlence için yeryüzüne çıktığına inanılır. Bazıları hayaletlerin, onlara yaşarken kötülük eden kimselerden intikam almak için çıktıklarına inanır. Bu festivalin yapılış amacı artık yaşamayan tanıdıklarımızı hatırlamak ve hürmet etmektir. Ayrıca hayaletlere sunulan yiyecek ve hediyelerin onları kötü şanstan koruyacağına inanırlar.
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

Etiketler » Singapur Grup Uçak Bileti Al   » Singapur Grup Uçak Rezervasyonu   » Singapur Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Singapur Grup Uçak Bileti Al