İstanbul Tokyo Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Tokyo Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Nasıl Gidilir?
​Tokyo’ya, İstanbul’dan Türk Hava Yolları ve Japon Hava Yolları’nın doğrudan uçuşları bulunuyor. Avrupa ülkelerinin havayolları ile aktarmalı uçuşlar da yapabilirsiniz.
 
Tokyo Havaalanları
 
Tokyo’da iki adet havaalanı bulunuyor.
 
Narita Uluslararası Havaalanı İçin 1-9 Arası Uçak Biletinizi www.makrobilet.com Sitemizden Online Ucuz Fiyata Alabilirsiniz.
 
Narita, şehrin 80 km kuzeydoğusunda bulunuyor. Ülke dışından gelen tüm seferler genellikle buraya yapılıyor.
 
Web: www.narita-airport.jp/en
 
Narita’dan ulaşım
 
Narita’da her terminalin kendi tren hatları bulunuyor. Bu sebeple Narita Havaalanı’na iniş yapacaksanız hangi terminale indiğinizi önceden bilmeniz gerekiyor. JR veya Keisei hatları Narita’ya sefer düzenleyen trenler. Ueno civarında bir yerlere gidecekseniz Keisei trenlerini tercih edin, JR Narita Express ise önce Tokyo istasyonuna ve ardından Şinagava, Şincuku, İkebukuro, Omiya ve Yokohama’ya gider. Trenler şehre ulaşabileceğiniz en hızlı seçenektir ve bu yüzden de otobüslerden pahalıdır.
 
 
Narita’da otobüsler geliş bölümü olan birinci kattan kalkmaktadır. Eğer otobüsü tercih edecekseniz biletinizi bilet gişelerinden önceden almalısınız.
 
 
Tokyo’da taksi ücretleri dünyanın en pahalıları arasında anılır. Narita’nın şehre olan uzaklığı da göz önüne alındığında taksiyi tercih etmek oldukça lüks sayılmaktadır. Eğer taksileri tercih edecekseniz taksi stantlarını bulmalısınız.
 
Narita - Haneda arası ulaşım
 
Narita - Haneda arası ulaşım ise Keisei, Toei ve Keikyu trenleri ile veya Limuzin Otobüs adı verilen sistem ile sağlanmaktadır.
 
Haneda Havaalanı (Tokyo Uluslararası Havaalanı)
 
Daha çok iç hatlar için kullanılan Haneda Havaalanı, şehrin 16 km güneybatısında yer alıyor.
 
Web: www.tokyo-airport-bldg.co.jp/en/
 
Havaalanından ulaşım
 
Haneda’da 3 terminal bulunuyor: Terminal 1, Teminal 2 ve Uluslararası terminal. Tüm terminaller arası ücretsiz shuttle servisler bulunuyor. Şehre gidiş için Keikyu hattını veya Tokyo Monorail tren seferlerini tercih edebilirsiniz. Buradan Tokyo’nun pek çok bölgesine otobüsler ile de ulaşabilirsiniz.
 
16. yüzyıla kadar küçük bir kale şehri olarak varlığını sürdüren ve daha önceleri Edo adıyla anılan Tokyo, 1603 yılında dönemin lordlarından Tokugawa leyasu’nun feodal devletini burada kurmasıyla siyasi açıdan büyük önem kazanıyor ve kısa sürede Edo, dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri oluveriyor. Feodal rejime son veren Meiji Restorasyonu’ndan (1868) sonra ise imparatorun ve başkent unvanının Kyoto’dan Tokyo’ya taşınmasıyla şehir, Doğu (to) Başkent (kyo) anlamına gelen Tokyo ismini alıyor.
 
 
 
Japonya’nın en büyük şehri ve başkenti olan Tokyo; aynı zamanda Japonya’yı oluşturan 47 bölgeden biri. Fakat diğer bölgelerden farklı olarak Tokyo, “metropol” adıyla anılıyor ve şehrin merkezini oluşturan 23 semte (ku) ev sahipliği yapıyor. Bununla birlikte 26 şehir, 5 kasaba ve 8 köyü bünyesinde barındırıyor.
 
Kolay anlaşılması açısından Tokyo, genellikle iki bölgeye ayrılır: Şitamaçi ve Yamanote. Şitamaçi’yi Tokyo’nun biraz daha geleneksel kalmayı tercih etmiş bölümü olarak adlandırabiliriz. Burada iki üç katlı ahşap binalara, ebeveynleriyle yaşayan bir aile yapısına ve halka açık hamamlara rastlayacaksınız. Yamanote ise modern, postmodern, futuristik ya da yeni moda olan ne varsa hepsini bünyesinde barındırır. Her yer gökdelenlerle kaplıdır ve tek katlı evlere nadiren rastlayabileceğiniz Yamanote bölgesinde yaşam oldukça hızlıdır.
 
 
Nereler Gezilir?
​Tokyo İmparatorluk Sarayı
 
Tokyo gezinizde uğrayacağınız ilk rota, Tokyo İstasyonu’na - Amsterdam istasyonu örnek alınarak inşa edilen Tokyo İstasyonu, kırmızı tuğlaları ile dikkatleri çeker - sadece 10 dakika uzaklıkta olan Tokyo İmparatorluk Sarayı olmalı.
 
Edo Kalesi üzerine kurulmuş olan saray, Tokyo’nun merkezinde bulunur. Bölgede bulunan üç derenin yolları değiştirilerek sarayı koruyacak hendekler oluşturulmuş ve saray, duvarlar ile çevrelenmiştir. İkinci Dünya Savaşı’nda ağır hasar gören yapıt, daha sonra orijinaline sadık kalınarak yeniden inşa edilmiştir.
 
Yeni yıl kutlamaları yapılan 2 Ocak ve İmparatorun doğum günü olan 23 Aralık günleri haricinde ziyaretçilerin sarayın iç bölgelerine girmelerine izin verilmez. Bu iki özel günde saray üyeleri balkonlardan halkı selamlar. Yılın geri kalan zamanlarında, saray bahçelerini ziyaret edebilirsiniz. Sarayın Doğu Bahçeleri Pazartesi, Cuma ve bazı önemli günler haricinde 09.00-16.00 saatleri arasında (Kasım-Şubat, 09.00-15.30) her gün açıktır.
 
Sarayın önündeki büyük alana (Kokyo Gaien) ulaştığınızda, seyredilesi bir manzara ile karşılaşacaksınız: ziyaretçileri sarayın iç bölgelerine ulaştıran, taş süslemeli Meganebaşi ve Nijubaşi köprüleri; etrafındaki ağaçların yemyeşilliği ve tüm bu görüntülerin altlarından geçen sulara ahenkle yansımasıyla, unutulmaz bir görüntü vadediyor.
 
İmparatorluk Sarayı Civarı
 
Ulusal Çağdaş Sanat Müzesi
 
Doğu Bahçesi Otemon Kapısı çıkışı karşısında bulunan, kalıcı koleksiyonla birlikte zaman zaman özel sergilere de ev sahipliği yapan Ulusal Çağdaş Sanat Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.
 
Açılış saatleri: 10.00-17.00 (Cuma 20.00’a kadar açık, tatil günlerine denk gelen Pazartesi günleri hariç her Pazartesi ve bazı istisna sergiler hariç 29 Aralık - 1 Ocak tarihleri arasında kapalı)
Web: www.momat.go.jp
 
Yasukuni (Barış) Tapınağı
 
Saray tepesindeki trafik ışıklarından sarayın ilerisine ilerlediğinizde, yolun karşısında Yasukuni Tapınağı ile karşılaşacaksınız. Yasukuni Tapınağı, Japonya’da tarih boyunca savaşlarda can verenleri anmak için inşa edilmiştir. Tapınağın bir diğer amacı ise barışın hüküm sürdüğü bir Japonya’nın oluşturulmasına yardımcı olmaktır.
 
Burada savaşla ilgili obje ve araçların yer aldığı bir de müze bulunuyor. 2. Dünya Savaşı’nda kullanılan tek kişilik bir denizaltı, müzenin ilgi çekici parçalarından.
 
Tapınak duvarlarında bulunan adak levhaları ise Japon kültürünü yansıtan ilginç bir görüntü olarak karşımıza çıkıyor.
 
Açılış saatleri
 
Tapınak: Her gün, 06.00 - 18.00
(Mayıs - Ağustos, 06.00 -19.00; Kasım-Şubat, 06.00 - 17.00)
Müze: 09.00 - 17.00 (Ekim - Mayıs, 09.00 - 17.00)
 
Şitamaçi
 
Sensoji (Asakusa Kannon) Tapınağı
 
Şitamaçi bölgesinin merkezi Asakusa’da yer alan Sensoji, bir Budist tapınağıdır. Efsaneye göre 628 yılında iki balıkçı, Kannon Tanrıçası’nın heykelini Sumida nehrinde şans eseri yakalarlar. Geri atsalar da heykel, sürekli oltalarına yeniden takılmaktadır. Bunun üzerine işte tam burada Kannon’u anmak için bir tapınak inşa edilir.
 
 
 
Mayıs ayında tapınakta Tokyo’nun üç büyük festivalinden biri olan Sanja Matsurisi düzenlenir.
 
Nasıl gideceksiniz?
 
Ginza veya Asakusa yeraltı metroları ya da Tobu demiryolları ile Asakusa İstasyonu’na ulaşın. Sensoji Tapınağı, istasyonun birkaç adım ilerisinde.
 
Kaminarimon Kapısı, Nakamise-dori ve Homozon
 
Kaminarimon (Yıldırım Tanrısı Kapısı), Sensoji’nin ana giriş kapısıdır. Asakusa İstasyonu’nun hemen ilerisinde bulunur. Kapıda asılı olan bir çift kırmızı fener, Sensoji’ye yaklaşmakta olduğunuzun haberlerini verir. Kapının iki ayağında tapınağın koruyucu tanrıları olan Kaminari no Kami (Yıldırım Tanrısı) ve Kaze no Kami (Rüzgâr Tanrısı) heykelleri bulunur.
 
Kapıdan geçtiğinizde kendinizi; çeşitli baharatların, oyuncakların, yelpazelerin, kimono süslemelerinin, pek çok hediyelik eşyanın satıldığı dükkânlarla bezeli ve üzerinden buram buram kızarmış pirinç patlakları kokuları yükselen ve aynı zamanda oldukça kalabalık ve popüler olan Nakamise-dori çarşısında bulacaksınız.
 
Çarşının sonuna geldiğinizde ise iki katlı bir kapı olan Hozomon ile karşılaşırsınız. Kapının arka tarafında göreceğiniz dev hasır sandaletler, tanrıların gezmek istediği vakitlerde giymeleri için konulmuştur.
 
Bu kalabalıktan sıyrıldığınızda biraz dinlenmek isterseniz, Hozomon kapısının solunda bulunan yönetim binasına ulaşıp baş keşişin evi olan Denbo-in’in bahçesini görmek için ücretsiz biletinizi alabilirsiniz. Çeşitli ağaç ve bitkilerin, girintili çıkıntılı küçük göletlerin bulunduğu bu bahçe, her gün 09.00-16.00 saatleri arasında açık.
 
Ueno
 
Şitamaçi Asakusa’da bulunan Sensoji Tapınağı ve çevresini dolaştıktan sonra yine Şitamaçi bölgesinde yer alan Ueno’yu keşfe çıkabilirsiniz.
 
Burada, Benten-do tapınağına, çeşitli müzelere, konser salonlarına, bir kütüphaneye ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne, bir hayvanat bahçesine ve çeşit çeşit çiçeklere ev sahipliği yapan Ueno Parkı’nı gezebilirsiniz. Her mevsim farklı farklı renklere bürünen Ueno Parkı’nı görülecekler listesine mutlaka eklemelisiniz. Ziyaretiniz Nisan ayı ortasına denk geldiyse kiraz ağacı çiçeklerinin coşkusunu yaşayabilirsiniz.
 
Ueno Parkı kuzeyinde ise az katlı ahşap evleriyle, dolambaçlı yolları, dik merdivenleri, çeşitli tarihi tapınakları ile Şitamaçi bölgesinin sakin ve geleneksel hayatını keşfedebilirsiniz.
 
Ueno, ayrıca çeşitli müzelere de ev sahipliği yapıyor: Batı Sanatı Ulusal Müzesi’nde Rubens, Pollock ve El Greco’nun; Fransız empresyonistler Monet, Renoir, Cézanne gibi ressamların eserleri yer almaktadır. Avluda ise Rodin’in orijinal kalıplarından dökülmüş Cehennemin Kapısı, Düşünen Adam ve Calais Burjuvaları eserleri bulunur. Tokyo Ulusal Müzesi ise bünyesinde, Uzakdoğu Asya ve Asya sanatını en iyi biçimde yansıtacak eserleri barındırır.
 
Batı Sanatı Ulusal Müzesi; Salı-Pazar, 09.30-17.30 saatleri arasında; Cuma 20.00’a kadar açık.
 
Tokyo Ulusal Müzesi ise Salı-Pazar, 09.30-17.00 saatleri arasında; Nisan-Eylül arası ise Cumartesi Pazar ve resmi tatillerde 18.00’a kadar açık.
 
 
 
Müzeleri gezdikten sonra Şinobazu Göleti’ne uğrayarak burada bulunan çeşitli çiçek ve ağaçların, gölde gezinti yapan sandal ve pedallıların oluşturduğu etkileyici manzara ile başbaşa kalıp gezinize ufak bir mola verebilirsiniz.
 
Şehir Merkezi
 
Büyük ve önemli firmaların genel müdürlüklerine ev sahipliği yapan Tokyo şehir merkezini turistik açıdan önemli yapan şey, bu şirketlere ait sanat müzeleridir. Salı-Cumartesi, 10.00-20.00; Pazar günleri ve resmi tatillerde 10.00-18.00 saatleri arasında açık olan Bridgestone Sanat Müzesi’nde, klasik Roma, Yunan ve eski Mısır heykelleri, Paris Okulu tabloları, Fransız empresyonist eserler ve çeşitli el sanatları objeleri sergilenmektedir. Buraya Ginza metro hattı üzerinden Kyobaşi veya Nihombaşi istasyonlarından birinde inerek ulaşabilirsiniz. Müze, bu iki istasyonun arasında bulunur.
 
Nihombaşi istasyonunun hemen yakınında ise Uçurtma Müzesi bulunur (Pazartesi-Cumartesi, 11.00-17.00). Uçurtma, Japonya’nın geleneksel bir objesidir ve müzede rengârenk, süslü ve el boyaması uçurtmalar yer almaktadır.
 
Japon seramiklerine, Çin porselenlerine, Zen resim ve kaligrafilerine, çeşitli ahşap baskılara, Edo dönemi günlük hayatını tasvir eden resimleri görmek isterseniz; Bridgestone Sanat Müzesi’nin hemen karşısında bulunan Idemitsu Sanat Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz (Salı-Pazar, 10.00-17.00; Cuma, 10.00-19.00).
 
Biraz dinlenmek isterseniz Hama Rikyu Bahçesi’nde soluklanabilirsiniz. Yeşillikleri ve ağaçları ile dikkatleri çeken parkın ortasında bir gölet bulunur, göletin kenarına yerleştirilmiş banklarda oturarak yanıbaşınızda kalan şehri uzaktan izleyebilirsiniz.
 
Yamanote
 
Hie Tapınağı
 
Tokyo’nun en büyük üç festivalinden biri olan ve çift sayılı yıllarda 10-16 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Sanno Matsurisi’nin organizatörü Hie Tapınağı, bir Ulusal Hazine’yi, 14 önemli kültürel mirası, 13 kılıç ve naginatayı bünyesinde barındırır. Hie Tapınağı’nda yılın çeşitli günlerinde ilginç dini törenlere rastlayabilirsiniz.
 
Meiji (Şinto) Mabedi
 
 
 
Japonya’da feodal sisteme son veren Meiji Restorasyonu’nun baş karakteri İmparator Meiji ve eşi İmparatoriçe Şoken’e adanmış mabettir. Mabette yıl boyunca pek çok etkinlik ve festival düzenlenir.
 
Token Hakubutsukan (Japon Kılıç Müzesi)
 
Japon kılıçlarına ilgi duyuyorsanız, tarihten pek çok görkemli kılıcın sergilendiği Kılıç Müzesi’ne uğramalısınız (Salı-Pazar, 09.00-16.00 saatleri arasında açık).
 
Ghibli Müzesi
 
Japonya dendiğinde aklımıza ilk gelenlerden biri de anime ve mangalardır. İşte Miyazaki Hayao’nun stüdyosuna ait Ghibli Müzesi, bu meraklarımızı giderebilecek bir animasyon ve sanat müzesi. My Neighbour Totoro, Castle in the Sky, Princess Mononoke, Spirited Away gibi filmleri sevenlerdenseniz şehir merkezinin hemen dışında bulunan bu müzeyi mutlaka görmelisiniz. Ghibli müzesinde, Kayıp Balık Nemo, Oyuncak Hikâyesi gibi animasyonlara ev sahipliği yapmış olan ve her yıl konsepti değişen bir sergi alanı da bulunuyor.
 
Açılış saatleri: Yılbaşı tatilleri ve Salı hariç her gün 10.00-18.00.
 
Not: Ghibli müzesi biletlerini müzeden satın alamıyorsunuz. Biletleri, Lawson mini marketlerinde bulunan otomatik makinelerden temin edebilirsiniz.
 
Zozoji Tapınağı
 
1393 yılında inşa edilen Zozoji Tapınağı, 1598 yılında bugünkü yerine taşınmış. Kanto bölgesinde Budist Jado mezhebinin ana tapınağı olan Zozoji Tokyo Kulesi’nin hemen yanında bulunur.
 
Tokogawa Ieyasu, Tokyo’ya taşındığında Zozoji Tapınağı’nı aile tapınağına çevirmiştir. Bu yüzden tapınak, ailenin mozalesine ev sahipliği eder ve aile üyelerinin büstleri ile dekore edilmiştir. Tapınak için ayrıca 1605 yılında Çin Tang Hanedanı stilinde Sangedatsumon adı verilen bir kapı yapılmıştır.
 
Tokyo Kulesi
 
Zozoji Tapınağı’nın yanı başında bulunan Tokyo Kulesi, geçmiş ile geleceğin bir arada olduğuTokyo’nun capcanlı bir örneği. Paris Eyfel Kulesi’ni kendisine model alarak alan yapı, dünyanın en uzun kendi kendine ayakta durabilen çelik kulesidir. Savaştan sonra 1958 yılında Japonya’nın ekonomik gelişimini temsil eden kule ve radyo ve televizyonlar tarafından alıcı olarak kullanılır ve aynı zamanda önemli bir turist noktası olmayı da başarmıştır.
 
 
 
Tokyo’yu kuş bakışı görmek istiyorsanız 250 m yükseklikteki özel gözlem bölümüne gidebilirsiniz, havanın açık olduğu günlerde buradan Fuji Dağı’nı görmek mümkündür. 150 m yükseklikteki gözlem odası da etrafı seyretmeniz için yeterli olacaktır.
 
Tokyo Kulesi'nin zemin katlarında; bir akvaryuma, bir bal mumu müzesine ve çeşitli etkinliklere de ulaşabilirsiniz.
 
Açılış saatleri: 09.00 - 22.00; her gün
 
Civar Bölgeler
 
Nikko ve Japonya Romantik Yolu
 
Nikko Ulusal Parkı’nın girişinde kurulu olan Nikko şehri, Tokyo’nun hiçbir yerinde göremeyeceğiniz kadar şaşalı dekorlarla bezenmiş Toşogu Tapınağı ile ünlenmiştir. Tokugawa şogunluğunun kurucusu olan Tokugawa Ieyasu’nun mozelesi burada yer alır. Nikko’da ayrıca daha çok ilkbahar ve yaz aylarında faydalanabileceğiniz kaplıcalar da bulunur. Mayıs ayının üçüncü haftasında ya da Ekim ayında ise, renkli sahnelere tanık olacağınız Toşogu Tapınağı festivallerine rastlayabilirsiniz.
 
 
 
Ulusal Park, özellikle bahar aylarında ziyaretçilerine muhteşem manzaralar sunar; yeşillikler içinde kaybolacağınız ve göllerin, şelalelerin büyüsüne kapılabileceğiniz bir gezi için Tokyo’dan tren ile sadece iki saat süren bir yolculuk yapmanız gerekiyor. JR hattı veya Tobu Hattı ile Nikko’ya ulaşabilirsiniz.
 
 
 
Gezintinizin kapsamını daha da artırmak istiyorsanız; Nikko’dan sonra 350 km’lik bir maceraya yol alabilirsiniz. Bunun için Tokyo’dayken bir araç kiralamanızı tavsiye ederiz. Japonya Romantik Yolu adı verilen yolda 3, 5, 15 veya 50 km’de bir uğrayabileceğiniz görmeye değer ören yerleri bulunuyor.
 
Nikko’dan ayrıldıktan sonra (Ulusal Yol 120 üzerinden), 15 km yol kat ederek Ulusal Park’ın bir parçası olan Çuzenci gölüne ulaşabilirsiniz. Bu göl, şu anda faaliyette olmayan bir volkanın, bir nehrin önünü kapamasıyla oluşmuştur. Gölün iki tarafında oluşan Ryuzu ve Kegon şelaleleri görülmeye değerdir. Burası ayrıca trekking ve dağcılık için mükemmel bir rotadır ve bünyesinde kaplıcaları da barındırır. Her mevsim farklı renklere bürünen ağaçlıklara sahip olan bölge, en çok sonbaharda ziyaret alır.
 
 
 
Göl bölgesini keşfettikten sonra (Ulusal Yol 120 üzerinden), 55 km yol kat ederek Fukiware Şelalesi’ne ulaşabilirsiniz. Kataşina nehri üzerinde yer alan şelale, görülmeye değer bir doğa harikasıdır.
 
 
 
Şelalenin (Ulusal Yol 120 üzerinden) 4 km aşağısında oldukça ünlü olan bir Kaplıca Bölgesi bulunur. Gezinize ufak bir mola vermek isterseniz burada bulunan, geleneksel Japon atmosferi yaşayabileceğiniz ‘ryokan’larda kalabilirsiniz. Vaktiniz yoksa en azından hamamlara uğramanızı tavsiye ederiz.
 
Aktif bir volkan görmek istiyorsanız (sırasıyla Ulusal Yol 145 ve 292 üzerinden) yaklaşık 50 km’lik bir yol kat ederek Asama Volkanik Dağı’na - Onioshidashi -ulaşabilirsiniz.
 
Asama Volkanik Dağı’nın eteklerinde Onioşi Otoyolu ile 5 km’lik bir mesafede, alışveriş yapabileceğiniz ve trekking, bisiklet, kayak gibi pek çok outdoor aktivitesine rastlayacağınız lüks bir yerleşim bölgesi olan Karuizawa bulunur.
Asama Volkanik Dağı’nın eteklerinde, (Bölgesel Yol 80 üzerinden) 5 km mesafede, bölgeyi volkanik patlamalardan korumak için inşa edilen Şinraku Tapınağı bulunur.
Aynı yoldan 5 km daha devam ederseniz Kaioken Parkı ile dikkatleri çeken Komoro şehrine ulaşırsınız. Kaioken Parkı, feodal dönemin kale bölgesidir ve kale giriş kapısı ve duvarları günümüze ulaşabilmiştir.
 
Japonya Edo ve Meiji dönemi mimarisine şahit olmak için Ulusal Yol 18 üzerinden ipek böcekçiliği yapılan Unno Juku bölgesine ulaşabilirsiniz. Aynı yol üzerinden 10 km devam ettiğiniz de ise Ueda Kale Parkı’nı bünyesinde barındıran Ueda şehrine ulaşırsınız. Burada da dinlenip rahatlayabileceğiniz kaplıcalar bulunur.
 
Kamakura
 
 
 
Kamakura; Tokyo’nun güneyinde, bir saatten az bir mesafede bulunuyor. 3 tarafı dağlarla çevrili ve bir tarafı denize açılan bu şehir, 12. yüzyılda güvenliği nedeniyle Kamakura şogunluğunun merkezi olmuş ve Samuray Tarzı yaşam ve yönetim tarzı ile 700 yıl boyunca Japonya’ya hükmetmiştir. Tarihi ve politik açıdan önemli bir yere sahip olan şehir; dolayısıyla da pek çok tapınak, mabet ve tarihi kalıntıları da bünyesinde barındırır. Bunlardan en önemlisi, 13,35 m yüksekliği ile Japonya’nın ikinci en büyük bronz Buda heykeli olan Amida Buda’dır. Hesedera Tapınağı; muhteşem bir Kamakura manzarası sunarken, Haşimangu ise şehrin en önemli Şinto mabedidir. Kamakura, özellikle yaz aylarında pek çok tatilciyi de cezbetmeyi başarır.
 
Fuji Dağı
 
Tokyo’ya 1 saatten daha az süren bir mesafede yer alan Fuji Dağı, 3776 m yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağıdır. Bu yüksekliği nedeniyle de yüzyıllar boyunca kutsal olarak kabul edilmiştir. Açık havalarda Fuji Dağı’nı Tokyo ve Yokohoma şehirlerinden görmek mümkündür. Pitoresk görüntülerle karşılaşıp Fuji Dağı’nın muhteşem manzarasına tanık olmak için en iyi yollardan biri, Tokyo Osaka tren hattı olan Tokaido’yu kullanmaktır. Tokyo’dan ayrıldıktan 40 - 45 dakika sonra trenin sağında kalan manzara, nefes kesicidir. Bu gezintiyi denemeden önce havanın açık olduğundan emin olmalısınız.
 
 
 
Fuji Dağı’nı daha yakından keşfetmek isterseniz Beş Göller (Fujigoko) bölgesine ya da dağın çok yakınında bir kaplıca bölgesi olan Hakone’ye uğrayabilirsiniz. Beş Göller bölgesinde göl ile birleşen Fuji Dağı görüntüleri büyüleyicidir. Burada kamp yapabilir, balık tutabilirsiniz; bölgede ayrıca dünyanın en yüksek roller coaster’ından birine sahip olan bir lunapark vardır. Hakone ise Fuji-Hakone-Izu Ulusal Parkı’nın önemli bir parçasıdır. Burası özellikle hafta sonları yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrar. Burada bulunan Çokoku bo Mori heykel bahçesinde, modern heykeltraşların eserleri sergilenir.
 
Dağı daha da yakından keşfetmek, dağın kendisine ulaşmak isterseniz de Beş Göller’in en ünlüsü olan Kavaguçi gölünden kalkan otobüslerle beş saat sürecek olan dağa tırmanışın başladığı Go-gome noktasına varabilirsiniz. Diğer zamanlarda fırtına, çığ, buzlanma gibi tehlikeler olabileceğinden dağa tırmanışlara yalnızca Temmuz ve Ağustos aylarında izin verilir.
 
 
Ne Yenir?
​Tokyo’da her bütçeye hitap eden suşi, tempura, noodle (erişte) gibi birbirinden çeşitli geleneksel tatları sunan pek çok restoranla birlikte köşe başlarında satış yapan seyyar tezgâhlar bulunur. Geleneksel tatların yanı sıra dünya mutfakları da büyük hassasiyetle sunulur.
 
Soslar, tatlandırıcılar
 
Japon yemeklerini; soya sosu, pirinç şarabı, pirinç unu, pirinç sirkesi, fasulye ezmesi (miso), zencefil, kırmızı biber (şiçimi) gibi lezzetler tatlandırır. Özellikle suşiler, pirinç şarabı ya da sirkesi ile tatlandırılırken; pirinç krakerlerinde ve Japon tatlılarında pirinç unu kullanılır. Salatalarda da pirinç sirkesi sıklıkla kullanılır. Zencefil ve kırmızı biber, genellikle Gyudon adı verilen pilavüstü biftekler içindir. Fasulye ezmesi ise, çorbalara tat veren ve bulyonlar gibi pek çok yemekte kullanılan bir tatlandırıcıdır.
 
Noodle (Erişte)
 
Hızlı pişirilip hızlı servis edilmesi nedeniyle koşuşturma içindeki Japonlar, öğle saatlerinde erişteyi tercih eder. Akşam yemeğine daha çok varsa ve bir şeyler atıştırma isteği duyarsanız; sebze, deniz mahsulleri, et suyu gibi lezzetlerle soğuk ya da sıcak servis edilen, kara buğday (soba) ya da Japon buğdayı (udon) ile hazırlanan bu geleneksel yemeği tadabilirsiniz.
 
 
 
Yabu Soba, eriştesiyle meşhur bir restorandır (2-10 Kanda-Avaciço, Çiyoda-ku, Tel: 3251 0287).
 
Erişte sunan tezgâh ve restoranların yanı sıra erişte yapımını öğreten turistik mekânlar da ilginizi çekebilir.
 
Tokyo dönüşü sevdiklerinize noodle götürmek isterseniz, süpermarketlerde satılan kurutulmuş eriştelerden alabilirsiniz.
 
Pirinç pilavı
 
 
 
Japonya’da 2000 yıldır hasadı yapılan pirinç, ülkenin en önemli gıda ürünlerinden biridir. Pirinç pilavı ise adeta Japonya ile özdeşleşmiş bir yemektir. Genellikle yağsız ve suda haşlanarak pişirilen pirinç pilavı oldukça besleyicidir; sabahları kahvaltı olarak ve diğer öğünlerde ana yemek olarak tüketilir. Köri soslu, sebzeli pirinç pilavının yanı sıra donburi adı verilen pilavüstüler de oldukça lezzetlidir. Donburilerin üstünde genellikle biftek, tavuk, domuz eti, yılanbalığı ve ton balığı kullanılır.
 
Okonomiyaki
 
 
 
Japonya’nın popüler yemeklerinden biri de okonomiyakidir. Görünüşü ve tadı pizzayı andıran okonomiyakilerin alt kısmı, hamur ve lahana ile yapılır. Üstünde ise etten peynire, sebzeden deniz mahsullerine pek çok lezzete yer verilir. Bazı restoranlarda okonomiyaki malzemeleri sunulur ve okonomiyakinizi masanızdaki sıcak demir tavalarda siz pişirirsiniz. Tokyo’da en ünlü okonomiyakiler, Tukişima’nın ana caddesi olan Monca’da bulunur. Buraya Yurokuço metro hattı veya Toei yer altı hattı ile ulaşabilirsiniz.
 
Suşi
 
Ton balığı, ahtapot, yılanbalığı, kalamar gibi yiyeceklerin pirinç ile sarılmasıyla yapılan nigiriler; deniz ürünleri ve pirinç ile yapılıp yosun ile sarılan gunkanlar… Japonya’nın özel lezzeti suşiler Tokyo’da pek çok restoranda büyük özenle hazırlanılarak servis ediliyor.
 
 
 
Tokyo’nun ünlü balık pazarına yakınlığı sayesinde en taze suşileri büyük porsiyonlarda sunan Edo-Gin restoranında çeşitli suşiler deneyebilirsiniz. (4-5-1 Tsukici, Çuo-ku, Tel: 3543 4401 - Pazar günleri kapalı)
 
 
Saşimi
 
Saşimi, ince ince dilimlenmiş çiğ deniz mahsullerine verilen genel isimdir. Suşiye benzerliği ile bilinir fakat şaşimilerde sirkeli pirinç kullanılmaz. Onun yerine dilimlenmiş daikon (Japon turpu) ve şisolar (naneye benzer bir yeşillik) üzerinde servis edilir. Saşimi, soya sosuna bandırılarak yenilirken, dileyenler ağızda nanemsi bir tat bırakan daikon ve şisoları da aynı şekilde tüketebilir. En popüler saşimiler mürekkep balığı, karides, ton balığı, uskumru ve ahtapot ile yapılanlardır.
 
Tempura
 
Tempuralar midye tava gibi tahta şişlerde yağda kızartılır ve özel kaplamasıyla çıtır çıtırdır. Yengeç, balık, mürekkep balığı, yılan balığı, karides gibi deniz mahsulleri ile ya da havuç, bezelye, patates, mantar gibi sebzeler ile yapılır. Uygun fiyata tempura yemek isterseniz Şincuku bölgesinde tam bir yerel restoran olan Tsunachachi’yi deneyebilirsiniz (3-31-8 Şincuku, Şincuku-ku, Tel: 3352 1012). Ten-Ichi ise Tokyo’nun en iyi tempuralarını yapan restoranlar zinciridir (6-6-5 Ginza, Çuo-ku, Tel: 3571 1949).
 
Yakitori
 
 
 
Yakitori, tavuk şişe benzer. Yakitoride tavuğun böbreği, butu, derisi gibi çeşitli parçaları kullanılır. Yakitori için rezervasyonun zorunlu olduğu Bird Land restoranını deneyebilirsiniz (Tsukamoto Sozan Binası B1F, 4-2-15 Ginza, Çuoku, Tel: 5250 1081). Bincho restoranı ise lezzetli yakitorilerin yanı sıra çeşitli yemekler ve iyi sakeler sunar (Marina Binası 2F, 3-10-5 Roppongi, Minato-ku, Tel: 5474 0755).
 
Ne içilir?
 
Japonya’nın geleneksel içeceği, pirinç ve su ile mayalandırılarak yapılan sakelerdir. Sakeler, kışın mayalandırılırlar ve tazeyken tüketilirler. Sakelerde % 15-16 seviyesinde alkol bulunur, normal sakelerin yanı sıra bir de mayalandırılırken bazı özel tatlar katılanları vardır, bunlar da denenmeye değer bir lezzete sahiptir.
 
 
 
Sakenin yanı sıra Japon biraları da Avrupa lezzetine ulaşabilecek niteliktedir. En popüler bira markaları Asahi, Kirin, Suntory ve Sapporo’dur. Sake, genellikle sake barları olan izakayalarda içilir, Japon restoranlarının en iyilerinden olan ryoteiler de çok iyi sakeler sunar. Yemeğinizi bir ryoteide yemeye karar verdiyseniz Asakusa’yı keşfederken Tatsumiya restoranına uğrayabilirsiniz (1-33-5 Asakusa, Taito-ku, Tel: 3842 7373).
 
Japonya’da restoranlar, genellikle 22.00’a kadar açıktır. O saatten sonra gece yarısına kadar açık olan mezeciler, erişteciler ve publar imdadınıza yetişir.
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​Bunkamura (Kültür Köyü)
 
Tokyu alışveriş merkezi tarafından yaptırılan Bunkamura, altı katlı tiyatrolar ve galeriler plazasıdır. Burası birinci sınıf konserlere, opera ve bale gösterilerine, uluslararası film festivallerine, tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapar. Tokyo Filarmoni Orkestrası da burada konserler vermektedir. Kompleksin alt katında ise Avrupa’dan dönemsel olarak getirilen eserler sergilenir.
 
Adres: Tokyu Bunkamura Inc. 24-1, Dogenzaka 2-chome, Şibuyaku
Tel: 03 3477 9111
Web: www.bunkamura.co.jp/english/index.html
 
Yeni Ulusal Tiyatro
 
Opera, bale, modern dans ve tiyatro oyunlarının sergilendiği Yeni Ulusal Tiyatro, kostüme, dekora ve oyunculuğa verdiği büyük önem ile dikkatleri çeker.
 
Adres: New National Theatre Foundation 1-1-1 Honmaçi, Şibuyaku
Tel: +81 3 5351 3011
Web: www.nntt.jac.go.jp/english/index.html
 
Opera City
 
Opera City, dünyanın en büyük tiyatro komplekslerinden biridir. Bünyesinde; 6 tiyatro salonu, iki sanat müzesi ve birinci sınıf ses efektleri sağlayan tahta duvarlı bir konser salonunu barındırır. Ayrıca 55 katlı büro kulesi ve gömme bahçesi ile de dikkatleri çeker.
 
Adres: Tokyo Opera City Cultural Foundation 3-20-2 Nişi-Şincuku, Şincuku
Tel: +81 03 5353 0770
Bilet Merkezi Tel: +81 03 5353 9999
Web: www.operacity.jp
 
Tokyo Otomobil Fuarı
 
Dünyanın en büyük otomobil fuarlarından biri olan Tokyo Otomobil Fuarı, Ekim ve Kasım aylarında, tek rakamlı yıllarda olmak üzere Makuhari Messe Fuar Merkezi’nde düzenlenir.
 
Burada son model araçların yanı sıra dünya prömiyerlerini de görmeniz mümkündür. Ayrıca son teknoloji ürünleri ile donatılmış araçlar ile bir test sürüşü bile yapabilirsiniz.
 
Tokyo Oyun Fuarı
 
Tokyo Oyun Fuarı, dünyanın sayılı büyük oyun fuarlarından biridir ve tıpkı otomobil fuarı gibi oyun fuarı da Makuhari Messe Fuar Merkezi’nde düzenlenir. Dört gün süren fuara ilk iki gün sadece davetli iş adamları ile gazeteciler katılırken son iki günde ise fuarın kapıları diğer ziyaretçiler için de açılır. Fuarda oyun yazılımcıları, mobil platform yazılımcıları, üniversiteler, satış mağazaları vb. bulunur. Bunların yanı sıra çocuk bölümünde ise çocuklarınızın oyunlar oynayıp eğlenebileceği bir alan oluşturulmuştur.
 
Spor
 
Sumo Güreşleri
 
Tokyo’ya kadar gidip bir sumo güreşi, bir sumo güreşçisi görmeden dönmek olmaz diyorsanız, sumo güreşi bölgesi olan Ryogoku’ya mutlaka uğramalısınız. Bölgede Kokugikan adlı bir sumo stadyumu, sumocuların maçlarına hazırlandığı pek çok sumo salonu, sumo güreşçilerine özel bir yiyecek olan çankonabe restoranları ve sumoyla ilgili pek çok görülecek yer bulunur. Sumo salonlarına gidip güreşçilerin nasıl hazırlandıklarını izleyebilir, çanko restoranlarında güreşçilerin yiyeceği olan sebze, deniz ürünleri ve kırmızı et ile hazırlanan bol proteinli çankonabeleri tadabilirsiniz.
 
Festival ve Bayramlar
 
Tokyo’nun festivalleri matsuri adıyla anılmaktadır. Matsuri kelimesi Japonya’da festival ya da tatil anlamına geliyor. Japonya’nın yerel festivalleri olan Matsuriler, genellikle bölgedeki tapınaklar tarafından düzenlenen dini ritüeller olsa da bazı matsuriler dini bir sebep olmadan kutlanan festivallerdir. Her ikisinin de eğlenceden ve muhteşem görselliklerden mahrum olmadığını burada belirtmeli, bazı festivallerin ise arındırıcı ve sakin özelliklere de sahip olabildiğini eklemeliyiz.
 
Tokyo’nun en hareketli, en şaşaalı matsuri festivalleri; Sanno, Sanca ve Asakusa Kannon Matsurileri’dir. Sanca festivali, her yıl Mayıs sonunda düzenlenir. Sanno ise çift sayılı yıllarda ve Haziran ayında; Asakusa Kannon ise 18 Ekim’de düzenlenir.
 
 
 
Matsurilere ek olarak farklı festivaller de bulunur: 1-3 Ocak tarihleri arasında Tokyo’da çeşitli tapınak ve mabetlere yeni yıl ziyaretleri yapılır. 3 Şubat günü ise kışın son günü anlamına gelen “Setsubun” festivali düzenlenmektedir. Setsubun’da halk, büyük tapınak ve mabetlere giderek fasulye atma törenlerine katılır. 21-23 Nisan tarihlerinde Yasakuni adlı bir tapınak bahar festivali düzenler. 5 Mayıs’ta ise Suitengu tapınağı bir festival düzenler. Temmuz ayının son Cumartesi günü ise Tokyolular, kaçırılmayacak bir festivale tanıklık eder: Sumida Nehri havai fişek festivali, izleyicilerine asla unutamayacakları bir görsellik sunar. 17-19 Ekim tarihlerinde Yasakuni tapınağı bir de sonbahar festivali düzenler. 31 Ekim-3 Kasım tarihlerinde Meiji tapınağı bir festival düzenlerken Kasım ayında ise Tori no Içi Festivali düzenlenir. Bu festival, açık havada yapılır ve panayırlara benzer. 15 Kasım’da ve beraberinde gelen hafta sonunda ise kimonalar giydirilmiş üç, beş veya yedi yaşındaki çocukların festivaline rastlayabilirsiniz.
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

Etiketler » Tokyo Grup Uçak Bileti Al   » Tokyo Grup Uçak Rezervasyonu   » Tokyo Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Tokyo Grup Uçak Bileti Al