İstanbul Boston Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Boston Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Nasıl Gidilir?
Türkiye'den Boston'a Swiss, Alitalia, Air France, Delta, KLM, Lufthansa ve United Airlines gibi havayollarının Amerika veya Avrupa aktarmalı uçuş seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.
 
Boston Logan Uluslararası Havaalanı İçin 1-9 Arası Uçak Biletinizi www.makrobilet.com Sitemizden Online Ucuz Fiyata Alabilirsiniz.
Boston şehir merkezinin 5 km kuzey doğusunda bulunan Boston Logan Uluslararası Havaalanı, hem iç hat hem de dış hat uçuşları yönünden oldukça işlek bir yapıya sahiptir.
Üçü iç hat biri uluslararası olmak üzere dört terminale sahip olan havaalanı içerisinde; döviz bozdurma bürosu, ATM, geniş bir duty free alanı, birçok restoran, bar ve kafenin yanı sıra; business lounge, sağlık merkezi ve kablosuz internet hizmeti bulunmaktadır.
Adres: Harbourside Yolu, No: 1, Boston
Telefon: (+1) 800 235 64 26
Web: www.massport.com/logan-airport/Pages/Default.aspx
 
Havalimanından ulaşım
Otobüs ile
 
The Massachusetts Bay Transport Authority (kısaca MBTA) tarafından hizmete sunulan Gümüş Hat ve Mavi Hat otobüsleri ile trafiğin durumuna bağlı olarak 20 - 40 dakika arasında havaalanından Boston şehir merkezine ulaşabilirsiniz.
Gümüş hattı tercih ederseniz yolun yarısında otobüsten inerek hızlı bir metro aktarması yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde trafik söz konusu olduğu durumlarda çok daha hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşmak mümkündür.
Gümüş hat otobüsleri, haftanın her günü 06.00 - 00.45 saatleri arasında her 15 dakikada bir havaalanından hareket etmektedir.
Mavi hat otobüsleri, direkt şehir merkezine gitmektedir. Mavi hat otobüsleri, her gün 06.00 - 00.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.
 
Taksi ile
 
Havaalanından şehir merkezine konforlu bir biçimde ulaşabilmek için terminal çıkış noktalarında sıraya dizilmiş bir hâlde bekleyen taksilerden birine binmeyi ya da ön ödemeli taksi hizmeti satın almayı tercih edebilirsiniz.
Boston'da bulunan en prestijli, konforlu ve güvenilir taksi şirketlerinden birkaçı Boston Cab, Chill Out Cab ve Metro Cab'dir.
 
Shuttle ile
 
Havaalanından şehir merkezine ulaşımın bir diğer konforlu yolu ise özel şirketlerin sunduğu shuttle servislerini tercih etmektir.
Minibüslerle yapılan shuttle servislerini kullanabilmek için önceden firmaları arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
Boston'daki en prestijli shuttle firmaları arasında Airporter ve Airport Limos bulunmaktadır.
Shuttle servisleri, havaalanı terminal çıkış noktasının hemen yanında yer alan park yerinde müşterilerini beklemektedir.
Ayrıca şehirdeki birçok otelin, müşterilerini havaalanında karşılayan ücretsiz shuttle servisi hizmeti de bulunmaktadır. Bu tip hizmetlerden yararlanabilmek için konaklamayı tercih ettiğiniz otel ile iletişim kurmanız gerekmektedir.
 
Araç kiralama
 
Havaalanında dilediğiniz arabayı şoförlü veya şoförsüz şekilde, kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Aklınızda Bulunsun başlığı altında bulunan Araç Kiralama konusuna göz atınız.
Amerika'nın Massachusetts Eyaleti'nin başkenti olan Boston, ülkenin en eski kentlerinden biridir.
 
1630 yılında bölgeye ayak basan İngiliz kolonileri tarafından keşfedilen şehre, önce çevresindeki dağlar dolayısıyla Trimountaine daha sonra ise İngiltere'nin Lincolnshire bölgesinde bulunan Boston kentinden ilham alınarak Boston adı verilmiştir.
Amerikan Devrimi'nin doğum yeri olan Boston, büyüleyici tarihî yapılara ve prestijli müze ve galerilere ev sahipliği yapmaktadır. Amerika'nın eğitim başkenti olarak bilinen şehirde; Harvard, M.I.T ve Boston Üniversitesi gibi birçok prestijli üniversite yer almaktadır.
 
Tarihî miraslarının çokluğu dolayısıyla genel olarak nostaljik bir atmosfere sahip olan şehir, bir yandan da üniversite gençliğinin enerjisine kendini adapte ederek günümüzün popüler turizm rotalarından biri olmayı başarmıştır.
 
Tarihî ve kültürel gezilerden hoşlananlar için Boston, adeta dev bir hazine gibidir.
 
Ayrıca şehir, Cape Cod'un büyüleyici plajlarına ve Vermont'un popüler kayak merkezlerine yakınlığı dolayısıyla klasik bir tatil anlayışı güdenleri de memnun edebilecek bir potansiyele sahiptir.
 
 
Nereler Gezilir?
​Boston'da kışlar soğuk ve karlı yaz mevsimi ise bunaltıcı olmayan bir sıcaklık eşliğinde güneşli geçmektedir.
 
Şehri ziyaret etmek için en uygun zaman, mayıs ve eylül ayları arasında kalan yaz mevsimidir. Bu dönemde açık havada yer alan birçok turistik nokta, hizmete girmekte ve güneşli günlerde şehri keşfetmek, daha eğlenceli bir hâl almaktadır.
 
Boston, yeşil ve kırmızı kiremitli koloni döneminden kalma İngiliz mimari stilinde birçok göz alıcı yapıyla doludur. Bu yapılar, şehre otantik ve nostaljik bir atmosfer kazandırmaktadır.
 
Şehrin dört bir yanı, fotoğraf çekmeyi sevenler için birer hazine niteliği taşıyan mimari harikalar ve doğal güzelliklerle doludur.
Boston seyahatlerinin daha keyifli geçmesi için birkaç küçük noktaya dikkat edilmelidir.
 
Turistik mekânları gezerken çantanıza sahip çıkmaya özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Küçük bir önlem alarak, yankesicilik gibi tadınızı kaçıracak olaylarından korunabilirsiniz. 
Hava karardıktan sonra bilhassa Roxbury, Mattapan ve Dorchester bölgelerinden uzak durmanız önerilmektedir. Bu bölgelerde genellikle geceleri evsiz insanlar, yan kesiciler ve sarhoşlar toplanmaktadır. 
Boston metro sistemi kısa adıyla MBTA, oldukça güvenilirdir ancak yine de gece geç saatlerde trenden inerken ve istasyondan çıkarken dikkatli olmanız eğer zorunlu değilse geç saatlerde bu alanlarda bulunmamanız önerilmektedir.
 
Şehir merkezi her ne kadar güvenilir olsa da Chinatown ve Faneuil Hall semtleri ile Landsdowne Sokağı ve çevresinde bilhassa geceleri yan kesicilerin ve soyguncuların ortaya çıktığı bilinmektedir. Gece geç saatlerde bu bölgelerde tek başınıza bulunmamaya özen göstererek tatsız olaylardan korunabilirsiniz.
 
Boston Güzel Sanatlar Müzesi
 
Şehrin en eski, en büyük ve en prestijli sanat merkezi olan Boston Güzel Sanatlar Müzesi; dünyanın en kapsamlı sanat eseri koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır.
Tarihin en ünlü ressamlarının resimlerini de içeren 22,000 adet sanat eserinin sergilendiği müzede, Gauguin'in Where Do We Come From?, What Are We? ve Where Are We Going? isimli dünyaca ünlü resimlerini görme şansına sahip olabilirsiniz.
Ayrıca müze dünyaca ünlü ressam Monet'nin birçok resmine, farklı dönemlere ait Mısır heykellerine ve Japon sanatçıların eserlerine de ev sahipliği yapmaktadır.
Boston Güzel Sanatlar Müzesi içerisinde üç adet birbirinden prestijli restoran ve bir de kitap ve hediyelik eşya mağazası yer almaktadır.
Tıpkı bir sarayı andıran göz alıcı mimari yapısıyla, kendisi de bir sanat eseri olarak kabul edilen müze; haftanın her günü 10.00 - 16.45 saatleri arasında ziyarete açıktır.
Sadece çarşamba, perşembe ve cuma günlerine özgü olarak ziyaret saati 21.45'e kadar uzatılmaktadır.
Adres: Huntington Meydanı, No: 465, Boston 
Telefon: (+1) 617 267 93 00 
Web: www.mfa.org
 
New England Akvaryumu
 
New England Akvaryumu, Massachusetts bölgesinin en büyük deniz yaşamı merkezidir.
Dev deniz akvaryumunun çevresini dört kat boyunca saran spiral merdivenler sayesinde su altı yaşamını istediğiniz kattan ve açıdan izleme şansına sahip olabilirsiniz.
Merkez içerisinde akvaryumun yanı sıra Amazon Yağmur Ormanları alanı, deniz memelileri merkezi, köpekbalığı havuzu, Atlantik Körfezi penguenleri, deniz ejderleri ve deniz ayıları bölümleri bulunmaktadır.
Akvaryum içerisinde ayrıca renkli bir kafe, hediyelik eşya mağazası ve 3 boyutlu sualtı belgesellerinin gösterildiği IMAX sineması yer almaktadır.
New England Akvaryumu, haftanın her günü 09.00 - 18.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
Adres: Merkez Liman, Boston
Telefon: (+1) 617 973 52 00
Web: www.neaq.org
 
Halk Bahçeleri ve Kuğulu Botlar
Amerika'da kurulan ilk botanik bahçe olma özelliğine sahip Halk Bahçeleri, altı yüzden fazla farklı ağaç ve çiçek türünün bir arada görsel bir hazine yarattığı büyüleyici bir mekândır.
1870 yılından beri uygulanan eski bir Boston geleneği olarak Halk Bahçeleri'nin içerisinde yer alan büyük göl üzerinde, bir tarafları dev kuğu maketleriyle süslü Kuğulu Botlar ile gezintiye çıkılmaktadır.
Hiçbir Boston seyahati, Halk Bahçeleri'nde tur atıp göl üzerinde Kuğulu Botlar ile gezinmeden tamamlanmış sayılmamaktadır.
Şehrin karmaşasından uzaklaşmak ve doğayla iç içe sakin ve huzurlu bir zaman dilimi geçirmek için ideal bir kaçış noktası olan Halk Bahçeleri; haftanın her günü, 10.00 - 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir.
Adres: Vernon Dağı Sokağı, No: 87, Boston 
Telefon: (+1) 617 723 81 44 
Web: www.friendsofthepublicgarden.org
 
Cambridge
Boston'un banliyölerinden biri olan Cambridge, dünyanın en prestijli üniversitelerinden Harvard ve M.I.T. (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü)'ye ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür.
Yemyeşil, düzenli ve sakin bir yapıya sahip olan Cambridge'de; Harvard ve M.I.T üniversitelerine ait kampüsler, M.I.T Müzesi, Harvard Doğal Tarih Müzesi, Peabody Arkeoloji ve Etnoloji Müzesi, The Fogg Art Müzesi, Cambridge Sanat Komitesi Galerisi, Washington Elm ve Longfellow Ulusal Tarih Alanı ziyaret edilmesi önerilen mekânlar arasında yer almaktadır.
210 yıl yaşayıp 1923 yılında ölen ulu bir ağaç olan Washington Elm, tarihte Amerikan Ordusu'na ilk komutanın verildiği nokta olmasıyla ünlüdür. Ölen ağacın bulunduğu noktada, günümüzde metal bir anıt tabelası dikilidir.
Longfellow Ulusal Tarih Alanı içerisinde, ünlü Amerikan şair Henry Wadsworth Longfellow'un evi bulunmaktadır. 1759 yılında inşa edilmiş bu görkemli evde, bir dönem Amerikan başkanı George Washington'ın da yaşadığı bilinmektedir.
Adres: Cambridge, Boston
Zenci Mirası Yolu ve Özgürlük Yolu
Boston, tarihte Amerikan siyasetinde önemli noktaları oluşturan özgürlük hareketlerinin beşiği konumunda bulunmuştur.
Massachusetts, 19. yüzyılda Afrika kökenli Amerikalıların köle olarak kullanılmasının yasaklandığı ilk eyaletlerden biridir. Bu nedenle tarihte Boston ve çevresine diğer bölgelerde köle olarak çalıştırılan ve bu durumdan kaçan çok sayıda zenci yerleşmiştir.
Şehir, zamanla zenci vatandaşların özgürlük ve toplum içerisinde eşit şekilde davranılma isteklerinin savunulduğu önemli bir noktaya dönüşmüştür.
Günümüzde Boston tarihinin özellikle bu bölümüne, büyük bir özenle sahip çıkılmakta ve şehirde olayların yaşandığı tarihî mekânları tanıtıcı özel yürüyüş turları düzenlenmektedir.
Tüm bu tarihsel olaylara tanıklık eden Beacon Hill semtinde şehre gelen ilk sığınmacıların kaldıkları ev, mitinglerin yapıldığı alan Ulusal Park, Afro - Amerikan Müzesi ve zencilerin kurduğu ilk Hıristiyan kilisesi Black Faneuil Hall gibi birçok mekân bulunmaktadır. Bu mekânlar, Zenci Mirası Yolu yürüyüş turu kapsamında rehberlerin sunduğu tarihsel bilgiler eşliğinde ziyaretçilere tanıtılmaktadır.
Tıpkı Zenci Mirası Yolu gibi, bir de şehrin İngiliz kolonilerinden kurtuluşunun ayrıntılarının öğrenilebileceği Özgürlük Yolu bulunmaktadır.
 
Özgürlük Yolu; Park Caddesi boyunca yer alan on altı kırmızı kiremitli İngiliz mimarisine sahip nostaljik yapının ziyaret edildiği, dört kilometrelik bir tarih gezisidir.
 
İngiliz kolonilerinin şehirden çekilmeye zorlanarak sonunda şehrin Amerikan topraklarına dâhil edilip büyük bir özgürlük mücadelesinin yaşandığı bu mekânların arasında Tarihî Belediye Binası, Eski Kuzey Kilisesi, Güney Buluşma Evi, Park Caddesi Kilisesi, Bunker Tepesi Anıtı, Boston Tea Party Gemisi Müzesi bulunmaktadır.
Adres: Şehir merkezi, Boston 
Telefon: (+1) 617 357 83 00 
Web: www.afroammuseum.org, www.thefreedomtrail.org
 
Şehrin dışında kalan yerler
Boston'un hemen dışında, farklı seyahat anıları edinmenizi sağlayacak birçok gezi rotası bulunmaktadır.
 
Boston Körfezi Adaları
 
Şehir hayatından uzaklaşmak ve doğayla bütünleşmek isteyen Bostonluların en favori kaçış rotaları, şehir merkezinden kısa bir vapur yolculuğu ile ulaşılabilen Boston Körfezi Adaları'dır.
Boston Körfezi üzerinde aslında 34 adet ada bulunmaktadır. Ancak bunların özellikle 7 tanesi, turistik olarak popülerdir ve sürekli ziyaretçi akınına uğramaktadır.
Boston Körfezi üzerinde dağınık bir biçimde yer alan tam yedi adet doğa harikası adadan oluşan bu bölgeye Kuzey Limanı, Güney Limanı ve Güney Boston'da yer alan EDIC Pier Rıhtımı'ndan hareket eden vapurlarla 15 dakikada ulaşılabilmektedir.
Boston Körfezi Adaları olarak isimlendirilen bu yedi popüler turistik gezi rotası arasında Georges, Spectacle, Peddocks, Lovells, Grape, Bumpkin ve Thomson adası bulunmaktadır.
Kuzey Limanı'ndan kalkan vapurlar, Georges ve Spectacle adalarına gitmektedir. Şayet istenirse bu adalardan diğer adalara vapur seferleri de bulunmaktadır.
Boston'dan direkt olarak Peddocks, Lovells, Grape veya Bumpkin adalarından birine gitmek isterseniz; Güney Limanı'ndan kalkan vapurlara binmeniz gerekmektedir.
Thomson Adası'na giden vapur ise sadece EDIC Pier Rıhtımı üzerinden hareket etmektedir.
Boston Körfezi Adaları'nın büyük bir bölümü, yemyeşil ormanlardan oluşan doğal rekreasyon alanıdır. Bu alanlarda kamp ve piknik yapabilir; doğa yürüyüşü, kayak, yüzme, scuba dalışı, balık tutma, rafting gibi spor aktivitelerinde bulunabilir veya sadece eşsiz doğayı ve vahşi yaşamı seyre dalabilirsiniz.
Adres: Boston Körfezi açıkları
Telefon: (+1) 617 223 86 66
Web: www.bostonharborislands.org
 
Salem
 
Boston'un hemen yakınında bulunan Salem, 1692 yılındaki cadı avı olaylarına sahne olarak dünyaya adını duyurmuştur.
Cadılığın başkenti olarak bilinen Salem, kendine özgü renkli ve gizemli atmosferiyle ziyaretçilerine otantik ve eğlenceli bir gezi vadetmektedir.
Haziran - kasım ayları arasındaki dönemde Boston ve Salem arasında haftanın her günü günde sekiz sefer olmak üzere hızlı katamaran seferleri düzenlenmektedir.
The Salem Ferry adı verilen bu ulaşım yolunu tercih ederek 50 dakika süresince New England sahil bölgesinin büyüleyici manzaraları eşliğinde, keyifli bir deniz yolculuğu yaşayabilirsiniz.
Kara yolu ulaşımını tercih edenler, Boston şehir merkezinde yer alan Haymarket Meydanı üzerindeki duraklardan 450 veya 455 numaralı otobüse binerek trafiğin durumuna göre yaklaşık 40 dakikada Salem'e ulaşabilir.
Ayrıca Boston Kuzey İstasyonu'ndan hareket eden Rockport/Ipswich hattına ait trenlere binerek 30 dakikada Salem'e varılabilir.
Salem'de ziyaret edilmesi gereken önemli ve ilginç mekânların başında Salem Cadı Müzesi bulunmaktadır.
Müzede cadılığın tarihine ve geleneklerine ve cadı avı dönemine ilişkin detaylı belgeler, el yazmaları ve eserler sergilenmektedir.
Salem ayrıca dünyaca ünlü yazar Nathaniel Hawthorne'un doğum yeridir. Ünlü yazarın kitaplarına konu olan 1668 yılında inşa edilmiş New England bölgesinin en eski malikânesi The House of the Seven Gables, şehirde mutlaka ziyaret edilmesi gereken mekânlardan biridir.
Salem Ulusal Denizcilik Müzesi ve Peabody Essex Müzesi de, zengin içerikleriyle şehrin tarihine ışık tutan ziyaret edilmeye değer diğer iki önemli adrestir.
Ekim ayının sonlarına denk gelen Cadılar Bayramı dönemi, özellikle Salem'i ziyaret etmek için en iyi zamandır. Salem, bu renkli ve eğlenceli festivalin ülkede en coşkulu biçimde kutlandığı adrestir.
Adres: Boston'un 26 km kuzeyi
Telefon: (+1) 978 744 36 63
Web: www.salem.org
 
 
Ne Yenir?
​Boston'da, bağlı bulunduğu New England bölgesinin mutfağı gözlemlenmektedir.
New England mutfağında genel olarak sebzelerin, deniz ve süt ürünlerinin sıkça kullanıldığı sağlıklı, lezzetli ve bir o kadar da yalın yemekler yer almaktadır.
Yerel mutfakta sıklıkla kullanılan malzemeler arasında hindi eti, somon balığı, ıstakoz, istiridye, midye, fasulye, mısır, patates, pirinç, süt, peynir çeşitleri, adaçayı, maydanoz, turp, havuç, muskat, akçaağaç şurubu, elma, yabanmersini ve kızılcık bulunmaktadır.
Yerel tatların yanı sıra North End, Chinatown ve Allston semtlerinde İtalyan, Çin, Thai, Hint, Japon ve Meksika mutfaklarından lezzetler sunan birçok restoran bulunmaktadır.
 
Temel yemekler...
 
New England istiridye türlüsü, krema bazlı sütlü bir tada sahiptir. Yemeğin içerisinde istiridye parçalarının yanı sıra patates, soğan, maydanoz, mevsim sebzeleri, sebze suyu, süt ve krema bulunmaktadır.
Succotash; mısır, domates, tatlı kırmızıbiber, yeşilbiber ve kırmızı iri fasulyelerden oluşan bir tencere yemeğidir. Yerel mutfağa ait bu lezzetli ve besleyici bir spesiyal, et ürünü içermemesi sebebiyle vejetaryen diyetlere de hitap etmektedir.
Üst bölümü domates, biber ve küçük biftek parçalarından oluşan bir harçla kaplanan makarnaya, American chop suey denmektedir.
Ülke çapında tüm yerel mutfaklarda oldukça popüler olan bu tarif; ayrıca üzerine karabiber, parmesan peyniri ve Worcestershire sosu konularak lezzet bakımından daha da zenginleştirilmektedir.
New England haşlaması olarak bilinen yemek ise biftek ile patates, yaban havucu, turp, soğan, şalgam gibi sebzelerin birlikte haşlanmasından oluşmaktadır.
Clam bake adı verilen yöreye özgü deniz ürünleri kavurması ise mutlaka denenmesi tavsiye edilen lezzeti dillere destan bir yemek çeşididir.
Odun ateşi üzerinde büyük kaplarda pişirilen bu kavurma yemeğinin içerisinde ıstakoz, karides, midye, istiridye, yengeç ve deniz yosunu başta olmak üzere envai çeşit deniz ürünü bulunmaktadır.
Ayrıca lezzet bakımından destekleyici olarak yemeğin içerisine soğan, havuç, patates, mısır ve biraz da sosis katılmaktadır.
 
Tatlılar…
 
Boston mutfağında sütlü tatlılar ve kekler oldukça popülerdir.
Yerel halk arasında oldukça popüler bir tarif olan Whoopie keki, hafif ve aromatik bir tada sahiptir.
Whoopie keki yapmak için, iki adet çikolatalı - zencefilli kek pişirilir. Bu kekler, araları krema ile doldurularak üst üste konulur ve birbirine iyice bastırılır.
 
Boston kremalı turtası, adının aksine aslında bir kek çeşididir. Şehre özel bu tatlı çeşidi, sade iki adet kekin arasına krema konulması ve keklerin dışının çikolata sosu ile kaplanıp buzdolabında bekletilmesinden oluşmaktadır.
Şehirde en sık tüketilen tatlı çeşitlerinden bir diğeri de tatlı bir tür sandviç çeşidi olan fluffernutter'dır. Beyaz ekmeğin arasına fıstık ezmesi ve marshmellow kreması sürülerek hazırlanan bu sandviçi, tatlı sevenlerin mutlaka denemesi önerilir.
Cheddar peyniri ile birlikte bilhassa kahvaltı saatinde servis edilen elmalı turta, Boston'un favori tatlı lezzetlerindendir. Şehirde sıklıkla tüketilen bir diğer tatlı çeşidi ise yabanmersinli turtadır.
Hasty puding; şeker tortusu, mısır unu, pirinç, yulaf kepeği, süt ve akçaağaç şurubu ile pişirilen tatlı bir lapadır.
Boston ve çevresinde geleneksel olarak küçük çocuklara ve hamilelere yedirilen bu yiyecek; oldukça yalın, hafif ve sağlıklı olması dolayısıyla genel olarak halk arasında da oldukça popüler bir tatlı çeşididir.
 
Atıştırmalıklar…
 
Yerel mutfağa ait popüler atıştırmalıklardan biri, chow mein sandviçidir. Çin mutfağına ait bir spesiyal olan chow mein, sebzeler eşliğinde kızartılmış noodle makarnalarından oluşmaktadır.
Boston mutfağında ise bu kızartılmış makarnalar bir hamburger ekmeğinin içerisine konulup üzerine çeşitli soslar eklenerek sandviç olarak patates eşliğinde servis edilmektedir.
Yerel mutfağa ait bir diğer favori atıştırmalık ise istiridye kekidir. Un, yumurta, süt, tereyağı ve istiridye suyunun karıştırılmasıyla elde edilen hamurdan yuvarlak parçalar alınır ve ortasına istiridyenin etli kısımları konularak çörek şekline getirilip kızartılır.
Lobster roll adı verilen bir diğer atıştırmalık ise tereyağında sotelenen ıstakoz etinin yeşil soğan, mayonez ve marul eşliğinde sandviç ekmeği arasında sunulmasından oluşmaktadır.
Hamburger ekmeğine göre daha büyük ve sıkı bir sandviç ekmeği olan bulkie'nin arasına somon balığı köftesi, domates ve marul konularak elde edilen atıştırmalığa bulkie roll adı verilmektedir.
 
Ne içilir?
 
Boston ve çevresinde elma, yabanmersini ve kızılcık üretimi oldukça fazladır. Bu nedenle şehirde popüler olan içeceklerin başında bu meyvelerin suyundan elde edilen alkollü veya alkolsüz içecek çeşitleri gelmektedir.
Elma şırası şehirde en sık tüketilen yerel alkolsüz içecektir. Kızılcık şerbeti ve yabanmersini suyu da şehirdeki diğer popüler alkolsüz içecekler arasında yer almaktadır.
Kızılcık suyunun votka ve buz ile karıştırılmasından elde edilen kızılcık kokteyli ise yerel barların vazgeçilmez spesiyallerinden biridir.
Kahveli süt ise yerel halk tarafından sıklıkla tüketilen bir diğer içecektir. Burada kahveli süt denirken kastedilen, tıpkı çikolatalı sütte olduğu gibi kahve aromalı süttür, kahve ve süt değildir.
1800'lü yıllardan bu yana Amerika'nın en ünlü rom üretim tesislerini içerisinde barındıran Boston'da, alkol seviyesi bir hayli yüksek olan rom oldukça popülerdir.
Romun yanı sıra bira ve şarap da şehirdeki diğer popüler alkollü içecekler arasında yer almaktadır.
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​Amerika'nın sayıca en fazla üniversiteyi içerisinde barındıran şehri olarak ünlü Boston, genç nüfusu dolayısıyla oldukça renkli ve dinamik bir eğlence atmosferine sahiptir.
Boston'da yaşayan genç nüfus, hem şehir merkezinde hem de banliyölerde yoğunluk göstermektedir. Öğrenci nüfusunun yoğunluğundan etkilenerek oldukça gelişen banliyöler; birbirinden renkli ve keyifli birçok restoran, bar, kafe, sanat ve kültür merkezine ev sahipliği yapmaktadır.
 
Müzik
 
Boston'da favori olan müzik türleri folk, caz, blues, rock, Latin ve klasik müziktir.
Şehirdeki mekânlarda genellikle canlı müzik çalınması tercih edilmektedir. Bu nedenle bilhassa hafta sonlarında birçok canlı müzik grubu, farklı mekânlarda sahne almaktadır.
 
Symphony Hall
 
Şehrin en prestijli konser salonlarından biri olan Symphony Hall, 1900 yılında Boston Senfoni Orkestrası'na ev sahipliği yapması amacıyla inşa edilmiştir.
Hâlâ bu görevini sürdüren yapı, ülkenin en iyi akustiğe sahip konser salonlarındandır ve 1999 yılında Amerika'nın Ulusal Tarihî Simge'lerinden biri olarak seçilmiştir.
Adres: Massachusetts Meydanı, No: 301, Boston 
Telefon: (+1) 40617 266 14 92
Web: www.bso.org
 
Tiyatro ve sahne sanatları
Boston, oldukça renkli ve dinamik bir tiyatro atmosferine sahiptir.
Broadway'de sergilenilmesi düşünülen tiyatro oyunları, bu büyük performans döneminin öncesinde Boston tiyatro sahnelerinde ön gösterim yapmaktadır.
Dolayısıyla Boston, Broadway'de sahnelenecek oyunların ilk kez seyirci ile buluştuğu önemli şehirlerden biri olma ayrıcalığına sahiptir.
Bu nedenle şehirde yerel tiyatro gruplarının sergilediği deneysel ve klasik oyunların yanı sıra birçok ulusal çapta ünlü olmaya aday prestijli ve büyük bütçeli eser de sahnelenmektedir.
Koloni Dönemi Tiyatrosu
Koloni Dönemi Tiyatrosu, Broadway yapımlarının ön gösterimlerinin sergilendiği şehrin en prestijli kültür merkezlerinden biridir.
Adres: Boylston Sokağı, No: 106, Boston 
Telefon: (+1) 617 426 93 66
Web: www.bostonscolonialtheatre.com
 
Gece hayatı
 
Boston'da genç nüfusun yoğunluğu dolayısıyla renkli ve dinamik bir gece hayatı atmosferi gözlenmektedir.
Birçok şehirden farklı olarak Boston'da şehir merkezinin yanı sıra öğrenci yerleşkesi konumunda bulunan banliyölerde de çok sayıda eğlence mekânı yer almaktadır.
Boston'da gece hayatının kalbi; şehir merkezi ve çevresinde, Cambridge, Back Bay ve Beacon Hill banliyölerinde atmaktadır.
Beacon Sokağı üzerinde 80'li yılların ünlü dizisi Cheers'ın çekildiği bar yer almaktadır. Şehrin en prestijli eğlence mekânlarından biri olmasa da, turistlerin en favori mekânı olan bu barı ziyaret etmeden hiçbir Boston seyahati tamamlanmamalıdır.
Boston Güzel Sanatlar Müzesi, prestijli bir kültür merkezi olmasının yanı sıra aynı zamanda şehrin en popüler ve klas eğlence mekânlarından biri olarak da kabul edilmektedir.
Müze, her cuma gecesi 17.30'dan itibaren müziğin başlaması ve kokteyl barının açılmasıyla 20'li ve 30'lu yaşlardaki sosyal kelebeklerin buluşma noktasına dönüşmektedir.
Brookline Meydanı üzerindeki Canal Sokağı, Faneuil Hall semtindeki State Caddesi, Ipswich, Tremont, Lansdowne ve South Sokakları üzerinde şehrin en popüler canlı müzik barları ve dans kulüpleri yer almaktadır.
Boston'daki birçok mekânda şık kıyafet kodu geçerlidir. Spor kıyafetlerle buralara giriş yapabilmek kesinlikle mümkün değildir.
Ayrıca şehirdeki hiçbir mekânda sigara içilmemekte ve 21 yaşın altındakilere alkollü içecek satılmamaktadır.
Festivaller
Boston'da her yıl renkli ve eğlenceli birçok festival düzenlenmektedir. Bu renkli festivallere katılarak Boston'un tadını daha da fazla çıkarabilirsiniz.
 
Boston Körfez Festivali
 
Her yıl haziran ve temmuz ayları arasında bir hafta boyunca kutlanan Boston Körfez Festivali; koloni döneminin, şehrin kurtuluşunun ve denizcilik tarihinin anısına düzenlenmektedir.
Geçit töreni ile başlayan etkinlik, İstiridye Festivali ve Çocuklar Günü kutlamalarıyla sürmektedir. Festival kapsamında konserler, dans gösterileri ve sokak şovları düzenlenmektedir.
Charles Nehri kıyısında ve şehir merkezinde ziyafet sofraları kurulup havai fişekler atılarak sokaklar tam bir eğlence panayırına dönüştürülmektedir.
 
Boston Uluslararası Film Festivali
 
2003 yılından bu yana her sene nisan ayı içerisinde kutlanan Boston Uluslararası Film Festivali kapsamında; sayısız bağımsız Amerikan ve Avrupa filmi, şehrin en prestijli sinema salonlarında gösterime girmektedir.
Film gösterimi dönemi öncesinde bir kırmızı halı etkinliği düzenlenerek festivalin açılışı yapılmakta ve bu geceye birçok ünlü yıldız konuk olmaktadır.
 
Spor 
Boston'da popüler olan spor dalları arasında beyzbol, futbol, yüzme, yelken, kürek, kano, golf, koşu, bisiklet, snowboard, kayak, tenis, basketbol ve hokey bulunmaktadır.
Her yıl nisan ayının üçüncü pazartesi günü düzenlenen Boston Maratonu, ülke çapında oldukça ünlü bir etkinliktir.
Boston Maratonu'na halktan birçok amatör koşucunun yanı sıra dünyaca ünlü sporcular ve kimi zaman da Hollywood yıldızları katılmaktadır.
 
 
Boston Körfezi, yelkencilik sporuna ilgi duyanlar için eşsiz bir cennettir.
Boston'un doğal güzelliklerini merak edenler, Appalachian Dağ Kulübü'nün düzenlediği doğa yürüyüşü turlarına katılabilir ve böylelikle şehre yakın kırsal bölgeleri keşfe çıkabilirler.
Şehir merkezinin birkaç kilometre uzağında, sıcaktan bunalanlar için büyüleyici güzellikte plajlar yer almaktadır.
Kuzeye doğru giderek Winthrop Plajı'na, güneye doğru ilerleyerek ise Wollaston Sahili'ne ulaşabilirsiniz. Her iki plaj da; yüzme, scuba dalışı, sörf ve su kayağı gibi spor aktivitelerine elverişli bir yapıya sahiptir.
Araçların ve yayaların arasından süzülerek bisiklete binmeyi sorun etmeyenler için şehir merkezinden başlayan ve Cambridge ile Brookline'a kadar uzayan Boston Bisiklet Turları mevcuttur.
Turizm bürolarından bu turun tarihleri ve toplanma mekânları hakkında bilgi alabilirsiniz.
Boston şehir merkezinden banliyölere değin 18 km boyunca uzanan Arnavut kaldırımlı The Minuteman Bisiklet Yolu, ülkenin en yoğun olarak kullanılan bisiklet parkurudur.
Kamp yapmaktan hoşlananlar için Boston Körfezi üzerinde feribotla kolayca ulaşılabilen ve kamp yapmaya müsait yedi ada bulunmaktadır.
Boston Körfezi Adaları olarak bilinen bu mekânların her birinin büyük bir bölümü, yemyeşil ormanlarla bezenmiş doğal rekreasyon alanıdır.
Greater Boston bölgesi, birbirinden popüler tam 15 golf kulübüne ev sahipliği yapan bir golf cennetidir. Bu kulüplerin en prestijlileri arasında George Wright and Franklin Park ve Granite Links bulunmaktadır.
Kayak ve snowboard gibi kış sporlarının yapılabileceği şehre en yakın alanlar Weston Ski Track ve Medfield kasabasındaki Rocky Woods'tur.
Boston, takım sporları alanında birçok ulusal çapta ünlü takıma ev sahipliği yapmaktadır.
 
Şehri beyzbol alanında Red Sox, basketbolda Celtics, hokeyde Bruins, Amerikan futbolunda New England Patriots ve futbol alanında ise New England Revolution takımları temsil etmektedir.
 
Red Sox takımının evi olarak bilinen Fenway Park Stadyumu, ülkenin en eski ve şehrin en önemli beyzbol sahalarından biridir.
New England Revolution ve New England Patriots takımlarının evi konumundaki Gillette Stadyumu ise, kentin bir diğer önemli spor merkezidir.
Allston banliyösündeki Harvard Stadı ve Causeway Caddesi üzerindeki TD Garden da, Boston'da görülmeye değer önemli spor kompleksleri arasında yer almaktadır. 
 
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

Etiketler » Boston Grup Uçak Bileti Al   » Boston Grup Uçak Rezervasyonu   » Boston Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Boston Grup Uçak Bileti Al