İstanbul Las Vegas Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Las Vegas Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Nasıl Gidilir?
​Las Vegas’a ülkemizden ulaşmanın en kısa yolu, Amerika veya Avrupa aktarmalı uçuşları tercih etmektir. Toplam uçuş süresi yaklaşık olarak 16 saati bulmaktadır.
 
THY, American Airlines ve United Airlines havayollarının New York aktarmalı; British Airlines, Lufthansa, Alitalia, AirFrance, KLM, ve Delta Airlines havayolu şirketlerinin ise Paris, Londra veya Madrid aktarmalı Las Vegas uçuşları bulunmaktadır.
 
McCarran Uluslararası Havaalanı İçin 1-9 Arası Uçak Biletinizi www.makrobilet.com Sitemizden Online Ucuz Fiyata Alabilirsiniz.
 
Şehir merkezinin 8 km güneyinde yer alan McCarran Uluslararası Havaalanı, yoğun olarak iç hat ve dış hat uçuşlarına ev sahipliği yapmaktadır. Terminal 1 ve Terminal 2 olmak üzere iki ana terminal ve 4 bölümden oluşan havaalanı içerisinde; 24 saat açık bulunan bir spor merkezi, 50 alışveriş mağazası, 30 restoran ve bar bulunmaktadır.
 
Amerika’nın en hızlı gelişen havaalanlarından biri olma özelliğini taşıyan McCarran Havaalanı içerisinde ayrıca; döviz bozdurma büroları, halka açık kablosuz internet servisi, çocuklar için oyun alanı ve emanet ofisleri de bulunmaktadır.
 
Adres: Wayne Newton Bulvarı, No: 5757, Las Vegas
 
Tel: (+1) 702 261 52 11
Web: www.mccarran.com
 
Havalimanından ulaşım
 
Toplu taşıma araçları ile
 
Otobüs ile
 
Toplu taşıma sistemleri konusunda oldukça geri kalmış bir şehir olan Las Vegas'ta, toplu ulaşım sadece CAT otobüsleri aracılığıyla yapılmaktadır. Havaalanı otopark alanının sağ tarafında bulunan duraktan hareket eden 108 numaralı CAT otobüsüne binerek, yaklaşık olarak 20 – 25 dakikalık bir yolculuk sonrasında Las Vegas şehir merkezinde bulunan Strip Caddesi’ne varmanız mümkündür.
 
Taksi ile
 
Las Vegas taksicilerine, şehrin yabancısı olduğunuzu çok fazla belli etmemeniz önerilmektedir. Taksicinin sizi trafik kazası var diyerek I -15 tünelinden dolaşarak şehir merkezine götürmeye çalışmasına izin vermemelisiniz. Çoğunlukla turistlere yapılan bu klişe öneri, yol parasının ekstradan 10 dolara mal olması anlamına gelmektedir. Bu durum haricinde Las Vegas taksilerini havaalanı çıkış noktalarında ve şehir içinde otellerin önünde kolaylıkla bulabilirsiniz.
 
Shuttle servisler ile
 
Havaalanı içerisinde Terminal 1 ve Terminal 2 arasında çalışan ücretsiz shuttle servisleri bulunmaktadır. Ancak havaalanında şehir merkezine ulaşım hizmeti sağlayan shuttle servisleri ücrete tabidir. Bagaj teslimi bölümünün batısında çıkış kapısı 7 – 13’ün hemen yanında bulunan shuttle servisi danışmanlık firmaları ile görüşebilir, gideceğiniz rotaya göre shuttle servislerinin saat ve fiyat bilgilerini öğrenebilirsiniz.
 
Araç kiralama
 
Havaalanında kolaylıkla şoförlü veya şoförsüz dilediğiniz arabayı kiralayabilirsiniz. Aklınızda Bulunsun başlığı altında bulunan Araç Kiralama konusuna bir göz atın.
 
tabelası Nevada Eyaleti’nin en güney noktasında yer alan Mojave Çölü üzerine kurulu olan Las Vegas, aynı zamanda eyaletin en büyük şehridir. Dünyanın eğlence başkenti, günahlar şehri gibi takma adlara sahip olan şehrin adının asıl anlamı, sulak yeşil arazi anlamına gelmektedir.
 
1905 yılında kurulan Las Vegas; küçük bir kasaba iken, 1931 yılında kumarın yasallaştırılması sonucu yatırımcıları kendine çekmiştir.1940’lı yıllarda açılan lüks oteller sayesinde 20 yıllık bir zaman dilimi içerisinde oldukça gelişerek, kendisini muhteşem bir eğlence dünyasına dönüştürmeyi başarmış ve yıllardır ününe ün katarak Las Vegas efsanesini yaratmıştır.
 
Yıllar içerisinde aile turizmini geliştirmeye yönelik eğlence aktivitelerinin çoğaltıldığı şehir; bugün her yaştan ziyaretçiye hitap edebilen, sonsuz eğlencenin vaat edildiği bir şehre dönüşmüştür. Şans oyunları her zaman şehrin en öne çıkan yönü olsa da eğlence, alışveriş ve gastronomi de artık Las Vegas denildiğinde ilk anımsanan kavramlar arasında yer almaktadır. Şehrin bir diğer ilginç özelliği ise hızlı bir şekilde evlenmek isteyenlerin merkezi hâline gelmesidir. Las Vegas içerisinde yıldırım nikâhı kıyma yetkisine sahip birçok küçük kilise ve şapel bulunmaktadır.
 
Macera arayanların, çılgın bir balayı yaşamak için gelen yeni evlilerin, evlenmek isteyenlerin ve şans oyunu düşkünlerinin sıklıkla ziyaret ettiği Las Vegas’ın herkesçe bilinen ünlü kumarhane ve otellerinin yer aldığı bölümü; Las Vegas Bulvarı üzerinde yer alan Strip ve Fremont Caddeleri’dir. Çılgın Las Vegas rüyasının yaşandığı bu caddeler haricinde ise şehir; sessiz ve sakin, tipik bir Batı Amerika şehridir.
 
 
Nereler Gezilir?
​Las Vegas şehrini, 5 ana bölüme ayırarak incelemek mümkündür. Şehrin Strip denilen bölümü; Las Vegas Bulvarını, şehrin merkezinden geçen büyük ana caddeyi ve etrafındaki yerleşim alanlarını içermektedir. Bu bölge otel, restoran, kumarhane, eğlence ve alışveriş merkezleriyle doludur ve Las Vegas’ın kalbinin attığı yerdir.
 
Eski şehir merkezi olarak da adlandırılan Fremont Sokağı ve çevresi ise Las Vegas’ın ilk kurulan otellerini içerir. Bu bölgedeki oteller, genellikle sadece kumar amaçlı gazinoları içermektedirler ve pek fazla eğlence seçeneği sunmamaktadırlar. Ancak Fremont Sokağı’na Las Vegas’ın tarihi yüzünü görmek için mutlaka gidilmesi tavsiye edilmektedir.
 
Yeşil Vadi olarak bilinen şehrin güney kısmı, yerel halkın yerleşim bölgesidir. Lüks evleri, alışveriş merkezleri, parkları ve golf sahalarıyla adeta kendine has küçük bir şehir olan Yeşil Vadi, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve dinlenmek için ziyaret edilebilecek en ideal bölgedir.
 
Şehrin kuzeyinde Nellis Hava Birliği yerleşkesi bulunmaktadır. Bu bölge askeri lojmanları ve tatbikat alanlarını içermektedir. Şehrin kuzey batı bölgesinde ise yemyeşil alanlara, berrak göllere rastlayabileceğiniz çöldeki vaha olarak adlandırılan Summerlin bölgesi yer almaktadır. Bu bölge, dağcılık sporu ile uğraşanlar arasında ünlü bir yer olan Kırmızı Kaya’ya yakınlığı ile bilinmektedir ve sporcuların gözdesi konumundadır.
 
Çılgın ve eğlenceli şehir Las Vegas’ta tatilinizin sorunsuz bir biçimde geçmesi için birkaç küçük noktaya dikkat etmeniz önerilmektedir.
 
    Kolay para kazanma umutları vaat eden Las Vegas’ta şans oyunları konusunda aradıklarını bulamamış olanlar, kimi durumlarda suç işleyebilmektedirler. Kıymetli eşyalarınızı arabada görünecek bir şekilde bırakıp gitmemeniz veya otel odasında korunaksız bırakmamanız, otelinizin kasasında saklamanız tavsiye edilmektedir.
    Las Vegas kumarhaneleri, güvenliğe oldukça önem vermektedirler. Ancak yine de şansınız yaver gidip de yüklü bir miktar para kazandıysanız bu paranın hepsini nakit olarak almamanız çek hâlinde istemeniz önerilmektedir. Parayı nakit almanız gereken durumlarda ise otelin güvenlik yetkililerinden size aracınıza ya da otel odanıza kadar eşlik etmelerini rica edebilirsiniz.
    Her ne kadar “Vegas’ta olan Vegas’ta kalır” diye bir slogana sahip olsa da, Las Vegas’ta kanunlar titizlikle uygulanmaktadır. Alkollü araba kullanma ve uyuşturucu alma suçları, şehirde kesinlikle tolere edilmeyen suçların başında gelmektedir.
    Gece geç saatlerde odanızın kapısı çalınırsa, kim olduğundan emin olmadığınız kişilere kesinlikle kapıyı açmamanız ve derhâl otelin güvenliğini çağırmanız tavsiye edilmektedir.
 
Bellagio Çeşmeleri
 
Işık ve müziğin suyla ahenkli bir şekilde dansından oluşan Bellagio Çeşmeleri, Las Vegas’ta en sık evlenme teklif edilen yer olma özelliğini taşımaktadır. Dünyada eşine az rastlanır bir güzelliğe sahip olan Bellagio Çeşmeleri; klasik müzik, Broadway ritimleri ve opera şarkıları eşliğinde titizlikle hazırlanmış olan birçok farklı koreografide dans etme yeteneğine sahiptirler.
 
Hafta içi akşam saatlerinde her 15 dakikada bir gösterilerini sergileyen çeşmeleri, hafta sonlarında ise saat başlarında izlemek mümkündür. Las Vegas’ın en ilgi çekici mekânlarından biri olan Bellagio Çeşmeleri’nin önünde, sıklıkla toplu evlilik törenleri ve farklı turistik etkinliklere şahit olabilmek mümkündür.
 
Adres: Las Vegas Bulvarı, Bellagio Oteli, 3600. Sokak, Las Vegas
Telefon: (+1) 702 693 71 11
Web: www.bellagio.com/amenities/fountains-of-bellagio.aspx
 
Elvis Müzesi (Kral’ın Fidyesi Müzesi)
 
Imperial Palace Oteli’nin gazinosunun 3. katında bulunan Kraliyet Holü içerisinde yer alan Elvis Müzesi; ünlü müzisyenin geçmiş zamanlarda en yakın arkadaşlarından biri olan Jimmy Velvet tarafından kurulmuştur.
 
Müze; Elvis Presley’in öldüğü gece yanında bulunan incili, sahne kostümleri, mücevherleri, kızı Lisa Marie Presley’in bebeklik kıyafetleri ve oyuncakları, 1977 model Lincoln Continental marka arabası, ölümünden sonra evinde bulunan kişisel kozmetik eşyaları, Promised Lands isimli şarkısını bestelediği defter, güneş gözlükleri, kütüphane kartı ve karate kostümleri gibi kişisel eşyaları içermektedir.
 
Her gün 11.00 – 19.00 saatleri arası ziyarete açık bulunan müze, Elvis Presley hakkında açılmış olan çoğu müzede bulunmayan, etkileyici ve oldukça ayrıntılı koleksiyonlara ev sahipliği yapmaktadır.
 
Adres: Las Vegas Bulvarı, 3535. Sokak, Imperial Palace Oteli, Las Vegas
Telefon: (+1) 702 777 76 64
Web: www.thekingsransom.com
 
Grand MGM Oteli Aslan Habitatı
 
Her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında Grand MGM Oteli içerisinde oluşturulmuş olan kalın camlarla çevrili aslan yaşam alanını ziyaret ederek, aslanları beslenirken, uyurken, birbirleriyle oynarken veya temizlenirken görmeniz mümkünüdür. Esas olarak şehir merkezinden 12 km uzaklıkta büyük bir çiftlikte özel bakıcıları ve eğitmenleriyle birlikte yaşayan MGM aslanları, her gün birkaç tanesi olmak üzere oteldeki yaşam alanına getirilerek sergilenmektedir.
 
Sinema endüstrisinden aşina olduğumuz MGM markası, film başlarında çıkan kükreyen aslan logosuyla oldukça meşhurdur ve bu logoyla geçen başarılı yılların anısına otelde aslanları onurlandıran bu yaşam alanına yer vermektedir.
 
Las Vegas’ın ışıltılı dünyasının krallarını ziyaret ettikten sonra hemen yan tarafta bulunan hediyelik eşya mağazasında aslan temalı birçok ürüne rastlayabilirsiniz.
 
Adres: Las Vegas Bulvarı, 3799. Sokak, Grand MGM Oteli, Las Vegas
Telefon: (+1) 702 891 11 11
Web: www.mgmgrand.com/entertainment/lion-habitat.aspx
 
Mirage Oteli Volkanı
 
Mirage Oteli’nin önünde yer alan volkan, 1989 yılında açıldığından beri Strip Caddesi üzerindeki en popüler yer olmayı başarmıştır. Karanlık çöktüğünde saat 23.00’a kadar her saat başında büyük bir görsel ve müzik şovla patlayan volkan, izleyicilerini her defasında büyülemeyi başarmaktadır. Yerli müziklerine benzeyen vurmalı çalgılardan oluşan özel bir müzik ve ışık şovlarıyla her saat başı heyecanlı ve etkileyici bir performans sergileyen volkan, 2008 yılında 25 milyon dolar harcanarak yeniden dizayn edilmiş ve koreografisi yenilenmiştir. Las Vegas’ı ziyaret edenlere bu muhteşem şovu en az bir kez izlemeleri tavsiye edilmektedir.
 
Adres: Las Vegas Bulvarı, 3400. Sokaki, Mirage Oteli önü, Las Vegas
 
Köpekbalığı Resifi
 
2000 yılında Mandalay Koyu Oteli içerisinde açılan Köpekbalığı Resifi, 1200 değişik tür canlıya ev sahipliği yapmakta olan dev bir akvaryumdur. Büyük ve oldukça tarihi bir tapınağı içerisinde barındıran akvaryum, sualtında inşa edilmiş gezi tünelleri aracılığıyla ziyaretçilerine deniz canlılarının yaşamını yakından izleme olanağı vermektedir.
 
Çeşitli büyüklüklerde 10 farklı türden fazla köpekbalığını içerisinde barındıran akvaryumda ayrıca tropik balıklar, tuzlu su balıkları, deniz kaplumbağaları ve çeşitli deniz sürüngenleri bulunmaktadır. 10,000 metrekarelik bir alanı kapsayan akvaryum, her gün 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
 
Adres: Las Vegas Bulvarı, 3950. Sokak, Mandalay Koyu Oteli, Las Vegas
Tel: (+1) 702 632 77 77
Web: www.sharkreef.com
 
Las Vegas Çin Mahallesi Plazası
 
Las Vegas sınırları içerisindeyken Çin kültürünü tanımak ve değişik bir atmosferde bulunmak için, ziyaretçilerine oldukça farklı bir gezi deneyimi vaat eden Çin Mahallesi Plazası’na uğramalısınız.
 
Restoran, mağaza, kafe ve eğlence mekânlarından oluşan bir kompleks olan Çin Mahallesi Plazası’nın özelliği Çin kültürüne ait hemen her şeyi içerisinde barındırmasıdır. Çin Mahallesi Plazası, mimarisinden, içerisinde satılan eşyalara ve restoranlar içerisinde servis edilen mönülere kadar her şeyiyle birebir Çin’deki bir mahalleyi canlandırmaktadır.
 
Çin Mahallesi Plazası’nı ziyaret ederek Çin kültürüne ait birçok bilgi edinebilir; Japon, Vietnam, Thai ve Çin mutfaklarının lezzetleri mönülerinin tadına bakabilir; Çin müzikleriyle şenlenen sokaklarda yerel Çin kültürüne ait farklı, oryantal süs eşyaları satın alabilirsiniz. Ayrıca plaza içerisinde sıklıkla düzenlenen Çin kültürüne ait spor vb. konulardaki eğitim seminerlerine ve etkinliklere katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.
 
Adres: Spring Mountain Yolu, No: 4255, Las Vegas
Tel: (+1) 702 221 84 48
Web: http://lvchinatown.com
 
Fremont Sokağı deneyimi
 
Fremont Sokağı, Las Vegas’ın en eski sokaklarından biridir. Las Vegas ilk kurulduğunda açılan çoğu otel ve gazino hâlâ Fremont Sokağı üzerinde bulunmaktadır.
 
Fremon Sokağı eski Las Vegas günlerinin; Strip Caddesi ise milenyum çağında yeniden doğan Las Vegas’ın simgesidir. Strip Caddesi ultra lüks oteller, şaşalı gazinolar ve daha yenilikçi bir eğlence anlayışını içerisinde barındırırken; Fremont Sokağı’nda daha samimi ve daha nostaljik bir atmosfer yakalamak mümkündür.
 
Fremont Sokağı’nda her gece ücretsiz dans ve müzik şovları eşliğinde neşeli bir sokak partisi düzenlenmektedir. Şansını tarihi gazinoların mistik atmosferleri eşliğinde denemek ve samimi bir sokak partisi eşliğinde bu nostaljik atmosferi solumak isteyenler, mutlaka Las Vegas’ın eski günlerinden yadigar olan Fremont Sokağı’nı ziyaret etmelidirler.
 
Adres: Fremont Sokağı, Las Vegas
 
Titanik Sergisi
 
Her gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında Luxor Oteli içerisinde ziyaret edilebilen Titanik Sergisi, Titanik gemisinin batışının ardından ele geçirilen gerçek eşyaları ve kalıntıları içerisinde barındırmaktadır. Titanik yolcularının mücevher, kıyafet, bilet, günlük, para, oyun kartı, pipo gibi kişisel eşyalarını ve geminin ana güvertesinden parçaları içeren müzeyi gezerken, Titanik’in öyküsünü ve yolcularının çarpıcı hayat hikâyelerini de dinlemek mümkündür.
 
Sergi alanı içerisinde yapay olarak oluşturulan tek yapı, gemi içerisinde önemli bir yere sahip olan ve müzenin atmosferini o zamana geri götürme konusunda oldukça önemli bir role sahip olan geminin ana merdivenleridir. Ana merdivenler; Titanik yolcularının birbirleriyle tanışıp, kaynaştıkları önemli bir sosyal buluşma noktasıydı. Ailece ziyaret edilebilecek Titanik Sergisi’ni gezerken onca küçük eşyanın okyanusun dibinden nasıl çıkarıldığına şaşırıp kalacaksınız.
 
Adres: Las Vegas Bulvarı, 3900. Sokak, Las Vegas
Tel: (+1) 702 492 39 60
Web: www.titanictix.com
 
Altın Külçe
 
Klasik bir Las Vegas gezisinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi; Fremont Sokağı üzerinde bulunan, Las Vegas’ın en eski otellerinden biri olan Golden Nugget Oteli’dir. Otelin içerisinde, Kaderin Eli adı verilen dünyanın en büyük altın külçesi sergilenmektedir. Avustralya’nın Altın Üçgeni bölgesinde keşfedilen eşsiz külçe, tam tamına 27 kilogram ağırlığında ve 46 cm uzunluğundadır.
 
1981 yılından beri otelde sergilenen külçeye, kibarca uzanmış bir el heykelini andırdığından Kaderin Eli adı verilmiştir.
 
Adres: Fremont Sokağı, Golden Nugget Oteli, No: 129, Las Vegas
Tel: (+1) 702 385 71 11
Web: www.goldennugget.com
 
Las Vegas Şovları
 
Dünyanın eğlence başkenti sloganının sahibi Las Vegas’ta en renkli eğlenceleri şüphesiz ki hazırlanan şovlar oluşturmaktadır. İster yüksek bütçeli ister düşük bütçeli olsun Las Vegas şovlarının sihri, ziyaretçilerini sararak büyülü vakit geçirmelerini sağlamaktadır.
 
Las Vegas şovlarını; ücretsiz şovlar, yetişkinlere yönelik şovlar, Cirque du Soleil’in şovları, prodüksiyon şovları, star şovları, tribute şovları ve sihirbazlık şovları olmak üzere 7 kategoriye ayırmak mümkündür.
 
Ücretsiz şovlar; genellikle sokaklarda, meydanlarda ve alışveriş merkezlerinin etkinlik salonlarında ve bazen de otellerde gerçekleştirilen Las Vegas temalı şovlardan oluşur.
 
Cirque du Soleil, dünyaca ünlü ve çok başarılı bir teatral sirk kumpanyasıdır. Her sene yeni prodüksiyonlarını ve başarılı olan eski prodüksiyonlarını en büyük ve en lüks Las Vegas otelleri içerisinde, uzun bir dönem boyunca sahnelemektedir.
 
Prodüksiyon şovları; o yıl en çok ses getiren Broadway oyunları ve büyük bütçeli sahne yapımları arasından seçilen müzikallerden ve gösterilerden oluşmaktadır ve diğer şovlara göre tiyatro yanı daha ağır basmaktadır.
 
Star şovları; Bette Middler, Kathy Griffin gibi ünlü oyuncu ve komedyenlerin gerçekleştirdikleri şovlardan oluşmaktadır.
 
Tribute şovlar; Elvis Presley gibi dev starların sahnede canlandırıldığı ve eserlerinin yorumlandığı şovlardır.
 
Sihirbazlık şovları ise Las Vegas’ın en göz alıcı sahne etkinlikleridir. Chris Angel, James Copperfield gibi dünyaca ünlü sihirbazların yüksek bütçeli muhteşem şovlarından oluşmaktadır.
 
Yetişkinlere yönelik şovlar genellikle erotizm içeren şovlardır.
 
Las Vegas Madame Tussauds Müzesi
 
Gerçeğinin birebir taklidi balmumu heykelleriyle meşhur Madame Tussauds Müzesi’nin bir şubesi de Las Vegas’ta bulunmaktadır. Brad Pitt, Angelina Jolie, Johnny Depp, George Clooney, Harrison Ford ve daha nice ünlü isimlerle karşılaşacağınız müze; sinema, spor, politika dünyasının pek çok ünlü ismini içerisinde barındırmaktadır.
 
Madame Tussauds Müzesi’nde diğer müzelerin aksine genel kural olarak heykellere dokunmak ve onlarla fotoğraf çektirmek serbesttir. Hatta bazı heykeller siz onlara dokunduğunuzda tepki bile gösterebilirler. Örneğin Jennifer Lopez’in kulağına bir şeyler fısıldadığınızda yanakları kızarır veya Elvis Presley’in elini sıktığınızda size meşhur güneyli aksanıyla bir şeyler söyler. Müze içerisinde balmumu heykellerin yapılışını anlatan bir eğitim bölümü de bulunmaktadır. Müze, her gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
 
Adres: Las Vegas Bulvarı, 3355. Sokak, Las Vegas
Tel: (+1) 702 492 39 60
Web: www.madametussauds.com/LasVegas
 
Neon Müzesi
 
Fremont Sokağı’nın sonunda yer alan Neon Müzesi, geçmişten bugüne Las Vegas şehri içerisinde yer almış olan neon ışıklı tabelaların sergilendiği bir açık hava müzesidir. 1950’li yıllardan kalan tabelaların dahi bulunduğu müze; neon ışıklı tabelalardaki cümleler, grafikler ve isimler aracılığıyla Las Vegas tarihine ışık tutmakta ve sizi o yılların insanları gibi düşünmeye teşvik etmektedir.
 
Çoğu bir sanat eseri güzelliğinde olan Las Vegas tabelalarının kullanımdan kaldırıldıklarında çöpe gitmelerini önleyen Neon Müzesi’nin, renkli ve sakin bir dinlence alanı arayanlarca özellikle gece ziyaret edilmesi tavsiye edilmektedir.
 
Adres: Fremont Sokağı sonu, Las Vegas
Tel: (+1) 702 387 63 66
Web: www.neonmuseum.org
 
Şehrin dışında kalan yerler
 
Şehir merkezinden uzaklaşıp doğanın kalbinde bir gün geçirebilmek için şehrin hemen yakınında yer alan ama huzurlu atmosferlerini korumayı başarmış yakın gezi alanlarından birini tercih edebilirsiniz.
 
Ethel M Çikolata Fabrikası ve Botanik Kaktüs Bahçeleri
 
Las Vegas şehir merkezinden 15 dakikalık bir araba yolculuğuyla ulaşılabilen Ethel M Çikolata Fabrikası, Henderson ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çikolata fabrikasında; çikolata yapım aşamalarını seyredebilir ve bu esnada yapımına tanık olduğunuz çikolatalardan bol bol yiyebilirsiniz. Çikolataların; uzun üretim, tasarım ve süsleme aşamalarını öğrenebilir daha sonra ise Ethel Kafe’de ikram edilen buz gibi içecekler eşliğinde daha da çok bedava çikolata yeme olanağına kavuşabilirsiniz.
 
Çikolatayı çok kaçıranlar ise fabrikanın hemen yanında yer alan, fabrika sahibinin çikolatalar dışındaki diğer tutkusu nedeniyle düzenletmiş olduğu kaktüs bahçesini ziyaret edebilir, göz alıcı değişik kaktüs türleri içerisinde yürüyüş yaparak aldıkları kalorileri yakabilirler.
 
Çikolata fabrikası gezisi, Las Vegas atmosferinden kısa bir süre uzaklaşmak isteyenlerin ve çikolata severlerin ziyaret etmekten zevk duyacakları tatlı bir kaçamak mekânıdır.
 
Adres: Kaktüs Bahçesi Yolu, No: 2, Henderson
Tel: (+1) 702 435 26 55
Web: www.ethelschocolate.com
 
Las Vegas Pınarları Koruma Alanı
 
Las Vegas şehir merkezinin 4 km batısında yer alan Las Vegas Pınarları Koruma Alanı; içerisinde restoran, müze ve etkinlik alanlarını barındıran büyük bir açık hava parkıdır. Ailece ziyaret edilebilecek, şehir merkezine yakın ancak şehrin havasından tamamen uzak olan bu park içerisinde Nevada Doğal Tarih Müzesi’ni gezebilir, park içerisinde yer alan tarihi patikalarda yürüyüş yaparak Amerikan Yerlilerinin taşlar üzerine çizdikleri tarihi ilkel resimleri görebilirsiniz.
 
Las Vegas Pınarları Koruma Alanı, Las Vegas’ın ilk kurulmuş olduğu yer olma özelliğini taşımaktadır. Eskiden yemyeşil ve sulak bir alan olan bu park, zaman içerisinde özelliğini yitirmeye başlaması sonucu koruma altına alınmıştır. Park içerisinde Orijen adlı sergi salonunu ziyaret edebilir, park bünyesinde yaşayan canlı türleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 
Adres: Vadi Manzarası Bulvarı, 333.Sokak, Las Vegas
Tel: (+1) 702 822 77 00
Web: www.springspreserve.org
 
Güney Nevada Zooloji ve Botanik Parkı (Las Vegas Hayvanat Bahçesi)
 
Las Vegas şehir merkezinden kuzey batıya doğru 15 dakikalık bir araba yolculuğu ile ulaşılabilen Las Vegas Hayvanat Bahçesi, hem şehirdeki hem de Nevada eyaletindeki yıl boyu ziyarete açık olan tek hayvanat bahçesi olma özelliğini taşımaktadır. 3 dönümlük yemyeşil bir arazi üzerine kurulu olan hayvanat bahçesi içerisinde 150 değişik tür bitki ve şempanze, aslan, kaplan, deve kuşu, flamingo, papağan, egzotik sürüngen türleri gibi birçok değişik hayvan türü bulunmaktadır.
 
Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Nevada Zooloji Vakfı tarafından desteklenen hayvanat bahçesi içerisinde, bilhassa çocuklara yönelik olarak doğal hayatı ve canlı türlerini anlatan video konferanslar düzenlenmekte ve doğal yaşamı koruma eğitim seminerleri verilmektedir.
 
Adres: Kuzey Rancho Yolu, Las Vegas
Tel: (+1) 702 647 46 85
Web: www.lasvegaszoo.com
 
 
Ne Yenir?
​Las Vegas içerisinde; büyük otellerin sunduğu muhteşem yemek büfelerinden, gurme restoranlarına, lezzetli yiyecekler satan sokak tezgâhlarından, farklı mönüler keşfedebileceğiniz küçük sokak kafelerine kadar alternatif yeme içme deneyimi yaşayabileceğiniz çok sayıda yer mevcuttur.
 
Las Vegas otellerinde sunulan büyük açık büfe yemek servislerinin en meşhurları; Rio, Bellagio, Planet Hollywood, Wynn ve Caesars Palace otellerinde yer alan büfelerdir. Açık büfelerde kahvaltı ve öğle yemeği fiyatları oldukça uygunken akşam yemeği fiyatları diğer öğünlere göre biraz artmaktadır. Bir Las Vegas alışkanlığı olarak mutlaka yemeğin sonunda garsonunuza yemek fiyatının % 10 - % 15 oranı kadar bahşiş bırakmanız gerekmektedir.
 
Şık bir akşam yemeği yemek isteyenler Strip Caddesi üzerinde yer alan gazino ve otellerin restoranlarını ziyaret etmelidirler. Bu restoranlar göz alıcı atmosferleriyle yemek deneyimini farklı bir boyuta taşımaktadırlar ancak fiyatları da aynı oranda yüksektir. Strip Caddesi üzerinde yer alan bu restoranlar; genellikle Japon, İtalyan, Fransız, Meksika, Endonezya ve Thai mutfaklarından örnekler sunan mönülere sahiptir.
 
Strip Caddesi’nden çıkıp Las Vegas şehir merkezine doğru ilerlendiğinde sakin ve sempatik atmosfere sahip yerel restoranlarla karşılaşmak mümkündür. Bu restoranlarda daha çok Amerikan mutfağına ait mönüler bulunmaktadır.
 
Temel yemekler…
 
Las Vegas kumar ve eğlence diyarı olarak bilinmesinin yanı sıra unutulmaz gastronomi deneyimleri yaşatmasıyla da meşhur bir şehirdir. Dünyaca ünlü şefler ve muhteşem restoranlar şehrin ziyaretçilerine en iyi ziyafeti sunmak için sürekli bir yarış hâlindedirler.
 
Las Vegas’ın meşhur yemeklerinden biri, daha çok formunu korumak isteyenlerin tercih ettiği ufalanmış yumurta salatasıdır. Marul üzerine bolca ufalanan yumurta, tere, jambon ve ılık hardallı sostan oluşan bu salata; doyurucu olmakla birlikte protein açısından da oldukça zengindir.
 
Diğer bir meşhur Las Vegas yemeği ise etli sebzeli bir çorba olan Picadillo çorbasıdır. Sığır ya da hindi etiyle çeşitli mevsim sebzelerinin bolca baharat eşliğinde kaynatılmasından oluşan bu çorba, soğuk mevsimlerde bilhassa oldukça popülerdir.
Las Vegas yemek büfelerinde sıklıkla rastlanan bir diğer yemek ise; yeşilbiber, soya, zencefil, kahverengi şeker ile tatlandırılan teriyaki soslu domuz pirzolasıdır.
 
Farklı bir et türü tercih edenler ise çıtır çıtır kızarmış hamurun altında tavuklu sebzeli yumuşak içiyle oldukça lezzetli bir yemek olan tavuklu sebzeli tartı tercih edebilirler. Las Vegas’ta karşılaşabileceğiniz tanıdık bir lezzet ise orada adı Yunan stili doldurulmuş biber olarak geçen biber dolmasıdır.
 
Eğlencenin geç saatlere dek sürdüğü ve alkol tüketiminin arttığı Las Vegas akşamlarının sabahında güne dinç başlamak için en çok tercih edilen kahvaltı, ünlü mornay soslu croque madame kahvaltısıdır. Salam ve peynirden oluşan tost üzerine kızarmış yumurta konulması ve yanında bolca kızarmış patates üzerine dökülen eritilmiş bir peynir sosu olan mornay sos’tan oluşan bu kahvaltı; tam bir enerji deposudur.
 
Tatlılar…
 
Kızartılmış oreo tatlısı, Amerika’da oldukça ünlü olan çikolatalı oreo kurabiyelerinin kek hamuruna bulanarak kızartılıp üzerine şeker serpilmesinden oluşmaktadır.
 
Las Vegas’ın diğer favori tatlıları arasında beyaz çikolata soslu böğürtlenli cheesecake, havuçlu ekmek pudingi, tereyağlı vişneli pirinç pudingi, çaylı dondurma ve karamel sosuna bulanarak patlatılan karamelli pirinç patlağı bulunmaktadır.
 
Ayrıca limonlu tartın üzerine limonlu beze koyularak hazırlanan göz alıcı ve leziz limon bezeli tart ile içi yumuşak muhallebi kıvamında üstü hindistancevizi rendesiyle bezeli, hindistancevizli kremalı tart da mutlaka denemeniz gereken tatlılar arasında yer almaktadır.
 
Atıştırmalıklar…
 
Şehir merkezinde ara sokaklar boyunca sıralanmış olan sokak satıcıları, tezgâhlarında Amerikan mutfağının ünlü yiyecekleri olan hamburger, sosisli sandviç, doughnut denilen şekerli yumuşak simitlerden satarlar.
 
Daha değişik lezzetler arayanlar ise Las Vegas’a has jambon ve keçi peynirine sarılı incir atıştırmalıklarını ve domates, turşu hindi köftesi ve maruldan oluşan hindili mini hamburger kanepelerini deneyebilirler.
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​Eğlencenin sınırlarının zorlandığı Las Vegas denilince akla hemen gece hayatı, şans oyunları ve renkli şovlar gelmektedir. Hiç şüphesiz ki tüm bunlar Las Vegas’ı Las Vegas yapan en önemli özelliklerdir. Ancak Las Vegas’ta bunların haricinde de keşfedilmeyi bekleyen eğlenceli aktiviteler olduğu da göz ardı edilmemelidir.
 
Las Vegas şehrinin çevresi dağcılık sporu meraklıları için adeta bir cennettir. Şehre birkaç kilometre uzaklıktaki büyük kanyonlarda nefes kesici doğa manzaraları eşliğinde ruhunuzu dinlendirip spor yapabilirsiniz. Daha sakin bir gün geçirmek isteyenler ise Las Vegas’ın Strip Caddesi dışında kalan ışıltıdan uzak ama daha doğal semtlerini keşfe çıkarak yerel kültür hakkında birçok bilgi edinebilir. Las Vegas semtleri ayrı küçük birer şehirmişçesine gelişmiş ve yemyeşil mekânlardır.
 
Gece saatlerinde eski şehir merkezinde klasik eski moda bir Las Vegas deneyimi yaşayabilir ya da Strip Caddesi üzerindeki ışıltılı dünyada lüks ve ihtişam içerisinde unutulmaz saatler geçirebilirsiniz.
 
Müzik
 
Las Vegas’ta dünyaca ünlü şarkıcıların performanslarına tanık olma şansınız bir hayli yüksektir. Çoğu büyük otel bünyesinde muhteşem konser şovları düzenlemektedir. Bazı oteller bir sanatçıyla anlaşıp sürekli o sanatçıyla çalışmakta, bazılarıysa belirli zamanlarda büyük bütçeli konser etkinlikleri gerçekleştirmektedirler.
 
Cher, Britney Spears, Garth Brooks, Celine Dion gibi birçok dünya starı; sürekli ya da tek performanslık şovlarıyla Las Vegas’ta sahne almaktadırlar. Country müziği dünya çapında ünlenmiş olsa da, Las Vegas gibi Amerikan şehirlerinin özgün müziği olarak kabul edilmektedir.
 
The Colosseum
 
Las Vegas’ın en ünlü ve en büyük otellerinden biri olan Caesars Palace Oteli’nin içerisinde yer alan The Colosseum konser salonunda, kulaklarınızın pasını silebileceğiniz nefes kesici müzik deneyimleri yaşayabilirsiniz. Mekânda sürekli olarak sahne alan müzisyenler Cher ve Celine Dion’un haricinde Jerry Seinfeld ve Matt Gloss da komedi şovlarıyla eğlenceli vakit geçirmenizi sağlamaktadır.
 
Adres: Las Vegas Bulvarı, Strip Caddesi, Caesars Palace Oteli
Tel: (+1) 702 731 71 10
Web: www.caesarspalace.com
 
Tiyatro
 
Las Vegas’ta tiyatrolar da tıpkı şehrin kendisi gibi göz alıcı, renkli ve canlıdırlar. Las Vegas’ta tiyatro eğlencenin bir parçası hâline gelmiştir ve büyülü Las Vegas atmosferinin tüm ihtişamını yüksek bütçeli dev prodüksiyonları ile seyircilerine yaşatmaktadır.
 
Cirque du Soleil, Blue Man Grup ve Jersey Boys gibi dünyaca ünlü kumpanyaları misafir eden Las Vegas’ta en popüler Broadway oyunlarından, klasiklere birçok eseri izleme şansını elde edebilirsiniz.
 
Gece hayatı
 
Las Vegas gece olunca ışıltısına kavuşur ve muhteşem eğlence alternatiflerini ziyaretçilerinin huzuruna çıkarır. Şehirdeki neredeyse tüm eğlence alternatifleri Freamont Sokağı ile Las Vegas Bulvarı ve çevresindeki sokaklarda yer almaktadır. Çoğu otel bünyesinde kumarhane, disko, canlı müzik barları ve dans kulüplerini barındırmaktadır.
 
Las Vegas gece hayatının bir diğer ilgi çekici öğesi ise havuz barlardır. Eğlence şehri Las Vegas’ta gece hayatı sabahın ilk ışıklarına, 04.00 saatlerine dek sürmektedir. Bu saatten sonra ise durmak bilmeyen parti sevenler için sabah olana dek açık bulunan hardcore parti kulüpleri bulunmaktadır.
 
Las Vegas gece hayatı, haftanın her günü oldukça hareketlidir; çünkü hafta sonları turist akımına uğrayan şehir, hafta içi günlerde ise otellerde çalışanların izin günlerinde eğlenmek istemeleri sonucu durmak bilmeyen bir eğlence hayatına sahiptir.
 
Las Vegas’ta popüler eğlence mekânlarını öğrenmenin en iyi yolu, otellerdeki garsonlardan ve mağazalardaki tezgâhtarlardan tavsiye istemektir. Otel danışma büroları kendi bünyelerinde bulunan mekânları tavsiye etme zorunluluğu taşıdıklarından, pek gerçekçi önerilerde bulunamayabilirler.
 
Las Vegas gece kulüplerinde şık giyinmek gerekmektedir. Disko, bar ve kulüplerin önü genellikle uzun sıralarla doludur ve bu sıralardan kaçınmak için erken olsa da saat 22.00 civarı mekânlara gitmeniz önerilmektedir.
 
Festivaller
 
Eğlence şehri Las Vegas’ta festivaller de şehre ayrı bir renk ve hareketlilik katmaktadır. Kapalı alanlarda gerçekleştirilen şans oyunları ve şovlar gibi etkinliklerden bunalıp açık hava almak isteyenler için biçilmiş kaftan olan Las Vegas festivallerinde tema ne olursa olsun mutlaka lezzetli yiyecekler satan çok sayıda sokak satıcıları bulunmaktadır.
 
Helldorado Günleri Kovboy Festivali
 
Her yıl mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilen Las Vegas Helldorado Günleri Kovboy Festivali, Carlston Meydanı’ndan Mesquite Meydanı’na dek tüm Las Vegas Bulvarı’nı kapsayan oldukça geniş bir alana kurulmaktadır. Festivalde geçit töreni, kovboy oyunları, rodeo yarışları, hazine avcılığı yarışmaları ve Helldorado Kraliçe güzellik yarışması gibi etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Festival alanı kapsamına giren sokaklar boyunca birbirinden lezzetli yiyecekler sunan tezgâhlar sıralanmaktadır.
 
1934 yılından beri gerçekleştirilen festival, önceleri Las Vegas’a ziyaretçi çekmek amacıyla başlatılmış sonrasında ise özellikle ziyaret edilmek istenen, uluslararası ve şehirlerarası birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapan ünlü bir festival hâline gelmiştir.
 
Las Vegas Caz Festivali
 
Her yıl nisan ayının sonlarına doğru, Clark Bölgesi Hükümet Amfi Tiyatrosu’nda 10 saat boyunca durmaksızın gerçekleştirilen Las Vegas Caz Festivali; caz ve blues müziği sevenleri buluşturan oldukça büyük bir etkinliktir. Festivale gelen katılımcılar kendi piknik sepetlerini getirebilmekte ve yemyeşil çimenlerin üzerinde yayılarak kaliteli müzik performanslarına şahitlik edebilmektedirler.
 
Bugüne kadar festivale; David Sanborn, Grover Washington ve Jean Luc Ponty gibi caz müziğinin önde gelen sanatçıları katılımda bulunmuştur. Yeni sezonun programı her yıl yaz sonunda açıklanmaktadır. Festival hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için www.yourjazz.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Aziz Gennaro Festivali (İtalyan Ziyafeti)
 
Her eylül ayı içerisinde Las Vegas’ta Aziz Gennaro anısına gerçekleştirilen İtalyan Ziyafeti Festivali, lezzetli İtalyan yemeklerinin tadılabileceği ailece gidilebilecek oldukça eğlenceli bir festivaldir. Ziyafet alanının yanı sıra eğlence çadırları ve aktiviteleri de içerisinde barındıran festivalin tüm geliri, mucizeleriyle ilgi çeken İtalyan Aziz Gennaro Vakfı’na bağışlanmaktadır.
 
Spor
 
Las Vegas birçok spor müsabakasına ve şovlarına ev sahipliği yapsa da şehir olarak ana liglerde oynayan spor kulüplerini içerisinde barındırmamaktadır. Şehirde en favori kulüp sporları basketbol ve hokeydir. Şehir, küçük bir lig olan Pasifik Sahili Ligi’nde oynayan Las Vegas 51’leri takımını ve yine küçük bir lig olan UFL’de oynayan Las Vegas Kovboyları ve Las Vegas Lokomotifleri takımlarını içerisinde barındırmaktadır.
 
Göz kamaştırıcı bir şehir olan Las Vegas; Superbowl, NBA All-Star Game, The NASCAR Sprint Cup, The National Finals Rodeo gibi eğlence yanı ağır basan prestijli spor müsabakalarına ev sahipliği yapmaktadır. “Boks sporunun Mekke’si” unvanına sahip olan Las Vegas’ta çoğu karşılaşma, Strip Caddesi yakınlarında bulunan lüks otellerin dev eğlence merkezleri içerisinde gerçekleşmektedir.
 
Her yaz NBA Yaz Ligi maçlarına ev sahipliği yapmakta olan şehir; aynı zamanda 2008 yılından bu yana, Amerikan Olimpik Basketbol Takımı’nın antrenmanlarını gerçekleştirdiği şehir olarak bilinmektedir.
 
Ayrıca Las Vegas içerisinde ve özellikle çevresinde bulunan kanyonlarda; sal yarışı, gökyüzü dalışı, tırmanma ve yürüyüş gibi sporlar yapılabilmektedir.
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

Etiketler » Las Vegas Grup Uçak Bileti Al   » Las Vegas Grup Uçak Rezervasyonu   » Las Vegas Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Las Vegas Grup Uçak Bileti Al