İstanbul New Orleans Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul New Orleans Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Nasıl Gidilir?
​Ülkemizden New Orleans'a aktarmasız uçuş bulunmamaktadır. THY ile 21 saatlik bir yolculuk sonunda Washington Dulles Havaalanı'na varabilir ve oradan US Airways'in iç hat uçuşlarından birini tercih ederek 2,5 saatte New Orleans'a ulaşabilirsiniz.
 
Ayrıca; British Airways'in Londra ve Miami, United'ın Frankfurt ve Houston ve Delta'nın Paris ve Atlanta aktarmalı New Orleans uçuşlarını da tercih edebilirsiniz.
Louis Armstrong Uluslararası Havaalanı İçin 1-9 Arası Uçak Biletinizi www.makrobilet.com Sitemizden Online Ucuz Fiyata Alabilirsiniz.
 
New Orleans şehir merkezinin 16 km batısında bulunan Louis Armstrong Uluslararası Havaalanı, birçok iç hat ve dış hat seferine ev sahipliği yapan önemli bir ulaşım merkezidir.
 
İki terminale sahip olan havaalanı içerisinde; döviz bozdurma bürosu, ATM, geniş bir duty free alanı, birçok restoran, bar ve kafe, evcil hayvan bölümü, business lounge salonu ve bir de sağlık merkezi bulunmaktadır.
 
Adres: Havaalanı Yolu, No:900, Kernel, New Orleans
Telefon: (+1) 504 303 75 00
Web: www.flymsy.com
Havalimanından ulaşım
 
Otobüs ile
 
Havaalanının ikinci katındaki 7 numaralı çıkış kapısının önünde bulunan duraklardan haftanın her günü, 06.00 – 22.00 saatleri arasında her 20 dakikada bir hareket eden bir otobüs hizmeti bulunmaktadır: E-2 numaralı otobüs aracılığı ile 35 dakikalık bir yolculuk sonunda New Orleans şehir merkezine ulaşabilirsiniz.
 
Taksi ile
 
New Orleans'ta taksi kullanmak, diğer toplu taşıma araçlarına oranla bir hayli pahalı bir ulaşım seçeneğidir. Havaalanı giriş katında çıkış terminalinin önünde sıraya dizilmiş hâlde bekleyen taksilere binerek 15 dakikada şehir merkezine ulaşmanız mümkündür.
 
New Orleans'ta taksiler, ekstra bagajlarınız için ek ücret talep etmektedirler. Tatsız sürprizler yaşamamanız için, taksiye binmeden önce ücret konusunu konuşmanız tavsiye edilmektedir.
 
Shuttle servisleri ile
 
Louis Armstrong Uluslararası Havaalanı; ziyaretçilerine, şehir merkezine ulaşım sağlayan ücretli shuttle servis imkânı sunmaktadır. Havaalanının resmi shuttle servis firması olan New Orleans Airport Shuttle hizmetinden yararlanmak için, şehre varmadan 48 saat önce firmayı arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
 
Valizleriniz çok sayıdaysa ve gideceğiniz adresin kapısının önüne kadar sıkıntısız bir biçimde ulaşmak istiyorsanız; diğer toplu taşıma alternatiflerine göre biraz daha yüksek bir ücrete mal olan ancak oldukça konforlu bir seyahat deneyimi sunan shuttle servisi hizmetinden yararlanmanızı tavsiye ederiz.
 
Shuttle servisleri; giriş katında bulunan çıkış terminali kapısının önündeki özel durak alanlarından, her yarım saatte bir 7 / 24 hareket etmektedir.
 
Araç kiralama
 
Havaalanında kolaylıkla şoförlü veya şoförsüz, dilediğiniz arabayı kiralayabilirsiniz. Aklınızda Bulunsun başlığı altında bulunan Araç Kiralama konusuna bir göz atın.
Louisiana Eyaleti'nin en büyük şehri olan New Orleans; Amerika'nın en Avrupalı şehirlerinden biridir. Koloni döneminde Fransız ve İspanyol hâkimiyeti altında bulunması, bu durumu yaratan en önemli etmendir. Ayrıca tarih boyunca New Orleans; Afrikalı kölelere, Kanada'dan sürgün edilen Cajun halkına ve Karayipli göçmenlere de kapılarını açmıştır.
 
Çok kültürlü bu etnik yapı; New Orleans'ı mutfağından sanatına, kültüründen mimarisine kadar hemen her alanda etkileyerek şehrin zenginleşmesini sağlamıştır.
 
Şehir adını, Fransa'nın Orleans Dükü Philippe d'Orléans'tan almıştır. Caz müziğinin doğup geliştiği New Orleans'ta sanatçıların kolayca iş bulması sebebiyle şehre; Big Easy takma adı verilmiştir.
 
Cajun ve Creole adı verilen yerel mutfakları, blues ve caz müziğinin en kaliteli performanslarına ev sahipliği yapan eğlence mekânları ve coşkulu festival kutlamalarıyla ünlenen New Orleans; ayrıca koloni döneminden miras kalan büyüleyici tarihi binalara ve yemyeşil parklara da ev sahipliği yapan turistik bir cennettir.
 
2005 yılında Katrina Kasırgası'nın bozgununa uğrayan şehir, günümüzde yaralarını büyük ölçüde sarmayı başarmış ve yeniden eski turistik canlılığına kavuşmuştur.
 
 
Nereler Gezilir?
​New Orleans'ı ziyaret etmek için en uygun dönem; kasım – haziran ayları arasıdır. Deniz seviyesinin altında bulunması sebebiyle haziran – ekim dönemleri arasında yoğun yağış alarak sel ve fırtına tehlikelerine maruz kalabilen şehir, kış ve ilkbahar dönemlerinde büyüleyici bir güzelliğe sahip olmaktadır.
 
New Orleans seyahatinizin daha keyifli geçmesi için birkaç küçük noktaya dikkat etmelisiniz.
 
    New Orleans turistik bölgeleri güvenli olan bir şehirdir. Ancak turistlerin şehrin en tehlikeli bölgesi olarak bilinen şehir merkezinin batısında Oretha Castle Haley Bulvarı civarında yer alan Central City semtinden uzak durmaları önerilmektedir. Bu bölge, şehirde suçun en yaygın olarak görüldüğü noktadır.
    Fransız Mahallesi her ne kadar ciddi suçlardan arınmış bir bölge olarak bilinse de, kalabalık insan gruplarına ev sahipliği yapması sebebiyle yankesicilerin ve kapkaççıların favori uğrak noktalarından biridir. Bu eşsiz bölgeyi gezerken, üzerinizde değerli eşyalar bulundurmamaya ve çantanıza dikkatli bir biçimde sahip çıkmaya özen göstermelisiniz.
 
Audubon Akvaryumu
 
Mississippi Nehri'nin kıyısında, Fransız Mahallesi içerisinde yer alan Audubon Akvaryumu; Amerika'da bulunan en kapsamlı ve büyüleyici su altı merkezlerinden biridir.
 
Audubon Akvaryumu'nda; Karayip Resifi'nin ve Meksika Körfezi'nin küçük örneklemlerle canlandırıldığı büyüleyici sualtı dünyası sergileri ve Amazon Yağmur Ormanları bölümü bulunmaktadır.
 
Deniz yaşamının tüm güzelliklerini detaylı bir biçimde gözler önüne seren sualtı sergileri,suyun içerisinde yer alan büyük tüp tünellerin içerisinden yürünerek ziyaret edilmektedir.
 
Ziyaretçilerini çepeçevre saran sualtı ekosistemleri içerisinde; köpek balıklarından denizatlarına, egzotik balık çeşitlerinden caretta carettalara ve göz alıcı dev denizanalarına kadar envai çeşit sualtı canlısı yaşamını sürdürmektedir.
 
Audubon Akvaryumu, aynı zamanda egzotik hayvan türlerine ev sahipliği yapan bir de Amazon Yağmur Ormanları bölümüne sahiptir. Merkez; salı - pazar günleri 10.00 - 17.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
 
Adres: Kanal Sokağı, No: 1, New Orleans
Telefon: (+1) 504 581 46 29
Web: www.auduboninstitute.org
Blaine Kern'in Mardi Gras Dünyası
 
Mississippi Nehri'nin batı kıyısındaki Algiers Point semtinde bulunan Blaine Kern'in Mardi Gras Dünyası; New Orleans'ın en büyük simgesi olan Mardi Gras Festivali'nin geçit töreninde kullanılan dev figürlerin, kuklaların ve süslemelerin hazırlandığı renkli bir stüdyodur.
 
Aynı zamanda müze işlevine de sahip olan stüdyoyu ziyaret ederek festival için hazırlanan süslemeleri, sanat eserlerini ve figürleri; üretim aşamasından itibaren görme şansına sahip olabilirsiniz.
 
Blaine Kern'in Mardi Gras Dünyası'na adım attığınız andan itibaren gerçek dünya ile bağlantınızın koptuğunu ve bir masal ülkesine doğru yol aldığınızı hissedeceksiniz.
 
Şayet seyahatiniz ünlü Mardi Gras Festivali dönemine denk gelmiyorsa; Blaine Kern'in Mardi Gras Dünyası'nı ziyaret ederek, bu dillere destan etkinliğin farklı atmosferi hakkında biraz olsun fikir sahibi olabilirsiniz.
 
Fantastik maketler, dev heykeller ve rengârenk festival süslemeleri ile dolu bu renkli müzeyi; haftanın her günü 09.30 – 16.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Newton Sokağı, No: 233, Algiers Point, New Orleans
Telefon: (+1) 504 361 78 21
Web: www.mardigrasworld.com
Cabildo
 
Cabildo; 1795 - 1799 yılları arasında, İspanyol Meclisi'ne ev sahipliği yapması amacıyla inşa edilmiştir. Cabildo kelimesi, İspanyolcada meclis anlamına gelmektedir. Cabildo binası, koloni döneminden New Orleans'a miras kalan en görkemli ve göz alıcı mimari eser olma özelliğine sahiptir.
 
1803 yılında, Cabildo'nun ikinci katında yer alan Sala Capitular odasında Fransa; New Orleans'ın da içerisinde bulunduğu Mississippi Nehri'nin batı kıyısında yer alan büyük bir toprak parçasını, Amerika Birleşik Devletleri'ne satmıştır. Bu önemli tarihi olaya ev sahipliği yapan Cabildo'yu, iki asırlık ömrü içerisinde beş Amerikan başkanı ziyaret etmiştir.
 
Günümüzde Louisiana Eyalet Müzesi kapsamında New Orleans tarihinin en eski tanıklarından biri olarak hizmet veren Cabildo; koloni döneminde bölgenin keşfedilip işaretlendiği Keşif Taşı'nı ve Napolyon'un Ölüm Maskesi'ni de, içerisinde barındırmaktadır.
 
New Orleans tarihini yakından incelemek ve koloni dönemi mimarisinin büyüleyiciliğini keşfetmek isteyenler; Cabildo'yu, salı – pazar günleri 10.00 – 16.30 saatleri arasında ziyaret edebilirler.
 
Adres: Charles Sokağı, No: 701, New Orleans
Telefon: (+1) 504 568 69 68
Web: lsm.crt.state.la.us/visitor.htm#museums
New Orleans Sanat Müzesi ve Besthoff Heykel Bahçesi
 
Kısaca NOMA adı verilen New Orleans Sanat Müzesi, Şehir Parkı içerisindeki Esplanade Meydanı üzerinde yer almaktadır. Amerika'daki en geniş cam sanat eseri koleksiyonuna ev sahipliği yapan müze; ayrıca Kızılderili ve koloni dönemlerine ait tarihi resim ve heykelleri de içerisinde barındırmaktadır.
 
Müzenin hemen yanında, Şehir Parkı'nın içerisinde güzelliği dillere destan Besthoff Heykel Bahçesi yer almaktadır. Adeta bir masal ormanını andıran bu bahçe içerisinde; asırlık çınar ve meşe ağaçlarının gölgesinde, birbirinden göz alıcı heykeller sıralanmaktadır.
 
Sanatı doğayla iç içeyken keşfetmek ve huzurlu bir gün geçirmek isteyenlere bu ünlü bahçeyi mutlaka ziyaret etmeleri önerilmektedir. Görkemli ağaçların arasında ziyaretçilerle saklambaç oynayan göz alıcı heykellerin yanı sıra; bahçe içerisinde bir göl, eğlence parkı ve piknik ve dinlenme alanları da yer almaktadır.
 
New Orleans Sanat Müzesi ve Besthoff Heykel Bahçesi, haftanın her günü 10.00 – 16.30 saatleri arasında açık bulunmaktadır.
 
Adres: Collins Diboll Circle, No:1, Şehir Parkı, New Orleans Telefon: (+1) 504 488 26 31 Web: www.noma.org
New Orleans Tarihi Voodoo Müzesi
 
Bir din olarak kabul edilen Voodoo, New Orleans'a Afrikalı köleler aracılığıyla gelmiştir. Şehrin ilk kuruluşundan bu yana uygulanan Voodoo ritüelleri; New Orleans'ın neşeli ve müzik dolu atmosferine mistik ve karanlık bir yan katmaktadır.
 
New Orleans Tarihi Voodoo Müzesi, küçük ama bir o kadar ilginç sergileri içerisinde barındıran farklı bir turistik gezi mekânıdır. Genellikle müze içerisinde ziyaretçilerin el falına bakan bir Voodoo rahibi bulunmaktadır.
 
Ayrıca müzedeki rahibe ekstra bir ücret karşılığında size özel Voodoo uğur torbaları da hazırlatabilirsiniz. Müze içerisinde Voodoo büyüsü yapmakta kullanılan objeler, Voodoo temasına sahip sanat eserleri ve tarihi dokümanlar yer almaktadır.
 
Şayet gerçek bir Voodoo ritüeline katılmak isterseniz; müze yetkililerine başvuruda bulunarak, sıklıkla düzenlenen Voodoo Geceleri'nden birine kayıt olabilirsiniz. Müze, haftanın her günü 10.00 - 18.00 saatleri arasında açık bulunmaktadır.
 
Adres: Dumaine Sokağı, No:724, Fransız Mahallesi, New Orleans
Telefon: (+1) 504 680 01 28
Web: www.voodoomuseum.com
Louis Armstrong Parkı
 
New Orleans'ın kuruluşundan bu yana şehrin kalbinde yer alan Louis Armstrong Parkı, caz tınılarının duyulduğu 13 hektarlık yemyeşil bir alandır.
 
Park içerisinde; 19. yüzyılda Afrikalı kölelerin buluşma noktası olan Kongo Meydanı, Mahalia Jackson Sahne Sanatları Tiyatrosu, New Orleans Belediyesi Oditoryumu ve New Orleans Ulusal Tarihi Caz Parkı'nın bir bölümü yer almaktadır.
 
New Orleanslı ünlü caz müzisyeni Louis Armstrong'un şerefine adlandırılan parkta; mevsim şartları el verdiği sürece, açık hava caz konserleri düzenlenmektedir. Kış mevsiminde ise, konserler parkın içerisinde yer alan oditoryum ya da tiyatro binasında gerçekleştirilmektedir.
 
Adres: Kuzey Rampart Sokağı, No:835, Fransız Mahallesi, New Orleans
Telefon: (+1) 504 286 21 00
Web: www.neworleansonline.com/directory/location.php?locationID=1341
Fransız Mahallesi
 
New Orleans'ın kalbi ve ruhu olarak bilinen Fransız Mahallesi, Charles Sokağı ile Jackson Meydanı arasında kalan bölgede 90 blokluk bir alanı kaplamaktadır. 1718 yılında Fransız Askeri Karakolu'na ev sahipliği yapan bölge, daha sonra şehrin İspanyol hâkimiyeti altına girmesiyle birlikte bir köle pazarı meydanına dönüştürülmüştür.
 
Günümüzde ise Fransız Mahallesi; Cajun mutfağının en özel spesiyallerinin denenebileceği prestijli restoranlara, caz kulüplerine ve ışıltılı mağazalara ev sahipliği yapan, oldukça popüler bir semt olarak ünlenmiştir.
 
Fransız Mahallesi içerisinde Ursuline Manastırı haricinde Fransız mimari stilini yansıtan yapılar, 1788 ve 1794 yıllarında çıkan büyük yangınlar sonucu yok olmuştur. Bu yapıların yerine o dönem şehrin hâkimi olan İspanyollar, kendi mimari stillerini kullanarak çeşitli yapılar inşa etmişlerdir.
 
Fransız Mahallesi'nde yer alan tarihi yapıların büyük bir bölümünü süsleyen kemerler, dövme demirden cumbalı balkonlar ve kapı üzerinde yer alan yelpaze şeklindeki pencereler; İspanyol mimarisinin şehre bıraktığı armağanlardır.
 
Fransız Mahallesi içerisinde yer alan en ünlü mekânlardan biri, Jackson Meydanı'dır. XIV. Louis stilindeki yemyeşil bir bahçe alanın çevresine simetrik bir biçimde dizilmiş tarihi binalardan oluşan her gün yüzlerce turistin uğradığı Jackson Meydanı; falcılara sokak müzisyenlerine ve pandomim sanatçılarına ev sahipliği yapan renkli ve hareketli bir mekândır.
 
Meydan üzerinde yer alan tarihi yapılar arasında; Pontalba Binaları, Aziz Louis Katedrali, Cabildo ve Presbytère bulunmaktadır.
 
Fransız Mahallesi'nin bir diğer ünlü bölgesi ise; Jackson Meydanı'nın kuzeyinde yer alan Bourbon Caddesi'dir. New Orleans müzik camiasının kalbinin attığı bir cadde olan Bourbon; caz kulüpleri, canlı müzik barları, müzik mağazaları ve hediyelik eşya dükkânları ile doludur.
 
Adres: Charles Sokağı ile Jackson Meydanı arasında kalan bölge, New Orleans
Web: www.frenchquarter.com
Aziz Louis Katedrali
 
Aziz Louis Katedrali; 1721 yılında Fransa Kralı IX. Louis'in onuruna Fransız mühendis Adrien De Pauger tarafından orta ölçekli bir kilise olarak inşa edilmiştir. 1722 yılında New Orleans'ı yerle bir eden büyük kasırgadan etkilenen yapı, tamamen yıkılmıştır.
 
Yıkımın ardından aynı mekânda yeniden inşa edilen kilise, bu kez 1788 yılında büyük bir yangın felaketi sebebiyle harabeye dönmüştür. Günümüzde hâlen işlevini sürdürmekte olan yapı, 1794 yılında katedral olarak üçüncü ve son kez inşa edilmiştir.
 
1851 – 1874 yılları arasında ünlü mimar JNB de Pouilly tarafından yeniden modellenen katedrale, ek süslemeler ve dış cephe restorasyonu yapılmıştır. Son olarak 1964 yılında Papa VI. Paul, katedrali ziyareti sırasında bu görkemli yapıya bir de küçük bazilika eklenmesini salık vermiştir.
 
Jackson Meydanı'nın kalbinde tüm ihtişamıyla göğe uzanan katedral, New Orleans'ın en önemli mimari simgelerinden biridir. Aziz Louis Katedrali, aynı zamanda Amerika'nın hâlen işlevini sürdüren en eski katedrali olma özelliğine sahiptir.
 
Yalın ama çarpıcı bir mimari stile sahip olan Aziz Louis Katedrali'ni, çarşamba - cumartesi günleri 13.00 - 16.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Père Antoine Avlusu, No: 615, New Orleans
Telefon: (+1) 504 525 95 85
Web: http://stlouiscathedral.org
Aziz Louis Mezarlığı No.1
 
New Orleans, deniz seviyesinin altında yer almaktadır. Bu nedenle şehirde ölenler toprağın altına değil de, üstünde yer alan mermer lahit ve mozolelerin içerisine defnedilmektedir. Bu farklı defin yöntemi; şehirde mezarlıkların ve mezar taşlarının oldukça görkemli, süslü ve diğer sıradan mezarlıklara oranla bir hayli farklı olmasını sağlamıştır.
 
Ölüler Şehri lakabıyla bilinen New Orleans, göz alıcı heykellerle ve mermerden inşa edilen ihtişamlı mozolelerle dolu, adeta bir açık hava sergisini andıran mezarlıklarıyla ünlüdür.
 
1789 yılında kurulan Aziz Louis Mezarlığı No.1, şehrin en eski ve en görkemli mezarlığı olma özelliğine sahiptir. Burada, Voodoo Kraliçesi olarak bilinen ünlü Marie Laveau başta olmak üzere şehrin tarihinde önemli yerlere sahip olan birçok tarihi kişiliğin mezarı yer almaktadır.
 
Fransız Mahallesi içerisinde yer alan mezarlık, bir hayli geniş bir alanı kaplamaktadır. Ancak buna rağmen mezarlığın içerisinde devriye gezen polisler bulunmamaktadır. Bu durum, mezarlıkların suça açık yerler olmasına sebebiyet vermektedir. Aziz Louis Mezarlığı No.1'i gezerken tek başınıza olmamanız, bir gezi turu aracılığıyla bu görkemli alanı ziyaret etmeniz önerilmektedir.
 
Aziz Louis Mezarlığı No.1, her gün 09.00 - 17.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
 
Adres: Basin Sokağı, Fransız Mahallesi, New Orleans
Audubon Parkı ve Audubon Hayvanat Bahçesi
 
Amerika'nın en büyük şehir parklarından biri olan Audubon Parkı, 160 hektarlık bir alan üzerine kuruludur. 4000 meşe ağacına ev sahipliği yapan Audubon Parkı; New York'taki Central Park'ı tasarlayan Fredrick Law Olmsted'in yeğeni John Charles Olmsted tarafından inşa edilmiştir.
 
Park, bölgede yaşayan ünlü ressam ve kuşbilimci John James Audubon'u onurlandırmak amacıyla ünlü sanatçı ve araştırmacının soyadıyla isimlendirilmiştir.
 
Park içerisinde çok sayıda golf alanı, at binme, bisiklet ve yürüyüş parkuru, oyun, dinlenme ve piknik alanları bulunmaktadır. Ancak hiç şüphesiz ki, parkın en popüler noktası; Amerika'nın en kapsamlı merkezlerinden biri olan Audubon Hayvanat Bahçesi'dir.
 
Audubon Hayvanat Bahçesi'nde ziyaret edilebilecek hayvan türleri arasında; kaplan, timsah, maymun, goril, zürafa, zebra, su aygırı ve ayı bulunmaktadır. Burada, günün belli saatlerinde timsahları besleyebilir ve özel oluşturulmuş ağaç evlere çıkarak maymunları çok yakından gözlemleme şansına sahip olabilirsiniz.
 
Ayrıca hayvanat bahçesi içerisinden; New Orleans Buharlı Tekneleri şirketince düzenlenen 11 km'lik Mississippi Nehri turlarına katılabilir ve Fransız Mahallesi'nden Kanal Caddesi'ne kadar, su üzerinden büyüleyici New Orleans manzaralarını izleyebilirsiniz.
 
Audubon Parkı'nı hafta içleri 10.00 - 16.00, hafta sonları ise 10.00 - 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Magazin Sokağı, No: 6500, New Orleans
Telefon: (+1) 504 581 46 29
Web: www.auduboninstitute.org
Şehrin dışında kalan yerler
 
New Orleans'ın çevresi de, en az şehrin kendi kadar büyülü bir atmosfere sahiptir. Şehirden biraz uzaklaşarak, farklı seyahat deneyimleri edinebilirsiniz.
 
River Road
 
Mississippi nehrinin batısında yer alan New Orleans'ı nehrin doğusunda yer alan Baton Rouge'a bağlayan 112 km'lik yola, River Road adı verilmektedir. Bu yol güzergâhının özelliği; güzellikleri dillere destan koloni dönemi çiftlik evlerinin yolun her iki tarafında da sıraya dizilmiş bir biçimde yer almasıdır.
 
Amerika'da bulunan en göz alıcı manzaraya sahip yollardan biri olan River Road; etrafı yemyeşil bahçelerle süslenmiş büyük beyaz sütunlu çiftlik evlerini gözlemlemek için ideal bir gezi rotasıdır.
 
Turistik gezi turları aracılığı ile ziyaret edilebilen bu güzergâhı, dilerseniz araç kiralayarak daha özgür ve maceralı bir biçimde de keşfedebilirsiniz. Yol boyunca karşılaşılan evlerin birçoğu müze olarak ziyaret edilebilen tesislerdir. Ayrıca çiftlik evlerinin bazıları otel ve restoran hizmetleri de sunmaktadır.
 
Adres: New Orleans'ı Baton Rouge'a bağlayan 112 km'lik yol
 
Baton Rouge
 
New Orleans'ın 129 km kuzey batısında bulunan Baton Rouge, Louisiana Eyaleti'nin başkenti ve New Orleans'tan sonra ikinci en büyük şehridir. New Orleans şehir merkezinden hareket eden Amtrak otobüsleri ile 1 saat 45 dakikalık bir yolculuk sonunda ulaşılabilen Baton Rouge'a ayrıca tren aracılığı ile de gidilebilmektedir.
 
New Orleans'tan Baton Rouge'a hareket eden bir diğer otobüs firması ise, LA Swift'tir. Aziz Charles Meydanı'ndaki Kanal Caddesi üzerinde yer alan duraklardan hafta içleri birer saat, hafta sonları ise ikişer saat arayla kalkan otobüsler, 1 saat 45 dakikalık yolculuk sonunda Baton Rouge'a varmaktadırlar.
 
Baton Rouge, Amerika'da eski güneyli olarak tabir edilen nostaljik ve büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Mississippi Nehri'nin kıyısında yer alan art deco stilindeki ihtişamlı malikâneleri, nehir üzerinde gece boyunca süzülerek ilerleyen kumarhaneli vapurları, renkli ve hareketli gece hayatı ve büyük bir öğrenci popülasyonunu içerisinde barındıran üç önemli üniversitesi ile Baton Rouge; ziyaretçilerine hoş seyahat anıları vaat etmektedir.
 
Adres: New Orleans'ın 129 km kuzey batısı
   
 
 
Ne Yenir?
​New Orleans, Creole ve Cajun mutfaklarıyla ünlü bir şehirdir. Aileleri Fransız ve İspanyol koloni döneminde New Orleans'a yerleşen halka, Creole adı verilmektedir. Creole mutfağı; İspanyol ve Fransız mutfaklarının, New Orleans bölgesinde yetiştirilen yerel yiyecek ürünlerine adapte edilerek bir araya getirilmiş hâlinden oluşmaktadır.
 
Koloni döneminde Fransız sömürgesi olan Kanada'nın bugün Nova Scotia adıyla bilinen bölgesinde yaşayan ve İngilizlerin baskısıyla New Orleans'a göç eden halka, Cajun adı verilmektedir. Cajun halkı da tıpkı Creoleler gibi, New Orleans'a yerleştiklerinde kendi mutfaklarını buradaki yerel yiyecek ürünlerine adapte ederek Cajun mutfağını ortaya çıkarmışlardır.
 
Cajun mutfağının en önemli özelliği, tencere ve güveç yemeklerine ağırlık veren lezzetli ve sağlıklı spesiyallerle dolu bir mutfak olmasıdır. Creole mutfağı ise; baharatların bolca kullanıldığı, deniz ürünlerine geniş yer veren tipik bir sahil şeridi mutfağıdır.
Temel yemekler…
 
Creole mutfağının en ünlü spesiyallerinden biri, gumbo'dur. Gumbo; Creole dilinde bamya demektir. İspanyol mutfağının ünlü deniz çorbalarından esinlenilerek yaratılmış gumbo spesiyali; kerevit balığı, bamya, sarımsak, tavuk parçaları, karides, Creole sucuğu, kuru soğan, acı baharatlar ve biber eşliğinde hazırlanıp kahverengi meyane ile koyulaştırılan lezzetli ve besleyici bir yahnidir. Bu spesiyal yahninin özelliği, pilav üzerine konularak servis edilmesidir.
 
Creole mutfağının bir diğer popüler yiyeceği jambalaya'dır. Jambalaya ise, İspanyol mutfağının en önemli yemeklerinden biri olan içli pilav paella'nın New Orleans ürünlerine adapte edilmiş şeklidir. Jambalaya hazırlanırken, pilavın içerisine isteğe bağlı olarak tavuk, balık veya domuz eti konulabilmektedir. Acı sos, baharat ve mevsim sebzeleri de; bu aromatik spesiyali oluşturan diğer öğeler arasında yer almaktadır.
 
Creole mutfağına ait bir diğer önemli spesiyal crawfish étouffé'dir. Adı, kerevit yahnisi anlamına gelen bu spesiyal; domates sosu içerisinde sebze ve baharatlarla birlikte pişirilen kerevit ve karideslerden oluşmaktadır.
 
Cajun mutfağının popüler yiyeceklerinden biri, pilav üzerinde servis edilen andouille sosisli barbunya yemeğidir. Andouille, sarımsak ve domuz etinin tütsülenerek üretilen Cajun mutfağına özgü bir sosis çeşididir.
 
Cajun mutfağının favori spesiyallerinden bir diğeri ise, kirli pilav'dır. Domates, maydanoz ve yeşilbiber eşliğinde pişirilen pilava; kaynama esnasında tavuk eti ve çeşitli kümes hayvanlarının iç organları ilave edilir. Bu malzemeler pilava kahverengimsi bir renk katmaktadır ve yemeğin adı da bu durumdan esinlenerek koyulmuştur.
 
New Orleans'ı ziyaret ederken bölgeye has bir yiyecek olan timsah eti yahnisini de deneyebilirsiniz. Bazı lüks restoranlarda servis edilen bu yemek, genellikle turistlerin ilgisini çekmektedir. Timsah etinin; tat olarak tavuk etine benzediği, ancak daha sert olduğu söylenmektedir.
Tatlılar…
 
New Orleans'ın en meşhur tatlılarından biri beignets'tir. Kare şeklindeki kızarmış tatlı hamur parçalarından oluşan beignets spesiyali, üzerine pudra şekeri serpilerek genellikle café au lait kahvesi eşliğinde servis edilmektedir.
 
Banana foster; kahverengi şeker, tarçın rom ve tereyağı ile pişirilen muz parçacıklarının vanilyalı dondurma üzerine dökülerek servis edilmesinden oluşmaktadır.
 
Şehirde popüler olan bir diğer tatlı çeşidi, tıraşlanmış aromalı buzdan oluşan snow balls'tur. Özel buz tıraşlama makinelerinde üretilen bu serinletici tatlıya, isteğe bağlı olarak aromalı şuruplar ilave edilebilmektedir.
 
New Orleans yöresinde sıklıkla tüketilen bir başka tatlı çeşidi ise, şeftalili turta'dır.
Atıştırmalıklar…
 
New Orleans'ta en popüler olan atıştırmalık, Po'boy'dur. Po'boy; Fransız baget ekmeği içerisine doldurulan, kızarmış deniz ürünlerinden oluşmaktadır. Bu sandviçe isteğe bağlı olarak; turşu, mayonez, marul gibi ilave malzemeler eklenebilmektedir.
 
New Orleanslıların favori atıştırmalıklarından bir diğeri muffaletta'dır. Muffaletta; dev boyuttaki İtalyan sandviç ekmeğinin arasına; salam, sucuk, jambon ve pastırma gibi et ürünleri, mortadella peyniri ve zeytin doldurulmasından oluşmaktadır.
 
Cajun mutfağına özgü bir sosis çeşidi olan boudin; domuz eti, domuz karaciğeri, sarımsak, yeşil soğan, pirinç ve baharatlardan elde edilmektedir. Bu lezzetli sosisten yapılan Boudin sandviçleri de şehirde sıklıkla tüketilen atıştırmalık yiyecek çeşitlerindendir.
Ne içilir?
 
Kahve, New Orleans'ta oldukça popüler bir içecektir. New Orleans'ta yerel olarak üretilen kahveler, dünyanın hiçbir yerindeki kahvelere benzememektedir. Bunun nedeni, New Orleanslıların koloni döneminde azalan kahve çekirdeklerinin arasına hindiba tohumu katmalarıdır. Hindiba tohumları kahveye öyle güzel bir aroma vermiştir ki, New Orleanslar kahvelerini her daim bu özel karışım metodu ile üretmeye başlamışlardır.
 
Şehirde en favori olan kahve çeşidi café au lait'tir. Café au lait; bardağın yarısına New Orleans kahvesi, diğer yarısına ise sıcak süt ilave edilmesinden oluşmaktadır.
 
New Orleans'a özgü alkollü içeceklerin başında, şehrin ünlü barlarından biri olan Pat'O Briens'ın özel spesiyali Hurricane kokteyli gelmektedir. Hurricane; romlu meyve pançından oluşan bir kokteyldir.
 
Şehirde popüler olan bir diğer alkollü içecek çeşidi, biradır. Purple haze adı verilen mor renkli böğürtlenli bira, yerel üretim biralar Turbodog, Abita ve NOLA; New Orleanslılarca sevilerek tüketilen alkollü içecek çeşitleri arasında yer almaktadır.
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​New Orleans'ta eğlencenin hiç bitmediği söylenmektedir. Şehirdeki eğlence mekânlarının kapanış saati gibi bir yasal uygulamaya tabii olmaması nedeniyle, New Orleans'ta günün her saati parti yapabilecek bir eğlence merkezi bulabilirsiniz.
 
Caz müziğine ve Mardi Gras eğlencelerine doyduğunuzda; New Orleans, zengin kültür ve sanat camiasıyla sizi yeniden cezbedecektir. Ayrıca nefes kesici güzellikteki New Orleans parklarında; huzurlu ve sakin anlar yaşayabilir, bu otantik, canlı ve eğlenceli şehre bir adım geriden bakıp seyahat anılarınızı sindirme şansı yakalayabilirsiniz.
Müzik
 
New Orleans, caz müziğinin doğduğu ve geliştiği merkezdir. Ünlü caz müzisyeni Louis Armstrong'un memleketi olan New Orleans; dünya çapında ünlü daha birçok caz müzisyenini de yetiştirmiştir.
 
Şehrin müzik dünyasına caz damgasını vurmaktadır. Caz'ın haricinde blues, folk, geleneksel Cajun müziği ve zydeco adı verilen Creole müziği de New Orleans'a ait yerel müzik türleri arasında bulunmaktadır.
 
Preservation Hall
 
New Orleans'ın en ünlü caz gruplarından biri olan tarihi Preservation Hall Jazz Band'in ilk konserini verdiği mekân olma özelliğini taşıyan bu etkinlik merkezi, en kaliteli ve prestijli caz müziği performanslarına ev sahipliği yapmaktadır.
 
Mekân içerisinde masa, sandalye, yiyecek veya içecek bulunmamaktadır. İçeride icra edilen efsanevi caz tınılarını dinlemek isteyenler mekânın önünde sıraya girerek 20.00 – 00.00 saatleri arası gruplar hâlinde içeri alınmayı beklemektedirler.
 
Caz müziği tutkunlarının kâbesi olarak bilinen Preservation Hall; gece hayatı içerisinde yer alan herhangi bir bardan ziyade, turistik bir gezi rotası olarak görülmelidir.
 
Adres: Aziz Peter Sokağı, No: 726, Fransız Mahallesi, New Orleans
Telefon: (+1) 504 522 28 41
Web: www.preservationhall.com
Tiyatro ve sahne sanatları
 
New Orleans, Louisiana bölgesinin sahne sanatları alanında en gelişmiş şehri olma özelliğine sahiptir. Kentin dört bir yanı prestijli tiyatro merkezleri ile doludur. NEW Orleans tiyatrolarında; avangart eserlerden, komediye ve klasiklere kadar birçok farklı türde tiyatro eseri izleme şansına sahip olabilirsiniz.
 
Le Petit Tiyatrosu
 
Amerika'nın hâlen işlevini sürdüren en eski tiyatrosu olarak bilinen Le Petit'te sergilenen tiyatro eserleri arasında; müzikal ve dramalar bulunmaktadır.
 
Adres: Peter Sokağı, No: 616, New Orleans
Telefon: (+1) 504 522 20 81
Web: www.lepetittheatre.com
Gece hayatı
 
New Orleans gece hayatının kalbi, Bourbon Sokağı'nda ve Fransız Mahallesi'nde atmaktadır. Bourbon Sokağı, karşılıklı dizilmiş onlarca caz kulübü ve canlı müzik barından oluşmaktadır. Müzikalite açısından şehrin en popüler yeri olan Bourbon Sokağı, her daim kalabalık ve hareketlidir.
 
Fransız Mahallesi ise müzik kulübü ve barlar haricinde striptiz kulüplerine ve diskolara da ev sahipliği yapmaktadır.
 
New Orleans gece hayatında saat sınırlaması yoktur. 24 saat açık bulunan mekânlarda günün her saati eğlenen bir grup insana rastlanılabilir. Ancak New Orleans gece hayatının hareketli ve renkli olduğu saatler, akşam saatleridir.
 
Fransız Mahallesi haricinde; Tulane ve Napolyon meydanları ile Kuzey Peters, Charles, Decatur, Frenchmen, Gravier, Camp ve Kuzey Rampart sokakları; şehrin en prestijli eğlence mekânlarına ev sahipliği yapan adreslerdir.
Festivaller
 
New Orleans, festivaller şehridir. Mardi Gras başta olmak üzere şehirde düzenlenen tüm festivaller oldukça coşkulu, renkli ve gösterişli bir biçimde kutlanmaktadır.
 
Mardi Gras Festivali
 
Her yıl 20 Şubat – 8 Mart tarihleri arasında kutlanan Mardi Gras Festivali, New Orleans'la özdeşleşmiş oldukça eski bir etkinliktir.
 
Asıl kökeni Romenlere dayanan bu festival; New Orleanslıların olağanüstü gösteri şovları ve rengârenk bin bir emekle hazırlanan kostümleri sayesinde, dikkatleri üzerine çekmiş ve dünya çapında ses getiren büyük bir etkinlik hâline dönüşmüştür.
 
Mardi Gras Festivali, Fransız Mahallesi'nden başlayan geçit töreni ile açılmakta ve ilerleyen günler boyunca tüm şehre yayılan büyük bir sokak partisi formatına dönüşmektedir.
 
Festivalin özelliği; insanların birbirlerine kıyafetlerini açarak "görüntü vermeleri" karşılığı rengârenk boncuk kolyeleri değiş tokuş etmesidir. Amaç en fazla boncuk kolyeyi toplayabilmektedir.
 
New Orleans, dünya çapında en muhteşem Mardi Gras kutlamalarına ev sahipliği yapan şehirdir. Bu nedenle seyahat tarihinizi özellikle bu unutulmaz etkinliğe denk getirmeye çalışmanız önerilmektedir.
 
New Orleans Caz ve Miras Festivali
 
New Orleans Caz ve Miras Festivali, caz müziğinin doğup geliştiği şehir olan New Orleans'ta büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır. Festival, her yıl 29 Nisan – 8 Mayıs tarihleri arasında Gentilly Bulvarı üzerinde yer alan New Orleans Fair Grounds Yarış Pisti alanında düzenlenmektedir.
 
Etkinlik alanına kurulan onlarca sahne; festival süresince hem yerel hem de dünyaca ünlü caz, blues, folk ve Cajun müzisyenlerini ağırlamaktadır. Ayrıca etkinlik alanı içerisinde, yerel mutfağa ait yemeklerin tadılabileceği ziyafet sofraları ve New Orleanslı sanatçılara ait sanat eserlerinin satın alınabileceği tezgâhlar da bulunmaktadır.
 
Whitney White Linen Geceleri
 
Her yıl ağustos ayının ilk cumartesi gecesi Whitney White Linen Gecesi olarak kutlanmakta ve bu prestijli sanat festivali takip eden üç gün boyunca sürmektedir. Warehouse Sanat Bölgesi'nde kutlanan etkinliğin ilk gününde baştan aşağı bembeyaz giyinen insanlar, Julia Sokağı'ndan geçit yürüyüşüne başlamaktadır.
 
New Orleans'ın en prestijli sanat festivallerinden biri olan Whitney White Linen'ın en önemli özelliği; festivale katılanların bembeyaz giyinme geleneğidir. Bu geleneğin esas ortaya çıkış nedeni; klimaların henüz icat edilmediği dönemlerde, beyaz rengin güneş ışınlarını yansıtması sebebiyle New Orleans'ın bunaltıcı sıcağından biraz olsun korunabilmektir.
 
Festival kapsamında şehirdeki sanat galerileri ücretsiz bir biçimde ziyaret edilebilmektedir. Ayrıca festival kapsamında bazı sokaklarda yerel sanatçılara ait sokak sergileri de düzenlenmektedir. Whitney White Linen Geceleri de, tıpkı diğer New Orleans festivalleri gibi karanlığın çökmesiyle birlikte tüm şehrin sokaklarına yayılan hararetli bir açık hava partisine dönüşmektedir.
Spor
 
New Orleans'ta popüler olan spor dalları arasında; golf, at binme, su kayağı, kanoculuk, kürekçilik, balıkçılık, bowling ve Amerikan futbolu bulunmaktadır.
 
New Orleans, büyüleyici manzaralara sahip golf sahalarıyla ünlüdür. 1958 yılından bu yana her yıl, New Orleans Zürih Klasik Golf Turnuvası'na ev sahipliği yapan şehirde birçok seçkin golf kulübü bulunmaktadır.
 
Behrman semtinde yer alan Brechtel Anıt Parkı Belediye Golf Kulübü, Clubhouse Yolu üzerindeki English Turn Golf Kursu ve Magazin Sokağı'ndaki Audubon Parkı Golf Kulübü; New Orleans'ı ziyaret eden golf severleri memnun edecek kalite ve prestije sahip spor merkezleri arasında yer almaktadır.
 
New Orleanslıların favori eğlence ve spor aktivitelerinin başında gelen bowling için, Jefferson Otoyolu üzerinde bulunan Colonial Bowling Lanes'e ve Williams Bulvarı'ndaki AWF All Star Lanes'e uğramanız önerilmektedir.
 
Mississippi Nehri, New Orleans'a doğal güzelliğini veren önemli bir coğrafi oluşumdur. Aynı zamanda nehrin varlığı, şehirde su sporlarının bir hayli gelişmesini sağlamıştır. Nehrin kıyısında yer alan spor kulüplerinden; su kayağı, kanoculuk, kürekçilik ve balıkçılık hakkında detaylı bilgi alabilir, ekipman edinebilir ve turlara yazılabilirsiniz.
 
At binme, New Orleans'ta tartışmasız en popüler bireysel spor dalıdır. Audubon Parkı, bölgenin en güzel at binme parkurlarını içerisinde barındırmaktadır. Fransız Mahallesi'nin arka tarafında bulunan Creole Çayırları da, at binmek isteyenlerin favori rotalarından biridir. Ayrıca Doğu Yolu'nda yer alan Cascade Stables ve Filmore Meydanı'ndaki Equest Stables'ta uğranabilecek prestijli binicilik kulüpleri arasında yer almaktadır.
 
Şehrin en ünlü Amerikan futbolu takımı, New Orleans Saints NFL; en ünlü basketbol takımı ise, New Orleans Hornets'tir.
 
Şehrin en büyük stadyumlarından biri olan Louisiana Superdome; her yıl bir Amerikan futbolu yarışması olan Sugar Bowl'a ev sahipliği yapmaktadır.
 
New Orleans'ta bulunan diğer prestijli sportif etkinlik merkezleri arasında; New Orleans Arena, Lakefront Arena ve Fair Grounds Yarış Pisti bulunmaktadır. Fair Grounds Yarış Pisti'nde, her yıl ülkenin en heyecanlı at yarışı etkinlikleri düzenlenmektedir.
 
 
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

 

Etiketler » New Orleans Grup Uçak Bileti Al   » New Orleans Grup Uçak Rezervasyonu   » New Orleans Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul New Orleans Grup Uçak Bileti Al