İstanbul Orlando Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Orlando Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Nasıl Gidilir?
​Türkiye'den Orlando'ya THY aracılığı ile Washington aktarmalı olarak 18 saat 20 dakikalık bir yolculuk sonunda ulaşabilirsiniz.
 
Ayrıca Delta, KLM, Lufthansa ve United Airlines gibi havayollarının İstanbul'dan Orlando'ya Avrupa aktarmalı uçuş seçenekleri de bulunmaktadır.
 
Orlando Uluslararası Havaalanı İçin 1-9 Arası Uçak Biletinizi www.makrobilet.com Sitemizden Online Ucuz Fiyata Alabilirsiniz.
 
Orlando şehir merkezinin 11 km güney doğusunda bulunan Orlando Uluslararası Havaalanı, dünyanın en işlek 29.; Florida Eyaleti'nin ise 2. havalimanıdır.
 
Tek bir terminale sahip olan havaalanı içerisinde; döviz bozdurma bürosu, ATM, geniş bir duty free alanı, birçok restoran, bar ve kafenin yanı sıra; business lounge, sağlık merkezi, kablosuz internet hizmeti ve Hilton, Marriot ve Holiday Inn gibi dünyaca ünlü prestijli otel zincirlerine ait birçok konaklama seçeneği bulunmaktadır.
 
Adres: Jeff Fuqua Bulvarı, No: 1, Orlando
Telefon: (+1) 407 825 21 42
Web: www.orlandoairports.net
Havalimanından ulaşım
 
Otobüs ile
 
Terminal çıkış noktasındaki duraklarda bekleyen Lynx otobüsleri, 05.30 - 23.30 saatleri arasında her 30 dakikada bir hareket etmektedir.
 
11, 41, 42 ve 51 numaralı seferlerine binerek 40 dakikalık bir yolculuk sonunda şehir merkezine ulaşabilirsiniz.
 
Taksi ile
 
Havaalanından şehir merkezine konforlu bir biçimde ulaşabilmek için terminal çıkış noktalarında sıraya dizilmiş bir hâlde bekleyen taksilerden birine binmeyi ya da ön ödemeli taksi hizmeti satın almayı tercih edebilirsiniz.
 
Orlando'da bulunan prestijli, konforlu ve güvenilir taksi şirketleri arasında; Diamond Cab ve Yellow City Checker Cab bulunmaktadır.
 
Shuttle ile
 
Havaalanından şehir merkezine ulaşımın bir diğer konforlu yolu ise Mears Transportation Group adlı özel bir şirketin sunduğu shuttle servislerini tercih etmektir.
 
Minibüslerle yapılan shuttle servislerine binebilmek için önceden (+1) 407 423 55 66 numaralı telefonu arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
 
Shuttle servisleri, havaalanı terminal çıkış noktasının hemen yanında yer alan park yerinde müşterilerini beklemektedir.
 
Ayrıca şehirdeki birçok otelin, müşterilerini havaalanında karşılayan ücretsiz shuttle servisi hizmeti de bulunmaktadır. Bu tip hizmetlerden yararlanabilmek için konaklamayı tercih ettiğiniz otel ile iletişim kurmanız gerekmektedir.
 
Araç kiralama
 
Havaalanında dilediğiniz arabayı şoförlü veya şoförsüz şekilde, kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Aklınızda Bulunsun başlığı altında bulunan Araç Kiralama konusuna göz atınız.
 
​Amerika'nın Florida Eyaleti'nde yer alan Orange County Bölgesi'nin eğlence başkenti olarak bilinen Orlando, sakin bir güney kenti iken 1971 yılında şehirdeki ilk Walt Disney eğlence parkı Magic Kingdom'ın kurulmasının ardından tam bir turizm cennetine dönüşmüştür.
 
Şehrin adının, bölgeyi Kızılderililere karşı yapılan savaşlarda savunan bir askerin soyadından ilham alınarak konulduğu söylenmektedir.
 
Bir başka söylentiye göre ise Orlando, bölgeye ilk yerleşen ve çiftçilikle uğraşan bir vatandaşın soyadıdır.
 
İlerleyen yıllar içerisinde Walt Disney imparatorluğu içerisine dört büyük eğlence parkı daha dâhil edilmiştir. Böylelikle Orlando, Las Vegas'tan sonra Amerika'nın ikinci en büyük turizm merkezine dönüşmüştür.
 
Sea World ve Gatorland gibi diğer eğlence parklarının da bölgeye gelmesinin ardından Orlando'nun adı, Amerika'nın aile turizmi konusunda bir numaralı şehri olarak anılmaya başlamıştır.
 
Orlando'yu turizm merkezi hâline getiren diğer önemli adresler ise Kennedy Uzay Üssü, Bueno Vista Gölü, Kissimee banliyösü ve Universal Stüdyoları'dır.
 
İçindeki çocuğu yaşatan her kesimden ve her yaştan insana eğlence dolu bir tatil vadeden Orlando; aynı zamanda tarihî bölgeleri, lüks alışveriş merkezleri ve Amerika'nın ünlü güneyli kültürünün cazibesiyle ziyaretçilerinin büyülü seyahat deneyimleri edinmesini sağlamaktadır.
 
 
Nereler Gezilir?
​Amerika'nın eğlence merkezi Orlando'yu her mevsimde keyifle ziyaret edebilirsiniz. Orlando'da kışlar ılık ve yumuşak, yazlar ise oldukça sıcak geçmektedir.
 
Walt Disney'in büyülü krallığını güneşli bir günde keşfetmek isteyenlere yaz mevsiminde, sıcaklığa ve ferah bir tatil geçirmeye önem verenlere ise şehri kış mevsiminde ziyaret etmeleri önerilmektedir.
 
Orlando seyahatinizin daha keyifli geçmesi için birkaç küçük noktaya dikkat etmelisiniz.
 
    Turistik mekânları gezerken çantanıza sahip çıkmaya özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Küçük bir önlem alarak, yankesicilik gibi tadınızı kaçıracak olaylardan korunabilirsiniz.
    Hava karardıktan sonra bilhassa Parramore, Orange Hill Trail ve Pine Hills bölgelerinden uzak durmanız önerilmektedir. Bu bölgelerde genellikle geceleri evsiz insanlar, dilenciler, hayat kadınları ve uyuşturucu satıcıları toplanmaktadır.
    Orlando'da yıl boyunca hava sıcaklıkları oldukça yüksektir. Bu nedenle, çocukları ve yaşlı bireyleri; hatta evcil hayvanları kısa bir süre için dâhi olsa araç içerisinde tek başlarına bırakmamanız gerekmektedir.
    Otel odası soygunları, şehirde sıklıkla karşılaşılan bir suç türüdür. Bu nedenle otel odanıza girer girmez hemen kapınızı kitlemeniz önerilmektedir. Ayrıca otel odanızda asla değerli eşyalar bulundurmamaya ve bu tür eşyalarınızı otelinizin kasasında muhafaza etmeye dikkat etmeniz önerilmektedir.
 
Orlando Sanat Müzesi
 
Mermer koridorları ve cam tavanıyla modern bir mimari anlayışını yansıtan Orlando Sanat Müzesi; Kızılderili ve Afrika kültürlerine ait tarihî koleksiyonlara sahiptir.
 
Ayrıca müze; Amerikan resim sanatının erken dönem örneklerinden günümüz modern koleksiyonlarına kadar geniş bir yelpazeyi içeren zengin içerikli sergi bölümlerini de bünyesinde barındırmaktadır.
 
Orlando Sanat Müzesi; salı - cuma günleri 10.00 - 16.00, cumartesi ve pazar günleri ise 12.00 - 16.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Kuzey Mills Meydanı, No: 2416, Orlando
Telefon: (+1) 407 896 42 31
Web: www.omart.org
 
Gatorland
 
Florida Eyaleti, timsah nüfusunun yoğunluğu ile ünlüdür. Gatorland, tatlı ve tuzlu su timsahlarına ev sahipliği yapan eğlenceli ve görkemli bir vahşi yaşam parkıdır.
 
Tamamı 4 saatte gezilebilen Gatorland'in içerisinde; timsahların doğal yaşam alanlarını gözlemleyebilir, timsahlar ve bakıcıların şov amaçlı güreşlerini izleyebilir ve timsah dolu bir havuzun üzerinden güvenli bir yükseklikte karşı tarafa iple atlama aktivitesine katılarak bol bol adrenalin salgılayabilirsiniz!
 
Gatorland içerisinde yapılabilecek diğer eğlenceli etkinlikler; timsahlar hakkında detaylı bir eğitim seminerine veya bataklık safarisi turlarına katılmak ve evcil hayvanları besleme ve sevme saatlerinde bakıcılarla birlikte parkı dolaşmaktır.
 
Renkli bir hediyelik eşya mağazasına ve prestijli bir restorana ev sahipliği yapan Gatorland'i ziyaret ederek aslında timsahların sanıldığı kadar vahşi ve korkutucu canlılar olmadığına kanaat getirebilir ve doğayla iç içe hareketli bir gün geçirebilirsiniz.
 
Adres: Güney Orange Blossom Caddesi, No: 14501, Orlando
Telefon: (+1) 407 855 54 96
Web: www.gatorland.com
 
Edward Bok Mabedi
 
Florida bölgesinin en önemli Ulusal Tarihi Yapıt'larından biri olan Edward Bok Mabedi, 1929 yılında Hollanda'dan gelip bölgeye yerleşen Pulitzer ödüllü yazar ve dünya barışı avukatı Edward Bok tarafından inşa ettirilerek şehre armağan edilmiştir.
 
Pinewood banliyösü sınırları içerisinde yer alan 20 hektarlık bir alan üzerine kurulu olan Edward Bok Mabedi; güzelliği dillere destan egzotik bitki ve ağaçlarla donatılmış yemyeşil bir bahçeye sahiptir.
 
Bahçenin tam ortasında 63 metre yüksekliğinde neogotik stilde inşa edilmiş olan görkemli bir mermer çan kulesi ve 1930'lu yılların art deko stilinde inşa edilmiş olan egzotik bir malikâne bulunmaktadır.
 
Bok Kulesi adı verilen görkemli mermer yapı içerisinde carillon adı verilen ve çeşitli tonlarda ses çıkaran 60 adet çan yer almaktadır. Her gün 13.00 - 15.00 saatleri arasında Şarkı Kulesi de denilen bu yapı içerisinde yapılan çan müziği konserlerinin sesi tüm bahçelere yayılmakta ve Edward Bok Mabedi'ni daha da büyülü bir güzelliğe kavuşturmaktadır.
 
Haftanın her günü 08.00 - 17.00 saatleri arasında ziyarete açık olan Edward Bok Mabedi içerisinde ayrıca otantik bir kafe ve bir de hediyelik eşya mağazası yer almaktadır.
 
Adres: Kule Meydanı, No: 1151, Wales Gölü, Orlando
Telefon: (+1) 863 676 14 08
Web: http://boksanctuary.org
 
Sea World Orlando
 
80 hektarlık bir alan üzerine kurulu olan Sea World, Amerika'nın en büyük ve en renkli deniz temalı eğlenceli parkıdır. Sea World içerisinde, aklınıza gelebilecek her türlü şovun deniz teması üzerine adapte edilmiş hâli sergilenmektedir.
 
Bale gösterileri, balina şovları, ünlü Muppet Show gösterileri, deniz yaratıkları temalı bir lunapark, 3 boyutlu sualtı belgeselleri, tiyatro, müzik, dans ve ışık şovları başta olmak üzere yüzlerce farklı etkinlik ve aktivite olanağı sunan Sea World; her yaştan ziyaretçiye keyif dolu anlar vadetmektedir.
 
Ayrıca Sea World kapsamında katil balinaların sunduğu büyüleyici gösteriler de yer almaktadır. Bu gösterilere Shamu Show ismi verilmektedir.
 
Yunuslarla yüzüp onları sevmek, deniz aslanları ile tokalaşmak, deniz dünyasını anlatan masalsı buz pateni şovlarına tanıklık etmek ve dünyanın en renkli ve adrenalini yüksek lunaparkında zaman geçirmek için Sea World'ü mutlaka ziyaret etmeniz önerilmektedir.
 
Birçok prestijli restoran, kafe ve hediyelik eşya mağazasına da ev sahipliği yapan Sea World; haftanın her günü 09.00 - 22.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Sea World Caddesi, Orlando
Telefon: (+1) 407 351 36 00
Web: http://seaworldparks.com
 
Orlando Bilim Merkezi
 
Bilim ve eğlencenin aynı çatı altında toplandığı Orlando Bilim Merkezi, teknolojiye meraklı her yaştan insana hitap eden renkli bir gezi durağıdır.
 
Orlando Bilim Merkezi içerisinde, dönemsel olarak düzenlenen ve filmde yer alan orijinal maket, giysi ve eşyaların sergilendiği 900 metrekarelik bir alana yayılan Star Wars bölümü bulunmaktadır.
 
Merkezde yer alan kalıcı sergi alanları içerisinde ise en dikkat çeken bölüm Florida bölgesine ait birçok farklı bitki ve hayvan türünün mercek altına alındığı Nature Works'tür.
 
Çocuklara özel, minik boyutlardaki uçak, tren, gemi ve araba gibi ulaşım araçlarının sergilendiği All Aboard ve dev dinozor maketlerini içeren ve dinozorlar hakkında zengin bilgiler sunan DinoDigs bölümü de merkezin popüler gezi durakları arasında yer almaktadır.
 
Orlando Bilim Merkezi içerisinde ayrıca, ziyaretçilerin deneyler yaparak interaktif bir biçimde kullanabildikleri Dr. Dare'in Laboratuarı, Hava Durumu Merkezi, Elektron Mikroskobu ve oldukça gerçekçi bir insan simülatörü modeli üzerinde acil ilk yardım müdahalelerini izleyebileceği ve eğitimlere katılabileceği bir SimMan bölümü bulunmaktadır.
 
Eğlendirirken öğretmeyi amaçlayan renkli bir gezi durağı olan Orlando Bilim Merkezi'ni haftanın her günü 10.00 - 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Merkez içerisinde yer alan çeşitli bilimsel eğitimlere katılmak için önceden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir.
 
Adres: Doğu Princeton Caddesi, No: 777, Orlando
Telefon: (+1) 407 514 20 00
Web: www.osc.org
 
Walt Disney World
 
Walt Disney World, Orlando'nun bir numaralı simgesidir. 2 dönümlük dev bir arazi üzerine kurulu olan bu masalsı turist cenneti; 4 ayrı bölümden oluşmaktadır.
 
Magic Kingdom; Walt Disney World'ün herkesin hafızasında yer eden görkemli Cinderella şatosuna ev sahipliği yapan bölümdür.
 
Magic Kingdom içerisinde Mickey Mouse, Goofy ve Donald Duck gibi Disney kahramanları temalı parklar, lunaparklar, gezinti alanları, mağaza ve eğlence merkezleri yer almaktadır.
 
Dünya şehirlerini tanıtıcı pavyonların, restoran ve hediyelik eşya mağazalarının yer aldığı Epcot bölümünde; Michael Jackson'ın da rol almış olduğu 3 boyutlu Kaptan EO filminin izlenebileceği gibi uzay simülasyonu ile Mars: The Mission seyahatine de çıkılabilir.
 
Hollywood Studios ise ziyaretçilere Hollywood film dünyasının büyülü atmosferinin ardında neler olduğunu gösteren; Indiana Jones, Küçük Deniz Kızı, Star Wars ve Cars gibi filmlerin özel olarak oluşturulmuş küçük ölçekli setlerinin ziyaret edilebileceği bir bölümdür.
 
Ayrıca burası Disney'in animasyon stüdyolarının çekim ve yaratım aşamalarından örnekler sunan ve özel efekt gösterilerinin sergilendiği kısımları da içermektedir.
 
Walt Disney World'ün son bölümü ise Animal Kingdom'dır. 250 farklı türde, 1700 hayvanın yaşadığı bu dev vahşi yaşam parkı içerisinde aslını aratmayacak sahicilikte oluşturulmuş Everest Dağı'na tırmanmak veya Kilimanjaro Safari turlarına katılmak mümkündür.
 
Park içerisinde yaşayan ilginç hayvan türlerinin yanı sıra mekânın bizzat kendisi muhteşem bir doğal güzellik ile ziyaretçilerini büyüleyecek bir niteliğe sahiptir.
 
Dünyanın en renkli ve en zengin içeriğe sahip eğlence merkezi olan Walt Disney World'ü haftanın her günü 09.00 - 22.00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkündür. Parkı tamamıyla keşfedebilmek için en az 3 gününüzü ayırmanız tavsiye edilmektedir.
 
Adres: Kuzey World Caddesi, No: 4600, Bueno Vista Gölü, Orlando
Telefon: (+1) 407 939 62 44
Web: www.disneyworld.com
 
Universal Florida Stüdyoları
 
Orlando'nun en ünlü eğlence parklarından biri olan ve sinema endüstrisi odaklı Universal Florida Stüdyoları; Macera Adası ve Universal Stüdyoları olmak üzere 2 ayrı bölümden oluşmaktadır.
 
Macera Adası bölümü; Harry Potter'ın Büyülü Dünyası, Jurassic Park ve Marvel'in Süper Kahramanları gibi dünyaca ünlü sinema filmlerinin setlerinin eğlence parkı ile birleştirildiği çeşitli alanlara ev sahipliği yapmaktadır.
 
Harry Potter'ın Büyülü Dünyası bölümünde film setine girebilir ve en sevdiğiniz sahnelerde yer alarak, size özel olarak oluşturulmuş bir video çekimine sahip olabilirsiniz. Birbirinden önemli sinema eserlerinin gerçek çekim alanlarıyla Macera Adası bölümü, eşi benzeri görülmemiş ölçekte büyük lunaparklardan oluşan renkli bir eğlence dünyasına da ev sahipliği yapmaktadır.
 
Universal Stüdyoları bölümünde ise sinema endüstrisi ön planda yer almaktadır. Bu bölümde prodüksiyon ve çekim setlerinin bulunduğu mekânları gezebilir, filmlerin çekim aşamalarına tanık olabilirsiniz. Dilerseniz oyuncularla birlikte sahnelerde rol alabilir ve oyuculuk atölyelerine katılabilirsiniz.
 
Universal Florida Stüdyoları'nı tam anlamıyla keşfedebilmek için 2 gününüzü ayırmanız önerilmektedir. Gezinizi sürdürürken konforlu bir şekilde konaklamak için merkez içerisinde birbirinden lüks 3 otel bulabilirsiniz. Amerikan sinemasının büyülü dünyasının içine girerek "sahne arkasına" göz atmanıza imkân tanıyan bu eğlence merkezi; haftanın her günü, 09.00 - 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir.
 
Adres: Universal Bulvarı, No: 6000, Orlando
Telefon: (+1) 407 363 80 00
Web: www.universalorlando.com
 
Orlando Oditoryumu
 
Sıra dışı mimarisiyle dikkatleri üzerine çeken Orlando Oditoryum binasının içerisinde yer alan Ripley's Believe It or Not! Müzesi, Orlando gibi renkli bir şehir için bile oldukça ilginç özelliklere sahip kültür merkezidir.
 
Müze; ünlü karikatürist, gezgin, koleksiyoncu ve hayatını gariplikleri keşfetme üzerine adamış Robert Leroy Ripley'in vasiyeti üzerine, kişisel koleksiyonlarının sergilenmesi amacıyla kurulmuştur.
 
Müze içerisinde; dünyanın her yerinden toplanmış, tamamı gerçek rüya kapanları, vodoo bebekleri, simyacılıkta kullanılan çanak çömlekler gibi radikal objeler ve etnik sanat eserlerinin yanı sıra çeşitli kostüm, takı gibi eşyalar yer almaktadır.
 
Müzenin en sıra dışı bölümlerinden biri "shrunken heads" bölümüdür. Shrunken heads; Afrika kabilelerinde düşmanların öldürüldükten sonra kafatası kemiklerinin çıkarılıp kafalarının küçültülerek madalyon şeklinde savaşçıların boynuna asılması için hazırlanan modellerdir.
 
Ripley bu ürkütücü koleksiyonu, Afrika'nın derinliklerinden bulup Orlando'da gün ışığına çıkartmıştır. Shrunken heads bölümü her ziyaretçinin görmekten hoşlanmayacağı, tüyler ürpertici bir sergi vadetmektedir.
 
Müze her ne kadar ilginç ve garip koleksiyonlarla dolu olsa da alınan özel önlemler ve uyarı levhaları sayesinde, mekânın tamamı çocukların da ziyaret etmesi için uygun bir hâle getirilmiştir.
 
Müzenin diğer ilgi çekici bölümleri arasında; Afrika'ya özgü doğurganlık heykelleri ve tamamı kibrit çöpleri ile yapılmış bir Royce Rolls modeli bulunmaktadır.
 
Ripley'in 40 yıllık araştırmaları sonucu bir araya getirdiği, dünyanın en garip ve en ilginç sanat eseri ve objelerine göz atma fırsatını yakalamak için Orlando Oditoryumu'nu ziyaret etmeniz önerilmektedir.
 
Müze, haftanın her günü 09.00 - 23.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: International Caddesi, No: 8201, Orlando
Telefon: (+1) 407 363 44 18
Web: www.ripleysorlando.com
Şehrin dışında kalan yerler
 
Orlando'nun hemen dışında, farklı seyahat anıları edinmenizi sağlayacak birçok gezi rotası bulunmaktadır.
 
Kennedy Uzay Üssü
 
Kennedy Uzay Üssü, her ay uzaya birçok astronot ve roket gönderen NASA'ya ait gerçek bir merkez olmasının yanı sıra astronotluk eğitimi ve Mars'a yolculuk simülasyonları gibi eğlenceli aktivitelerin de bulunduğu renkli bir eğlence parkıdır.
 
Walt Disney'in fantezi dünyasından biraz olsun sıyrılmak ve gerçek dünyaya dönerek bilimsel keşiflerin ve uzayın derinliklerine dalmak için gidilebilecek en doğru adres Kennedy Uzay Üssü'dür.
 
Kennedy Uzay Üssü'nde gerçek astronotlarla tanışabilir, söyleşilere katılabilir ve hatta onlarla birlikte öğle yemeği dâhi yiyebilirsiniz.
 
Bu eğlenceli bilim merkezinde gerçekleştirebileceğiniz diğer etkinlikler arasında; uzaya giden ekiplerin deneyimlerini içeren üç boyutlu filmleri IMAX sinemada izlemek ve gerçek roketlerin içini gezmek de yer almaktadır.
 
Kennedy Uzay Üssü geziniz sırasında gerçek bir roket fırlatılması deneyimi yaşama şansına da sahip olabilirsiniz.
 
Bu özel tarihlere denk gelebilmek için önceden merkezin takvimini takip etmeniz ve gezinizi bu dönemlere denk getirmeniz gerekmektedir. Merkezin web sitesinde roket fırlatma tarihlerinin belirtildiği bir geriye sayım uygulaması yer almaktadır.
 
Kennedy Uzay Üssü, haftanın her günü 09.00 - 19.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır. Orlando şehir merkezinden 50 dakikalık bir yolculuk sonunda ulaşılabilen merkeze taksi tutarak veya araç kiralayarak gitmek mümkündür.
 
Adres: Orlando'nun 75 km güney doğusu, 405. Otoyol üzeri
Telefon: (+1) 321 449 44 44
Web: www.kennedyspacecenter.com
 
Homosassa Şelaleleri ve Ellie Schiller Vahşi Yaşam Eyalet Parkı
 
Orlando şehir merkezinden 90 dakikalık manzaralı bir yolculuk sonrasında ulaşılabilen Ellie Schiller Vahşi Yaşam Eyalet Parkı, Florida Eyaleti'ne özgü bitki ve hayvan türlerinin büyük bir bölümünü içerisinde barındıran yemyeşil bir doğal vahşi yaşam alanıdır.
 
Park içerisinde bulunan Homosassa Şelaleleri, yumuşak ve sıcakkanlı mizaçlarıyla ünlü Batı Hint deniz ayılarına ev sahipliği yapmaktadır.
 
Adeta cennetten bir köşe olan bu yemyeşil dev parkı dolaşırken, deniz ayılarıyla yüzme deneyimi yaşayabilir, Florida sınırları içerisinde yaşayan farklı hayvan türlerini gözlemleme şansı elde edebilir ve doğanın kalbinde huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.
 
Park içerisinde yürüyüş parkurları, şelalelerin belirli bölümlerinde gerçekleştirilen rafting alanları, deniz ayılarının sualtındaki yaşamlarının gözlemlenebileceği bir akvaryum, piknik alanları ve parkın hemen dışında ise pansiyon şeklinde işletilen bungalovlar yer almaktadır.
 
Ellie Schiller Vahşi Yaşam Eyalet Parkı içerisinde deniz ayılarının yanı sıra görülebilecek diğer vahşi hayvanlar arasında; kızıl kuyruklu tilki, kısa kuyruklu yaban kedisi, siyah ayı, beyaz kuyruklu karaca, timsah, birçok kuş ve yılan türü yer almaktadır.
 
Ellie Schiller Vahşi Yaşam Eyalet Parkı, haftanın her günü 09.00 - 17.30 saatleri arasında ziyarete açıktır. Parkı keşfetmenin yanı sıra deniz ayılarıyla yüzme deneyimi gibi farklı aktivitelere katılmak için mutlaka rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.
 
Parka ulaşabilmenin bir yolu, araç kiralayıp U.S. 19 otoyolunu takip etmek; diğer yolu ise otel veya turizm şirketleri tarafından düzenlenen özel turlara katılmaktır.
 
Adres: Güney Suncoast Bulvarı, No: 4150, Homosassa
Telefon: (+1) 352 628 53 43
Web: www.floridastateparks.org/homosassasprings/default.cfm
   
 
 
Ne Yenir?
​Orlando; Karayip ve Latin mutfaklarının karışımından oluşan farklı bir yemek kültürüne sahiptir. Göçler sebebiyle farklı kültürlerden birçok ögeyi içerisinde barındıran Orlando mutfağı, ziyaretçilerini memnun edecek bir çeşitliliğe sahiptir.
 
Deniz spesiyalleri, barbeküde pişirilen kırmızı et çeşitleri, kızarmış timsah kuyruğu ve kurbağa bacağı spesiyalleri Florida mutfağının başlıca popüler yiyecekleri arasında yer almaktadır.
Temel yemekler...
 
Deniz ürünleriyle ünlü olan Orlando'da en popüler yiyeceklerin başında ıstakoz gelmektedir.
 
Florida bölgesinde çıkarılan ıstakozlar Amerika'nın diğer bölgelerindeki ıstakozlardan farklı olarak kıskaçsız bir şekle sahiptir. Bu nedenle ıstakozun sadece kuyruk bölümü haşlanmakta ve üzerine eritilmiş tereyağı dökülerek servis edilmektedir.
 
Şehirde popüler olan diğer deniz ürünleri arasında; füme yengeç eti, kokteyl sosu ve limon ile birlikte tüketilen istiridye, zeytinyağı ve limon eşliğinde servis edilen haşlanmış karides ve ahtapot salatası bulunmaktadır.
 
Florida Eyaleti sınırları içerisinde timsah eti sıklıkla tüketilen bir yiyecektir. Yağsız olması sebebiyle son derece sağlıklı olduğu söylenen timsah etinin tadı tavuğa benzetilmektedir. Orlando restoranlarında ızgara timsah eti spesiyalini deneme şansına sahip olabilirsiniz.
 
Fasulye tava adı verilen yemek ise tavada baharatlar ve çeşitli sebzeler eşliğinde sotelenerek pişirilen fasulyelerden oluşmaktadır.
 
Orlando aynı zamanda biftek restoranları ile de ünlüdür.
 
Barbeküde özel baharatlar eşliğinde Amerikan usulü hazırlanan ve patates eşliğinde servis edilen T- bone steak, mutlaka denemeniz gereken spesiyallerden biridir.
Tatlılar
 
Orlando'nun en ünlü tatlısı "key lime pie" adı verilen misket limonlu tarttır. Özellikle kokteyl tariflerinde bolca kullanılan yeşil misket limonları, Amerika'da bilhassa Florida eyaletine bağlı "key" sözcüğü ile tanımlanan adacıklar üzerinde yetiştirildiğinden bu meyveye "ada limonu" anlamına gelen key lime adı verilmiştir.
 
Bisküvi, yumurta, misket limonu ve yoğunlaştırılmış süt ile hazırlanıp üzeri beze ile süslenen bu tatlıyı mutlaka denemeniz tavsiye edilmektedir.
 
Portakal, limon, çilek ve greyfurt; Orlando'da en fazla yetiştirilen meyve çeşitleridir.
 
Bu nedenle Orlando mutfağı içerisinde yer alan tatlılar genellikle bu meyveler üzerine odaklıdır.
 
Limonlu sorbe, bilhassa yaz mevsiminde Orlandoluların en sık tükettiği tatlılardan biridir.
 
Portakallı cheese cake ve portakallı jöle de sevilerek tüketilen diğer tatlı tarifleri arasında yer almaktadır.
Atıştırmalıklar...
 
Orlandoluların en favori atıştırmalık yiyeceği Küba sandviçidir. Bu sandviç çeşidi özel Küba ekmeği arasına turşu, hardal, salam ve peynir konularak hazırlanmaktadır.
 
Orlando'da deniztarağına conch adı verilmektedir. Conch fritters denilen kızartılmış deniztarağı şehirde popüler bir atıştırmalık çeşididir. Bu yiyeceğin acı ve baharatlı olanlarına ise conch chowder adı verilmektedir.
 
Lezzetli bir balık çeşidi olan mahi mahi, ızgarada pişirilerek veya kızartılarak tek başına veya ekmek arasına konularak atıştırmalık şeklinde tüketilmektedir. Aynı amaçla tüketilen bir diğer balık çeşidi ise grouper'dir.
 
Şehirde popüler olan diğer atıştırmalık yiyecek çeşitleri arasında hamburger, pizza ve sushi yer almaktadır.
Ne içilir?
 
Orlando'da en favori olan alkollü içecekler arasında dünyaca ünlü kokteyl spesiyalleri mojito, Küba Libre, hurricane ve margarita bulunmaktadır.
 
Orlando'da 21 yaşından küçüklere alkollü içki satışı yasaktır.
 
Bahama mama adı verilen kokteyl portakal, ananas, kırmızı erik suyu, rom ve tıraşlanmış buz karışımından oluşan lezzetli bir içecektir.
 
Şehirde popüler olan alkolsüz içeceklerin başında taze sıkılmış portakal suyu ve limonata gelmektedir.
 
Espresso ve filtre kahve de diğer popüler alkolsüz içecek çeşitleri arasında yer almaktadır.
        
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​Amerika'nın aile eğlencesine yönelik bir numaralı şehri Orlando'dur. Walt Disney World, Gatorland, Sea World ve Universal Studios Florida; Orlando tatilinizde eğlenceye doymak için ziyaret edebileceğiniz büyüleyici eğlence parklarının en büyükleridir.
 
Fantastik eğlence dünyasının yanı sıra; prestijli su sporları merkezleri, doğal güzellikleriyle ünlü plajları, lüks alışveriş merkezleri ve huzur veren yemyeşil parkları ile Orlando, ziyaretçilerine keyifli bir seyahat deneyimi vadetmektedir.
Müzik
 
Orlando'da favori olan müzik türleri hip hop, blues, opera, rock, reggae, Latin ve metal müziktir. Şehirdeki birçok kültür merkezinde dünyaca ünlü sanatçılar sık sık konser vermektedir.
 
Disney World gibi eğlence merkezleri içerisinde yer alan mekânlarda ise daha çok müzikal gösteriler düzenlenmekte ve pop müzik sanatçıları performanslarını sergilemektedir.
 
Firestone Live
 
Şehrin en prestijli konser salonlarından biri olan Firestone Live'da, konser performanslarının haricinde seçkin partiler de düzenlenmektedir.
 
Adres: Kuzey Orange Meydanı, No: 578, Orlando
Telefon: (+1) 407 872 00 66
Web: www.firestonelive.net
Tiyatro ve sahne sanatları
 
Eğlence dünyasının göz bebeği olan Orlando'da bu dinamik ve renkli dünyadan nasibini almış olan tiyatro atmosferi de bir o kadar yenilikçi ve üretkendir.
 
Şehirde klasik tiyatro eserlerinin büyük bütçeli prodüksiyonlarının yanı sıra eğlenceli modern ve hicivli eserler de izleme şansına sahip olabilirsiniz.
 
Orlando Shakespeare Tiyatrosu
 
1988 yılından beri şehrin en kaliteli tiyatro performanslarının sergilendiği Orlando Shakespeare Tiyatrosu, klasik eserlerin yanı sıra modern ve interaktif oyunların da izleyici ile buluştuğu prestijli bir kültür merkezidir.
 
Adres: Doğu Rollins Caddesi, No: 812, Orlando
Telefon: (+1) 407 447 17 00
Web: http://orlandoshakes.org
Gece hayatı
 
Orlando, Las Vegas'tan sonra Amerika'da eğlence hayatının en çok gelişmiş olduğu ikinci şehirdir.
 
Eğlence parkları hariç tutulduğunda, Orlando gece hayatının kalbi Washington ve Central Bulvarları ile Orange Meydanı üzerinde atmaktadır. Bu bölgeler üzerinde birçok sokak kahvesi, canlı müzik barı ve ünlü gece kulüpleri yer almaktadır.
 
Caz müzik sevenler için şehrin en prestijli caz kulübü Orange Meydanı'ndaki Grand Bohemian Oteli içerisinde yer almaktadır.
 
Sand Lake Caddesi üzerinde yer alan Samba Room ise, Latin müziği eşliğinde doyasıya dans etmek isteyenlere hitap etmektedir. Ancak bu mekânın giysi kodu bir hayli katıdır ve içeri girebilmek isteyenlerin oldukça şık giyinmesi gerekmektedir.
 
Kış Parkı, Park Meydanı ve International Caddesi; şehrin diğer popüler disko ve barlarına ev sahipliği yapan önemli adresler arasında yer almaktadır.
Festivaller
 
Her ne kadar Orlando'da tüm yıl bir festival havasında geçse de, yılın belli dönemlerinde şehir çok özel karnaval ve eğlencelere ev sahipliği yapmaktadır. Bu renkli festivallere katılarak eğlence şehri Orlando'nun tadını daha da fazla çıkarabilirsiniz!
 
Rajuncajun Istakoz Festivali
 
Gurmelere yönelik olarak her yıl 21 Nisan'da düzenlenen bu festivalde, Florida eyaleti içerisinde var olan Cajun kültürüne ait yemekler tanıtılmaktadır.
 
Festival boyunca şehir merkezinde dev ziyafet sofraları kurulmakta ve ıstakoz başta olmak üzere deniz ürünleri odaklı Cajun stilinde pişirilmiş lezzetli yemekler ziyaretçilerin beğenisine sunulmaktadır.
 
Ayrıca festival kapsamında konserler, timsah gösterileri ve su kayağı şovları da düzenlenmektedir.
 
Orlando Alternatif Tiyatro Festivali
 
Fringe tiyatrosu; küçük bütçeli alternatif tiyatro topluluklarını tanımlayan bir kavramdır. Orlando, birçok bohem fringe tiyatrosuna ev sahipliği yapmaktadır.
 
Bu tarz oyunların sıkça seyredilebileceği Orlando Alternatif Tiyatro Festivali, her yıl mayıs ayı içerisinde on gün boyunca kutlanan eğlenceli bir kültürel etkinliktir.
 
Festival süresince, şehirdeki kültür ve etkinlik merkezlerinde sahnelenen tiyatro gösterileri arasında en yüksek gişe hâsılatına sahip olanı birinci seçmeyi hedefleyen renkli bir tiyatro yarışma düzenlenmektedir.
 
Farklı tiyatro oyunlarının yanı sıra festival kapsamında şehrin sokaklarında çeşitli konser ve dans şovları da düzenlenmektedir.
Spor
 
Orlando'da popüler olan spor dalları arasında basketbol, futbol, beyzbol, yüzme, golf, tenis ve hokey bulunmaktadır.
 
Şehir; NBA Ligi'nin ünlü takımlarından Orlando Magic'e, USL Pro Futbol Ligi'nde oynayan Orlando City'ye ve Arena Amerikan Futbolu Ligi'nin başarılı takımlarından Orlando Predators'a ev sahipliği yapmaktadır.
 
Orlando Arena ve Amway Center, şehrin en önemli stadyumlarıdır. Her iki mekânda da geçmiş yıllarda NBA All Star Game şampiyonaları düzenlenmiştir.
 
Orlando'da lüks ve prestijli birçok golf kulübü yer almaktadır. Bu kulüplerin en ünlüsü Bay Hill Club and Lodge'dur.
 
Tropik bir orman, dev deniz akvaryumu havuzları ve büyüleyici sahillerden oluşan Discovery Cove; yüzme, scuba dalışı ve doğa yürüyüşü gibi spor aktivitelerinin yapılabileceği lüks bir doğa ve spor etkinlikleri merkezidir.
 
Bu merkezi, sadece sportif etkinliklerden yararlanmak ya da tüm tatilinizi resort bölümünde cennet gibi bir ortamda geçirmek için ziyaret edebilirsiniz.
 
4X4 araçlarla, yemyeşil orman ve kristal berraklığında bir göl manzarası eşliğinde heyecanlı bir off road safarisi deneyimi yaşamak isterseniz; gidilebilecek en doğru adres, State Caddesi üzerinde yer alan Revolution The Off Road Experience adlı spor merkezidir.
 
Orlando'nun ünlü eğlence merkezlerinden biri olan Sea World içerisinde yer alan Aquatica ve Wet'N Wild, akla gelebilecek her türlü su kaydırağının ve dev dalga havuzlarının bulunduğu lüks eğlence merkezleridir.
 
Florida Rock Caddesi üzerinde yer alan Orlando Su Sporları Kompleksi ise her türlü su sporunun yapılabileceği oldukça büyük ve kapsamlı bir merkezdir.
 
Su sporlarının başkenti olarak bilinen Orlando'nun büyüleyici güzellikteki sahillerinde yüzme, su kayağı, scuba dalışı gibi spor aktivitelerini de gerçekleştirebilirsiniz.
 
Şehir merkezinden kısa bir yolculuk sonunda ulaşabileceğiniz sahillerin en ünlüleri Daytona, Cocoa ve New Smyrna'dır.
         
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

Etiketler » Orlando Grup Uçak Bileti Al   » Orlando Grup Uçak Rezervasyonu   » Orlando Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Orlando Grup Uçak Bileti Al