İstanbul Vancouver Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Vancouver Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Nasıll Gidilir?
​İstanbul ile Vancouver arası ortalama uzaklık 9.615 kilometre olup uçakla 20 saat sürmektedir. Ülkemizden Vancouver’a Türk Hava Yolları, Delta, Air Canada, Asiana Airlines, Swiss, KLM, Lufthansa ve Austrian Airlines gibi büyük firmalar aktarmalı uçuşlar gerçekleştirmektedir.
Genellikle Chicago, Newark, San Fransisco,  Denver, Seattle ve Washington gibi büyük Amerika eyaletleri ile Frankfurt, Viyana, Münih, Düsseldorf ve Londra gibi Avrupa şehirlerinden aktarma yaparak gerçekleştirilen bu uçuşlar; yolcularını Vancouver’ın en büyük havalimanı olan Vancouver Uluslararası Havalimanı’na (L'aéroport international de Vancouver) ulaştırır.
 
Vancouver Uluslararası Havalimanı (YVR) İçin 1-9 Arası Uçak Biletinizi www.makrobilet.com Sitemizden Online Ucuz Fiyata Alabilirsiniz.
 
Toronto Pearson’dan sonra Kanada’nın en kalabalık ikinci havalimanı özelliği taşıyan Vancouver Uluslararası Havalimanı, Britanya Kolumbiyası eyaletinin Richmond şehrinde yer alan Sea Island isimli adada bulunmaktadır.
 
Asya, Avrupa ve Okyanusya kıtalarında yer alan pek çok ülkenin yanında Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri’ne de çeşitli seferler düzenleyen Vancouver Uluslararası Havalimanı; aynı zamanda Air Canada, Air Canada Express ve Air Transat’ın merkez havalimanıdır.
 
Vancouver Uluslararası Havalimanı’nda şehir içi, uluslararası ve Güney olmak üzere üç adet terminal mevcuttur. Bu terminaller sırası ile ülke içi jet uçuşları; Kanada dışındaki ülkelere olan uçuşlar ve B.C. ve Yukon’daki yerel merkezlere gerçekleştirilen küçük jet ve deniz uçağı seferleri için kullanılmaktadır. Şehir içi ve uluslararası terminaller arasındaki uzaklık yürüme mesafesindeyken, bu iki terminalden Güney Terminali’ne gitmek için ayrı bir ulaşım aracı gerekmektedir.
 
Kanada’nın en önemli havalimanlarından Vancouver Uluslararası Havalimanı’nda bulunan yolcular için aynı zamanda pek çok restoran ve mağaza olanağı mevcuttur. Şehir içi terminalindeki Milestone’s başta olmak üzere pek çok restorana sahip olan havalimanında ayrıca; duty free mağaza, market, bankamatik, döviz bürosu ve otel imkânları da yer almaktadır. 
 
Havalimanından ulaşım
 
SkyTrain - The Canada Line ile
 
Vancouver Uluslararası Havalimanı’ndan Vancouver şehir merkezine en hızlı ulaşım yolu olan The Canada Line, belediyeye bağlı bir gökyüzü trenidir (sky train). Ortalama 25 dakika içerisinde yolcularını Vancouver ‘daki Waterfront İstasyonu’na ulaştıran tren için biletler, havalimanındaki bilet makinelerinden alınabilmektedir.
 
Taksi ile  
 
Havalimanının terminal çıkışlarında bulunan taksiler, yolcuları istedikleri noktaya yaklaşık yarım saatlik bir süre içerisinde ulaştırmaktadır. Havalimanı taksilerinde kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir.
 
Deniz uçağı ve helijet ile
 
Havalimanının Güney Terminali bölümünden; Victoria Limanı, Vancouver Adası, Güney Körfez Adaları gibi bölgelere deniz uçağı seferleri de mevcuttur.
Bunun yanında, havalimanından özel helijet hizmeti de sağlanmaktadır. Misafirlerini Waterfront İstasyonu’nun yakınında bulunan helikopter pistine ulaştıran bu helijetleri, şehir merkezine ulaşmaktan çok genellikle farklı bir yolculuk deneyimi yaşamak isteyenler tercih etmektedir.
 
Limuzin ile
 
Vancouver Uluslararası Havalimanı, Vancouver şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşmak isteyenler için özel sedan otomobil ve limuzinler ile yolculuk hizmeti de vermektedir. Limojet Gold isimli bir firma tarafından işletilen bu özel otomobiller için günün 24 saati rezervasyon yapılabilmektedir.
 
Abbotsford Uluslararası Havalimanı
 
Vancouver Uluslararası Havalimanı dışında, şehir çevresinde bulunan diğer havalimanı Abbotsford Uluslararası Havalimanı’dır. Vancouver’ın 60 kilometre doğusundaki Abbotsford bölgesinde yer alan Abbotsford Uluslararası Havalimanı, yurt içi ağırlıklı olmak üzere günde pek çok uçuş gerçekleştirmektedir. Şehir merkezine ulaşım araçlarının kısıtlı olması nedeniyle bu havalimanı, otomobil kullanmayanlar tarafından genellikle tercih edilmemektedir.
 
Kanada'nın British Columbia kıtasında bulunan ünlü liman kenti Vancouver, ülkenin en büyük sekizinci eyaletidir. 2,3 milyon nüfusuyla büyük bir metropol olan Vancouver, Batı Kanada'nın en yoğun nüfuslu şehri olarak bilinmektedir.
Vancouver'ın öne çıkan özelliklerinden biri, farklı etnik kökene ait pek çok insanın bir arada yaşamasını sağlamasıdır. Şehrin yarısından fazlası İngilizce dışında farklı bir anadile sahiptir.
 
Tarihi 10.000 yıl öncesine dayanan şehre ismini, 1792 yılında Burrard Koyu'nu keşfeden ünlü kâşif George Vancouver vermiştir.
Vancouver'ın dört bir yanını saran sık ormanları, şehir endüstrisini de belirleyen en önemli unsur olmuştur. Keresteciliğin yaygın olarak faaliyet gösterdiği şehirde, turizm de önemli diğer bir geçim kaynağıdır.
 
Aynı zamanda Vancouver, Kuzey Amerika'daki en büyük film yapım stüdyolarına sahiptir. Hollywood ve New York'tan sonra üçüncü büyük film üretim merkezi olan şehirdeki bu stüdyolar, daha çok Metro Vancouver Bölgesi'nde bulunmaktadır.
 
Özellikle Grouse Dağları'nda kayak, Pasifik Okyanusu'nda rüzgâr sörfü ve eşsiz doğasında golf gibi çeşitli faaliyetlerin yapılabildiği Vancouver; bünyesinde pek çok tarihî ve turistik mekân da barındırmaktadır.
 
Doğa ve şehir yaşamının birbiriyle uyum içerisinde olduğu Vancouver, ziyaretçiler tarafından sıkça tercih edilen tatil noktalarından bir tanesidir. 
 
 
Nereler Gezilir?
​Kanada’nın en ılıman iklime sahip şehri Vancouver, kışın olduğu kadar yazın da pek çok kişi tarafından ziyaret edilmektedir.
Kışın bol miktarda yağmur alan şehirde, yaz ayları diğer Kanada ülkelerine göre daha kurak geçmektedir. Haziran ile ekim ayları arası, Vancouver’ı gezmek için en ideal zamanlardır.
 
Vancouver güvenli bir şehir olmakla birlikte seyahatinizin daha iyi geçmesi için birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir:
Değerli kişisel eşyalara seyahat boyunca dikkat edilmelidir. Özellikle araba hırsızlıklarına karşı önlem alınmalıdır. 
Granville gibi gece hayatı konusunda ünlü olan caddeler hafta sonları kalabalıktır. Bu tür yerlerde, değerli eşyalara sahip çıkılmalı ve alkollü olan kişilere karşı dikkatli olunmalıdır. 
Herhangi bir gasp olayına karşı şehrin tenha bölgelerinde yalnız yürünmemelidir.  
 
Stanley Park
 
Downtown’da toplam 404,9 hektarlık bir alanı kaplayan Stanley Park; spor, turistik gezi, doğal yaşam gözlemi ve eğlence imkânlarının bir arada bulunduğu şehrin önemli bölgelerinden biridir.
1888 yılında Vali David Oppenheimer tarafından açılan bu büyük park; sınırları içerisinde pek çok plaj, orman, bahçe, anıt ve parkur barındırmaktadır.
Her yıl 8 milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan Stanley Park, New York’lu ünlü kuruluş Project for Public Spaces tarafından Kuzey Amerika’nın en iyi altıncı parkı seçilmiştir.
Parkın öne çıkan bölümlerinden biri olan deniz yolu, toplam 22 kilometrelik bir uzunluğa sahip olup yılda ortalama 2.5 milyon kişi tarafından kullanılmaktadır. 
Stanley Park’taki bu ünlü deniz yolu, Canada Place binasından başlayıp English Bay Plajı ve False Creek Koyu boyunca uzanarak Kitsilano Kumsalı’nda son bulmaktadır.
Daha çok paten kaymak ve bisiklet sürmek amacıyla kullanılan deniz yolu, yürüyüş için de ideal parkurlardan biridir.
Yüzme ve su sporlarını sevenler için park sınırları içerisinde, English Bay isimli koy boyunca uzanan ve büyük havuzlara sahip olan plajlar mevcuttur. Stanley Park Dr ve North Lagoon Dr caddelerinin kesişme noktasında yer alan Second Beach ile Ferguson Point’te bulunan Third Beach isimli bu iki plajın yanında; özellikle çocuklara hitap eden Variety Kids Su Parkı da bölgede öne çıkan yerler arasındadır.
Parkın kumsalları kadar geniş alana yayılan ormanları da oldukça dikkat çekmektedir. Douglas Köknarı, Western Red Sediri, Western Hemlok Ağacı ve Sitka Alaçamı gibi bölge ağaçlarını barındıran bu ormanlar; şehrin içinde doğal bir habitat oluşturmaktadır.
Stanley Park’ta bulunan ağaçların toplam sayısı yarım milyona ulaşırken; bu ağaçların ortalama uzunlukları 76 metredir. 
Stanley Park, ormanları dışında birbirinden güzel çiçek türlerine yer veren pek çok özel bahçeye de sahiptir. Stanley Park sınırları içerisinde yer alan bahçeler arasında, ormangülü ve açelya çiçeklerini barındıran Ted and Mary Greig Rhododendron Bahçesi; gül ve yabanasması ile ünlü Rose Garden (Gül Bahçesi); Rose Garden ve Stanley Park Ormanı arasında kalan Shakespeare Bahçesi ve 100 yılı aşkın geçmişiyle dikkat çeken Rock Garden (Kaya Bahçesi) yer almaktadır.
Zengin bir doğal yaşam alanına sahip olan Stanley Park, pek çok canlı türünü bir arada tutmaktadır. Park; kunduz, tilki, kel kartal, karabatak, yabani kuğu, yabankazı, kokarca, ördek, rakun ve gri sincap gibi Kuzey Amerika’da yaygın olarak bulunan çeşitli hayvan türlerine sahiptir.
Park sınırları içinde görülebilecek birçok doğal güzellik de mevcuttur. Bunlar arasında pek çok kuş ve canlı türünü barındıran Lost Lagoon (Kayıp Lagün), ilk sırada yer almaktadır.
Lost Lagoon dışında; Third Beach ile Lions Gate Bridge (Aslan Kapısı Köprüsü) arasında yer alan ve 32 milyon yıllık bir tarihe sahip olan Siwash Kayası da parkta yer alan bir diğer güzelliktir.
Eski dönem fotoğraflarında sıkça karşımıza çıkan Hollow Tree ve parkın önemli göllerinden Beaver Gölü görülmesi gereken diğer yerler arasındadır.
Parkın hemen hemen her bölgesinde yer alan anıtlar, tarihten pek çok ünlü olay ve figüre yer vermektedir. Bunlar arasında; Vali David Oppenheimer, şair Robert Burns, olimpiyat koşucusu Harry Jerom gibi ünlü kişilerin anıtlarının yanında;  Chehalis gemisi kazasını anlatan özel bir anıt, Elek Imredy tarafından yapılan Girl in a Wetsuit, Air India Flight 182 bombardımanı sırasında hayatını kaybedenler için yapılan Air India Anıtı ve 1. Dünya Savaşı’nda şehit düşmüş Japonya asıllı Kanadalı askerler için dikilen anıt da yer almaktadır.
 
Parkta bulunan en ilgi çekici yerlerden biri de Vancouver Akvaryumu'dur. Vancouver’ın en çok ziyaretçi çeken turistik yerlerinden biri olan Vancouver Akvaryumu; hem eğitim hem gezi amaçlı kullanılmaktadır.
 
Granville Island (Granville Adası)
 
Vancouver’ın en ünlü adası ve alışveriş bölgesi olan Granville; False Creek Koyu’nda ve Granville Street Köprüsü’nün güney bitiş noktasında yer almaktadır.
Önceleri sanayi bölgesi olarak kullanılan Granville Adası, 1970’lerde hükümet tarafından yapılan yenileştirme çalışmalarıyla birlikte şehrin en önemli turizm noktalarından biri olmuştur.
Alışveriş, yemek, sanat ve gezi seçeneklerini bir arada sunan bu turistik bölge; Project for Public Spaces tarafından 2004 yılında dünyanın en önemli yerlerinden biri (One of the World's Great Places) olarak gösterilmiştir.
Adanın en dikkat çeken yeri, Kuzey Amerika’nın ünlü pazarlarından biri olan Granville Adası Halk Pazarı’dır. Günlük yiyeceklerden çeşitli ev gereçlerine, el ürünü eşyalardan yerel kıyafetlere kadar pek çok ürünün bulunabileceği bu pazar; ziyaretçilerin şehirdeki ilk uğrak yerlerinden biridir.
Barındırdığı pek çok sanat galerisi ve tiyatro salonuyla Granville Adası, sanatseverler tarafından sıkça ziyaret edilmektedir. Ada, Emily Carr Sanat ve Tasarım Üniversitesi başta olmak üzere; Arts Umbrella, Cam Üfleme Stüdyosu, Fine Art Print Studyosu, B.C. Potter's Guild Gallery, Crafthouse Galerisi, The Circle Craft Shop ve Wood Co-op Shop gibi pek çok sanat galerisi ve mağazaya sahiptir.
Granville Adası’nın ünlü tiyatroları ise Arts Club Theatre Company ve Carousel Tiyatrosu’dur.
Deniz ürünleriyle yapılan pek çok yemek çeşidinin tadılabileceği ünlü restoranlara da sahip olan Granville Adası’nda; yat turu, koşu ve bisiklete binme gibi aktiviteler de yapılabilmektedir.
Capilano Suspension Bridge (Capilano Asma Köprüsü)
Capilano Nehri’nin üzerinde bulunan Capilano Asma Köprüsü, Kuzey Vancouver Bölgesi’nde yer almaktadır. Vancouver’ın sembollerinden biri olan bu yer, özellikle yaz mevsiminde çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır.
140 metre uzunluğunda olan köprü, ağaçlarla çevrilmiş Capilano Kanyonu’nun 70 metre yukarısına kurulmuştur. Dünyanın en uzun ve yüksek asma köprüsü olan Capilano Asma Köprüsü, Vancouver’ın da ilk ve en eski turizm bölgelerinden biridir.
Kalın çelik kablolarla sağlamlaştırılmış bu köprünün, sedir ağacından yapıldığı belirtilmektedir. Yürümesi cesaret isteyen çok dar ve sallantılı bir yola sahip bu köprü, geçiş sırasında misafirlerine oldukça heyecanlı dakikalar yaşatmaktadır.
1889 yılında İskoç mühendis tarafından inşa edilen köprü, önceleri kenevir ipi ile tutturulmuş ve sedir tahtalarıyla döşenmiştir. 1903 yılında kenevir iplerinin yerini alan tel kablolarla sağlamlaştırılan Capilano Asma Köprüsü, 1935 yılında yerlilerin getirdiği totem direkleriyle daha otantik bir hâle getirilmiştir.
1956 yılında bugünkü görünümüne kavuşan köprünün çevresine 2004 yılında Treetops Adventures isimli ayrı bir bölüm açılmıştır. Bu yeni bölüm, bölge ormanlarının 30 metre yüksekliğinde bulunan yedi adet yaya köprüsüne sahip olmakla birlikte Douglas Fir isimli bölge ağaçlarının arasına inşa edilmiştir.
Köprünün çevresinde yılda 800.000’den fazla ziyaretçinin uğrak yeri olan bir park da mevcuttur. Yağmur ormanları, ödüllü bahçeler, doğal parkurlar ve Kuzey Amerika’nın ilk yerlilerine ait en geniş totem koleksiyonuna sahip bu park; ayrıca yerel pek çok dansın sergilendiği gösterilere de yer vermektedir.
Geleneksel seremoni kıyafeti olan regalia ve otantik maskeler ile sahneye çıkan yerliler; bölgede yıllar boyunca anlatılagelen birbirinden ilginç hikâyelere, dansları ve teatral performanslarıyla hayat vermektedir. 
Köprü çevresine ayrıca; 2011 yılında, güzel bir Capilano Kanyonu manzarası sunan gözlem bölgesi Cliffhanger ve bu tarihten bir yıl sonra ise eğlenceli bir yürüyüş parkı olan Cliff Walk eklenmiştir. 
 
Grouse Dağı
 
Kuzey Vancouver’daki Pasific Ranges bölgesinde bulunan ünlü spor ve turizm noktası Grouse Dağı, şehir merkezinden 15 dakikalık bir mesafede yer almaktadır.
1.200 metrelik bir yükseklikte kurulan bu tatil bölgesine, genellikle Skyride isimli bir gondol yardımıyla çıkılmaktadır. Fraser Vadisi’nden Georgia Boğazı’na kadar geniş bir Vancouver manzarası sunan bu yerde, pek çok sportif ve eğlenceli aktiviteye de yer verilmektedir.
Kayak, buz pateni, snowboarding ve snowshoeing (kar ayakkabısıyla yürüme) faaliyetlerinin şehirdeki bir numaralı durağı olan Grouse Dağı; kış mevsiminin vazgeçilmezleri arasındadır.
Kışın olduğu gibi yaz mevsiminde de oldukça kalabalık olan bu yer, Theater in the Sky isimli özel sinema salonundaki film gösterimlerinden ağaç kesim (lumberjack) şovlarına kadar geniş bir etkinlik kapsamına sahiptir.
Grouse Dağı’nda düzenlenen diğer etkinlikler arasında; Birds in Motion (Hareketli Kuşlar) ve Refuge for Endangered Wildlife (Tehlike altındaki vahşi yaşam için sığınak) ismi altında doğal yaşam gözlem alanları da önemli bir yere sahiptir.
Grouse Bölgesi’ndeki önemli diğer bir unsur olan Eye of the Wind (Rüzgârın Gözü) isimli rüzgârgülü türbini; ziyaretçileri 57 metre yükseklikte bir noktaya kadar çıkararak onlara muhteşem bir şehir manzarası sunmaktadır.
Dağın en çok uğranılan bölgelerinden Grouse Grind, 2,9 kilometre uzunluğunda olan bir yürüyüş parkurudur. Yerli halk tarafından “Mother Nature's Stairmaster” (Tabiat Ana’nın Merdivenleri) da denilen bu alan; dik uçurumları ve engebeli arazisiyle oldukça zorlu bir yapıya sahiptir. Yaklaşık 1,5 saatlik bir yürüyüşle tamamlanabilen bu parkur, trekking bittiği zaman ziyaretçilerini 853 metrelik bir yüksekliğe ulaştırmış olmaktadır.
Museum of Anthropology (Antropoloji Müzesi)
NW Marine Dr Caddesi’ndeki British Columbia Üniversitesi’nde bulunan Antropoloji Müzesi, Northwest Coast isimli sahil şeridindeki Alaska’dan başlayarak Pasifik Okyanusu boyunca uzanır ve Kuzey Kaliforniya’da son bulur.  Müze, ilk insanların yaşam tarzı hakkında yakından bilgi sahibi olunabilecek en önemli yerlerden biridir.
İlk insanların inşa ettiği Haida Evleri’nden totem direklerine, milattan sonraya ait Avrupa seramiklerinden kantonların opera kostümlerine kadar birçok objenin bulunabileceği bu müze; zengin içeriği sayesinde yılda çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilmektedir.
1976 yılında ünlü mimar Arthur Erickson tarafından yapılan müze binası, kolon kirişli yapısıyla dikkat çekmektedir. 2010 yılında yapılan yenileme çalışmalarıyla daha aydınlık ve parlak bir görünüme sahip olan müzenin galeri alanları da iki katı büyüklüğünde genişletilmiştir.
İlk çağlarda yaşamış yerli halklardan Haidalar ile ilgili çalışmalarıyla dikkat çeken sanatçı Bill Reid’in The Raven and the First Men isimli eseri, müzenin öne çıkan yapıtlarından biridir. Sarı sedir ağacının üzerine oyularak yapılan bu illüstrasyonda Reid, Raven isimli bir dolandırıcının insanlığı istiridye kabuğundan dünyaya attığını konu eden ünlü bir ilk çağ efsanesini anlatmaktadır.
Müzede aynı zamanda arjilitten yapılan heykellerden mücevherlere, elle yapılan seremoni maskelerinden cam eşyalara kadar pek çok eser görülebilmektedir.
Adres: 6393 NW Marine Dr, Vancouver, BC
Telefon: +1 604 822 50 87
Ziyaret saatleri: Her gün 10:00 - 17:00, Salı günleri 10:00 - 21:00
 
Dr. Sun Yat-Sen Classical Chinese Garden (Dr. Sun Yat-Sen Klasik Çin Bahçesi)
 
Ülke dışında yapılmış Çin'e özgü ilk bahçe olma özelliği gösteren Dr. Sun Yat-Sen Klasik Çin Bahçesi, Chinatown'daki 578 Carrall Caddesi'nde bulunmaktadır. Çin milliyetçi hareketinin öncüsü ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı olan Sun Yat-Sen adına yapılmış bu bahçe, şehrin en çok ziyaretçi çeken mekânlarından bir tanesidir.
Dr. Sun Yat-Sen Parkı ile yan yana olan bu bahçe, Çin ve batı uygarlığı arasında bir köprü işlevi görmekle birlikte Vancouver sosyal hayatının ayrılmaz bir parçası hâline gelmiş Çin kültürünü temsil etmesi açısından da önemlidir.
Bambu ağaçlarıyla çevrelenmiş güzel havuzu ve çeşitli şekillere sahip kayalarıyla ziyaretçilerine farklı bir görüntü sunan bu bahçenin, arka planında yer alan felsefi düşünceleri anlamak için uzman bir rehber eşliğinde gezilmesi tercih edilmektedir.
Feng Shui ve Taoizm felsefeleri temel alınarak yapılmış bu bahçenin, uyum ve zıtlıkların dengesine göre kurgulandığı belirtilir. Sert kayalıklara karşı yumuşak bir şekilde akan havuz suyundan, eğri büğrü ve sabit taşlar çevresinde görülen pürüzsüz bambu ağacına kadar pek çok detayın bu düşünce akımına göre yerleştirildiği bilinmektedir.
Bahçede yer alan birbirinden çeşitli çiçeklerin de sembolik, tarihsel ve edebi bir anlam taşıdığı ve bu çiçeklerin mevsime göre değişiklik gösterdiği de bilinenler arasındadır.
Ayrıca bahçede temmuz ayının ortasından eylül ayının sonuna kadar pek çok müzik ve dans etkinliği gerçekleşir. Bahçenin düzenlediği bu etkinliklerde; klasik, Asya ve Dünya müziğinin yanında Slav ülkelerinden soul eserleri ve gypsy caz örnekleri de dinlenebilmektedir.
Adres: 578 Carrall St, Vancouver, BC V6B 5K2
Telefon: +1 604 662 32 07
Ziyaret saatleri: 10:00 - 16:30
 
Science World at Telus World of Science (Bilim Dünyası Müzesi)
 
False Creek bölgesindeki 1455 Quebec Caddesi’nde bulunan Bilim Dünyası Müzesi, özellikle çocuklar için önemli bir bilim merkezi olarak dikkat çekmektedir.
Aynı isme sahip bir kuruluş tarafından hayata geçirilen bu müzenin yapımına ilk olarak Expo’86 organizasyonu için başlanmış; fakat açılışı 1990 yılında gerçekleşebilmiştir.
İlk olarak “Science World” (Bilim Dünyası) olarak adlandırılan müzenin ismi, daha sonra Kanada’nın ulusal telekomünikasyon servisi Telus tarafından yapılan bağışlar neticesinde “Telus World of Science” (Telus Bilim Dünyası) olmuştur.
Bilim Dünyası Müzesi’nde gezilebilecek temel bölümler arasında; fizik konularını içeren Eureka! Galerisi, daha çok doğadaki hayvan türleri hakkında örnekler veren Sara Stern Search Galerisi, 2-6 yaş arası çocuklar için ışık, su, hareket ve renklerle ilgili bilgilendirici bir atölye niteliğine sahip Kidspace Galerisi ve elektrik akımının sağlanmasıyla ilgili pek çok pratik çalışma içeren Our World Galerisi sayılabilir.
Müzedeki temel galeriler dışında; anatomi, cinsellik ve üreme gibi konularda eğitici bir içeriğe sahip olan BodyWorks isimli atölyenin yanında; bilimsel olduğu kadar eğlenceli bir niteliğe sahip pek çok film gösterimi gerçekleştiren OMNIMAX Theatre ve Science Theatre da müzenin zengin olanakları arasındadır.
Adres: 1455 Quebec Caddesi, Vancouver BC, V6A 3Z7
Telefon: +1 604 443 74 43
Ziyaret saatleri: Pazartesi - Cuma: 10:00 - 17:00 
Cumartesi - Pazar: 10:00 - 18:00
Tatil günleri: 10:00 - 18:00
 
Canada Place
 
Burrard Koyu’nun liman bölgesinde bulunan Canada Place, Vancouver’ın sembolik binalarından bir tanesidir.
Geniş bir alana sahip olan Canada Place; şehirdeki pek çok etkinliğe ev sahipliği yapan Vancouver Kongre Merkezi, ünlü otel Pan Pacific Vancouver, şehrin en büyük iş merkezlerinden Vancouver Dünya Ticaret Merkezi ve dünyanın ilk kalıcı IMAX 3D salonunu bünyesinde barındırmaktadır.
Aynı zamanda bölgenin ana yolcu gemisi terminali işlevine de sahip olan Canada Place’in dış yapısı, yelkenli bir gemiye benzetilmektedir. Eberhard Zeidler’in tasarladığı bu yapının inşasına ünlü mimarlık şirketleri MCMP ve DA da destek vermiştir.
İlk olarak, 1927 yılında Canadian Pacific Steamship Company (Kanada Pasifik Buharlı Denizcilik Şirketi) adlı firmanın gemileri için özel bir liman olarak kurulan Canada Place; 1987 yılında hükümet tarafından otel, kongre salonu ve iş merkezi olarak kullanılma amacıyla genişletilmiştir.
Yeşil renkli çatısı, ışıklarla aydınlatılmış iç kısmı ve sunduğu muhteşem şehir manzarasıyla Canada Place; Vancouver’da gezilecek yerlerin başında gelmektedir.
Adres: 100 The Pointe, 999 Canada Place, Vancouver, BC V6C 3T4
Telefon: +1 604 665 90 00
 
 
Ne Yenir?
Vancouver ana yemeklerinde; kabuklu deniz ürünleri, balık türleri ve dana eti yoğun olarak yer almaktadır. Farklı sebze, meyve ve sos çeşitleriyle zenginleştirilen bu yemekler; ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görmektedir.
Şehrin sıkça tüketilen balık yemeklerinden biri olan ve morina balığının ekmek parçalarıyla birlikte pişirilmesi sonucu oluşan fish and brewis, üzerine scrunchions isimli domuz yağı serpilerek servis edilmektedir.
 
Şehirdeki Uzak Doğu kültürünü yansıtan izakaya, Japonya usulü tapas yemeği olarak dikkat çeker. Uskumru balığı ile Çin'e özgü gyoza isimli kızartılmış mantıların birlikte pişirilmesi sonucu meydana gelen izakaya, Vancouver'ın pek çok restoran ve barlarında bulunabilir.
 
Vancouver'da dana eti ile yapılan yemeklerin başında gelen ginger beef'te; kızartılmış bifteğe tatlı ve koyu bir zencefil sosu eşlik etmektedir.
 
Genellikle pazar günleri yapılan geleneksel Kanada yemeği Jiggs Dinner; temel olarak tuzlanmış biftek, haşlanmış patates, havuç, lahana ve turptan oluşmaktadır. Klasik bir Jiggs Dinner tabağında ayrıca; ekmek ve şeftali pudingi, hindi, tavuk veya dana rostosu ve mantar turşusu gibi farklı tatlar da bulunabilmektedir.
 
Rosto edilmiş bifteğin, üzerine İngiliz kökenli Yorkshire sosunun dökülmesi ile hazır hâle getirilen beef roast with Yorkshire Pudding; Vancouver restoranlarında en çok bulunan yemeklerden biridir. Bu Vancouver lezzetinde un, yumurta, süt ve yağdan yapılan Yorkshire sosu; daha önceden kekik, fesleğen, karabiber ve sarımsak gibi baharat ve sebzelerle marine edilmiş olan bifteğin üzerine dökülerek servis edilmektedir.
 
Yufkanın içinin kıyma, patates lahana turşusu ve meyve çeşitleriyle doldurulduğu perogies; bir diğer Vancouver lezzetidir.
 
Sebzenin ağırlıkta olduğu lezzetler arasında; patates, havuç, soğan ve pancarın rosto edilmesiyle yapılan roasted root vegetables ile karalahana, ham kavun, hardal yaprakları ve pazıdan oluşan sauteed winter greens başta gelmektedir.
 
Atıştırmalıklar
 
Vancouver'da çorbalardan salatalara, kızartılmış peynirlerden akçaağaç şuruplu hafif lezzetlere kadar pek çok atıştırmalık çeşidi tüketilmektedir.
Şehirdeki birçok pastanede bulunan bannock, yassı şeklinde bir yulaf ekmeği çeşididir.
Ekmek kırıntılarının yanında, süt, mayonez, yumurta ve yengeç eti ile hazırlanan crab cake; yengeç eti sevenler için lezzetli bir atıştırmalık özelliğindedir.
Akçaağaç şurubu ile tatlandırılan Kanada jambonu Canadian bacon with maple glaze, Vancouver'da bol miktarda tüketilen bir lezzettir.
Kanada'nın en ünlü peyniri olan cheese curds; Vancouver'da soğan halkasına benzer bir şekilde, hamurla kaplanıp kızartılarak da yenilebilmektedir. 
Vancouver'da tadılabilecek pek çok çorba türü bulunmaktadır. Peynirin ağırlıklı olarak kullanıldığı çorbalar arasında; tavuk suyuyla yapılan Canadian cheese soup ile soğan ve bifteğin lezzet verdiği French onion soup başta gelmektedir.
 
Tatlılar
 
Vancouver tatlılarında elma başta olmak üzere pek çok meyve çeşidinin yanında; ekmek kırıntısı, vanilya kreması ve akçaağaç şurubu bol miktarda kullanılmaktadır.
Genellikle sonbahar ve kış aylarında yapılan apple-maple upside-down cake, üzerine vanilya kreması ve akçaağaç şurubu dökülerek servis edilen bir elmalı pay türüdür.
Elma şekeri ile benzerlik gösteren candy apple, elmayla yapılan bir diğer Vancouver tatlısıdır.
Çilek ve krema ile hazırlanan sünger kek Canada day cake ise geleneksel Kanada tatlıları arasındadır.
Akçaağaç şuruplu kurabiye maple leaf cream cookies, içi vanilya ile doldurulan ve çikolata ile kaplanan nanaimo bar ve un ve sütün ağırlıkta olduğu tatlı mısır krepi sweet corn pancakes de Vancouver'da büyük bir üne sahip lezzetlerdir. 
Akçaağaç şurubunun lezzetlendirdiği bir diğer tatlı olan date squares; yulaf ezmesi, hurma ve esmer şekerden yapılır.
 
Ne içilir?
 
Vancouver'da meyve sularının farklı sos ve şuruplarla zenginleştirildiği içecekler ağırlıklı bir yere sahiptir.
Greyfurt suyu, zencefilli gazoz ve akçaağaç şurubunun karıştırılmasıyla oluşturulan Canadian pride; şehirdeki en popüler içeceklerden biridir.
Zencefilli gazozun kullanıldığı bir diğer içecek olan shirley temple's, aynı zamanda içinde portakal ve nar suyu barındırmaktadır.
Kırılmış buz eklenerek servis edildiği için milkshake'e benzetilen smoothie, özellikle yaz aylarında tercih edilen bir meyve suyudur.
Vancouver'da denenebilecek alkollü içeceklerden bloody ceasar; domates ya da istiridye suyu karışımından meydana gelen clamato, İngiliz kökenli Worcestershire, acı ve baharatlı bir tadı olan tabasco sosları ile votkanın birleşiminden oluşmaktadır.  
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​Rock ve popun ağırlıkta olduğu müzik atmosferi, renkli gece kulüpleri, tiyatro binaları ve zengin içerikli festivalleri ile Vancouver; eğlenceli dakikalar geçireceğiniz bir yer olma özelliği gösterir.
Gece hayatı
 
Gece kulüpleri konusunda zengin alternatifler barındıran Vancouver’da mekânlar, genellikle 2 ve 3’e kadar açık olmaktadır.
Şehrin en ünlü gece kulüpleri arasında Granville Caddesi’nde bulunan ve daha önce bir tiyatro binası olarak kullanılan Caprice; yine aynı caddede yer alan Venue ve Roxy; Chinatown’ın E Pender Caddesi’nde yer alan Fortune Sound Club; Gastown bölgesindeki Alexander Caddesi’nin popüler mekânı olan Post Modern; Downtown’ın Davie Caddesi’nde yer alan ve daha çok canlı müzik repertuarı sunan Celebrities ön plana çıkar.
Pub konseptinden hoşlanan ziyaretçiler için de şehirde çok sayıda mekân seçeneği mevcuttur. Granville, Cambie, Carral, Main ve Commercial Dr; birçok bira çeşidini tadabileceğiniz ünlü publara sahip olan Vancouver caddeleridir.
Vancouver’da farklı konseptte pek çok bar ve lounge mekânları da mevcuttur. Bunlar arasında şehrin en ünlü tapas barlarından biri olan ve Commercial Dr’de yer alan Stella’s; Hamilton Caddesi’nde bulunan ve Yaletown’un favori yerlerinden biri olan George Ultra Lounge ve Main Street 3. Cadde’de yer alan Narrow Lounge sayılabilir.
Caz dinlemeyi sevenler içinse Vancouver, pek çok kulüp alternatifi sunmaktadır. Bu kulüplerden Broadway Caddesi’ndeki Cellar, Granville Sokak’ta bulunan Yale, Hamilton Caddesi’nde yer alan Capones ve Commercial Dr’deki Libra Room  oldukça popülerdir.
 
Müzik
 
Vancouver; klasik, rock ve pop müzik alanında pek çok müzisyen ve eseri bünyesinde barındırmaktadır.
Klasik müzik ve opera alanında; Vancouver Symphony isimli orkestra şehirde önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda bu şehir; Rodney Sharman, Jeffrey Ryan, ve Alexina Louie gibi çok sayıda kompozitörün ortaya çıktığı yer olarak da dikkat çeker. 
Vancouver, popüler ve alternatif rock müzik alanında dünya çapında büyük başarı elde eden birçok müzisyen ve grup yetiştirmiştir. Bryan Adams, Sarah McLachlan, The New Pornographers, Japandroids, Tegan and Sara ve Destroyer; Vancouver’ın yetiştirdiği ünlü isim ve gruplardır.
Şehirdeki büyük müzik etkinlikleri genel olarak Rogers Arena, Pacific Coliseum, BC Place Stadium ve Queen Elizabeth Theatre’da gerçekleşmektedir. Bunun yanında, Commodore Ballroom, Orpheum Theatre ve Vogue Theatre’da da çok sayıda konser organizasyonu düzenlenmektedir.
 
Tiyatro
 
Vancouver’da tiyatro kültürü de oldukça yaygındır. Zengin repertuarı ve farklı atmosferiyle çok sayıda tiyatro salonu, sanatseverlere benzersiz bir tiyatro deneyimi yaşatmaktadır.
Downtown’da bulunan ve şehrin en bilindik tiyatro salonlarından biri olan Firehall Arts Centre, deneysel yönelimlere ve drama türüne sahip pek çok oyun sergilemektedir.
Şehrin en eski tiyatro salonlarından biri olan Queen Elizabeth Theatre; Vancouver Opera ile Ballet British Columbia isimli iki büyük gösteri sanatları topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır.
Bunun yanında 1909 yılında kilise olarak inşa edilen ve 1. Dünya Savaşı’ndan sonra tiyatro olarak kullanılmaya başlayan The Cultch da Vancouver’ın önde gelen tiyatro salonlarındandır.
Yeni oyunlarla birlikte tiyatro klasiklerini de repertuarına dahil eden Arts Club Theatre Company ise şehrin en popüler tiyatro oluşumudur.
 
Festivaller
 
Vancouver’da dinî günlerden müzik organizasyonlarına, sinemadan tiyatro etkinliklerine kadar çok sayıda festival düzenlenmektedir. İçerik açısından oldukça zengin olan Vancouver festivalleri, şehre gelen ziyaretçilere de keyifli anlar yaşatmaktadır.
Vancouver International Jazz Festival (Vancouver Uluslararası Caz Festivali)
Haziran ve temmuz aylarında düzenlenen Vancouver Uluslararası Caz Festivali, dünyaca ünlü müzisyenleri ağırlayan önemli bir festivaldir. Daha önce Sonny Rollins, The Blind Boys of Alabama, Kid Koala ve Bebel Gilberto gibi isimleri davet eden bu festival; çeşitli eğitim programları ve sokak partileri ile de dopdolu bir müzikal etkinlik olma özelliğindedir.
“Coastal Jazz and Blues Society” isimli bir dernek tarafından düzenlenen festival; cazdan blues’a, dünya müziklerinden deneysel çalışmalara kadar geniş bir yelpazeye sahip programıyla dikkat çekmektedir. 
Car Free Vancouver Day (Arabasız Vancouver Günü)
Haziran aylarında gerçekleşen Arabasız Vancouver Günü, şehirdeki en ilginç festivallerden biridir. Bu özel günde katılımcılar, otomobillerini bırakıp bisikletle sokaklarda dolaşmakta ve böylelikle Vancouver caddelerini kişisel araçlardan arındırmaktadırlar. Sokak partileri başta olmak üzere pek çok eğlenceli aktivitenin de düzenlendiği Arabasız Vancouver Günü, otomobillerin olmadığı bir hayat görüşünü de teşvik etmektedir.
 Vancouver International Film Festival (Vancouver Uluslararası Film Festivali)
Vancouver International Film Centre ve Vancity Theatre’da düzenlenen Vancouver Uluslararası Film Festivali; sanatsal, politik ve belgesel içerikli pek çok filmi sinemaseverlerle buluşturmaktadır. Genellikle eylül ve ekim aylarında gerçekleştirilen festivalde, çeşitli söyleşiler ve atölyeler de yapılmaktadır.
Vancouver International Writers & Readers Festival (Vancouver Uluslararası Yazarlar ve Okuyucular Festivali)
Ekim ayının ortasında, Granville Adası’nda gerçekleştirilen Vancouver Uluslararası Yazarlar ve Okuyucular Festivali, dünyaca ünlü yazarları Vancouver’daki okuyucularıyla buluşturmaktadır. Pek çok şiir okuma aktivitesi, atölye, imla yarışması ve çocuklar için özel etkinliğin düzenlendiği bu festivale bugüne kadar Margaret Atwood, Alice Munro, Vikram Seth, Julian Barnes, JK Rowling ve Peter Carey gibi ünlü yazarlar katılmıştır.
PuSh - International Performing Arts Festival (Uluslararası Performans Sanatları Festivali)
Vancouver’ın performansa dayalı sahne sanatları alanındaki en önemli festivali olan PuSh; çeşitli senaryo okuma etkinlikleri, kabare gösterileri ve konserlerle dolu zengin bir programa sahiptir. Ocak ve şubat aylarında gerçekleştirilen bu festival, yerli ve uluslararası pek çok sanatçıya ev sahipliği yapmaktadır.
Bunların dışında; St. Patrick’in anıldığı CelticFest Vancouver, temmuz ayında Jericho Beach’de düzenlenen Vancouver Folk Music Festival (Vancouver Folk Müzik Festivali), ocak ayında gerçekleşen Hot Chocolate Festival (Sıcak Çikolata Festivali) ve her yıl nisan aylarında kiraz ağaçlarının çiçek açmasını kutlayan Vancouver Cherry Blossom Festival (Vancouver Kiraz Festivali) Vancouver’da düzenlenen diğer önemli festivallerdir.
 
Spor
 
Vancouver, çok sayıda sportif aktivitenin bir arada yapıldığı önemli şehirlerden bir tanesidir. Her biri alanında başarılı profesyonel kulüplere sahip olan Vancouver, açık hava spor faaliyetleri ile de oldukça dikkat çekmektedir.
Buz hokeyi ile özdeşleşen şehir, Vancouver Canucks başta olmak üzere başarılı pek çok spor kulübünü de bünyesinde barındırmaktadır. Şehir merkezindeki Rogers Arena’da yapılan ve büyük ilgi gören buz hokeyi maçları, ekim ile nisan ayları arasında gerçekleşir.
Vancouver’da futbol da önemli bir sportif faaliyet olarak dikkat çekmektedir. Şehrin ünlü kulübü Vancouver Whitecaps FC, Kanada’nın ünlü futbol ligi Major League Soccer’ın ikinci büyük takımıdır. Vancouver Whitecaps FC’nin maçları BC Place stadyumunda yapılmaktadır.
Maçlarını BC Place’de yapan bir diğer takım ise şehrin ünlü Amerikan futbolu kulübü BC Lions’tur. Amerikan futbolu maçları genel olarak yaz ve sonbahar aylarında düzenlenir.
5 kişilik takımlarla yapılan paten türü roller derby, Vancouver’da popüler olan bir diğer spor dalıdır. Vancouver’ın ilk kadın roller derby takımı olan Terminal City Rollergirls; işçilik, grafik tasarımı ve hemşirelik gibi farklı meslek gruplarından pek çok insanı bir araya getirmiştir. Roller derby maçları genellikle East Van bölgesinde bulunan PNE Forum’da yapılmaktadır.
Vancover’ın dört bir yanına yayılmış olan park ve kumsalları, pek çok açık hava spor aktivitesinin yapılmasına fırsat vermektedir.
Stanley Park, False Creek’in batı bölgesi ve Granville Adası; yürüyüş, bisiklete binme ve paten kayma için ideal yerlerdir.
Stanley Park’taki Second ve Third Beach’in yanında English Bay, Sunset, Kitsilano Beach, Jericho, Locarno ve Spanish Banks gibi ünlü kumsallarda pek çok su sporu yapılmaktadır.
Şehir merkezinin 20 - 30 kilometre dışında yer alan Cypress, Grouse ve Seymour dağları; Vancouver’da kayak için en ideal yerlerdir.
Vancouver, uluslararası pek çok spor organizasyonu ve turnuvaya da ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında; koşu yarışları Vancouver Sun Run ve Vancouver Marathon; dağcılık turnuvası Grouse Grind ve her yıl Gastown’da yapılan The Global Relay Gastown Grand Prix başta gelmektedir.  

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

 

Etiketler » Vancouver Grup Uçak Bileti Al   » Vancouver Grup Uçak Rezervasyonu   » Vancouver Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Vancouver Grup Uçak Bileti Al