İstanbul Montevideo Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Montevideo Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Nasıl Gidilir?
​İstanbul ile Montevideo arası ortalama uzaklık 12.000 km'dir. İstanbul Atatürk Havaalanı'ndan Montevideo Carrasco Uluslararası Havalimanı'na direkt uçuş bulunmamaktadır.
Ülkemizden Montevideo'ya sefer yapan aktarmalı uçuşlar; Air France, Alitalia, Lufthansa ve Türk Hava Yolları gibi büyük firmalar tarafından gerçekleşmektedir. Bu uçuşlar; Paris, Frankfurt, Roma, Amsterdam, Sao Paulo ve Rio De Janerio şehirlerinden aktarma yaparak yolcularını Montevideo Carrasco Uluslararası Havalimanı'na ulaştırır.
 
Carrasco Uluslararası Havalimanı (AeropuertoInternacional de Carrasco) İçin 1-9 Arası Uçak Biletinizi www.makrobilet.com Sitemizden Online Ucuz Fiyata Alabilirsiniz.
Montevideo şehir merkezinin 15 km doğusunda olan Carrasco Uluslararası Havalimanı, Canelones Bölgesi'nde yer alır. Ülkenin en büyük havalimanı olan Carrasco, bölgenin 101 numaralı ana otobanının Avenida de las Americas ve Avenida Italia yolları ile buluştuğu önemli bir lokasyona sahiptir.
 
Kalabalık olması nedeniyle 2009 yılında yeni bir terminal daha açılarak sınırları genişletilen Carrasco Uluslararası Havalimanı, yolcuları için bünyesinde pek çok imkân barındırmaktadır.
Duty Free mağazası; McDonalds ve Patria Restaurant gibi yemek durakları; Aeropuertos ve FBO isimli VIP kulüpleri, Carrasco Uluslararası Havalimanı'nda bulunan olanaklar arasındadır.
 
Havalimanından ulaşım
 
Otobüs ile
 
Montevideo Carrasco Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için genellikle otobüs tercih edilmektedir.
C.O.P.S.A., COT S.A. ve Cutcsa isimli üç otobüs firması; yolcularını havalimanından alıp General Artigas Bulvarı'ndaki Tres Cruces otobüs terminaline bırakmaktadır.
Havalimanından şehir merkezine otobüs ile ulaşım ortalama 1 saat 15 dakika sürmektedir.
 
Taksi ile
 
Havalimanına ait olan taksiler, tüm terminal çıkışlarında bulunmaktadır. Taxis Aeropuerto isimli bu taksiler, yolcularını istedikleri yerlere güvenilir bir şekilde ulaştırmaktadır.
 
Montevideo, Uruguay’ın başkenti olmakla birlikte bu ülkenin en büyük limanı ve şehridir.
Montevideo, Uruguay ve Prana ırmaklarının birlikte denize döküldüğü yer olan ve “Gümüş Irmak” anlamına gelen Rio de la Plata Koyu’nun kuzeyinde bulunmaktadır.
 
Tam adı San Felipe y Santiago de Montevideo olan “Montevideo” kelimesinin nereden geldiğiyle ilgili pek çok iddia ortaya ayılmıştır. Bu açıklamalardan en çok kabul göreni, sözcüğün Portekizce'de “bir dağ görüyorum” anlamına gelen "Monte videeu"dan türemiş olmasıdır.
 
Bunun yanında, Türkçesi “doğudan batıya altıncı dağ” olan İspanyolca sözcük öbeği “Monte VI De Este a Oeste” de Montevideo kelimesinin kökeni ile ilgili bir başka referans olarak göze çarpar.
 
1725 yılında İspanyollar tarafından kurulan Montevideo şehri, 1828’de Uruguay’ın başkenti olmuştur.
 
Yerel kovboy geleneğinin İspanyol etkisi ile birleştiği zengin bir kültüre sahip olan Montevideo, mimari yapısıyla da dikkat çekmektedir. Tarihî binalardan art deco ve neoklasik yönelimli modern yapılara kadar farklı mimari özellikleri bünyesinde toplayan başkent, geçmiş ve bugünü bir arada tutmayı başarabilen önemli bir şehir konumundadır.
 
Montevideo; turistik plajları, pek çok sportif faaliyetin yapılabildiği parkları, açık hava kafe ve restoranları ve tango başta olmak üzere farklı konsepte sahip barları ile özellikle yaz mevsiminde çok sayıda ziyaretçiye kapılarını açmaktadır. 
 
 
Nereler Gezilir?
​Montevideo'yu ziyaret etmek için en uygun zaman, yaz mevsiminin yaşandığı aralık ve mart ayları arasıdır.
Montevideo plajlarının keyfini yaşamak ve turistik yerleri kolaylıkla gezmek için, ılık ve güneşli bir havaya sahip olan yaz mevsimi tercih edilmelidir.
 
Montevideo'nun bazı bölgelerinde güvenlik sorunu yaşanabilmektedir. Tatilinizin en güzel şekilde geçmesi için birkaç noktaya özen göstermeniz tavsiye edilmektedir.
Montevideo sokaklarında yaşanabilecek herhangi bir yan kesicilik olayına karşı; tablet bilgisayar, laptop, kamera gibi önemli eşyalarınızı yanınızda bulundurmamanız önerilmektedir.
 
Ziyaretçilerin yalnız başına tenha sokak ve caddelerde yürümemesi tavsiye edilmektedir. Şehrin en kalabalık bölgesi olan Ciudad Vieja'da ise devamlı polis korumalarının bulunduğu Mercado del Puerto, Sarandi ve Plaza Independencia bölgeleri dışında mümkün olduğunca tek gezilmemelidir.
 
Restoran, kafe ya da barlarda değerli eşyalara her zaman göz kulak olunmalıdır.
 
Şehrin otomobille gezilmesi durumunda, motosikletli ya da yayan hırsızlık durumlarına karşı kapıların her zaman kilitli tutulması önerilir. Özellikle Punta Carretas ve Pocitos bölgelerinde, her türlü darbe ihtimali göz önünde bulundurulmalı ve park yapılan yerlere dikkat edilmelidir.
 
Ciudad Vieja
Montevideo'nu
n en eski yerleşimlerinden biri olarak bilinen Ciudad Vieja (Eski Kent), günümüzde şehrin en çok ziyaret edilen bölgesidir. Tarihî ve turistik mekânların yanında bünyesinde pek çok gece kulübü, kafe ve restoran da barındıran bu bölge; keyifli zaman geçirmek için en uygun yerlerden biridir.
 
Montevideo'nun bu tarihî bölgesinin etrafında uzun süreler boyunca çevrili olan duvarları, 1829 yılında yıkılmıştır. Yıkım aşamasında tek ayakta kalan ve Puerta de la Ciudadela ismine sahip olan duvar kapısı ise günümüze kadar varlığını korumayı başarmış, bölgenin sembollerinden biri hâline gelmiştir. Bunun dışında Ciudad Vieja'nın Ciudadela ve Brecha gibi bazı caddelerinde de yıkılan duvarın arta kalan birkaç parçasına rastlanabilmektedir.
 
Bölgenin tam merkezinde bulunan Plaza Independencia (Özgürlük Meydanı), Ciudad Vieja'nın sembollerinden ulusal kahraman Jose Gervasio Artigas'ın heykeli ile oldukça dikkat çeker. Artigas, Uruguay bağımsızlığının babası olarak ülke tarihinde çok önemli bir yere sahiptir.
 
Ciudad Vieja'da, 19. ve 20. yüzyıla ait pek çok tarihî bina görülebilmektedir. Bölgenin öne çıkan yapıları arasında; 1804 ve 1812 yılları arasında inşa edilen ve daha önceden hükümet binası olarak kullanılan Cabildo, ülkenin en eski tiyatro binası olan TeatroSolís, şehirdeki en önemli katedrallerinden biri olan Catedral Metropolitana de Montevideo ve sanatseverler tarafından sıkça ziyaret edilen resim sergisi ve müzesi Museo Torres García sayılabilir.
 
Bunun yanında; uzun yıllar Uruguay'ın ilk cumhurbaşkanı Fructuosa Rivera'nın malikânesi şeklinde kullanılmış olan Casa Rivera ve 19. yüzyıl İtalyan kahramanlarından Guiseppe Garibaldi'nin Uruguay'a sürgüne gittikten sonra kaldığı ev olarak dikkat çeken Casa Garibaldi de bölgenin ünlü yapıları arasındadır. Her iki ev de pek çok tablo, antika eşya, mobilya ve tarihî sanat eseri ile dekore edilmiştir.
 
Plaza Independencia
 
Montevideo'nun önemli meydanları arasında ilk sırada yer alan Plaza Independencia, şehrin en eski bölgesi Ciudad Vieja'nın merkezinde yer alır.
 
Bir tarafında şehir duvarının 19. yüzyıl başında yıkılmasından bugüne kadar sağlam kalmayı başarabilen Puerta de la Ciudadela isimli kapı; diğer yanında ise şehrin en hareketli alanlarından biri olan 18 de Julio Bulvarı'nın bulunduğu Plaza Independencia; pek çok tarihî binayı da bünyesinde barındırmaktadır.
 
Plaza Independencia ile özdeşleşen ve Uruguay ulusal kahramanlarından Jose Gervasio Artigas'ın anısına dikilen heykel, meydanın tam merkezinde yer almaktadır. Heykelin hemen altında Atrigas'ın küllerinin saklandığı Mausoleo de Artigas isimli bir anıtkabir de mevcuttur.
 
Meydanda yer alan ünlü binalar arasında Teatro Solís, Uruguay cumhurbaşkanlarının çalışma yeri olarak kullanılan ve daha sonra müzeye çevrilen Palacio Estévez, cumhurbaşkanı çalışma ofisi olan Torre Ejecutiva ve İtalyan mimar Mario Palanti tarafından inşa edilen Palacio Salvo yer almaktadır.
 
Palacio Salvo
 
Uzun yıllar Güney Amerika'nın en uzun binası unvanını taşıyan Palacio Salvo; Plaza Independencia ve 18 de Julio Avenue'nun kesiştiği yerde bulunmaktadır.
 
Buenos Aires'te yaşayan ve İtalyan göçmeni olan mimar Mario Palanti'nin tasarımını gerçekleştirdiği bu binanın yapımı, 1928'de tamamlanmıştır.
 
Sonraki yıllarda ünlü İtalyan ailelerinden Salvo kardeşler tarafından satın alınan Palacio Salvo, anteniyle birlikte toplam 100 metrelik bir uzunluğa sahiptir. Önceleri üst kısmında anten yerine deniz fenerinin bulunduğu bu binanın tamamı orijinal yapısını korumaktadır.
 
İlk zamanlarda otel şeklinde kullanılması planlansa da bu bina, günümüze kadar şehrin önde gelen kişileri tarafından özel malikâne veya çalışma ofisi olarak değerlendirilmiştir.
Adres: 18 Julio Ave ve Plaza Independencia, Montevideo, Uruguay
 
Museo Torres García
 
Ciudad Vieja'nın en önemli yapılarından biri olan Museo Torres García; bir resim sergisi ve müzesi olmasının yanı sıra, içerdiği zengin sanatsal etkinliklerle son yıllarda Montevideo'nun oldukça hareketli bir kültür ve sanat merkezi hâline gelmiştir.
Müzenin sergilediği koleksiyonlar, genellikle ünlü sanatçı Joaquín Torres García'nın resim çalışmalarından oluşmaktadır. Daha çok Picasso'nun kübik eserlerine ve tarihsel portrelerine benzetilen resimleriyle Torres Garcia, Uruguay sanatında önemli bir yer edinmiştir.
 
Sanatçının 1949 yılında ölmesinden sonra eşi Manolita Piña Torres tarafından kurulan müze; Torres Garcia'nın ortaya koyduğu birbirinden farklı resim, çizim ve orijinal yazı çalışmalarının yanında pek çok nesne ve mobilya tasarımına da yer vermektedir. Bunun yanında müzede, sanatçıya ait çeşitli fotoğraf, dergi ve basılı görsel materyaller de bulunabilir.
 
Yılda 85.000'in üzerinde ziyaretçinin geldiği bu ünlü mekân; içerik itibariyle dört bölüme ayrılmaktadır. En altta bulunan geniş içerikli kütüphanesi, zemin katındaki tiyatrosu, toplam üç katın ayrıldığı sergi bölümü ve eğitimsel faaliyetler ile sanat atölyelerinin gerçekleştiği terasıyla bu müze; özellikle genç sanatseverlerin sıkça uğradığı yerlerin başında gelmektedir.
 
Adres: Peatonal Sarandí 683, Montevideo, Uruguay 
Telefon: +598 2 916 2663
Ziyaret saatleri: Pazartesi - Cuma: 10:00 - 19:00, Cumartesi: 10:00 - 18:00
 
Palacio Legislativo
 
Uruguay'ın ulusal parlamentosu olarak faaliyet gösteren Palacio Legislativo, ülke demokrasisinin sembolü olarak görülmektedir.
1904 yılında başkan José Batlle y Ordoñez hükümeti tarafından yaptırılan bu büyük binayı, İtalyan mimar Vittorio Meano ve Guetano Moretti tasarlamıştır. Binanın iç ve dış kısmında bulunan kabartma ve alegorik heykelleri ise ünlü heykeltıraş José Belloni yapmıştır.
 
Saray; 25 Ağustos 1925 yılında, Bağımsızlık İlanı'nın imzalanmasının 100. yıl dönümünde, başkan José Serrato tarafından açılmıştır.
 
El Prado Bölgesi'nde yer alan bu büyük saray, 1975 yılında devlet başkanı Juan María Bordaberry tarafından Ulusal Tarihî Anıt ilan edilmiştir.
Adres: Av. Agraciada at Av. Flores, El Prado, Montevideo, Uruguay
Telefon: +598 2 200 1334
Ziyaret saatleri: Hafta içleri: 09:00 - 18:00
 
Catedral Metropolitana de Montevideo (Montevideo Metropolitan Kilisesi)
 
Montevideo'nun Merkezî Roma Katolik Kilisesi olan Catedral Metropolitana de Montevideo; Ciudad Vieja'daki Cabildo binasının hemen önünde, Plaza Constitución'un ise tam karşısında bulunmaktadır.
 
Kökeni, ülkenin İspanyol sömürgesi olduğu 1740'lı yıllara dayanan katedral; neoklasik mimari ile yapılan bugünkü görünümüne 1804 yılında kavuşmuştur. Mimar TomásToribio tarafından tasarlanan bu kilisenin yapım sürecinde, ünlü mimar José del Pozo y Marquy'nin de katkıda bulunduğu söylenmektedir.
 
1897 yılına kadar, yan tarafındaki Plaza Constitución'ın eski adı Iglesia Matriz ile anılan Catedral Metropolitana de Montevideo; bu tarihle birlikte günümüzdeki ismine kavuşmuştur.
Adres: Ituzaingó 1373, Montevideo, Uruguay
Telefon: +598 2 915 70 18
 
PalacioTaranco
 
Ciudad Vieja'daki Zabala Meydanı'nda bulunan Palacio Taranco, Fransız mimarisinin izlerini taşıyan bir 20. yüzyıl binası özelliğindedir.
 
Petit Palais ve Arc de Triomphe gibi ünlü yapıları da tasarlayan Charles Louis Girault ve Jules Chifflot León isimli iki başarılı Fransız mimarlar tarafından dizayn edilmiş bu binanın yapımı; 1910 yılında tamamlanmıştır.
 
Palacio Taranco ilk olarak, binanın yapımını da gerçekleştiren Taranco Ortiz'e aitken; 1945 yılından sonra devlet mülkiyeti altına girmiştir. 1979 yılında ülkenin resmî simgelerinden biri olarak sayılmaya başlayan yapı, ilerleyen yıllarda Uruguay Hükümeti'nin sık sık toplandığı yerlerden biri olmuştur.
 
Palacio Taranco, devlet işlerinin görüşüldüğü bir mekân olmasının yanında önemli bir müzeye de ev sahipliği yapmaktadır. Museo de Artes Decorativas (Dekoratif Sanatlar Müzesi) isimli bu değerli müze, binanın zemin ve birinci katlarında yer almaktadır.
 
Uruguay mobilyaları başta olmak üzere pek çok kumaş, saat, resim, seramik ürünü ve cam eşyasının sergilendiği Museo de Artes Decorativas; Greko-Romen ve Yakın Doğu sanat ve arkeolojisi alanında zengin bir içeriğe sahiptir.
 
Aynı zamanda Ribera, Teniers, Benlliure, Mierevelt, Pradilla, Van der Helst ve Appiani gibi usta sanatçıların heykellerinin görülebileceği bu müze; Antik Mısır heykellerini bünyesinde barındıran bir İslam sanat koleksiyonuna da sahiptir.
 
Adres: Calle 25 de Mayo 379, Montevideo, Uruguay 
Telefon: +598 2 915 60 60
Ziyaret Saatleri: Salı - Cumartesi: 10:00 - 18:00
 
Cabildo de Montevideo
 
Montevideo'nun eski belediye binası olan Cabildo de Montevideo, Ciudad Vieja bölgesindeki Plaza Constitución'da bulunmaktadır.
İki katlı dev bir yapı özelliğinde olan bu bina, sınırları içerisinde çeşme ve heykellerin bulunduğu geniş bir avluya da sahiptir.
 
1830 yılında Uruguay Anayasası'nın imzalandığı yer olarak tarihe geçen Cabildo de Montevideo'nun; Amerika'daki İspanya İmparatorluğu'nun son krallıklarından Virreinato del Río de la Plata zamanında hükümet binası olarak kullanıldığı da belirtilmektedir.
19. yüzyılda bir hapishane olarak da kullanılan bu tarihî bina, günümüzde önemli bir müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Museo y Archivo Histórico Municipal isimli bu müze; resim, antika, tarihî kostüm ve harita gibi ülkenin geçmişine ışık tutan çok sayıda objeye sahiptir.
 
Adres: Juan Carlos Gomez 1362, Montevideo, Uruguay
Telefon:+598 2 915 96 85
Ziyaret saatleri: Pazartesi - Cuma: 11:15 - 16:30
 
Museo del Gaucho y la Moneda (Kovboy ve Para Müzesi)
 
Bulunduğu bölgenin kovboy kültürünü, düzenlediği etkinliklerle yaşatmaya devam eden Montevideo; Calle Julio Herrera y Obes'in hemen yanında bulunan kovboy konseptli bir müzeye de ev sahipliği yapmaktadır.
 
Museo del Gaucho y la Moneda isimli bu müze; 19. yüzyıl rococo stili ile inşa edilmiş binasında, her yıl çok sayıda misafir ağırlamaktadır.
 
Gümüş ev eşyaları ve kıyafetler başta olmak üzere kovboyların gündelik yaşamlarıyla ilgili pek çok objenin sergilendiği bu müzede, yöreye özgü yerba bitkisinden yapılan çaydan da tadılabilmektedir.
Müzede aynı zamanda Amerika ve Avrupa'dan pek çok bozuk paranın sergilendiği ayrı bir bölüm de yer almaktadır.
Adres: Av. 18 de Julio, 998, Centro, Montevideo
Telefon: +598 2 900 87 64
Ziyaret Saatleri: 09:00 - 17:00
 
 
Ne Yenir?
​Montevideo'da çok zengin bir mutfak kültürü bulunmaktadır. Yöresel lezzetlerle Akdeniz mutfağının etkilerini bünyesinde barındıran Montevideo mutfağı; et yemeklerinin ağırlıkta olduğu ana yemeklerinden hamurdan yapılan atıştırmalıklarına, lezzetli tatlılarından meşhur içeceklerine kadar geniş bir içeriğe sahiptir.
Ana yemekler…
 
 
Ülke genelinde olduğu gibi Montevideo'da da dana etinin kullanıldığı yemekler ağırlıktadır. Bu yemekler arasında, ızgarada pişirilen bir biftek çeşidi olan churrasco; şehirde bol miktarda tüketilmektedir.
Patates ve yumurtayla birlikte servis edilen milanesa, ince dilimli bir biftek yemeğidir. Uruguay'ın restoran menülerinde sıkça yer alan bu yemek, ekmek arası olarak fast food mekânlarda da yenilebilir.
 
Dilimlenmiş et, ezilmiş patates, yeşil biber, zeytin ve yumurtadan yapılan pastel de carne; Montevideo'nun ünlü bir tuzlu tart çeşididir. Üzerine yumurta ve eritilmiş peynir dökülerek servis edilen bu yemeğe; isteğe göre sarımsak, soğan, kuru üzüm ve domates gibi malzemeler de eklenebilir.
 
Balık ya da dana etinden yapılan empanadagallega, Montevideo mutfağındaki bir diğer tart çeşididir. Soğan ve yeşil biberle servis edilen bu yemek, İspanya ve Portekiz kökenlidir.
Çorba ve makarnalarda da kullanılan albondigas de carne, şehrin geleneksel köfte türlerinden biridir. Bir rulo köfte yemeği olan pastel de carnemixto'nun içeriği ise; Hindistan cevizi, soya sosu, sarımsak, peynir, mantar, patates ve yumurta ile zenginleştirilmektedir.
 
Kızarmış patates, jambon ve yumurta ile yapılan gramajo, bölgede ünlü olan bir diğer yemektir. Chimichurri ve salsa golf gibi Arjantin kökenli soslarla birlikte yenilen gramajo, genellikle Montevideo'nun kafe ve barlarında servis edilmektedir.
 
Patates, lahana, kereviz, kabak ve pazı gibi sebzelerden yapılan puchero; etli bir yahni yemeğidir.
 
Sarı ya da beyaz mısır unu ile hazırlanan polenta; pirinç, dana eti, havuç, patates ve soğanla zenginleştirilen yöresel pilav arroz Uruguayo ve irmik, ekmek kırıntıları, patates ve beyaz undan yapılan gnocchi, Montevideo'da yenilebilecek diğer ana yemeklerdir.
 
Atıştırmalıklar…
 
 
Montevideo'da hamur ile hazırlanan pek çok atıştırmalık bulunmaktadır. Bunlar arasında empanada, şehir mutfağında önemli bir yere sahiptir. İç kısmı isteğe göre et, jambon, peynir, zeytin, balık, fındık ya da mantarla doldurulan bu yiyecek; bazı zamanlar çikolata ve krema soslarıyla birlikte lezzetli bir tatlı olarak da tüketilebilmektedir.
 
Uruguay'a özgü olan ve görünüş itibariyle gözlemeye benzeyen fainá, özellikle Uruguay ve Arjantin'de ünlü olan bir atıştırmalık türüdür. Fındık ve baharatlarla lezzetlendirilen bu yiyecek, mayasız hamurdan yapılmaktadır.
 
Uruguay tarzı dolmalık kabak yemeği zapallitosrellenos ve domuz sosisi chorizo, Montevideo'da bulunabilecek diğer atıştırmalıklardır.
Montevideo'da pek çok lezzetli çorba çeşidi de tadılabilmektedir. Bu çorbalar arasında popüler bir yere sahip olan ve dana işkembesinden yapılan buseca; patates, havuç, soğan ve bezelye ile lezzetlendirilmektedir.
 
Şehir restoranlarında karşınıza çıkabilecek diğer bir çorba olan cazuela'da; tavuk ve dana et ve kemikleri ile birlikte havuç, lahana, bal kabağı, patates gibi sebzeler de yer almaktadır.
Montevideo'da bölgeye özgü pek çok salata çeşidi de bulunmaktadır. Bunlar arasında dolmalık biber, soğan ve domatesten yapılan ensaladacriolla; patates, havuç ve mayonez gibi malzemelerin kullanıldığı ensaladarusa ve bezelye, domates ve soğan ile hazırlanan ensalada de frijoles oldukça popülerdir.
Montevideo'nun en popüler sandviçlerinden biri olan chivito; biftek, haşlanmış yumurta ve pek çok sebze çeşidi içermektedir.
 
 
Tatlılar…
 
Montevideo tatlı açısından oldukça zengin bir şehirdir. Başlı başına bir sütlü tatlı olan dulce de leche, aynı zamanda pek çok tatlının ana malzemesini oluşturmaktadır.
 
Dulce de leche'li tatlılar arasında; şeftali parçaları ve kremanın da lezzet verdiği bir kek türü olan postrechaja ve bisküvi çeşitlerinden alfajor ön plana çıkmaktadır.
 
Ayva, tatlı yapımında Montevideo'da bolca kullanılan bir meyvedir. Ayva peltesi dulce de membrillo, ayva jölesi ile hazırlanan kurabiye türü pastafrola ve peynir ve ayva jölesinin bir arada olduğu martínfierro; ayva ile yapılan popüler tatlılardır.
 
Fransa'nın ünlü tatlısı krem karamelin Peru'da yaygın olarak hazırlanan çeşidi flan; Montevideo'nun pek çok pastane, kafe ve restoranında tadılabilmektedir.
Ülkedeki İtalyan göçmenler sayesinde Uruguay halkı tarafından bol miktarda tüketilen granita; karpuz, limon, mandalina, yasemin, kahve, badem gibi aromalara sahip yarı buzlu bir tatlı çeşididir.
Latin Amerika'nın çoğu ülkesinde ünlü olan ve şekil itibariyle tulumba tatlısına benzetilen churro, Montevideo'da da bol miktarda yenilmektedir.
 
Ne içilir?
 
 
Montevideo caddelerindeki kafelerin çoğunda bulunan cafétallat, espressoya süt eklenerek hazırlanmaktadır. İspanya kökenli olan bu içecek, cafécortado olarak da bilinmektedir.
 
Yerba bitkisinin yapraklarıyla hazırlanan mate isimli Paraguay çayı, Montevideo'da denenebilecek diğer bir sıcak içecektir.
Beyaz şarap ve meyve suyunun birleşiminden oluşan clericó, Uruguay'ın en popüler alkollü içeceklerinden biridir. Özellikle yaz aylarında bolca tüketilen clericó'nun, clericot gibi alternatif isimleri de bulunmaktadır.
 
Uruguay'ın meşhur alkollü içecekleri arasındaki grappamiel; üzüm posalarının damıtılmasıyla yapılan grappa isimli İtalyan içkisinin lezzetli bir türüdür. Çikolata, kahve, limon, nane, çilek, portakal, vişne ve vanilya gibi farklı aromalara da sahip olan grappamiel; Montevideo'ya gelen ziyaretçiler tarafından oldukça beğenilmektedir.
 
Bunun yanında bir beyaz şarap türü olan medio y medio ve kırmızı şarap çeşidi olan tannat da Montevideo'nun popüler alkollü içecekleri arasındadır.
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​İspanyol konseptli barları, muhteşem tango performanslarının izlenebileceği mekânları, sokakları renklendiren festivalleri ve çeşitli spor aktiviteleriyle Montevideo; ziyaretçilerinin hoşça vakit geçirebileceği geniş bir etkinlik yelpazesi sunmaktadır.
Gece hayatı
 
Pek çok konuda olduğu gibi Montevideo'nun gece hayatı da İspanya ile büyük benzerlik göstermektedir. Akşam yemeğinin saat 20:00 - 21:00 gibi yenildiği bu şehirde, eğlence mekânlarına saat 22:00'dan önce giren sayısı oldukça azdır.
 
Sabahın ilk saatlerine kadar hizmet veren gece kulüpleri genellikle Ciudadela, Bartolomé Mitre ve Parque Rodó bölgelerinde yer alır.
Gece kulübü denilince akla ilk gelen mekânlardan Baar Fun Fun, birbirinden farklı tango şovları ve canlı müziği ile ziyaretçilerine keyifli dakikalar yaşatmaktadır. Ciudadela bölgesinde yer alan bu kulüp; uvita ve tangueria gibi lezzetli alkollü içecekleri ile de ünlüdür.
 
Şehrin diğer bir ünlü gece kulübü W Lounge, misafirlerini tekno ve rock'n roll'un ağırlıkta olduğu bir repertuarla ağırlamaktadır. Parque Rodó'nun en kalabalık gece mekânlarından W Lounge, aynı zamanda seçkin bir restorana sahiptir.
 
Bunun dışında Bartolomé Mitre'de bulunan La Bamba ve Ciudad Vieja yer alan El Pony Pisador da Montevideo'daki meşhur gece kulüpleri arasındadır.
 
Şehrin bar kültürü de oldukça ünlüdür. J Zorrilla de San Martín, Costa Rica ve Bartolomé Mitre; kafe ve barlar açısından zengin olan bölgelerdir.
 
Costa Rica Caddesi'nde yer alan Café Misterio, Gabriel Pereira bölgesinde bulunan ve İspanyol gecelerini şehre taşıyan Mariachi, Ciudad öVieja'nın en eğlenceli mekânlarından Almodó Bar, Ciudadela'da yer alan La Ronda ve LuisAlberto de Herrera Bölgesi'nde lezzetli kokteylleriyle ünlü olan Cabo Bar; Montevideo'nun popüler barları arasındadır.
 
Montevideo'nun öne çıkan eğlence mekânlarından biri de tango barlardır. Müthiş tango performanslarının yanında, samba gösterilerine de ev sahipliği yapan bu barlar arasında; Nueva York'ta yer alan La Casa de Becho ve 8 de Octubre'de bulunan El Tartamudo Cafe önemli bir yere sahiptir.
 
Müzik, dans ve tiyatro
Montevideo'da müzik ve dans denilince akla ilk gelen tangodur. Şehrin Rio de Plata bölgesi ile özdeşleşen tango kültürü, zamanla tüm bölgeye yayılmıştır. Gerardo Matos Rodríguez, Pintín Castellanos ve Rosita Melo gibi değerli müzisyenleri yetiştiren Montevideo; aynı zamanda El Tango Supremo, La Cumparsita, La Milonga, La Puñalada ve Desde el Alma başta olmak üzere pek çok şarkının bestelendiği yerdir.
 
Şehrin çeşitli yerlerinde bulunan mekânlarıyla tango mirasını yaşatmaya devam eden Montevideo, rock ve flamenko ağırlıklı bir müzik tarzına sahip olan Kutxi Romero gibi ünlü müzisyenleri de bünyesinde barındırmaktadır.
 
Tango dışında milonga ve valsi ile de ünlü olan Montevideo'da; caz da ağırlıklı bir yere sahiptir. Şehrin ünlü caz kulüpleri arasında olan Bancaria, Montevideolu caz severlere zengin bir repertuar sunar.
 
Montevideo'da tiyatro da önemli bir yere sahiptir. 1856 yılında kurulan ve Güney Amerika'nın en eski tiyatrosu olan Teatro Solís, günümüzde de pek çok opera ve tiyatro eserini sergilemeye devam etmektedir.
 
Festivaller
 
Montevideo Karnavalı
 
Dünyanın en uzun soluklu karnavalı olarak anılan ve yaklaşık 40 günlük bir zaman dilimini kapsayan Montevideo Karnavalı, ocak ayının son günlerinde başlayıp mart ayının ilk haftalarına kadar sürmektedir.
 
Uruguay'ın genelinde düzenlenen bu karnavalın merkezi ve en hareketlisi, Montevideo'da gerçekleşir. Yaklaşık bir buçuk aylık bir süre boyunca çeşitli gösteri ve yürüyüşlerin yapıldığı bu karnaval için ülke dışından çok sayıda ziyaretçi gelmektedir.
 
Karnavalın başladığı gün olan pazartesi ve günah çıkarma günü olan salı gününün resmî tatil ilan edildiği bu festivalin hazırlıkları, haftalar öncesinden başlamaktadır. Örneğin etkinliklerin yapılacağı bölgeyi temsil edecek kraliçeler; festival başlamadan bir ay önce, aralık ayında seçilmektedir.
 
Festivalin önemli etkinlikleri arasında yer alan Desfile de las Llamadas, Sur ve Palermo bölgelerinde düzenlenmektedir. Candombe bölgesinin kurtuluşu anısına yapılan bu gösteriler, katılımcıların çaldığı tumbaya benzeyen tambore isimli bir enstrüman eşliğinde gerçekleşir.
 
Festivalin bir diğer önemli etkinliği olan murgas isimli sokak tiyatroları, içerik itibariyle dram ve komedi ağırlıklıdır. Eleştirel yönü de yüksek olan bu tiyatrolarda oyuncuların renkli kıyafet ve maskeleri oldukça dikkat çekmektedir.
 
Gaucho Festivali
 
Mart ayının ikinci haftası düzenlenen Gaucho (Kovboy) Festivali, yerli halkın olduğu kadar ziyaretçilerin de ilgisini çeken bir festival özelliğindedir.
 
Rodeoların at üzerindeki şovlarını izleyen katılımcıların da kovboy kıyafeti giymesi, festivalin değişmez alışkanlıkları arasındadır.
Rodeo gösterilerinin yanında çeşitli yürüyüş ve folklor etkinliklerinin de düzenlendiği Gauncho Festivali'nde, caddelerde at binen pek çok amatör sürücüye rastlamak mümkündür.
 
Diğer Festivaller
 
Önceleri sadece Berlin'de gerçekleşen ve 2009 yılında Montevideo'da da düzenlenmeye başlayan Globale Festival, toplumsal ve siyasi içerikli belgesel filmlerin yarıştığı bir etkinlik olarak öne çıkar. Festival, her yıl haziran ayında belgesel niteliği taşıyan pek çok filmi seyirciyle buluşturmaktadır.
 
Globale Festival dışında, Festival Cinematográfico Internacional Del Uruguay (Uruguay Uluslararası Film Festivali) de Montevideo'da gerçekleşen ünlü festivaller arasındadır.
 
Bunun yanında aralık aylarında pek çok müzik grubunu ağırlayan Glimpse Festival ve kasım aylarında Teatro Solis'te gerçekleşen Festival de Jazz de Montevideo; (Montevideo Caz Festivali) diğer önemli Montevideo festivalleridir.
 
Spor
 
Montevideo, spor alanında Uruguay'ın en hareketli şehirlerinden biridir. Pek çok dalda sportif aktivitelerin mevcut olduğu Montevideo, birbirinden başarılı kulüplere de ev sahipliği yapmaktadır.
 
Şehrin olduğu kadar dünyanın da sayılı stadyumlarından biri olan Estadio Centenario, 1930 yılında Parque Batlle'da kurulmuştur. Aynı yıl gerçekleşen Dünya Kupası'nda Uruguay'ın edindiği başarıları kutlama ve ülkede yürürlüğe giren ilk anayasanın 100. yılını anma amacıyla inşa edilen bu bina, 70.000 kişilik bir kapasiteye sahiptir.
 
FIFA tarafından dünyanın klasik stadyumları arasında sayılan Estadio Centenario'da; 
Nacional, Peñarol, Central Español, Cerrito ve Cerro Montevideo gibi başarılı futbol kulüplerinin maçları izlenebilmektedir.
 
Estadio Centenario gibi Parque Batlle içinde yer alan ve işletmesi belediyeye ait olan El Velódromo Municipal de Montevideo, pek çok bisiklet ve motosiklet yarışının yapılabildiği yer olarak dikkat çeker.
Futbol dışında basketbolda da başarılı bir çizgisi olan Montevideo; Defensor Sporting, Trouville, Unión Atlética, Biguá, Capitol ve Malvín isimli ünlü takımlara sahiptir.
 
Golf alanında ziyaretçilerin uğrak yerlerinden biri olan Montevideo'da, Club de Punta Carretas isimli meşhur bir kulüp ve golf sahası bulunmaktadır. 1894 yılında kurulan bu tarihî kulüp, Bulevar Artigas'ın batısında yer almaktadır.
 
Montevideo'da ağırlıklı olarak yapılan bir diğer spor rugby'dir. Maroñas Racecourse Hipodromu inşa edildikten sonra daha çok takipçi kazanan bu spor, yıl içerisinde pek çok spor karşılaşmasına ev sahipliği yapmaktadır. 
 
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

 

Montevideo
Etiketler » Montevideo Grup Uçak Bileti Al   » Montevideo Grup Uçak Rezervasyonu   » Montevideo Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Montevideo Grup Uçak Bileti Al