İstanbul San Juan Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul San Juan Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Nasıl Gidilir?
Türkiye'den San Juan'a direkt uçuş bulunmamaktadır.
Ancak; Lufthansa, British Airways, KLM, Delta ve US Airways gibi havayollarının İstanbul'dan San Juan'a Amerika veya Avrupa aktarmalı uçuş seçenekleri bulunmaktadır.
 
San Juan Luis Muñoz Marin Uluslararası Havaalanı İçin 1-9 Arası Uçak Biletinizi www.makrobilet.com Sitemizden Online Ucuz Fiyata Alabilirsiniz.
San Juan Luis Muñoz Marin Uluslararası Havaalanı, San Juan şehir merkezinin 5 km güney doğusunda bulunmaktadır.
İç hat ve dış hat olmak üzere iki terminale ev sahipliği yapan havaalanı içerisinde; döviz bozdurma bürosu, banka, ATM, büyük ölçekli bir duty free alanı, birçok restoran, bar ve kafenin yanı sıra; business lounge salonları ve kablosuz internet hizmeti de bulunmaktadır.
Adres: Baldorioty de Castro semti, Isla Verde, San Juan
Telefon: (+1) 787 791 1014
Web: www.prpa.gobierno.pr
 
Havalimanından ulaşım
 
Otobüs ile
 
Terminal çıkış noktalarında bekleyen B40 veya C45 numaralı otobüslere binerek, yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk sonunda şehir merkezine ulaşabilirsiniz.
 
Taksi ile
 
Havaalanından şehir merkezine konforlu bir biçimde ulaşabilmek için terminal çıkış noktalarında sıraya dizilmiş bir hâlde bekleyen taksilere binebilir veya havaalanı içerisindeki turizm ofislerinden ön ödemeli taksi hizmeti satın alabilirsiniz.
 
Araç kiralama
 
Havaalanında dilediğiniz aracı şoförlü veya şoförsüz şekilde, kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Aklınızda Bulunsun başlığı altında bulunan Araç kiralama konusuna göz atınız.
 
Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı özerk bir bölge olan Porto Riko'nun başkenti San Juan, Karayip Denizi'nin kuzeydoğusunda yer alan önemli bir turistik merkezdir.
Karayip Denizi'nin kuzeydoğu yönünde Atlas Okyanusu ile birleşim noktasında yer alan San Juan; ülkenin finans, turizm, kültür ve sanat merkezi konumundadır.
 
San Juan'ın yerel halkı Taino yerlileridir ancak 1521 yılında bölgeye ayak basan İspanyol koloni birlikleri, burayı ele geçirerek uzun yıllar egemenliği altına almıştır.
 
Porto Riko adası daha sonra İspanyol -  Amerikan İç Savaşı esnasında Amerika'nın yönetimine geçmiştir ve günümüzde dış işlerinde Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı iç işlerinde ise özerk bir bölge olarak varlığını sürdürmektedir.
 
İspanyol hâkimiyeti döneminden zengin bir kültürel ve mimari mirasa sahip olan San Juan, Latin kültürünün önemli bir merkezidir.
 
Salsa müziğinin ve dansının her an sokaklarda göze çarptığı bu renkli kent; Taino kabilesi, İspanya, Afrika, ve Amerika'dan gelen çarpıcı bir çeşitliliğe sahip yerel kültürü ile ziyaretçilerini büyülemektedir.
 
 
Nereler Gezilir?
​San Juan ve çevresinde kışları ılık, yağışlı ve fırtınalı; yazları ise güneşli ve sıcak bir iklim yaşanmaktadır.
San Juan'ı ziyaret etmek için en uygun olan dönem, yaz mevsiminin hüküm sürdüğü aralık - nisan ayları arasıdır. Bu dönemde turkuaz rengi berrak denizi, güneşli pırıl pırıl havası ile San Juan; tatil beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.
Renkli ve eğlenceli bir atmosfere sahip olan San Juan, Karayip adalarındaki en büyüleyici ve prestijli gezi rotalarından biridir.
San Juan seyahatinizin daha keyifli geçmesi için birkaç küçük noktaya dikkat etmeniz  gerekmektedir.
Tarihî şehir, Isla Verde ve Condado gibi turistik bölgelerde gezerken çantanıza sahip çıkmaya özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Küçük bir önlem alarak, yankesicilik gibi tadınızı kaçıracak olaylardan korunabilirsiniz. 
San Juan'da sokaklar oldukça dar ve taşlıdır. Yolda yürürken trafiğe, dar sokaklarda bisiklete binerken veya araç kullanırken yayalara dikkat etmeniz önerilmektedir.
 
San Felipe del Morro Kalesi
 
16. yüzyılda inşa edilmiş olan görkemli San Felipe del Morro Kalesi, 1983 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi kapsamına alınmıştır.
Şehrin kuzeybatı uç noktasında yer alan bu görkemli yapıdan büyüleyici bir okyanus ve şehir panoraması izlenebilmektedir.
Altı kata sahip olan kale içerisinde gizli geçitler, tüneller, hapishane ve hazine odası bölümleri yer almaktadır.
Deniz seviyesinin 43 metre üzerinde yer alan görkemli kale, tarih boyunca 5 metre kalınlığındaki dev taş duvarları sayesinde nice kuşatmadan sağ çıkmayı başarmış önemli bir mimari semboldür.
San Felipe Del Morro Kalesi;  her gün 09.00 - 18.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
Adres: Norzagaray Caddesi, San Juan 
Telefon: (+1) 787 729 6960
 
Luis Muñoz Rivera Parkı
 
Porto Riko'nun önde gelen devlet adamlarından Luis Muñoz Rivera onuruna inşa edilmiş olan 11 hektarlık bu yemyeşil park, aynı zamanda bir şair ve sanatçı Rivera'nın adıyla anılmaktadır.
Piknik alanları, çocuk parkı, amfi tiyatro ve spor parkurları gibi bölümlere ev sahipliği yapan park; ziyaretçilerine okyanus kıyısında büyüleyici bir doğa manzarası vadetmektedir.
Doğanın kalbinde huzurlu bir gün geçirmek ve San Juan'ın doğal güzelliklerini gözlemlemek için ziyaret edilebilecek ideal bir nokta olan Luis Muñoz Rivera Parkı, her gün 09.00 - 18.00 saatleri arasında açık bulunmaktadır.
Adres: Muñoz Rivera Meydanı, Ponce de León, San Juan
Telefon: (+1) 787 721 6133
 
Bacardi Evi Ziyaretçi Merkezi
 
San Juan'ın en popüler turistik duraklarından biri olan Bacardi Evi Ziyaretçi Merkezi, ünlü Kübalı aile Bacardilerin 1950'li yıllarda Küba'dan sürgün edilmelerinin ardından San Juan'a gelerek kurdukları rom fabrikasıdır.
Önce küçük bir rom atölyesinde üretilirken dünya çapında ünlü bir rom markası hâline gelen Bacardi'nin geçmişine ışık tutan fabrikada, rom üretimini en ince ayrıntısına kadar öğrenebilir ve rom tadım atölyelerine katılabilirsiniz.
Prestijli bir hediyelik eşya mağazasını da içerisinde barındıran Bacardi Evi Ziyaretçi Merkezi, her gün 09.00 - 18.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Ancak günün son fabrika turu, 16.30'da başlamaktadır.
Adres: Bay View Endüstri Parkı, San Juan
Telefon: (+1) 787 788 8400
 
Casa del Libro Müzesi
 
18. yüzyılda inşa edilmiş olan nostaljik bir malikâne içerisinde yer alan Casa del Libro Müzesi; kıymetli tarihî belgelere, çizimlere ve resimlere ev sahipliği yapmaktadır.
Müzede sergilenen en dikkat çekici eser 1493 yılında Kral Ferdinand ve Kraliçe Isabella tarafından imzalanmış olan Christopher Columbus'un Porto Riko'ya ayak basmasını konu eden bir fermandır.
Porto Riko'nu tarihini gözler önüne seren kıymetli belgelerin görülebileceği Casa del Libro Müzesi, ayrıca mimari açıdan da başlı başına görülmeye değer tarihî bir yapı niteliğine sahiptir.
Müze, pazar günleri hariç haftanın her günü 11.00 - 14.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.
Adres: Cristo Caddesi, No: 255, San Juan
Telefon: (+1) 787 723 0354 
Web: www.lacasadellibro.org
 
Isla Verde
 
San Juan'ın en prestijli ve popüler turistik noktalarından biri olan Isla Verde semtinin adı, yeşil ada anlamına gelmektedir.
Büyüleyici güzellikteki doğal kumsalları, lüks tatil merkezleri, hareketli gece hayatı atmosferi ve dünya çapında ünlü spa merkezleri ile ziyaretçilerine dört dörtlük bir tatil yaşama fırsatı sunan Isla Verde; adını hilal biçimindeki kumsallarını süsleyen turkuaz renkli berrak denizinden almaktadır.
Beyaz ince kumlu sahilleri, uzun palmiye ağaçları, konforlu ve prestijli otelleri ile Isla Verde; tam bir egzotik tatil cenneti imajına sahiptir.
San Juan'a yapılan hiçbir gezi, Isla Verde'ye uğranmadan tamamlanmış sayılmaz.
Cennetten bir köşe olarak tabir edilen bu çok özel bölgeyi ziyaret ederek San Juan'ın en göz alıcı turistik noktalarını keşfedebilirsiniz.
Adres: Isla Verde, San Juan
 
La Casa Blanca
 
1523 yılında Porto Riko'nun ilk valisi Ponce de Leon tarafından inşa edilen La Casa Blanca binası, 250 yıl süresince şehrin önemli yönetim merkezlerinden biri olarak hizmet vermiştir.
Daha sonra Amerikan donanmasının eline geçen yapı, bir süre askeri merkez olarak kullanılmış ve ardından yine devlete iade edilmiştir.
Günümüzde 2 farklı müzeye ev sahipliği yapan La Casa Blanca, nostaljik görünümü ile San Juan'ın önemli mimari sembollerinden biridir.
La Casa Blanca içerisinde yer alan müzelerden birinde bölgenin yerli halkı olan Taino kabilesinin tarihî mirasları sergilenirken diğer müzede ise tarih süresince La Casa Blanca içerisinde yaşamış olan devlet adamlarının hayatlarından kesitler sunan bir bölüm yer almaktadır.
La Casa Blanca, haftanın her günü 09.00 - 14.30 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
Adres: San Sebastian Caddesi, San Juan 
Telefon: (+1) 787 724 4102
 
Tarihî San Juan
 
7 mahallelik bir alanı kapsayan tarihî San Juan bölümü, İspanyol koloni dönemine ait büyüleyici güzellikteki nostaljik yapıların yer aldığı taş duvarlarla çevrili önemli bir turistik merkezdir.
Günümüzde koloni dönemine ait binaların büyük bir bölümü, restore edilerek otel veya restoran olarak kullanılmaya başlanmıştır.
Şehrin en önemli tarihî yapılarını sınırları içerisinde barındıran bu bölüm, Arnavut kaldırımlı labirent gibi dar sokakları ve otantik atmosferi ile ünlüdür.
Sevimli sokak kahvelerine, özgün butik ve takı mağazalarına ev sahipliği yapan tarihî şehir bölümünün nostaljik sokaklarından birinde; sokak sanatçıları tarafından hemen her gün canlı müzik gösterileri düzenlenmektedir.
Adres: Şehir merkezi, San Juan
 
La Fortaleza
 
1540 yılında San Juan Limanı'nın girişini düşmanlardan korumak amacıyla inşa edilen La Fortelaze, daha sonra valilik rezidansı olarak kullanılmaya başlanmıştır.
Tarih süresince birçok kez restore edilen yapıya bugünkü neo klasik saray görünümü, 1846 yılında verilmiştir.
Porto Riko'nun 170 valisine ev sahipliği yapmış olan bu görkemli mimari sembol, bugün de hâlâ valilik rezidansı olarak kullanılmaktadır.
Sınırlı bölümleri halkın görüşüne açık olan La Fortaleza haftanın her günü 09.00 - 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.
Adres: Fortaleza Sokağı, San Juan 
Telefon: (+1) 787 729 6960
 
Aziz John Baptist Katedrali
 
1521 yılında tahta bir yapı olarak inşa edilmiş olan Aziz John Baptist Katedrali, 1526 yılında bir kasırgada büyük zarar görmüştür.
Günümüzdeki taş yapı, 1540 yılında oluşturulmuş ve 1917 yılında ise katedrale son bir restorasyon çalışması yapılmıştır.
Porto Riko'nun ilk İspanyol piskoposluk kilisesi olma özelliğine sahip Aziz John Baptist Katedrali, elips şeklindeki kubbesi ve göğe uzayan mermer sütunları ile görülmeye değer önemli bir dini yapıdır.
Katedralin en ilgi çekici bölümlerinden biri, Aziz Pio'nun mumyasının bulunduğu sergi alanıdır.
Şehrin en önemli dini yapılarından biri olan katedral, büyüleyici güzellikteki vitraylı camları ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.
Yemyeşil ve çiçeklerle bezeli bahçesinde Porto Riko'nun ilk valisi Ponce de León'un mermerden yapılmış mezarına da ev sahipliği yapan katedral, haftanın her günü 08.30 - 16.30 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.
Adres: Cristo Sokağı, San Juan
Telefon: (+1) 787 722 1709
 
Museo del Niño (Çocuk Müzesi)
 
1990'lı yılların sonunda bir grup sosyolog ve gönüllü öğrenci tarafından 300 yıllık bir koloni dönemi villası içerisine kurulan Museo del Niño; ülkede, çocuk eğitimi ve dünyasını konu alan ilk ve tek müzedir.
Müzede çocuklara diş fırçalamanın faydaları, evcil hayvanlarına nasıl daha iyi bakabilecekleri, çevreyi koruma ve geri dönüşüm gibi önemli konularda eğlenceli eğitimler verilmekte ve müze gönüllüleri eşliğinde, çocuklarla birebir veya küçük gruplar hâlinde oyunlar oynanmaktadır.
Ailece eğlenceli bir şekilde zaman geçirmek için ideal bir nokta olan Çocuk Müzesi'nde ayrıca çocuk dünyasına yönelik son teknoloji ürünü aygıtlar ve oyuncaklar da sergilenmektedir.
Tarihî şehir bölümünün tam kalbinde yer alan Çocuk Müzesi, haftanın her günü 09.00 - 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.
Adres: Cristo Sokağı, No: 150, San Juan 
Telefon: (+1) 787 722 3791
Web: www.museodelninopr.org
 
Museo de Arte (Güzel Sanatlar Müzesi)
 
Şehrin en lüks ve prestijli müzesi olan Museo de Arte, Porto Riko tarihini yerel sanatçıların eserleriyle gözler önüne sermeyi amaçlamaktadır.
2000 yılında eski bir hastane binası restore edilerek kurulan müzede; ülkenin en ünlü sanatçılarından Francisco Oller, José Campeche, Rafael Tufiño, Angel Botello, Arnaldo Roche Rabelle ve Antonio Martorell'in eserleri sergilenmektedir.
Porto Riko ruhunu büyüleyici resimlerde yakalamak isteyenler aynı zamanda büyüleyici bir botanik bahçesine de ev sahipliği yapan müzeyi haftanın her günü 11.00 - 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirler.
Adres: De Diego Meydanı, No: 299, Santurce, San Juan 
Telefon: (+1) 787 977 6277
Web: www.mapr.org
 
Şehrin dışında kalan yerler
 
San Juan'ın hemen dışında, farklı seyahat anıları edinmenizi sağlayacak birçok gezi rotası da bulunmaktadır.
 
Rio Grande
 
San Juan'a 30 dakikalık bir mesafede yer alan Rio Grande bölgesi, El Yunque olarak bilinen Karayip yağmur ormanlarını içerisinde barındırmaktadır.
Bölge; adını, ormanları ikiye bölen Rio Grande Nehri'nden almıştır.
El Yunque ormanları içerisinde birçok farklı yürüyüş parkuru ve piknik alanı yer almaktadır. Bölgeyi keşfe çıkmak için mutlaka bir tur grubuna katılmanız tavsiye edilir.
Bu şekilde hem ulaşım hem de orman içerisinde kaybolma gibi problemler yaşamazsınız.
Porto Riko'nun büyüleyici tropik doğasını keşfe çıkmak ve yağmur ormanlarının görkemli atmosferini solumak için mutlaka Rio Grande'yi ziyaret etmeniz önerilmektedir.
 
Arecibo
 
San Juan sınırlarının 80 km batısında bulunan Arecibo, şehir atmosferinden bunalanlar için ideal bir kaçamak noktasıdır. Arecibo'ya araba kiralayarak veya toplu taşıma araçlarını kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz.
Arecibo sınırları içerisinde yer alan mutlaka ziyaret edilmesi tavsiye edilen noktalardan biri Camuy Nehri Mağara Parkı'dır.
Dünyanın en uzun üçüncü yer altı akarsuyu olan Camuy Nehri'nin oluşturduğu kireçtaşı mağaralarından, tünellerden ve bu doğal oluşumların aralarını süsleyen büyüleyici göllerden oluşan park; ailece doğada keyifli bir gün geçirmek isteyenlerin favori adreslerinden biridir.
Park içerisinde piknik alanları, hediyelik eşya mağazası, yürüyüş parkurları, kafeterya ve bir de sergi alanı yer almaktadır.
Arecibo'da gezilebilecek bir diğer rota ise Arecibo Gözlemevi'dir. Bu merkez, dünyanın en büyük radyo teleskobuna ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür.
Arecibo Gözlemevi'ni ziyarete giderken tesis içerisindeki tırmanma parkurları için rahat bir çift ayakkabı giymeniz ve yağış ihtimaline karşın yanınızda mutlaka bir şemsiye bulundurmanız önerilmektedir.
Arecibo'da görülmeye değer diğer turistik noktalar ise deniz feneri ve tarih parkıdır.
 
 
Ne Yenir?
​Porto Riko mutfağının kökleri; Taino kabilesi, İspanya ve Afrika kültürlerine dayanmaktadır.
Yerel mutfakta en sık kullanılan malzemeler arasında pirinç, fasulye, tavuk, yengeç, ahtapot, karides, morina balığı ve ıstakoz başta olmak üzere deniz ürünleri; bunun yanı sıra, yeşil muz gibi tropik meyveler ile tatlı ve acı chili biberi bulunmaktadır.
Yerel mutfak haricinde San Juan'da İspanyol, Çin, Fransız, Yunan ve İtalyan mutfaklarından başarılı örnekler sunan birçok restoran da bulunmaktadır.
San Juan, ülkenin en lezzetli bifteklerinin servis edildiği prestijli steakhouse restoranlarına ev sahipliği yapmaktadır. Kırmızı et sevenlerin, şehri ziyaretleri esnasında mutlaka bir steakhouse'a uğramaları önerilmektedir.
 
Temel yemekler…
 
Plantain adı verilen yeşil muz, San Juan mutfağının en ünlü spesiyallerinin büyük bir bölümünde yer alan ve sıklıkla karşılaşacağınız temel bir besin maddesidir.
Şehrin en ünlü yemeklerinden biri olan mofongo; et ve sebze suyu, zeytinyağı ve sarımsak eşliğinde hazırlanan, ortasında etli veya balıklı bir harca sahip, yeşil muz püresinden oluşmaktadır.
Pirinç pilavı ve üzerinde servis edilen özel acılı soslu fasulyeden oluşan yemeğe arroz y habichuelas denilmektedir.
Pastel veya tamal olarak adlandırılan bir diğer ünlü yerel yemek ise yeşil muz ezmesinin tavuk eti ve pirinçle karıştırılmasından oluşan harcın muz kabuğu içerisine dolma gibi sarılmasından oluşmaktadır.
Tavuk ve pilavın baharatlar eşliğinde aynı tencerede pişirilmesi ile elde edilen yemeğe, arroz con pollo adı verilmektedir.
Domates soslu ve hindistancevizi süslemeli yengeç eti yahnisi salmorejo ise deniz ürünlerinden hoşlananların mutlaka tatmaları gereken bir lezzettir.
 
Tatlılar…
 
Tarihî San Juan bölgesinde adım başı rastlayacağınız tezgâhlarda satılan piraguas; tatlı kâğıt külahlar içerisine konulan, aroma eklenmiş ve tıraşlanmış, serinletici buzdan oluşmaktadır.
Yerel halk arasında en meşhur olan aromalar; parcha (çarkıfelek meyvesi), mango ve ananastır.
Kızartılmış yeşil muz cipslerine şeker ilave edilmesinden oluşan tatlıya maduros adı verilmektedir.
San Juan mutfağı, flan adı verilen birçok krem karamel çeşidini içerisinde barındırmaktadır.
En ünlü krem karamel çeşitleri arasında; balkabaklı, havuçlu, vanilyalı, hindistancevizli ve ananaslı bulunmaktadır.
Tatlı pirinç pudingi arroz con dulce ve içi krema dolgulu sünger keki brazo gitano da yerel mutfağa ait en ünlü tatlılardır.
 
Atıştırmalıklar…
 
Plantain muzlarının unlu bir sosa bulanarak kıtır bir hâle gelecek biçimde kızartılmasından oluşan atıştırmalığa tostones adı verilmektedir.
Taquitos ise içi isteğe bağlı olarak etli veya tavuklu bir harç ile hazırlanabilen tortilla hamurundan oluşan dürümlere denilmektedir ve şehirde en sık tüketilen atıştırmalıkların başında gelmektedir.
Kızarmış çörek anlamına gelen arepas, sade olarak çay veya kahve yanında tüketilebildiği gibi ortadan ikiye ayrılıp içine deniz ürünlerinden oluşan bir harç konularak öğlen atıştırmalığı olarak da yenebilmektedir.
 
Ne içilir? 
 
San Juan'ın, dünyanın en ünlü kokteyllerinden biri olan pina colada'nın icat edildiği yer olması dolayısıyla millî bir değer taşıyan bu alkollü içecek; şehirde oldukça popülerdir.
San Juan'da popüler olan bir diğer alkollü içecek çeşidi rom'dur. Dünyanın en ünlü rom markalarından birinin üretim tesislerine ev sahipliği yapan şehirde en sık tüketilen rom çeşitleri arasında Barrilio, Don Q ve Bacardi bulunmaktadır.
Şehre özgü diğer alkollü içecek çeşitleri ise medalla adı verilen yerel üretim bira ve sütlü, şekerli ve yumurtalı bir içeriğe sahip olan ve özellikle yılbaşı dönemlerinde tüketilen kokteyl coquito'dur.
Alkolsüz içecek çeşitlerinin arasında en popüleri, kahvedir. San Juan'a özgü yerel üretim kahve çeşitlerinin oldukça farklı ve beğenilen bir aroması vardır.
Ayrıca çarkıfelek meyvesi, ananas, mango, guava ve hindistancevizi gibi tropikal meyvelerden elde edilen taze sıkılmış meyve suları ve bol buzlu frappeler de sıcak havalarda serinlemenizi sağlayacak diğer yerel içecek çeşitleridir.
Dünyanın ilk hindistancevizli sodası olma unvanına sahip Cocorico, en popüler yerel alkolsüz içecek çeşitlerinden biridir.
Ajonjoli; susam tohumu, şeker, vanilya, tarçın, pirinç, süt, baharat çeşitleri ve hindistancevizi sütünden oluşan tatlı ve yoğun bir içecek çeşididir. Bu içeceğin içerisine rom katılarak alkollü bir versiyonu da hazırlanabilmektedir.
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​San Juan; tarihî yapıları, canlı gece hayatı, lüks restoranları, ışıltılı alışveriş merkezleri, otantik çarşıları ve büyüleyici kültür - sanat aktiviteleriyle ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil deneyimi vadeder.
Müzik
 
San Juan'da popüler olan müzik türleri; salsa, reggaeton, mambo, caz ve klasik müziktir.
Yerel halk müziği jibaro, bomba, danza ve plena olmak üzere 4 farklı kategoriye ayrılmaktadır.
Bolero ve merengue müzik türleri de ada halkı tarafından sıklıkla dinlenilmekte ve sokaklarda icra edilmektedir.
San Juan sokakları, spontane bir biçimde canlı müzik konserleri sergileyebilen sokak sanatçılarıyla doludur. Şehre her daim canlı ve renkli bir müzikal atmosferi hâkimdir.
Millî çalgıları olarak kabul edilen elde sallanarak ritim tutulmasını sağlayan macara, hemen her turistik hediyelik eşya tezgâhında göze çarpmaktadır.
 
Coliseo Jose Miguel Agrelot Konser Salonu
 
Ülkenin en prestijli ve lüks konser salonlarından biri olan Coliseo Jose Miguel Agrelot, 18.000 kişi kapasiteli dev bir komplekstir.
Merkez içerisinde konserlerin yanı sıra dans ve sahne şovları da sergilenmektedir.
San Juan'da düzenlenen en görkemli konserler, bu adreste gerçekleştirilmektedir.
Adres: Arterial B Caddesi, No: 500, Hato Rey, San Juan 
Telefon: (+1) 787 777 0800
Web: www.coliseodepuertorico.com
 
Tiyatro ve sahne sanatları
 
San Juan; renkli, dinamik ve sofistike bir sanat ortamına sahiptir. Şehirde her yıl düzenli olarak birçok tiyatro, bale ve opera gösterileri düzenlenmektedir.
 
Tapía Tiyatrosu
 
1832 yılında kurulmuş olan Tapía Tiyatrosu; tiyatro, opera, dans ve bale gösterileri ile klasik müzik konserlerine ev sahipliği yapmaktadır.
Tarihî şehir bölümünde yer alan bu görkemli nostaljik yapıyı; bir gösteriye katılma niyetiniz olmasa bile, şehre damgasını vuran önemli bir mimari simge olarak mutlaka ziyaret etmeniz önerilmektedir.
Adres: Ponce de León Meydanı, San Juan 
Telefon: (+1) 787 721 0180 
Web: www.teatropr.com
 
Gece hayatı
 
San Juan gece hayatı, büyük bir renkliliği ve çeşitliliği içerisinde barındırmaktadır.
Kumarhaneler, salsa kulüpleri, sokak dansı etkinlikleri, canlı müzik barları, tapas meyhaneleri ve otantik sokak kafeleri; her türlü eğlence anlayışına hizmet verebilecek ölçüde prestijli ve kaliteli bir atmosfere ev sahipliği yapmaktadır.
Şehirdeki gazete bayilerinde ve kafelerde bulabileceğiniz ziyaretçilere şehirdeki eğlence aktivitelerini tanıtmak üzere özel olarak hazırlanmış ve her hafta güncellenen broşür ¡Qué Pasa! ile ziyaret tarihinize denk gelen kültür ve sanat aktivitelerini kolayca takip edebilirsiniz.
San Juan'da gece hayatının kalbi; tarihî şehir, Isla Verde ve Condado bölgeleri ve çevresinde atmaktadır.
San Sebastian, La Princesa ve Cristo Caddeleri; şehrin en prestijli ve lüks barlarına ve dans kulüplerine ev sahipliği yapmaktadır.
Mercado Meydanı ve Santurce bölgeleri ve çevresinde ise daha çok kaliteli canlı müzik barları yer almaktadır.
Condado ve Isla Verde semtleri içerisinde yer alan otellerin büyük bir bölümü, bünyelerinde prestijli kumarhaneler barındırırlar.
Adrenalinizi yükseltecek bir eğlence deneyimi için ayrıca Ashford ve Governors meydanları üzerinde yer alan kumarhaneleri de ziyaret edebilirsiniz.
 
Festivaller
 
San Juan'da yıl boyunca prestijli sanatsal ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir. Şehirde gerçekleştirilen eğlenceli festivallere katılarak San Juan'ı daha yakından tanıma şansına sahip olabilirsiniz.
 
Heineken Caz Festivali
 
Nisan ayının başında Tito Puente Amfitiyatrosu'nda düzenlenen bir Latin caz festivali olan Heineken Caz Festivali, her yıl dünyaca ünlü ve yerel caz müzisyenlerini ağırlamaktadır.
Festival kapsamında konserlerin yanı sıra salsa ve merengue gibi Latin dansları gösterileri de gerçekleştirilmektedir.
 
San Sebastian Sokak Festivali
 
San Sebastian Sokak Festivali, her yıl ocak ayının ortasında San Sebastian Sokağı'nda düzenlenir. Bu eğlenceli etkinliğin bir diğer adı da renk karnavalıdır.
Festival kapsamında şehrin en popüler noktalarından biri olan San Sebastian Sokağı; baştan aşağıya yiyecek tezgâhları, hediyelik eşya ve takı stantları ve eğlenceli etkinlik alanları ile doldurulmaktadır.
 
Casals Festivali
 
Her yıl şubat  - mart ayları süresince Centro de Bellas Artes Luis A Ferré Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Casals Festivali, klasik müzik konserlerinden oluşan prestijli bir etkinliktir.
Her yıl farklı ülkelerden şehre gelen ulusal filarmoni orkestralarının ve yerel senfoni orkestrasının verdiği konserlere ev sahipliği yapan bu festival, 1956 yılından beri düzenlenmektedir.
 
Spor
 
San Juan, takım sporları konusunda büyük başarılara imza atmış önemli spor kulüplerine ev sahipliği yapmaktadır.
Şehrin beysbol alanında en ünlü spor takımı Santurce Crabbers, basketbol alanında Cangrejeros de Santurce ve futbol alanında ise Atléticos de San Juan'dır.
Şehrin önde gelen spor kompleksleri arasında; Hiram Bithron Stadyumu, Sixto Escobar Stadı ve José Miguel Agrelot Spor Salonu bulunmaktadır.
İnşası 28 milyon dolara mal olan San Juan Yüzme Havuzu, su sporu meraklılarının şehirdeki buluşma noktasıdır.
Takım sporları haricinde San Juan'da popüler olan diğer spor dalları arasında; golf, yüzme, tenis, yelkencilik, kayak, bisiklet, koşu ve dalış bulunmaktadır.
Kennedy Meydanı üzerindeki San Juan Golf Akademisi, Bayamon banliyösünde yer alan Río Bayamón Golf Kulübü, Loiza banliyösündeki Berwind Country Club; şehirde ziyaret edebileceğiniz en prestijli golf merkezleri arasında yer almaktadır.
Macera sporlarından hoşlananlar ise Guaynabo bölgesindeki La Marquesa Orman Rezervi içerisine kurulu olan La Marquesa Canopy Tur Parkı'na uğrayabilirler.
Burada büyüleyici bir orman atmosferi içerisinde bisiklete binme, paraşütle atlama, doğa yürüyüşü, bunge jumping, paragliding gibi spor dallarını deneyimlemek mümkündür.
Go kart, skateboard, paintball gibi adrenalini yüksek eğlenceli spor dalları için ise Caguas banliyösünde yer alan Moisty Kaykay ve Aile Parkı'nı ziyaret edebilirsiniz.
San Juan atmosferinden çok uzaklaşmadan bisiklete binerek keyifli bir gezi yapmak isteyenlere Del Muelle Caddesi üzerindeki dükkânların birinden bisiklet kiralamaları ve Hato Rey semtindeki Luis Muñoz Marín Parkı'na doğru pedal çevirmeleri önerilmektedir.
Deniz manzarası eşliğinde bisiklete binmek isteyenlere ise Piñones semtine uğramaları tavsiye edilmektedir.
Piñones semti ayrıca yelkencilik sporuna ilgi duyanları da cezbedecek bir bölgedir. Sahil kesiminde yer alan birçok yelkencilik kulübünden birine uğrayarak yelkencilik kurslarına veya gezilerine katılabilirsiniz. Bu merkezlerin en prestijlilerinden biri, The Cangrejos Yat Kulübü'dür.
San Juan Merkez Parkı, Barbosa Parkı ve Isla Verde Meydanı; şehirde koşmak için en ideal noktalardır.
Isla Verde Meydanı üzerinde yer alan Okyanus Sporları Merkezi'ni ziyaret ederek scuba diving kursları ve turları hakkında bilgi alabilirsiniz.
Cerra Caddesi üzerinde bulunan San Juan Merkez Parkı ve Isla Verde Parkı, şehirdeki en prestijli tenis kortlarına ev sahipliği yapmalarıyla ünlüdür.
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

 

San Juan
Etiketler » San Juan Grup Uçak Bileti Al   » San Juan Grup Uçak Rezervasyonu   » San Juan Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul San Juan Grup Uçak Bileti Al