İstanbul Santiago Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Santiago Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Nasıl Gidilir?
​Santiago’ya Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Paris veya Sao Paulo aktarmalı olarak Santiago’ya uçuşu olan en iyi hava yolları: LAN Airlines, jetBlue, Spirit Airlines.
 
Havaalanından shuttle otobüsleriyle kent merkezine ulaşılabiliyor. Santiago’da gelişmiş bir metro sistemi bulunmaktadır. Şehir içi ulaşımda belediye otobüsleri ve minibüsler de kullanılıyor. Şehirlerarası otobüsler, konforlu ve modern. Tren daha ekonomik fakat pek konforlu olmayan bir ulaşım alternatifi sunuyor.
 
Aeropuerto Internacional Arturo Merino Benítez Havalimanı İçin 1-9 Arası Uçak Biletinizi www.makrobilet.com Sitemizden Online Ucuz Fiyata Alabilirsiniz.
 
Şehir merkezinin 26 km batısındaki havalimanı, yurt içi ve yurt dışı uçuşları gerçekleştiriyor.
 
Adres: Casilla 79 Correo Aeropuerto Internacional, Santiago, Şili
Tel: (02) 6901752/3
Kayıp eşya tel: 6901707
Web:  www.aeropuertosantiago.cl
 
Havalimanından ulaşım
 
Otobüs ile
 
Buses Centropuerto denilen otobüsler ile havaalanından şehre ulaşabilirsiniz. 15 dakikada bir kalkan otobüsler, sistemli işler ve rahattır. Havaalanına indiğiniz yerin hemen çıkışında bu otobüsleri görebilirsiniz. Otobüs biletlerini havaalanı içinden veya dışarıdaki bilet satış gişelerinden almanız mümkündür.
 
Metro ile
 
Şehirde gelişmiş bir metro ağı olmasına rağmen havaalanından metro ile ulaşım şansı bulunmamaktadır.
 
Taksi ile
 
Resmi taksiler (tel: (56) 2 690 13 81 ) mavi, ‘taxoficial’ yazılı taksilerdir. Havaalanından şehrin her yerine ulaşım sağlarlar.
 
Güney Amerika’da bulunan ince, upuzun ülke olarak tâbir edilen Şili’nin başkenti Santiago; adını Hz İsa’nın havarilerinden Aziz Santiago (diğer adıyla Aziz Yakup)’dan alır. 
 
Rio Mapocho nehrinin kıyısındaki vadi yatağında bulunan Santiago, And Dağları’yla çevrilmiş en büyük şehri olması nedeniyle şehir, kozmopolit, ekonomik, kültürel ve siyasi açıdan Şili’nin merkezidir. Işıltılı sokakları, lüks mağazaları, şık ve romantik restoranları, etkileyici gece hayatı ile hareketli ve modern bir şehirdir. 
Şili, Santiago; Santiago, Şili demektir. Santiago’ya iş için ya da gezmek için gelmiş olun fark etmez. Her durumda bu şehri seveceksiniz. Outdoor fırsatlarının çok olması bu şehri eğlenceli kılar. Tırmanış, doğa yürüyüşü, kaplıcalar, kayak gibi birçok aktivite için Santiago’nun doğası uygundur. Genç nüfusunun fazla oluşu sebebiyle eğlence mekânları ve restoranlar oldukça çoktur.
1926 yılında yapılan Dostluk Anlaşması ile Şili, Türkiye Cumhuriyeti’ni tanıyan ilk ülke olmuştur. Santiago’da ana caddelerdeki bir parkta Atatürk rölyefi ve lisesi bulunur.  Atatürk rölyefi; Santiago Belediyesi’nin dünyaya yön veren insanlara saygı gösterme ve onları örnek alma amacıyla şehrin farklı köşelerine yaptırdığı anıtların başta gelenlerindendir. Rölyefin altında Atatürk’ten övgüyle bahseden bir yazı bulunur;
“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, vatanının fedakâr ve sadık hizmetkârı, benzeri olmayan kahraman, insanlık idealinin canlı emsalidir. Bütün hayatını Türk Milleti’ne vakfetmiş, milletine kendi ruhunu, ateşini vermiştir. Hatırası milletinin ruhunu ateşli tutan sönmez bir meşale olarak yaşamaktadır.”
 
Dünyaca ünlü şair Pablo Neruda’nın memleketi olan bu şehirde, Nazım Hikmet’in Neruda’ya hediye ettiği gömleği ve Neruda’ nın Nazım Hikmet’e yazdığı şiirin “Nazım’a Bir Güz Çelengi” adlı şiirin İspayolca olan orjinalini görebilirsiniz. 
 
Ülke nüfusunun çoğunluğunu barındıran başkentte yaşam standardı oldukça yüksektir. Türkler ve Şilililer arasında çehre, mimik ve jestler açısından, konuşkan ve sıcakkanlı oluşlarıyla inanılmaz derecede benzerlik bulunur.
 
 
Nereler Gezilir?
​Değişik mimarisi ve rengârenk binalarıyla Santiago, bir renk cümbüşü içindedir. Düzenli şehir planlaması ile bir Latin Amerika şehrinden çok Avrupa şehrinde olduğunuz hissini verir.
 
1947 yılında 12 bin kişinin ölümüyle sonuçlanan büyük depremde tüm şehir, yerle bir olmuştur. Bu nedenle çok sayıda tarihi yer ve binaların yok olmasına karşın, 1930’larda başlayan modernleşme ve endüstri sayesinde Santiago; gelişmiş bir kent hâline gelmiştir. Gezilecek birçok doğa parkları, meydan, bulvar, cadde ve müze bulunmaktadır.
 
Santiago’nun en büyük meydanı Plaza de Armas, insanların buluşma noktasıdır. Burada bulunan Katedral Metropolitana depremlere rağmen ayakta kalmayı başarabilen en eski yapılardan biridir. Yan tarafında, Municipalidad (Belediye Binası) ve Correo Central (Merkezi Postane) yer alır. Alt caddede bulunan Dışişleri Bakanlığı çok ihtişamlı bir yapıdır. Bu bina eskiden Şili Parlementosu olarak kullanılmış, ancak parlementonun Valpariso’ya taşınmasıyla bakanlık olarak kullanılmaya başlamıştır.
 
Dışişleri Bakanlığı ‘nın hemen yanında Adalet Sarayı ve onun karşısında da muhteşem bir müze olan Chileno de Arte Precolombino (Ulusal Tarih Müzesi) (www.museoprecolombino.cl) bulunur. 4500 yıllık uygarlıkların izlerini bulabileceğiniz bu müze, şehirde kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir.
 
Şehrin modern ve zengin yüzünü görmek isteyenlerdenseniz Providencia ve Las Condes tarafına gitmelisiniz. Şık caddeler, büyük alışveriş merkezleri, lüks oteller, restoranlar ve barlar sizi karşılayacaktır. Buradaki Suecia ve El Bosque bölgeleri size gece hayatının tüm renklerini sunacak. Özellikle Suecia barların en fazla bulunduğu yerlerin başında gelmektedir. Atatürk için yapılan ve üzerinde ona övgülerin bulunduğu anıt da şehrin bu yeni ve güzel bölgesinde yer alıyor.
 
Adres: Ataturk Scala, 751, Lo Prado, Santiago, Şili
 
Restoran, bar ve gece kulübü için tercih edeceğiniz bir diğer bölge ise içinde Türk restoranı İstanbul’un da olduğu Barrio Bellavista. Adı “Güzel Manzara” anlamına gelen bu bölgenin arkasında San Cristóbal parkı bulunuyor. Parktan And Dağları’nı da görebiliyorsunuz.
 
İlginizi çekebilir: Şehirdeki asayiş, Londra’daki gibi atlı askerler tarafından sağlanıyor.
 
Katedral Metropolitana
 
İnşası 240 yıl süren kilise; gotik, barok ve neoklasik mimari stillerinin karışımından oluşmaktadır. Güneş Tapınağı olarak da bilinen kiliseyi 1791’de mimar Manuel Tolsa alarak restore eder. Büyük kilisenin diğer kısımlardan daha yüksek olan uzun, dar orta kısmı altın renkli demir işiyle süslenmiştir. Katedralin iki kulesinde 16 tane çan bulunur. En büyüğü 12 ton ağırlığındadır. Katedralin içinde birçok resim, heykel, sunak ve antika bulunur.
 
Ahumada Caddesi
 
Santiago’nun kalbinin attığı caddelerden biridir. Caddede bulunan rengârenk kafeler sizi durup bir kahve içmeye davet eder. Caddede performans gösteren çocuk tiyatrocular, büyükleri eğlendirir. Değişik alışveriş pasajları bulunan bu caddede çok renkli hediyelik eşyalar, takılar ve kıyafetler bulabilirsiniz. Gün doğarken ve batarken caddenin manzarası inanılmaz güzelliktedir. Bu caddenin sonunda Plaza de Armas’a ulaşılır.
 
Plaza de Armas
 
Huerfanos Yolu, Taksim’deki İstiklal Caddesi gibi yayalara özel cıvıl cıvıl bir yoldur. Uluslar arası pansiyonlar, çeşitli restoranlar, müzeler ve doğal güzellikler; meydanın etrafında konumlamıştır. Bu meydan, insanların bir araya gelmesine olanak sunmak için özenle düzenlenmiştir.
 
Özel günlerde yerel itfaiye orkestrası, o günün önemini anlatan parçalarla performans sergiler. Meydanda ressamlar ve seramikçiler sanatlarını yapar. Katolik Kilisesi Katedrali’nin tam önünde sokak tiyatrocuları çeşitli komedi oyunları sergiler. Ama Santiago’lular tarafından ilgiyi toplayan genellikle elindeki çanıyla papaz olur.
Şehrin ana meydanı olan Plaza de Armas, önemli bir buluşma noktasıdır. Oldukça hareketli olan meydanda, yan yana dizilmiş ressamlar; resim yapıp eserlerini sergilemektedir. Etkileyici kuleleriyle Katedral Metropolitana ve Ulusal Tarih Müzesi, meydanı çevreleyen kolonyal dönemden kalma yapılar arasındadır.
 
En büyük yaya plazasında pek çok eğlence alternatifi bulabilirsiniz: satılık sanat eserleri, canlı müzikler, sokak dansları, satranç kulüpleri… Aynı zamanda bu plazada şehrin en büyük katedrali olan Santiago Katedrali de bulunur. Başbakanlık sarayı La Moneda da şehrin sayılı eski binalarından biridir.
 
Cerro san Cristóbal Tepesi
 
Cerro San Cristóbal Tepesi, şehri panoromik açıdan en güzel görebileceğiniz yerdir. Bellavista’dan fünikülere binerek ya da teleferikle tepenin zirvesindeki 14 m’lik Meryem Ana heykeline ulaşabilirsiniz.
 
Güneşli bir günün akşamında, gecenin şehre düşüşünü izlemek muazzam bir manzaradır. Cerro San Cristóbal Tepesi, şehre hâkim geniş bir manzara sunmaktadır. And Dağlarının çevrelediği bu şehri izlemek için sisin yoğun olmadığı günleri seçmelisiniz.
 
La Chascona
 
Şili’li şair Pablo Neruda’nın 3 evinden biridir. La Chascona dağınık saç anlamına geliyor. Üçüncü eşi olan Matilda’nın saçları gür ve karışıkmış, ona ithâfen evin adını La Chasconakoymuş. Evin birçok yerinde birbirine geçmiş P ve M harfleri görülür. Dünyanın her bir köşesinden toplanmış, aklınıza gelebilecek her şey kullanılarak dekore edilmiştir. Renkli camlar, deniz kabukları, Neruda’nın özel eşyaları, yakın arkadaşları olan Savalor Dali ve Picasso’nun resimleri, gelen hediye ve ödüller, Nobel edebiyat ödülü…
 
Evrensel ozanın hayatını kaleme aldığı ‘Yaşadığımı itiraf ediyorum’ eserinde;  'Benim anılarım, hayaletlerle dolu bir galeridir. Belki ben kendi hayatımı değil de, başkalarının hayatını yaşadım. Bu sayfalarda geriye bıraktığım anılar arasında bazıları sararmış yapraklar gibi yere düşecek, ölecektir. Oysa bazı anılarım zamanla yeniden canlanacak, yeniden hayat bulacaktır. Benim hayatım, bütün hayatlardan oluşmuş bir hayattır... Bir şair hayatıdır' diyerek yaşamını özetlemiştir. Şairin tüm dünyayı etkileyen dizelerini yazdığı yeri ziyaret ederek şairin anılarını canlandırabilirsiniz. 
 
Okyanusu çok seven ancak denize açılmaktan korktuğu için denizcilikle ilgilenmeyen şairin evindeki bazı odalar (özellikle yemek odası), sizi bir gemideymiş gibi hissettirecek şekilde dekore edilmiştir ve şehir manzaralarını evin pencerelerinden görebilirsiniz.
 
Neruda’nın diğer iki evi Santiago’dan uzak değildir. Biri Valpariso, diğeri Negra’da bulunur. Hepsi görmeye değer yerlerdir.
 
Bir not: Gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.
 
Adres: Fernando Marquez de la Plata 0192 Bellavista Santiago
Tel: (56) 02 777 87 41
 
Providencia
 
Providencia daha çok orta ve yüksek gelirli kimselerin ikâmet ettiği, içerisinde Cerro San Cristóbal, Barrio Suecia, Berrio Bellavista ve birçok elçilik binasını bulunduran büyük bir bölgedir.
 
Cerro Santa Lucia Tepesi
 
Santiago Centro’nun içinde bulunan Cerro Santa Lucia Tepesi’ne tırmanıp şehir manzarasını görmeniz 15-20 dakikanızı alacaktır. Burada birçok fresk, heykel ve göletler göreceksiniz. Zirveye ulaşmak için birçok farklı yol bulunuyor, gittiğiniz her yolda farklı bir şeyler keşfedeceksiniz.
 
Santa Lucia tepesi Santiago’nun ilk kurulduğu yerleşim yeridir. Tarihî bir kalenin yıkıntılarının üzerine kurulmuş yeni binalar, güzel bir park ve hayvanat bahçesinden oluşuyor. İngiliz doğa tarihçisi Darwin de burayı ziyaret etmiş olanlar arasındadır. Evrim teorisiyle tanınan Darwin’in San Lucia hakkındaki gözlem ve düşüncelerini kaleme aldığı yazı, bu parkta sergilenmektedir.
 
La Moneda Sarayı
 
1973 yılında Pinochet’in yaptığı darbenin izlerini La Moneda Başkanlık Sarayı’nda görebilirsiniz. Hava saldırılarından kısmen yıkılan bina 1981 yılında restore edilmiş. Her sabah saat 10’da askerlerin nöbet değiştirme törenini izleyebilirsiniz. Bu tören, koyu yeşil renkli üniformalar giyen kadın ve erkek askerler tarafından yapılan mütevazı bir törendir. Törenden birkaç dakika sonra saraya girebiliyorsunuz. Girişte kimlik ya da belge sorulmaz. Yalnızca havaalanlarındaki gibi metal dedektörlerden geçilir. Buraya gitmeden önce de rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.
 
Armasa Meydanı
 
Meydanda bulunan renkli çiçekler şehrin ortasında gizli bir bahçe sunuyor. Eski tip fotoğraf makinaları ile nostaljik bir Santiago Hatırası fotoğrafı çektirebilirsiniz. Onlarca satranç masası vardır ve bu masalar öğleden sonraları hep doludur. Her yaştan insan satranç oynamak için toplanır.
 
Parque de Esculturas
 
Macopocho Nehri’nin etrafında bulunan heykeller parkı, Şilili sanatçılar tarafından yapılmış 30 heykelini bünyesinde barındırır. Yaz ayları olan Ocak ve Şubat’ta parkta verilen konserleri takip edebilirsiniz.
 
Villa Grimaldi
 
Burası 1974 – 1978 yılları arasında Diktatör General Augusto Pinochet tarafından, işkence merkezi olarak kullanılan tarihi bir yerdir. Şili’deki politik işkenceler, halka ve dünyaya pek duyurulmamıştır. Eğer o zamanlara dair bir şeyler öğrenmek isterseniz gidip görmelisiniz.
 
Sanhattan el Golf
 
Santiago’nun ekonomik merkezlerinden biri olan Sanhattan el Golf; mimarisi ve heykelleriyle dikkat çeker. Santiago ve Manhattan kelimelerinin sentezinden oluşan bu kelime, Santiago’daki yüksek binaların, lüks ev işyeri ve restoranların bulunduğu bölgenin gayrıresmi adıdır. Bu bölgede boyanmış at heykelleri bulunur. Her bir sanatçı kendi tarzını yansıtan resimlerle at heykellerini boyamıştır.
 
Ne Yenir?
​Vejeteryan, balık sever, et sever ya da farklı tatlar arayışı içinde olmanız fark etmez. Santiago’da her kesimin zevkine hitap edecek yemekler ve restoranlar bulunur. Yemek yemek, Santiago’da yapılabilecek en iyi şeylerden biridir.
 
 Son yıllarda Peru, Arjantin, Avrupa ve Avustralya’dan gelen birbirinden yaratıcı aşçı ve restoran işletmecileri ile zaten mükemmel olan yemek kültürü daha da artmış ve çok çeşitli bir hâl almıştır. Fransız mutfağının Şili mutfağına etkisiyle Crillo isimli Şili yemek tarzı oluşmuştur. Yemeklere enfes Şili şarapları ya da Şili’nin ulusal içkisi olan pisco (üzüm brendisi) eşlik ediyor.
 
Geleneksel Şili yemekleri (daha çok deniz ürünleri), sevilenler listesinin başında geliyor fakat Peru ve Japon mutfakları da çok rağbet görüyor. Santiago’ya özgü bizim pidemize benzeyen, içine zeytin ve yumurta da konulabilen nefis empanadaların tadına bakmalısınız.
 
 Empanadanızın yanında pebre alabilirsiniz. Pebre Şili’ye ait domates, soğan, sıvı yağ, biber ve kişnişle hazırlanan geleneksel bir sostur. Küçük bardağa benzeyen cam kaplarda sunulur ve çay kaşığı benzeri kaşıklar ile alınır. Empanadaların içine katılarak zaten leziz olan empanadaları daha lezzetli hâle getirir
 
Porotos Granados yemeğinin tarihi İspanya sömürgesi öncesi döneme dayanır. Ana malzemeleri bal kabağı, domates, barbunya, mısır, kurutulmuş portakal, pul biber, soğan, sarımsak ve fesleğendir. Bellavista’daki birçok restoranda bu yemeği bulabilirsiniz.
 
Tavuk, hindi ya da biftek ana malzemesiyle yapılan Cazuela içerisinde arpacık soğanı, bezelye, dilimlenmiş havuç, Brüksel lahanası, tatlı mısır ve küçük bir parça bal kabağı bulunur. Geleneksel olarak yemeğin önce suyu ve sebzeleri yenir. Daha sonra asıl lezzet olan ete geçilir.
 
Santiago usulü et rostosu olan asado karabiber ve tuz ile yenir. İçerisinde kesinlikle doğuya özgü baharatlar kullanılmaz. 
 
Cazuela, yere yaklaşık bir metre derinliğinde kazılmış bir kuyunun en altına taşlar dizilmesiyle pişirilir. Yakılacaklar yerleştirilir, küp içinde hazırlanan yemek; taşların üzerine konur. Küp, kırmızılaşıncaya kadar pişirilir. Cazuela için kullanılan malzemeler; midye, patates, çeşitli balıklar (isteğe göre), incir ve lahanadır. Yemekte önemli olan her şeyin eşit olarak karışmasıdır. Aşağı yukarı bir saatte hazırlanan bu yemek, çok değişik ve hoş bir tattır.
 
Kafeler
 
Latteler, mokaçinolar Santiago’da eski değildir. Ama çok eskiye dayanan bir kafe kültürleri vardır; cafés con piernas (bacaklı kahve). Bu yerlerde yalnızca bayan garsonlar bikini giyerek servis yapar. Güzel bacaklı kızlar servis yaptığı için bu kafelere bacaklı kafe denir. Erkek müşteriler ise genelde iş adamlarıdır ve takım elbiselidir. 
 
Café Hait?
Adres: Paseo Ahumeda 140
 
Café Caribe
Adres: Paseo Ahumeda 120
 
Baron Rojo
Adres: Paseo Ahumeda 120
 
Şarap turları
 
Yüksek kaliteli kırmızı şaraplar dışında hibrid şaraplar da Şili’nin en iyi olduğu dallardan biridir. Santiago’ya kadar gitmişken dünyaca ünlü şaraplarını tatmadan dönmeyin. Concha y Toro; Şili’nin en büyük şarap üreticisidir. Santiago’nun biraz dışında bulunur. Yol üzerinde bulunan kasabalar, yerel halk ve dağ manzaralarını seyretmek de çok ilginç olacaktır. Bahçeleri, bağları ve mahzenleri oldukça etkileyicidir.
 
Cabernet Sauvignon üzümlerinden yapılmış şarapları tatmadan Santiago’dan ayrılmamalısınız. Şili şarapları dünyaca ün yapmıştır. Şili’de birçok şarap turuna katılabilirsiniz.
 
Bu turlarda üzüm bağlarını, bahçeleri ve büyük mahzenleri gezip göreceksiniz. Bazılarında kendiniz üzüm toplayarak, üzümün nasıl şarap hâline geldiğini adım adım görebiliyor ve işlemlerde yer alabiliyorsunuz. Bazılarında ise yalnızca şarap tadımına ve gözlem yapılmasına izin veriliyor. Aynı zamanda bu turların bazılarında şarap müzesi olan Colchagua’ya giderek şarabın tarihi hakkında da bilgi edinebiliyorsunuz.
Şili’nin önde gelen şarap markaları; Almiva, Alpha’M’, Vina Tarapaca’dır. Yerli ve yabancı yatırımcıların iş yaptığı Şili şarap endüstrisi, planlı bir şekilde gelişimini sürdürmektedir.
 
Mercado Central
 
Şehirdeki bir diğer ilgi çekici yer de Mercado Central, yani Balık Hali’dir. Onlarca balık restoranının bulunduğu bu hal, şehrin en önemli lezzet duraklarındandır.
 
Restoranlardan çıkan iştah açıcı kokuların birbirine karıştığı bu büyük pazarda, pek çok çeşit balığın yanı sıra değişik deniz canlıları da sergileniyor. Bu tezgâhlardan siz de seçiminizi yapıp menünüzü enfes Şili şaraplarıyla renklendirebilirsiniz.
Santiago’daki en iyi restoranlar burada bulunur. En iyi deniz ürünlerini bulabileceğiniz bu restoranlarda, basketbol topu büyüklüğünde yengeçlerin tadına bakabilirsiniz. Şili’deki en büyük meyve pazarı olan La Vega Central da Mercado Central’ın tam karşısındadır. 
 
Giratorio
 
Eğer Cerros San Cristóbal ve Santa Lucía’ya gidecek vaktiniz yoksa panoromik olarak Santiago’yu görmek istiyorsanız, bu restoranda akşam yemeği yemelisiniz. 20. Katta bulunan restoranın platformu 1 saat 15 dakikada 360 derecelik dönüşünü tamamlamaktadır. Diğer restoranlara göre fiyatları biraz daha yüksektir ama gördüğünüz manzaraya değecektir.
 
Lastarria
 
Santiago’daki bohem sokaklardan biridir. Geceleri birçok açık restoran ve kafe bulabilirsiniz. Aynı zamanda buradan Museo Bellas Artes’a gidebilir, daha elit restoran, kafe ve barlar bulabilirsiniz. Aynı zamanda Lastarria’da yabancı filmleri oynamayı prensip edinmiş bir sanat tiyatrosu bulunmaktadır.
 
Nasıl Eğlenilir?
​Kültürel açıdan oldukça zengin olan Santiago’da birçok eğlence seçeneği vardır. Pek çok tiyatro salonu, konser salonu, kültür merkezi gibi seçenekleri ile sanat tutkunlarına doyurucu bir menü sunacaktır. Sokaklarda gezerken duvarlardaki grafitileri görebilirsiniz. Şaheser güzelliğindeki grafitiler sokak sanatçıları tarafından yapılan özgün eserlerdir.
 
Quinta Normal
 
40 hektarlık bir bölge olan Quintina Normal içindeki doğa parkında; göl bisikleti, serbest gezinti, trekking, futbol, piknik gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Santiago’daki müzelerin çoğu bu bölgede bulunur. Bu bölgedeki müzelerden bazıları; Museum of Visual Arts, The Train Museum ve The Artequin’dir. Bu müzelerde Van Gogh’un “yıldızlı gece” tablosu gibi dünyaca ünlü şaheserler de sergilenmektedir.
 
Museo Bellas Artes and Museo de Arte Contemporaneo
 
Museo Bellas Artes (Güzel Sanatlar Müzesi)’in Santiago’nun bayraklı müzesidir. Bunun sebebi; bu müzede ülkenin çağdaş sanatta verdiği en son eserleri aynı zamanda modern sanatın temel eserlerini görebilme imkânı sağlamasıdır. Dünyaca ünlü birçok sanat eserini görebileceğiniz bu müze, pazar günleri Santiagolu gençlerin en önemli eğlence mekânı oluyor.
 
Müzenin bahçesinde yiyecek-içecek, giyim eşyaları ve kitapların satıldığı bir ikinci el pazarı kuruluyor ve burası meydan performans sanatçılarının gösterileriyle renklenen bir fuar alanına dönüşüyor. Yeşillikler arasında bulunan müzeye Pazar günleri giriş ücretsizdir.
 
Adres: Matucana 464, Santiago, Şili
Tel: (56) 2 9771741
Web:  www.mac.uchile.cl
Ziyaret saatleri: Salı-Cumartesi 11:00-19:00 Pazar 11:00-19:00
 
Museo de Arte Precolombino
 
Bu müze, yalnızca klasik antropolojik ya da etnografik bir müze olarak kalmamış, değişik objelerin her türü sanata dönüştürülmüştür. Müzede, farklı Latin Amerika kültürlerinden özenle seçilmiş koleksiyonlar gösterilir. Harika seramik, taş, yeşim taşı, bakır ve altın objeler olacaktır. Aynı zamanda geçici gösteriler yapılır ve iyi bir kitap ve video satış yeri bulunur.
 
Adres: Bandera 361. Downtown
Web:  www.precolombino.cl
Tel: (56) 2 6887348
Ziyaret saatleri: Salı-Pazar 10:00-18:00
 
Museo National de Historia Natural
Ulusal doğa tarihi müzesinde doldurulmuş hayvanlar görebilirsiniz. Gerçek gibi görünen doldurulmuş hayvanlar, etkileyici bir ihtişama sahiptir. Burada, fosil hâlindeki hayvanların canlıyken nasıl göründüklerine şahit olabilirsiniz.
 
Tel: (56)2 6804615
Web:  www.mnhn.cl
Ziyaret saatleri: Salı-Cumartesi 10: 00 -17: 30 Pazar 12: 30 -17: 30
 
Kültür Merkezleri
 
Centro Cultural Matucana
 
Bu merkezde genellikle siyasi fotoğraflar sergilenir, konserler verilir ve tiyatro oyunları oynanır.
 
Adres: Av Portales 3530 Quintina Normal, Estación Central, Santiago
Tel: 6824502
Web:www.m100.cl
 
Centro de Extensión de la Universiad Católica
 
Üniversite tarafından işletilen bu merkezde müzikaller, gösteriler,  sanat sergileri ve belgesel film gösterimleri yapılır. Bu merkezde genellikle siyasi fotoğraflar sergilenir, konserler verilir ve tiyatro oyunları oynanır.
 
Adres: Alameda 390, Centro, Santiago
Tel: 6824502
Web:www.puc.cl
 
Caz
 
Santiago’da 4 ya da 5 caz kulübü vardır. 3 tanesi Bellavista’da bulunur. En ünlü olanı ise Club de Jazz’dır. Plaza Ñuñoa ile mesafesi çok yakındır. Pazartesi, Salı Çarşamba haricindeki günlerde canlı jaz müziği dinleyebilirsiniz. Büyük ahşap bir binası olan Club de Jazz yerel ve uluslar arası caz, blues ve iyi grupların gösterilerine ev sahipliği yapar.
 
Gece Hayatı
 
Gece kulüpleri
 
Gece yarısından önce bu kulüplere gitmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Çünkü Santiago’da gece 12:00 olmamışsa, gece olmamış demektir. Gece yarısından sonra eğlence başlar ve sabah 5’ten önce barlar kapanmaz.
Barlardan çıktıktan sonra da soluğu after hours kulüplerinde alabilirsiniz. Canlı müzik dinlemek için barlar ve konser salonlarının dışında, dünyanın en büyük stadyumlarından olan Estadio Nacional’ı deneyebilirsiniz.
 
La Feria
 
Elektro müzik sevenlerin doldurduğu bu mekânda, dj performanslarıyla sabaha kadar eğlenilir. Tarz mobilyalar ve stil koltukların yanı sıra tahta maskeler ve ahşap heykeller de bulunur.
 
Adres: Constititución 275 Bellavista
Tel: 7358433
Web: www.clublaferia.cl
 
Blondie
 
Burada Latin melodilerini tekno tarzda dinleyerek kendinizi ritme kaptırabilirsiniz. Santiago’nun en popüler barı olan Blondie, 2500 kişilik kapasiteye sahiptir ve haftanın her günü kalabalıktır. Gece 12’de açılan bar sabah 5’te kapanır. “Vampir Gecesi” gibi değişik özel geceleriyle ünlüdür.  Ücretsiz otopark bulunur.
 
Adres: Avenida Libertador bernardo O’Higgins 2879
Tel: (56)2 6817793
Web: www.blondie.cl
E-Posta: info@blondie.cl
 
Subterráneo
 
Her gece farklı bir müzik grubunun sahne aldığı bu kulüpte, farklı müzik türleri dinleyebilirsiniz. Daha çok genç ve yeni gruplar sahne alır. Dj’lerin performansları ve ışık gösterileriyle sabahlara kadar eğlenilir. Niguiri, hosomaki, California, comida caliente, sashimi gibi içkilerin yanında sunulan uluslar arası yiyeceklerin tadına bakmalısınız.
 
Adres: Pasaje Orrego Luco 46, Providenca
Tel: 3350951
Web: www.subterrano.cl
E-Posta: contacto@subterrano.cl
 
Salsa Dansı
 
Santiago’da birçok dans kulübünde canlı Salsa şovları yapılır ve müzik grupları performans gösterir. Havana Salsa en canlı ve ışıltılı salsa peformansçılarının yer aldığı gece kulübüdür.  (adres: Dominica 142)
 
Plaza Ñuñoa
 
Geceleri uyanan çok güvenli bir bölgedir. Birçok bar, restoran, rock kulübü, üniversite tiyatrosu, jaz klubü ve ışıklandırılmış dev fıskiyeleriyle capcanlı çok hareketli bir bölgedir.
 
Barrio Bellavista
 
Santiago’daki en iyi gece hayatı Bellavista’dadır. Şehrin merkezindedir. İçmek için birçok bar, dans etmek için birçok diskotek, yemek yemek için birçok restoran bulunur. Bu restoranlar arasında İstanbul isimli bir Türk restoranı da vardır. Bellavista’da yalnız gece değil gündüz de yapılabilecek etkinlikler bulunmaktadır. 
 
Spor
 
Bisiklet
Santiago, bisikletle keşfetmek için ideal bir şehirdir. Şehirde birçok bisiklet turu hizmeti veren şirket bulunur. En iyilerinden biri La Bicicleta Verde’dir. Her gün sabah 9’da ve öğlen 2’de olmak üzere iki turları vardır. Sabahki daha kültürel, ikincisi ise daha tarihi ve siyasi olan turlardır.
 
Sabahki tura katılarak San Cristobal Tepesi’ne giderseniz, yoldaki tavşanları ve alpakaları (Şili devesi) görme şansınız çok yüksektir.
Pazar günleri kapatılan üç şeritli caddeler hem yayalar için hem de bisikletliler için çok eğlencelidir. Bisikletle şehrin manzalarını (özellikle karlı zirveleriyle And Dağları manzarası) birçok yerden görebilirsiniz.
 
Arabayla gezdiğinizde bazı şeyleri gözden kaçırabilirsiniz ve şehri gezmek için yürümek çok yorucu olabilir. Hem Santiago’yu gezmek hem de spor yapmak için en iyi seçenek bisiklete binmektir.
 
Futbol
 
Santiago’da her yaştan her kesimden insanın en çok ilgilendiği spor futboldur. Sokak futbolu ve futbol sahaları çok yaygındır.  Futbolu hem takip etmek hem de oynamak Santiago’luların en büyük zevklerindendir. 1962 yılında FIFA Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapmıştır. Dünyanın en büyük stadyumlarından olan Estadio Nacional de Chilie (Santiago Stadyumu) bulunur.
 
Rodeo
 
Santiago’da futboldan sonra en çok ilgi duyulan spor rodeodur. Şili’de rodeo, Kuzey Amerika’dakinden farklı olarak iki kişilik takımlar hâlinde oynanır. At üzerindeki iki kişi ellerinde bulunan kementlerle bir danayı yakalamaya, kıstırmaya çalışırlar. Kement dananın her başına geçtiğinde puan kazanılır. Hatalı davranışlarda puanlar geri alınır. Hangi takım danayı daha kısa sürede yakalamayı başarırsa kazanan takım olur.
 
Kayak
 
Eskimo balıkçı kayığı anlamına gelen kayak sporunda hız ve adrenalinden çok, keşif ve seyir zevki ön plana çıkar. Genelde soğuk sularda yapılan bu spor, Santiago sınırında bulunan Rio Mapocho Nehri’nde de yapılmaktadır. Uzun dar bir botta nehrin akışına göre, bottaki takımlar oturma pozisyonlarıyla bota manevra vererek ilerler. Bottakilerin sessiz ve sakin olması gerekir. Doğayla birlikte doğanın bir parçası hâline gelinerek bu spor yapılır.
 
Kış sporları
 
Dünyanın ikinci en yüksek sıradağları olan 6000 m yüksekliğindeki And Dağları’nda dört kayak merkezi bulunur. Santiago, yüksek kalite kayak merkezlerine yalnızca bir saat uzaklıktadır. Santiago; Güney Amerika’daki kayak merkezlerine baktığınızda görebileceğiniz ilk merkezdir. 
 
Santiago’da bulunan Valle Nevado en büyük kayak merkezidir. Ondan sonra Farellones ve La Parva gelir. Bütün bu kayak merkezleri Santiago’ya yalnızca bir saat uzaklıktadır.
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

 

Santiago
Etiketler » Santiago Grup Uçak Bileti Al   » Santiago Grup Uçak Rezervasyonu   » Santiago Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Santiago Grup Uçak Bileti Al