İstanbul Sao Paulo Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Sao Paulo Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Nasıl Gidilir?
​İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan kalkan Türk Hava Yolları uçuşlarıyla São Paulo’ya direkt uçmanız mümkün. İsterseniz Paris, Frankfurt, Milano ya da Amsterdam aktarmalı da gidebilirsiniz. Örneğin;  Air France, her gün Paris aktarmalı olarak uçuyor. Yolculuk yaklaşık 15 saat sürüyor.
 
São Paulo’da üç ana havaalanı bulunur:  Uluslararası ve yerel uçuşlar için Guarulhos Uluslararası Havaalanı (GRU), kısa ve orta uzunluktaki yerel uçuşlar için Congonhas (CGH) ve daha çok kargo ulaşımı için kullanılan Viracopos Uluslararası Havaalanı (CPQ).
 
Guarulhos Uluslararası Havaalanı (GRU) İçin 1-9 Arası Uçak Biletinizi www.makrobilet.com Sitemizden Online Ucuz Fiyata Alabilirsiniz.
 
São Paulo’nun 25 km kuzeydoğusunda yer alan Guarulhos Uluslararası Havaalanı, toplam iki terminalden oluşur. İki terminalin birbirine yakınlığı yürüme mesafesindedir.
 
Adres: PO Box 3061, Guarulhos, 07141–970, São Paulo Brazil
Tel: +55 11 6445 2945
Web: www.infraero.gov.br
 
Congonhas Havaalanı (CGH)
 
Congonhas Havaalanı, şehrin merkezine sadece 15 km uzaklıktadır. Daha çok yerel uçuşların yapıldığı bu havaalanını, São Paulo-Rio uçuşlarınız için kullanabilirsiniz.
 
Adres: Av. Washington Luiz, Campo Belo, SP, 04695–900, São Paulo, Brazil
Tel: +55 11 5090 9000
Web: www.infraero.gov.br
 
Viracopos Uluslararası Havaalanı  (CPQ)
 
São Paulo’nun yaklaşık 100 km güneyinde bulunan Viracopos, Brezilya’daki ikinci büyük havaalanıdır.  Daha çok kargo ulaşımı için kullanılan bu havaalanına, hava koşullarına bağlı olarak bazen uluslararası ve yerel uçuşlar yapılmaktadır.   
 
Adres: Rod Santos Dumont Km 66, CEP 13055–900, Campinas, SP, Brazil
Tel: +55 11 1972 5500
Web: www.infraero.gov.br
 
Havaalanından Ulaşım
 
Havaalanından şehre taksi, özel araç ve otobüsle ulaşım sağlayabilirsiniz.
 
Otobüs veya shuttle ile
 
Guarulhos Uluslararası Havaalanı’ndan kalkan shuttlelarla Congonhas Havaalanı’na ve şehir merkezine gitmeniz, yaklaşık 30 ila 40 dk arasında sürmektedir. Ayrıca her 20–30 dakikada bir gelen şehir otobüsleriyle de en yakın metro istasyonuna gitmeniz mümkün. Şehir otobüsleri, shuttlelar kadar konforlu olmasa da yoğun bir trafik durumunda sizi en yakın metro istasyonuna bırakacağından merkeze varış sürenizi kısaltacaktır.
 
Taksi ile
 
Günün her saati, sizi terminalden merkeze ulaştıracak bir taksi rahatlıkla bulabilirsiniz. Taksilerin bulunduğu yerde yolcular için ücret tarifesini gösteren tablolar vardır. Fikir edinmek için bunlardan yararlanabilirsiniz. Taksiyle şehir merkezine gitmek; sabahın erken saatleri ve gece geç saatlerde 30 dakikanızı alsa da, bu süre yoğun zamanlarda iki saate çıkabilir.
 
Özel araç ile
 
Havaalanında birçok ulusal ve uluslararası araç kiralama şirketi bulunmaktadır. Şirketlerin iletişim bilgileri için “araç kiralama”  bölümümüzden faydalanabilirsiniz.
 
Kültürel ve sanatsal etkinlikleri, birbirinden ilgi çekici müzeleri ve samba festivaliyle Brezilya’nın kültürel ve finansal başkenti olmaya aday bir kent São Paulo. Yerli halkın ona taktığı isimle kısaca “Sampa”.
 
Kalabalık nüfusuyla Tokyo, New York gibi dünyanın en büyük şehirleriyle yarışan bu kent, kozmopolit yapısıyla farklı kültürlere ev sahipliği yapar. Öyle ki İtalyan, Yahudi ve Arap popülasyonunun yanı sıra kent, Japonya dışındaki en büyük Japon nüfusuna sahip.
 
1554’te Portekizli papazlarca bulunan São Paulo, 1700’lü yıllara kadar varlığını sadece küçük bir kasaba olarak devam ettirir. Verimli toprakları sayesinde gelişen kahve üretimiyle 19. yüzyıldan itibaren büyümeye başlayan bu kent; kısa bir süre sonra sanayi, ticaret ve bankacılık merkezi hâline gelir.
 
Kahve üretiminde iş gücünü oluşturan kölelik, 1800'lerin sonlarında kaldırılınca iş gücü; İtalya, İspanya ve Almanya gibi Avrupa ülkelerinden gelen yeni göçmenler tarafından karşılanır. 20. yüzyılda da kente Araplar ve Lübnanlılar tarafından göç devam eder.
 
Brezilya ekonomisinin tüm ağırlığını çeken São Paulo, diğer adıyla Sampa; sayısız gökdelenleri, görülmeye değer müzeleri ve durmadan yapılan yeni yollarıyla şimdilerde Güney Amerika’nın Chicago’su olarak adlandırılıyor.
 
 
Nereler Gezilir?
​São Paulo’yu gezmek için otobüs ve metrodan yararlanabilirsiniz. Şehirde gittiği bölgeye göre renkleri farklılaşan, özel ve kamuya ait birçok otobüs bulunmakta. Örneğin; güneybatıya giden otobüsler açık yeşilken, kuzey bölgesi için koyu mavi kullanılmaktadır.  Şehrin trafik problemiyle yüzleşmek istemiyorsanız tercihinizi hızlı ulaşım sistemlerinden yana kullanmanızı öneriyoruz.
 
São Paulo’da üç hızlı ulaşım sistemi var; metro, banliyö, demiryolu ve “Passa Rápido” denilen metrobüs mantığındaki hızlı otobüsler. Her biri birbirine bağlı bu üç hızlı ulaşım sistemini kullanarak, gitmek istediğiniz yere rahatça varabilirsiniz.
 
Centro Expandido ve Centro Histórico
 
Gezilebilecek ana konumlar, şehrin merkezinde toplanmış durumda. Bu bölge; kuzeyde Tietê Irmağı, batıda Pinheiros Irmağı ve Avenida dos Bandeirantes ile doğuda Avenida Salim Farah Maluf caddeleriyle sınırlı. Bu merkeze genişletilmiş merkez, “Centro Expandido” deniliyor. Genişletilmiş merkezi, şehir etrafında çizilen bir çember gibi düşünebilirsiniz. Turistik mekânların çoğu, bu çemberin içinde kalıyor.
 
Centro Expandido dahilinde  “Centro Histórico” denilen İtalyan bölgesi Bixiga, Japon bölgesi Liberdade, Sé ve Vale Anhangabaú, República ve Luz’dan oluşan tarihi bir alan yer alıyor. Burayı bulmak istiyorsanız beyaz levhalara dikkat etmeniz yeterli. Bu merkezde her bir yön için adeta bir pusula görevi üstlenen farklı renkler kullanılmış. Kuzeybatı, gri; kuzey, açık yeşil; kuzeydoğu, koyu mavi; doğu, sarı; güneydoğu, kırmızı; güney, koyu yeşil; güneybatı, açık mavi; batı için ise mor renkli plakalar tercih edilmiş. 
 
São Paulo’da merkez, Praça da Sé denilen bölgenin çevresinde genişler. 17. yüzyıl kiliselerini ve birbirinden göz alıcı gökdelenleri burada görebilirsiniz. 
 
Praça da Sé ve Çevresi
 
Katedral Meydanı olarak da bilinen bu bölge, şehrin kalbini yansıtır. São Paulo'nun kurulduğu ilk bölge olan Praça da Sé, 17. ve 18. yüzyıllara ait Portekiz barok stilini yansıtan, korunmuş koloni yapılarıyla dolu. Öyle ki, Praça da Sé'de yapacağınız bir yürüyüş turu, size yüzyıl öncesinin koloni atmosferini yaşatmaya yetecektir. Burada bulunan Cathedral Sé (São Paulo Katedrali), bu alanın ve şehrin sembolü olmuş en önemli anıtsal yapılardan biridir. Alanda bulunan tarihi alışveriş merkezi Mercado Muncipal, São Paulo’ya gelmişken mutlaka görmeniz gereken yerler arasında olmalıdır. 
 
Cathedral da Sé (São Paulo Katedrali) 
 
Neo-gotik stili ile Cathedral da Sé, São Paulo’nun en büyük kilisesidir. 111 metre uzunluğunda, 46 metre genişliğinde olan katedralin iki komşu kulesinin yükseklikleri ise 92 metreyi bulur.
 
İnşaatına 1913 yılında başlanan ve 1954 yılında yapımı tamamlanan katedralin mimarisi her ne kadar neo-gotik tarzda olsa da kubbesinin yapımında Floransa Katedrali’nden esinlenilmiştir.
 
8 bin kişilik kapasiteli katedralin yapımında 8 yüz tonluk nadir bulunan bir mermer kullanılmıştır. İç kısımları Brezilya yapımı kahve yaprakları, ananaslar ve Tatus gibi yerli hayvanlar kullanılarak dekore edilmiştir.  Bu katedral, bazı kaynaklar tarafından dünyanın en büyük dördüncü neo-gotik katedrali olarak kabul edilir.
 
Mercado Municipal 
 
1933’lerden kalma renkli camlarla çevrelenmiş bu neo klasik tarzdaki tarihi yapı, egzotik meyve ve baharat bulmak için ideal bir yerdir. Pazar, buradaki halkın kullandığı ismiyle Mercado, 2003 yılında yeniden inşa edilmiştir. Dış cephede yapılan vitray ve boyamaların dışında, binaya müzayede salonu (şimdi etkinlikler salonu) ve sekiz restoranın bulunduğu bir asma kat eklenmiştir. 
 
Triângulo & Anhangabaû çevresi
 
Praça da Sê’nin kuzeyinde kalan bu kısımda, şehrin en önemli kiliselerinden biri olan neo-gotik üslup ile yapılmış Mosterio São Bento’yu ve içinde bulunan müthiş vitrayları görebilirsiniz.
 
Banespa
 
Empire State Binası’nın Brezilya versiyonu olan bu yer, São Paulo’yu bir gökdelenin tepesinden keşfetme imkânı sunuyor. Rua João Brícola Caddesi üzerindeki bu binaya, şehir manzarasını izlemek ve fotoğraf çekmek için ücretsiz çıkabilirsiniz.
 
Theatro Municipal
 
Mimarisi ve tarihsel önemiyle şehrin en önemli mekânlarından biri olarak kabul edilen bu tiyatro, 1922’den bu yana 11–18 Şubat arasında Modern Sanat Haftası için kullanılmaktadır.
 
Bina; diğer zamanlarda São Paulo’nun Şehir Senfoni Orkestrası’na, opera ve bale performanslarına ev sahipliği yapmaktadır. Salı ve perşembe günleri saat 13.00’te rehber eşliğinde gezebileceğiniz bu mekâna gelmeden bir gün önce rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. 
 
Praça da República ve Çevresi
 
São Paulo’nın dev meydanı Praça da República ve çevresinde sizi cezbedecek birçok yapı görmeniz mümkün. Edifîcio Itâlia Gökdeleni ve Luz Tren İstasyonu bunlardan birkaçı. Bunun dışında pazar günleri meydanda kurulan pazarda da hoşça vakit geçirebilirsiniz.  
 
Edifîcio Itâlia Gökdeleni
 
Praça da República meydanının güneyinde kalan bu gökdelen, şehir içindeki en uzun binadır. Brezilyalı mimar Franz Heep tarafından tasarlanan gökdelende şık butikler, restoranlar ve en üst katta şehir manzarasının keyfini sürebileceğiniz mini bar göze çarpıyor.
 
Kenti izlemek için en popüler gökdelen olan Edifîcio Itâlia’yı seçecekseniz, bütçenizi yüksek tutmanız gerektiğini ve  restoranlarda menü fiyatlarının sundukları manzaranın karşılığını hak eder nitelikte olduğunu unutmayın.
 
Luz Tren İstasyonu
 
İstasyon, 19. yüzyılın sonlarına doğru São Paulo Demiryolu’nun merkezi olması amacıyla inşa edilmiştir. Santos’tan gelen kahveler, 20. yüzyılın başlarında şehrin ana girişi olan bu yerden teslim edilmekteydi.
 
İstasyonun şehrin genel imajına katkısı çok yüksektir. Öyle ki, istasyon kulesi onlarca yıl şehrin siluetine hâkim olmuş ve saati São Paulo’nun diğer saatlerine referans olmuştur.
 
Luz Tren İstasyonu, Glasgow’daki Walter Macfarlane & Co. Döküm Şirketi tarafından tasarlanmıştır. Bu nedenle ilk montaj, Glasgow’da yapılmış, sonrasında istasyon São Paulo’ya getirilirken sökülmüş ve burada yeniden monte edilmiştir. 1940’ta çıkan yangından sonra ise binanın restorasyonu sırasında binaya bir kat daha eklenmiştir.
 
Tarihi önemi sayesinde turistlerin uğrak noktası olan bu mekânı gezmeden dönmemenizi öneriyoruz. 
 
Liberdade
 
Portekizce özgürlük anlamına gelen Liberdade, Japonya’dan sonra dünyada en çok Japon’un yaşadığı bölgedir.
 
Liberdade’ye giriş, dokuz metre yüksekliğindekırmızı torii adı verilen bir kemerden başlar. Bu yükselen yapı, mahallenin Japonlara ait olduğunu gösteren bir simge niteliğindedir. Metroya kolayca bağlanan bu yerde kısa bir yürüyüş, sizi Asya dükkân ve restoranlarına ve Japon stili bahçelere götürecektir.
 
Avenida Paulista, Jardins ve Çevresi
 
São Paulo’daki en önemli caddelerden biri olan Paulista Bulvarı, Brezilya’nın ve Güney yarım kürenin en önemli finansal merkezidir. Ülkenin tüm önemli şirketleri ve bankaları burada yer alır. Brezilya’nın İMKB’si denilen BOVESPA da bu caddededir. Ancak burada hayatı, finansal merkezlerden ibaret olarak düşünmeyin. Gözde alışveriş merkezleri ve şık butiklerin yer aldığı cadde, aynı zamanda Latin Amerika’nın en kapsamlı sanat müzesi MASP’a da ev sahipliği yapar.
 
Avenida Paulista’nın biraz aşağısında kalan Jardins bölgesi, yüksek apartmanları ile üst gelir grubunun yerleşim alanıdır. Sokaklar dar ve bol ağaçlı olup, apartmanlar ise rezidans konseptindedir. Şehrin en lüks mağazaları bu bölgededir. Öyle ki dünyanın en lüks alışveriş caddeleri sıralamasında dokuzuncu olan Rua Oscar Freire, burada yer alır. Mağazaları keşfettikten sonra bir kafede oturup kendinizi bu caddenin ambiyansına bırakabilirsiniz.
 
Museu de Arte de São Paulo- MASP (São Paulo Sanat Müzesi)
 
Paulista Bulvarı’nda bulunan ve São Paulo’nun gururu olan Museu de Arte de São Paulo, Latin Amerika’nın en önemli müzelerinden biri. Lina Bo Barai tarafından dizayn edilen bu cam bina, modern Brezilya mimarisinin ana sembolü olarak kabul ediliyor.
 
Müzede; batı sanatı koleksiyonları dışında, Afrika küçük koleksiyonları, Asya sanatları, antikalar, dekoratif sanatlar ve diğer eserlerle beraber yaklaşık 8 bin adet parça bulunuyor.
 
MASP, aynı zamanda ülkenin en büyük sanat kütüphanesine de sahip.
 
Parque do Ibirapuera (Ibirapuera Parkı)
 
Ibirapuera Parkı, São Paulo’nun merkezindeki en büyük yeşil alandır. 1,5 milyon metrekarelik bu parkta yürüyüş, koşu ve bisiklet parkurları bulunmaktadır. Hafta sonları 150 binden fazla ziyaretçinin uğrak yeri olan bu park; müze ve gösteri alanlarını içinde barındırması ve São Paulo Bienaline ev sahipliği yapması nedeniyle şehrin kültür merkezi niteliğindedir. Çoğunluğunu Brezilyalı ünlü mimar Oscar Niemeyer’ın dizayn ettiği bu binalardan birkaçı, Museu de Arte Moderna, Museu de Arte Contemporânea, Auditôrio Ibirapuera’dır.
 
Bir not: Parka gelebilmek için Vila Mariana metro istasyonunda inmeniz ve sonrasında 775-A “Jardin Aldagiza” otobüsüne binmeniz gerekir.
 
Museu de Arte Moderna - MAM (Modern Sanat Müzesi)
 
Museu de Arte Moderna, Ibirapuera Parkı’nda bulunan Brezilya’nın en eski modern sanat müzesidir. Brazilyalı modernist sanatçıların koleksiyonlarının dışında Mirô, Chagall, Picasso ve Dufy gibi sanatçıların da eserleri yer almaktadır.
 
Museu de Arte Contemporânea (Çağdaş Sanat Müzesi)
 
São Paulo Üniversitesi’nin ana kampüsünde yer alan Çağdaş Sanat Müzesi, 1963 yılında açılmıştır. Yerel koleksiyonların bulunduğu bu müze, genellikle bienal sergileri için kullanılır.
 
Museu Afro-Brasil
 
Tarihsel dokümanlardan ve tablolardan oluşan 5 bin parçalık koleksiyonuyla yine bir Niemeyer tasarımı olan müze; Brezilya’daki Afrika diasporasının hayatlarına, kölelikten bugüne ışık tutuyor.
 
Auditôrio Ibirapuera (Ibirapuera Konser Salonu)
 
Ibirapuera Parkı’na en son eklenen bu bina, yine ünlü Brezilyalı mimar Niemeyer’in eseridir. Üçgen şeklindeki bir bloktan oluşan bina, volumetrik bir basitliğe sahiptir.
 
Ana girişinde kırmızı metalden yapılmış bir tente, binayı diğer binalardan rahatça ayırmanızı sağlar. Portekizliler; bu kırmızı metalden dolayı binayı, “alev” anlamına gelen “Labero” ismi ile anarlar.
 
Pinheiros, Vila Madalena ve Butantä
 
Jardin’in batısında yer alan Pinheiros, Instituto Tomie Ohtake binası haricinde yüksek apartmanların bulunduğu bir bölge. Ruy Ohtake tarafından kurulan bu enstitü São Paulo’nın en seçkin çağdaş yapılarından biri. Eğri ve renkli yapısıyla her zevke hitap etmese de dikkat çekici bir bina olduğu yadsınamaz.
 
Pinheiros’un komşusu olan Vila Madalena ise bohemliği ve gece hayatıyla meşhurdur. Bölgede sanat galerileri, stüdyolar, bar ve restoranlarla, duvarlarda sizi etkileyen çokça grafiti görebilirsiniz.
 
Jardin’in Güneyi
 
Pinheiros’un komşusu olan Avenida Brigaderio Faria Lima, São Paulo’daki birçok önemli arteri içinde barındırır. Centro ve Avenida Paulista’ya güçlü bir rakip olan bu yer önemli bir ticaret ve finans merkezidir. Ayrıca burada birçok şık restoran, gece kulübü ve alışveriş mağazaları bulunur. Faria Lima bölgesi toplu taşıma yönünden zayıf olduğu için buraya ancak kendi aracınız ya da taksiyle gelebilirsiniz.
 
Yerel bir iş adamı ve karısı tarafından yaptırılan Palladrian stili küçük ama ilgi çekici bir bina olan Museu da Casa Brasileria, 17. yy’dan 20. yy’a kadar olan Brezilya ve Avrupa mobilyaları koleksiyonuna sahip. Bu müzeye gelip, sevimli koltuklarda oturabilir ve güzel bir yemek yiyebilirsiniz.
 
Parque do Estado
 
Şehir hayatının karmaşasından kaçmak istiyorsanız Estado Parkı bu konuda size yardımcı olacaktır. Burada bulunan Jardim Botanik parkında orkide çiftliğini gezebilir, eşsiz güzellikteki havuzları görebilir, Brezilya’nın kızılağaçları arasında durabilir ve bitki bahçesinde aromatik çiçekleri koklayabilirsiniz.
 
Botanik parkında vaktinizi verimli kullanmaya dikkat edin çünkü çıkışta sizi 900 hektarlık alanı ve 3000 hayvan çeşitiyle Jardim Zoologico, yani Jardim Hayvanat Bahçesi bekliyor olacak.
 
Bir not: Bu parka 4742 numaralı “Jardim Climax” otobüsleriyle gelebilirsiniz.
 
Centro’nun Kuzeyi
 
Centro’nun kuzeyinde yer alan bu mahalle; genelde çok güvenli bir yer olmamasına karşın, görülebilecek birkaç yeri içinde barındırıyor. Bu bölgede dolaşırken dikkatli olmanız gereken noktaları aşağıda “Dikkat etmeniz gerekenler”  başlığı altında bulabilirsiniz.
 
Memorial de Imigrante
 
Eskiden göçmenlere ev sahipliği yapan bu mekân 1998 yılında hostelden müzeye çevrilmiştir.  Kahve plentasyonlarında çalışmak üzere gelen göçmenlerin tarihini fotoğraf, eşya ve dökümanlarla anlatan bu müzeye São Paulo’da yaşanan göçü daha iyi anlamak için gidebilirsiniz. Ayrıca müzede her yıl haziran ayında Göçmen Festivali düzenlenmektedir.
 
Memorial De America Latina
 
78 bin metrekare arazi üzerine kurulu bu mekân, Latin Amerika ülkeleri ve kültürlerinin entegrasyonu için tasarlanmıştır. Latin Amerika Parlementosu’na ev sahipliği yapan Memorial’ın içinde geçici ve kalıcı bir sergiyle kitapların, dergilerin, filmlerin ve Latin Amerika tarihine ilişkin kayıtların bulunduğu bir kütüphane ve 1679 kişilik bir konferans salonu bulunmaktadır. 
 
São Paulo’da tarihi mekânların tadını daha fazla çıkarmak istiyorsanız saydığımız mekânları üç saatte gezebileceğiniz, Praça da República’dan başlayan ve yine aynı yerde biten yaklaşık 3,5 km’lik bir yürüyüş turu yapabilirsiniz.
 
Dikkat etmeniz gerekenler
 
São Paulo’da hırsızlık olayları her geçen yıl artsa da, bu olaylar genellikle kentin kenar mahalleleri dışında yaşanmaz. Gün boyunca São Paulo’nun merkezinde rahatça yürüyebilirsiniz. Ancak hava karardıktan sonra Centro’nun kuzeyinde yürümek biraz daha dikkat ister. Bu nedenle yürümek yerine bir taksi çağırabilirsiniz.
 
 
 
Eğer araba kullanıyorsanız, gaspçılara ve kırmızı ışık hırsızlarına karşı dikkatli olmalısınız. Bu hırsızlar, kırmızı ışıkta durduğunuz anda sizi araçtan çıkarıp arabayı gasp etmeleriyle tanınıyorlar.
 
Bir not: São Paulo’da gece araç kullanırken eğer trafik yoksa kırmızı ışıklarda durmak yerine yavaşlamak yeterli olacaktır. 
 
İşinize yarayacak birkaç bilgi daha
 
    São Paulo’da ani yağmurlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle yanınızda sürekli bir yağmurluk ya da şemsiye taşımanız iyi olacaktır.
 
    Kentte sürekli trafik sıkışık olduğundan gideceğiniz yer için yola biraz erken koyulmanız size zaman kazandıracaktır.
 
    Yabancılarla konuşmaktan sakının, özellikle de ısrarcıysalar.
 
    Her zaman eşyalarınıza göz kulak olun.
 
    Şehirde gezerken yanınızda yüklü miktarlarda para bulundurmayın.
 
 
Ne Yenir?
​São Paulo, göçmenler şehri olduğu için birçok mekânda damak zevkinize uygun farklı tarzda yemekler bulmanız mümkün. 
 
Birçok kültürden etkilenen Brezilya mutfağına en çok Afrikalıların etkisi olmuştur. Brezilyalıların adeta milli yemeği hâline gelen "siyah fasulye" yemeği, Afrika Mutfağı`ndan etkilenerek ortaya çıkmıştır.
 
Bu kentte tadına bakmadan dönmemeniz gereken üç çeşit yemek vardır:
 
    Sushi - Mükemmel tada sahip olan São Paulo sushilerini burada çok uygun fiyata yiyebilirsiniz.
 
    Pizza - İtalyan mutfağının esintisi olan pizzalar burada odun fırınında pişiyor. Ayrıca pazar akşamları pizza yemek bir Paulistana geleneği.
 
    Et - São Paulo’nun en meşhuru olan etler, dünyaca ünlü gurmelerden tam not alıyor.
 
 
 
São Paulo denilince ilk akla gelen gıdanın et olması doğal, çünkü burası dünyanın en lezzetli etlerinin çıktığı yerlerden biri. Bu nedenle Chourasco denilen ve mangalda ızgara yapılarak servis edilen bu yemeği denemeden dönmemenizi öneririz.
 
São Paulo’da yemekler meyve ile biter. Bu zengin tropikal meyve kentinde tatlıların çoğu meyvelidir. Hatta tatlının dışında birçok yemeğin içinde bile hindistan cevizi ve ananas tadını hissedebilirsiniz. Mousse denilen ve meyveden yapılan köpüklü tatlılar São Paulo’da çok yaygındır. Özellikle mangolu ve portakallı mousse denemeden bu kentten ayrılmamalısınız.
 
Tropikal meyveleri bulabilmek için ise rotanızı Mercado Municipal’e çevirebilirsiniz. São Paulo’daki gurmelerin uğrak noktası olan Mercado, yerli ve ithal gıdaların çeşitliliğiyle size şaşırtacak bir yer. Burada günde yaklaşık 350 ton ağırlığında gıda ticareti yapılmaktadır, toplam stant sayısı ise 319’dur. Mercado’da pirinç, fasulye gibi geleneksel Brezilya yiyeceklerinin tadına bakabilir, meşhur Mortadella Sandviçiyiyebilir ve Japon mutfağını keşfedebilirsiniz.
 
Bir not: Paulistanlılar geç yemeyi seven insanlardır. São Paulo’da restoranlar saat 19.00’da açılmasına rağmen saat 21.00’e kadar pek dolu olmazlar. Birçok mutfak, gece yarısından sonra da servis yapmaya devam eder. 
 
Ne içilir?
 
São Paulo, kahve keyfi yapmak için müthiş bir şehirdir. Brezilya’nın o meşhur kahvelerinin tadına bu kentte doyasıya varabilirsiniz. Günde en az 10–12 bardak kahve içen Brezilyalılar, kahvelerini sütsüz ve şekersiz içerler; bu nedenle kahvelerin tadı, ilk anda size sert ve acı gelebilir.
 
São Paulo’nun yerel içkisi şeker kamışından çıkartılan ve alkolün damıtılmasıyla yapılan Cachaça (Kaşasa)’dır ve 4 bine yakın çeşidi vardır. Sert içkilerden hoşlanıyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. 
 
São Paulo tropik meyveler kenti; unutmayın, burada Cachaça dışında tropikal lezzetlerin olduğu çok farklı kokteyller deneyebilirsiniz. 
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​Bale ve Operalar
 
Theatro Municipal
 
Opera, klasik bale ve senfoni orkestrası performanslarına ev sahipliği yapmaktadır.
 
Adres: Praça Ramos de Azevedo, São Paulo.
Tel: 3223 3022
 
Sala São Paulo
 
Yenilenmiş tren istasyonunda bulunan akustiğiyle klasik müzik için mükemmel bir konser alanıdır.
 
Adres: Praça Julio Prestes.
Tel: 3292 4875
Web: www.salasaopaulo.art.br
 
Gece Hayatı
 
São Paulo gece hayatı bakımından oldukça hareketli bir şehirdir. Ancak diskolar gece yarısına kadar açılmazlar. Bu nedenle  01.00’den önce eğlenceye başlamayı ve sabaha karşı 05.00’ten önce mekândan ayrılmayı düşünmeyin. Parti girişleri her ne kadar bir ya da iki içki içerse de her zaman ucuz olmayabilir. Bar ve diskolara girerken size bir kart verilecektir. Bu kartı gece boyunca saklayın çünkü içtikleriniz çıkışta ödemeniz üzere bu kartın üzerine işlenir.
 
Gidebileceğiniz birkaç alternatif bar ve disko
 
Clube Gloria
 
Elektronik ve house müzik için tapınağa dönüştürülmüş bir kilise Gloria. 80’lerdeki Avrupa diskolarından esinlenilmiş stiliyle size lüks bir alternatif sunuyor.
 
Adres: Rua 13 de Maio 830, Bela Vista, São Paulo.
Tel: 3287 3700
Web: www.clubgloria.com.br
 
Fun House
 
Küçük dans pistine rağmen güçlü ses sistemine sahip olan bu küçük kulüp, genellikle İngiliz ve Amerikan gruplarının parçalarına yer veriyor.
 
Adres: Rua Bela Cintra 567, São Paulo.
Tel: 3259 3793
 
Lotus
 
Helikopter pistinden oluşan Lotus, varlıklı insanların gittiği ve gösterişli dekora sahip bir yer. Elektronik müzikten Brezilyalıların müziği bossa nova’ya kadar geniş bir müzik çeşitliği var.
 
Adres: Avdas Naçôes Unidos 12551, Brooklin, São Paulo.
Tel: 3043 7130
Web: www.lotussp.com.br
 
Canlı Müzik
 
Bourbon Street Music Club
 
Canlı jazz ve blues dinlemek için Sampa’nın en gözde yeridir.
 
Adres: Rua dos Chanés 12, São Paulo.
Tel: 5095 6100
 
Baretto
 
Hotel Fasano içinde olan bu mekân dünyada canlı müzik dinleyebileceğiniz en iyi yerlerden biri. Giriş fiyatlarının yüksek olduğunu unutmayın. 
 
Adres: Rua dos Chanés 12, São Paulo.
Tel: 5095 6100
 
Festivaller
 
São Paulo Karnavalı
 
Brezilya’daki en büyük karnaval geçitlerinden biridir. Rio Karnavalı kadar ünü yayılmasa da en az onun kadar görkemli olan São Paulo Karnavalı São Paulo’nın vazgeçilmezlerindendir.
 
Anhembi Parkı’ndaki Sambódromo’da gerçekleşen festivali Rio Karnavalı’ndan ayıran, futbol takımları tarafından organize edilmesidir. São Paulo’daki festival sanki futbol t-shirtleri giymiş bir stadyumu andırır. Karnaval, cuma günü başlar ve pazar günü biter.
 
São Paulo Sanat Bienali
 
São Paulo Bienali’ni yaklaşık bir milyon kişi ziyaret ediyor. Brezilya’daki kuzey ve güney bölgeleri arasında diyaloğun güçlenmesini sağlayan Bienal’in diğer bir amacı ise ülkede bulunan yabancıları Brezilya sanatına yaklaştırmak.
 
São Paulo Fashion Week
 
Dünyanın en önemli moda haftalarından olan bu etkinlik, Londra, Paris, New York, Milano’dakilerin bir benzeri niteliğinde. İlk defa 1996 yılında Brezilya’da Morumbi Modası adı altında düzenlenen bu festival Latin Amerika’daki en önemli ve en büyük moda haftasıdır.
 
Brezilya’nın uluslararası moda dünyasına katılması ise Isabeli Fontana, Adriana Lima, Gisele Bündchen, Alessandra Ambrosio, Fernanda Tavares, Ana Beatriz Barros, Izabel Goulart ve Ana Hickmann gibi ünlü Brezilya’lı modellerin artmasıyla olmuştur. Her yıl ocak ve haziran ayında tekrarlanan bu moda etkinliğinde, ocak ayında sonbahar, haziran ayında ise bahar koleksiyonları tanıtılır.
 
São Paulo Uluslararası Film Festivali
 
1976’dan beri düzenlenen bir festivaldir. Rio Film Festivali ve Brezilya Ulusal Film Festivali’yle birlikte Brezilya’daki en önemli festivallerdendir. Ekim ve kasım ayları arasında düzenlenir.
 
Tel: 3141 0413
Website: www.mostra.org
São Paulo Carnival
Spor
 
Futbol
 
Brezilya’da en popüler spor futboldur. Milli Futbol Takımı, ulusun sembolü niteliğinde ve halkı bir araya getiren büyük bir unsur niteliğindedir.
 
Pele, Tostao, Ronaldo, Ronaldinho gibi büyük futbolcularsa genellikle bu topraklardan, Brezilya’dan çıkmıştır. Çünkü Brezilya’da yoksulluk içinde yaşayan yüz binlerce gencin kurtuluşu yeşil sahalardan geçer. Üstelik bu gençlerin yetiştirilme tarzları da Avrupa`daki benzerlerinden çok farklıdır: Brezilya’da çocuk oyuncular için ligler ve kupa turnuvaları düzenlenmez. Fakat bu ülkede gençlerin çok sıkı bir eğitimden geçtiği kesin.
 
Saint Silvester Cadde Yarışı
 
Brezilya’daki en eski ve en prestijli uzun mesafe koşu yarışıdır. Latin Amerika’daki Uluslararası Atletizm Yarışması olarak kabul edilen bu etkinlik, her yıl São Paulo’da 31 Aralık’ta düzenlenmektedir.
 
Grand Prix Brezilya
 
Brezilya Grand Prix Formulası Autódromo José Carlos Pace’de 1990’dan beri düzenleniyor. F1 Grand Prix yarışları Brezilya’da aynı zamanda turizm ve gece hayatını büyük ölçüde etkileyen bir gelir kaynağı.
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

 

Sao Paulo
Etiketler » Sao Paulo Grup Uçak Bileti Al   » Sao Paulo Grup Uçak Rezervasyonu   » Sao Paulo Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Sao Paulo Grup Uçak Bileti Al