İstanbul Durban Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Durban Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Nasıl Gidilir?
​Durban’a Türkiye’den Emirates Havayolları ile Dubai aktarmalı olarak gidebilirsiniz. Yolculuk, aktarmalarla birlikte 13-14 saatinizi alacaktır. Dilerseniz THY veya South African Havayolları ile Johannesburg aktarmalı olarak uçabilir ardından 1time, Kulula.com, South African Airways ve Mango gibi yerel havayolu şirketleriyle Durban’a uçabilirsiniz.
 
King Shaka Uluslararası Havaalanı İçin 1-9 Arası Uçak Biletinizi www.makrobilet.com Sitemizden Online Ucuz Fiyata Alabilirsiniz.
 
La Mercy’de yer alan King Shaka, şehir merkezinin 35 kilometre kuzeyinde kalır. 2010 Mayıs ayında açılan bu havaalanı, Durban Uluslararası Havaalanı’nın yerine geçmiştir.
 
Adres: 22 Gardiner Sokağı, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 307 2857
Web site: www.dubetradeport.co.za
 
Demiryolu ile
 
Durban’a Cape Town, Johannesburg ve Port Elizabeth’ten düzenli olarak gelen trenlerle ulaşabilirsiniz.
 
Karayolu ile
 
Durban, Johannesburg ve Pretoria’dan altı saatlik sürüş mesafesinde. Yol üzerinde konaklayabileceğiniz ve dinlenebileceğiniz pek çok tesis de bulunmakta. İsterseniz Johannesburg’a uçuşunuzdan sonra kendi aracınızla Durban’a gelebilirsiniz.
 
Havaalanından ulaşım
 
Otobüs ile
 
Yeni ve kullanışlı bir servis olan Durban People Mover, havaalanından sizi şehir merkezine bırakabilir. Biletleri otobüslerden alabilir ve tek bir biletle gün içinde bu rotadaki otobüsü istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Otobüsler, 06.30 ile 23.00 saatleri arasında çalışmaktadır.
 
Tel: +27 (0) 31 309 5942
Web site: www.durbanpeoplemover.co.za
 
Diğer bir ulaşım şekli ise Durban Transport’tur. Mynah ve Aqualine rotasına bu otobüslerle gidebilirsiniz. Aqualine otobüsleri, şehrin çevresinde dolanırken; Mynah rotası, şehrin büyük bir kısmını kapsar. Güzergâh üzerindeki duraklarsa şunlardır: Kuzey Plajı, Güney Plajı, Musgrave Cad./Mitchell Park, Ridge/Vause, Botanik Bahçesi, Kensington/Mathias Caddesi.
 
Shuttle servisler ile
 
Havaalanından kalkan shuttle’larla belirli otellere, plajlara ve şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Shuttle servisleri saat 05.00 ile 22.00 arasında gerçekleşir.
 
Tel: +27 (0) 31 465 1660
 
Taksi ile
 
Havaalanından günün her saatinde sizi istediğiniz yere ulaştıracak bir taksi bulabilirsiniz. Yalnız dikkat; burada yoldan çevirdiğiniz öylesine bir taksiye binmeyin çünkü dolandırılma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.
 
Güvenebileceğiniz bazı taksi durakları:
 
Mozzie Taksi; 0860 669 943
 
Zippy Taksi; 031 202 7067
 
Eagle; 0800 330 336
 
Güney Afrika’nın en büyük üçüncü şehri olan Durban; stil sahibi kafeleri, büyük alışveriş merkezleri, altın gibi plajları ve sörf gibi gözde aktiviteleriyle ülkenin en çok ziyaret edilen şehirlerden biri.
 
Güzel kokulu bitkilerin olduğu doğa harikası bu şehir, aynı zamanda Afrika’nın en işlek liman kenti. Dört kilometrelik sahil şeridinde yer alan restoranlar, lüks oteller ve yüzme havuzları Durban’ın kalbini oluşturuyor.
 
Durban, zengin bir etnik yapıya sahip; 3,4 milyon nüfusunun yarısından fazlası Zulu. Ekonomiye katkıda bulunan çoğunluk ise nüfusun 1/5’ini oluşturan Hint asıllı kesim. Avrupalılar ise nüfusun sadece 10’da 1’ini oluşturuyor.
 
Durban, ayrıca turistlerin oldukça ilgi gösterdiği Zulu kültürünün Zulu Krallığı'na geçiş kapısı. Zulu Kralı Shaka tarafından 1830 yılında kurulan şehir, adını Cape Koloni milletvekili Sir Benjamin d’Urban’dan almış. Zulu dilinde eThekwini olarak geçen şehrin kelime anlamı ise Mekânın Körfezi. Şeker kamışı sektörünün ortaya çıkmasıyla 1860’lı yıllarda İngilizlerin eline geçen Durban’a, birçok Hintli bu nedenle çalıştırılmak üzere getirilmiş.
 
Güneşin hiç batmadığı yer olarak anılan Durban; tüm yıl boyu güneşli iklimi, restoranları, kültürel aktiviteleri ve hareketli gece hayatıyla size sıkılmayacağınız bir tatil vaat ediyor.
 
 
Nereler Gezilir?
​     Durban’ı gezmek için toplu ulaşım, size büyük ölçüde yararlı olacaktır. Şehir içi ulaşımda Durban Transport’u ya da Durban People Mover’ı kullanabilirsiniz. Şehrin ana otobüs istasyonu ise Commercial Road’da yer alır; bu noktadan hemen hemen her yöne hareket eden otobüsler bulunur.
 
Durban’ı merkez, kuzey, batı ve güney olmak üzere dört kısma ayırabilirsiniz. Şehir merkezi doğu ve batının bir sentezidir; size sanat galerilerinden plajlara kadar geniş aktivite olanağı tanır. Kuzey kısım ise Hint Okyanusu’na bakar ve ülkedeki en iyi golf kurslarına sahiptir. Batı kısmın dışında yer alan bölgede ise Sonsuz Tepeli Vadi, Durban’a gelmişken görülmesi gereken yerler arasındadır.
 
Durban, iklim bakımından da farklı bir şehirdir. Yazları sıcak ve yağışlı geçer, kışlar ise ılıktır. Bu nedenle ocak, şubat, mart, kasım ve aralık ayları Durban’ın turizm sezonudur. Bu şehirde kışın dahi 15 derece sıcaklıktaki denize girebilirsiniz.
 
Güney Afrika’nın her bölgesinde olduğu gibi Durban’da da bazı güvenlik sorunları vardır. Şehir içinde gezerken dikkatli olmanız gerekir.
 
    Özellikle şehir merkezinde ve plajlarda hırsızlık olaylarına çok sık rastlanır. Dikkat etmeniz gereken yerler arasında; Point Caddesi, Lembede Sokağı, Umgeni Caddesi ve Warwick Çarşısı yer alır.
 
    Eğer aracınız varsa, restoranların kapısına park etmenizde bir sorun yoktur. Ancak gece boyunca aracınızı aynı yerde bırakmayın. Ve yine sürüş esnasında aracınızın oturma koltuğunda eşya bırakmamaya özen gösterin.
 
    Nerede olursanız olun, yanınızda asla yüklü para ve değerli şeyler taşımayın. Eğer bir gaspa uğrayacak olursanız, direnmeden istenilen şeyleri verin.
 
Şehir Merkezi
 
Şehir merkezi, Smith ve West Sokakları’nın arasında bulunan belediye binasının çevresinde genişler. Durban’ın bu tarihi şehir merkezini keşfetmenin en güzel yollarından biri ise yürümektir.
 
Belediye Binası
 
Rönesans stilinde yapılmış ve 1910 yılında kullanıma açılmış olan bu bina, bugünlerde konserlere ev sahipliği yapmaktadır. Belediye Binası’nın karşısında palmiye ağaçlarıyla çevrelenmiş Francis Farewell Meydanı yer alır.
 
Adres: Smith/Anton Lembede Sokağı, Durban
Tel: +27 (0) 31 311 2137
 
Sanat Galerisi
 
Güney Afrika’nın Zulu sanatını gözler önüne seren bu galeride, kalıcı ve süreli sergileri gezebilirsiniz.
 
Galeriyi, pazartesiden cumartesiye 8.30-16.00, pazar günleri ise 11.00 ile 16.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Belediye Binası Kompleksi, Durban
Tel: +27 (0) 31 311 2264
 
Doğa Bilimi Müzesi
 
Doğa Bilimi Müzesi’nde doldurulmuş kuş ve böceklerin yanı sıra Afrika hayvanlarını da görebilirsiniz.  Müze girişinde yer alan gerçek boyutlu dinozor modeli, içeride ne göreceğinize dair size bir ipucu verecektir.
 
Müzeye giriş ücretsizdir. Pazartesi ve cumartesi günleri arasında 8.30-16.00, pazar günleri ise 11.00 ile 16.00 saatlerinde müzeyi ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Belediye Binası Kompleksi, Durban
Tel: +27 (0) 31 311 2256
 
Eski Adliye Binası Müzesi
 
Belediye Binası’nın arkasında bulunan 1866 yılında yapılan bu bina, sizlere sömürge yaşamıyla ilgili bilgiler verecektir. Müzede sömürge yaşamına ait eşyaların dışında Zululara ait parçalara da yer verilmiştir.  
 
Müzeyi, pazartesiden cumartesiye 8.30-16.00, pazar günleri ise 11.00 ile 16.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz; giriş ücretsizdir.
 
Adres: 77 Aliwal Sokağı, Durban
Tel: +27 (0) 31 311 2229
 
KwaMuhle Müzesi
 
Yerli halkı ve özgürlük mücadelelerini merak ediyorsanız KwaMuhle Müzesi, Durban’da görmeniz gereken yerlerden biri. Fotoğraf ve videolarla sömürge dönemi tarihini anlatan bu müzeyi pazartesiden cumartesiye 08.30-16.00, pazar günleri ise 11.00 ile 16.00 saatleri arasında açık bulabilirsiniz.
 
Müzeye giriş ücretsizdir.
 
Adres: 130 Ordnance Caddesi, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 311 2237
 
Berea ve Çevresi
 
Campbell Koleksiyonu
 
Dr. Killie Campbell ve babası Marshall Campbell tarafından oluşturulan bu koleksiyon evinde, Zulu kültürüne ait oldukça ilginç kayıtlara rastlayabilirsiniz.
 
Ancak bu görülmeye değer koleksiyonu gezmek için önceden randevu almanız gerekiyor.
 
Adres: 220 Gladys Mazibuko Caddesi, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 207 3432
 
Phansi Müzesi
 
Phansi Müzesi, Güney Afrika el sanatlarına ve eserlerine ev sahipliği yapan en büyük koleksiyonlardan birine sahiptir. Kelime anlamı “aşağıda” olan Phansi, aynı zamanda atalarının ruhlarının ikamet yeri olarak da bilinir.
 
2000 yılında küçük özel bir koleksiyona sahip olan müze açıldığından bu yana Afrika sanatını ve zanaatını tanıtan en büyük müze hâline gelmiştir. Müzenin üç katında Zulu boncuk işleri, tel sepetler, süt kovaları ve törensel öğeler bulunur. Buradaki en popüler sergi ise gerçek boyutlu kuklaların Güney Afrika tören elbisesiyle giydirilmiş olarak bulunduğu kukla odasıdır.
 
Müzeyi salı ve cumartesi günleri arasında saat 10.00 ile 15.30 arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: 41 Cedar Caddesi, Glenwood, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 206 2889
Web site: www.phansi.com
 
KwaZulu-Natal Toplum Sanatları
 
Modern sanat müzesi olan KwaZulu-Natal, kâr amacı gütmeyen bir müzedir. Müzenin mimari yapısı Güney Afrika’nın özellikleri olan füzyonu, sağlamlığı ve şeffaflığı simgeler. Ana galeri ve atölye binanın içinde yer alır.
 
Müze salıdan cumaya 09.00-17.00, cumartesi ve pazar günleri ise 10.00 ile 16.00 saatleri arasında gezilebilir.
 
Adres: 166 Bulwer Caddesi, Glenwood, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 277 1705
Web site: www.kznsagallery.co.za
 
Botanik Bahçeleri
 
Mark Johnson McKen tarafından 1850 yılından bu yana oluşturulan bu botanik bahçesi, Güney Afrika’nın en büyük doğal güzelliklerinden biridir. Binlerce bitki çeşidinin bulunduğu 20 hektarlık bu alanda birçok egzotik kuşa, tropikal balığa rastlayabilirsiniz.
 
Günün yorgunluğunu atmak ya da biraz olsun rahatlamak için Botanik Bahçeleri’ni 07.30-17.15 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.  
 
Adres: Sydenham Caddesi, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 309 1170
Web site: www.durbanbotaincgardens.org.za
 
Kuzey ve Batı Durban
 
Umgeni River Kuş Parkı
 
Umgeni River dünyanın en büyük kuş parkları arasında yer alır. 400 egzotik ve çok sayıda yerli kuşun yaşadığı bu parkta size yol boyunca şelaleler eşlik eder.
 
Burada, bol oksijenli bir havada kuş seslerinin ve yemyeşil bir bitki örtüsünün arasında yürümek sizin için unutulmaz bir deneyim olacaktır. Durban’da mutlaka bir gününüzü Umgeni River Kuş Parkı’nda geçirmeye hazırlanın ve bu unutulmaz günü tekrar hatırlamak için fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın.
 
Umgeni River Kuş Parkı’nı her gün 09.00 ile 17.00 saatleri arasında gezebilirsiniz.
 
Adres: Riverside Caddesi, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 579 4600
Web site: www.umgeniriverbirdpark.co.za
 
Anlayış Tapınağı
 
Durban’ın 8 kilometre batısında kalan bu tapınak, güney bölgesindeki en büyük Hare Krishna Tapınağı’dır. 1969 senesinde açılan bu yere, dışındaki mermer tapınak ve bahçeler 6 yıl sonra eklenmiştir.
 
Bu alışılagelmedik lotus çiçeği biçimindeki tapınağın içinde bir de vejetaryen restoranı bulunur.
 
Tapınağı, 10.00-13.00 ve 16.00-19.30 saatleri arasında dolaşabilirsiniz.  
 
Adres: Bhaktieedanta Sami Mahallesi, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 403 3328
 
Victoria Embankment
 
Esplanade de denilen bu yer, Durban’da bulunan en eski ve en ünlü sokaklardan biridir. Batısında, Şeker Terminali ve Wilson’s Wharf, doğusunda ise yat limanı bulunur.
 
Şeker Terminali
 
Durban’daki bu Şeker Terminali, dünyadaki en büyük terminallerden biridir. Yarım milyon tondan fazla şeker burada gemilerle ihracat için saklanır. Güney Afrika Şeker Derneği, binanın içinde rehberli turlar düzenler ve burada şeker üretimiyle ilgili bilgiler verir.
 
Şeker Terminali’nde rehberli turlar, pazartesi ve perşembe günleri arasında 8.30, 10.00, 11.30 ve 14.00, cuma günü ise 8.30, 10.00 ve 11.00 saatlerinde yapılır.
 
Adres: 51 Maydon Caddesi, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 365 8153
 
Hindistan Mahallesi
 
Şehir merkezinin kuzeybatısında kalan Hindistan Mahallesi, yerel yemekleri yiyebileceğiniz en iyi yerlerden biridir. Birbirinden güzel işlemeli kıyafet ve tekstil ürünlerini bulabileceğiniz bu yerde Afrika’ya özgü olan muti de bulunmaktadır.
 
Bir not: Muti, Zulu dilinde ilaç anlamına gelir; kesilen vücut parçaları ya da organlarla değişik otları karıştırılır ve ilaç yapılır.  
 
Juma Camisi
 
Güney yarımküredeki en büyük cami olan Juma, büyüklüğünden çok altın yaldızlı minareleriyle dikkat çekiyor. Caminin çevresi satıcılardan dolayı ticari bir alana dönüşmüş olsa da, mermer salonu ve sade tasarımıyla cami kutsallığını koruyor.
 
Hafta içi 09.00-16.00, cumartesi günleri ise 09.00 ile 13.00 saatleri arasında camiyi ziyaret edebilirsiniz.  
 
Adres: Grey Street, Durban, Güney Afrika
Tel: + 27 (0) 31 304 1518
 
Altın Mil
 
Durban’ın 6 kilometre uzunluğundaki kumsalına verilen isim olan Altın Mil, şehrin cazibe merkezi konumundadır. Subtropikal iklimden dolayı tüm yıl boyunca ılık sularda yüzebildiğiniz bu yerde, plajlar izlenir ve köpekbalıkları ağlarla sahil şeridinden uzak tutulur.
 
Altın Mil’de ayrıca yüzme havuzları, su kaydırakları, egzotik restoranlar ve pek çok gece kulübü görebilirsiniz. Burası gelenler için deniz kum güneş üçlüsünden öte restoran bar gibi alternatif eğlencelerden de oluşur.
 
Durban’ın plajları, dalgalar ve rüzgâr bakımından güçlü olduğundan sörfçüler için de biçilmiş kaftandır. Her yıl sahillerde önemli ulusal ve uluslararası sörf yarışmaları gerçekleştirilir.
 
Altın Mil içerisinde bölümlere ayrılmış birçok plaj yer alır. Mavi Lagün’den başlayan plajlar uShaka Deniz Dünyası’na kadar sürer.
 
uShaka Deniz Dünyası
 
Dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olan bu yerde müthiş bir köpekbalığı koleksiyonu görmeniz mümkündür. Yarım kilometre uzunluğundaki havuzlar, 7 dev akvaryum ve 25 adet sergi sarayı uShaka’da sizi bekleyenler arasındadır.
 
2004 yılı Nisan ayında açılan bu eğlence parkında, günün farklı zamanlarında festivaller yapılır. Burada her daim köpekbalıkları havuzuna kafesle dalabilir, okyanus yürüyüşü yapabilir ve şnorkelle dalabilirsiniz. Ayrıca bu kompleksin içinde dev köpekbalığı akvaryum manzarası eşliğinde romantik bir akşam yemeği de yiyebilirsiniz.
 
Ushaka Deniz Dünyası, 09.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Addington Plajı, Durban, Güney Afrika
Tel: + 27 (0) 31 304 1518
Web site: www.ushakamarineworld.co.za
 
Yakın yerler
 
Bin Tepeli Vadi
 
Durban’ın biraz dışında kalan bu bölgeyi batı kısmının eteklerinde görebilirsiniz. Geleneksel Zulu evlerinin bulunduğu birçok küçük kasabaya burada rastlamanız mümkün. Bölgeye varmak için N3 karayolunu seçerseniz güzel bir yolculuk sizi bekliyor demektir. Eğer ülkenin batı kısımda kalıyorsanız, Bin Tepeli Vadi’yi görmenizi tavsiye ederiz.
 
Shongweni Milli Parkı
 
N3 karayolundan gidebileceğiniz bu park, Durban’a 30 kilometre uzaklıktadır. Burada 200’den fazla kuş çeşidiyle karşılaşabilir, gergedan ve zebra gibi hayvanları görebilirsiniz.
 
Küçük bir ücret karşılığında girebileceğiniz Shongweni’de piknik yapabilir kurulmuş olan iskelede balık tutabilir ve ilginç kaya formasyonları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Eğer heyecanlı bir aktivite istiyorsanız, su sporları ve kaya tırmanışı gibi sporlar burada sizi bekleyenler arasında.
 
Park, ocak ve mart ayları arasında 05.00-19.00, nisan ve eylül ayları arasında ise 06.00 ile 18.00 saatleri arasında açıktır.
 
Adres: Lucas Caddesi, Nguni Parkı, Ünite 7, Bina 2, Durban, Güney Afrika
Tel: + 27 (0) 31 765 7724 
Web site: www.msinsi.co.za
 
Krantzkloof Milli Parkı
 
600 hektarlık bu alan, Molweni ve Nqutu adı verilen iki geçitten oluşur. Bu parkta muhteşem manzara eşliğinde piknik ya da geçitte yürüyüş yapabilirsiniz. 
 
Krantzkloof yıl boyunca 06.00-18.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Web site: www.kknr.org.za
 
PheZulu Safari Parkı
 
Botha Tepesi’nde bulunan PheZulu Safari Parkı, Durban şehir merkezine 35 kilometre uzaklıktadır ve Bin Tepeli Vadi’nin manzarasına sahiptir.
 
Bu parkta, Zulu kültürünün ritüelleri ve inanışları anlatılır. Hatta Zulu kabilesinden insanlar geleneksel bir dans gösterisi yaparlar. Bu gösteriyi 10.00, 11.30, 14.00 ve 15.30 saatlerinde izleyebilirsiniz.
 
PheZulu’da aynı zamanda Timsah ve Yılan Parkı’nı da gezebilirsiniz. Bu tabiat parkının yerlileri oldukça yaşlıdır. Buraya geldiğinizde 4,5 metre boyunda 600 kg ağırlığında ve 102 yaşındaki yaşlı timsah Junior ve 3,2 metre boyunda 42 kg ağırlığındaki piton yılanı Cleo ile tanışmayı sakın ihmal etmeyin.
 
Eğer timsahların canlısından çekiniyorsanız, farklı bir deneyim olarak burada hamburgerini yiyebilirsiniz.
 
PheZulu’da bir saatlik safari turuna da çıkmanız mümkün. Yol üzerinde şifalı bitkiler hakkında bilgi alırken; impala, zebra, zürafa gibi hayvanlarla karşılaşmaya hazır olun.
 
Adres: Old Main Caddesi, Botha Tepesi, Durban, Güney Afrika
Tel: + 27 (0) 31 777 1000
Web site: www.phezulusafaripark.co.za
 
Umhlanga Kayaları
 
Durban’ın 20 kilometre kuzeyinde kalan Umhlanga Kayaları, korunmuş kumsallarıyla ve Güney Afrika’nın en büyük alışveriş merkezi olan Gateway ile ünlüdür. Gateway’de sadece alışveriş değil, yapay dalgalarla sörf yapabilir, kapalı mekânda yapay kayalara tırmanabilirsiniz.
 
Umhlanga Kayaları’nda Natal Köpekbalıkları Derneği’ne gidebilirsiniz. Dünyada türünün tek örneği olan bu dernek, sahilleri daha güvenli bir hâle getirmek için ve sadece insanların değil köpekbalıklarının korunması için de çalışıyor. Derneğe uğrayıp ilginç deniz canlılarının maketlerini görebilir ve onlar hakkında bilgi alabilirsiniz.
 
Adres: Wilson’s Wharf, Umhlanga Kayaları, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 566 0400
 
 
Ne Yenir?
​Hint mutfağının etkisi
 
Geleneksel Afrika ve Avrupa yemeklerinin kombinasyonlarının bulunduğu Durban, âdeta bir yemek cenneti gibidir. Hindistan dışında Durban’da büyük bir nüfusa sahip olan Hintlilerin yemeklerdeki etkisi, tartışılamaz derecede fazladır. Bu nedenle Durban’da köri, oldukça popülerdir ve hafif atıştırmalıklardan ağır yemeklere kadar birçok yemekte kullanılabilinir.
 
Durban’da baharat zengini olan Hint yemeklerinin geleneksel lezzetleri arasında bulunan aloo banda, tavuk tikka, somon tandoori, dana ve kuzu masala, köri pirinç veya roti gibi yemekleri deneyebilirsiniz. Özellikle amagwinya, su, şeker ve tuzla yapılan ünlü geleneksel Zulu yemeğidir. Küçük toplar hâlinde yapılır ve kızartılır. Güveçte yapılanı ise daha bir lezzetli olur.
 
Burada sevilen bir diğer popüler yiyecek ise Bunny Chow'dur. Durban’a özgü yapılan bu yemekte, çeyrek ekmeğin içi oyulur ve içine dana ya da koyun eti, sebze ya da barbunya koyulur. Bunny Chaw yemeğini, en iyi Hindistan Mahallesi’nde bulabilirsiniz. Ayrıca burası diğer otantik Hint yemeklerini yemek için de iyi bir seçenektir. ​
 
Deniz ürünleri
 
 
Durban’da deneyebileceğiniz farklı tatlardan biri de karidestir. Özellikle Hint usulü köri soslu olarak yapılanlarını enfestir. Prawn’ları Güney Afrika’ya yayılmış Jimmy’s Killer Prawns restoran zincirlerinde birbirinden çeşitli usuller ile tadabilirsiniz.
Wilson’s Wharf
 
Bir sahil kentinin en büyük zevklerinden biri denize karşı yemek yemektir. Wilson’s Wharf’ta ziyaretçilerine bu imkânı tanıyan yerlerden biri. Liman manzarası eşliğinde yemeğinizi yiyip içkinizi yudumlayabileceğiniz pek çok restoran ve barı burada bulabilirsiniz.
 
Durban’ın bu kıyı restoranlarında rastlayabileceğiniz en yaygın balık türleri; sarı kuyruk, kingclip, ıskarmoz, geelbek gibi olta balıklarıdır. Ayrıca midye, ıstakoz, istiridye gibi hayvanların da tazelerini yemeniz mümkündür. Ancak akşam saatlerinden sonra bu restoranlarda yer bulmak zordur. Bu nedenle gelmeden önce rezervasyon yaptırmanızda fayda var.
 
Web site: www.wilsonswharf.co.za
 
Tatlılar
 
Durban’da genellikle hafif tatlılar yenir. Özellikle süt ve meyvenin tatlılardaki rolü çok fazladır. Sütlü tart ve hamur işi tatlı olan Dumpling en çok tercih edilenler arasında yer alır. Ülkede çok çeşitli tropikal meyveler yetiştiği için halk, tatlı yerine meyveyi de tercih eder.
 
Ayrıca…
 
    Wilson’s Wharf’ın başında yer alan Point Waterfront’un içinde, kanallar, gondol gezileri ve restoranlar bulunuyor. Romantik bir akşam yemeği için burayı tercih edebilirsiniz.
 
    Şeker kamışının yetiştirildiği Durban’da küçük kasabalara ve köylere gittiğinizde insanların şeker kamışını ısırdıklarını görebilirsiniz. Tatlı yemek yerine şeker kamışını ısıranlar, aynı zamanda bu bitkinin dişlerine iyi geldiğini ve onları sağlamlaştırdığını söylüyorlar.
 
    Durban’da bazı insanlar amasi adı verilen ekşi süt severler. Geçmiş yıllarda insanlar ineklerden sağdıkları sütü bir hafta dışarıda bırakır ve daha sonra içine mısır lapası koyup yerlermiş.
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​Durban, kültürel bakımdan yaşayan bir şehirdir. Kriket maçlarından film festivallerine ve tiyatro performanslarına kadar yüzlerce etkinlik için Computicket’tan rezervasyon yapabilirsiniz.
 
Tel: +27 (0) 83 915 8000
Web site: www.computicket.co.za
 
Sahne Sanatları
 
KwaZulu-Natal Filarmonik Orkestrası
 
1982 yılında kurulan orkestra, ilginç bir bahar konser programına sahiptir. Haftalık verdiği konserlerde KwaZulu-Natal Filarmonik Orkestrası’nı Botanik Bahçeleri’nde ya da Belediye Binası’nda dinleyebilirsiniz.
 
Adres: 29 Acutt Sokağı, 3. Kat, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 369 9438
Web site: www.kznpo.co.za
 
BAT Centre
 
1995 yılında kurulan ve kısa süreli kurslara, atölye çalışmalarına ve seminerlere ev sahipliği yapan BAT Centre’da aynı zamanda caz performansları yapılmaktadır. BAT Centre’ın amacı Güney Afrika ve KwaZulu Natal yeteneklerini bulup onları eğitip ortaya çıkarmaktır.
 
Adres: 45 Maritime, Küçük Craft Limanı, Victoria Embankment, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 332 0451
Web site: www.batcentre.co.za
 
Caz Merkezi
 
KwaZulu-Natal Üniversitesi her çarşamba akşamı saat 17.00’de caz performanslarına ev sahipliği yapıyor. Performanslar profesyonel isimlerden öğrencilere kadar birçok kişi tarafından sergileniyor.
 
Adres: Durban Kampusu, KwaZulu-Natal Üniversitesi, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 312 260
 
Tiyatrolar
 
Durban Merkez Tiyatrosu
 
Belediye Binası’nın karşısında yer alan Durban Merkez Tiyatrosu, kısa bir süre önce yenilendi ve büyüleyici bir hâle dönüştü.  Tek başına bile görülmeye değer olan Zulu mozaiklerinin dışında burada drama, dans ve müzik performanslarını izleyebilirsiniz.
 
Tiyatro programını yerel gazetelerde ve Turist Bilgi Merkezleri’nde bulabilirsiniz.
 
Adres: Anton Lembede Sokağı, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 369 9444
Web site: www.playhousecompany.com
 
Barnyard Tiyatrosu
 
Kendine özgü oluşuyla Durban’da fazlasıyla popüler olan Barnyard’da canlı müzik, dans gösterileri sergileniyor. Barnyard’ın en önemli özelliği ise izleyicilerin kendi yemeklerini buraya getirebilmeleri.
 
Adres: Gateway Mall, Umhlanga Ridge, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 566 3945
Web site: www.barnyardtheatre.com.za
 
Catalina Tiyatrosu
 
Durban’daki yazarların, şairlerin ve müzisyenlerin sesi olarak kurulan TiyatroBIZ grubunun sahnelediği eserleri burada izleyebilirsiniz.
 
Adres: Wilson’s Wharf, Margaret Mncadi Meydanı, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 305 6889
Web site: www.catalinatheatre.co.za
 
Gece Hayatı
 
Durban gece hayatı canlı bir şehir. Açık ve kapalı mekânları, kulüpleri, kokteyl barları, restoranları özellikle hafta sonları oldukça yoğun oluyor.
 
Okyanus kıyısındaki mekânlar, eğlence için en çok tercih edilen yerlerden. Ancak Berea’nın merkezinde, Windermere’deki Florida Yolu’nda da pek çok sayıda gece kulübü bulabilirsiniz.
 
Beanbag Bohemia
 
Windermere Caddesi’ndeki bu mekânda hem puro barı hem de kokteyl salonu yer alıyor. Oldukça kalabalık olan bu yerde, gecenin ilerleyen saatlerinde her çeşit insan görmeniz mümkün.
 
Spor
 
Bir liman kenti olan Durban, özellikle su sporları için biçilmiş kaftandır. Ama sadece bu konuda sınırlı kalmaz, sporda diğer açık hava aktiviteleriyle de ziyaretçilerine pek çok imkân sunar.
 
Dalış
 
Dalış için mükemmel bir yer olan Durban’da bu deneyimizi, su altında balina ve yunusları görerek taçlandırabilirsiniz. Eğer daha önce hiç dalış yapmadıysanız, öğrenmek için kurslara yazılabilirsiniz.
 
Calypso Dalış
 
Başlangıç ve ileri seviye için kurslar veren Calypso, uShaka Deniz Dünya’sında yer alıyor. Yeni öğrenenler için kurslar uShaka’nın Lagün Akvaryum’unda gerçekleşiyor. İleri seviyedeki sertifikalı dalgıçlar ise okyanus akvaryumunda dalış yapabiliyorlar.
 
Adres: uShaka Deniz Dünyası, K8, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 332 0905
 
Kuş gözlemciliği
 
Kuş meraklıları için unutulmaz bir deneyim olacak bu aktiviteyi ziyaretçiler, KwaZulu-Natal Kuş Gözlemciliği Rotası’nda gerçekleştirebilirler. Birçok yerli ve egzotik kuşun bulunduğu mekânda endemik bitkilere rastlamanız da mümkün.
 
Mobil tel: +27 (0) 72 277 7254
Web site: www.birdingroutes.co.za
 
Sörf
 
Bir sörf cenneti olan Durban’da gidebileceğiniz pek çok plaj bulunuyor. Yeni başlayanlar yapabilecek en iyi seçenek; sörf tahtalarını kapıp uShaka Sörf ve Maceraları’dan ders almak.
 
Adres: Durban Sahil Önü, Durban, Güney Afrika
Tel: +27 (0) 31 313 333
Web site: www.surfandadventures.co.za
 
Futbol
1882 yılında kurulan Güney Afrika’nın ilk futbol ligine sahip olan Durban’da futbol anlamında akılda kalan isimler, Sibusiso Zuma, Siyabonga Nomvete ve Delron Buckley’dir. Ayrıca kaleci Bruce Grobbelaar da burada doğmuştur.
Durban, 1996 yılında Afrika Uluslar Kupası’nda çeyrek final ve yarı final maçlarına ev sahipliği yapmıştır.
Festivaller
Kavadi Festivali
Hinduların ana festivali olan Kavadi, ocak/şubat ve nisan/mayıs olmak üzere yılda iki kez kutlanır. Batı Durban’da yer alan Cato Manor Tapınağı, festivalin en yoğun yaşandığı yerlerden biridir.
Shutterstock Image ID: 24829990, Kavadi Festivali
Kötü kaderi def eden tanrı Muruga adına düzenlenen festivalde insanlar çiçeklerle süslü bir sepeti tapınağa doğru taşırlar. Daha sonra vücutlarının belirli bölgelerine ve dillerine küçük iğneler batırırlar. Bu onlar için bir meditasyon niteliği taşır. Önceden derilerine koydukları kutsal külün kanamayı önleyeceğine inanırlar. Bunu yapmalarındaki amaç ise şifa bulmak ve hayatlarındaki talihsizlikleri önlemektir.
 
Draupadi Festivali
 
Tanrıça Draupadi’nin anıldığı bu festival, nisan ya da mayıs ayında kutlanır. 18 gün boyunca süren bu Tamil festivalinde katılımcılar, 10 metrelik yanan közlerin üzerinden yürüyerek geçerler. Közde yürüyen insanları Bellair Caddesi Tapınağı’ndan izleyebilirsiniz.
 
Diwali
 
Üç günlük festival, kasım ayında kutlanır ve tüm Hintli nüfusa hitap eder. On binlerce insan Durban’ın sahil şeridinde toplanır. Diwali’nin kelime anlamı “dizili lambalar”dır. Işıkların Festivali de denilen bu festival mitoloji ve efsanelerle ilişkilidir. Mitolojiye göre Narakasura adlı kötü hükümdarın, Lord Krishna tarafından öldürüldüğüne inanılır. Bu da iyiliğin kötülüğe karşı zaferini temsil eder.
 
Festivalde, evlerin yanında düzinelerce küçük ışıklar yanar; bu şekilde o gün dünyaya inen ruhlara yol gösterileceğine inanılır.
 
Umhlanga Festivali
 
Güney Afrika’da tatil sonrası aranan festivallerden biri olan Umhlanga, her yıl dünyanın en güzel sahil şeridinde eğlenmek isteyen yerli ve yabancı ziyaretçilerle dolar.
 
Festivalde sahil şeridinde toplanan insanlar gün boyu denize girer, sörf yapar ve bir yandan da rock müziğinin keyfini çıkarır.
 
Festival alanı, Güney Afrika’nın doğusunda kuzey Durban havaalanına 15 dakikalık bir mesafede yer alır. 
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

 

Durban
Etiketler » Durban Grup Uçak Bileti Al   » Durban Grup Uçak Rezervasyonu   » Durban Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Durban Grup Uçak Bileti Al