İstanbul Johannesburg Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Johannesburg Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Nasıl Gidilir?
​Türkiye'den Johannesburg'e gerçekleştirilen uçuş sefer sayısı oldukça fazladır. Johannesburg'e Türk Hava Yolları ile doğrudan; Air France, Emirates, EgyptAir, Lufthansa, Kenya Airways, Etihad, Qatar Airways ve South African gibi önemli havayolları ile aktarmalı olarak ulaşılabilir.
Özellikle Atatürk Havalimanı'ndan gerçekleşen bu seferler; başlıca Kahire, Dubai, Abu Dabi, Hurgata, Doha ve Addis Ababa şehirlerinden aktarma yapmaktadır.
 
O. R. Tambo Uluslararası Havalimanı İçin 1-9 Arası Uçak Biletinizi www.makrobilet.com Sitemizden Online Ucuz Fiyata Alabilirsiniz.
 
Güney Afrika Cumhuriyeti'nin en büyük havalimanı olan O. R. Tambo, Ekurhuleni Belediyesi'ndeki Kempton Park'ta yer alır. Güney Afrika'nın olduğu kadar Afrika'nın da en kalabalık havalimanı özelliğindeki O. R. Tambo'ya, yılda yaklaşık 28 milyon yolcu uğramaktadır.
Daha önceleri Johannesburg ve Jan Smuts ismi ile anılan O. R. Tambo'nun, Terminal A ve B olmak üzere iki adet terminali mevcuttur. Uluslararası uçuşların gerçekleştiği Terminal A ile sadece iç hatlar olarak faaliyet gösteren Terminal B, birbirine bağlı olup aralarında yalnızca 5 dakikalık bir yürüme mesafesi bulunmaktadır.
Döviz ofisi, ATM, konferans salonu, şapel, mescid ve postane gibi imkânlara sahip olan O. R. Tambo Uluslararası Havalimanı'nda; pek çok duty free noktası, kuyumcu, hediyelik eşya mağazası, restoran ve kafe de mevcuttur.
 
Havalimanından ulaşım
 
Otobüs ile
 
A ve B terminallerinin dış bölgesindeki duraklardan kalkış yapan otobüsler, yolcularını şehir merkezine ulaştırmaktadır. Bu otobüsler arasında en güvenilir, hızlı ve ekonomik olanı; Rea Vaya (BRT) isimli transit sefer düzenleyen araçlardır.
Tren ile
Yolcularını öncelikle Sandton ve Pretoria'daki tren istasyonuna bırakan trenler, terminallere yakın bir konumda bulunan havaalanı tren istasyonundan kalkış yapmaktadır.
Bu trenler; şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcularına, Sandton ve Pretoria bölgelerinden otobüs ya da tren kullanarak aktarma yapma imkânı vermektedir.
 
Taksi ile
 
Johannesburg'e gelen ziyaretçilerin çoğunlukla tercih ettiği taksiler, terminal çıkışlarında bulunmaktadır. Genellikle sabit fiyat uygulayan bu taksilerin, yoğun olarak şehir merkezi ve Sandton'un bazı bölgeleri için hizmet verdiği görülmektedir.
Johannesburg'ün diğer önemli havalimanı olan Lanseria Uluslararası Havalimanı, şehrin kuzeybatısında bulunmakta ve pek çok uluslararası uçuş seferi gerçekleştirmektedir.
Johannesburg'ün diğer havaalanları arasında; Midrand Bölgesi'nde bulunan Grand Central, şehrin güneyinde yer alan Palmietfontein ve Gauteng Bölgesi'nde konumlanan Rand sayılabilir. Bu havaalanlarında, genellikle ticari uçuşlar ve özel helikopter seferleri gerçekleşmektedir. 
 
Güney Afrika Cumhuriyeti'nin en kalabalık kenti olan Johannesburg, Afrika'da güzel bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettiği ilk şehirlerden biridir.
Dünyanın en büyük 40 metropolitan şehrinden biri olarak gösterilen Johannesburg, vahşi doğa ile kent yaşamını bir arada barındırmaktadır.
Geniş parkları, hayvanat bahçeleri ve ormanlık alanlarıyla doğayı; büyük alışveriş merkezleri, gökdelenleri ve modern binalarıyla şehir hayatını bir arada sunan Johannesburg; aynı zamanda sayısız tarihî ve turistik mekâna sahiptir.
 
Johannesburg'ün tarihî yapıları, Güney Amerika Cumhuriyeti'nin siyasi geçmişini yansıtması açısından önemli bir yerdedir. Şehirde bulunan müze, ev, anıt ve tiyatro binası gibi pek çok tarihî yapı; özellikle 1949 - 1994 yılları arasında hüküm süren ırkçı ve ayrılıkçı Apartheid rejiminden izler taşımaktadır.
 
Altın ve gümüş ticaretinin yoğun olarak yapıldığı şehir, aynı zamanda birçok bölgesinde zengin maden kaynakları bulundurmaktadır. Özellikle Gold Reef City isimli eğlence bölgesi ve Witwatersrand Kayalıkları, Johannesburg'ün yeraltı zenginlikleri ile ünlü olan yerleridir.
 
Dans etme ve caz müzik dinleme keyfinin sonuna kadar yaşandığı Johannesburg, gece hayatı konusunda da gelişmekte olan bir şehirdir.
 
Genellikle Afrika kültürünü çağrıştıran antika ürünler ve hediyelik eşyaların sergilendiği bit pazarları, capcanlı meydanları, yerli ve yabancı pek
çok mağazanın bulunduğu caddeleri ve modern alışveriş merkezleri ile Johannesburg; Afrika'da alışveriş denilince akla ilk gelen şehirlerden biridir.
 
Ekonomi, kültür, sanat ve eğlencenin hızla geliştiği Güney Afrika şehri Johannesburg, turizm alanında da son yıllarda oldukça başarılı bir grafik çizmektedir.
 
 
Nereler Gezilir?
​Ilıman iklimi nedeniyle yılın her mevsimi ziyaret edilebilen Johannesburg'de, en çok ziyaretçinin olduğu zamanlar; yaz mevsiminin yaşandığı kasım ve ocak ayları arasıdır.
Diğer mevsimlere göre daha kuru ve sıcak geçen yaz aylarında, Johannesburg'deki sıcaklık 25°C'ye kadar çıkabilmektedir. Kış mevsiminin yaşandığı haziran ve temmuz aylarında ise bu sıcaklık en fazla 16°C olmaktadır.
 
Johannesburg, suç işleme oranı oldukça yüksek bir şehir olarak bilinir. Bu nedenle, Johannesburg seyahatinin en güzel şekilde geçebilmesi için birkaç hususa önem verilmesi gerekmektedir:
Cep telefonu, ziynet eşyası ve yüklü nakit para gibi değerli eşyalar; güvenli bir yerde tutulmalı ve mümkün olduğunca yanınızda taşınmamalıdır. Ziyaretçilere genellikle; ucuz bir plastik çanta taşınması, değerli eşyaların otelde bırakılması ve kesinlikle cüzdan kullanılmaması önerilmektedir. 
Geceleri tenha sokaklarda tek başına yürünmemelidir. Grup hâlinde gezmek, tek başınıza iseniz kalabalık bölgelerde dolaşmak tercih edilmelidir. 
Restoran, bar ve kafelerde sipariş vermeden önce fiyat listesinin kontrol edilmesi önerilmektedir.
 
Apartheid Müzesi
 
Johannesburg'ün en önemli müzelerinden biri olan Apartheid Müzesi, Central Business District'in güney kesiminde bulunan Gold Reef City isimli eğlence merkezinin hemen yanında yer almaktadır.
Önceleri Freedom Park isimli bir kumarhane olması planlanan bu kompleks, 2001 yılında açılmış ve kısa zamanda Afrika'nın öne çıkan müzelerinden bir hâline gelmiştir.
1948 - 1994 yılları arasında yaşanan Apartheid dönemi ağırlıkta olmak üzere, tüm 20. yüzyıl Güney Afrika Cumhuriyeti tarihini çeşitli sergilerle gözler önüne seren bu yer; ülkenin kendi geçmişiyle yüzleştiği ender müzelerden bir tanesidir.
Müzedeki sergiler; küratör, yönetmen, tarihçi ve tasarımcı gibi farklı disiplinlerden gelen girişimciler tarafından oluşturulmuştur.
Sergide Güney Afrika Cumhuriyeti'nin tarihine tanıklık eden pek çok fotoğraf, belge ve video bulunmaktadır.
Müzede yer alan 22 farklı sergiden her biri; ırksal ayrımcılığa dayanan Apartheid yönetiminde yaşananları ve bu rejimin devrilmesi için çoğunluğun nasıl bir mücadele içinde olduğunu tüm gerçekliği ile anlatmaktadır.
Adres: Cnr Northern Parkway & Gold Reef Roads, Ormonde, Johannesburg
Telefon: +27 (0) 11 309 47 00
Ziyaret Saatleri: Salı - Pazar: 09:00 - 17:00
 
Gold Reef City
 
Johannesburg'ün ünlü eğlence merkezi Gold Reef City, Central Business District'in güney kesiminde bulunan eski bir altın madeninin üzerine kurulmuştur.
Çalışanlarının 1880'li yıllardaki gibi giyindikleri bu yer; o yıllarda ülkenin Witwatersrand isimli ünlü kayalıklarında vuku bulan altına hücum olayını hatırlatır nitelikte bir konsepte sahiptir.
Bugün hâlâ altın çıkarılma işlemlerinin devam ettiği Gold Reef City'de, aynı zamanda çocuklar için bir bilim müzesi bulunmakta ve yer altı madenlerinin gezilebileceği özel turlar da yapılmaktadır.
 
Şehrin gözde eğlence merkezi Gold Reef City, bünyesinde pek çok keyifli oyuncak da barındırır. Bu heyecan dolu oyuncaklar arasında; Anaconda ve Jozi Express isimli roller coasterların yanında 55 metrelik dev tekerlek ve hızlı tren de bulunmaktadır.
4D sinema salonu, Gold Reef City Theme Park Hotel, kumarhane, Apartheid Müzesi ve çok sayıda restoran da Gold Reef City'nin barındırdığı imkânlar arasındadır.
Adres: Cnr Northern Parkway & Data Crescent, Ormonde, Johannesburg,
Telefon: +27 (0) 11 248 50 00
Ziyaret saatleri: Çarşamba - Pazar: 09:30 - 17:00
 
Constitution Hill
 
Braamfontein Bölgesi'nin doğu, Hillbrow Bölgesi'nin ise batı kısmında yer alan Constitution Hill; Johannesburg'ün önemli tarihî ve turistik alanlarından bir tanesidir.
1892 yılında kurulan ve yalnızca beyazlara ait olan bir hapishaneye uzun süre ev sahipliği yapmış Constitution Hill'de; günümüzde Anayasa Mahkemesi'nin binası bulunmaktadır.
1983 yılına kadar faaliyet gösteren hapishaneye; bugüne kadar Mahatma Gandhi, Nelson Mandela ve Winston Churchill gibi tarihte önemli bir yere sahip kişilerin de kapatıldığı bilinmektedir.
 
Eski hapishane yıkıldıktan sonra geriye kalan tuğlalardan inşa edilen Anayasa Mahkemesi binası, içinde pek çok sanat galerisi ve müze de barındırır.
Constitution Hill'in bir diğer önemli özelliği ise, ziyaretçilerine muhteşem bir şehir manzarası sunuyor olmasıdır. Şehir merkezi ile birlikte Houghton, Parktown ve Sandton bölgelerini de kapsayan geniş bir panaromaya sahip bu yer; fotoğraf çekmek isteyen ziyaretçiler için en ideal noktalardan biridir.
Adres: 1 Kotze Street, Braamfontein, Johannesburg
Telefon: +27 (0) 11 381 31 00
Ziyaret saatleri: 09:00 - 17:00
Nelson Mandela Ulusal Müzesi
 
Güney Afrika Cumhuriyeti'nin, ilk defa tüm halkın katılımıyla gerçekleşen 1994 seçimleri sonucu göreve gelmiş ilk devlet başkanı olan Nelson Mandela; aynı zamanda ülkenin ulusal kahramanı olarak kabul edilmektedir.
 
Siyasî tarihin önemli figürlerden biri olan Mandela'nın 1946'dan 1962 yılına kadar kaldığı ev ise günümüzde ulusal bir müze olarak faaliyet göstermektedir.
Mandela; tek katlı, kırmızı tuğlalı küçük bir yapı olan bu evi hapishaneden döndüğü 1990 yılından itibaren bir süre daha kullanmıştır. 1996 yılında eşi Winnie Mandela'dan ayrıldıktan bir sene sonra müze olması için Soweto Heritage Trust isimli bir dernek kuran Mandela; akabinde evi, kurucusu olduğu bu derneğe bağışlamıştır.
Soweto Bölgesi'ndeki Vilakazi ve Ngakane Caddeleri'nin kesişim noktasında bulunan 8115 numaralı bu ev, 1999 yılında Ulusal Miraslar Listesi'ne dahil olmuştur.
Duvarlarında kurşun izleri, dış çephesinde zamanında atılan molotov kokteyllerinden kalma yanık izleri bulunan bu tarihî mekân; iç kısmında Mandela'nın mobilyaları, kişisel eşyaları ve fotoğraflarından oluşan bir müze bulundurmaktadır.
Adres: 8115 Orlando West, Soweto
Telefon: +27 (0) 47 532 51 10
Ziyaret saatleri: 09:00 - 17:00
 
Hector Pieterson Anıtı ve Müzesi
 
Soweto Bölgesi'ndeki Orlando West Kasabası'nda, Nelson Mandela'nın evine oldukça yakın bir konumda yer alan Hector Pieterson Anıtı ve Müzesi; şehrin tarihine tanıklık eden önemli yerlerden bir tanesidir.
Bölgedeki ünlü anıt; 1976 yılında Sowetolu lise öğrencilerinin okuldaki eğitim dilinin Afrikaanca (Güney Afrika'da konuşulan bir Batı Alman, West Germanic, dili) olması üzerine gerçekleştirdiği Soweto Ayaklanması'nda, polis tarafından vurularak öldürülen 12 yaşındaki Hector Pieterson anısına dikilmiştir.
Pieterson'un tam olarak vurulduğu yerin iki blok ötesinde yer alan bu anıtın hemen yanında aynı isme sahip bir müze de bulunmaktadır.
2002 yılında, Soweto İsyanı'nın yıl dönümünde açılan Hector Pieterson Müzesi; bu tarihsel ayaklanma ile ilgili tüm gerçeklikleri yansıtan haber, kayıt ve fotoğrafları sergilemekte, bunun yanında Pieterson'un nasıl bir kahraman olduğunu bize tüm süreçleriyle açıklamaktadır.
Müzenin bir diğer önemli bölümü olan Ölü Kayıt Odası (The Death Register Room), Haziran 1976'dan 1977 yılının son aylarına kadar ayaklanma sırasında hayatını kaybeden gençleri tanıtmaktadır.
Müze ile ilgili bir diğer önemli detay ise müze rehberlerinin; ağırlıklı olarak, bu önemli isyana tanıklık eden ve olaya aktif olarak katılan kişilerden oluşmasıdır.
Adres: 82-87 Khumalo Street, Orlando West, Soweto, Johannesburg 
Telefon: +27 (0) 11 536 06 11
Ziyaret saatleri: Pazartesi - Cumartesi: 10:00 - 17:00
Pazar: 10:00 - 16:30
 
Pazar Tiyatrosu (Market Theatre)
 
Johannesburg'ün gelişmekte olan turizm bölgeleri arasındaki Newtown'un en ilgi çekici yapılarından Pazar Tiyatrosu, tarihî ve kültürel önemiyle Johannesburg'ün belli başlı sembollerinden bir tanesidir.
Daha önceleri "Eski Hint" veya "Newtown Pazarı" olarak isimlendirilmiş önemli bir pazarın yer aldığı bu yapı, 1976 yılında tiyatro olarak yeniden restore edilip ziyaretçilere açılmıştır.
"The Company" isimli bir grup tiyatro sanatçısı tarafından yeniden yapılandırılan bu eşsiz bina, çelik kemerleri ve katedral izlenimi veren kubbesi ile dikkat çekmektedir.
Apartheid zamanı, hükümetin baskıcı politikalarına uymayarak ırkçılığa karşı bir duruş sergileyen bu tiyatro; Mandela sonrası dönemin ulusal öneme sahip yapılarından biri olarak anılmaya başlamıştır.
American Jujamcyn Award, Fleur de Cap ve Naledi Theatre Awards başta olmak üzere ulusal ve uluslararası 300'den fazla ödüle sahip olan Pazar Tiyatrosu, bünyesinde üç ayrı tiyatro salonu barındırmaktadır.
Pazar Tiyatrosu'nun içinde bulunan tiyatro salonları; 1976 yılında açılan Barney Simon Tiyatrosu ve Ana Tiyatro (Main Theatre) ile 1979 yılında faaliyet göstermeye başlayan Laager Tiyatrosu'dur.
Pazar Tiyatrosu'nun kurucularından Barney Simon'un adını taşıyan tiyatro salonu, 120 kişilik olup komplekste ilk açılan salon olma özelliği göstermektedir.
Pazar Tiyatrosu'nun en büyük salonu olan Ana Salon, toplam 387 seyirci kapasitesine sahiptir.
Kompleksin en son inşa edilen salonu Laager ise; adını, askerlerin esirleri içine koymak için yaptığı vagonlarla çevrili yuvarlak bir alandan almıştır. Salona, Apartheid Rejimi'nden korunma anlamı taşıması amacıyla aktivist Pieter-Dirk Uys tarafından bu isim verilmiştir.
Adres: 56 Margaret Mcingana St, Johannesburg
Telefon: +27 (0) 11 832 16 41
 
Afrika Müzesi (Museum Africa)
 
Eski Newtown Pazarı'nın olduğu binada, Pazar Tiyatrosu ile aynı blokta yer alan Afrika Müzesi; Johanneburg'un tarih ve kültüründe önemli bir yere sahiptir.
1933 yılında Johannesburg tarihî ile ilgili Halk Kütüphanesi'nin bağışladığı materyal ve kitaplar ile kurulan Afrika Müzesi; 1935'ten sonraki yıllarda Afrika kültür tarihini her yönüyle yansıtacak ölçüde zengin bir arşive sahip olmuştur.
Müze; ilk başta "Africana Museum" olarak adlandırılmış, 1994 yılında Apartheid Rejimi'nin sona ermesinden sonra bugünkü ismini almıştır.
Müze; yerel kültüre ait pek çok müzik enstrümanı, sembolik eşya ve obje barındırmaktadır.
Afrika Müzesi, Bensusan Fotoğraf Müzesi ve Jeoloji Müzesi isminde iki farklı müzeye de sahiptir.
Bensusan Fotoğraf Müzesi; Afrika'nın kültürel yaşamı ile ilgili çeşitli ıslak levha baskı (wet-paint prints), stereoskopik görüntü ve dijital görsel çalışmaları ile zengin bir fotoğraf içeriğine sahiptir.
Museum Afrika'nın diğer müzesi Jeoloji Müzesi ise, Güney Afrika Cumhuriyeti sınırlarından alınan 17.000'den fazla kaya ve mineral örneklerini sergilemektedir. Bu örnekler; Namibia'daki Tsumeb isimli coğrafi alandan, Okiep çevresinden ve Witwatersrand Bölgesi'nden toplanmıştır.
Adres: 121 Bree Street, Newtown, Johannesburg
Telefon: +27 (0) 11 833 56 24
Ziyaret saatleri: Salı - Pazar: 09:00 - 17:00
 
Johannesburg Hayvanat Bahçesi
 
Forest Town Bölgesi'nde bulunan Johannesburg Hayvanat Bahçesi, şehre gelen misafirler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerden bir tanesidir.
1901 yılında açılmış olan ve toplam 81 hektarlık bir alan üzerine kurulan hayvanat bahçesi, günümüzde yaklaşık 320 hayvan türünü bünyesinde barındırır.
21 farklı sosyal derneğin desteği ile faaliyetini sürdüren Johannesburg Hayvanat Bahçesi'nde, özellikle bölgenin başka hiçbir hayvanat bahçesinde bulunmayan pek çok hayvan türü görülebilmektedir.
 
Yalnızca Johannesburg Hayvanat Bahçesi sınırları içerisinde bulunan hayvan türleri arasında; Afrika Aslanı'nın mutasyona uğramış bir türü olan beyaz aslan ve dünyanın en büyük kedi türü olan Sibirya Kaplanı başta gelmektedir.
Bunun dışında Beyaz Afrika antilopu, kutup ayısı, deve, timsah ve goril gibi hayvan türleri, Johannesburg Hayvanat Bahçesi'nde görülebilecek canlılar arasındadır. Özellikle uzun yıllardır hayvanat bahçesinde yaşayan Max ismindeki ünlü goril, ziyaretçiler tarafından oldukça büyük bir ilgi görmektedir.
Adres: Jan Smuts Avenue, Forest Town, Johannesburg
Telefon: +27 (0) 11 646 20 00
Ziyaret saatleri: 08:30 - 17:30 (en son giriş: 16:00)
 
Carlton Centre ve Top of Africa
 
50 katlı bir gökdelen ve aynı zamanda alışveriş merkezi olan Carlton Center, şehir merkezindeki Commissioner Caddesi'nde bulunmaktadır.
Resmî olarak 1973 yılında açılan ve 39 yıl Güney Afrika Cumhuriyeti'nin en yüksek binası olma özelliğini koruyan Carlton Center; Skidmore, Owings ve Merrill isimli üç ünlü mimarlık şirketine yaptırılmıştır.
Yerin altında bulunan 180 mağazalık büyük alışveriş merkezi; aynı zamanda Carlton Center binasını, 5 yıldızlı ve 30 katlı olan Carlton Hotel'e bağlamaktadır.
Carlton Centre'ın en üst katında bulunan Top of Africa isimli gözlem bölümü (observation deck), panoramik şehir manzarası görmek isteyen ziyaretçilerin uğradığı mekânların başında gelir.
Geniş bir Johannesburg resmî sunan Top of Africa'da, Güney Afrika Cumhuriyeti'nin yönetsel başkenti Pretoria ile birlikte pek çok komşu şehir de görülebilmektedir.
Adres: 150 Commissioner Street, Johannesburg
Telefon: +27 (0) 11 308 13 31 
Ziyaret saatleri: 09:00 - 19:00
 
Johannesburg Sanat Galerisi
 
Afrika kıtasındaki en önemli sanat müzesi olarak görülen Johannesburg Sanat Galerisi, Central Business District'teki Joubert Park banliyosünde bulunmaktadır.
Edward Lutyens tarafından tasarlanan müze binası, 1915 yılında tamamlanmış olsa da; galerideki koleksiyonlar, bu tarihten daha önce, 1910 yılında, halka açılmıştır.
15 sergi odası ve heykel bahçelerine sahip olan Johannesburg Sanat Galerisi; 17. yüzyıl Hollanda resimleri, 18. ve 19. yüzyıl İngiliz ve Avrupa sanatından tablolar, 19. yüzyıl Güney Amerika Cumhuriyeti'nden çalışmalar başta olmak üzere ülkeden ve dünyadan pek çok eser sergilemektedir.
Müzede Auguste Rodin, Pablo Picasso, Camille Pissarro, Dante Gabriel Rossetti, Claude Monet ve Edgar Degas gibi dünyaca ünlü isimlerin yanında; Gerard Sekoto, Alexis Preller, Walter Battiss, Ezrom Legae ve Sydney Kumalo gibi yerel sanatçıların eserleri de görülebilir.
Adres: Cnr Klein and King George Streets, Joubert Park, Johannesburg
Telefon: +27 (0) 11 725 31 30
Ziyaret saatleri: Salı - Pazar: 08:00 - 17:00 
 
 
Ne Yenir?
​Ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören Johannesburg mutfağı; dana, sığır ve domuz etinin ağırlıkta olduğu ana yemekleri; devekuşu eti gibi orijinal lezzetlerin süslediği aperatifleri; hafif tatlıları ve alkollü - alkolsüz içecekleriyle özgün ve geniş bir içeriğe sahiptir.
Afrikanın geleneksel mutfak kültüründen izler taşıyan Johannesburg lezzetleri; mısır, ıspanak, kuşkonmaz gibi bölgeye özgü tatları da içinde barındırmaktadır.
 
Ana yemekler
Johannesburg'ün geleneksel ana yemeklerinde, et ve sakatat türlerinin ağır bastığı görülmektedir.
Kırmızı et ile yapılan yemeklerin başında Johannesburg usulü biftek gelmektedir. Kuşkonmaz ve nohutla servis edilen bu biftek, genel olarak ızgarada pişirilmektedir.
 
Kıyma ile hazırlanan Bobotie, üzerine yumurta sosu döküldükten sonra fırında pişirilen lezzetli bir yemektir.
 
Daha çok koyun ve kuzu etinin şişe geçirilmesiyle hazırlanan Sosatie, bir diğer Johannesburg lezzetidir.
 
Güney Afrika tarzı bir köfte türü olan Frikkadel; domates, soğan ve dana kıymadan yapılmaktadır.
Johannesburg'ün bir diğer karakteristik ana yemeği olan Chotlo, kemiksiz dana etinin çok ince ve küçük parçalara ayırıp pişirilmesi ile hazırlanır.
 
Afrika'ya özgü üç ayaklı demir tencerelerde yapılan Potjiekos; dana eti ve sebzelerin ana malzemesini oluşturduğu bir güveç yemeğidir.
Tavukla hazırlanan Johannesburg yemekleri arasındaki Maotwana, tavuk ayağından yapılmaktadır. Maotwana'da; yıkanıp temizlenen tavuk ayakları, kızartılıp servis edilmektedir.
Tavuk bağırsaklarının, Maotwana'da olduğu gibi, önceden temizlenip daha sonra kızartılması ile hazırlanan Mala; püre ile servis edilen yöresel bir tattır.
Johannesburg'de yapılan bir diğer sakatat yemeği Skop; inek, koyun veya keçi kellesinden yapılmakta ve patates ile birlikte tüketilmektedir.
Domuz, inek veya koyun toynakları ile yapılan Amanqina, tavuk toynağı ile hazırlanan Mala'nın bir başka verisyonu olarak karışımıza çıkar.
İşkembenin karıştırılmasıyla hazır hâle getirilen geleneksel lezzet Serowe de bir diğer önemli ana yemektir.
Sebzenin ağırlıkta olduğu Johannesburg yemekleri ise et ile yapılanlara oranla daha hafif bir özelliktedir.
 
Güney Afrika'nın klasik sebze yemeklerinden olan Chakalaka'ya; ekmek, mısır unu, püre ve köri lezzet vermektedir.
Bölgeye özgü yabani ıspanağın, ya da Afrika Ispanağı'nın, pişirilmesi ile hazırlanan Morogo da pratik ve lezzetli olması nedeniyle yerli halk tarafından sıkça tercih edilmektedir.
Geleneksel yulaf lapası Pap, maize isimli mısırın eklendiği önemli bir ana yemektir.
Güney Afrika yerlilerinden Xhosa halkının ilk olarak ortaya çıkardığı söylenen Umnqusho, bezelyenin püre ile karıştırılmasından meydana gelmektedir.
 
Aperatifler
 
Johennesburg'de aperatif olarak tüketilebilecek pek çok yiyecek, çorba ve salata çeşidi mevcuttur.
 
Tuzlu, kuru ve çiğ bir et yemeği olan Biltong, Amerika'da da büyük üne sahip olsa da kökeni Afrika'ya dayanmaktadır. Devekuşu, afrika ceylanı (kudum) veya sığır eti ile yapılabilen Biltong; şehirde bol miktarda tüketilen atıştırmalıklar arasındadır.
 
Johennesburg'da, ülkenin genelinde olduğu gibi devekuşu eti de oldukça sevilen bir yiyecek olarak karşımıza çıkar. Şehirde devekuşu eti, genellikle ızgarada pişirilerek tüketilmektedir.
 
Güney Afrika usulü pişirilen sosis yemeği Boerewors, dana ve domuz etinden yapılmakta olup genellikle açık hava barbekü etkinliklerinde tercih edilir.
Güney Amerika'nın geleneksel salata çeşitleri, Johennesburg sofralarının da vazgeçilmez bir unsuru olarak karşımıza çıkar.
 
Mango ve sıvı yağ ile birlikte yapılan Achaar isimli salata, bölgenin popüler bir yiyeceğidir. Bunun yanında sarımsak, tarçın, yeşil biber, havuç ve karnabahardan yapılan ve köri sosu ile servis edilen Chakalaka da lezzetli bir Güney Afrika salatasıdır.
Geleneksel Afrika sofralarında başlangıç olarak servis edilen Johannesburg çorbaları, lezzeti ve içeriği ile oldukça dikkat çeker. Üzerine kızarmış ekmek parçaları serpilerek sunulan akceviz çorbası ve bölgeye özgü bir işkembe çorbası olan Mogodu; şehirde bolca tüketilmektedir.
 
Tatlılar
 
Johennesburg'da öne çıkan tatlılardan biri, bol şuruplu bir hamur tatlısı olan Koeksisters'tir.
Meyve, şarap veya likör ile aromalandırılan buzlu tatlı Sorbet, özellikle yaz aylarında tercih edilmektedir.
 
Kuru ve sert bir bisküvi çeşidi olan Rusk ve sütlü tart Melktert de Johennesburg'da denenebilecek diğer lezzetli tatlılardır.
 
Ne içilir?
 
 
Johannesburg'de alkollü ve alkolsüz pek çok içeceğe rastlanabilmektedir. Şehirde tadılabilecek alkolsüz içecekler arasında; mısır püresinin fermante edilmesi ile hazırlanan Mageu başta gelir.
İçerik olarak ayrana benzeyen Amasi ve tatlı ve karbonatlı bir içecek olan Creme Soda; şehirde yoğun bir şekilde tüketilen içecekler arasındadır.
Johennesburg'un alkollü içeceklerinin ana malzemesini, genellikle brandy ve bira oluşturur.
Şehirde çok popüler olan sert içimli Carling ve kuru ve acı bir tadı olan Castle Lager; bira ile yapılan başlıca alkollü içeceklerdir.
Brandy'nin ana malzemesini oluşturduğu alkollü içecekler arasında; yalnızca Fransız Meşe Ağacı'nda yıllanabilen Klipdrift ve KWV; bölgeye özgü üzümlerle yapılan Richelieu ve Batı Cape'teki Elgin Bölgesi'ne özgü Granny Smith isimli elmalarla oluşturulan Savanna Dry yer almaktadır.
 
 
Nasıl Eğlenilir?
​Johannesburg, tatil boyunca eğlenmek için bünyesinde pek çok aktivite bulundurmaktadır. Futbol, kriket ve rugby müsabakaları; caz, hip-hop ve afro pop eşliğinde dans edebilecek gece kulüpleri ve çeşitli festival ve karnavalları ile Johannesburg; ziyaretçilerine dopdolu ve eğlenceli saatler yaşatmaktadır.
Gece Hayatı
 
Johannesburg'de gece hayatı kültürü, son yıllarda gelişme gösteren unsurlardan bir tanesidir. Şehrin birçok bölgesinde; daha çok geleneksel Afrika müziği, hip-hop, house ve caz dinleyebileceğiniz çok sayıda gece kulübü, bar ve pub bulunmaktadır.
Daha çok öğrencilerin uğrak yeri olması nedeniyle "Öğrenci Bölgesi" olarak anılan Melville Bölgesi; Johannesburg gecelerinin en önemli merkezlerinden bir tanesidir.
Melville Caddesi'nin ünlü eğlence mekânları arasında; Johannesburg Üniversitesi'nin karşısında yer alan Back2Basix, rock ve dans ağırlıklı bir müzik repartuarına sahip olan Roxy Rhytm Bar, 1929 yılından beri faaliyet gösteren The Radium Beer Hall ve lezzetli kokteyller deneyebileceğiniz Buzz 9 başta gelmektedir.
Şehrin lüks ve ışıltılı gece kulüpleri, genellikle Rivonia ve Sandton bölgelerini kapsayan geniş bir alana yayılmıştır.
Nelson Mandela ve kurmaylarının bir araya gelip Aperheid hükümetini devirme planı yaptıkları yer olarak öne çıkan Lilieslief Farm, bu bölgenin en bilinen mekânlarından bir tanesidir.
Johannesburg'ün başlıca ünlü gece kulüpleri; hip hop, R&B ve pop müzik çalan dans mekânı Icon Club; hip hop, afro pop ve house tarzındaki müzikleri ile ünlü olan The Sands, muhteşem bir Sandton manzarasına sahip terasıyla dikkat çeken Taboo ve 8 ayrı konsept barı bulunan The Manhattan Club'dır.
 
Bunun yanında Sandton ve Rivonia Bölgesi'nde; VIP Room, Cocoon Lounge, San Bar Sandton Sun ve Skye Bar gibi seçkin bir müşteri profiline sahip çeşitli lounge ve barlar bulunmaktadır.
Şehrin gece kulüpleri ve barlarıyla ünlü diğer bölgeleri Fourways Area, Rosebank ve Greenside'dır.
Festivaller
Yeni yıl karnavallarından caz festivallerine, sanat fuarlarından dans etkinliklerine kadar geniş bir yelpazeye sahip olan Johannesburg festivalleri, şehri her ay canlı tutan önemli etkinlikler olarak göze çarpar.
 
Joburg Karnavalı (Joburg Carnival)
 
Johannesburg, 2004 yılından beri yeni yılı Joburg Karnavalı ile kutlamaktadır. Renkli kıyafetlerle şehrin dört bir yanından gelen katılımcıların büyük bir yürüyüş düzenlediği bu etkinlik; aynı zamanda çeşitli topluluklar tarafından gerçekleştirilen tiyatro ve dans etkinliklerini de bünyesinde barındırmaktadır.
Hillbrow, Braamfontein ve Newtown bölgelerini kapsayan karnaval yürüyüşü; etkinlik boyunca şehir caddelerini renklendirmektedir.
Newtown Gardens'ta özel olarak kurulan festival sahnesinde, tiyatro toplulukları için özel bir ödül töreni de gerçekleşmektedir. Festivalin en popüler etkinliklerinden olan bu törende; festivale katılan ünlü tiyatro topluluklarına, en iyi performans, en iyi kostüm başta olmak üzere pek çok dalda ödül verilir.
 
Joburg Sanat Fuarı (Joburg Art Fair)
 
Her yıl Sandton Convention Centre'da düzenlenen Joburg Sanat Fuarı, Güney Afrika başta olmak üzere Afrika modern sanatının en güzel örneklerini ziyaretçilere tanıtma amacı taşır.
Joburg Sanat Fuarı; Afrikalı sanatçıları desteklemek adına, Güney Afrika'nın dört büyük bankasından biri olan First National Bank sponsorluğunda gerçekleşmektedir.
Fuar; Zwelethu Mthethwa, David Goldblatt, William Kentridge, Guy Tillim Minnette Vári, Peter Hugo ve Moshekwa Langa gibi Güney Afrikalı sanatçıların eserlerine yer veren ana galerisi dışında; farklı ülkelere ait galerilerden örnek koleksiyonları da sergilemektedir.
2006 yılından itibaren düzenlenen fuar; daha önce Fransa, Etiyopya, Mısır ve Amerika gibi ülkelerden çeşitli sanat galerilerine de ev sahipliği yapmıştır.
 
FNB Dance Umbrella
 
İlk kez 1989 yılında Marilyn Jenklns ve Adrienne Sichel isimli iki gazeteci tarafından düzenlenen FNB Dance Umbrella, Afrika ve dünyadan pek çok sanatçının katıldığı önemli bir festival olma özelliğindedir.
Her yıl şubat aylarında gerçekleşen festivale; çoğunlukla, Gauteng Bölgesi'ndeki Jorissen Caddesi'nde yer alan Wits, Market ve The Dance Factory isimli üç farklı tiyatro ev sahipliği yapmaktadır.
 
Standard Bank Joy of Jazz Festival
 
Ağustos ayının vazgeçilmez müzik festivallerinden biri olan Standard Bank Joy of Jazz Festival, yerli ve yabancı pek çok caz sanatçısını dinleme olanağı bulabileceğiniz oldukça zengin içerikli bir festivaldir.
Her yıl ortalama 20.000 müzikseverin katılım gerçekleştirdiği bu festival, toplam 7 ayrı mekânda gerçekleşmektedir.
Standard Bank Joy of Caz Festivali; caz etkinlikleri dışında bünyesinde çeşitli aktiviteler de barındırmaktadır. Bu aktivitelerin başında; golf ve caz tutkunlarını bir araya getirmeyi amaçlayan Joy of Jazz Golf Day; genç sanat tutkunları için müzik atölyeleri ile bakımevi, düşkünlerevi, yetimhane gibi pek çok toplumsal yardım kuruluşunda düzenlenen sosyal dayanışma konserleri gelmektedir.
Kenilworth Racecourse sahnesinde gerçekleşen mart ayı konser etkinliği My Coke Fest; her nisan ayında düzenlenen ve bahçe işleriyle uğraşanların büyük bir katılım gösterdiği belirtilen Gardenex, haziran ayında gerçekleşen uluslararası belgesel film festivali Encounters, her ağustos ayında Newtown'da yapılan ve kadın şair, tiyatrocu, komedyen, dansçı ve fotoğrafçıların performanslarına yer veren Women in Arts ve eylül ayında tiyatro, müzik ve dans tutkunları için dopdolu bir içerik hazırlayan Arts Alive Festival de şehrin ünlü festivallerine örnek olarak verilebilir.
 
Spor
 
Johannesburg'de popüler olan spor dalları futbol, kriket ve rugby'dir. Şehir, bölgesinde oldukça başarılı olan çeşitli spor kulüplerine ev sahipliği yapmaktadır.
Johannesburg, futbol konusunda ünlü olan pek çok stadyum ve spor kulübüne sahiptir. Şehrin en büyük ve başarılı spor kulüpleri arasında; Premier Soccer League (PSL) ve National First Division (NFD) yer almaktadır.
Bunun yanında; "Amakhosi" ismi ile anılan Kaizer Chiefs, taraftarları arasında "Buccaneers" olarak da isimlendirilen Orlando Pirates ve "Clever Boys" takma adına sahip olan Wits University de şehrin önemli spor kulüplerindendir.
 
Şehir halkı tarafından heyecanla beklenen futbol müsabakaları; genellikle Dobsonville, Bidvest, Orlando ve FNB stadyumlarında gerçekleşmektedir.
Kriket konusunda da başarılı bir grafik çizen Johannesburg, ünlü birçok turnuva ve müsabakaya da ev sahipliği yapmıştır.
Highveld Lions isimli ünlü kriket takımını bünyesinde barındıran Johannesburg'de, bugüne kadar 2003 Kriket Dünya Kupası ve ICC World Twenty20 gibi birçok önemli organizasyon gerçekleşmiştir.
Kriket ile ilgili spor faaliyetleri, genellikle Wanderers Stadyumu'nda yapılmaktadır.
Johannesburg'de rugby denilince akla ilk olarak, önceki ismi "The Cats" olan The Lions gelmektedir.
The Lions; Güney Afrika Cumhuriyeti, Avustralya ve Yeni Zelanda'nın katıldığı Super Rugby isimli turnuvalarda da önemli başarılar elde etmiştir.
 
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

 

Johannesburg
Etiketler » Johannesburg Grup Uçak Bileti Al   » Johannesburg Grup Uçak Rezervasyonu   » Johannesburg Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Johannesburg Grup Uçak Bileti Al