İstanbul Perth Grup Uçak Bileti Al - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İstanbul Perth Grup Uçak Bileti Al

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Nasıl Gidilir?
​Perth'e ulaşabilmek için; Emirates'in Dubai, Singapur Havayolları'nın Singapur, Kore Havayolları'nın Seul ve Malezya Havayolları'nın Kuala Lumpur aktarmalı uçuşlarını tercih edebilirsiniz. Ülkemizden Perth'e uçuş süresi, yaklaşık olarak 19 saattir.
Perth Uluslararası Havaalanı İçin 1-9 Arası Uçak Biletinizi www.makrobilet.com Sitemizden Online Ucuz Fiyata Alabilirsiniz.
 
Perth Uluslararası Havaalanı, şehir merkezinin 12 km kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Havaalanı içerisinde biri uluslararası olmak üzere üç terminal yer almaktadır.
 
Aynı kompleks içerisinde yer alsalar da dış hatlar terminal 1 ile iç hatlar terminalleri 2 ve 3 arasında 10 km'lik bir mesafe vardır. Havaalanının sunduğu ücretsiz shuttle servisleri aracılığı ile terminaller arası ulaşım, hızlı ve pratik bir biçimde gerçekleşmektedir.
 
Perth Uluslararası Havaalanı, oldukça lüks ve modern bir yapıdır. Havaalanı içerisinde; döviz bozdurma bürosu, ATM, geniş bir duty free alanı, birçok restoran, bar ve kafe, evcil hayvan bölümü, tüm birimlerde geçerli kablosuz internet bağlantısı, business lounge salonu, sergi alanları, duş kabinleri bölümü, yerel şebeke ile çalışan telefon kiralama ofisi, sağlık merkezi ve çocuklar için bir oyun alanı bulunmaktadır.
 
Adres: George Wiencke Yolu, No: 2, Cloverdale, Perth
Telefon: (+61) 8 94 78 88 88
Web: www.perthairport.com.au
Havalimanından ulaşım
 
Otobüs ile
 
Dış hatlar terminalinden şehir merkezine ulaşımı sağlayan herhangi bir halk otobüsü bulunmamaktadır. Ancak terminaller arası ulaşımı sağlayan ücretsiz shuttle'a binerek iç hatlar terminallerine ulaşmanız durumunda; 37 numaralı halk otobüsüne binerek, 45 dakikalık bir yolculuk sonunda Perth şehir merkezine varabilirsiniz. Perth'te halk otobüsleri, 06.19 - 23.54 saatleri arasında hizmet vermektedir.
 
Taksi ile
 
Perth Uluslararası Havaalanı'ndan şehir merkezine hızlı ve konforlu bir biçimde ulaşmak isteyenler, taksi ile seyahat etmeyi tercih edebilirler. Perth, taksi konusunda oldukça güvenilir bir şehirdir.
 
Terminal çıkışlarında sıraya dizilmiş hâlde bekleyen taksilerden birine binebilir veya havaalanı içerisinde ofisleri bulunan firmalardan ön ödemeli taksi hizmeti satın alabilirsiniz.
 
Shuttle servisleri ile
 
Perth Uluslararası Havaalanı'ndan şehir merkezine ulaşabilmek için her yarım saatte bir hareket eden ücretli shuttle servisleri bulunmaktadır.
 
Havaalanı işletmesince sunulan bu hizmet oldukça güvenilir ve konforludur. Taksi seçeneğine göre daha uygun bir ücrete sahip shuttle servislerini çok fazla bagajınız yoksa tercih etmeniz önerilmektedir. Shuttle servislerinde, bir bavul haricinde sahip olduğunuz her ek eşya için fazladan ücret ödemeniz gerekmektedir.
 
Araç kiralama
 
Havaalanında kolaylıkla şoförlü veya şoförsüz, dilediğiniz arabayı kiralayabilirsiniz. Aklınızda Bulunsun başlığı altında bulunan Araç Kiralama konusuna bir göz atın.
 
Batı Avustralya'nın başkenti konumunda bulunan Perth, 40.000 yıldır yerli Nyoongar kabilesine 1827'den beri de İngiliz koloni dönemi göçmenlerine ev sahipliği yapmaktadır.
 
1856 yılında Kraliçe Viktorya tarafından kent statüsüne yükseltilen ve İskoçya'daki Perth kentinin adından ilham alınarak isimlendirilen şehir; 1890 yılında sınırları içerisinde altın madenlerinin keşfedilmesi ve 1901'de Fremantle Limanı'nın açılması ile önemli bir ticaret merkezine dönüşmüştür.
 
Avustralya'nın en eski üzüm bağlarını içerisinde barındıran Perth; yerel üretim şarapları, şarap tadım turları, kıyısına kurulu olduğu Swan Nehri'nin doğal güzelliği ve okyanusa açılan bembeyaz kumlu kumsalları ile hem yerli hem de yabancı turistlerin oldukça ilgisini çeken çok yönlü bir tatil rotasıdır.
 
Perth'te hem tarihi yapıları ve müzeleri ziyaret edebileceğiniz bir kültür gezisi, hem de su sporları başta olmak üzere doğal güzelliklerle bezenmiş mekânlarda aktif bir biçimde zaman geçirebileceğiniz bir tatil yaşayabilirsiniz.
 
Eğlenceli festivaller ve sanatsal şovlar eşliğinde ruhunuzu besleyip keyifli seyahat anıları biriktirebileceğiniz bu otantik şehirde, Avustralya kültürünü yakından tanıma olanağına da sahip olabilirsiniz.
   
 
Nereler Gezilir?
​Perth'i ziyaret etmek için en uygun dönem, eylül - kasım ayları arasına denk gelen ilkbahar ve mart - mayıs ayları arasına denk gelen sonbahar mevsimleridir.
 
İlkbahar, şehrin doğasının uyandığı ve dört bir yanın rengârenk çiçeklerle bezendiği bir dönemken; sonbahar, balina gözlem gezilerinin ve şarap tadım turlarının popüler olduğu bir zaman aralığıdır.
 
Perth seyahatinizin daha keyifli geçmesi için birkaç küçük noktaya dikkat etmelisiniz.
 
    Perth'i ziyaret eden turistlerin sıklıkla karşılaştığı durumların başında; güneş yanığı gelir. İlkbahar ve yaz dönemlerinde şehri ziyaret edecekseniz, mutlaka yüksek faktörlü güneş kremi kullanmaya ve bol miktarda sıvı tüketmeye özen gösterin.
    Perth, her ne kadar güvenilir bir şehir olsa da; gece geç saatlerde Northbridge semtinde bulunmamanız tavsiye edilmektedir.
 
Batı Avustralya Akvaryumu
 
Kısaca AQWA denilen Batı Avustralya Akvaryumu, Batı Avustralya'nın 12.000 km'lik kumsalları hakkında birkaç yüz metrede fikir oluşturmanıza ve izlenimler edinmenize yardımcı olan büyüleyici bir deniz altı yaşamı merkezidir.
 
Haftanın her günü 10.00 - 17.00 saatleri arasında açık olan AQWA'da; 13.00 - 16.00 saatleri arası dileyenler, dalış hocaları eşliğinde farklı deniz altı canlılarının bulunduğu özel cam akvaryumlarda dalış yapabilirler.
 
Avustralya'ya özgü deniz canlılarını yakından görmek, tehlike bölgesinde köpekbalıkları eşliğinde adrenalinizi yükseltmek ve deniz yaşamının korunmasına yönelik eğitici workshoplara katılmak için; Avustralya'nın en büyük cam akvaryumlarına sahip olan AQWA'yı, mutlaka ziyaret etmelisiniz.
 
Adres: Hillary'nin Botu Limanı, Perth
Telefon: (+61) 8 94 47 75 00
Web: www.aqwa.com.au
 
Batı Avustralya Sanat Galerisi
 
Ülkenin en prestijli sanat galerilerinden biri olan Batı Avustralya Sanat Galerisi, Perth'te bulunan en kapsamlı ve seçkin sanat merkezidir.
 
Avustralya, Batı ve Aborjin sanatı eseri bölümleri; galeride sürekli olarak sergilenmektedir. Bunların yanı sıra galeri, birçok yerel ve uluslararası sanat koleksiyonu sergi turlarına da ev sahipliği yapmaktadır.
 
Batı Avustralya Sanat Galerisi, çarşamba - pazartesi 10.00 - 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Galeride ücretsiz rehberli tur hizmeti sunulmaktadır ancak bu hizmetten yararlanabilmek için randevu almak gerekmektedir.
 
Adres: James Sokağı, Northbridge, Perth
Telefon: (+61) 8 94 92 66 22
Web: www.artgallery.wa.gov.au
 
Çan Kulesi
 
Swan Nehri kıyısında Barrack Sokağı'nın en sonunda yer alan Çan Kulesi, Avustralya'nın 200. kuruluş yıldönümü kutlamaları için 1988 yılında inşa edilmiştir.
 
Yerden yüksekliği 80 metre olan bu yapı için özel olarak düzenlenmiş bir yarışmanın birinci seçilen tasarımı kullanılmıştır. Çan Kulesi, Londra şehri tarafından Avustralya'nın 200. kuruluş yıldönümü onuruna Perth şehrine armağan edilmiş olan 18 tarihi çana ev sahipliği yapmaktadır.
 
Ziyaretçiler Çan Kulesi'nin en üst katına kadar çıkıp tarihi çanları görme şansına sahip olabilirler. Çan kulesi, haftanın her günü 10.00 - 15.45 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Barrack Meydanı, Riverside Caddesi, Perth
Telefon: (+61) 8 62 10 04 44
Web: www.swanbells.com.au
 
Krallar Parkı ve Botanik Bahçesi
 
Bölgenin yerlileri Nyoongar Aborjinleri tarafından kutsal bir toplanma noktası olarak kabul edilen Eliza Dağı üzerinde 400 hektarlık bir alan üzerine kurulmuş olan Krallar Parkı ve hemen bitişiğinde yer alan Botanik Bahçesi, Perth'in en göz alıcı turistik gezi rotalarından biridir.
 
Hem turistlerin hem de yerli halkın doğanın kalbinde keyifli ve huzurlu vakit geçirmek, yürüyüş ve piknik yapmak, dinlenmek ve spor aktiviteleriyle ilgilenmek için sık sık ziyaret ettiği park; 1929 yılında inşa edilmiş olan Devlet Savaş Anıtı'na da ev sahipliği yapmaktadır.
 
Krallar Parkı içerisinde, I. ve II. Dünya Savaşı'nda Avustralya için savaşarak hayatını kaybetmiş şehitlerin anısına inşa edilmiş bir anıt park bulunmaktadır.
 
Parktaki ağaçların üzerinde şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu levhalar yer almakta ve şehitlerin ruhunun ağaçlarca yaşatıldığı düşünülmektedir.
 
Krallar Parkı ile iç içe geçmiş bir hâlde bulunan Botanik Bahçesi, Avustralya'nın en güzel vahşi çiçek koleksiyonunu içerisinde barındırmaktadır.
 
Güzelliği dillere destan bu bahçe içerisinde seksenin üzerinde nadir bulunan kuş türü yaşamını sürdürmektedir. Bahçe içerisinde bir de fıskiyeli yapay gölet yer almaktadır.
 
Adres: Fraser Meydanı, Perth
Telefon: (+61) 8 94 80 36 00
Web: www.bgpa.wa.gov.au
 
Perth Hayvanat Bahçesi
 
Dünyanın en iyi küçük hayvanat bahçelerinden biri, Perth şehir merkezine sadece 5 dakikalık mesafede Swan Nehri'nin kıyısında yer almaktadır. Perth Hayvanat Bahçesi; oldukça küçük bir alana sahip olmasına karşın son derece modern, bakımlı ve içerisinde barındırdığı hayvanlara iyi yaşam koşulları sağlamakla övünen başarılı bir merkezdir.
 
230 hayvan türü ve 1800 hayvanın içerisinde bulunduğu bu merkez; ayrıca Afrika Çölü, Yağmur Ormanları ve Avustralya kırsalı gibi farklı ekosistemsel özellikler içeren botanik bahçesi bölümlerine de sahiptir.
 
Kızıl panda, su samuru, Sumatra kaplanı, yaban köpeği ve numbat adı verilen keseli karıncayiyen başta olmak üzere birçok ilginç hayvan türüne ev sahipliği yapan hayvanat bahçesini; haftanın her günü, 09.00 - 17.00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkündür.
 
Adres: Labouchere Caddesi, No: 20, Perth
Telefon: (+61) 8 94 74 35 51
Web: www.perthzoo.wa.gov.au
 
Bilim ve Teknoloji Keşif Merkezi
 
Bilim ve Teknoloji Keşif Merkezi, 160'dan fazla ilgi çekici sergiye ev sahipliği yapan oldukça farklı bir turistik gezi rotasıdır.
 
Yıldızlara, gezegenlere, gök cisimlerine ve teknolojik gelişmelere ilgi duyanlar; sergileri her altı ayda bir yenilenen merkezde interaktif etkinliklere katılabilir, workshoplarda eğlenceli vakit geçirebilir ve yıldızların Avustralya semalarındaki görünümüne göz atabilirler.
 
Merkezin teknoloji bölümü manyetizma, akustik ve elektrik gibi konularda sergilere ev sahipliği yaparken; bilim bölümü ise kubbe şeklindeki yüksek teknoloji ürünü multimedya ekranında yayınlanan canlı gökyüzü belgeselleri ile ziyaretçilerini âdeta büyülemektedir.
 
Bilim ve Teknoloji Keşif Merkezi, pazartesi - cuma 09.30 - 16.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 
Adres: Sutherland Sokağı ve Railway Parade'in köşesi, Perth
Telefon: (+61) 8 92 15 07 00
Web: www.scitech.org.au
 
Batı Avustralya Müzesi
 
Perth'in en eski tarihi yapılarından birinin içerisinde kurulu olan Batı Avustralya Müzesi, şehrin en ilgi çekici müzelerinden biridir. Yirmi beş metrelik mavi balina iskeleti ve Aborjin yaşamı sergisi, müzenin en ilgi çekici bölümleri arasında yer almaktadır.
 
Deniz canlılarının, memelilerin, kuşların ve sürüngenlerin fosillerine ev sahipliği yapan ülkenin en prestijli doğal tarih müzesi, Batı Avustralya tarihini prehistorik çağdan günümüze değin anlatan zengin bir içeriğe sahiptir.
 
Geniş bir göktaşı koleksiyonunu da içerisinde barındıran Batı Avustralya Müzesi'ni, haftanın her günü 09.30 - 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 
Adres: Locked Bag, No: 49, Welshpool, Perth
Telefon: (+61) 8 92 12 37 00
Web: www.museum.wa.gov.au
 
Londra Mahkemesi
 
1937 yılında inşa edilmiş olan Londra Mahkemesi, Aziz George'un Terası Sokağı ile High Sokağı Alışveriş Merkezi'nin arasında kalan bölgede yer almaktadır. Londra Mahkemesi; birçok kafe, butik, restoran ve bara ev sahipliği yapan prestijli bir caddedir.
 
Bu caddenin en büyük özelliği Kraliçe Elizabeth döneminden binalarla dolu, nostaljik bir atmosfere sahip olmasıdır.
 
Etrafı gökdelenlerle çevrili olmasına rağmen bu nostaljik caddede yer alan tarihi yapılar ve sonradan inşa edilmelerine rağmen bu otantik atmosfere uyumlu Tudor stilinde tasarlanan yeni binalar; bir anda zamanda yolculuk yapmanızı ve kendinizi koloni döneminde hissetmenizi sağlamaktadır.
 
Londra Mahkemesi'nde dolaşırken gözden kaçırılmaması gereken detaylar arasında; Walter Raleigh ve Dick Whittington'ın heykelleri ve sokağın sonundaki bina üzerinde yer alan büyük tarihi saat bulunmaktadır.
 
Adres: Aziz George'un Terası Sokağı ile High Sokağı Alışveriş Merkezi arası, Perth
Telefon: (+61) 8 64 61 86 30
Web: www.londoncourt.com.au
 
Perth Darphanesi
 
1899 yılında İngilizlere altından hediyelik eşyalar yapma amacıyla kurulmuş olan Perth Darphanesi; günümüzde para koleksiyoncuları için özel altın, gümüş ve platin bozuk paralar üretmektedir.
 
Avustralya'nın en eski darphanesi olma özelliğine sahip mekân içerisinde, ülkenin hiçbir yerinde bir arada göremeyeceğiniz kadar çok altın külçesi sergilenmektedir.
 
Darphaneye özel tartılar sayesinde, kilonuzun saf altın külçesi biriminde ne kadar ettiğini öğrenebilir ve hatta size özel bir tasarıma sahip hatıra paraları hazırlatarak bunların üretim aşamalarını izleme şansına sahip olabilirsiniz.
 
Darphane binası içerisinde göz alıcı altın mücevherlere ve değerli madeni para çeşitlerine ev sahipliği yapan bir mağaza yer almaktadır.
 
Perth Darphanesi'ni haftanın her günü 09.00 - 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Darphanede her saat başı madeni para üretim aşamalarını anlatan bir rehberli tur hizmeti sunulmaktadır.
 
Adres: Hay Sokağı, No: 310, Perth
Telefon: (+61) 8 94 21 74 69
Web: www.perthmint.com.au
Şehrin dışında kalan yerler
 
Perth'in hemen dışında yer alan büyüleyici doğal güzelliklere sahip mekânları ziyaret ederek, farklı seyahat deneyimleri edinebilirsiniz.
 
Fremantle
 
Perth'in 19 km güneybatısında Swan Nehri'nin Hint Okyanusu ile buluşma noktasında yer alan, halk arasında Freo takma adına sahip Fremantle; şehrin eski liman işletmesine ev sahipliği yapması ve beyaz kumlu kumsalları ile ünlü popüler bir banliyödür.
 
Avustralya koloni dönemi mimarisini en iyi yansıtan tarihi yapılar olarak ünlenen Fremantle Hapishanesi ve Round Evi, popüler bir turistik gezi durağı olan banliyönün sınırları içerisinde yer almaktadır.
 
Deniz kıyısı restoranları ve ışıltılı alışveriş dünyası ile popüler olan Fremantle'da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden bir diğeri ise Batı Avustralya Denizcilik Müzesi'dir.
 
Müze 1600'lü yıllardan kalan gemi batıklarına ev sahipliği yapmakta ve Batı Avustralya denizcilik tarihini çarpıcı örneklerle gözler önüne sermektedir.
 
Fremantle'a; 940 ve 502 numaralı halk otobüsleri ile 90 dakikada, tren aracılığı ile ise 60 dakikada ulaşılabilmektedir.
 
Adres: Perth'in 19 km güneybatısı
 
Margaret Nehri
 
Avustralya'nın en popüler tatil bölgelerinden biri olan Margaret Nehri, Perth'in 272 km güneybatısında yer almaktadır.
 
Perth'te bulunan Mounts Bay Otobüs Terminali'nden her gün 13.30'da hareket eden Southwest Coachlines firmasına ait otobüsler aracılığı ile 3 saatlik bir yolculuk sonunda Margaret Nehri bölgesine varabilirsiniz.
 
Margaret Nehri bölgesi; çiftlikleri, şarap evlerini de içerisinde barındıran üzüm bağları, kaliteli gurme restoranları ve sessiz sakin doğal plajlarıyla ünlüdür.
 
İlk önce sörfçülerin keşfettiği ıssız bir bölge olan Margaret Nehri, günümüzde doğanın kalbinde gastronomik harikalar eşliğinde keyifli bir tatil yapmak isteyenlerin popüler durak noktalarından biridir.
 
Adres: Perth'in 272 km güneybatısı
 
Ne Yenir?
​Perth'in de içerisinde yer aldığı Batı Avustralya bölgesi, deniz ürünleri açısından âdeta bir cennettir. Bölgede her çeşit deniz ürününün kolayca ve bolca bulunabilmesinden dolayı Perth mutfağının temelini, deniz ürünleri oluşturmaktadır.
 
Perth şehir merkezi, Barrack Meydanı, Aziz George'un Terası Sokağı, West End ve Northbridge semtleri; kentteki en lüks restoran ve kafelere ev sahipliği yapmaktadır.
Temel yemekler...
 
Mutfak konusunda maceraperest bir bakış açısına sahip olanlar; Perth'te kanguru, devekuşu ve timsah eti ile hazırlanan barbekü spesiyallerini deneyebilirler.
 
Aborjin usulü, ateş üzerinde metal bir ızgarada pişirilen deniz ürünleri barbeküsü; oldukça lezzetli ve sağlıklı bir yemektir.
 
Perth'te sıklıkla tüketilen deniz ürünlerinin başında; kerevit, kral yengeci, kaya ıstakozu, istiridye, midye, kalamar ve deniztarağı gelmektedir.
 
Bu yiyecekler; Perth mutfağında, ya kızgın yağda kızartılarak ya da zeytinyağı ve limon eşliğinde marine edilip ızgarada pişirilerek servis edilmektedir.
 
Domates ve chili biberlerinden elde edilen bir sos eşliğinde pişirilen chili soslu istiridye, şehrin en favori yemeklerinden biridir.
 
Fırında pişirilen özel soslu yer mantarı ise, Perth'te sıklıkla tüketilen bir diğer yemek çeşididir.
 
Balık turtası; ıspanak, taze parmesan veya kaşar peyniri, maydanoz, hardal, havuç, soğan ve fileto balık eşliğinde hazırlanan hem mideye hem de gözlere hitap eden bir spesiyaldir.
 
Vejetaryenlere uygun bir yemek olan gado gado; taze fasulye, haşlanmış yumurta, soya filizi, kabak, haşlanmış patates, havuç ve kişnişin haşlanarak bir tabağa yan yanan dizilmesi ve soya sosu eşliğinde servis edilmesine denmektedir.
Tatlılar...
 
Avustralya mutfağının en ünlü tatlısı, üzeri krema, meyve ve bezelerle süslenmiş katlı kekten oluşan pavlova'dır. Bu tatlı, Perth'te de oldukça popülerdir.
 
El yapımı çikolatalar, Perthlilerin diğer favori tatlı çeşitleri arasında bulunmaktadır. Şehrin güneybatısında yer alan Swan Vadisi ve Margaret Nehri bölgeleri, el yapımı çikolatalar satan özel butik pastanelerle doludur.
 
Şehirde sıklıkla tüketilen diğer tatlı türleri arasında; taze sütle yapılan ve gerçek meyve parçacıkları içeren dondurmalar, reçeller ve fudge adı verilen farklı aromaları bulunan yumuşak şekerlemeler bulunmaktadır.
 
Sıcak yaz günlerinde hem serinlemek hem de vitamin ve mineral kaybını önlemek amacıyla yemek sonrasında tatlı niyetine tüketilen meyveler arasında ise; muz, papaya ve mango yer almaktadır.
Atıştırmalıklar...
 
Şarabıyla meşhur bir bölge olan Perth'te favori atıştırmalıklar arasında, peynir tabağı ve kızarmış ekmek eşliğinde tüketilen çeşnili zeytinyağı bulunmaktadır.
 
Damper adı verilen Aborjin stili ateş üzerinde pişirilen sodalı ekmek ve bush tuckers yani çalı meyveleri adı verilen böğürtlen stili meyvelerden ve yemişlerden oluşan atıştırmalıklar, Perthlilerin açlıklarını bastırmak için tercih ettikleri yiyecek türleri arasında yer almaktadır.
 
Perth'te en sık tüketilen atıştırmalıklardan bir diğeri, fish & chips adı verilen kızarmış patates ve balıktır.
 
Avustralya etli turtası ise; üstü kıtır bir tabaka ile kaplı, içi ise yumuşak hamurdan oluşan ve içi salçalı ve baharatlı etli bir harç ile doldurulan oldukça besleyici ve lezzetli bir hamur işi çeşididir.
Ne içilir?
 
Perth'in çevresi verimli üzüm bağlarıyla doludur. Swan Vadisi, Barker Dağı ve Margaret Nehri civarında yer alan üzüm bağlarında üretilen kırmızı ve beyaz şarap çeşitleri; oldukça aromatik ve lezzetli olmalarıyla ünlüdür.
 
Matilda Bay ve Little Creatures, Perth bölgesinde üretilen ve ünü dünyaya yayılan yerel bira markalarıdır.
 
Perth'te oldukça gelişmiş bir sokak kahvesi kültürü bulunmaktadır. Bilhassa Fremantle banliyösü ve Perth şehir merkezi; sevimli sokak kahvelerinden süzülen mis gibi kahve kokuları ile sarmalanmaktadır.
 
Nasıl Eğlenilir?
​Yılın büyük bir bölümünü güneşli berrak bir hava ile geçiren Perth, su sporlarının merkezidir ve büyüleyici sahillere sahiptir.
 
Seyahatinizin bir bölümünü mutlaka Perth yakınlarında yer alan bembeyaz kumlu berrak turkuaz sulara sahip kumsallarda geçirmenizi tavsiye ederiz.
 
Madenciliğin oldukça geliştiği bir şehir olan Perth'in hemen yakınında bulunan altın madenleri, oldukça egzotik ve heyecan verici bir gezi rotası oluşturmaktadır.
 
Ziyarete açık madenleri dolaşarak, büyüleyici altın ve pırlantaların dünya üzerine ilk çıkış serüvenlerine tanıklık edebilirsiniz.
 
Ayrıca büyüleyici doğa manzaraları eşliğinde kırsal alanları keşfetmek, lezzetli şaraplarıyla ünlü tadım evlerini içerisinde barındıran üzüm bağları turlarına katılmak, akşam saatlerinde yerel müzisyenlerin verdiği indie rock konserlerinde eğlenmek ve halkın heyecan verici Aborjin hikâyelerini dinlemek; Perth'te keyifli seyahat anıları edinmenizi sağlayabilecek etkinliklerden sadece birkaçıdır.
Müzik
 
Perth'te popüler olan müzik türleri arasında; hip hop, indie rock, klasik ve elektronik müzik bulunmaktadır. Şehir, Batı Avustralya Senfoni Orkestrası'na ev sahipliği yapmaktadır.
 
Ayrıca The Panics, Karnivool, John Butler Trio, Birds of Tokyo, End of Fashion, Jebediah, Sleepy Jackson, Gyroscope, Institut Polaire ve Eskimo Joe gibi dünyaca ünlü müzik grupları da Perth kökenlidir.
 
Perth'te; her yıl Big Day Out, Soundwave, West Coast Blues & Roots ve Southbound gibi önemli müzik festivalleri düzenlenmekte ve şehir bu renkli etkinliklerin gerçekleştirildiği ocak - nisan ayları süresince hem yerli hem de yabancı turistlerin akınına uğramaktadır.
 
Burswood Eğlence Kompleksi
 
Swan Nehri'nin kıyısında kurulu olan Burswood Eğlence Kompleksi, farklı mimarisiyle şehrin dikkat çekici yapılarından biridir.
 
Merkez; 24 saat açık bir kumarhaneye, yedi restorana, sekiz prestijli bara, bir gece kulübüne, iki uluslararası lüks otel zincirine, bir konferans salonuna, tiyatro sahnesine ve oldukça büyük bir konser salonuna ev sahipliği yapmaktadır.
 
Adres: Great Eastern Highway Caddesi, Burswood, Perth
Telefon: (+61) 8 93 62 77 77
Web: www.burswood.com.au
Tiyatro ve sahne sanatları
 
Perth oldukça üretken ve renkli bir tiyatro atmosferine sahiptir. Şehirde her yıl birçok yerel ve uluslararası oyun sergilenmektedir. Perth'te yerel Avustralya kültürünün ögelerini taşıyan eserlerden klasik İngiliz eserlerine kadar birçok farklı stilde tiyatro performansına tanık olabilirsiniz.
 
Perth Tiyatro Kumpanyası
 
1983 yılında kurulmuş olan Perth Tiyatro Kumpanyası, birçok ödül kazanmış tiyatro eserine ev sahipliği yapan prestijli bir kültür ve sanat merkezidir. Şehirde sergilenen en yüksek bütçeli ve popüler oyunları, bu mekân içerisinde izleyebilirsiniz.
 
Adres: William Sokağı, No: 178, Perth
Telefon: (+61) 8 62 12 93 99
Web: www.perththeatre.com.au
Gece hayatı
 
Trendi barları, ışıltılı diskoları, lüks loungeları ve ateşli dans kulüpleri ile Perth gece hayatı oldukça renkli ve hareketli bir atmosfere sahiptir.
 
Perth gece hayatının kalbi Northbridge, Subiaco ve Fremantle bölgeleri ile Lake ve Murray sokaklarında atmaktadır.
 
Şehirde gece hayatının en aktif olduğu dönemler perşembe - cumartesi akşamlarıdır. Perth gece hayatının en önemli özelliklerinden biri geniş bir indie rock camiasını içerisinde barındırmasıdır.
 
Şehirde çok sayıda canlı müzik performansı seçeneği sunan indie rock barı bulunmaktadır. Bu mekânlarda birçok yerli ve dünyaca ünlü indie rock grupları kaliteli performanslar sergilemektedir.
Festivaller
 
Perth yıl boyunca birçok festivale ev sahipliği yapmaktadır. Seyahat tarihinizi katılmaktan zevk alacağınız bir festival dönemine denk getirirseniz, Perth'te unutulmaz tatil anıları edinebilirsiniz.
 
Perth Uluslararası Sanat Festivali
 
1953 yılında bu yana her yıl 15 Şubat - 15 Mart tarihleri arasında düzenlenen Perth Uluslararası Sanat Festivali, güney yarımkürede düzenlenen en eski ve en kapsalı sanat etkinliğidir.
 
Dans, tiyatro, müzik, stand up, opera, görsel sanatlar, edebiyat gibi dallarda ücretsiz performansların izlenebileceği festivale her yıl ünlü bir sanatçı açılış esnasında ev sahipliği yapmaktadır. Festivale dünya çapından 500.000'i aşkın ziyaretçi katılmaktadır.
 
Krallar Parkı Festivali
 
Batı Avustralya nefes kesici güzellikteki vahşi çiçek türleriyle ünlüdür. Perth'te bahar mevsimine denk gelen eylül ayı süresince kutlanan Krallar Parkı Festivali, rengârenk bir çiçek şöleni içerisinde düzenlenen eğlencelerden oluşmaktadır.
 
Krallar Parkı ve Botanik Bahçeleri içerisinde düzenlenen festival; görkemli bir güzellik oluşturan rengârenk vahşi çiçek çeşitlerinin yanı sıra yerel ürünlerin satışa sunulduğu tezgâhlara ve çeşitli sokak gösterilerine de ev sahipliği yapmaktadır.
 
Perth Kraliyet Şovu
 
1834 yılından bu yana her yıl eylül - ekim ayları arasında düzenlenen Perth Kraliyet Şovu, kırsal yaşamın güzelliklerini ve yerel olarak üretilen ürünleri sergilemeyi amaçlayan renkli ve eğlenceli bir etkinliktir.
 
Geçmiş yıllarda sadece yerel ürünlerin tanıtımı ve pazarlanması amacıyla bir fuar gibi düzenlenen bu şov, günümüzde nostaljik bir kırsal ve ekolojik yaşam festivaline dönüştürülmüş ve etkinliğe birçok eğlenceli gösteri eklenmiştir.
 
Perth çevresini ve yerel halkı yakından tanımak, Avustralya kültürüne özgü kırsal eğlencelere tanık olmak istiyorsanız; bu hareketli ve renkli festivali kaçırmamanızı öneriyoruz.
Spor
 
Perth'te popüler olan spor dalları arasında; hokey, kriket, bisiklet, yüzme ve kayak başta olmak üzere su sporları ve tenis yer almaktadır.
 
Yıl boyunca genelde güneşli bir havaya sahip olan Perth, su sporları yapmak için oldukça elverişli bir şehirdir. Perth'te popüler olan su sporları arasında; sörf, yüzme, kürekçilik, kanoculuk, su kayağı, rafting ve yelkencilik bulunmaktadır.
 
Uçurtma sörfü de, Perth'te gittikçe popülerleşmeye başlayan bir diğer su sporu dalıdır. Adrenalin dolu bu sporu gerçekleştirmek için, şehir merkezine en yakın nokta Penguen Adası'dır.
 
Perth'in araba yolculuğuyla yaklaşık olarak 40 dakika güneyinde bulunan Penguen Adası'ndaki Mersey Burnu, uçurtma sörfü yapmaya elverişli bir coğrafi konuma sahiptir. Penguen Adası, bu spora ilgi duyanlara kurs ve ekipman imkânları sunan birçok spor merkezini içerisinde barındırmaktadır.
 
Şehrin en popüler plajları, Scarborough ve Cottesloe'dur. Şehir merkezinden 400 numaralı otobüse binerek kısa bir yolculuk sonunda, bir cenneti andıran Scarborough Sahili'ne ulaşabilirsiniz. Cottesloe'ya ulaşabilmek için ise şehir merkezindeki tren istasyonundan Fremantle Banliyö Treni'ne binmelisiniz.
 
Sörf sporu denildiğinde Perthlilerin aklına ilk gelen nokta Safety Körfezi'dir. Şehir merkezinin 30 dakika güneyinde bulunan Safety Körfezi, sörf için gerekli olan güçlü ve hacimli dalgalara ev sahipliği yapmaktadır. Körfez kıyısında sörf kursu veren ve kiralık ekipman sağlayan birçok spor merkezi yer almaktadır.
 
Swan Nehri de, tatlı su sporlarının yapılabileceği önemli bir noktadır. Swan Nehri çevresi, özellikle rafting, su kayağı, kanoculuk ve kürekçilik gibi tatlı su sporlarına ilgi duyanlara hitap eden spor merkezleriyle doludur. Ayrıca nehir kıyısındaki ormanlık alanda ise, bisiklet sporuna ilgi duyanlar için farklı zorluklarda parkurlar yer almaktadır.
 
Yelkenciliğe ilgi duyanlar, Fremantle Limanı'ndan hareket eden özel turlara katılarak; hızlandırılmış bir kurs eşliğinde, Carnac ve Rottnest Adaları'na doğru yelken açabilirler. Her iki ada da, Fremantle Limanı'nın yaklaşık olarak 15 deniz mili uzağında yer almaktadır.
 
Perth'te her yıl gerçekleştirilen önemli spor etkinlikleri arasında tenis alanında Hopman Kupası, Avustralya Açıkhava Turnuvası; su sporları alanında Avon Descent, ralli alanında FIA Dünya Ralli Şampiyonası, Telstra Ralli Avustralya; kriket alanında Pura Kupası, ING Kupası ve hokey alanında ise Dünya Hokey Şampiyonası bulunmaktadır.
 
Burswood Dome Spor Kompleksi, tenis meraklılarını memnun edecek nitelikte büyük bir kortu içerisinde barındırmaktadır.
 
Şehrin en büyük stadyumlarından biri olan WACA, ülkenin ünlü kriket takımlarından Western Warriors'a ev sahipliği yapmaktadır.
 
Futbol da Perth halkının gönlünde büyük bir yere sahip olan sporlar arasında yer almaktadır. Avustralya Futbol Ligi'nin en popüler takımları arasında yer alan Fremantle Futbol Kulübü ve West Coast Eagles maçlarını, Subiaco banliyösünde yer alan Patersons Stadyumu'nda oynamaktadır.
 
Perth'te gerçekleşen ralli müsabakaları Glouster Parkı Yarış Pisti'nde düzenlenmektedir.
   
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.makrobilet.com sitemizden alabilirsiniz

 

Perth
Etiketler » Perth Grup Uçak Bileti Al   » Perth Grup Uçak Rezervasyonu   » Perth Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: İstanbul Perth Grup Uçak Bileti Al