Umre Ziyaret Yerleri, Umre Grup Uçak Bileti - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Umre Ziyaret Yerleri, Umre Grup Uçak Bileti

UMRE Seyahatlerinizde Umre Kafilelerine Uygun Grup Uçak Bileti İle Daha Ucuza Uçun.

 

3 Adımda Daha Ucuz ve Uygun Uçak Bileti

1- GrupBileti.Com Sitemize Umre Kafileniz İçin Grup Uçak Bileti Talebi Formunu dolduruyorsunuz

2- Sizdne Gelen Grup Uçak Bilet Talebini Direk Firmamalara İleterek Size En Uygun Fiyatı Sunyoruz.

3- Ve Son Adımda Ödeme Tarihiniz Oluşuyor ve Ödeme Şeklinizi Belirleminiz Yeterli.

 

UMRE KAFİLENİZE UYGUN GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ GİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

Medine Ziyaret Bilgileri

UHUD DAĞI ve ŞEHİTLİĞİ
 UHUD SAVAŞI (Hicri 3 / Miladi 625): Uhud Harbi Hicret’in 3. yılında Mekke müşrikleriyle Müslümanlar arasında Uhud Dağı eteklerinde yapılmıştır. Bedir’deki yenilginin intikamını almak için gelen Müşrikler 3000 kişi, buna karşılık Müslümanlar ise 700 kişi idiler.
 
 MESCİD-İ KIBLETEYN
 Kâbe Hz. Adem’den beri kıble idi. Hz. İbrahim ve onun dinine tabi olan Hanif’ler de Kâbe’ye yönelerek ibadet ediyorlardı. Hz. Muhammed (a.s.v.)’ın Mirac’ında namazın farz kılınmasıyla birlikte kıble Mecsid-i Aksa’ya tahvil edildi.
 
 HENDEK HARBİ ve YEDİ MESCİDLER
 Benî Nadir yahûdileri, yaptıkları antlaşmaları çiğnedikleri için Peygamberimiz tarafından sürgün edilmişlerdi. Onların entrikaları ile Kureyş, Gatafan ve Benî Esed gibi düşman gruplarının oluşturdukları 24.000 kişilik bir ordu Medîne üzerine yürüdü.
 
 KUBA MESCİDİ ( İslam'ın İlk Mescidi )
 Kuba Mescidi; Hz. Muhammed’in Mekke’den hicret ederek gelişinde, Medinelilerin sevgi ve coşkuyla karşıladıkları bölgede yer almaktadır. Peygamberimiz Medine’den önce burada 14 gün konaklamıştır.
 
 CENNET-ÜL BAKİ
 Cennetül – Baki ünlü Medine kabristanıdır. Bir tür çalılarla kaplı iken Peygamberimiz tarafından mezarlığa dönüştürülmüştür.

 

Mekke Ziyaret Bilgileri

SEVR DAĞI ( Sevr Mağarası )
Mekke’nin güneyinde Kâbe’ye yaklaşık 4 km. uzaklıkta, yüksekliği 500 m. civarında olan bir dağdır. Bu dağın zirvesine yakın bir yerde Peygamber Efendimiz ile arkadaşı Hz. Ebubekir’in Mekke’den Medine’ye hicret ederlerken gizlendikleri mağara bulunmaktadır.

ARAFAT
Arafat Mekke’nin güney doğusunda, şehre 20 km. mesafede, alanı 14 km2 civarında düz bir ovadır. Bu sahanın batısında Hz. Peygamber’in Veda Haccı’nda konakladığı yere yapılan Nemire Mescidi, doğusunda ise Rahmet Tepesi bulunmaktadır.

MÜZDELİFE
Mina ile Arafat arasında bulunan 12 km2 genişliğindeki bölgeye Müzdelife denir. Yüce Allah bu meydanda bolca ibadet etmemizi emir buyurmuşlardır. Hacc’ın vaciblerinden olan Müzdelife vakfesi bu meydanda gece konaklayarak yapılır.

MİNA
Mina Mekke’nin kuzeydoğusunda Müzdelife ile Mekke arasında kalan geniş bölgeye Mina denir. Cemerat ismiyle bilinen şeytan taşlama yerleri, Hac kurbanlarının kesildiği mezbahaneler ve sevgili Peygamberimizin Mina günlerini geçirdiği mekana yapılan Mescid-ül Hayf burada bulunmaktadır.

NURDAĞI ( Hira Mağarası )
Nur Dağı Mekke’nin kuzeydoğusunda, 300 m. yüksekliğinde kütle kayalardan oluşan ve Kâbe’ye 5 km. mesafede bulunan bir dağdır. Peygamberliğinden önce Hz. Muhammed’in Ramazan aylarını ibadetle geçirdiği "Hira Mağarası" bu dağın zirvesinde bulunmaktadır.

CİN MESCİDİ
Cin Mescidi Peygamber efendimiz davet için gittiği Taif dönüşünde yol üzerindeki Nahle Vadisi’nde namaz kılarken bir grup cin Kur’an-ı Kerim’i dinleyerek etkilenmişlerdir. Daha sonra Hz. Muhammed’i takip eden bu cinler Mekke girişinde efendimizle görüşmüşler ve Müslüman olmuşlardır.

CENNET-ÜL MA’LA ( Mekke Mezarlığı )
Mescid-i Harem’in yaklaşık 1.5 km. kuzeyinde yer alan bu mezarlık aynı zamanda şehrin tarihi mezarlığıdır. Sevgili Peygamberimizin dedesi Abdülmuttalip, amcası Ebu Talip, hanımı Hz. Hatice validemiz, küçük yaşta ölen oğulları Kasım ve Abdullah’ın ve birçok Sahabi ve İslam büyüklerinin kabirleri bu mezarlıkta bulunmaktadır.
  

Etiketler » Umre Ziyaret Yerleri   » Umre Grup Uçak Bileti   » umre   » umre grubu   » umre kafilesi   » umre seyahati   » umre grup uçak bileti   » umre uçak bileti   » Umre Kafilelerine Uygun Grup Uçak Bileti İle Daha Ucuza Uçun  
Google ARA: Umre Ziyaret Yerleri, Umre Grup Uçak Bileti