Spor Ekonomisi - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Spor Ekonomisi

Tatillerin, bayramların, uluslararası etkinliklerin ve fuarların uçuşlara olan talebi artırdığını söyleyen Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, “Euro 2016 döneminde Türkiye maçlarının olduğu günlerde uçuşlarımıza daha yüksek talep mevcut. Turnuvanın başlamasıyla birlikte Türkiye’den ve Ortadoğu’dan artan bir hareket olacağını düşünüyoruz” dedi.  Spor turizminin Türkiye’nin turizm pastası içinde henüz tam anlamıyla keşfedilmemiş bir segment olduğunu belirten Nane, “Spor kulüplerinin kamplarının, turnuvaların ve diğer müsabakaların ülke turizmine oldukça kuvvetli bir etkisi var. Ülkemizin, spor turizmi anlamında sunduğu potansiyel hemen hemen her bölgemiz için olağanüstü fırsatları içinde barındırıyor” diye konuştu.

Spor turizmi...

Nane, şöyle devam etti: “Pegasus Hava Yolları olarak varoluş sebebimizi ‘misafirlerimize imkân ve ilham vererek onları daha çok seyahat etmeleri, hayatı dolu dolu yaşamaları için harekete geçirmek’ olarak tanımlıyoruz. Misafirlerimize farklı zamanlarda ve farklı amaçlarda tatil yapabileceklerine ilişkin ilham veriyoruz. Bu kapsamda spor turizmini Türkiye’nin farklı bölgelerine daha fazla seyahat etmeye ilham verecek önemli unsurlardan biri olarak görüyoruz.” Nane, önümüzdeki dönemde marka kimliklerine uygun, spor üzerinden büyük kitleleri bir araya getiren projelere sponsor olma konusunu öncelikli olarak hedeflediklerini kaydetti.

‘Filo yatırımını önemsiyoruz’

Bir hava yolu olarak uçak ve insan olmak üzere iki önemli kaynakları olduğunu belirten Mehmet Nane, şöyle devam etti: “Misafirlerimizi yeni, konforlu uçaklarla uçurmak, filomuzu genç tutmak için filo yatırımımızı önemsiyoruz. Bunun paralelinde Pegasus’un tarihinde 2 büyük uçak siparişi var. Sektörde yer almaya başlamamızla birlikte sonuncusunu geçtiğimiz yıl teslim aldığımız 40 adet  Boeing 737-800 uçak siparişi verdik. Daha sonra da 18 Aralık 2012’de verildiği tarihi itibarıyla Türk Sivil Havacılık tarihinin en büyük siparişi olan 100 uçaklık (25 adet ilave uçak opsiyonu ile birlikte) Airbus Neo siparişi geldi. Bunlara ek olarak geçtiğimiz ay da 5 yeni Boeing 737-800 alımı için sipariş anlaşmamızı imzaladık. Bu yıl Temmuz itibarıyla 100 uçaklık Airbus Neo siparişimizin ilk teslimatlarını almaya başlıyoruz. Airbus A320 ve A321 serisi uçakların NEO modellerinin yeni nesil CFM motorlarıyla dünyada ilk kullanıcısı olacağız. Bu vesileyle misafirlerimize benzersiz bir uçuş deneyimi ve konforu sunacağız.”

4 ayda 7 milyondan fazla yolcu taşıdı

Pegasus’un 2016’ya da planladığı gibi başladığını ifade eden Mehmet Nane, şu bilgileri verdi: “Pegasus, 2016’nın ilk 4 ayında 7 milyondan fazla misafir taşıdı. 2016 yılının ilk     4 ayında uçuşlarını yüzde 18,6 oranında artırdı. Pegasus, yılın 4 ayında toplam pazar payını yüzde 21,6’dan yüzde 23,5’e çıkardı. Pegasus, ortalama uçak kullanımını yüzde 3,9 artırarak günde 12 blok saate çıkardı. Önümüzdeki dönemle ilgili stratejik iş planımız da hazır. Tüm ekiplerimiz yoğun geçecek yaz döneminde misafirlerimize sunduğumuz hizmetin kalitesini artırmak üzere hazırlıklarını tamamladılar.”

Düşük ücretli havayolu

Mehmet Nane, “Tüm süreçlerimizde misafirlerimize benzersiz bir deneyim sunabilmek için çalışıyoruz. Türkiye’nin ilk ve öncü düşük ücretli havayolu olarak misafirlerimize ilham vermek ve seyahat etmeleri için imkân tanımak üzere hareket ediyoruz” diye konuştu. Türkiye’de artık uygun fiyatlarla uçma imkânının sağlanmasıyla seyahat etme alışkanlıklarında köklü bir değişimin başladığını dile getiren Nane, “Biz bunu ‘Yeni Nesil Seyahat’ olarak adlandırıyoruz. Bu kapsamda her türlü trendin öncüsü olmak misyonumuzun bir parçası. Özetle, Pegasus’un A’dan Z’ye hizmet veren bir seyahat markası olması için ciddi yatırım yapıyoruz” dedi.

‘Yeni atılımlar hedefliyoruz’

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, “Pegasus düşük ücretli havayolu modelini Türkiye’yle tanıştırarak, operasyonlarının 10 yılını sektördeki pek çok dengeyi tüketici lehine değiştirmek suretiyle büyük bir başarıyla tamamladı” dedi. Pegasus’un iş modelinin misafirlere seçim hakkı yani bir başka deyişle seyahat özgürlüğü vermek üzerine kurulu olduğunu ifade eden Nane, “Bizi tercih edenler 50 TL’nin altında da uçabiliyor, yemeğini, koltuğunu ve diğer ek haklarını istediği gibi seçerek Pegasus usulü ‘business’ da uçabiliyor. Şimdi artık Pegasus’u da Türkiye’deki düşük ücretli havayolu taşımacılığı modelini de bir sonraki aşamaya taşıma dönemindeyiz. Önümüzdeki dönemde önemli yeni atılımlar gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Milli Takım, ‘Swarovski’ gibi parlayacak

A Milli Futbol Takımı haziranda, tarihinde dördüncü kez mücadele edeceği Euro 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için Fransa’ya gidiyor. Bu şampiyonaya günler kala Türkiye Futbol Federasyonu da taraftarlar için yaptığı hazırlıkları tamamladı. Formadan şapkaya, eşofmandan şorta kadar pek çok Ay Yıldızlı ürünü internet sitesinde satışa sunan Federasyon, bu kez farklı bir koleksiyona da imza atmış: Swarovski taşlı ‘Euro 2016’ Milli Takım özel koleksiyonu... Swarovski taşlarıyla hazırlanan koleksiyonda, yüzükten kolyeye, bilekliğe kadar pek çok takı bulunuyor.

Milli Basketbolcudan 3 sayılık yatırım...

Milli Basketbolcu ve aynı zamanda melek yatırımcı olan Sinan Güler, geçtiğimiz günlerde Workinton’da düzenlenen ‘Melek Yatırımlarda Yeni Ufuklar’ etkinliğinde konuştu. Güler, konuşmasında neden melek yatırımcı olduğunu anlatarak, spor camiası çerçevesinde yatırımcı olmayı değerlendirdi. A Milli Basketbol ve Galatasaray Odeabank Takımları kaptanı     Sinan Güler, “Farklı farklı sektörlerden yatırımlar yapmaya özen gösteriyorum. Bir melek yatırım ağına kayıt oldum ve bugüne kadar     5-6 yatırım gerçekleştirdim. Elbette içlerinde başarısız olduklarım da var ama standart bir yatırımcının  10 ila 20 arasındaki girişimi olması gerekiyor ki para kazansın” dedi.

Spor teknolojileri

Güler, konuşmasında şunları söyledi: “DNA’mdan gelen bir oyun kuruculuk yeteneğim var. Oyun kurucu, takım sıkıştığında oyunu açar. Yani takımın lideri ve akil adamıdır. İnternet yatırımcılığı ile buluşan birçok yönümün olduğunu düşünüyorum. Farklı, daha heyecanlı ve fikir odaklı bir anlayış olduğu için melek yatırımcılığı seçtim.” Güler, bundan sonra spor teknolojileri dikeyinde yatırım yapmak istediğini ifade ederek, “Girişimciler risk almaktan korkmamalı. Bildiğim kadarıyla spor camiasında yatırımcılıkla ilgilenen çok insan yok. Dilerim benim gibi yatırım yapan sporcuların sayısı artar” diye konuştu.

Spor markalarının AVM ilgisi

ECE Türkiye tarafından yönetilen 13. alışveriş merkezi (AVM) olan Axis İstanbul’a spor markaları yoğun ilgi gösterdi. Aralarında Adidas, Reebok, Lescon, Hummel ve Quicksilver’ın bulunduğu birçok markanın yer aldığı AVM’de ayrıca 1.750 metrekarelik bir alana MacFit fitness center kuruldu. ECE Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Nuri Şapkacı, konuyla ilgili olarak, “Axis İstanbul, Eyüp’ün yeni çekim merkezi olacak. Bu bölgede önemli bir potansiyel görüyoruz. Bu potansiyeli ve geniş çekim alanını göz önünde bulundurarak tanınmış, her zevke hitap edebilecek markaları, eğlence alternatifleri ile buluşturarak dengeli bir marka karması oluşturduk” dedi.

16 yıldır Türkiye’de

ECE Grubu’nun iştiraki olarak 2000 yılında kurulmuş olan ECE Türkiye, İstanbul’da Marmara Park, Maltepe Park, MetroCity, Aqua Florya ve Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi, Ankara’da ANKAmall ve ACity, Eskişehir’de Espark, Afyonkarahisar’da Park Afyon, İzmir’de MaviBahçe, Antalya’da TerraCity ile Antalya Migros Alışveriş Merkezleri’ni yönetme ve kiralama faaliyetlerini sürdürüyor.

Duygulara sponsor oldu

Spor camiasında sponsorluk kategorilerine bir yenisi daha eklendi: Duygular... Nasıl mı? Procter & Gamble’ın şampuan markası Head&Shoulders, Spor Toto Basketbol Ligi’nin ‘Özgüven Sponsoru’ oldu. Marka, basketbola verdiği bu desteği, yeni reklam filmiyle anlattı. Filmde, basketbolcular üzerinden omuzların taşıdığı sorumluluklara dikkat çekiliyor. Takımın ve taraftarların hayallerini, umutlarını, beklentilerini taşıyan omuzlarda kepeğe yer olmadığı vurgulanıyor. Bunca yükü taşıyan omuzların sadece kazanmanın gururunu taşıması gerektiği mesajı veriliyor. Head&Shoulders’ın marka yüzü Cedi Osman’ın (Anadolu Efes) yanı sıra Egemen Güven (Pınar Karşıyaka), Erolcan Çinko (Rönesans TED Kolejliler) ve Tayfun Erülkü’nün (Demir İnşaat Büyükçekmece) yer aldığı reklam filminin prodüksiyonu Filma-Cass’a, yönetmenliği ise Javier Usandivaras’a ait.

Zorlu arazi koSullarına uygun olarak yenilendi

Yeni Ford Ranger’ın, şehir hayatından en zorlu arazi koşullarına uygun olarak yenilendiğini söyleyen Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, “Geçen yıl, Ford olarak Avrupa’da ticari araç lideri olma başarısını gösterirken, Türkiye’de de yıllardır süregelen ticari araç liderliğimizi devam ettirdik” dedi. Ford’un Avrupa’daki başarısının önemli oyuncularından Ranger’ın da Avrupa’nın en çok tercih edilen     pick-up modeli olduğunu belirten Yücetürk, “İyileştirilen yakıt ekonomisi, üstün teknolojileri, otomatik şanzımanla gelen sürüş konforu ve segmentinde lider güvenlik özellikleriyle yeni Ranger, yükselen pick-up segmentinin en iddialı modeli olacak, ticari gücümüze güç katacak” diye konuştu.

Suda ilerleyebiliyor

Ford Ranger, yenilenen tasarımı, teknoloji donanımları, 4x4 çekiş kabiliyeti ve bir önceki modeline göre yakıt tüketiminde yüzde 17’ye varan iyileşme ile öne çıkıyor. 4x2 ve 4x4 modelleri altı ileri manuel ve otomatik şanzımanla müşterilere sunulan Ranger, 800 mm derinliğe kadar suda ilerleme özelliğine de sahip.

 

____________www.grupbileti.com________________

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 
Etiketler » Fransa Grup Uçak bileti Al   » Fransa Grup Uçak Rezervasyonu   » Grup Uçak biletleri  
Google ARA: Spor Ekonomisi


Haberler