Yeni Zelanda’da Türk Filmleri Festivali! - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Yeni Zelanda’da Türk Filmleri Festivali!

T.C.Başbakanlık Tanıtma FonuSwitchon Media,Yeni Zelanda Türk Toplumu ve Sir Peter Jackson-Great War Exhibition iş birliğiyle gerçekleştirilen festival kapsamında 8 film gösterime giriyor!

Festival ayrıca özel bir sergiye de ev sahipliği yapıyor. TİKA Uzmanı Araştırmacı-Yazar Dr. Tayfun Atmaca tarafından, yaklaşık bir yıl süren arşiv çalışmasıyla, TSK, Kızılay, PTT Pul Koleksiyonu Müzesi ve birçok özel koleksiyondan yararlanılarak oluşturulan ‘Çanakkale Savaşları’nda Türk Kadınının Rolü Fotoğraf ve Belge Sergisi’, yönetmen Peter Jackson’ın 1. Dünya Savaşı Sergisi’nde yer alıyor.

İlk kez düzenlenen "Yeni Zelanda Türk Filmleri Festivali ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ ile ilgili olarak 18 yıl Yeni Zelanda’da yaşamış olan Proje Koordinatörü Tuncer Sakgün, festivalin gerek iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek gerekse Türk sinemasını dünyaya tanıtmak açısından büyük önem taşıdığını vurguladı. Sakgün, “ Yeni Zelanda’da Çanakkale Savaşları nedeniyle Türk olmak gerçekten bir ayrıcalık. Yeni Zelandalılar, samimi duygularla; Türkiye’yi, Türk insanını ve Türk kültürünü merak ediyorlar. Ülkemizin yeterince tanıtılmadığını görerek Çanakkale Savaşı ile ayrılmaz bir tarihi bağımız olan Yeni Zelandalılarla kültürel değerlerimizi paylaşmak istedim. Geçen sene Çanakkale Savaşları’nın yüzüncü yılı olması dolayısıyla Yeni Zelandalıların dikkatinin ülkemize odaklanması, gerçekleştirilecek etkinliğe daha da anlam ve değer katacaktır" dedi.

‘Yeni Zelanda Türk Filmleri Festivali ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ 25 Nisan - 26 Mayıs 2016 tarihinde, Auckland ve Wellington şehirlerinde gerçekleştiriliyor.

____________www.grupbileti.com________________

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Yeni Zelanda’da ilk kez Türk Filmleri Festivali düzenleniyor!
Etiketler » Yeni Zelanda Grup Uçak Bileti   »  
Google ARA: Yeni Zelanda’da Türk Filmleri Festivali!


Haberler