10. Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali Başladı - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

10. Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali Başladı

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 
Kum heykellerden görüntüler,
Ziyaretçilerden detaylar
Festival direktörü Cem Karaca ile röportaj 10. Uluslararası Kum Heykel Festivali başladı
Antalya'da bu yıl 10'uncusu düzenlenen festival, "Dünyanın 14 harikası ve mitoloji" temasıyla kapılarını ziyaretçilere açtı
Antalya'da bu yıl 10'uncusu düzenlenen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, "Dünyanın 14 harikası ve mitoloji" temasıyla ziyaretçileri ağırlamaya başladı. 
 
Lara Birlik Halk Plajı'ndaki festival alanında 12 ülkeden 26 kum heykeltraş tarafından 10 bin tondan fazla kum kullanılarak yapılan 100'den fazla heykel ziyarete açıldı. 
 
Festival sergisinde, UNESCO tarafından belirlenen antik dünyanın 7 harikası ile 2007 yılında İsviçre merkezli "New 7 Wonders Vakfı" tarafından yapılan oylamayla seçilen eserlerin kumdan heykelleri yer alıyor. 
 
Aralarında Kolezyum'dan, Petra Antik Kenti'ne, Çin Seddi'nden, Machu Picchu'ya, Thor'dan, Afrodit'e kadar çeşitli eserler ve mitolojik kahramanların yer aldığı heykeller ziyaretçilerden büyük beğeni topluyor. 
 
Festival direktörü Cem Karaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük ve en eski kum heykel festivallerinden birisi olan etkinliğin, artık gelenekselleştiğini söyledi. 
 
Antalya'nın Lara Sahili'nde düzenlenen festivalin her kesime hitap ettiğini ifade eden Karaca, "Halkımız ve yöremize gelen turistler eğlenceli bir ortamda kaliteli bir etkinlikle tanışma fırsatı buluyor. Ziyaretçiler sadece su ve kum kullanılarak devasa boyutlarda yapılan kum heykelleri şaşkınlıkla izlerken öte yandan da genel kültürlerini geliştiriyor" dedi. 
 
Yoğun ilgiye bağlı olarak sergiyi 12 ay ziyarete açık hale getirme kararı aldıklarını anlatan Karaca, "Dünyada 12 ay ziyaret edilebilen bir başka kum heykel organizasyonu daha yok. Önceleri 2-3 yağmurdan sonra ağır hasar gören hatta kısmen yıkılan heykeller, son yıllarda kum heykel yapım tekniğimizdeki ilerlemeler ve Antalya'nın olumlu hava şartlarının da katkısıyla artık daha dayanıklı hale geldi. Yağışlı günlerde dahi açık kalan sergiyi şemsiyeleriyle gezen ziyaretçi sayısı hiç de az değil" diye konuştu. 
 
Karaca, serginin her gün 10.00 ile 23.00 saatlerinde gezilebileceğini ifade ederek, "Temaya uygun yapılan müzik yayını ile ziyaretçiler adeta masalsı bir dünyada yolculuğa çıkıyor. Heykellerin yapımını merak edenler için sürekli yapılan sinevizyon gösterisiyle heykellerin yapım hikayelerinin yer aldığı belgeseli izleme fırsatı sunuluyor" şeklinde konuştu. 
 
Belirli dönemlerde minik ziyaretçilere yönelik atölyeler düzenlendiğini ve katılımcılara sertifika verildiğini dile getiren Karaca, giriş ücretinin 20 lira olduğu sergide, Türk vatandaşlarına yüzde 25, öğrencilere yüzde 40, çocuklara ve engellilere ise yüzde 50 indirim uygulandığını söyledi.
 

____________www.grupbileti.com________________

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Etiketler » Antalya Grup Uçak Bileti   » Antalya Toplu Uçak Bileti   » Antalya Otobüs Kiralama  
Google ARA: 10. Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali Başladı


Haberler