Çanakkale’nin üretici kadınlarından festivali - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Çanakkale’nin üretici kadınlarından festivali

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 

Sosyal medya üzerinden örgütlenerek bir araya gelen kadınlar tarafından kurulan Çanakkale Üretici Kadınlar Platformu, ilk etkinliklerini Çanakkale Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen kurdele kesme töreni ile gerçekleştirdi. Festival açılışına Belediye Başkanvekili Adnan Güler, CHP İl Başkanı Nejat Önder, CHP Merkez İlçe Başkanı Dr. Celal Karakaş ve çok sayda vatandaş katıldı. Festivalde kurdele kesiminin ardından açılışa katılanlar, kadınların kendi el emeklerini sergiledikleri kermesi ilgi ile gezdi. Kadınlar tarafından düzenlenen festival hakkında görüşlerini belirten CHP İl Başkanı Nejat Önder; “Türkiye’de kadının sosyal yaşaman dışlanmaya çalışıldığı bu günlerde, kadınları yaptıkları işten dolayı kutluyorum. Gelirken kaliteli, ince ve hakikaten el emeğine dayalı üretici kadınlar olacağını tahmin etmiyordum, ama demek ki, kadın siyasette ve hayatın her alanında var. Her başarılı erkeğin arkasında da kadın olduğunu düşünerekten, iyi şeyler üretmişler. Aile ekonomisine katkı vermek adına üretimde bulunmuşlar. Dolayısıyla kadınlarımızı kutluyorum” dedi. 

 
“81 vilayetimizde kadınlarımız böyle örgütlensinler”
Festival hakkında görüşlerini belirten CHP Merkez İlçe Başkanı Dr. Celal Karakaş ise; “Bu kadın cesaretinin bir ürünü. Bireysel olarak hiçbir şey yapmak mümkün değil. Tüzel kişilik kazanarak böyle bir şey yapmışlar. Kadın cinayetleri, tacizler günlük yaşantının olağan bir parçası haline geldi. Kadınların bunlardan kurtulabilmesi için daha politik ve sosyal olmaları gerekiyor. Bunun için de ekonomi olması gerekiyor. Ekonomi olmazsa maalesef hiçbir gücünüz olmuyor. Hem ekonominiz güçlü olacak, hem de birlikte olacaksınız. Bu da bunun örneği. Çok başarılı bir örnek. İlçelerden pek çok kadın bir araya gelmiş ve kurumsal bir kimlik kazanmışlar. Ben buraya gelmeden platformlarına üye olayım dedim ve facebook’tan üye oldum. Sanıyorum 4 bin civarında üyeleri var. Ben de hem destek olmak amaçlı, hem de onları takip edebilmek için üye oldum. Örgütlenmişler ve tüzel bir kişilik kazanmışlar. Hepsini tek tek tebrik ediyorum ve daha büyük noktalara da geleceklerine inanıyorum. Çanakkale özelinde kadınların böyle başarıları alıştığımız bir durum. Gönül istiyor ki, bütün Anadolu böyle olsun. Sadece Çanakkale ve batı illerimiz değil, 81 vilayetimizde kadınlarımız böyle örgütlensinler, evlerinde ürettikleri güzel eserler ile ekonomiye katkı sunsunlar. Kendileri de para kazansınlar ve sosyal yaşamın içerisine girsinler” dedi. 
 
“Bu bir modern imecedir”
Çanakkale Üretici Kadınlar Platformu tarafından düzenlenen Üretici Kadınlar Festivali hakkında bilgi veren platform Başkanı Mine Arı; “Çanakkale Üretici Kadınlar Platformu Şubat ayında kuruldu. Platformumuzun kesinlikle ticari, dini ve siyasi amacı yok. Biz sosyal medyada buluştuk. Çünkü sosyal medya çok derinlemesine bir yer, ama bunu iyi kullandığınızda da bu kadar güzel bir topluluk oluşabiliyor. Kadınların çok değersizleştiği bu zaman diliminde biz kadınlar olarak değerimizi hatırlamak ve yanımızdakilere hatırlatmak istedik. Bu bir modern imecedir. İmecenin, geleneklerimizin unutulduğu bir zaman dilimindeyiz. Biz burada ne yapıyoruz? Bir kadın arkadaşımıza maddi olarak yardım değil, iş imkanı olarak yardım edip, onun iyi olmasını sağlıyoruz. Dolayısıyla bir birimize güvenerek, aynı zaman da bir bayrak yarışında düşmeden birlikte hareket etmek amacı ile kurulduk. Herkesin çok güzel bir enerjisi var ve bu enerji çok kısa bir zamanda toparlandı. Şubat ayında kurulduk, Şubat ayından bu yana ilk festivalimizi gerçekleştiriyoruz. Festivalimizde çeşitli etkinliklerimiz var. Etkinlikleri neden istedik? Çünkü insanlar kermeslere geldiklerinde sıkılabiliyorlar. İnsanları çağırdığımızda biraz da eğlendirmek lazım. Diğer argümanları da Çanakkale’de olabildiğince güzel kullanmak lazım. Bu yüzden de bu etkinlikleri düzenledik. Bu bizim ilk festivalimiz ve bundan sonra da daha güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum” dedi. Sosyal Tesislerde gerçekleştirilen festival, kadınlar tarafından düzenlenen çeşitli etkinlikler ile gün boyu devam etti. 
 

____________www.grupbileti.com________________

Çanakkale'ye Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Geçtiğimiz Şubat ayında sosyal medyada bir araya gelen kadınların kurdukları Çanakkale Üretici Kadınlar Platformu ilk etkinliğini gerçekleştirdi. Platform üyeleri tarafından Çanakkale Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde organize edilen Üretici Kadınlar Festivali ile kadınlar, evlerinde yaptıkları el emeklerini festival kapsamında düzenlene kermeste sergiledi.
Etiketler » Çanakkale Grup Uçak Bileti   » Çanakkale Toplu Uçak Bileti   » Çanakkale Otobüs Kiralama  
Google ARA: Çanakkale’nin üretici kadınlarından festivali


Haberler