2. İzmir Mizah Festivali 26 Mayıs’ta başlyor - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

2. İzmir Mizah Festivali 26 Mayıs’ta başlyor

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl Aziz Nesin’in doğumunun 100. yılında başlattığı “İzmir Mizah Festivali”nin bu yıl 2’ncisini gerçekleştirecek.

26-29 Mayıs tarihleri arasında İzmir Sanat Merkezi, Havagazı Fabrikası ve Kent Kütüphane’sinde düzenlenecek etkinlikler kapsamında, edebiyat, karikatür, tiyatro ve sinema alanlarında söyleşi, atölye, sahne ve film gösterileri yer alacak.

“Onur Yazarı” Muzaffer İzgü

Bu yıl festivalin “Onur Yazarı” olarak, mizah edebiyatının önemli ustalarından Muzaffer İzgü olacak.

Kent Kütüphanesi’nde gerçekleştirilecek açılış töreninde, karikatür sanatının büyük ustası Tonguç’un bir sergisi de açılacak.

Küratörlüğünü mizah tarihçisi Turgut Çeviker’in yaptığı sergi, Tonguç’un “Soyut” dergisine çizdiği karikatürlerden oluşuyor.

Festival çerçevesinde, Turgut Çeviker’in Erdoğan Kar’la birlikte yaptıkları “Türk Canlandırma Sineması Tarihi” başlıklı belgeselin dünya prömiyeri de yer alacak.

Festivalde, Tonguç’un Sezer Tansuğ ile birlikte yaptığı “Amentü Gemisi Nasıl Yürüdü”nün de aralarında bulunduğu canlandırma sineması örnekleri sunulacak.

Festival severler, bu alanda önemli çalışmalara imza atmış, filmleri yurt dışında gösterilmiş Meral ve Cemal Erez’in tüm filmlerinden oluşan bir programı izleme ve yaratıcıları ile söyleşme olanağı bulacak.

Filmler

27 Mayıs’ta İzmir Sanat’ta Yüksel Aksu’nun “İftarlık Gazoz”u gösterilecek. Filmden önce Festival Yönetmeni Vecdi Sayar’la Yüksel Aksu “Sinemada Mizah” konusunda söyleşecekler.

29 Mayıs akşamı ise, Ömer Uğur’un “Guruldayan Kalpleri”i gösterilecek. Yönetmenin ve oyuncuları Algı Eke ve Necip Memili’nin katılacağı gösteri, Havagazı Fabrikası’nda yapılacak.

29 Mayıs’ta “Guruldayan Kalpler”den önce, Havagazı Fabrikası’nda bir stand-up ve dinleti yer alacak.

Mizah yazılarıyla ve stand-up gösterileriyle tanınan Vedat Özdemiroğlu ile müzisyen Şirin Soysal’ın birlikte sahne alacağı gösteride Şirin Soysal Timur Selçuk ve Bertolt Brecht’ten parçalar seslendirecek.

Dinletide Soysal’a piyanoda Adem Gülşen eşlik edecek.

Atölye ve panel

İzmir Karikatürcüler Platformu sözcüsü ve Homur Mizah Grubu İzmir temsilcisi Mustafa Yıldız’ın Kent Kütüphanesi bahçesinde gerçekleştireceği Karikatür Atölyesi 27 Mayıs’ta.

Aynı gün akşam “Kadın ve Mizah” konulu panele dört kadın çizer; Menekşe Çam, İltem Dilek, Meral Onat ve Betül Yılmaz katılacak. Panel İzmir Sanat’ta gerçekleşecek.

____________www.grupbileti.com________________

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 26-29 Mayıs tarihleri arasında Mizah Festivali’nin ikincisini gerçekleştirecek.
Etiketler » İzmir Grup Uçak Bileti   » İzmir Toplu Uçak Bileti   » İzmir Otobüs Kiralama  
Google ARA: 2. İzmir Mizah Festivali 26 Mayıs’ta başlyor


Haberler