Antalya'da adrenalinin yeni adresi Tahtalı Dağı - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Antalya'da adrenalinin yeni adresi Tahtalı Dağı

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 
Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Tekirova Mahallesi'nde bulunan Tahtalı Dağı, heyecan arayanların yeni adresi oldu.

Kemer'de tatil yapan yerli ve yabancı turistler, 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı'na çıkarak bungee jumping ve yamaç paraşütü yapma imkanı buluyor.

Yamaç paraşütü pilotu Burhan Ozansoy,  yamaç paraşütünün bütün doğa sporlarında olduğu gibi belirli risklerinin olduğunu anlatarak, kurallarına göre yapıldığı zaman bütün risklerin ortadan kalktığını söyledi.

Ozansoy, uçuşlar öncesi bütün güvenlik önlemlerinin alındığına dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Ölüdeniz'de yapılan yamaç paraşütü yaklaşık 20 yıllık bir süreçten sonra dünya markası oldu. Ölüdeniz'de her yıl gelişerek yılda yaklaşık 80 bin uçuş yapılıyor. Tahtalı Dağı'ndaki yamaç paraşütü ise henüz beş yıllık bir organizasyon. Emin adımlarla ikinci bir ölü deniz olma yolunda ilerliyor."

Tahtalı Dağı'ndaki yamaç paraşütünün popülaritesinin her geçen yıl daha arttığını anlatan Ozansoy, şu değerlendirmede bulundu:

"Beş yıl önce yılda yaklaşık 500 uçuş gerçekleşiyordu. Ama her geçen sene ilgi artıyor ve geçen sene 2 binin üzerinde uçuş gerçekleşti. Geçen seneki uçuş sayısını yine yakalamayı düşünüyoruz. Turizmdeki belirli sebeplerden dolayı yaşanan kriz olmasaydı bu sene en az 3 bin uçuş gerçekleştirebilirdik."

Geçen sene uçuşa katılan misafirlerin yüzde 60'ının Rus olduğunu, bu yıl ise daha çok Ukrayna, Kazakistan, Türkmenistan gibi ülkelerden gelen turistlerin yoğunluk oluşturduğunu belirten Ozansoy, yamaç paraşütü yapan Avrupalı turist oranının da yüzde 20 olduğunu söyledi.

- Bungee jamping ile 80 kilometre hız

Tahtalı Dağı'ndaki bungee jamping işletmesinin sahibi Sercan Çelik, Bungee Catapult adı verilen bir mekanizma ile insanların havaya zıpladığını ve saatte 80 kilometre hıza çıkabildiğini söyledi.

Mekanizmanın 110 kilogram ağırlığına kadar bir kişiyi kaldırabildiğini anlatan Çelik, mekanizmadaki esnek iplerin motorla gerildiğini ve bırakılınca hava zıplanıldığını, daha sonra motor yavaşlatılarak aşağıya inildiğini anlattı.

Çelik, "Müşterilerimizin bütün güvenlik önlemlerini alıyoruz, ayrıca sigorta yapıyoruz. Bungee jamping yapanlar zıplayarak Kemer manzarasını izleyebiliyor." diye konuştu.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül de Tahtalı Dağı'na gelen misafirlerin teleferikle yukarı çıkarak uçuş yapma imkanı bulduklarını anlattı.

Bunun Kemer'in tanıtımına ve turizme katkı sunacağını dile getiren Gül, son zamanlardaki olaylara bakıldığı zaman alternatif turizm açısında yamaç paraşütünün ilçe için de bir şans olduğunu sözlerine ekledi.

____________www.grupbileti.com________________

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Antalya'nın Kemer ilçesinde tatil yapan adrenalin tutkunu yerli ve yabancı turistler, 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı'na çıkarak bungee jumping ve yamaç paraşütü yapıyor Yamaç paraşütü pilotu Ozansoy: "Geçen sene 2 binin üzerinde uçuş gerçekleşti. Biz bu yıl da geçen seneki uçuş sayısını yakalamayı düşünüyoruz"
Etiketler » Antalya Grup Uçak Bileti   » Antalya Toplu Uçak Bileti   » Antalya Otobüs Kiralama  
Google ARA: Antalya'da adrenalinin yeni adresi Tahtalı Dağı


Haberler