Eski Zelanda Nerede? - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Eski Zelanda Nerede?

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 
Eksi Meksika şu anda Meksika, Old York şu anda York. Peki Eski Zelanda nerede?
 
Şu anda Yeni Zelanda olarak bilinen topraklara ayak basan ilk Avrupalı kaşif, Abel Tasman isimli bir Hollandalıydı. Tasman 1640'larda oraya vardığında, Arjantin'in ucunda bir ada olan "Staten Landt'e geldiğini sandı ve adını da öyle koydu (Tasman'ın kafası biraz karışıktı, sonuçta uzun bir yolculuktu).
 
Kısa süre sonra Hollandalı haritacılar Hendrik Brouwer ve Joan Blaeu, bu büyük adaların aslında Güney Amerika'nın bir parçası olmadığı fark ettiler ve Blaeu, bu topraklara Hollanda'nın batısındaki kıyı şehri Zeeland'ın adını vererek burayı Nieuw Zeeland olarak adlandırdı. Hollanda'daki kıyı bölgesi Zeeland da adalardan oluşuyor ve isminin anlamı Hollandaca "Deniz arazisi" anlamına geliyor.
 

İngiliz James Cook, 1770'lerde Nieuw Zeeland'a üç seyahat yaptı. İlk ziyaretinin amacı, Güney Pasifik'ten Venüs'ün yolunu haritaya dökmekti, ama Cook ve ekibi kayboldu ve kendilerini Tesman'ın ilk ayak basışından sonra Avrupalılar tarafından halen keşfedilmemiş olarak kalan Nieuw Zeeland'da buldular. Cook bölgenin kıyı şeridinin çoğunu haritaya döktü ve bölgenin isminin "New Zealand" şeklinde İngilizce'ye çevirdi.

 

Kaynak

 

____________www.grupbileti.com________________

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Şu anda Yeni Zelanda olarak bilinen topraklara ayak basan ilk Avrupalı kaşif, Arjantin'in ucunda bir ada olan "Staten Landt'e geldiğini sanmıştı.
Etiketler » Yeni Zelanda Grup Uçak Bileti   » Yeni Zelanda Grup Uçak Rezervasyonu   » Yeni Zelanda Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: Eski Zelanda Nerede?


Haberler