Oş'ta 1. Uluslararası Kültür Festivali Başladı - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Oş'ta 1. Uluslararası Kültür Festivali Başladı

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 
Kırgızistan'ın Oş kentinde 1. Uluslararası Kültür Festivali başladı.
 
Kırgızistan hükümeti ile dünya halklarının geleneksel spor kültürlerini yaşatmak amacıyla kurulan Dünya Geleneksel Spor Dalları Konfederasyonu'nun düzenlediği festivalin açılışı kent merkezinde yapıldı.
 
 
Şehir meydanına yakın 5 farklı noktada oluşturulan sahnelerde Celalabad, Oş ve Batken bölgelerinin zengin göçebe kültürü canlandırıldı.
 
Meydan, parklar ve tiyatro binası önünde kurulan sahne ve çadırlarda Kırgızlar, göçebe yaşam biçimlerini, gelenek ve göreneklerini, oyunlarını, geleneksel kıyafetlerini, yemek kültürlerini sergiliyor.
 
Festival kapsamında göçebe kavimlerinin hayatına dair programlar kapsamında, göçebe ve modern yaşamının sentezini yansıtan defile büyük ilgi gördü.
 
Oş Belediye Başkanı Aytmamat Kadırbayev, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tarihi Oş şehrinin böyle bir kültür festivaline ev sahipliği yapmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.
 
Kadırbayev, festivalle dünya kamuoyuna Kırgız tarihini, medeniyetini ve bugüne kadar nasıl yaşadıklarını tanıtmayı amaçladıklarını ifade etti.
 
Yerli ve yabancı basının yoğun ilgi gösterdiği festival aracılığıyla bölgenin turizm gelişimine ve 3-8 Eylül'de Kırgızistan'ın ev sahipliğinde ikinci kez düzenlenecek olan 2. Dünya Göçebe Oyunları hazırlıklarına katkı sağlamak amaçlanıyor.
 
4 Haziran'a kadar devam edecek festival kapsamında, aşçılar yarışması, el sanatları ile halı sergileri, sirk ve çeşitli gösteriler düzenlenecek. Festival, ülkedeki ünlü sanatçıların katılacağı konserle sona erecek.

____________www.grupbileti.com________________

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Kırgızistan'ın Oş kentinde 1. Uluslararası Kültür Festivali başladı.
Etiketler » Kırgızistan Grup Uçak Bileti   » Kırgızistan Grup Uçak Rezervasyonu   » Kırgızistan Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: Oş'ta 1. Uluslararası Kültür Festivali Başladı


Haberler