Doha'yı Hemen Şimdi Ziyaret Etmeniz İçin 7 Neden - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Doha'yı Hemen Şimdi Ziyaret Etmeniz İçin 7 Neden

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 

Doha’ya bir seyahat planlamak için bundan daha mükemmel bir zaman olamaz.

İnci Adası (Pearl), Katar'ın yapay adası.

1. Şehir gelişiyor

Lüks oteller, gösterişli alışveriş merkezleri ve çeşitli mega projeler ile Katar şu anda görülen türde hızlı bir gelişme yaşıyor. Gelişmenin çoğunluğu, doğal olarak hızla birinci sınıf bir şehir haline gelen Doha’da gerçekleşiyor.

Nefes kesen şehir silueti, yeni mimari yapıların ve konutların eklenmesi ile sürekli değişiyor. Şehir o kadar hızlı değişiyor ki, birkaç yıl sonra ziyaret ettiğinizde muhtemelen tanımanız zor olacak. Bu gelişmenin bir parçası olarak şehirdeki müzeler de genişliyor ve dünya çapında ünlü olan çok sayıda restoran açılıyor.

2. Sahil şeridi büyülüyor

Corniche (Doha Körfezi’nin kıvrımı) boyunca yapacağınız bir yürüyüş, Ortadoğu’nun tam merkezinde olduğunuzu unutturacak. Gün boyunca şehri çevreleyen plajlar, güneşlenen yerel halk ve turistler ile doluyor. Gün batımında ise gökyüzünü kaplayan pembe, turuncu ve sarı renkler denizde elmas gibi parıltılar oluşturuyor.

En iyi manzaralar için körfezin doğusunda dolaşın. Batıya doğru ilerlerken şehrin aynalı camlarla kaplı siluetinden önce çok sayıda cami göreceksiniz.

3. İslam Sanatları Müzesi dünyanın en iyilerinden biri

Bu kültürel hazine, 13. yüzyıldan daha uzun bir geçmişe sahip ve üç kıtaya yayılmış 4.500’den fazla sanat eserine ev sahipliği yapıyor. Geometrik motifler ve şekillerle bezenmiş binanın kendisi ise, şehrin en ikonik eserlerinden biri. Nefes kesen orta avlusu bile tek başına instagram fotoğrafları için yeterli.

4. Katar yemekleri ağız sulandırıyor

Doha’daki restoranlarda Türk, Irak ve Fas mutfağına kadar pek çok farklı mutfaktan yemekler servis ediliyor. Şehrin sunduklarını keşfetmek için, kentin ana pazarı olan ve pek çok popüler restorana ev sahipliği yapan SouqWaqif’e doğru yol alın. Bunların arasında en popüler olanları ise şöyle: Isaan Thai Restaurant, Bandar Aden (Yemen mutfağından yemekler sunuyor) ve Al Matbakh Rooftop Grill (İlginç görünüşlü ve baharatlı orta Doğu yemekleri sunuyor).

İran Körfezi’ndeki yeri sayesinde Doha’da mükemmel deniz mahsulleri bulunuyor. Bunların en iyileri deniz kenarındaki Sharq Village’da (Ritz-Carleton’a ait) bulunan, şehrin okyanus kenarındaki tek restoranı Al-Dana’da servis ediliyor. Restoranda çiğ istiridyeden, tereyağlı midyeye ve ızgara somona varana kadar dünya mutfaklarından yemekler servis ediliyor.

5. Doğru bildiniz, bu bir gece kulübü manzarası

Katar hukuk sisteminin temelinde Şeriat kanunu bulunuyor ve ülkenin çoğunluğu içki karşıtı, fakat uluslararası otellerde ve lisanslı gece kulüplerinde, alkole izin veriliyor. Bu kurallar hakkında bilgisi olmayan ziyaretçiler için, şehirdeki kulüp manzarası şaşırtıcı geliyor.

Perşembe veya cuma gecesi parti arıyorsanız, gideceğiniz yerler InterContinental Hotel içinde renkli neon ışıklarla donatılmış bir kulüp olan Strata Lounge ile Marsa Malaz Kempinski Resort’ta göz kamaştırıcı bir teras barı olan Illusion olsun.

6. Çöle kaçmak kolay

Doha’dan sadece birkaç kilometre uzakta; kum tepeleri, çöl kaleleri ve derin mağaralardan oluşan muazzam bir manzarayla karşılaşacaksınız. En iyi deneyim için, Arabian Adventures Qatar gibi bir aracı bir firma ile yolculuk planı yapın. Bir günlük off road macerası veya deveyle Katar-Suudi Arabistan sınırındaki plajlara kadar uzanan bir safariye çıkın.

7. Eski çağlardan kalma doğancılık sporu hakkında bilgi edinebilirsiniz

Doğancılık, burada çok yaygın ve Katar’daki geçmişi yüzlerce yıl geri uzanıyor. SouqWaqif’de iniş takımlarından elektronik kılavuz sistemlerine kadar gerekli tüm ekipmanlar satılıyor. Kuşların kendisi de burada satılıyor ve eğer şanslıysanız, avlanan bir doğana bile rastlayabilirsiniz.

Kaynak

____________www.grupbileti.com________________

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Kartal'ı gece gündüz yaşayan bir sanat kenti haline getirmek için çalışmalarını sürdüren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz'ün öncülüğündeki Kartal Belediyesi, "10'uncu Uluslararası Şiiristanbul Festivali'ne ev sahipliği yaptı. Kartal'da düzenlenen festival, dünyaca ünlü şairleri bir araya getirdi.
 
"Şiir boyun eğmez, insanlık yenilmez" sloganıyla yola çıkan "10'uncu Uluslararası Şiiristanbul Festivali"nin son ayağı, Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Kartal Belediyesi, Artshop Yayıncılık, Absent, Rosetta Word Literature ve Papirüs Dergilerinin katkıları ile düzenlenen festivale; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak, Kartal Belediyesi Başkan Danışmanı Haydar Oğuz, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar ve çok sayıda sanatsever katıldı.
 
Yurtiçi ve yurtdışından birçok şairin de tek çatı altında buluştuğu festivalde, Lily Exarchoppulou (Yunanistan), Gerry Van Der Linden (Hollanda),  Milica Jeftimijevic Lilic (Sırbistan), Nataša Bajic (Sırbistan) ve Nedeljko Terzic (Sırbistan) yurtdışı konukları arasında yer alırken; Pelin Batu, Ayten Mutlu, Emine Erbaş, Aba Müslim Çelik, Hüseyin Alemdar, Turgut Toygar, Mesut Şenol, Engin Turgut, Oğuz Özdem, Ali Rıza Gelirli, İsmail Biçer, Mavisel Yener, Hüseyin Avni Dede, Fügen Kıvılcımer, Aytül Akal, Dilruba Nuray Erenler, Hasan Erkek, Hüseyin Aslan, Metin Kaya, Nisa Leyla, Cengiz Orhan, Çavlan Gençer, Levent Karataş ve Seyhan Livaneli yurtiçi konukları arasında yer aldı.
 
Uluslararası festivalde şiire gönül verenler, şiir dinletileri ile unutulmaz dakikalar yaşadı. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak ile Şiiristanbul'un organizatörü Vedat Akdamar'ın birbirlerine plaket takdim etmeleri ile başlayan festivalde Vedat Akdamar, böylesine uluslararası bir organizasyona verdikleri destekten dolayı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz'e teşekkür etti. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak ise kısa bir konuşma yaparak, bu yıl 10'uncusu düzenlenen Şiiristanbul Festivali'nin Kartal'da yapılmasından dolayı çok mutlu olduklarını ve Kartal Belediyesi'nin kapılarının her zaman sanata ve sanatçıya açık olduğunu belirtti. Konuşmaların ardından Kartal Belediyesi Başkan Danışmanı Haydar Oğuz, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar da katılımcılara plaketlerini takdim etti
Katar’ın başkenti Doha, bir zamanlar Dubai veya Abu Dhabi gibi ilginç noktalarına ulaşmak için uğranan, sıkıcı bir konaklama yeri olarak görülüyordu. Son zamanlarda bu algı hızla değişiyor. Katar 2022 FIFA Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, Doha’da muazzam inşaatlar ve gelişmeler olduğu da görülüyor.
Etiketler » Doha Grup Uçak Bileti Al   » Doha Grup Uçak Rezervasyonu   » Doha Toplu Uçak Bileti Al  
Google ARA: Doha'yı Hemen Şimdi Ziyaret Etmeniz İçin 7 Neden


Haberler