Alkantara Festivali’nde sahne performansları büyüledi - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Alkantara Festivali’nde sahne performansları büyüledi

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 

 

Portekiz’in başkenti Lizbon sahne sanatlarını buluşturan Alkantara Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Sadece dans üzerine başlayan festivalde bugün farklı sanatsal gösteriler kendisine yer buluyor.

Tiyatro da onlardan biri. Günümüzde internet ve sosyal platformlar günlük hayatımızı daha görsel hale getirdi. Ancak 2 bin 500 yıllık tiyatro canlı havayı sunmaya devam ediyor.

Thomas Walgrave 2009 yılından bu yana Alkantara Festivali’nin artistik direktörlüğünü yapıyor: “Bizim gerçek niyetimiz sanatçılara bu canlı ortamdan en üst düzeyde yararlanmaları için öncelik vermek. Buradaki seyirci durumuysa her gece farklı oluyor. Bir söz söylediğinizde ya da bir hareket yaptığınızda bu her zaman bir cevap olacaktır. Bu bir çeşit diyalog. Her gece farklı bir performans sergileniyor.”

Kanadalı sanatçı Christopher Brett Bailey, sahnede okuduğu küçük hikayelerle farklı bir gösteri ortaya koyuyor: “Oldukça memnun kaldığım bir şeyler yazdım. Şiir akşamlarındaymış gibi onu okumaya başladım. Daha sonra bu şekilde tiyatroya aktardım. Tepkiler çok güzel oldu. Sonra da bundan bütünüyle bir prodüksiyon çıkarmaya karar verdik. Bu bir çeşit yeni Amerikan ve erken Punk edebiyatı gibi. Bunu sahneye aktarmak oldukça doğal bir yoldu.”

Portekizli dansçı Cláudia Dias geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden boksun sembolü Muhammed Ali’nin 1974’teki George Foreman maçına gönderme yapıyor: “Bence bu sosyal kavga düşüncesi hakkında hoş bir metafor. Bugünlerde geliştirmemiz gereken bir kavga. Avrupa’da olmak ya da dünyanın geri kalanında yaşamak. Biz dediğimde demokrat ve hümanist olmayı anlıyorum. Kavga düşüncesini ifade etmek için böyle bir dil temeli teşkil ediyor.”

Belçikalı tiyatro grubu Tg STAN Anton Çehov’un 1904’te yazdığı Vişne Bahçesi’ni sahneye taşıyor: “Bu metin klasik, evrensel. Yani onu sahneye koyduğumuz her zaman şu andan bahsetmiş oluyoruz. Biz onda anı bulmaya çalışıyoruz. Çehov’un metnindeki şimdiyi arıyoruz. Bizim 19. yüzyıldan bir şeyler sunma gibi bir niyetimiz yok. 19. yüzyıldan bir metinle şimdiden bir şeyler ortaya koymak istiyoruz.”

Festivalde sahnelenen tiyatro oyunları seyircilerden büyük alkış aldı.

Wolfgang Spinder, Euronews: “İnsanlar bir tiyatro oyununu taktir ettiğinde sosyal medyada beğenir yapar gibi onu alkışlıyor. Alkantara Festivali’nde tiyatronun antik Yunan zamanından beri cazibesini kaybetmediğini görüyorsunuz.”

____________www.grupbileti.com________________

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

Portekiz’in başkenti Lizbon sahne sanatlarını buluşturan Alkantara Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Sadece dans üzerine başlayan festivalde bugün farklı sanatsal gösteriler kendisine yer buluyor.
Etiketler » Portekiz Grup Uçak Bileti   » Portekiz Grup Uçak Rezervasyonu   » Portekiz Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: Alkantara Festivali’nde sahne performansları büyüledi


Haberler